سوالات و راهنمایی های عمومی کنسول Xbox 360 - (پست اول حتما خوانده شود!)


سوالات و راهنمایی های عمومی کنسول Xbox 360 - (پست اول حتما خوانده شود!)كنسول XBOX 360 در تاريخ 22 نوامبر سال 2005 با قدرت تمام و بدون هيچ رقيبي وارد بازار شد و از آن زمان تاكنون به عنوان كنسولي بي‌رقيب در پردازش بازي‌هاي پيشرفته شناخته مي‌شود. در ابتدا تيم توسعه‌دهنده كنسول‌هاي بازي در شركت مايكروسافت تصميم داشت كنسول XBOX 360 را با نامXenon يا 2XBOX به بازار معرفي كند، اما شركت مايكروسافت براي اين‌كه طيف اثرگذاري اين محصول را بيشتر براي مردم نمايان كند، نام XBOX 360 را بر آن نهاد. در اين مقاله به بررسي ويژگي هاي اين کنسول قدرتمند خواهيم پرداخت...

کنسول Xbox 360 چیست؟
کنسول Xbox 360 توسط شرکت آمریکایی مایکروسافت در تاریخ 22 نوامبر سال 2005 به بازار آمد. این کنسول می تواند بازیهای بسیار قدرتمند و زیبا را اجرا کند. به علاوه بر این این کنسول می تواند دیویدی یا سیدی های موسیقی و فیلم را هم اجرا کند. به تازگی وسیله ای به نام HD - DVD Player برای این کنسول عرضه شده است که می توانید فیلمها را با کیفیت HD را تماشا کنید.


Region کنسول یعنی چه؟
Region در واقع یک نوع قفل منطقه ای است که باعث می شود کنسول و بازی هایش محدود به یک قاره و یا منطقه شوند. به طوری که به فرض بازی هایی که در قاره امریکا به فروش می رسند فقط برروی کنسول هایی که در آن قاره خریداری شده اند اجرا می شوند.
کلا ما چهار ریجن داریم:
NTSC-UC: این ریجن مختص به قاره امریکا (امریکای شمالی و جنوبی) می باشد.
NTSC-J: این ریجن فقط مربوط به کشور ژاپن و کره می باشد.
NTSC-J/Asia: این ریجن مختص به کشور های آسیای شرقی مثل تایوان، سنگاپور و ... می باشد. (بازی های این ریجن در 95% موارد با بازی های ریجن ژاپن یکی هستند)
PAL: این ریجن مختص به قاره اروپا، آفریقای جنوبی، خاورمیانه، استرالیا و نیوزلند می باشد.
به نظر من اگر می خواهید این کنسول را بخرید یا با ریجن J یا UC بخرید. کلا بازیهای همه ریجن ها در بازار تهران پیدا می شود و در این زمینه وسواس کاری کنید. راستی مایکروسافت اعلام کرده از سال 2007 به بعد همه بازیها Region-Free خواهند بود یعنی این بازیها روی همه ریجن ها اجرا می شود.


دسته بازی کنسول Xbox 360 :

كنسول XBOX 360 حداكثر از چهار كنترلر بي‌سيم و سيم‌دار در يك زمان پشتيباني مي‌كند. كنترل‌هايي كه به صورت سيمي به كنسول مرتبط مي‌شوند، به وسيله سه كانكتور جلويي و يك كانكتور پشتي دستگاه به كنسول مرتبط مي‌شوند. همچنين كنسول XBOX 360 از صفحه‌كليدUSB براي اتصال به دستگاه پشتيباني مي‌كند، اما در اين حالت صفحه كليد بيشتر براي وارد كردن اطلاعات و متن كاربرد دارد و نمي‌توان از آن براي اجراي بازي استفاده نمود.
دسته بازي طراحي شده در اين كنسول از لحاظ طراحي شباهت فراواني به دسته بازي نوعS كنسولXBOX دارد. نوع سيم دار اين دسته‌بازي داراي سيمي به طول 74‌/2 متر است تا كاربر بتواند با فاصله مناسبي از تلويزيون برنامه گيرد و به راحتي به انجام‌دادن بازي دلخواه خود بپردازد. قابليت جالبي كه در اين نوع گيم‌پد وجود دارد، هماهنگي آن با تمام دستگاه‌هاي مجهز بهUSB و سيستم عامل ويندوز‌اكس‌پي است كه اين عامل امكان استفاده از آن را روي كامپيوتر امكان‌پذير مي‌سازد.
نوع بي‌سيم اين دسته بازي فاصله نُه متر را با دو باتري AA از نوع NimH پشتيباني مي‌كند كه اين فاصله براي يك دسته بازي بي‌سيم فاصله مناسبي است. شركت مايكروسافت براي آگاهي كاربر از فعال بودن دسته بازي بي‌سيم، قابليت جالبي را در كنسول 360 XBOX تعبيه نموده است. براي اين منظور درصورت اتصال دسته بازي به كنسول XBOX 360 در اطراف دكمه پاور دستگاه چراغي روشن مي‌شود كه به وسيله آن كاربر قادر خواهد بود از ارتباط ميان كنسول و دسته بازي آگاه شود. همچنين در صورت كاهش توان باتري گيم‌پد بي‌سيم، چراغ اطراف پاور به صورت چشمك‌زن به كاربر هشدار خواهد داد.
معرفی امکانات کنسول Xbox 360 :

1 - هاردديسك پرتابل : اين دستگاه به يك هاردديسك بيست گيگابايتيSATA مجهز است كه امكان ذخيره‌ بازي، موسيقي و دموهاي بازي را به كاربر مي‌دهد. چهارده گيگابايت از فضاي اين هاردديسك براي كاربر قابل استفاده است؛ زيرا در حدود شش گيگابايت از فضاي اين هاردديسك توسط نرم‌افزار و امكانات جانبي موجود در كنسول استفاده شده است.2 - كارت حافظه : وجود يك كارت حافظه 64‌مگابايتي، امكان انتقال ذخيره بازي را به كاربر مي‌دهد. با وجود اين كارت حافظه، كاربر قادر است پروفايل خود را از كنسولي به كنسول ديگر انتقال دهد و بدون كوچك‌ترين مشكلي، بازي خود را در كنسولي ادامه دهد. بنا به گزارش‌هاي مختلف، برنامه است در نيمه چهارم سال 2006 حافظه‌هاي جديدي با ظرفيت 256‌‌مگا‌بايت به بازار عرضه شود كه از سرعت و قابليت‌هاي بالاتري نسبت به اين نوع حافظه‌ها برخوردار است.3 - كارت شبكه بي‌سيم : وجود كارت شبكه بي‌سيم با قابليت‌ پشتيباني از انواع فرمت‌هاي انتقال داده در شبكه، امكان ارتباط كنسول XBOX 360 را با انواع شبكه‌هاي بي‌سيم مهيا مي‌كند. البته اين كارت شبكه به صورت مجزا و با قيمتي حدود نودهزار تومان به فروش مي‌رسد.‌4 - گوشي : وجود گوشي به بازيكن امكان مي‌دهد هنگامي كه با ويژگيXBOX Live با ديگر دوستان خود در حال بازي است، همزمان بتواند با آن‌‌ها صحبت كند. گوشي در كنسول XBOX 360 به كانكتوري كه در زير دسته بازي برنامه دارد، وصل مي‌شود و اين مسئله امكان استفاده سريع از اين وسيله را فراهم مي‌كند.‌5 -‌ كنترل چند رسانه جهاني : اين وسيله در شنيدن موسيقي و پخشDVD كاربرد فراواني دارد. اين كنترل از نسخه اوليه آن كه در كنسول XBOX 360 نسخهPremium وجود داشت، بزرگ‌تر است. و از لحاظ امكانات و قابليت‌ها از نسخه قبلي خود كامل‌تر است و اين مسئله استفاده آن را در كاربردهاي مختلف افزايش مي‌دهد. اين كنترل به وسيله رابط infrared (مادون قرمز) با كنسول XBOX 360 ارتباط بربرنامه مي‌كند.6 -‌ شارژر قدرتمند : شركت مايكروسافت يك شارژر پيشرفته را براي شارژ باتري‌هاي موجود در دسته‌هاي بازي بي‌سيم برنامه داده است تا كاربر بتواند با استفاده از آن در مدتي كوتاه باتري دسته بازي خود را شارژ كند.


مشخصات فنی:پردازنده مرکزی (CPU)پردازنده مركزي در كنسول XBOX 360 با نام رسمي Xenon توسط شركت مايكروسافت و Waternoose توسط شركتIBM ناميده مي‌شود. اين پردازنده به صورت سه هسته‌اي و براساس ساختار پردازنده پاور پي‌سي طراحي شده است.


پردازنده XBOX 360 با بهره‌گيري از فناوري نود نانومتري طراحي شده است و از 165‌‌ميليون ترانزيستور بهره مي‌برد. البته طبق گزارش‌هاي اعلام شده برنامه است اين پردازنده با فناوري 65‌‌نانومتري در سال 2007 براي كنسول XBOX 360 طراحي شود كه اين عامل باعث كاهش گرماي توليديِ اين پردازنده و افزايش كارايي آن مي‌گردد.


به‌طور كلي سه هسته موجود در اين پردازنده به صورت موازي و در فركانس 2/3‌‌گيگاهرتز فعاليت مي‌كنند كه اين عامل باعث افزايش كارايي اين واحد پردازشي در محاسبات پيچيده مي‌شود.


Xenos نام اختصاصي پردازنده گرافيكي كنسول 360‌XBOX است كه شركت ATi آن را طراحي كرده است. اين پردازنده گرافيكي با نام رمز 1C و گاهي 500R در شركت ATi ناميده مي‌شود. چيپ‌ست Xenos شامل دو ساختار جدا از يكديگر است. اولين قسمت اين چيپ‌ست مربوط به واحد پردازش گرافيكي است كه بيشترين قسمت از فضاي اين چيپ‌ست را اشغال نموده است. قسمت دوم اين چيپ‌ست حافظه سريعي به نام eDRam است كه در سمت چپ واحد پردازش گرافيكي برنامه دارد.


چيپ‌ست Xenos در كنسول XBOX 360 در مجموع داراي 315‌‌ميليون ترانزيستور است كه از اين مقدار 235‌‌ ميليون ترانزيستور مربوط به واحد پردازش گرافيكي و پنجاه ميليون مربوط به حافظه eDRam است. واحد پردازش گرافيكي در اين كنسول در فركانس پانصدمگاهرتز فعاليت مي‌كند و با استفاده از فناوري نود نانومتري طراحي شده است.در كنار واحد پردازش گرافيكي حافظه ده مگابايتي eDRam وجود دارد كه با سرعت سيصد مگاهرتز فعاليت مي‌كند. اين حافظه همانند واحد پردازش گرافيكي از فناوري نود نانومتري براي طراحي بهره مي‌برد. حافظه eDRam از دو بخش اساسي تشكيل شده است:1-حافظه: اين قسمت وظيفه ذخيره اطلاعات كلي مورد نياز براي پردازنده گرافيكي را برعهده دارد. علاوه بر اين، قسمت اطلاعاتي كه در بخشlogic مورد پردازش برنامه مي‌گيرد را در خود ذخيره مي‌نمايد و در زمان مشخصي به اين واحد انتقال مي‌دهد.


2-واحد منطقي: اين واحد پردازشي توسط شركت NEC در ساختار eDRam طراحي شده است و وظيفه آن پردازش قابليت‌هايي مانند رنگ تصاوير، آميختن پرتوهاي نوري براي افزايش كيفيت و دقت تصاوير و تصحيح سطوح ناصاف است. هدف از طراحي اين واحد پردازش، اجراي روان‌تر تصاوير سه‌بعدي در بالاترين كيفيت و بيشترين ميزان فريم است.ساير مشخصات پردازنده گرافيكي XBOX 360 عبارتند از:


1-وجود 48‌‌مسير پيشرفته موازي براي محاسبات پيشرفته گرافيكي
2-معماري سايه‌زني مشترك كه امكان پردازش دستورالعمل‌هاي سايه‌زني پيكسلي و راسي را در هر يك از لوله‌ها ميسر مي‌سازد. (در اين حالت هر يك از لوله‌هاي پردازشي، قابليت اجراي انواع سايه زني پيكسلي و راسي را دارد)
3-پشتيباني كامل از سايه‌زني نسخه 3 براي پردازش بازي‌هاي جديد
4-قابليت پردازش 48 ميليارد دستورالعمل سايه زني در ثانيه كه مي‌تواند توان پردازشي چشمگيري را در اجراي بازي‌‌ها به‌وجود مي‌آورد.
5-مكان پردازش پانصدميليون مثلث در ثانيه كه اجراي سريع تصاوير سه بعدي پيچيده را ميسر مي‌سازد.
6- برخورداري ازTexel Fillrate حدود هشت گيگاتكسل در ثانيه كه از رابطه زير قابل محاسبه است:
فركانس پردازنده گرافيكي‌* حداكثر تعداد بافت گذاري = ميزان گيگاتكسل
500 * 16 = 8 گيگا تكسل
7-ميزانPixel Fillrate ، شانزده گيگاپيكسل در ثانيه كه براي پردازش پيشرفته‌ترين بازي‌ها مناسب است.
‌8-‌ قدرت پردازش 24‌‌ميليارد نقطه در ثانيه توسط پردازنده گرافيكي (درصورت فعاليت همزمان پردازنده گرافيكي وCPU كنسول XBOX 360 قادر به پردازش 6/33 ميليارد نقطه در ثانيه است)

حافظه
كنسول XBOX 360 مجهز به 512 مگابايت حافظه از نوع 3GDDR است كه با فركانس هفتصد مگاهرتز فعاليت مي‌كند. اين حافظه متعلق به شركت سامسونگ است كه قادر به تامين اطلاعات موردنياز پردازنده گرافيكي با حداقل تأخير است.پهناي باند حافظه:
پهناي باندي كه ميان حافظه موجود درeDRam و واحد Logic (منطقي) وجود دارد حدود 256 گيگابايت در ثانيه است كه ارتباط سريع ميان اين دو واحد را با كمترين تأخير مهيا مي‌كند. از طرفي، واحد پردازش گرافيكي با پهناي باند 32 گيگابايت در ثانيه با واحدLogic در ارتباط است كه اين مقدار از رابطه زير قابل محاسبه است:


پهناي باند‌*‌‌تعداد دستورالعمل در هر سيكل* فركانس ميان پردازنده و واحدLogic
2 * 2 * 46 =23 GB/S گيگاهرتز


همچنين پهناي باند ميان حافظه گرافيكي و پردازنده گرافيكي در اين كنسول 4/‌22‌‌‌گيگابايت در ثانيه است كه از رابطه زير قابل محاسبه است:


پهناي باند حافظه * تعداد دستورالعمل در هر سيكل * فركانس حافظه
4/22 ‌ =‌128‌ * ‌2‌ * ‌700‌


واحد پردازش گرافيكي و پردازنده مركزي در اين كنسول با پهناي باند 6‌/‌21 گيگا بايت در ثانيه با يكديگر ارتباط دارند كه در اين ارتباط روي لبه صعودي و نزولي سيگنال 8/10 گيگا بايت اطلاعات در ثانيه تبادل مي‌شود. پل‌جنوبي در اين كنسول با پهناي باند يك گيگابايت در ثانيه با پردازنده گرافيكي در ارتباط است كه اين عامل ارتباط سريع ميان دسته‌هاي بازي و ساير قطعات جانبي را با پردازنده مركزي ميسر مي‌سازد.واحد پردازش صوتي


واحد پردازش صوتي در كنسول XBOX 360 از دقت 48‌كيلوهرتز شانزده بيت در هنگام پخش فايل‌هاي صوتي پشتيباني مي‌كند. اين واحد پردازش از نوع 32 بيتي است و در هر ثانيه قادر به پردازش بيش از 256 نوع صداي مختلف است. اين پردازنده صوتي از صداي 1‌/‌5‌كانال براي پردازش صداي بازي‌ها پشتيباني مي‌كند. شركت مايكروسافت اين واحد پردازش صوتي را مجهز به رمزگشايXMA كرده است كه بيشتر براي پردازش فرمتWindows Media Audio Pro به كار مي‌رود.


درايو نوري


درايو نوري اين دستگاه با كنترلرSATA به كنسول متصل مي‌شود و حداكثر از سرعت21X پشتيباني مي‌كند. اين درايو نوري در دو نوع مختلف براي كنسول XBOX 360 معرفي شده است. نوع اول كه توسط شركت LG و هيتاچي طراحي شده بود كه در هنگام فعاليت باعث ايجاد نويز قابل شنيدن در محيط مي‌شد. اين درايونوري از لرزش و نويز نسبتاً بالايي در هنگام فعاليت برخوردار بود.


نوع دوم اين درايو نوري توسط شركت توشيبا و سامسونگ طراحي شد كه جايگزين درايو قبلي اين كنسول گرديد. اين درايو نوري از كارايي بالاتر و نويز كمتري نسبت به نسخه قبلي برخوردار است. شركت مايكروسافت برنامه است يك درايو نوري خارجي با قابليت پشتيباني از فرمتHD-DVD را ارائه نمايد.


هدف از ارائه اين درايو مقابله با فناوريblu-ray شركت سوني است كه به عنوان رقيب اصليHD-DVD شناخته مي‌شود. البته به گفته مدير فني كنسولXBOX در بخش ژاپن شركت مايكروسافت بازي‌هاي 360‌‌XBOX را روي ديسك‌هاي نوريHD-DVD ارائه نمي‌كند و اين ديسك‌ها براي نمايش فيلم و ذخيره اطلاعات كاربرد خواهد‌‌داشت.تشخيص مشكلات فنيشركت مايكروسافت براي نمايش اشكالات موجود در سيستم XBOX 360 يك ايده‌اي جالب را به كار برده است. در اين حالت اطراف چراغ سبز پاور يك نور قرمز روشن مي شود كه به وسيله آن مي‌توان به تعدادي از مشكلات موجود در كنسول XBOX 360 پي برد. همچنين براي اين كه كاربر بتواند به راحتي مشكل موجود در دستگاه خود را تشخيص دهد، مايكروسافت اين دايره مركز را به چهار قسمت كلي تقسيم كرده است كه روشن شدن هر يك نشانه بروز یک مشکل خاص در کنسول خواهد بود.نكات قابل توجه :


1 - هميشه سعي نماييد كنسول XBOX 360 خود را در محلي برنامه دهيد كه چرخش هوا به‌طور مناسبي در سيستم انجام شود؛ زيرا در غيراين‌صورت ممكن است به علت افزايش گرماي درون سيستم با كاهش كارايي و هنگ كردن كاربر كنسول روبه‌روشويد.


2 - هيچ‌گاه سعي نكنيد در موقعي كه كنسول روشن است، اقدام به تغيير حالت آن نمايد؛ زيرا درصورت تغيير حالت از حالت افقي به عمودي ممكن است لنز درايو نوري به ديسك تماس پيدا كند و باعث بروز مشكل در ديسك و درايو نوري شود كه اين مشكل براي بسياري از كاربران به‌وجود مي‌آيد.


3 - هيچ‌گاه سعي نكنيد ديسك‌هاي نوري كثيف و مشكل‌دار را در سيستم برنامه دهيد؛ چون اين مسئله به‌طور مستقيم روي عمر درايو نوري تأثيرگذار خواهد بود.
آیا Xbox 360 می تواند بازیهای Xbox را اجرا کند؟

بله کنسول Xbox 360 می تواند بازیهای کنسول Xbox را اجرا کند اما نه همه بازیها را !
کنسول Xbox 360 بعضی بازیهای Xbox را نمی تواند اجرا کند که تعدادشان بسیار کم هست.
در لینک زیر می توانید بازیهای Xbox را که روی 360 اجرا می شود را ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بیشتر سود شرکت های کنسول سازی از تولید کنسول هست یا فروش بازی های آن کنسول؟؟

1:مشورت برای راه اندازی گیم نت با XBOX

2:

به دلیل درخواست دوستان من برای این کنسول قدرتمند تاپیکی تخصصی زده شد.

دوستانم دقت کنن که این کنسول برای هر مبحثی دارای تاپیک تخصصی بوده و از شما تقاضا دارم سوالات مرتبط با مشکل خودتون رو در تاپیک خودش مطرح کنید که هم مرجعی ثبت شده برای بقیه دوستان باشه و هم اینکه به صورت تفکیک شده و کامل به سوالات جواب داده بشه:
معرفی سری FAT کنسول Xbox360
مدل آرکید ( Arcade)


اين مدل دارای کمترین امکانات جانبی بوده و برای گیمر های قانع به سیستم های ساده مناسب هست.

(رنگ سفید) در داخل جعبه اين مدل وسايل زير موجود هست :
کنسول+آداپتور+يک عدد دسته بي سيم+کابل 3 فيشي+ديسک اورجينال بازي هاي Arcade (مدل های قدیم)+مموري کارت 512MB+باطری

قيمت داخل ايران:215 تا 300 هزار تومان (متغیر)
مدل پریمیوم (Premium) :
اين مدل تقريبا کامل ميباشد و نياز هاي شما رو کامل بر آورده ميکند.

(رنگ سفيد) در داخل جعبه اين مدل وسايل زير موجود هست:
کنسول+آداپتور+يک عدد دسته بی سيم+کابل 6 فيشي+کابل LAN+هارد 60 گيگ+هدست+باطری

قيمت داخل ايران: ------

این مدل به حالت Discontinue در آمده و فقط دست دوم اون موجود هست.مدل الیت (Elite) :
اين مدل از نظر Option های برنامه داده شده در جعبه کامل ترين هست و تمام نياز هاي فرد رو بر طرف ميکند.

(رنگ مشکي) در داخل جعبه اين مدل وسايل زير موجود هست:
کنسول+آداپتور+يک عدد دسته بي سيم+کابل 6 فيشي+کابل LAN+کابلHDMI(تولیدات سال 2009 به قبل)+تبديل صدا+هارد 120 گيگ(250GB در bundle ها)+هدست+باطری

قيمت داخل ايران: 310 تا 390 هزار تومان متغیر

تذکرات:

تذکر1: تمام مدلهای ذکر شده از نظر ساختمان و ساختار یکی بوده و هر سه مدل از یک سیستم بهره میبرند و مدل گرانتر فقط به علت داشتن لوازم جانبی بیشتر در داخل Box دستگاه هست.

تذکر 2: در صورت نیاز به لوازم جانبی مانند هارد و فیش HDMI (مدل های قبل از 2009 ) و...


اسم این بازی آس میکرو ؟
از خرید کنسول Arcade که جزو ساده ترین نوع این دستگاه میباشد خودداری کنید
زیرا خرید این قطعات به صورت جدا با قیمتی بیشتر عرضه میشود و اصلا به صرفه نیست.

تذکر 3: تمام مدل های ذکر شده از اواخر سال 2008 به صورت آزمایشی و از اوایل 2009 به صورت رسمی با Mainboard های سری Jasper تولید شده اند و همگی از کارایی بسیار عالی برخوردار هستن.


تمامی مسائل و مباحث مربوط به هـک کنسول Xbox 360 (فقط اینجا)


تذکر 4: اگرچه نسبت به نیازتان میبینید که کنسول Slim از نظر امکانات و زیبایی بیشتر شما رو راضی میکند من پیشنهاد میکنم سپس کپی خور شدن کامل و بدون دقدقه ی این کنسول نسبت به خرید اون اقدام نمائید.

*در وقت خرید توجه کنید که حتما تاریخ دستگاه سپس سال 2009 و نزدیک به تاریخ روز باشد*معرفی سری Slim یا S کنسول Xbox360

شرکت Microsoft در سال 2008 و 2009 برای پایداری بازار محصولات خود و بالا نگه داشتن سطح فروش خود در فروشگاهها تصمیم به طراحی Xbox های جدیدی به نام Slim گرفت تا هم کنسول را از نظر سخت افزاری بهینه کند و هم از نظر شمایل از حالت یکنواختی در آورد و همچنین از طرفی با سری های تولید شده ی کنسول های Slim توسط Sony به رقابت بپردازد


در عکس زیر میتوانید میزان تفاوت ظاهریFAT و Slim رو مشهاده کنید :اسم رمز این مدل و یا به عبارتی اسم Mainboard این سیستم مانند مدلهای قبلی خود مثل Jasper و ...


مبدل بازی های Arcade
به نام (Valhalla (Trinity شناخته شده هست .

این کنسول تنها از نظر ساختما MainBoard بهینه سازی شده و از نظر بازده چند %ی افزایش کارایی داشته که اونم به خاطر 45nm شدن GPU و CPU اون هست و همچنین eDRAM این کنسول هم در این چیپ با ساختمان 65nm گنجانده شده هست که اینکار خود یک نوع اختراع محصوب میشود !! زیرا هنوز ما CPU/GPU هایی رو نداریم که با این قدرت در یک Chipset باشن.

نمای پشتی 2 مدل و تفاوت Port ها :نمای کلی از Chipset اصلی این board :این مدل از Connector جدیدی هم برای اتصال HDD هستفاده میکند که کمی در Tranfer کردن اطلاعات عملکرد بهتری دارد.

در این مدل فقط و فقط از یک نوع DVD-Rom هستفاده شده که اسم رمز اون LiteOn DG-16D4S میباشد .

به خاطر کاهش ساختمان nm اون ، از 135w انرژی بهرمند میشود که تاثیر چشمگیری در کاهش گرما و مصرف برق خواهد داشت.

یکی از نقطه ضعف های سریه FAT نداشتن WiFi داخلی برای ارتباط Wireless با انواع شبکه های محلی بود که در این سری اون هم گنجانده شده و به صورت Internal در آمده.

همچنین وجود نداشتن Optical Port برای اتصال صوتی دستگاه به حالت Dolby Surround و Home Theater در سری های Fat , که در این سری این port هم موجود هست .

در عکس زیر Mainboard این مدل رو میبینید که تغییرات پايه ی در مهندسی و Bus Line های اون اعمال شده و برای Cooling به جای 2 Fan به قطر 8cm از یک Fan به قطر 16 هستفاده شده که از شرکت معتبری بع نام Cooler Master هم تهیه شده و از این بابت میتوان اطمینان داشت که کارش رو بدرستی انجام خواهد داد و از اون مهمتر بلبرینگی بودن آرمیچر Fan هست که دستگاه رو کاملا به حالت Silent تبدیل خواهد کرد !!
از نظر Performance و کارایی اگه بخوایم روی کاغذ حساب کنیم باید Slim رو حدود 5 الی 8 % بهتره بدونیم ولی خب طبق تست های

انجام شده این موضوع منسوخ شده و هیچ گونه تفاوتی الا در میزان دما و مصرف برق مشاهده نشده.

این عکس هم میزان مصرف انرژی را نسبت به مدل های پیشین نشان میدهد :
معرفی لوازم جانبی کنسول Xbox360
1.Headset :

وسیله ای که برای مکالمه در محیط LIVE به کار میرود و هیچ هستفاده ای در بازی ندارد و شما نمی توانید صدای بازی را از طریق اون بشنوید/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

2.(HDD 60GB & 120GB (250GB for Bundle :

این هارد که فقط بر روی مدل های( Perimium (60GB و مدل( Elite (120GB و (Slim (250GB به صورت اورجینال موجود میباشد.
موارد هستفاده ی اون تنها برای نصب بازی ,Save کردن مراحل بازی, داشتن فضای کافی برای شبکه ی LIVE ,ذخیره کردن موارد دانلود شده از شبکه ی LIVE ونصب آپدیت های متفاوت میباشد.
(با نصب کردن بازی در هارد میتوانید بازی را به صورت روانتر و با LOADING کوتاه تر اجرا نمائید)/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

3.


[مقایسه] PSP 3000 یا PSP Go ... ؟؟
CHAT PAD :

این کیبورد فقط مخصوص محیط LIVE هست و برای راحت CHAt کردن به کار میرود.در بازی هیچ هستفاده ای ندارد.


/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

4.


لیست قیمت + مشاوره خرید کنسول های بازی و لوازم جانبی ( پست اول خوانده شود ! )
Remote :

این کنترل برای هستفاده دستگاه در حالت مالتی مدیا هست .با این وسیله شما میتوانید به راحتی فیلم یا موسیقی خود را عوض کنید , اونرا جلو عقب کنید و اینکه تنظیمات مربوط به اونها را اجرا کنید.


/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

5.


clasic 2600 atari 3326rom+amulator
Xbox 360 Wireless Racing Wheel :

این وسیله فقط دربازیهای Racing به کار میرود .
فکر نمیکنم توضیح بیشتری نیاز داشته باشه !!/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

6.

Web Cam :

این دوربین که توسط USB به دستگاه متصل شده و امکان مشاهده ی دوستان خود را در LIVE به صورت زنده بوجود می آورد/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

7.

Play& chargekit :

این وسیله یک شارژر و یک باطریه ی موبایلی قابل شارژ برای دسته ی Xbox360 شما هست که با اون میتوانید به طور میانگین حدود 4 روز بازی کنید و ازش لذت ببرید.(این وسیله در تمام فروشگاه های معتبر موجود میباشد)

به خاطر اینکه عملکرد باطری های شارژی قلمی (AA) از قبیل خانواده Ni-MH ها و Ni-Ca ها , به هیچ عنوان خرید باطری های خوده/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

8.

VGA Cable :

این کابل برای اتصال Xbox360 به مانیتور های CRT و LCD هست که شما میتوانید توسط اون با مانیتور کامپیوتر خود بازی کنید بدون اینکه مزاحم کسی شوید !!
که البته خرید اون برای کسانی که قصد خرید یک LCD Monitor Full HD را دارند توصیه نمیشود چون در این مانیتور ها پورت HDMI موجود هست و دوستان میتوانند با کابل HDMI دستگاه رو به مانیتور خود متصل نمايند./\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

9.

Component Cable :

این کابل برای هستفاده از امکانات HD و Full HD کنسول ساخته شده و تقریبا میتوان اونرا جایگزینی برای نبود HDMI دانست.

البته TV های HD ای هم که دارای HDMI Port نیستن باید حتما از این مدل هستفاده کنن.

این کابل از 6 فیش به رنگهای (قرمز-سفید-زرد-قرمز-آبی-سبز ) تشکیل شده هست./\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

10.

Wireless Net Adaptor :

این وسیله هستفاده از اینترنت را به صورت وایرلس لن برای شما فراهم میکند به این صورت که ابتدا دستگاه را در پشت Xbox360 برنامه داده(دستگاه به پشت Xbox نصب میشود) و سپس USB اونرا به پشت Xbox 360 وصل میکنید .در Xbox360 های Slim این سیستم به صورت Internal بر روی Mainboard اون موجود هست.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

11.

Memory Card :

این مموری فقط در مدل آرکید موجود هست و برای Save مراحل بازی و نصب آپدیت های مختلف (به صورت محدود) را برای شما فراهم میکند.البته شما می توانید این Memory را با قیمتی سرسام آور تهیه کنید که اصلا به صلاح نیست.البته سپس ورود داشبورد جدید Xbox360 که قابلیت اتصال HDD ها و Flash Ram های خارجی رو فراهم کرده , میتوان فرمود که این قطعه یکجورایی منسوخ شده ی این کنسول هست و دیگر کاربردی ندارد.

البته این قطعه به علت Full Support شدن توسط دستگاه و هماهنگی های لازمی که بین Memory و Consol هست از هرگونه Bug مصون هست.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

12.

Headset Wireless :

این دستگاه همان کار Headset معمولی را به صورت وایرلس انجام میدهد و هیچ فرقی نسبت به اون ندارد./\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

13.

Wireless Microphone :

این میکروفون فقط برای هستفاده در بازی های Guitar Hero و Rock Band هستفاده میشود./\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

14.

Transfer Kit :

این قطعه برای اتصال مستقیم HDD دستگاه به PC هستفاده میشود که به کمک اون میتوان اطلاعاتی از قبیل Save, Music ,Video,DLC,Game و ...

رو از اون خارج یا به داخل اون منتقل کرد.البته وصل کردن این قطعه کار بسیار ریسک پذیری هست ! چون در حالت عادی حدود 80% باعث از کار افتادن هارد و Unknown شدن توسط کنسول هست.


/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

15.

HDMI :

این کابل که مخفف High Definition Media Interface هست برای مصارف Full HD هستفاده میشود و به علت هستفاده از رابط های مس و نقره از کیفیت بسیار بالایی در انتقال اطلاعات و سیگنالها برخوردار هست.
این کابل به علت داشتن کابل های Video/Audio در مسیر باعث افزایش چشمگیر کیفیت و همچنین هماهنگی صدا و تصویر شده هست./\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

16.

kinect :

بزرگترین اختراع سال 2009 که مختص به این کنسول هست و به صورت الحاقی و یا جدا به فروش میرسد.

این اختراع یک نوع Controller جدید برای بازی هست که میتوان بدون در دست داشتن GamePad خاص و یا وسیله ای بازی را انجام داد و از اون لذت برد.این اختراع به حدی پر جزئیات و پیچیده هست که ما در اینجا برای اون تاپیک جداگونه ای رو لحاظ کرده ایممعرفی تاپیک های مرتبط با کنسول Xbox360
امیدوارم مطالب درج شده برای شما عزیزان مفید و مورد قبول واقع شده باشد

ارادتمند همه ی شما
سعید

3:

.::E Z ! O::.,.:PAR3A:.,1987msb,212vr,2lombe,8613187,a-0852,A.N.A.P,A100000000000000A,Abolfazl3007,aha2012,al_info,Alex Fera,alex_metal,ali gamma,alipsp,Amin Genius,amin n & i series,Amin4All,amirfiri,amirvania,anathema-m,arashsard,Aref_2008,ariaei_tabar,arsecid,arvinfx,aryobarzan1354,ase_pase,attractive_girl,B U L U T,behexen,Cain,CATALONIA,cazador,CHEGUEVARA.,compund security,CRIS Joon CR7,D r i v e r,Damian,Danitondar,DANTEH2010,dany_3p4u,darkm4ster,dath-king,don mohsen,Dr.FANOOS,Elendil1,erno69,F_1984,farbod N73 me,Farbod3113,S0R3N4,fouladiali,gla021,golabi2,GOLDFINCH,Graham reaper,hadi h,Hadijooon,hamed m2m,Hamed.tba,Hamid Hamid,hamidhetfild,hamijoon,hasani2008,hasankachal,hasanpsk,hasibi01,havas_1980,HESAM_5700,hirsababak,hoosein saba,hossi177,hts1369,Hunter lord,isfahaneshop,jb.NY,jericho-sina,Joaquin,jyjy,kamran2000,kasra_khan2003,kaveh dadkhah,Khan gholi,kian98,king mohammad,kkkaktoos,konami-pes,kortol,Layken,legolas 224,Leon-117,mahmood85,mammuot,Masoud King,masoud93,Masоud,Mehdi.KinG,Mehran-King,MH_FashisT,Michael Ropy,MITAJOON,mo_ho,mobilebazi,MobinS,moeenn,moh3en_sh,Mohammad Yek110,mohammad_dj_kazin,MoJtaBa.R,Mon$t3R,Mool Tee,mora66,mosolim,Mostafa NBA,mostafait,najooli,new evil,NINJA0098,oghtapost,orgimagi,orochi,P A R S A,panther99,pashangi,peahman,pessotto,pourya_javani,pouya_1631,R e Z a,rambod360,Rasam 360,rave-87,Real Madrid C.F,Reza_Sadeghi,Reza31001,s.j-rez,SA3EDLORD,saber136,saeedss,satrianism,Senator_Offline,shab_2008,shetmobile,smjhh,Squall Leonhart,the undertaker,titanium_zarin,Traceur,Turok-71,underali,underworld,vahidgame,valapeji,virus2009,web2003,Xx Hossein xX,Y.a.s.h.a.r,yadam.nemiad,Yi Yi,yoosef_st,yusefy,Zaghan_13,zarrinsaghi,فرشته‌ی مهربون,محمد ه ف

4:

دستت درد نكنه تاپيك خوبی هست

5:


6:

می دونید چرا وقتی یک بازی هم برای Xbox 360 میاید و هم برای PS3 گرافیک مال Xbox 360 قوی تر هست؟
نمی دونید بگید تا بگم

7:


8:

میشه دلیلش رو بگین؟

9:


10:

با سلام خدمت دوستان عزيز...فرا رسيدن عيد رو به همتون تبريک میگم... .
يه خبر خيلی خوب هم برای 360 دارها دارم.....که میتونه عيديی خيلی خوبی باشه
بازی devil my cry شرکت سونی که يه بازی انحصاری تحت اين شرکت بود از انحصار
اين شرکت در امد...اين بازی در سال 2007 و در ماهی نامعلوم برای 360 ، ps3 و pc عرضه
خواهد شد............اين بازی رو میشه از عناايشانن بسيار محبوب شرکت سونی دونست که به راحتی
از دستش داد....
و 2 ومين خبر خوب ايينه که
بازی ace combat هم از انحصار ps در امد.......اين بازی علاوه بر ps3 با روی 360 هم عرضه
خواهد شد.....
ديگه چه ميخواهيد از مايکروسافت؟ واقعاً بايد آفرين فرمود !!!
حالا ما منتظر mgs هستيم

11:


12:

وای دمت گرم لطفا یک منبع هم بزار


این کنسول فقط سه بازی کم داشت که یکیش برطرف شد

ما منتظر MGS و God of War هستیم تا این کنسول بترکونه

13:


14:

چون مموری کنسول Xbox 360 512 هست و مموری کنسول PS3 مموریش 256 هست و سازندگان که بیکار نیستند برای هردو یک نسخه بازی بسازند.
برای x360 می سازند و برای ps3 پورت می نمايند ولی چون مموری ps3 کم هست کیفیت بازی پایین می آید
تا چندین سال این مشکل خواهد بود تا وقتی که PS4 بیاد


حالا برید با X360 حال کنید

15:


16:

خیلی ممنون که این تاپیک را زدی دیگه احتیاجی به بازی سنتر نیست.


17:


18:


19:

شما مطمئن هستيد
در جاي معتبري خونديد يا از اطلاعات خودتون هستفاده كرديد

20:

مجله بازی رایانه


اگر تونستم یک اسکن می گیرم و میزارمش تا همتون بخونید حال کنید

21:

خواهش می کنم
آخه چند روزی هست این کنسول بدجور توپ و ردیف شده و هرکس به هر نحوی این کنسول را تهیه می کند و من هم به همین دلیل که به سوالهای شما جواب دهم این تاپیک را درست کردم
البته من نخواستم با سایت بازی سنتر رقابت کنم و بهتر هست برای مبتدی ها به این سایت بروند چون کامل توضیح داده شده هست

22:

با سلام...میخواستم یک سری ار مزین های 360 را نسبت به ps3 برای دوستان بگم...
اولین نکته قیمت مناسب 360 هست که اونو کاملا از ps3 جدا کرده و تونسته نظر بسیاری از بازی خور ها را جلب کنه...
نکته مهم شرکتهای تحت قرارداد مایکروسافت هست که روز به روز بر تعدادشان افزورده میشود این در حالی هست که تعدادی از شرکتهای بزرگ مانند CAPCOM توجهی به سخنان قبلی خود نداشته و بازی های خود را از انحصار ps3 خارج کردنند این نشان از این هست که شرکت های بازی سازی از فروش ps3 میترسند
در آخر میتوان به بازی های خود X box اشاره کرد که که به راحتی بر روی 360 قابل اجراست بر عکس ps3 که توانایی اجرای بازی های ps2 را ندارد
به همه پیشنهاد میکنم با خرید 360 خود زودتر به جمع حامیان اون بپیوندید

23:

سلام
من 360 گرفتم 4 روز پیش با 4 تا بازی 575 تومان
عالیه.

خیلی بهتر از Ps3 هست فقط حیف که بازی Mgs رو نمیتونیم بازی کنیم و تو حصرتش میمونیم
برای این کنسول

24:

ps3 قابليت اجرای بازيهای ps1 , ps2 رو هم داره

25:

راست میگی میتونه مال بازیهایps2 ps1 را اجرا کنه
اما بازم فقط Xbox 360

26:

only Xbox 360

27:

اتفاقا همه اینا از بازی سنتر کپی/پیست شده
علی جان حداقل منبع رو ذکر کن عزیز من

28:

حمید جان فقط دو سه خط را کپی کردم چون حال نداشتم بنویسم عجله هم داشتم چون به یکی قول داده بودم الان این تاپیک را می زنم
خلاصه ببخشید دو سه خط بود که اگر من هم می نوشتم همون طوری می شد و شما می فرمودید کپی پیست شده

بالاخره باید یک مقابله ای بکنیم هر چند فعلا چند تا ...

در فروم هستند که Ps3 را بهترین کنسول می دادند

29:

هدف ما تبادل اطلاعات درست و در اختيار گزاشتن اطلاعات تکميلی در رابطه با xbox360 ...
من به راسته بازی سنتر رو خيلی قبول دارم....و به کسانی که قصد خريد 360 دارن حتماً به اين سايت سر بزنن

30:

دوستان از کیفیت بازی تو xbox 360 هم بگین که مثلا چه سیستمی مثل اون میشه؟
در ضمن Ali-Bahal خودتون Coreدارین یا ؟Premium
Core میتونه dvd / vcd /mp3 پخش کنه؟

31:

من Premium دارم و خیلی هم راضیم به همه هم پیشنهاد می کنم وقتی می خوان X360 بخرند حتما Premium بخرند

Core می تواند اون فایلهارو هم پخش کند

32:

سلام
من هم Premium دارم
خیلی عالیه.راستی علی جان این کابلی که به آداپتور میخوره برای شما 2 سره یا 3 سره ؟

33:

مال من که دو سره؟!؟!

34:


برای من 3 سره بود
تبدیل میخواست پیدا نمیشه شد پس دادم یکی دیگه دوسر برام اورد فروشنده
میفرمود سری های جدید بعضی هاش اینجوریه

35:

من رفتم بازی resistance : the fall of man را بخرم یارو فرمود شصت هزار تومن ؟!!
داشتم شاخ در میاوردم...تازه دستگاه Ps3 هم که گرونه ....بازی درست و حسابی هم که هنوز واسش نیومده ...من نمیدونم چرا بعضی ها اینقدر طرفداری Ps3 را مینمايند....
کی Gears Of War را ول میکنه و میره resistance : the fall of man بازی کنه ؟؟؟؟
من که میگم sony به زمین گرم خورده....دیگه حریف 360 نمیشه

36:

دقیقا

من این حرفهارو وقتی می زدم که تازه ps3 اومده بود اما اون موقع طرفداران ps3 زیاد بودند اما خیلیهاشون 360 شدند
من همیشه تو کنسول خریدن درست عمل کردم
اما هروقت PS3 کپی خور بشه یدونه می خرم یا mgs4 و heavi rain برای 360 بیاد اصلا نمی خرم

37:

دوستان سلام

من هم یه ماهی هست که 360 رو هستاد کردم.

فقط میتونم بگم محشره.


38:


39:

هر کس 360 داره با تو هم عقیده هست به جز من!
من میگم فوق العاده فوق العاده فوق العاده فوق العاده فوق العاده فوق العاده فوق العاده هست

40:

سلام
آقايون اگه من اين كنسول رو بخرم با اين تلايشانزيون معمولي ها هم ميتونم ازش هستفاده كنم؟؟
قيمت هاي جديد اين كنسول در انواع مختلف چنده؟
سپاس

41:

360ارزون ترین مدلش چنده

42:

360 ارزون ترین مدلش 360 تومان هست! 360=360 مدل Core


سلام
آقايون اگه من اين كنسول رو بخرم با اين تلايشانزيون معمولي ها هم ميتونم ازش هستفاده كنم؟؟
قيمت هاي جديد اين كنسول در انواع مختلف چنده؟
سپاس
این کنسول را می توانی به تلوزیون های بسیار معمولی هم نصب و اجرا کنی
قیمت این کنسول از 360 تومان هست تا 550 تومان که می توانی با همان 360 هزارتومان هم همه بازیها را اجرا کنی و لذت ببری

43:


44:

با تمام وسایل 360 تومان هست ؟

45:

مدل Core ارزانترین قیمت که می توانی تو بازار پیدا کنی 360 یا 350 هزارتومان هست که مدل Core را در صفحه اول نوشتم چه چیزهایی دارد
ولی به نظر من صد تومن بزار روش و مدل Premium را بخر

46:

اره مدل Premium خيلي بهتره

47:

بازي هاي 360 مقابل ps3 فعلا" سره.

با اين همه منم premium 360 دارم و
تاييد مي كنم كه خيلي عاليه .

راستي 360 فقط به تلايشانزيونهاي 14 اينچ به بالا ميخورد.
عيب ديگه ps3 اينه كه مستقيما" بازيهاي ps1 رو نمي خوره و اونها رو بايد از سايت
مخصوص سوني دانلود كني.


48:

ببخشید ولی تقریبا" همه ی ما میدونیم که این برتری فعلیه
همونطور که در تمام بازیهای جدید 360 از ps3 خیلی بهتره(به خصوص cod3) چه از نظر گرافیکی وچه از نظر game play ولی سونی فراخوان نموده چون سازندگان بازی هنوز با سیستم پیچیده ی ps3 آشنا نیستن نمیتونن
از قدرت واقعی اون هستفاده کنن و فکر کنم با گذشت وقت کفه ترازو کم کم به سمت ps3 سنگین میشه
در ضمن خیلی جالبه که هستودیوی high moon سازنده بازی dark watch کارگاهی تاسیس کرده و یک سری تکنسین فوق العاده رو هستخدام کرده به صورت تمام وقت روی cpu های ps3 تحقیق میکنن تا بتونن از این سیستم عجیب غریب سر در بیارن
در ضمن در هر دو کنسول در کل سیستم حافظه گرافیکی 512 mb هستش در ضمن جالبه بدونین که در ps3
300 میلیون ترانزیستور ودر ایکس باکس 360 232 میلیون ترنزیستور تعبیه شده
البته خود من هم برای خرید 360 رو انتخاب میکنم(فعلا") اون هم فقط به دلیل کپی نشدن دیسکهای blue ray

49:


50:

منابع:برخی سایتهای بازی و مجله بازی نما

51:

همه می دونند که x360 بهتر هست اما فقط یک عده طرفدار متعصب ps3 قبول نمی نمايند

بی خیال برتری شوید
اگر سوالی دارید مطرح کنید تا جوابتان را بدهم

52:اون قسمت توی عکس برای چیه؟

در یک فیلم دیدم که یه سیم بهش وصل شده بود.


53:

کسی نمیدونه!!!
اون قسمت دایره قرمز رنگ توی عکس چی؟

54:

اگه منظورت از طرفدار متعصب منم که من با دلیل حرفمو فرمودم پس تعصب ندارم و تمام چیزایی که فرمودم عین حقیقته شما میتونی تو اکثر سایتهای مربوط به این دو کنسول بری و ببینی .

من هم هنوز میگم من برای خرید 360 رو انتخاب میکنم ولی به قول سونی:جوجه رو آخر پاییز میشمرن
ولی خودم طرفدار 360 هستم

55:

من یه سوال دارم
قبلا در کنسول xbox بیشتر بازیها به صورت first person shooter بود و تنوع بازیهایی که در ps2 بود در xbox وجود نداشت مثلا بازیهایی سبکهای rpg یا modern action advanture ایا در xbox360 هم وضع به همین منوال هست؟یهنی بازیهایی که در آینده realease میشن به بیشتر به شکل اکشن اول شخص هستند؟
اگر یه نگاهی بندازید می بینید که بازیهایی که در آینده می خواد بیاد برای xbox360 اکثرا از نوع اکشن اول شخص هست.ولی ps3 داره دوباره اون تنوع رو بوجود می آره.آیا کسی که از سبک اکشن اول شخص خوشش نمی آد بهتره بره سراغ ps2 یا ps3?آیا بازیهایی نظیر genji gow2 dark cloud و ...

رو در x360 نخواهیم داشت?

56:

به نظر من مایکروسافت به این دلیل این کار رو میکنه تا راحتی و توانایی کنترلر هاش رو در بازی های اول شخص
به رخ بکشه ولی فکر میکنم ایندفعه دیگه این اشتباه رو نمیکنه
شاید یکی از دلایلی که xbox رو در عین برتری گرافیکی نسبت به ps2 کم طرفدار تر کرد همین تنوع بازیها در سبکهای مختلف بود
که با خبر هایی که ما میشنویم مثل اینکه ایندفعه موفق شده و بازی های خوبی در حال تولید برای 360 هست

57:

masalan che bazihaee?
man ke har chi didam fps bood

58:

آقا ، بجای اینکه اینهمه مخ همدیگر رو کار بگیرید جواب سوال منو بدید ؟ تشکر
اون قسمت توی عکس برای چیه؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در یک فیلم دیدم که یه سیم بهش وصل شده بود.

59:

به این سایت 1 سری بزنین screenshot های بازیه HALO 3 را داره
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

60:

hichi PS3 nemishe
XBOX 360 Ashghale

61:

ps3 هر چقدر هم خوب باشه شما تو خواب هم نمیبینید که حالا میگید ایکس باکس بده

62:

man ke 2 mahe pish kharidam
hameye bazi hash ro ham daram

che karie adam X360 begire bad pashimoon beshe
200 toman bezar roosh PS3 begir khiale khodeto rahat kon

dar zemn forooshe PS3 tooye Europe az 1 million bishtar shod

63:

بابا جون یه کلام ختم کلام : در حال حاضر فعلا فقط میشه رو Xbox 360 حساب کرد.

خدا رو شکر ما که داریم ، عشق دنیا رو هم می کنیم.

فعلا بنشینید 360 رو با Ps3 هی مقایسه کنید.

بابا جون ، بی خیال ، به این سوال جواب بدید ، البته اگر ...


64:

آقا دیگه 360 آشغال هم نیست
اما کم کم مثل اینکه داره یه خبرایی میشه رایتر های blue ray ارزون تر شده
همچنین دارن رو کرک کردن بازیاش یه کارایی میکنن که تقریبا" موفقت آمیز بوده

65:


در ضمن لطف کنید فارسی تایپ کنید

66:

شما باید X360 رو با Wii مقایسه کنید

PS3 که بحثش جداست

67:

نظر فرانسوی ها و game one هم روی xbox 360 هست

Lefebvre, Johann" <jlefebvre@gameone.net>

Hello iranian friend!

The one that i prefer is the xbox 360!Lefebvre Johann
Unité Programmes Divertissement
T : 01 49 49 13 84 / P : 06 03 90 46 73
60/62 rue d'hauteville - 75010 PARIS
F : 01 58 18 34 76

68:

قیمت خودشو بازیاش چنده؟

69:

من اون موقع خریدم 60GIG 900000 toman
بازی هاش هم هرکدوم 60000

70:

ممنون خیلی جالب بود
پرسیدن نداشت که

71:

منظورت اینه که ps3 خیلی ضعیفه یا اینکه خیلی قویه؟

72:

منظورم این که خیلی قوی تر از این حرفاست
شما چرا دارید با خودتون لج می کنید
در ضمن فکر کنم Microsoft به این Ali-Bahal یه پولی داده باشه

73:

سلام
ببخشید می خواستم بپرسم ک توی جعبه x box 360 پریمیوم چندتا دسته برای بازی هست .

کلا فرقی با نمونه ارزونش ک دسته هاش با سیم هستن چه فرقی داره و چه لوازم اضافی داره و اگه نداشت و بخواهیم بخریم قیمتش حدود چقدره .


و اگه دسته بی سیم داشته باشی میتونی هموقت 2 تا دسته دیگه سیم دار بش وصل کرد .
ببخشید اگه سوالای بدی کردم
اخه میخوام بخرم مدل پریمیوم اگه بدونم بهتره

74:

مثل اینکه نمیخواین جواب مارو بدین بابا 1 سوال کردیما
میخواستم بدونم دسته ps2 میخوره ب ایکس باکس 360 ؟؟؟؟
لطفا جواب پست های قبلیمم بدین

75:

سلام
توی جعبه فقط یک دسته هست .

مال من که تک دسته بود
مدل Core فکر کنم هارد نداره و همین طور کابل HD البته من این طور شنیدم نمیدونم دقیقا
ولی پریمیوم با هارد هست.میخواستم بدونم دسته ps2 میخوره ب ایکس باکس 360 ؟؟؟؟
نمیخوره به هیچ وجه.

اصلا سونی چه ربطی به ماکروسافت داره

76:


نخیر پول نداده .چیزی که عیان هست چه حاجت به بیان هست
شم اگر یک گیمر حرفه ای باشی شک نکن که بین Ps3 xbox 360
xbox 360 رو انتخاب میکنی.

گرافیک بالای بازی طبق مقایسه های که انجام شده بین دو کنسول
قیمت ارزان دستگاه به همراه قیمت مناسب بازی
و همینطور بازی های مشترک دو کنسول
PS3 تا بیاد جا بیفته توی بازار ایران بقیه کشور ها بماند .

ps4 و احتمالا 370 وارد بازار میشه

77:

sony فرموده قیمتps3 تا سال 2009 ثابت می مونه با این وضع کی می ره ps3 بخره

78:

اتفاقا" قیمت ps3 60gb که 720000 تومان بود به 630000 تومان تنزل پیدا کرد
همینطور 360 پریمیوم شد 420000 تومان(تو ایران قیمت با بقیه جاها فرق میکنه)
(منبع موثق)

79:


80:

با Xbox360 چه جوری میشه رفت تو اینترنت با ADSL ؟

81:

از کجا Xbox 360 peremium خریدی 420 هزار تومان؟

82:

چه جوری میشه با Xbox 360 به اینترنت وصل شد؟

83:

اینم Xbox 360 elite با پورتHDMI و 120gig hard برای زدن پوز PS3

84:

قیمتشم 499 دلار هست فکر نمیکنم هنوز تو ایران اومده باشه

85:

[FONT='Times New Roman','serif']مایکروسافت فراخوان نموده که هیچ تصمیمی برای هستفاده از تکنولوذژی [/FONT]motion sensing[FONT='Times New Roman','serif'] ندارد.

به دو دلیل زیر:[/FONT]

[FONT='Times New Roman','serif']1-هنوز هیچ اطلاع وآمار دقیق و درستی از میزان اهمیت و محبوبیت این تکنولوژی در بین بازیکنان وجود ندارد.[/FONT]
[FONT='Times New Roman','serif']2-معلوم نیست آیا شرکت های تولید نماينده بازی الزامی برای هستفاده از ان خواهند داشت یا نه[/FONT]

86:

مایکروسافت فراخوان نموده که هیچ تصمیمی برای هستفاده از تکنولوذژی motion sensing ندارد.

به دو دلیل زیر:

1-هنوز هیچ اطلاع وآمار دقیق و درستی از میزان اهمیت و محبوبیت این تکنولوژی در بین بازیکنان وجود ندارد.
2-معلوم نیست آیا شرکت های تولید نماينده بازی الزامی برای هستفاده از ان خواهند داشت یا نه[FONT='Times New Roman','serif'][/FONT]
[FONT='Times New Roman','serif'][/FONT]

87:

آمار فروش PS3 از فروشگاه ها در انگلستان تایید کرد فروش کنسول در دومین هفته 20 % کاهش یافته و بیشتر نیز میشود
منبع:سایت Game Industry.com

88:

چند روز پیش تو Xbox live دیدم یه دیوونه امتیاز با تموم کردن یه عالمه بازی امتیازش به 100000 رسیده سه ماهه تابستونم صبح تا شب بازی کنیم نمیتونیم این امتیازو جمع کنیم

89:

ما هنوز تو تلوزیون HD موندیم ژاپنی ها رفتن UHDTV ساختن

90:

مقایسه ی دو بازی oblivion و Fear حاکی از برتری مطلق گرافیک نسخه Xbox360 به PS3 مباشد اگه میخوان تریلرشو دانلود کنین برین سایت game trailers

91:

تو مصاحبه با Charlie skilbeck مدیر پروژه ی Crysis فراخوان نمود که (دقیقا متوجه نشدم) یا Crysis روی Xbox360 و PS3 میاد یا از قدرت کامل موتور cryengine میشه برای نسل بعد هستفاده کرد (به احتمال بیشتر اولی)

92:

شایان جان لطفا همه پست ها را در یک پست بزن تا شلوغ نشه

با تشکر

93:

نه بابا!!!

بعید می دونم ها

سازنده بازی فراخوان نموده بود سرمون هم بره این بازی برای کنسول نمیاد!!! اگه اینجوری باشه قضیه شینجی میکامی که برای اویل 4 اتفاق افتاد برای این بازی هم اتفاق می افته!!

اما من بعید می دونم چون از همه اخبارهای روز با خبر هستم و همچین خبری ندیدم!!

این بازی برای pc با کارت ATI بهتر اجرا می شه

94:

من می خواستم بدونم که هارد درایوی که همراه xbox premium عرضه میشه آیا می توان به کامپیوتر وصل کرد و به عنوان درایو مجازی از اون هستفاده کرد؟

95:

خوابشو ببینی!!!

96:

سلام
میخواستم بدونم اگه هر کدوم از این دو تا کنسول رو گرفتم تلویزیون HD هم حتما باید بگیرم شما ها هم همین کار رو کردین
در ضمن نمیشه PS3 یا XBOX 360 رو به مانیتور وصل کرد چون resolution مانیتور هر چی باشه از تلویزیون خیلی بالاتره منظورم هم crt هست
ممنون

97:

سلام علی اقا
من میخوام x360بخرم چه مدلی رو پیشنهاد میکنی ؟؟؟
اگه امکان داره تمام اطلالعاتشو بده
از کجا میشه فهمید درایو دستگا سامسونگ هست؟
ایا x360 تا همش داغ میکنن؟
چندتا فروشگاهه معتبر و قیمتاش رو هم بدی ممنون میشم

98:

شما می توانید با همین تلوزیون های عادی هم با کنسول بازی کنید ولی اون کیفیت نهایی را نخواهید دید و اگر به مانیتور وصل کنید کیفیت خیلی بهتر بود
آره تازه کیفیت CRT از LCD بیشتر خواهد بود


اینها رو که فرمودم برای X360 بود چون من زیاد از ps3 خبر ندارمموفق باشی

99:

سلام

مدل Premium را بخر که قیمت معمولیش 480 تومان هست
برای فهمیدن درایو باید دستگاه را باز کنی
همه دستگاه ها داغ نمی نمايند اون دستگاه های اولیه مایکروسافت بود که داغ می کرد و بعد چند ماه این مشکل حل شد
فروشگاه های معتبر زیاد هست به همین دلیل بعدا همه را معرفی می کنم

این هم اطلاعات از این کنسول:

معرفی کنسول Xbox 360 :

كنسول XBOX 360 در تاريخ 22 نوامبر سال 2005 با قدرت تمام و بدون هيچ رقيبي وارد بازار شد و از اون وقت تاكنون به عنوان كنسولي بي‌رقيب در پردازش بازي‌هاي پيشرفته شناخته مي‌شود.

در ابتدا تيم توسعه‌دهنده كنسول‌هاي بازي در شركت مايكروسافت تصميم داشت كنسول XBOX 360 را با نامXenon يا 2XBOX به بازار معرفي كند، اما شركت مايكروسافت براي اين‌كه طيف اثرگذاري اين محصول را بيشتر براي امت نمايان كند، نام XBOX 360 را بر اون نهاد.

در اين مقاله به بررسي ايشانژگي هاي اين کنسول قدرتمند خواهيم پرداخت...

کنسول Xbox 360 چیست؟
کنسول Xbox 360 توسط شرکت آمریکایی مایکروسافت در تاریخ 22 نوامبر سال 2005 به بازار آمد.

این کنسول می تواند بازیهای بسیار قدرتمند و زیبا را اجرا کند.

به علاوه بر این این کنسول می تواند دیویدی یا سیدی های موسیقی و فیلم را هم اجرا کند.

به تازگی وسیله ای به نام HD - DVD Player برای این کنسول عرضه شده هست که می توانید فیلمها را با کیفیت HD را تماشا کنید.

کنسول Xbox 360 چند مدل هست؟
این کنسول در دو مدل به بازار عرضه شده هست.

مدل اول Core هست و مدل دوم Premium.

حالا برای شما می گویم که این دو مدل چه فرقهایی دارد:

مدل Premium شامل:
یک عدد کنسول xbox360
یک هارد 20 گیگابایتی
یک دسته بی سیم (Wireless Controller)
یک هدست برای کار در محیط Xbox Live (به دسته وصل می شود)
کابل انتقال صدا و تصویر که هم شامل Component HD می باشد و هم Composite A/V معمولی (دارای 6 فیش خروجی می باشد)
یک سیم شبکه (Ethernet) برای اتصال به شبکه کامپیوتر
یک ماه اشتراک مجانی Gold در Xbox Live

مدل Core شامل:
یک عدد کنسول xbox360
یک دسته سیم دار (USB)
کابل انتقال صدا و تصویر که فقط Composite A/V می باشد (دارای 3 فیش خروجی می باشد)
به نظر من مدل Premium خیلی بهتر هست چون امکاناتی که این مدل دارد بسیار خوب و به درد بخور هست.


Region کنسول یعنی چه؟
Region در واقع یک نوع قفل منطقه ای هست که باعث می شود کنسول و بازی هایش محدود به یک قاره و یا منطقه شوند.

به طوری که به فرض بازی هایی که در قاره امریکا به فروش می رسند فقط برروی کنسول هایی که در اون قاره خریداری شده اند اجرا می شوند.
کلا ما چهار ریجن داریم:
NTSC-UC: این ریجن مختص به قاره امریکا (امریکای شمالی و جنوبی) می باشد.


NTSC-J: این ریجن فقط مربوط به کشور ژاپن و کره می باشد.


NTSC-J/Asia: این ریجن مختص به کشور های آسیای شرقی مثل تایوان، سنگاپور و ...

می باشد.

(بازی های این ریجن در 95% موارد با بازی های ریجن ژاپن یکی هستند)
PAL: این ریجن مختص به قاره اروپا، آفریقای جنوبی، خاورمیانه، هسترالیا و نیوزلند می باشد.
به نظر من اگر می خواهید این کنسول را بخرید یا با ریجن J یا UC بخرید.

کلا بازیهای همه ریجن ها در بازار شهرستان تهران پیدا می شود و در این زمینه وسواس کاری کنید.

راستی مایکروسافت فراخوان نموده از سال 2007 به بعد همه بازیها Region-Free خواهند بود یعنی این بازیها روی همه ریجن ها اجرا می شود.


دسته بازی کنسول Xbox 360 :

كنسول XBOX 360 حداكثر از چهار كنترلر بي‌سيم و سيم‌دار در يك وقت پشتيباني مي‌كند.

كنترل‌هايي كه به صورت سيمي به كنسول مرتبط مي‌شوند، به وسيله سه كانكتور جلايشاني و يك كانكتور پشتي دستگاه به كنسول مرتبط مي‌شوند.

همينطور كنسول XBOX 360 از صفحه‌كليدUSB براي اتصال به دستگاه پشتيباني مي‌كند، اما در اين حالت صفحه كليد بيشتر براي وارد كردن اطلاعات و متن كاربرد دارد و نمي‌توان از اون براي اجراي بازي هستفاده نمود.


دسته بازي طراحي شده در اين كنسول از لحاظ طراحي شباهت فراواني به دسته بازي نوعS كنسولXBOX دارد.

نوع سيم دار اين دسته‌بازي داراي سيمي به طول 74‌/2 متر هست تا كاربر بتواند با فاصله مناسبي از تلايشانزيون برنامه گيرد و به راحتي به انجام‌دادن بازي دلخواه خود بپردازد.

قابليت جالبي كه در اين نوع گيم‌پد وجود دارد، هماهنگي اون با تمام دستگاه‌هاي مجهز بهUSB و سيستم عامل ايشانندوز‌اكس‌پي هست كه اين عامل امكان هستفاده از اون را رايشان كامپيوتر امكان‌پذير مي‌سازد.
نوع بي‌سيم اين دسته بازي فاصله نُه متر را با دو باتري AA از نوع NimH پشتيباني مي‌كند كه اين فاصله براي يك دسته بازي بي‌سيم فاصله مناسبي هست.

شركت مايكروسافت براي آگاهي كاربر از فعال بودن دسته بازي بي‌سيم، قابليت جالبي را در كنسول 360 XBOX تعبيه نموده هست.

براي اين منظور درصورت اتصال دسته بازي به كنسول XBOX 360 در اطراف دكمه پاور دستگاه چراغي روشن مي‌شود كه به وسيله اون كاربر قادر خواهد بود از ارتباط ميان كنسول و دسته بازي آگاه شود.

همينطور در صورت كاهش توان باتري گيم‌پد بي‌سيم، چراغ اطراف پاور به صورت چشمك‌زن به كاربر هشدار خواهد داد.
معرفی امکانات کنسول Xbox 360 :

1 - هاردديسك پرتابل : اين دستگاه به يك هاردديسك بيست گيگابايتيSATA مجهز هست كه امكان ذخيره‌ بازي، موسيقي و دموهاي بازي را به كاربر مي‌دهد.

چهارده گيگابايت از فضاي اين هاردديسك براي كاربر قابل هستفاده هست؛ زيرا در حدود شش گيگابايت از فضاي اين هاردديسك توسط نرم‌افزار و امكانات جانبي موجود در كنسول هستفاده شده هست.2 - كارت حافظه : وجود يك كارت حافظه 64‌مگابايتي، امكان انتقال ذخيره بازي را به كاربر مي‌دهد.

با وجود اين كارت حافظه، كاربر قادر هست پروفايل خود را از كنسولي به كنسول ديگر انتقال دهد و بدون كوچك‌ترين مشكلي، بازي خود را در كنسولي ادامه دهد.

بنا به گزارش‌هاي مختلف، برنامه هست در نيمه چهارم سال 2006 حافظه‌هاي جديدي با ظرفيت 256‌‌مگا‌بايت به بازار عرضه شود كه از سرعت و قابليت‌هاي بالاتري نسبت به اين نوع حافظه‌ها برخوردار هست.3 - كارت شبكه بي‌سيم : وجود كارت شبكه بي‌سيم با قابليت‌ پشتيباني از انواع فرمت‌هاي انتقال داده در شبكه، امكان ارتباط كنسول XBOX 360 را با انواع شبكه‌هاي بي‌سيم مهيا مي‌كند.

البته اين كارت شبكه به صورت مجزا و با قيمتي حدود نودهزار تومان به فروش مي‌رسد.

‌4 - گوشي : وجود گوشي به بازيكن امكان مي‌دهد هنگامي كه با ايشانژگيXBOX Live با ديگر دوستان خود در حال بازي هست، هموقت بتواند با اون‌‌ها صحبت كند.

گوشي در كنسول XBOX 360 به كانكتوري كه در زير دسته بازي برنامه دارد، وصل مي‌شود و اين مسئله امكان هستفاده سريع از اين وسيله را فراهم مي‌كند.‌5 -‌ كنترل چند رسانه جهاني : اين وسيله در شنيدن موسيقي و پخشDVD كاربرد فراواني دارد.

اين كنترل از نسخه اوليه اون كه در كنسول XBOX 360 نسخهPremium وجود داشت، بزرگ‌تر هست.

و از لحاظ امكانات و قابليت‌ها از نسخه قبلي خود كامل‌تر هست و اين مسئله هستفاده اون را در كاربردهاي مختلف افزايش مي‌دهد.

اين كنترل به وسيله رابط infrared (مادون قرمز) با كنسول XBOX 360 ارتباط بربرنامه مي‌كند.6 -‌ شارژر قدرتمند : شركت مايكروسافت يك شارژر پيشرفته را براي شارژ باتري‌هاي موجود در دسته‌هاي بازي بي‌سيم برنامه داده هست تا كاربر بتواند با هستفاده از اون در مدتي كوتاه باتري دسته بازي خود را شارژ كند.


مشخصات فنی:پردازنده مرکزی (CPU)پردازنده مركزي در كنسول XBOX 360 با نام رسمي Xenon توسط شركت مايكروسافت و Waternoose توسط شركتIBM ناميده مي‌شود.

اين پردازنده به صورت سه هسته‌اي و برپايه ساختار پردازنده پاور پي‌سي طراحي شده هست.
پردازنده XBOX 360 با بهره‌گيري از فناوري نود نانومتري طراحي شده هست و از 165‌‌ميليون ترانزيستور بهره مي‌برد.

البته طبق گزارش‌هاي فراخوان شده برنامه هست اين پردازنده با فناوري 65‌‌نانومتري در سال 2007 براي كنسول XBOX 360 طراحي شود كه اين عامل باعث كاهش گرماي توليديِ اين پردازنده و افزايش كارايي اون مي‌گردد.
به‌طور كلي سه هسته موجود در اين پردازنده به صورت موازي و در فركانس 2/3‌‌گيگاهرتز فعاليت مي‌كنند كه اين عامل باعث افزايش كارايي اين واحد پردازشي در محاسبات پيچيده مي‌شود.


Xenos نام اختصاصي پردازنده گرافيكي كنسول 360‌XBOX هست كه شركت ATi اون را طراحي كرده هست.

اين پردازنده گرافيكي با نام رمز 1C و گاهي 500R در شركت ATi ناميده مي‌شود.

چيپ‌ست Xenos شامل دو ساختار جدا از يكديگر هست.

اولين قسمت اين چيپ‌ست مربوط به واحد پردازش گرافيكي هست كه بيشترين قسمت از فضاي اين چيپ‌ست را اشغال نموده هست.

قسمت دوم اين چيپ‌ست حافظه سريعي به نام eDRam هست كه در سمت چپ واحد پردازش گرافيكي برنامه دارد.
چيپ‌ست Xenos در كنسول XBOX 360 در مجموع داراي 315‌‌ميليون ترانزيستور هست كه از اين مقدار 235‌‌ ميليون ترانزيستور مربوط به واحد پردازش گرافيكي و پنجاه ميليون مربوط به حافظه eDRam هست.

واحد پردازش گرافيكي در اين كنسول در فركانس پانصدمگاهرتز فعاليت مي‌كند و با هستفاده از فناوري نود نانومتري طراحي شده هست.

در كنار واحد پردازش گرافيكي حافظه ده مگابايتي eDRam وجود دارد كه با سرعت سيصد مگاهرتز فعاليت مي‌كند.

اين حافظه همانند واحد پردازش گرافيكي از فناوري نود نانومتري براي طراحي بهره مي‌برد.

حافظه eDRam از دو بخش پايه ي تشكيل شده هست:1-حافظه: اين قسمت وظيفه ذخيره اطلاعات كلي مورد نياز براي پردازنده گرافيكي را برعهده دارد.

علاوه بر اين، قسمت اطلاعاتي كه در بخشlogic مورد پردازش برنامه مي‌گيرد را در خود ذخيره مي‌نمايد و در وقت مشخصي به اين واحد انتقال مي‌دهد.


2-واحد منطقي: اين واحد پردازشي توسط شركت NEC در ساختار eDRam طراحي شده هست و وظيفه اون پردازش قابليت‌هايي مانند رنگ تصاايشانر، آميختن پرتوهاي نوري براي افزايش كيفيت و دقت تصاايشانر و تصحيح سطوح ناصاف هست.

هدف از طراحي اين واحد پردازش، اجراي روان‌تر تصاايشانر سه‌بعدي در بالاترين كيفيت و بيشترين ميزان فريم هست.ساير مشخصات پردازنده گرافيكي XBOX 360 عبارتند از:


1-وجود 48‌‌مسير پيشرفته موازي براي محاسبات پيشرفته گرافيكي
2-معماري سايه‌زني مشترك كه امكان پردازش دستورالعمل‌هاي سايه‌زني پيكسلي و راسي را در هر يك از لوله‌ها ميسر مي‌سازد.

(در اين حالت هر يك از لوله‌هاي پردازشي، قابليت اجراي انواع سايه زني پيكسلي و راسي را دارد)
3-پشتيباني كامل از سايه‌زني نسخه 3 براي پردازش بازي‌هاي جديد
4-قابليت پردازش 48 ميليارد دستورالعمل سايه زني در ثانيه كه مي‌تواند توان پردازشي چشمگيري را در اجراي بازي‌‌ها به‌وجود مي‌آورد.
5-مكان پردازش پانصدميليون مثلث در ثانيه كه اجراي سريع تصاايشانر سه بعدي پيچيده را ميسر مي‌سازد.
6- برخورداري ازTexel Fillrate حدود هشت گيگاتكسل در ثانيه كه از رابطه زير قابل محاسبه هست:
فركانس پردازنده گرافيكي‌* حداكثر تعداد بافت گذاري = ميزان گيگاتكسل
500 * 16 = 8 گيگا تكسل
7-ميزانPixel Fillrate ، شانزده گيگاپيكسل در ثانيه كه براي پردازش پيشرفته‌ترين بازي‌ها مناسب هست.


‌8-‌ قدرت پردازش 24‌‌ميليارد نقطه در ثانيه توسط پردازنده گرافيكي (درصورت فعاليت هموقت پردازنده گرافيكي وCPU كنسول XBOX 360 قادر به پردازش 6/33 ميليارد نقطه در ثانيه هست)

حافظه
كنسول XBOX 360 مجهز به 512 مگابايت حافظه از نوع 3GDDR هست كه با فركانس هفتصد مگاهرتز فعاليت مي‌كند.

اين حافظه متعلق به شركت سامسونگ هست كه قادر به تامين اطلاعات موردنياز پردازنده گرافيكي با حداقل تأخير هست.پهناي باند حافظه:
پهناي باندي كه ميان حافظه موجود درeDRam و واحد Logic (منطقي) وجود دارد حدود 256 گيگابايت در ثانيه هست كه ارتباط سريع ميان اين دو واحد را با كمترين تأخير مهيا مي‌كند.

از طرفي، واحد پردازش گرافيكي با پهناي باند 32 گيگابايت در ثانيه با واحدLogic در ارتباط هست كه اين مقدار از رابطه زير قابل محاسبه هست:


پهناي باند‌*‌‌تعداد دستورالعمل در هر سيكل* فركانس ميان پردازنده و واحدLogic
2 * 2 * 46 =23 GB/S گيگاهرتز


همينطور پهناي باند ميان حافظه گرافيكي و پردازنده گرافيكي در اين كنسول 4/‌22‌‌‌گيگابايت در ثانيه هست كه از رابطه زير قابل محاسبه هست:


پهناي باند حافظه * تعداد دستورالعمل در هر سيكل * فركانس حافظه
4/22 ‌ =‌128‌ * ‌2‌ * ‌700‌


واحد پردازش گرافيكي و پردازنده مركزي در اين كنسول با پهناي باند 6‌/‌21 گيگا بايت در ثانيه با يكديگر ارتباط دارند كه در اين ارتباط رايشان لبه صعودي و نزولي سيگنال 8/10 گيگا بايت اطلاعات در ثانيه تبادل مي‌شود.

پل‌جنوبي در اين كنسول با پهناي باند يك گيگابايت در ثانيه با پردازنده گرافيكي در ارتباط هست كه اين عامل ارتباط سريع ميان دسته‌هاي بازي و ساير قطعات جانبي را با پردازنده مركزي ميسر مي‌سازد.واحد پردازش صوتي


واحد پردازش صوتي در كنسول XBOX 360 از دقت 48‌كيلوهرتز شانزده بيت در هنگام پخش فايل‌هاي صوتي پشتيباني مي‌كند.

اين واحد پردازش از نوع 32 بيتي هست و در هر ثانيه قادر به پردازش بيش از 256 نوع صداي مختلف هست.

اين پردازنده صوتي از صداي 1‌/‌5‌كانال براي پردازش صداي بازي‌ها پشتيباني مي‌كند.

شركت مايكروسافت اين واحد پردازش صوتي را مجهز به رمزگشايXMA كرده هست كه بيشتر براي پردازش فرمتWindows Media Audio Pro به كار مي‌رود.
درايو نوري


درايو نوري اين دستگاه با كنترلرSATA به كنسول متصل مي‌شود و حداكثر از سرعت21X پشتيباني مي‌كند.

اين درايو نوري در دو نوع مختلف براي كنسول XBOX 360 معرفي شده هست.

نوع اول كه توسط شركت LG و هيتاچي طراحي شده بود كه در هنگام فعاليت باعث ايجاد نايشانز قابل شنيدن در محيط مي‌شد.

اين درايونوري از لرزش و نايشانز نسبتاً بالايي در هنگام فعاليت برخوردار بود.
نوع دوم اين درايو نوري توسط شركت توشيبا و سامسونگ طراحي شد كه جايگزين درايو قبلي اين كنسول گرديد.

اين درايو نوري از كارايي بالاتر و نايشانز كمتري نسبت به نسخه قبلي برخوردار هست.

شركت مايكروسافت برنامه هست يك درايو نوري خارجي با قابليت پشتيباني از فرمتHD-DVD را ارائه نمايد.
هدف از ارائه اين درايو مقابله با فناوريblu-ray شركت سوني هست كه به عنوان رقيب اصليHD-DVD شناخته مي‌شود.

البته به فرموده مدير فني كنسولXBOX در بخش ژاپن شركت مايكروسافت بازي‌هاي 360‌‌XBOX را رايشان ديسك‌هاي نوريHD-DVD ارائه نمي‌كند و اين ديسك‌ها براي نمايش فيلم و ذخيره اطلاعات كاربرد خواهد‌‌داشت.تشخيص مشكلات فنيشركت مايكروسافت براي نمايش اشكالات موجود در سيستم XBOX 360 يك ايده‌اي جالب را به كار برده هست.

در اين حالت اطراف چراغ سبز پاور يك نور قرمز روشن مي شود كه به وسيله اون مي‌توان به تعدادي از مشكلات موجود در كنسول XBOX 360 پي برد.

همينطور براي اين كه كاربر بتواند به راحتي مشكل موجود در دستگاه خود را تشخيص دهد، مايكروسافت اين دايره مركز را به چهار قسمت كلي تقسيم كرده هست كه روشن شدن هر يك نشانه بروز یک مشکل خاص در کنسول خواهد بود.

نكات قابل توجه :


1 - هميشه سعي نماييد كنسول XBOX 360 خود را در محلي برنامه دهيد كه چرخش هوا به‌طور مناسبي در سيستم انجام شود؛ زيرا در غيراين‌صورت ممكن هست به علت افزايش گرماي درون سيستم با كاهش كارايي و هنگ كردن كاربر كنسول روبه‌روشايشاند.


2 - هيچ‌گاه سعي نكنيد در موقعي كه كنسول روشن هست، اقدام به تغيير حالت اون نمايد؛ زيرا درصورت تغيير حالت از حالت افقي به عمودي ممكن هست لنز درايو نوري به ديسك تماس پيدا كند و باعث بروز مشكل در ديسك و درايو نوري شود كه اين مشكل براي بسياري از كاربران به‌وجود مي‌آيد.


3 - هيچ‌گاه سعي نكنيد ديسك‌هاي نوري كثيف و مشكل‌دار را در سيستم برنامه دهيد؛ چون اين مسئله به‌طور مستقيم رايشان عمر درايو نوري تأثيرگذار خواهد بود.
آیا Xbox 360 می تواند بازیهای Xbox را اجرا کند؟

بله کنسول Xbox 360 می تواند بازیهای کنسول Xbox را اجرا کند اما نه همه بازیها را !
کنسول Xbox 360 بعضی بازیهای Xbox را نمی تواند اجرا کند که تعدادشان بسیار کم هست.
در لینک زیر می توانید بازیهای Xbox را که روی 360 اجرا می شود را ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


قیمت کنسول Xbox 360 و بازیهاش چقدر هست؟

Xbox 360 Core:
360 تا 390 تومان

Xbox 360 Premium:
430 تا 520 تومان

قیمت بازیهای کنسول Xbox 360:
5 تومان تا 12 تومان

قیمت بازیهای کنسول Xbox :
2 توماناگر سوالی هست حتما بپرسید

100:

راستی سر ریجن زیاد وسواس به خرج ندید
یا ریجن ژاپن/آسیا را بخرید یا ریجن آمریکا


به نظر من ریجن آمریکا را بخرید چون بازیهای آمریکا یک هفته زودتر میاید و این ریجن مطمئن تر هست چون خود مایکروسافت هم مال آمریکا هستسوالی هست در خدمتم

101:

این نسخه Elite هم زیاد جالب نیست و فقط پول هدر دادن هست به همین دلیل فقط به Premium فکر کنید

102:

بابت مطالب ممنون
میشه چنتا عکس از درایو سامسونگ برام بذاری

103:

راستی قیمت inter cooler nyko چند تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

104:

این xbox هایی که سیم برقش 3 سره جریانش چیه

105:

جدیدا این مدلی شده
باید تبدیل بخری
مال من هم 3 سر بود ولی عوض کردم 2 سر گرفتم که از تبدیل هستفاده نکنم

106:

لطفا آدرس چند تا فروشگاه كه xbox 360 مي فروشن رو بنايشانسيد + قيمت ها

107:

xbox 360 elite تو ايران اومده يا نه ؟قيمتش چنده؟

108:

سلام خدمت تمام اعضای فورم
من عباس هستم از اهواز و با بررسی هایی که تو اینترنت کردم و با تعریف هایی که از یکی از دوستام در مورد xbox360شنیدم علاقه خاصی بهش پیدا کردم می خواستم با کسایی که در زمینه xbox360خبره هستند مشورت کنم من می خوام از شهر خودمون بخرم می خواستم ببینم xbox 360 core رو با چه مشخصهایی بگیرم که بدونم اصل باشه و برام کار بده حتی کوچکترین اطلاعاته شما برای من یه دنیا هست از اساتید محترم خواهش می کنم که جوابه سوال من رو سریعتر بدن منتظر شما هستم....

ممنون

109:

اگه بخواهم هارد xbox360 را جدا بخرم چنده ؟

110:

شما می خوای Core بگیری 40 تومان بیشتر بده Permium بگیر خلاص
دستگاه توپیه .

بازی هاش عالی.

قیمت مناسب
هرچی بگم کم فرمودم.

حتما بگیر

111:

سلام قیمت پرو با کر چنده می شه بگین بعد یه توضیح درست حسلبی بهم بدین

112:

براي xbox360 ريجن J(only for jpan) بهتره يا UC ؟

113:

تفاوت قيمت ريجن J (jpan) با UC براي xbox 360چنده؟

114:

فرق چندانی باهم ندارن بخصوص که بازی ها رخین FREE شدن
تو سعی کن NTSC/J asia بخری که برق 220 و به ترانس هم احتیاجی نداری

115:

agha man

mikham

az australia ke hastam

x360 begiram


chejoori mishe

copy khoresh konambe gheyr az in ke befrestam iranmishe copy khor kard

cheghadar dar miyad age khodam natoonam bokonam

116:

من هسترالیا نبودم خبر نداره!!!


شما می خوای Core بگیری 40 تومان بیشتر بده Permium بگیر خلاص
دستگاه توپیه .

بازی هاش عالی.

قیمت مناسب
هرچی بگم کم فرمودم.

حتما بگیر
موافقم


سلام قیمت پرو با کر چنده می شه بگین بعد یه توضیح درست حسلبی بهم بدین
قیمت بازی PES 6 که فقط برای ریجن Pal هست حدود 6 تا 8 تومان هست بعد من چی رو توضیح بدم؟ شما سوال کنید من در خدمتم

راستی PES2007 برای ریجن های مختلف هم هست

براي xbox360 ريجن J(only for jpan) بهتره يا UC ؟
تفاوت قيمت ريجن J (jpan) با UC براي xbox 360چنده؟
از نظر قیمت چندان فرق نمی نمايند و خیلی زیاد فرق بنمايند 10 هزار تومان

فرمودم که سر ریجن زیاد وسواس خرج ندید همان طور که دوست خوبم فرمود جدیدا بازیها ریجن آزاد میشن
اما من ریجن آمریکا دارم و خیلی هم راضیم و اینکه بازیهای آمریکا یک هفته زودتر میاد


xbox 360 elite تو ايران اومده يا نه ؟قيمتش چنده؟
مثل اینکه اومده البته من ندیدم و فقط شنیدم

چون تازه اومده و همان طور که میدونید سوزن هم تازه به ایران بیاد قیمتش چهار برابر هست به همین دلیل این دستگاه بالای 600 تومان خواهد بود ولی اگر بگذره خیلی زود میاد پایین و به 500 تومان میرسه
زیاد خوب نیست نخر پول بیرون ریختن هست همین پرمیوم را بخر باهاش حال کن


اگه بخواهم هارد xbox360 را جدا بخرم چنده ؟
من نخریدم و خبر ندارم ببخشید
ولی این چه کاریه؟ رو دستگاه هست دیگه بخر حالشو کن مگه می خوای چی کار کنی؟


سلام خدمت تمام اعضای فورم
من عباس هستم از اهواز و با بررسی هایی که تو اینترنت کردم و با تعریف هایی که از یکی از دوستام در مورد xbox360شنیدم علاقه خاصی بهش پیدا کردم می خواستم با کسایی که در زمینه xbox360خبره هستند مشورت کنم من می خوام از شهر خودمون بخرم می خواستم ببینم xbox 360 core رو با چه مشخصهایی بگیرم که بدونم اصل باشه و برام کار بده حتی کوچکترین اطلاعاته شما برای من یه دنیا هست از اساتید محترم خواهش می کنم که جوابه سوال من رو سریعتر بدن منتظر شما هستم....

ممنون
سلام عباس آقا

شما سوال بفرمایید و ما جواب را می دهیم
همان طور که فرمودم همه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را مشاهده نمايند اگر سوالی پیش اومد بازم بپرسند

117:

جند دقیقه پیش زنگ زدم PIXEL میگه BOX 520000 تومن INTER COOLER هم 50000 تومن
میگه ما به دستگاهامون اطمینان داریم و اصلا داغ نمی کنه و تولیده جدیده NTSC/J asia

118:

پیکسل خیلی خوبه راست میگه من از پیکسل خریدم
اول خواستم از شادی بخرم ولی دیدم خوب نیست به همین دلیل از پیکسل خریدم

119:

کمی بالا میگه ولی چون تو اونو تایید میکنی باشه
احتمال خیلی زیاد بعد ظهر هستادش میکنم و به جمع 360 ها مپیوندم

120:

تو رو دستگاهت nyko گذاشتی یا بدون فن هم خوب کار میکنه

121:

خیلی ممنون من با مطالعهاین لینک تمام جواب سولات خودمو گرفتم دیگه نیازی نیست

122:

ميشه هارد xbox360 elite را رايشان مدل premium نصب كرد.

123:

سلام من فقط میدونم ماکروسافت برنامه تا چند وقته دیگه تولید انبوه هارد های 120 گیگ رو برای X360 شروع کنه

124:

آقایان لطفا PS3 رو با X360 مقایسه نکنید.

آخه کدوم کسی توی این فروم PS3 داره؟ فوقش 5 نفر.

در مورد گرافیک هم Game Spot رو که همه قبول دارید.

برید قسمت مقایسش بعد مقایسه ی این دو کنسول از نظر گرافیکی رو بخونید به امتیاز های بالاشم دقت کنید .

Wii از نظر گرافیکی که ..........

حالا یه سری می گن گذاشت وقت باعث شکست X360 میشه اما نمی بینن که توی آمار های سایت ها روز به روز فروش PS3 کمتر میشه.

تازه سپس 6 یا 7 ماه X360 توی ایران و چند کشور دیگه جا میفته پس حالا حالا ها X360 شکست نمی خوره

125:

من هم باهات موافقم من 2ساعتی میشه 360 گرفتم وقتی gow رو گذاشتم فقط تا نیم ساعت انگشت
به دهن مونده بودم
من میگم هرکی بره ps3 بخره پولشو ............


126:

من همچنان منتظرم GoW 2 بیاد تا اون غول مکانیکی که تو شماره یک بود و اخرش فقط از دستش در رفتیم پدرش رو در بیارم

127:

مطمئنی ؟؟
تاریخه انتشارش کی؟
MGS4 برای 360 میاد

128:

MGS 4 برای 360 ممکنه بیاد ولی حال نمیده بگم چرا ؟ چون مثل این می مونه تو Gears of War رو توی PS3 بازی کنی

129:


130:

امتحان نکردم ولی اینها چه کاریه آخه؟! بابا دستگاه را بخرید حال کنید دیگه


تو رو دستگاهت nyko گذاشتی یا بدون فن هم خوب کار میکنه
مال من که بدون فن فعلا خوب کار می کنه البته کنارش یه پنکه گذاشتم تا خودم و دستگاه داغ نکنه! (شوخی کردم برای خودم گذاشتم چون پنکه و کولور با هم ....)

البته این X360 که خریدم برای بار دوم هست! قبلا یدونه داشتم که فروختم اون داغ می کرد و حتی یک بار دیویدی بازی را شکوند!!!!!!!! خیلی وضعش خراب بود همون موقه ها بود که تازه هم اومده بود 600 تومان پولش رو داده بودم!


MGS 4 برای 360 ممکنه بیاد ولی حال نمیده بگم چرا ؟ چون مثل این می مونه تو Gears of War رو توی PS3 بازی کنی
حال دادن که حال میده ولی این شایعه هست! (فعلا شایعه هست)

اما اینو بدون که وقتی برای 360 بیاد PS3 بازها اشکشان در میاد طوری که سیل ps3 شونو می بره!!!


کمی بالا میگه ولی چون تو اونو تایید میکنی باشه
احتمال خیلی زیاد بعد ظهر هستادش میکنم و به جمع 360 ها مپیوندم
هر وقت خریدی ما رو بی خبر نذار


تو خرید بازی هم می تونم کمکتان کنم!!

131:

قيمت xbox 360 premium ريجن uc كپي خور چنده؟

132:

درست نمی دونم ولی فکر کنم بین 450 هزار تومن و 550 هزار تومن باشه

133:


دیروز از PIXEL خریدم ...

NTSC/J asia

توپ توپه یک inter cooler (nyko) هم گذاشتم کنارش واسه اطمینان
Gears of War .

dead rising .

lost planet .

call of duty3 هم باهاش گرفتم

اصلا داغ نمی کنه
محشره
هرکی میخواد بخره دست دست نکنه بره بخره
از pixel حتما بخرید

134:

مبارکه! بالاخره به جمع ماها پیوستی
شک نکن که بهترین کنسول را خریدی

راستی چند خریدی؟ دسته هم براش خریدی؟
بازی Saint Row را هم بخر که خداست
تا GTA IV بیاد سرگرمت می کنه
البته خیلی بازیها هست که لیست کاملش تو یه سایتی هست که اونلاین هم می فروشه:
NextGen.ir
قيمت xbox 360 premium ريجن uc كپي خور چنده؟
قیمتش از 450 تومان هست تا 550 تومان
البته می خوای استقامت کن چون اگه Elite بیاد شاید ارزون بشه
البته اگر من جای تو بودم نمی تونستم صب ر کنم و سریع می رفتم با 20 تا بازی می خریدم

135:

[quote=Ali-Bahal;1142921]مبارکه! بالاخره به جمع ماها پیوستی
شک نکن که بهترین کنسول را خریدی

راستی چند خریدی؟ دسته هم براش خریدی؟
بازی Saint Row را هم بخر که خداست
تا GTA IV بیاد سرگرمت می کنه
البته خیلی بازیها هست که لیست کاملش تو یه سایتی هست که اونلاین هم می فروشه:
NextGen.irمیفرمود 520000 فن هم 50000 تومن
دستش گرون بود نخریدم یکی روش داره بسه
ولی 3تا از بازی هاشو اشانتیون بهم داد
SAINT ROW چه سبکیه

136:

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کی میدونه دسته 360 با هستفاده از لرزشش چقدر شارز نگه میداره
برای هستفاده از اون Xbox Live یک ماهه مجانی باید چه کار کر د
چه Adsl و با چه سرعتی لازم ؟؟؟

137:

ایول پس بالاخره X360 رو خریدی

138:

یک نفر دیگه به امار اضافه کن

139:

دوست من elite که خیلی وقته اومده!

140:

فکر کنم منظور آقا علی این بود که توی شهرستان تهران بیاد

141:

من از باطری های Rechargable مارک Energizer و ِDuracell هستفاده می کنم ( 2650 mAh) تقریبا هفته ای 1 بار شارژ می کنم.


برای هستفاده از Live باید کنسولت رو به اینترنت وصل کنی و یک اکانت بسازی.

برای 1 ماه اول اکانتت Gold هست و سپس اتمام یک ماه اکانتت به Silver تبدیل می شود.

ولی الان به شما شدیدا توصیه می کنم که به Live وصل نشی چون مایکروسافت افتاده به جون کنسول های هک شده و کنسول شما رو بن می کنه.

البته 2 روز پیش یک فیرمور جدید برای درایو های سامسونگ رلیز شده که این مشکل رو حل کرده ولی هنوز کسی جرات هستفاده از فیرمور رو تا حالا نداشته.
برای Live هم باید از یک خط Adsl هستفاده کنی که Ping پایینی داشته باشه.

من خودم ازسرویس Adsl شرکت داتک (512) هستفاده می کنم و راضی هستم.
در ضمن فن کنسولت رو که 50000 خریدی یکم گرون بهت داده .

من فن Nyko اصل رو با کلید روشن و خاموش بهت می دادم 45000 تومان.


142:

اقا دمت گرم
مگه شما فروشگاه دارین؟؟؟؟
مال من هم اصل با کلید روشن خاموش ولی دیگه خریدم
ADSL چند در اومد و ماهی چند تومن برا شارز میدی؟؟؟باسرعت پایین تر(256) هم میشه متصل شد؟
شما دیگه تو بازی سنتر فعالیت ندارین؟

143:

یک سوال مهم(شاید هم نه)
برو بچس P30WORLD چه موقهایی پیشتر تو تاپیک دور میزنن تا من هم مزاحم بشم

144:

با با جون .....جواب من رو بدین

145:

بیشتر صبح و سپس ظهر میان

146:

حدودا حدودا حدودا حدودا چه ساعاتی

147:

حدودا حدودا حدودا بین ساعت 0 الی 24

148:

بله منظور من این بود که به شهرستان تهران بیاد اونو می دونم که اومده دارید به کی میگید Elite اومده؟ من خودم مشاور مایکروسافت هستم

149:

10 صبح تا 4 سپس ظهر

150:

شایعه : Microsoft یکی از کاربران فعال انجمن P30world یعنی علی باحال را به عنوان مشاوره به خدمت گرفتچ
این شایعه نیز صحت داشت بالاخره علی اعتراف کرد

151:

[QUOTE=omid360;1142949]
SAINT ROW همون طور که فرمودم مثل GTA هست یعنی Action Free Roam

بخر اصلا پیمون نمیشی
امسال هم سپس GOW و Dead Rising بهترین بازی همین Saint Row شد
بازیش خیلی ردیفه حتما امتحان کن

راستی یه دسته بی سیم دیگه هم بخر اگر کسی اومد خونتون باهاش بازی کنی
مثلا GOW در حالت Co Op (دو نفره با دسته) خیلی حال میده
من GOW را با داداشم تموم کردم عجب بازیی بود با همدیگر تا آخرین نفس می جنگیدیم هر کی می مرد به زور و کوشش به بالاسرش برای درمان می رفتیم و...

یا بازیهای دیگر مثل PES و PGR و...

با رفیقت بازی کنی خیلی حال میده به همین دلیل یه دسته بی سیم دیگه بخر تا بهشت بشه


راستی با تلوزیون HD بازی می کنی یا عادی؟ صدای دالبی یا هستریو؟

152:

دمت گرم متوجه شدم

153:

[quote=Ali-Bahal;1144373]
تلوزیون HD ارم اخر کیفیت
صدای دالبی رو باید TV ساپورت کنه یا از تو گیم تنظیم کنم؟؟

154:

وای یادش بخیر گرافیک Gears of War رو دیدم یک ساعت خیره شدم و بعد دیدم یه بو سوختنی از کنسول داره میاد بیرون

155:

من که نمیدونستم چی بگم فقط به LCD خیره شده بودم اصلا این بازی یا واقعی
من هنوز تموم نکردم (3.2روز کنسول گرفتم)ولی واقعا حیرت انگیزه
تو تاریخ دقیق ریلیز Gear Of War2 رو میدونی

156:

نه دوست من , من فروشگاه ندارم فقط گاهی تعدادی جنس از خارج به دستم می رسه که اگر خودم مصرف نداشته باشم به بچه های بازی سنتر یا دوستانم می فروشم.
من سرویس 512 از داتک گرفتم با شارژ ماهیانه 50.800 تومان .

این شرکت ارزانترین سرویس 512 رو تو شهرستان تهران داره.

من تا حالا 256 نداشتم نمیدونم که سرعتش به درد بازی در Live می خوره یا نه.
تو بازی سنتر هم روزی یک بار رو می رم

157:

با سلام خدمت کاربران عزیز

این تاپیک به جهت رفع سوالات تکراری و انسجام بخشیدن به سوالات مهم قبل از خرید کنسول xbox360 می باشد.

در این تاپیک سعی شده تا به مهمترین سوالاتی که برای افراد قبل از خرید این کنسول ایجاد می شود به صورت جامع جواب داده شود تا علاوه بر جلوگیری از سر در گمی کاربران جدید برای خرید این کنسول، از پرسیدن سوالات تکراری در تاپیک ها نیز جلوگیری شود.
در این تاپیک به سوالات زیر جواب داده شده هست:
 1. XBOX360 دارای چند مدل می باشد و این مدل ها چه تفاوتی با هم دارند؟
 2. منظور از ریجن (Region) در کنسول چیست و این ریجن ها چه تفاوتی با هم دارند؟
 3. کدام ریجن (Region) بهتر و خرید کدام یک به صرفه تر هست؟
 4. منظور از (ریجن فری) Region-Free چیست؟
 5. آیا زبان کنسول و بازی های ورژن NTSC-J ژاپنی هست؟
 6. آیا XBOX360 کپی خور شده و دارای مود چیپ می باشد؟
 7. منظور از فیرمور (Firmware) و آپدیت اون چیست؟
 8. XBOX360 چند مدل درایو دارد و کدام یک بهتر هست؟
 9. آیا XBOX360 قادر به اجرای بازی های نسخه قبلی XBOX می باشد؟
 10. منظور از اینکه کنسول مشکل حرارتی (3 چراغ قرمز) دارد چیست و چگونه می توان اونرا تشخیص داد؟
مطالب و سوالات این تاپیک بسته به شرایط روز و آپدیت های کنسول تغییر خواهد کرد و همواره به روز می شود و احیانا بخش هایی نیز به اون اضافه خواهد شد.

************************************************** *********


XBOX360 دارای چند مدل می باشد و این مدل ها چه تفاوتی با هم دارند؟

کنسول xbox360 در سه مدل Core و Premium و Elite عرضه شده هست.
مدل Elite شامل:
 • یک عدد کنسول xbox360 به همراه خروجی HDMI با کیس کاملا مشکی
 • یک هارد 120 گیگابایتی
 • یک دسته بی سیم (Wireless Controller)
 • یک هدست برای کار در محیط Xbox Live (به دسته وصل می شود)
 • کابل انتقال صدا و تصویر که هم شامل Component HD می باشد و هم Composite A/V معمولی (دارای 6 فیش خروجی می باشد)
 • کابل HDMI
 • کابل انتقال صدا به صورت Optical و Component (قابل هستفاده به همراه کابل HDMI)
 • یک سیم شبکه (Ethernet) برای اتصال به شبکه کامپیوتر
 • یک ماه اشتراک مجانی Gold در Xbox Live

مدل Premium شامل:
 • یک عدد کنسول xbox360
 • یک هارد 20 گیگابایتی
 • یک دسته بی سیم (Wireless Controller)
 • یک هدست برای کار در محیط Xbox Live (به دسته وصل می شود)
 • کابل انتقال صدا و تصویر که هم شامل Component HD می باشد و هم Composite A/V معمولی (دارای 6 فیش خروجی می باشد)
 • یک سیم شبکه (Ethernet) برای اتصال به شبکه کامپیوتر
 • یک ماه اشتراک مجانی Gold در Xbox Live
مدل Core شامل:
 • یک عدد کنسول xbox360
 • یک دسته سیم دار (USB)
 • کابل انتقال صدا و تصویر که فقط Composite A/V می باشد (دارای 3 فیش خروجی می باشد)
 • یک ماه اشتراک مجانی Gold در Xbox Live
توجه:
 1. هر سه پک دقیقا دارای یک نوع کنسول و با قدرت کاملا یکسانی می باشند، تنها تفاوت اونها در لوازم جانبی اونهاست.

  (البته Elite دارای خروجی HDMI می باشد که در دو کنسول دیگر وجود ندارد)
 2. تمامی لوازمی که در پک Core موجود نمی باشند را به صورت جداگانه می توان خریداری نمود و به کنسول اضافه کرد.
 3. کارت حافظه (Memory Card) در هیچ یک از سه مدل موجود نمی باشد و در صورت نیاز می بایست اونرا به صورت جداگانه تهیه نمود.

  در حال حاضر دو مدل کارت حافظه 64 مگابایتی و 512 مگابایتی برای این کنسول موجود هست که قیمت اولی 40$ و قیمت دومی 50$ می باشد.
 4. قیمت مدل Elite برابر 479$ و Premium برابر 399$ و Core برابر 299$ در بازار های جهانی می باشد.
 5. در شکل زیر جعبه های هر سه مدل به همراه محتویات اونها مشخص شده هست:

پیشنهاد ما:

در حال حاضر خرید مدل Premium بسیار با صرفه تر می باشد به دلیل اینکه شما با اختلاف 100$ بیشتر نسبت به مدل Core، وسایلی رو می خرید که ارزش اونها در صورت خرید جداگانه بسیار بیشتر از 100$ خواهد بود و بعضی از اونها مانند هارد دیسک بسیار برای این کنسول لازم می باشند و شما دیر یا زود به اون احتیاج پیدا خواهید کرد.

مدل Elite نیز به دلیل این که تازه وارد کشور شده هست با قیمت بسیار زیادی فروخته می شود که اصلا خرید اون فعلا به صرفه نیست.

همچنین وقتی مدل Core را خریداری می کنید مجبورید جهت سیو کردن بازی ها حداقل یک مموری کارت هم خریداری کنید که با احتساب خرید این مموری قیمت Core بسیار به قیمت Premium نزدیک می شود.

(در مدل Premium و Elite به دلیل داشتن هارد دیسک احتیاج به مموری کارت ندارید!)
چنانچه بین خرید دو مدل Elite و Premium دچار مشکل شده اید باید بگوییم که اگر شما دارای یک HDTV با ورودی HDMI می باشید و قصد دانلود فیلم و شو های مختلف از LIVE Market-Place را دارید خرید مدل Elite برای شما بسیار به صرفه تر خواهد بود؛ در غیر این صورت با توجه به اینکه شما قادر نیستید روی هارد دیسک کنسول 360 هر چیزی رو بریزید خرید مدل Premium برای شما به صرفه تر خواهد بود.

[IMG]file:///G:/showthread.php123_files/elite-vs-premium.jpg[/IMG]
Elite vs.

Premiumمنظور از ریجن (Region) در کنسول چیست و این ریجن ها چه تفاوتی با هم دارند؟

Region در واقع یک نوع قفل منطقه ای هست که باعث می شود کنسول و بازی هایش محدود به یک قاره و یا منطقه شوند.

به طوری که به فرض بازی هایی که در قاره امریکا به فروش می رسند فقط برروی کنسول هایی که در اون قاره خریداری شده اند اجرا می شوند.

در صورت برنامه دادن بازی ای که ریجن اون با ریجن کنسول شما یکی نباشد با پیغام زیر مواجه خواهید شد:
The region code for this game does not match your console's region

xbox360 دارای 3 نوع region مختلف (جمعا 4 نوع) می باشد که شامل:
 • NTSC-UC: این ریجن مختص به قاره امریکا (امریکای شمالی و جنوبی) می باشد.
 • NTSC-J: این ریجن فقط مربوط به کشور ژاپن و کره می باشد.
 • NTSC-J/Asia: این ریجن مختص به کشور های آسیای شرقی مثل تایوان، سنگاپور و ...

  می باشد.

  (این ریجن در واقع همان NTSC/J می باشد و بازی های این ریجن و ریجن ژاپن یکی هستند و فقط تفاوت اونها در زبان های موجود در بازی هست)
 • PAL: این ریجن مختص به قاره اروپا، آفریقای جنوبی، خاورمیانه، هسترالیا و نیوزلند می باشد.
توجه:
 1. Region-Lock به طور کلی فقط مختص به کنسول 360 نمی باشد و کنسول های گذشته از قبیل ps2 ،xbox ،gc و ...

  نیز دارای قفل منطقه ای بودند ولی مود چیپی که جهت کپی خور شدن کنسول برروی اونها نصب می شد قفل منطقه ای را نیز در این کنسول ها می شکست.
 2. تمامی این ریجن ها در بازار ایران (تهران) یافت می شوند و شما بسته به شرایط خود می توانید ریجن مورد نظر خود را تهیه نمایید.
 3. مفاهیم ntsc یا pal سیستم های هستاندارد پخش تصاویر تلویزیونی می باشند که در کشور های مختلف فرق دارند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


کدام ریجن (
Region) بهتر و خرید کدام یک به صرفه تر هست؟

 1. ریجن های مختلف از لحاظ کیفیت ساخت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تقریبا تمامی کنسول های xbox360 ساخت کشور چین می باشند حتی ورژن های امریکایی.
 2. Xbox360 Elite در حال حاضر فقط دارای ریجن NTSC-UC می باشد و برای امریکای شمالی ریلیز شده هست.
 3. ریجن های NTSC-UC و NTSC-J به علت اینکه کشور های اونها از برق 110 ولت هستفاده می نمايند دارای پاور آداپتور 110 ولت می باشند و جهت تبدیل اونها به برق 220 ولت (ولتاژ ایران) باید از یک ترانس تبديل 110 به 220 هستفاده نمایید.

  (تقریبا اکثر مغازه دار ها این ترانس ها رو نیز به همراه کنسول می فروشند) ولی ریجن PAL و NTSC-J/Asiaدر جعبه خود دارای پاور آداپتور 220 ولت می باشند و احتیاج به هیچ ترانسی ندارند.
 4. ریجن کنسول ها برروی جعبه (پشت جعبه) کنسول ذکر شده هست که به راحتی قابل تشخیص می باشد.

  توجه داشته باشید که NTSC-J/Asia با همان نام NTSC-J عرضه می شود و کلمه Asia را ندارد.
 5. جهت تشخیص ورژن NTSC-J از NTSC-J/Asia کافی هست به روی جعبه نگاه کنید، برای NTSC-J نوشته شده: Only For Japan
 6. سری های اولیه xbox360 های مدل Premium ورژن ژاپن (NTSC-J) دارای دو وسیله اضافی می باشند:
 • یک مینی ریموت کنترل برای کنترل کردن کنسول
 • یک نسخه دمو از بازی Final Fantasy XI (این بازی فقط اونلاین هست)
پیشنهاد ما:
در حال حاضر به علت اینکه بازی های کپی شده ورژن های NTSC-UC و NTSC-J در بازار ایران بیشتر یافت می شوند خرید این دو ورژن در حال حاضر به صرفه تر می باشد.

(البته با توجه به اینکه ریجن J/Asia دارای پاور آداپتور 220 ولت می باشد خرید اون بیشتر از ریجن J توصیه می شود) البته در انتخاب ریجن کنسول، جایی هم که می خرید تاثیر داره چون به فرض مغازه ای که بیشتر کنسول NTSC-UC می فروشه به طبع بیشتر بازی های این ریجن رو هم میاره.


جهت کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


منظور از (ریجن فری)
Region-Free چیست؟

Region-Free به معنای نداشتن قفل منطقه ای می باشد.

تعدادی از بازی های xbox360 (بسته به نظر خود سازنده) Region-Free می باشند یعنی بازی بر روی تمامی یا بعضی از ریجن ها اجرا می شود.

به فرض بازی NTSC-UC می باشد ولی برروی ریجن های دیگر نیز اجرا می شود.

البته Region-Free همواره به معنی اجرا روی تمامی ریجن ها نیست و امکان داره که بازی ای Region-Free باشه ولی فقط روی کنسول های PAL و NTSC-J اجرا شه ولی روی NTSC-UC اجرا نشه.
همچنین ریجن های J/Asia و J از لحاظ اجرای بازی های ریجن فری با هم متفاوت هستند.

با کمی تحقیق درباره بازی مورد نظر می توان از Region-Free بودن یا نبودن اون اطلاع پیدا کرد.

سایت زیر وضعیت اجرای بازی ها رو برروی ریجن های دیگر به خوبی مشخص می کند: (البته لیست شامل تمامی بازی ها نمی شود)
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


آیا زبان کنسول و بازی های ورژن NTSC-J ژاپنی هست؟

خیر، تمامی کنسول های 360 دارای زبان انگلیسی می باشند و هر کدام بسته به نوع ریجنشون زبان های دیگری را نیز پشتیبانی می نمايند.

همچنین داشبورد (محیط سیستم عامل گرافیکی کنسول) نیز کاملا انگلیسی می باشد.

بازی ها نیز همگی دارای زبان انگلیسی می باشند، به جز تعدادی محدود از بازی ها که فقط مختص به کشور ژاپن و برای اونجا ساخته می شوند و در ریجن های دیگر موجود نیستند.

این بازی ها معمولا فقط دارای زبان ژاپنی می باشند.


آیا XBOX360 کپی خور شده و دارای مود چیپ می باشد؟

بله، این کنسول هک شده و کپی خور می باشد و بازی های اون نیز در حال حاضر در بازار یافت می شوند البته نه به فراوانی کنسول های نسل قبلی!
تاکنون چندین مدل مود چیپ مختلف برای xbox360 ساخته شده ولی هیچ کدام از این مود چیپ ها تاکنون نتوانسته اند کنسول را Region-Free نمايند و قفل منطقه ای اونرا از بین ببرند.

بنابراین موقع خرید بازی حتما باید به ریجن اون دقت کرد.

البته هستفاده از مود چیپ در حال حاضر به هیچ عنوان توصیه نمی شود و تقریبا هیچ کدام از مغازه دار ها هم برروی کنسول های 360 خود مود چیپ نصب نمی نمايند به دلیل اینکه:
هکر ها روش دیگری برای کپی خور کردن xbox360 پیدا کرده اند به طوری که با هک کردن نرم افزار درایو دیسک خوان کنسول، اونرا کپی خور می نمايند.

(البته باز مشکل ریجن فری نبودن باقی هست)
از مزیت های این روش نسبت به مود چیپ این هست که بر خلاف مود چیپ هیچ گونه قطعه اضافی ای برروی سخت افزار کنسول نصب نخواهد شد و در آینده نیز به راحتی می توان با جایگزین کردن فیرمور اصلی، کنسول را به حالت اولیه باز گرداند.


توجه:
 • به هیچ عنوان گول یک سری از افراد سودجو که برای فروش کنسول های خود می گویند کنسول اونها به طور کامل هک شده هست و تمامی ریجن ها را اجرا می کند نخورید چون همچین چیزی وجود ندارد و تمامی مدل ها دارای قفل منطقه ای برای بازی ها می باشند.

منظور از فیرمور (
Firmware)و آپدیت اون چیست؟

Firmware در واقع نرم افزار داخلی سیستم (کنسول) برای ارتباط بین قطعات سخت افزاری می باشد.

هکر ها با ایجاد تغییرات در این فیرمور توانسته اند درایو کنسولxbox360 را کپی خور نمايند تا دیسک های کپی را اجرا نماید.

این کار به وسبله وصل کردن کنسول به کامپیوتر از طریق کابل SATA انجام می شود.
البته در حال حاضر 360 با دو مدل درایو مختلف عرضه می شود که هر یک دارای فیرمور مخصوص به خود می باشند.

این فیرمور ها مرتبا توسط هکر ها آپدیت می شوند و هر دفعه قابلیت های بیشتری در زمینه مطالعهدیسک های کپی به اونها اضافه می شود.

با آمدن فیروم ور های ورژن جدید به راحتی می توان اونها را آپدیت و تعویض نمود.

(در صورتی که خودتان اطلاعات کافی در این زمینه ندارید می توانید انجام این کار را به مغازه دار ها یا افراد وارد در این زمینه واگذار کنید.)

جهت کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:

XBOX360 چند مدل درایو دارد و کدام یک بهتر هست؟

Xbox360 در حال حاضر با سه مدل درایو مختلف ساخته می شود:
 • Samsung/Toshiba
 • LG/Hitachi
 • Benq
هر یک از این سه مدل نیز خود دارای ورژن های مختلفی می باشند که برای جلوگیری از گمراه شدن از ذکر اونها خودداری می کنیم.
ایتدا ذکر شود که درایو های Benq که فقط در یکسری از مدل های Elite وجود دارد از سری درایو های جدید این کنسول می باشد و هنوز فیرموری برای اون ساخته نشده هست بنابراین فعلا قادر به اجرای بازی های کپی نمی باشد.

از مزیت های این درایو نسبت به دو مدل دیگر می توان به صدای نسبتا کمتر و کیفیت بهتر ساخت اشاره کرد.

از اون جایی که اطلاعات خاصی برای این مدل درایو هنوز موجود نیست بنابراین فعلا در اینجا به مقایسه دو مدل قبلی یعنی Samsung/Toshiba و LG/Hitachi می پردازیم:


کیفیت ساخت هر دو مدل به یک شکل می باشد.

البته مدل Samsung در کل از کیفیت بهتری از نظر اجرای دیسک ها برخوردار هست و درایو LG در هنگام مطالعهدیسک ها کمی صدای بیشتری دارد در صورتی که درایو Samsung نرم تر و آرام تر دیسک ها را می خواند.

همچنین فریمور درایو های Samsung سریعتر آپدیت می شوند و در حال حاضر از ویژگی های بیشتری برخوردار می باشند، به طوری که جدیدترین فیرمور درایو Samsung ورژن 5.2 می باشد در صورتی که جدیدترین فیرمور درایو LG ورژن 2.3 می باشد.

مهمترین برتری فیرمور درایو های Samsung در حا حاضر این هست که به شما اجازه می دهد از DVD5 (دی وی دی معمولی) نیز برای اجرای بازی ها هستفاده کنید، بنابراین اجرای بازی های xbox1 را راحتر می کند.


توجه:
 1. بازی های xbox360 همگی برروی DVD دولایه (DVD9) می باشند و معمولا بین 6 تا 8 گیگ از فضای دیسک را اشغال کرده اند.
 2. کیفیت مطالعهدیسک های کپی و همچنین دیسک های مالزی (استمپری) در هر دو مدل تقریبا یکسان می باشد و امکان اینکه که کنسول از همان روز اول با مطالعهیسری از دیسک های کپی مشکل داشته باشد وجود دارد که با تنظیم لنز می توان این مشکل را برطرف ساخت.

  مواردی مانند اینکه درایو LG/Hitachi دیسک های کپی را اجرا نمی کند وی یا مشکل دارند کاملا غلط می باشد و فقط افرادی به منظور سود جویی این مطالب را مطرح می سازند.
 3. فقط در شرایطی که شما کنسول از قبل کپی خور شده تهیه نمایید (به دلیل اینکه کنسول قبلا جهت کپی خور شدن باز شده هست) قادر خواهید بود که نوع درایو مورد نظر را انتخاب نمایید.

  چنانچه کنسول آکبند خریداری کنید تشخیص اینکه درایو کنسول کدام مدل می باشد وجود ندارد چرا که تا درایو کنسول eject نشود نمی توان مدل را اونرا فهمید و هیچ کدام از مغازه دار ها نیز کنسول آکبند را برای مشتری باز نمی نمايند مگر اونکه 100% قصد خرید اونرا داشته باشد.
 4. برای تشخیص اینکه درایو کنسول شما کدام مدل می باشد کافی هست تا درایو کنسول را eject کرده و به شکل قاب اون دقت کنید.

  در شکل زیر تفاوت بین دو مدل مشخص شده هست:
[IMG]file:///G:/showthread.php123_files/xbox360_faq_3.jpg[/IMG][IMG]file:///G:/showthread.php123_files/xbox360_faq_2.jpg[/IMG]

پیشنهاد ما:

این دو درایو واقعا اونقدر تفاوتی ندارند که بخواهیم بگوییم کدام بهتر و کدام بدتر هست ولی با توجه به موارد ذکر شده در بالا خرید کنسولی که دارای درایو Samsung/Toshiba می باشد بیشتر توصیه می شود.

به همین خاطر نیز بعضی از مغازه دار ها از این موقعيت هستفاده کرده و گاهی کنسول با درایو Samsung را حتی تا 50 هزار تومان گرونتر می فروشند.

که به نظر ما پرداخت این قیمت بالاتر فقط به خاطر درایو سامسونگ به صرفه نمی باشد.
به عنوان کلام آخر اگر در شرایطی برنامه گرفتید که هر دو درایو را می توانستید انتخاب کنید درایو Samsung را برگزینید در غیر این صورت انتخاب خود را محدود به درایو Samsung نکنید و مدل LG را خریداری کنید.


آیا XBOX360 قادر به اجرای بازی های نسخه قبلی XBOX می باشد؟

بله، اما نه بطور کامل! بازی های xbox جهت اجرا بروی 360 احتیاج به آپدیت و پچ دارند و تنها اون دسته از بازی هایی که توسط خود مایکروسافت مشخص شده اند قادر به اجرا شدن می باشند.

لیست این بازی ها در سایت زیر مشخص شده هست:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته این لیست به طور مرتب توسط خود مایکروسافت آپدیت می شود و بازی های بیشتری به اون اضافه خواهد شد.
چنانچه درایو کنسول شما Samsung باشد و از آخرین ورژن فیرمور درایو هستفاده نمایید به راحتی می توانید بازی های xbox را برروی یک dvd کپی کرده و اونرا ها اجرا نمایید.

البته بازی های xbox ی که در حال حاضر در بازار وجود دارند بروری کنسول اجرا نخواهند شد و باید حتما تغییراتی بروی اونها ایجاد شود و مجددا رایت شوند.
چنانچه درایو شما مدل LG/Hitachi باشد و یا اینکه از ورژن 5 فیرمور درایو Samsung/Toshiba هستفاده نمی کنید.

برای اجرای بازی های xbox باید اونها را حتما روی DVD9 (دو لایه) کپی کنید.
فراموش نکنید که بازی های Xbox هم دارای region-lock (قفل منطقه ای) می باشند و برای اجرا حتما باید ریجن بازی مورد نظر با ریجن دستگاه شما یکی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


منظور از اینکه کنسول مشکل حرارتی (3 چراغ قرمز) دارد چیست و چگونه می توان اونرا تشخیص داد؟

اصولا یکی از اشکالاتی که بر کنسول xbox360 وارد می شود این هست که این کنسول به دلیل رقابت شدید و تلاش برای عرضه سریع در سال 2005 باعث شد که این کنسول تحت یکسری تست های لازم جهت کنترل کیفیت برنامه نگیرد، بنابراین در هنگام لانچ دارای ایراداتی بود.

یکی از مهمترین این ایرادات مشکل گرم کردن بیش از حد کنسول بود که باعث می شد کنسول در مواقعی هنگ کند و در بعضی موارد دیگر کار نکند! البته این مشکل شامل تمامی کنسول ها نمی شد و %ی از اونها را شامل می گشت.

شرکت مایکروسافت پس از بررسی های لازم خط تولیدxbox360 را چند ماه بعد عوض کرد و ایرادات اون را تا حدود زیادی برطرف ساخت به طوری که در کنسول هایی که سپس تاریخ فوریه (February) سال 2006 تولید شدند این مشکل حرارتی دیگر وجود نداشت.

این که کنسول مشکل حرارتی دارد یا خیر را فقط از طریق چند ساعت روشن گذاشتن و بازی کردن با اون می شود فهمید و راه دیگری ندارد.

بنابراین در هنگام خرید نمی توانید از سالم یا خراب بودن کنسول آگاه شوید.
بنابراین توجه به تاریخ ساخت کنسول xbox360 بسیار مهم هست! و توصیه ما این هست که تا حد امکان کنسولی را بخرید که تاریخ اون سپس فوریه 2006 باشد.

اکثر کنسول های ورژن NTSC-J که دارای ریموت کنترل می باشند مال قبل از فوریه هستند.

البته چنانچه فرموده شد این مشکل کاملا شانسی هست و ممکن هست تاریخ تولید کنسول شما قبل از فوریه باشد و هیچ گونه مشکلی هم نداشته باشد.

البته چنانچه فرموده شد این مشکل کاملا شانسی هست و ممکن هست تاریخ تولید کنسول شما قبل از فوریه باشد و هیچ گونه مشکلی هم نداشته باشد.

البته هیچ تضمینی هم وجود ندارد که اگر شما کنسولی سپس فوریه بخرید حتما اون کنسول بدون مشکل و با کیفیت خواهد بود!


توجه:
 1. مدل Elite که سری جدید این کنسول می باشد دارای کمی تفاوت و تغییرات در مادربرد کنسول می باشد و انتظار می رود که کیفیت ساخت کنسول نسبت به مدل های قبلی بالاتر رفته باشد و دارای مشکل خاصی نباشد.
 2. مشکل حرارتی کنسول یعنی ارور 0102 به مشکل 3 چراغ قرمز و یا ring of death معروف هست.
 3. چنانچه کنسول شما دچار چنین مشکلی شود یا باشد می توانید اونرا به کمک سشوار صنعتی تعمیر نمایید.

  (البته این کار همیشه نتیجه مثبتی در بر ندارد.)
 4. جهت مشاهده تاریخ ساخت کنسول کافی هست به برچسبی که در پشت اون برنامه دارد مراجعه کرده و به تاریخی که در جلوی کلمه MFR Date ذکر شده توجه کنید.
 5. چناچه کنسول آکبند باشد کافی هست به روی جعبه دقت کنید.

  یک قسمت کوچک برروی اون برنامه دارد که روی اون نوشته شده: Lift for Serial Number.

  با فشار دادن این قسمت با انگشت می توانید به راحتی برچسب پشت کنسول را بدون باز کردن در جعبه مشاهده نمایید.
در کل xbox360 کیفیت ساخت پایینی دارد و سیستم تهویه خیلی قوی ای نسبت به پردازشگر قوی خود ندارد و مهم ترین شرط در سالم نگاه داشتن این کنسول، ایجاد یک محیط مناسب در زمینه تهویه کنسول می باشد.

سعی کنید اونرا در محیط های باز و نسبتا خنگ برنامه دهید! همچنین خرید Intercooler برای خنک نگاه داشتن و تهویه بهتر این کنسول نیز توصیه می شود.منبع سايت ----------

158:

با سلام خدمت کاربران عزیز

این تاپیک به جهت رفع سوالات تکراری و انسجام بخشیدن به سوالات مهم قبل از خرید کنسول xbox360 می باشد.

در این تاپیک سعی شده تا به مهمترین سوالاتی که برای افراد قبل از خرید این کنسول ایجاد می شود به صورت جامع جواب داده شود تا علاوه بر جلوگیری از سر در گمی کاربران جدید برای خرید این کنسول، از پرسیدن سوالات تکراری در تاپیک ها نیز جلوگیری شود.
در این تاپیک به سوالات زیر جواب داده شده هست:
 1. XBOX360 دارای چند مدل می باشد و این مدل ها چه تفاوتی با هم دارند؟
 2. منظور از ریجن (Region) در کنسول چیست و این ریجن ها چه تفاوتی با هم دارند؟
 3. کدام ریجن (Region) بهتر و خرید کدام یک به صرفه تر هست؟
 4. منظور از (ریجن فری) Region-Free چیست؟
 5. آیا زبان کنسول و بازی های ورژن NTSC-J ژاپنی هست؟
 6. آیا XBOX360 کپی خور شده و دارای مود چیپ می باشد؟
 7. منظور از فیرمور (Firmware) و آپدیت اون چیست؟
 8. XBOX360 چند مدل درایو دارد و کدام یک بهتر هست؟
 9. آیا XBOX360 قادر به اجرای بازی های نسخه قبلی XBOX می باشد؟
 10. منظور از اینکه کنسول مشکل حرارتی (3 چراغ قرمز) دارد چیست و چگونه می توان اونرا تشخیص داد؟
مطالب و سوالات این تاپیک بسته به شرایط روز و آپدیت های کنسول تغییر خواهد کرد و همواره به روز می شود و احیانا بخش هایی نیز به اون اضافه خواهد شد.

************************************************** *********


XBOX360 دارای چند مدل می باشد و این مدل ها چه تفاوتی با هم دارند؟

کنسول xbox360 در سه مدل Core و Premium و Elite عرضه شده هست.
مدل Elite شامل:
 • یک عدد کنسول xbox360 به همراه خروجی HDMI با کیس کاملا مشکی
 • یک هارد 120 گیگابایتی
 • یک دسته بی سیم (Wireless Controller)
 • یک هدست برای کار در محیط Xbox Live (به دسته وصل می شود)
 • کابل انتقال صدا و تصویر که هم شامل Component HD می باشد و هم Composite A/V معمولی (دارای 6 فیش خروجی می باشد)
 • کابل HDMI
 • کابل انتقال صدا به صورت Optical و Component (قابل هستفاده به همراه کابل HDMI)
 • یک سیم شبکه (Ethernet) برای اتصال به شبکه کامپیوتر
 • یک ماه اشتراک مجانی Gold در Xbox Live

مدل Premium شامل:
 • یک عدد کنسول xbox360
 • یک هارد 20 گیگابایتی
 • یک دسته بی سیم (Wireless Controller)
 • یک هدست برای کار در محیط Xbox Live (به دسته وصل می شود)
 • کابل انتقال صدا و تصویر که هم شامل Component HD می باشد و هم Composite A/V معمولی (دارای 6 فیش خروجی می باشد)
 • یک سیم شبکه (Ethernet) برای اتصال به شبکه کامپیوتر
 • یک ماه اشتراک مجانی Gold در Xbox Live
مدل Core شامل:
 • یک عدد کنسول xbox360
 • یک دسته سیم دار (USB)
 • کابل انتقال صدا و تصویر که فقط Composite A/V می باشد (دارای 3 فیش خروجی می باشد)
 • یک ماه اشتراک مجانی Gold در Xbox Live
توجه:
 1. هر سه پک دقیقا دارای یک نوع کنسول و با قدرت کاملا یکسانی می باشند، تنها تفاوت اونها در لوازم جانبی اونهاست.

  (البته Elite دارای خروجی HDMI می باشد که در دو کنسول دیگر وجود ندارد)
 2. تمامی لوازمی که در پک Core موجود نمی باشند را به صورت جداگانه می توان خریداری نمود و به کنسول اضافه کرد.
 3. کارت حافظه (Memory Card) در هیچ یک از سه مدل موجود نمی باشد و در صورت نیاز می بایست اونرا به صورت جداگانه تهیه نمود.

  در حال حاضر دو مدل کارت حافظه 64 مگابایتی و 512 مگابایتی برای این کنسول موجود هست که قیمت اولی 40$ و قیمت دومی 50$ می باشد.
 4. قیمت مدل Elite برابر 479$ و Premium برابر 399$ و Core برابر 299$ در بازار های جهانی می باشد.
 5. در شکل زیر جعبه های هر سه مدل به همراه محتویات اونها مشخص شده هست:

پیشنهاد ما:

در حال حاضر خرید مدل Premium بسیار با صرفه تر می باشد به دلیل اینکه شما با اختلاف 100$ بیشتر نسبت به مدل Core، وسایلی رو می خرید که ارزش اونها در صورت خرید جداگانه بسیار بیشتر از 100$ خواهد بود و بعضی از اونها مانند هارد دیسک بسیار برای این کنسول لازم می باشند و شما دیر یا زود به اون احتیاج پیدا خواهید کرد.

مدل Elite نیز به دلیل این که تازه وارد کشور شده هست با قیمت بسیار زیادی فروخته می شود که اصلا خرید اون فعلا به صرفه نیست.

همچنین وقتی مدل Core را خریداری می کنید مجبورید جهت سیو کردن بازی ها حداقل یک مموری کارت هم خریداری کنید که با احتساب خرید این مموری قیمت Core بسیار به قیمت Premium نزدیک می شود.

(در مدل Premium و Elite به دلیل داشتن هارد دیسک احتیاج به مموری کارت ندارید!)
چنانچه بین خرید دو مدل Elite و Premium دچار مشکل شده اید باید بگوییم که اگر شما دارای یک HDTV با ورودی HDMI می باشید و قصد دانلود فیلم و شو های مختلف از LIVE Market-Place را دارید خرید مدل Elite برای شما بسیار به صرفه تر خواهد بود؛ در غیر این صورت با توجه به اینکه شما قادر نیستید روی هارد دیسک کنسول 360 هر چیزی رو بریزید خرید مدل Premium برای شما به صرفه تر خواهد بود.

[IMG]file:///G:/showthread.php123_files/elite-vs-premium.jpg[/IMG]
Elite vs.

Premiumمنظور از ریجن (Region) در کنسول چیست و این ریجن ها چه تفاوتی با هم دارند؟

Region در واقع یک نوع قفل منطقه ای هست که باعث می شود کنسول و بازی هایش محدود به یک قاره و یا منطقه شوند.

به طوری که به فرض بازی هایی که در قاره امریکا به فروش می رسند فقط برروی کنسول هایی که در اون قاره خریداری شده اند اجرا می شوند.

در صورت برنامه دادن بازی ای که ریجن اون با ریجن کنسول شما یکی نباشد با پیغام زیر مواجه خواهید شد:
The region code for this game does not match your console's region

xbox360 دارای 3 نوع region مختلف (جمعا 4 نوع) می باشد که شامل:
 • NTSC-UC: این ریجن مختص به قاره امریکا (امریکای شمالی و جنوبی) می باشد.
 • NTSC-J: این ریجن فقط مربوط به کشور ژاپن و کره می باشد.
 • NTSC-J/Asia: این ریجن مختص به کشور های آسیای شرقی مثل تایوان، سنگاپور و ...

  می باشد.

  (این ریجن در واقع همان NTSC/J می باشد و بازی های این ریجن و ریجن ژاپن یکی هستند و فقط تفاوت اونها در زبان های موجود در بازی هست)
 • PAL: این ریجن مختص به قاره اروپا، آفریقای جنوبی، خاورمیانه، هسترالیا و نیوزلند می باشد.
توجه:
 1. Region-Lock به طور کلی فقط مختص به کنسول 360 نمی باشد و کنسول های گذشته از قبیل ps2 ،xbox ،gc و ...

  نیز دارای قفل منطقه ای بودند ولی مود چیپی که جهت کپی خور شدن کنسول برروی اونها نصب می شد قفل منطقه ای را نیز در این کنسول ها می شکست.
 2. تمامی این ریجن ها در بازار ایران (تهران) یافت می شوند و شما بسته به شرایط خود می توانید ریجن مورد نظر خود را تهیه نمایید.
 3. مفاهیم ntsc یا pal سیستم های هستاندارد پخش تصاویر تلویزیونی می باشند که در کشور های مختلف فرق دارند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


کدام ریجن (
Region) بهتر و خرید کدام یک به صرفه تر هست؟

 1. ریجن های مختلف از لحاظ کیفیت ساخت هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تقریبا تمامی کنسول های xbox360 ساخت کشور چین می باشند حتی ورژن های امریکایی.
 2. Xbox360 Elite در حال حاضر فقط دارای ریجن NTSC-UC می باشد و برای امریکای شمالی ریلیز شده هست.
 3. ریجن های NTSC-UC و NTSC-J به علت اینکه کشور های اونها از برق 110 ولت هستفاده می نمايند دارای پاور آداپتور 110 ولت می باشند و جهت تبدیل اونها به برق 220 ولت (ولتاژ ایران) باید از یک ترانس تبديل 110 به 220 هستفاده نمایید.

  (تقریبا اکثر مغازه دار ها این ترانس ها رو نیز به همراه کنسول می فروشند) ولی ریجن PAL و NTSC-J/Asiaدر جعبه خود دارای پاور آداپتور 220 ولت می باشند و احتیاج به هیچ ترانسی ندارند.
 4. ریجن کنسول ها برروی جعبه (پشت جعبه) کنسول ذکر شده هست که به راحتی قابل تشخیص می باشد.

  توجه داشته باشید که NTSC-J/Asia با همان نام NTSC-J عرضه می شود و کلمه Asia را ندارد.
 5. جهت تشخیص ورژن NTSC-J از NTSC-J/Asia کافی هست به روی جعبه نگاه کنید، برای NTSC-J نوشته شده: Only For Japan
 6. سری های اولیه xbox360 های مدل Premium ورژن ژاپن (NTSC-J) دارای دو وسیله اضافی می باشند:
 • یک مینی ریموت کنترل برای کنترل کردن کنسول
 • یک نسخه دمو از بازی Final Fantasy XI (این بازی فقط اونلاین هست)
پیشنهاد ما:
در حال حاضر به علت اینکه بازی های کپی شده ورژن های NTSC-UC و NTSC-J در بازار ایران بیشتر یافت می شوند خرید این دو ورژن در حال حاضر به صرفه تر می باشد.

(البته با توجه به اینکه ریجن J/Asia دارای پاور آداپتور 220 ولت می باشد خرید اون بیشتر از ریجن J توصیه می شود) البته در انتخاب ریجن کنسول، جایی هم که می خرید تاثیر داره چون به فرض مغازه ای که بیشتر کنسول NTSC-UC می فروشه به طبع بیشتر بازی های این ریجن رو هم میاره.


جهت کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


منظور از (ریجن فری)
Region-Free چیست؟

Region-Free به معنای نداشتن قفل منطقه ای می باشد.

تعدادی از بازی های xbox360 (بسته به نظر خود سازنده) Region-Free می باشند یعنی بازی بر روی تمامی یا بعضی از ریجن ها اجرا می شود.

به فرض بازی NTSC-UC می باشد ولی برروی ریجن های دیگر نیز اجرا می شود.

البته Region-Free همواره به معنی اجرا روی تمامی ریجن ها نیست و امکان داره که بازی ای Region-Free باشه ولی فقط روی کنسول های PAL و NTSC-J اجرا شه ولی روی NTSC-UC اجرا نشه.
همچنین ریجن های J/Asia و J از لحاظ اجرای بازی های ریجن فری با هم متفاوت هستند.

با کمی تحقیق درباره بازی مورد نظر می توان از Region-Free بودن یا نبودن اون اطلاع پیدا کرد.

سایت زیر وضعیت اجرای بازی ها رو برروی ریجن های دیگر به خوبی مشخص می کند: (البته لیست شامل تمامی بازی ها نمی شود)
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


آیا زبان کنسول و بازی های ورژن NTSC-J ژاپنی هست؟

خیر، تمامی کنسول های 360 دارای زبان انگلیسی می باشند و هر کدام بسته به نوع ریجنشون زبان های دیگری را نیز پشتیبانی می نمايند.

همچنین داشبورد (محیط سیستم عامل گرافیکی کنسول) نیز کاملا انگلیسی می باشد.

بازی ها نیز همگی دارای زبان انگلیسی می باشند، به جز تعدادی محدود از بازی ها که فقط مختص به کشور ژاپن و برای اونجا ساخته می شوند و در ریجن های دیگر موجود نیستند.

این بازی ها معمولا فقط دارای زبان ژاپنی می باشند.


آیا XBOX360 کپی خور شده و دارای مود چیپ می باشد؟

بله، این کنسول هک شده و کپی خور می باشد و بازی های اون نیز در حال حاضر در بازار یافت می شوند البته نه به فراوانی کنسول های نسل قبلی!
تاکنون چندین مدل مود چیپ مختلف برای xbox360 ساخته شده ولی هیچ کدام از این مود چیپ ها تاکنون نتوانسته اند کنسول را Region-Free نمايند و قفل منطقه ای اونرا از بین ببرند.

بنابراین موقع خرید بازی حتما باید به ریجن اون دقت کرد.

البته هستفاده از مود چیپ در حال حاضر به هیچ عنوان توصیه نمی شود و تقریبا هیچ کدام از مغازه دار ها هم برروی کنسول های 360 خود مود چیپ نصب نمی نمايند به دلیل اینکه:
هکر ها روش دیگری برای کپی خور کردن xbox360 پیدا کرده اند به طوری که با هک کردن نرم افزار درایو دیسک خوان کنسول، اونرا کپی خور می نمايند.

(البته باز مشکل ریجن فری نبودن باقی هست)
از مزیت های این روش نسبت به مود چیپ این هست که بر خلاف مود چیپ هیچ گونه قطعه اضافی ای برروی سخت افزار کنسول نصب نخواهد شد و در آینده نیز به راحتی می توان با جایگزین کردن فیرمور اصلی، کنسول را به حالت اولیه باز گرداند.


توجه:
 • به هیچ عنوان گول یک سری از افراد سودجو که برای فروش کنسول های خود می گویند کنسول اونها به طور کامل هک شده هست و تمامی ریجن ها را اجرا می کند نخورید چون همچین چیزی وجود ندارد و تمامی مدل ها دارای قفل منطقه ای برای بازی ها می باشند.

منظور از فیرمور (
Firmware)و آپدیت اون چیست؟

Firmware در واقع نرم افزار داخلی سیستم (کنسول) برای ارتباط بین قطعات سخت افزاری می باشد.

هکر ها با ایجاد تغییرات در این فیرمور توانسته اند درایو کنسولxbox360 را کپی خور نمايند تا دیسک های کپی را اجرا نماید.

این کار به وسبله وصل کردن کنسول به کامپیوتر از طریق کابل SATA انجام می شود.
البته در حال حاضر 360 با دو مدل درایو مختلف عرضه می شود که هر یک دارای فیرمور مخصوص به خود می باشند.

این فیرمور ها مرتبا توسط هکر ها آپدیت می شوند و هر دفعه قابلیت های بیشتری در زمینه مطالعهدیسک های کپی به اونها اضافه می شود.

با آمدن فیروم ور های ورژن جدید به راحتی می توان اونها را آپدیت و تعویض نمود.

(در صورتی که خودتان اطلاعات کافی در این زمینه ندارید می توانید انجام این کار را به مغازه دار ها یا افراد وارد در این زمینه واگذار کنید.)

جهت کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:

XBOX360 چند مدل درایو دارد و کدام یک بهتر هست؟

Xbox360 در حال حاضر با سه مدل درایو مختلف ساخته می شود:
 • Samsung/Toshiba
 • LG/Hitachi
 • Benq
هر یک از این سه مدل نیز خود دارای ورژن های مختلفی می باشند که برای جلوگیری از گمراه شدن از ذکر اونها خودداری می کنیم.
ایتدا ذکر شود که درایو های Benq که فقط در یکسری از مدل های Elite وجود دارد از سری درایو های جدید این کنسول می باشد و هنوز فیرموری برای اون ساخته نشده هست بنابراین فعلا قادر به اجرای بازی های کپی نمی باشد.

از مزیت های این درایو نسبت به دو مدل دیگر می توان به صدای نسبتا کمتر و کیفیت بهتر ساخت اشاره کرد.

از اون جایی که اطلاعات خاصی برای این مدل درایو هنوز موجود نیست بنابراین فعلا در اینجا به مقایسه دو مدل قبلی یعنی Samsung/Toshiba و LG/Hitachi می پردازیم:


کیفیت ساخت هر دو مدل به یک شکل می باشد.

البته مدل Samsung در کل از کیفیت بهتری از نظر اجرای دیسک ها برخوردار هست و درایو LG در هنگام مطالعهدیسک ها کمی صدای بیشتری دارد در صورتی که درایو Samsung نرم تر و آرام تر دیسک ها را می خواند.

همچنین فریمور درایو های Samsung سریعتر آپدیت می شوند و در حال حاضر از ویژگی های بیشتری برخوردار می باشند، به طوری که جدیدترین فیرمور درایو Samsung ورژن 5.2 می باشد در صورتی که جدیدترین فیرمور درایو LG ورژن 2.3 می باشد.

مهمترین برتری فیرمور درایو های Samsung در حا حاضر این هست که به شما اجازه می دهد از DVD5 (دی وی دی معمولی) نیز برای اجرای بازی ها هستفاده کنید، بنابراین اجرای بازی های xbox1 را راحتر می کند.


توجه:
 1. بازی های xbox360 همگی برروی DVD دولایه (DVD9) می باشند و معمولا بین 6 تا 8 گیگ از فضای دیسک را اشغال کرده اند.
 2. کیفیت مطالعهدیسک های کپی و همچنین دیسک های مالزی (استمپری) در هر دو مدل تقریبا یکسان می باشد و امکان اینکه که کنسول از همان روز اول با مطالعهیسری از دیسک های کپی مشکل داشته باشد وجود دارد که با تنظیم لنز می توان این مشکل را برطرف ساخت.

  مواردی مانند اینکه درایو LG/Hitachi دیسک های کپی را اجرا نمی کند وی یا مشکل دارند کاملا غلط می باشد و فقط افرادی به منظور سود جویی این مطالب را مطرح می سازند.
 3. فقط در شرایطی که شما کنسول از قبل کپی خور شده تهیه نمایید (به دلیل اینکه کنسول قبلا جهت کپی خور شدن باز شده هست) قادر خواهید بود که نوع درایو مورد نظر را انتخاب نمایید.

  چنانچه کنسول آکبند خریداری کنید تشخیص اینکه درایو کنسول کدام مدل می باشد وجود ندارد چرا که تا درایو کنسول eject نشود نمی توان مدل را اونرا فهمید و هیچ کدام از مغازه دار ها نیز کنسول آکبند را برای مشتری باز نمی نمايند مگر اونکه 100% قصد خرید اونرا داشته باشد.
 4. برای تشخیص اینکه درایو کنسول شما کدام مدل می باشد کافی هست تا درایو کنسول را eject کرده و به شکل قاب اون دقت کنید.

  در شکل زیر تفاوت بین دو مدل مشخص شده هست:
[IMG]file:///G:/showthread.php123_files/xbox360_faq_3.jpg[/IMG][IMG]file:///G:/showthread.php123_files/xbox360_faq_2.jpg[/IMG]

پیشنهاد ما:

این دو درایو واقعا اونقدر تفاوتی ندارند که بخواهیم بگوییم کدام بهتر و کدام بدتر هست ولی با توجه به موارد ذکر شده در بالا خرید کنسولی که دارای درایو Samsung/Toshiba می باشد بیشتر توصیه می شود.

به همین خاطر نیز بعضی از مغازه دار ها از این موقعيت هستفاده کرده و گاهی کنسول با درایو Samsung را حتی تا 50 هزار تومان گرونتر می فروشند.

که به نظر ما پرداخت این قیمت بالاتر فقط به خاطر درایو سامسونگ به صرفه نمی باشد.
به عنوان کلام آخر اگر در شرایطی برنامه گرفتید که هر دو درایو را می توانستید انتخاب کنید درایو Samsung را برگزینید در غیر این صورت انتخاب خود را محدود به درایو Samsung نکنید و مدل LG را خریداری کنید.


آیا XBOX360 قادر به اجرای بازی های نسخه قبلی XBOX می باشد؟

بله، اما نه بطور کامل! بازی های xbox جهت اجرا بروی 360 احتیاج به آپدیت و پچ دارند و تنها اون دسته از بازی هایی که توسط خود مایکروسافت مشخص شده اند قادر به اجرا شدن می باشند.

لیست این بازی ها در سایت زیر مشخص شده هست:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته این لیست به طور مرتب توسط خود مایکروسافت آپدیت می شود و بازی های بیشتری به اون اضافه خواهد شد.
چنانچه درایو کنسول شما Samsung باشد و از آخرین ورژن فیرمور درایو هستفاده نمایید به راحتی می توانید بازی های xbox را برروی یک dvd کپی کرده و اونرا ها اجرا نمایید.

البته بازی های xbox ی که در حال حاضر در بازار وجود دارند بروری کنسول اجرا نخواهند شد و باید حتما تغییراتی بروی اونها ایجاد شود و مجددا رایت شوند.
چنانچه درایو شما مدل LG/Hitachi باشد و یا اینکه از ورژن 5 فیرمور درایو Samsung/Toshiba هستفاده نمی کنید.

برای اجرای بازی های xbox باید اونها را حتما روی DVD9 (دو لایه) کپی کنید.
فراموش نکنید که بازی های Xbox هم دارای region-lock (قفل منطقه ای) می باشند و برای اجرا حتما باید ریجن بازی مورد نظر با ریجن دستگاه شما یکی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


منظور از اینکه کنسول مشکل حرارتی (3 چراغ قرمز) دارد چیست و چگونه می توان اونرا تشخیص داد؟

اصولا یکی از اشکالاتی که بر کنسول xbox360 وارد می شود این هست که این کنسول به دلیل رقابت شدید و تلاش برای عرضه سریع در سال 2005 باعث شد که این کنسول تحت یکسری تست های لازم جهت کنترل کیفیت برنامه نگیرد، بنابراین در هنگام لانچ دارای ایراداتی بود.

یکی از مهمترین این ایرادات مشکل گرم کردن بیش از حد کنسول بود که باعث می شد کنسول در مواقعی هنگ کند و در بعضی موارد دیگر کار نکند! البته این مشکل شامل تمامی کنسول ها نمی شد و %ی از اونها را شامل می گشت.

شرکت مایکروسافت پس از بررسی های لازم خط تولیدxbox360 را چند ماه بعد عوض کرد و ایرادات اون را تا حدود زیادی برطرف ساخت به طوری که در کنسول هایی که سپس تاریخ فوریه (February) سال 2006 تولید شدند این مشکل حرارتی دیگر وجود نداشت.

این که کنسول مشکل حرارتی دارد یا خیر را فقط از طریق چند ساعت روشن گذاشتن و بازی کردن با اون می شود فهمید و راه دیگری ندارد.

بنابراین در هنگام خرید نمی توانید از سالم یا خراب بودن کنسول آگاه شوید.
بنابراین توجه به تاریخ ساخت کنسول xbox360 بسیار مهم هست! و توصیه ما این هست که تا حد امکان کنسولی را بخرید که تاریخ اون سپس فوریه 2006 باشد.

اکثر کنسول های ورژن NTSC-J که دارای ریموت کنترل می باشند مال قبل از فوریه هستند.

البته چنانچه فرموده شد این مشکل کاملا شانسی هست و ممکن هست تاریخ تولید کنسول شما قبل از فوریه باشد و هیچ گونه مشکلی هم نداشته باشد.

البته چنانچه فرموده شد این مشکل کاملا شانسی هست و ممکن هست تاریخ تولید کنسول شما قبل از فوریه باشد و هیچ گونه مشکلی هم نداشته باشد.

البته هیچ تضمینی هم وجود ندارد که اگر شما کنسولی سپس فوریه بخرید حتما اون کنسول بدون مشکل و با کیفیت خواهد بود!


توجه:
 1. مدل Elite که سری جدید این کنسول می باشد دارای کمی تفاوت و تغییرات در مادربرد کنسول می باشد و انتظار می رود که کیفیت ساخت کنسول نسبت به مدل های قبلی بالاتر رفته باشد و دارای مشکل خاصی نباشد.
 2. مشکل حرارتی کنسول یعنی ارور 0102 به مشکل 3 چراغ قرمز و یا ring of death معروف هست.
 3. چنانچه کنسول شما دچار چنین مشکلی شود یا باشد می توانید اونرا به کمک سشوار صنعتی تعمیر نمایید.

  (البته این کار همیشه نتیجه مثبتی در بر ندارد.)
 4. جهت مشاهده تاریخ ساخت کنسول کافی هست به برچسبی که در پشت اون برنامه دارد مراجعه کرده و به تاریخی که در جلوی کلمه MFR Date ذکر شده توجه کنید.
 5. چناچه کنسول آکبند باشد کافی هست به روی جعبه دقت کنید.

  یک قسمت کوچک برروی اون برنامه دارد که روی اون نوشته شده: Lift for Serial Number.

  با فشار دادن این قسمت با انگشت می توانید به راحتی برچسب پشت کنسول را بدون باز کردن در جعبه مشاهده نمایید.
در کل xbox360 کیفیت ساخت پایینی دارد و سیستم تهویه خیلی قوی ای نسبت به پردازشگر قوی خود ندارد و مهم ترین شرط در سالم نگاه داشتن این کنسول، ایجاد یک محیط مناسب در زمینه تهویه کنسول می باشد.

سعی کنید اونرا در محیط های باز و نسبتا خنگ برنامه دهید! همچنین خرید Intercooler برای خنک نگاه داشتن و تهویه بهتر این کنسول نیز توصیه می شود.


منبع سايت ----------

159:

سلام Elite تو ایران اومده؟ من بدفرم دارم به X360 علاقه مند میشم!

160:

آقا چند تا سوال هم دارم لطفا اگه کسی میدونه جواب بده دمتون گرم:
1-Xbox live چیه؟ چه جوری کار میکنه
2-nyko که بچه ها میفرمودن چیه و به چه دردی میخوره؟
3-راجع به ریجن توضیح بدین تو ایران کدومش خوبه؟
ممنون
------
فعلا

161:

نه نیومده

162:

آقا ممنون از جوابت


++++

لطفا اگه کسی جواب سوالای منو (تو پست 150) میدونه بگه

163:

XBOX LIVE اسم شبکه اینترنتی 360 که تو با هستفاده از اون میتونی بازی های انلاین رو انجام بدی/فیلم دانلود کنی/ MAP & CHAEATS ومراحل اضافه بازی ها رو بگیری و.......که همه اینها پولی نه مستقیم بلکه باید
کارت به نام XBOXLIVE بخری که نوع های مختلفی داره واینترنت ADSL هم لازم داره
البته نباید از این سرویس هستفاده کنی چون ماکروسافت میتونه دستگاهایی که از بازی های کپی هستفاده مینمايند رو بن کنه فعلا
2)باتوجه به این که 360 داغ میکنه هستفاده از اون خیلی توصیه میشه .NYKO سه تافن داره و پشت کنسول وصل میشه وهوا رو از کنسول خارج میکنه (من خودم دارم خیلی خوبه)
3)ریجن های تو بازار همشون خوبن و اختلاف قیمتشان نهایت 10000 تومان ولی تو بهتره NTSC/UC یاNTSC/J asia بخری بچه ها میگن بازیها regin free شدن پس زیاد در انتخاب رجین حساسیست بخرج نده

164:

agha

man mikhma x360 bekharam

chon kharejam

bayad khodam copy khoresh konam

mesle psp bayad barname toosh berizam

ye chejoori mishe copy khoresh konam

komak!!!!!!

165:

من که جارج نبودم نمیدونم
کنسول هایی که تو ایرانه میگن تو دبی گپی خور میشه پس ایرانی ها کپی خور نمی نمايند
یک راه وجود داره به یکی از اقوام بگی از ایران واسط بفرسته
تازه تو اگه کنسول کپی خورم بگیری مگه اونجا بازی گپی پیدا میشه
اگه امکان داره فارسی تایپ کن

166:

آقا يك نفر قيمت دقيق xbox360premium با ريجن uc كپي خور را بگه ؟

آدرس فروشگاهي كه ميشه اون رو تهيه كرد هم بگه؟167:

يكي جواب منو بده

168:


169:

قیمت ها خیلی متفاوته نوع درایور کنسول تاریخ تولیدو...قیمت کنسول رو تعیین میکنه
هر مغازه ای یک قیمت میده ولی تو از هرکسی خرید نکن چون بعضی ها سو هستفاده میکنن(قطعه های اکبند رو بر میدارن گرون میدن)پایین ترین قیمت 450 تا 520 که خودم چند وقت پیش خریدم
من بهت توصیه میکنم از pixel بخری منو علی باحال از اونجا خریدیم خیلی هم راضی هستیم اونجا میگه ntsc/j asia که برق 220 ولته میگه 520000 ولی مطمئن هستی کنسولت عالیه
اینم سایتش که میتونی ادرس و تلفن رو بگیرید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

170:

علی جون سلام
من میخوام 360 رو به مانیتور وصل کنم ولی بلد نیستم تبدیلش هم خریدم مارک real نیست اصلش
مانیتورم LG F700B چکارش کنم

171:

آقا يك نفر قيمت دقيق xbox360premium با ريجن uc كپي خور را بگه ؟

آدرس فروشگاهي كه ميشه اون رو تهيه كرد هم بگه؟


با درايو سامسونگ.

172:

اقا چند دفعه تکرار میکنی!!!
کل تاپیک رو باهمین حرف پر کردی...با خط ریز هم بنویسیمتوجه میشیم

173:

برای وصل کردن کابل Real به مانیتورت باید یک تبدیل کوچک هستفاده کنی (خودت هم می تونی بسازی- 2 تا فیش 15 پایه ماده بگریر و پایه هاش رو پشت به پشت هم لحیم کن)

174:


چند بار می پرسی جوابت رو دادیم دیگه ما که توی بازار نیستیم.

داری کم کم تاپیک رو بهم می زنی ها

175:

آقا تو چین 360 چه رجیونی داره؟؟؟ elite اونجا پیدا میشه؟؟؟

176:


آقا امید دمت گرم

177:

قابل تو رو نداشت بازم سوالی اگه داری مطرح کن

178:

گه کسی میخواد پول نده و همه کار کنسولشو خودش انجام بده بره این تو
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

179:

اقا دوستم 360 گرفته ولی بازی lost planet رو وقتی تو دستگاه میذاره فقط اسم کمپانی میاد و حشدار میده که
دی وی دی خراب تنظیم لنز هم کرده ولی بازم درست نشد
بعضی بازی ها رو باید چند بار بذاره و در بیاره تا بیاین
مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

180:

bazie God of War baraye xbox 360 umade???
(bebakhshid ke farsi type nakardam ye moshkel pish umad)
tamame football haye play station baraye x360 vojud dare???

181:

GOW3 که هنوز ساخه نشده تا برای 360 بیاد و اگر هم ساخته بشه برای 360 نمیاد چرا؟!
چون ناشر وسازندشsony و هیچ وقت بازی پر طرفتارشو از انحصار کنسولش خارج کنه و واسه کنسول رقیب
بازار گرمی کنه (مثل اینکه ماکروسافت بیاد Gears of War رو برای ps3 منتشر کنه)
اینچه سوالیه می پرسی منظورت اگه ps1 هستش باید بگم شرکت سازنده هیچ وقت نمیاد بازی قدیمی
و گرافیک پایین رو برای جدیدترین کنسول مثل 360 بیرن بده ولی من خودم winnig elevenX & pes2007 & pes6 رو گرفتم واسه 360 و تو بازار موجوده

182:

فیرمور دستگاهت چیه؟؟
به احتمال زیاد با آپدیت کردن فیرمور درایوت به ورژن 5.3 مشکلت حل میشه.

(البته اگه درایو کنسولت سامسونگ-توشیبا باشه).

من هم همین مشکل رو داشتم تو بازی Lost Planet .
در ضمن اگه خواستی فیرمورت رو آپدیت کنی از نسخه C فیرمور 5.3 هستفاده کن , سرعت مطالعهدرایوت کم میشود ولی دقت مطالعهDVD های بازی زیاد می شود.


183:


تو بازی های دیگه هم همین طوره متلا تو بازی dead rising وقتی بازی میکنه وسط بازی پیغام clean میده دیروزر امتحان کردیم هاردو برمیداره درست میشه!!
MARCO جان درایور من سامسونگه و NTSC/J asia هستش چگونه میتونم با اینترنت dial-up اپدیت کنم .....میشه دانلود کنم و تو کامپیتر ذخیره کنم و بعد انتقال بدم به دستگاه ؟؟؟؟؟؟؟؟
اونایی که دیتگاه هارو میفروشند دستگارو با فایرمور کپی خور مینمايند یا با دستکاری لنز(ایا خوده فروشنده ها
همون اول تنظیم لنز میکنن)
البته تو سایتی که گذاشته بودم راهنما داشت ولی خوب و واضح نبود اگه میتونی راهنمای کاملشو بذار و بگو از کدوم سایت میشه دانلود کرد
دمت گرم خیلی اقایی
راستی یادم رفت بگم این dvd هایی که next gen داره باتوجه به قیمت کدومش از کیفیت بهتری برخورداره و به لنز کمتر فشار میاره
نوع dvd قیمت هرdvd
HP بدون چاپ رنگی 5000 تومان
DateRight با چاپ رنگی 7000 تومان
DateRight بدون چاپ رنگی 6500 تومان
FujiFilm بدون چاپ رنگی 7000 تومان
Verbatim بدون چاپ رنگی 8000 تومان184:

یک هارد دیسک دیگری کنسولت بگذار اگه درست شد که اشکال از هارد دیسکت هست.

در اینصورت این 2 کار را باید اجرا کنی: (البته قبلش با مموری کارت XBOX360 از روی SaveFile هات کپی بگیر چون تمام اطلاعات هارد دیسکت از بین می رود.)

1- هارد دیسکت رو فرمت کن
2- اگر با فرمت درست نشد یک هارد دیسک دیگر باید بخری.

شما نمی توانی فیرمور درایو رو با وصل شدن به Live آپدیت کنی .

فقط می توانی داشبورد را با این کار آپدیت کنی.اگه تا حالا فیرمور درایوت رو آپدیت نکردی توصیه می کنم که نکنی چون اگه یک جا اشتباه اجرا کنی و Firmware key درایوت رو از بین ببری تو دردسر میوفتی .

ببر بده NextGen واست این کار رو انجام بده.


دستگاه با تغییر فیرمور درایو کپی خور می شود.

تنظیم لنز فقط موقعی انجام می شود که درایو دستگاه شما یا لنزش از تنظیم خارج شده باشه و یا اینکه لنزش ضعیف شده باشد.اگر تو مطالعهانگلیسی مشکل نداری برو به این لینک و کتابی رو که من تو همین سایت معرفی کردم دانلود کن .

کتاب بسیار جامعی درباره کپی خور کردن کنسول هست همراه با عکس :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بستگی به ابن داره که درایوت کدوم نوع دیسک رو بهتر می خواند.

ولی اگه نظر منو می خواهی اولویت دیسک ها به ترتیب زیر هست :

1- Verbatim
2- FujiFilm
3- TDK
من همه بازی هام رو رو FujiFilm و TDK زدم و تا حالا نه تنظیم لنز کردم و نه با Error در مطالعهمواجه شدم.

در ضمن از بازی هایی که از مالزی وارد شده به هیچ عنوان هستفاده نکن که لنز دستگاهت رو بعلت اینکه جنس خوبی ندارند ضعیف می کنه.

185:

دمت گرم لوتی
فقط یک سوال حالا اپدیت کردن واجبه
همه مغازه دارها از دیسک های مالزی تعریف میکنن!!!!!!!!!!! این دیسک ها چه تفاوتی دارند وراه تشخیصش چیه
اینم رگین کمان من

186:

آپدیت کردن بعضی آپشن ها رو به درایو کنسولت اضافه می کنه .

مثلا اجرا کردن بازی های XBOX و یا مطالعهبازیهایی از XBOX360 که روی DVD5 رایت شده باشه.

از ورژن 5 به بالا 4 نوع فیرمور به نامهای A, B, C , D رلیز می شود که فرقشون تو سرعت مطالعهDVD ها می باشد .
دیسک های مالزی اصلا توصیه نمی شود چون به از DVD هایی با کیفیت پایینی هستفاده شده و به لنز درایوت فشار می آورد و به مرور باعث ضعیف شدن لنز می شود.


DVD های مالزی رو معمولا با چاپ هستمپری می توانی تشخیص بدهی.


187:

يه سوال داشتم ؟ اگه يه نفر از يك كشور خارجي xbox360 بخره ميتونه وقتي اوردش ايران بده كنسولش رو crack كنن

188:

بله
فقط اگه XBOX360 Elite بگیری , چون درایو های اکثرشون Benq هستش هنوز فیرموری که بتونه کپی خور بشه واسش نیومده.
به نظر من XBOX360 Premium بگیر با درایو سامسونگ-توشیبا .


189:

چرا نشه؟ خوبم میشه

حالا تو خارج از کشور هستی؟

190:

سلام
بله که میشه یکی از اقوام تازگی از دبی اورد داد کپی خور کردند با 15 تومن ناقابل ولی 100تومن سود کرد
------------------
مارکو جان این الایت ها درایور سامسونگ هم دارند و مثل دستگاه های خودمون کپی میبشه پیشنهاد من
اینکه الایت بیاری که نگران کیفیتش هم نباشی(بازم صاحب اختیار هستی)
-----------------
علی اقا ما تو اسمون ها دنبالت میگشتیم تو تاپیک مشکلات xbox360 پیدات کردیم
خوشبحالت لعنتی تموم نمیشه(امتحانو میگم)به امید خدا شنبه دیگه ..............

191:

اقا کسی تا حالا 360 سوزونده(سپس 4-5 ماه بازی)
کسی از اول کنسولش 3چراغ داده ؟
یا کنسولش از اول مشکل لنز داشته و بازی های رایتی رو اجرا نکنه ؟
یا سی دی بشکونه...وسط بازی قطع کنه...مادربورد رد کنه و.........
ما که از شانس بعد تو اجرای بازی های رایتی حسابی مشکل داریم(cd های مالزی هم که بده چه کنم) گور مرگش J/asia هم هست و کلی پول بالاش دادم ....میترسم چند وقت دیگه بمیره و نفس نکشه(ولی بیچاره
باید بره جهنم چون سز خیلی ها رو کلاه گذاشته )چون خیلی هارو دیدم که تا 4-5 ماه هیچ مشکلی نداشتند و بعد ؟؟؟؟؟

192:

یکی از بچه های بازی سنتر سپس مدتی کنسولش Error سه چراغ 0003 داد که هنوز معلوم نیست از چیه و به همین علت هم قطعات کنسولش رو جداگانه فروخت.
بهت توصیه می کنم که اگر تا حالا فن نگرفتی حتما یک فن واسش بگیر چون Error های 3 چراغ , معمولا به مرور وقت و بعلت گرمای زیاد سر وقت کنسولت می آید.

( متاسفانه X360 تهویه خوبی نداره)

زیاد , کنسول X360 متاسفانه از نظر کیفیتی در این نوع موارد ضعف داره.
کنسولت رو تنظیم لنز کردی؟؟ اگه با تنظیم لنز مشکلت حل نشد باید لنز درایوت رو تعویض کنی.

193:

من فقط جواب دوستمون رو دادم , من کنسول دارم و نمی خواهم از دبی بیارم.


در ثانی , تو دبی که بخواهی از یک فروشگاه کنسول بخری , فروشنده اگه اطلاع نداشته باشه از مارک درایو کنسول و یا اینکه اگه بهت الکی فرمود که درایوش مثلا سامسونگه , می خواهی کنسول رو دوباره کول کنی و به دبی ببری که واست عوض کنه؟؟؟ که مطمئن باش که اونم این کار رو نخواهد کرد.
ثالثا الان مایکروسافت روی کنسول های Elite بیشتر از درایو Benq هستفاده می کنه چون خیلی کم صدا و با کیفیت هستند.

( من هر دو تا کنسول Elite یی که تو ایران دیدم جفتشون درایوهاشون Benq بود.)

194:

فهمیدن این که درایو کنسول چیه کاری ندره که خوب

195:

خب چرا راهش رو نمی گویی؟ ( یه غیر از شکل ظاهری Tray )

196:

خیلی ها هم بودند با فن دستساز+NYKO هم سپس مدتی 3چراغ گرفتند و کنسول رو دادن با سشوار صنعتی درست کردند ولی فقط یه مدت کوتاه کار کرده و بعد بمب!!!!!!!دیگه هم تعمیر نشده که نشده
بچه این فن های دست ساز هم خوبه ها نه عالیه با 10000تومن کنسول میشه هواپیما جت

197:

Xbox 360 ات ترکید؟ !!!!!!!

مگه چی کار کردی من داشتم یک سال باهاش بازی کردم هیچی نشد حیف شد فروختم
الان هم می خوام دوباره بخرم تا حال کنم


امید جان چی کار کردی که ترکید؟!

198:

سلام
نه هنوز توراهی برای خنثی سازیش نداری(فکر نکنم وجود داشته باشه)
نمیدونم لاکردار چش شده که این قدر اذیت میکنه....بازی های رایتی رو نمی خونه باید چند بار eject کنم تازه از 10 تا بازی شاید یکیش بیاد...ولی خدا رو شکر تا حالا چراغ و چهلچراغ تقدیمم نکرده و مشکل گرمایی نداره
اقای مارکو میگه باید درایو عوض کنی؟پس پولش چی؟
من میترسم مثل خیلی از بچه ها دستگاه بعد چند ماه یهو دستگاه چت کنه و.....دیگه درست هم نشه؟اگر هم که درست بشه پیش هرکی ببری حداقل 100000تومن پول میکنه تو پاچت..!!!

علی جون برای چی فروختی با اینکه دستگات حرف نداشت و اذیتت نکرده بود؟
نکنه زبونم لال_خدا نکنه رفتی FAN BOY .....(آ.ش.غ.ا.ل )شدی و میخوای....بخری؟؟؟
میدونی الان اول تابستون که تنور داغه بخوای بخری چقدر اضافه باید پول بدی(چند فروختی به مغازه یا بدست؟)
همین فردا برو بخر از من میشنوی....ماکه اگه 360 تمون بره هوا و بمیره بازم به ماکروسافت خیانت نمیکنیم با gow همرو عاشق کنسولش کرد ..عاشقی فقط یک دوا داره اونم xbox360...
کسی تا حالا face plate بازی GOW رو دیده..تو یکی از عکس هاش دیدم xbox رو از این رو به اون رو میکنه

199:

جواب سریع
اقا من یک کابل vga از پیکسل گرفتم 45000 تومن میگه اصل
تو مانیتور من F700B واید میتونم بازی کنم تو چه رزولیشنی بذارم کابل صدا رو چه طوری به بلندگویه میکرولب مدل M-560 وصل کنم

200:

سلام به همه چون خواستم الکی انجمن رو شلوغ نکنم همینجا سوال رو می نویسم اگه ممکنه یکی قیمت
کامل انواع تلویزیون های hd رو برای من بنویسه.
thanks

201:

ببخشيد الانxbox360 چنده؟(پرميوم) با يك فن اضافه چند ميشه.

202:

450 -480 دستگاه
فن هم 35 تومن


203:

سلام
اینقدر LCD & HDTV هست که اگه بخوای همه رو بگی 100صفحه هم بیشتر لازم داری ولی اگه میخوای با 360 حال کنی و با کیفیتش چشماتو نوازش بدی کم کم باید یک 32 اینچ با کیفیت تصویر بالا بگیری که خوبش
یک میلیون و پانصد به بالاست ما خودمون یک سامسونگ خریدیم 32 با HDTV / HDMI هم داره کیفیت تصویرش حرف نداره یک میلیون و ششصد........(مدلش رو نمیدونم)
من بهت پیشنهاد میکنم سامسونگ بگیری چون تو LCD های تو بازار از همه با کیفیت تره البته یک سری جدید هم به اسم اکسویژن هم تو بازار هست که قیمت فوق العاده ای داره 32 اینچش دور و بر 800000 تومنه......یه جستجو کن شاید تاپیکی با این اسم باشه؟؟؟
موفق باشید

204:

اقا من الان دارم با HDTV بازی های 360 رو بازی میکنم یک کابل vga هم گرفتم(جواب پست های قبل لطفا)مانیتور ctr lg F700b دارم میخوام بدونم این مانیتور کیفیت خوبی داره و ایا کیفیت مانیتور از hdtv
بیشتره
این 940bw (درست نوشتم؟؟)چطور مانیتوریه چون همه بچه ها از اون هستفاده کرده و خیلی راضین مگه کیفیت این مانیتور از مال من خیلی بیشتره؟؟؟قیمتش؟؟؟
فن چهل تومن تا پنجاه تومن اصلش با کلید روشن و خاموش
کنسول ntsc/uc که باید بی خیال شی

ntsc/j asia پونصد به بالا...

205:

500 به بالا
الان فتحی 450 میده (البته چون تابستون شروع شده شاید گرون کنه)!
فکر کنم فقط پیکسل 500 به بالا میده

206:

دوستان از کجا می تونم xbox 360 خریداری کنم لطفا تلفن اونجا رو بدین

207:

بچه ها کسی قیمتش رو توی پایتخت میدونه چنده من 5شنبه میخوام بگیرم و چندتا سوال هم دارم
1: اگر فن رو خوبش رو بگیرم دیگه بیش از حد داغ نمی شه؟
2: چه لوازم جانبی توی ایران داره؟
3: گارانتی داره؟
4: بازی هاش کپی هستند دیگه؟
5: 5 تا بازی خوب که بچه بازی نباشه پیشنهاد بدین که بگیرم

208:

راستی من میخوام حداکثر 650 تومن خرج کنم گرونتر از این که نیست؟

209:

سلام
360 همينطور بالا ميره ، الان هيچ جا پايين تر از اين قيمتی که من بهت ميگم گير نميآری
460 تومن خود 360 رو بهت ميدم! پايتخت رو هم ولش کن ، مغازه دارن ، برو قيمت هم بگير اگه کمتر از اين که فرمودم بود همونجا بگير
اونا دارن پول مغازه رو ميگيرن! بيا خودم بهت ميدم (تهران)
وسايل جانبی هم interloocer 3 fan هست
vga cable هست و بهترين هاش همين دوتان که خيلی ميبرن
دسته بيسيم و باسيم هست جدا و از اون جور خرت و پرت ها ديگه
چيزايی هم که تو ايران نميشه پيدا کارد acc gold xbl هست و از اينجور چيزا !
اين کنسول ها هيچ کدومشون گارانتی نميشه با قيمت واقعی و اگر هم شرکتی اينکار رو انجام بده پول گارانتی رو رو ميکشن!
مشکلی ايجاد نميشه معمولاً واسه دستگاها ، پس به فکر گارانتی نباش از همين حالا!
بازی هم کپی هست
بهترين بازی ها

gow
lost planet
c & c 3
dirt
forza 2
eleven x
bernout revenge
crackdown
...

دوستانی که هر نوع کنسول ، لوازم جانبی ، بازی و غير...

ميخوان pm ..


210:

hooooooooooooorah

man ham Xbox 360 gereftam

az Ebay.com.au

Xbox 360 premium + 2 games (blazing Angles , Tomb Raider Legends) be gheymate 456$

1 $ = 718 toman

yani tarafaye 320,000 T

mofte moft

agha age rahnamaye copy khor kardan farsi darin bezarin man montazeram

khareje keshvaram mikham ke console ro iran nafrestam

rasti

in 2 bazi ro bekharam khoobe saints row va gears of wars


2 ta bazi khoob va sargarm konande baraye ye modate ziyad begin lotfan

211:

دوست عزيز لطفاً با اطلاعات غلط دوستانتون رو هم گمراه نکنيد!
کجای دنيا دلار 700 تومانه ؟! کی ms کنسولش رو 456$ فروخته ؟!!
شما ميری ebay.au يعنی ebay مخصوص هستراليا
بنابراين قيمت ها و دلار هاشم بر پايه دلار هستراليا هست که خيلی ارزون تره
قيمت جهانی x360 که الان خود مايکروسافت داره ميده 399 $ هست pre
core 299 $ هست و elite هم 479 $

در ايران هم pre داره 460 فروخته ميشه و در دوبی و اينجور جاها هم 430!
elite هم داره 700 فروخته ميشه!!

212:

ممنونكجا 460 تومان ميدهند

213:

سلام خودم!

214:

2 تا سوال داشتم:

1 : شنيدم بازي هايي كه بعد سال 2007 ميان به firmware جديد نياز دارن خب كسايي كه xbox كرك شده دارن چه كار كنن؟

2: يه تلوزيون lcd HDداريم ولي كابل HD-mi نداره چه كابلي براي بالا بردن كيفيت بازي هاي xbox مناسبه؟

215:

1: من نميدونم از کجا شنيدی چون منبعت خنده دار هست

پ.ن: فرض هم بکنيم که نياز داشته باشه ، خوب فريمور جديد رو ميريزی ، هر فريمور جديدی که عرضه ميشه کسی که اين فريمور هارو هک ميکنه ورژن جديدش رو هم هک ميکنه و ريليز ميکنه..

2: ميتونی با hd componet وصل کنی ، کنسول pre ، hmdi support نيست!

216:

تو دبی قیمت pre
360 -70
تومن هست

217:

shoma ke migin firemware yani mesle psp hastt ke mishe bazi ro roo hard copy card va bazi copy khoond ya faghat mishe lenz ro tanzim kard baraye bazi copy

lotfan amoozesh copykhor kardan ham ba rahnamaye farsi bedin mer300

kodoom yek az in 2 bazi behtare

Gear of Wars or Crackdown

218:

تو خود تهرانم قيمت Xbox 360 تايشان پاساژ ياران من پرسيدم پريميم 420 و معمولي 330

219:

اين پاساژ ياران كجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

220:

aziz man migam 426$ australia yani 300 toman to in mayeha man koja doostan to gomrah kardam

az iran mikharin berin Konje to paytakht [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] chon geroon mide vali ba guaranti va jensi mide ke ta omr dari helisho koni

221:

حرف تو ثابت کن! عزيز من ، من دارم ميگم قيمت جهانی هست 399 $ امريکا ! يعنی ms داره با اين قيمت توی بازار ميفروشه و مثل ايران نيست که هی بالا و پايين کنه
شما ميگی دوبی ميده 360 ؟! ثابت کن!

مگه هرچی که frimware داشته باشه psp هست ؟
مثل windows کامپيوتر اون هم نرم افزار اون کنسول هاست
رو hard هم نميتونی بريزی بازی کنی
20 گيگ هارد بيشتر نداره!!

Gow بهتره

shoma ke migin firemware yani mesle psp hastt ke mishe bazi ro roo hard copy card va bazi copy khoond ya faghat mishe lenz ro tanzim kard baraye bazi copy

lotfan amoozesh copykhor kardan ham ba rahnamaye farsi bedin mer300

kodoom yek az in 2 bazi behtare

Gear of Wars or Crackdown
بعيد نيست
ممکنه يه کلکی هم سوار کنه ، ممکنه خريد قبليش هم باشه
ممکنه هم u الکی ميگی
خلاصه وقتی ميآی اينجا حرفی رو ميزنی و بقيه هم ازت ميخوان پس تا تهش برو
حالا پاساژ ياران ؟

تو خود تهرانم قيمت Xbox 360 تايشان پاساژ ياران من پرسيدم پريميم 420 و معمولي 330
شما به هرکی پول اضافه بدی برات گارانتی ميکنه
گرون فروش تر از کنج خودشه

aziz man migam 426$ australia yani 300 toman to in mayeha man koja doostan to gomrah kardam

az iran mikharin berin Konje to paytakht [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] chon geroon mide vali ba guaranti va jensi mide ke ta omr dari helisho koni

222:

aziz man harfi nazadam ke ta akharesh vaysam

man goftaM ye x360 be on gheymat kharidam rahnamaye copy kardan be fasrsi va

ye nazar darbaraye in 2 bazi mikhstam ke bedoonam kodoom behtare


gears of war or crackdown

223:

Gowwwwwwwww

224:

قیمت الیت تو دبی 2400 درهم.

پریمیوم 1300 درهم قیمت هر درهم 254

حالا خودت حساب کن ببین چقدر میشه
اگه تلفن مغازه تو دبی رو هم میخوای بگو بهت بدم(یهنی زنگ بزن بپرس)

225:

از همه لحاظ G O W
بهتره

226:

قیمت core j الان چنده تو دبی ممنون می شم؟؟؟؟

227:

اگه عقل خودت قبول ميکنه ماکروسافت داره ميده 399 $ اونوقت توی دوبی ارزون تر از قيمت ماکروسافت هست
باشه حرف تو درست!

228:

میگم چرا این همه گرم میشه دستگاه؟؟؟
میشه کیبورد و ماوس بهش وصل کرد؟

229:

behesh mouse mishe vasl kard

garm mishe

baraye in ke to yek harf


GRAPhic hast na dastgah

230:

[quote=سيد فري;1215518]تو خود تهرانم قيمت Xbox 360 تايشان پاساژ ياران من پرسيدم پريميم 420 و معمولي 330[/quo ]
اين پاساژ ياران كجاست نكنه خالي ميبندي

231:

والا من دیگه خسته شدم از پلی هستیشن 2 رفتم یک 360 خریدم 520 تومن از کنج همراه با یک بازی مجانی

232:

مي بينم يكي از فن بايشان هاي سرسخت پي اس تري طرفدار 360 شده

233:

aziz ghemate x360 to kponje 485,000 toman hast na 520,000 toman

234:

man chandta soal dashtam lotfan javab bedin

1- chejoori ro monitor xbox360 bazi konam

2- baraye online shodan hatman bayad xbox live dashte bashi

3- chejoori onljne mishan

235:

1: بايد vga cable بخری!
2: بله
3: بايد با مادربردت lan کنی!

236:

مبارک باشه ولی چرا اینقدر گرون خریدی؟!؟!؟

بهترین 360 با تمام لوازم و بدون عیب 465 تومان

237:

تو مجله ي بازي نما نوشته بود team X-tender با طراحي يك sensor و جاي دادن ان در قاب پشت دسته هاي

xbox موجب شده كاربران بتوانند با پرداخت حدود 40 دلار و تعايشانض قاب پشت ان از نعمت motion sensing بهره

مند شوند

238:

من یه سوال داشتم
من ایکس باکس 360 جدیدا وسط بازی خاموش میشه و سه چراغش قرمز میشه!
دلیلش چیه ؟ چرا اینجوری شده؟
دستگاه زیاد روشن نیست که بخواد صدمه خورده باشه فقط یه دو سه روزی بود که برادرم از صبح تا شب نشست پاش حالا نمی دونم به خاطر اونه یا نه
وقتی خاموش میشه و دوباره روشن می کنم دویاره درست کار می کنه تا اینکه دوباره خاموش شه

239:

بايد تمام قطعات را عوض كني بعدش پسر خوب چرا فن نگرفتي؟

240:

سه چراغ روشن میشه؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

پسر چرا اینقدر خونسردی؟
حتما با یه متخصص در میون بزار دعا کن که کنسولت هم سالم باشه
همیشه برای 360 باید رعایت کنید
همه چیز و همه چی رو در همه وقت و در همه حالات باید رعایت کنید وگرنه با سه چراغ رو به رو میشوید

241:

ممنون از همتون
اولا من دخترم
آخه من که باهاش فندق نشکستم فکر نمی کردم که باید براش حتما فن بگیرم
دعا کنین سالم باشه فعلا که کار می کنه

242:

با سلام خدمت همگی دوستان عزیز از اینکه در کنار شما هستم بسیار خوشحالم.

میخواستم بدونم واسه کنسول xbox 360 که فن خنک نماينده هم داره بهترین ساعتی که برای هر نوبت بازی کردن مناسبه چقدره.منظورم اینه که تا چند ساعت میشه بازی کرد که به دستگاه فشار نیاد و 3 چراغ نده؟

با سپاس

243:

2 ساعت بازی کن بعد 45 دقیقه هستراحت دوباره 2 ساعت بازی کن 45 دقیقه هستراحت دوباره.....


244:

دختر ندیده بودیم که Xbox 360 بازی کنه!!!


اگه کار می کنه بدون که سالمه اما حتما براش یه فن بخر و کنارش هم یه پنکه روشن بزار محلش هم جوری باشه که حتما جریان هوا توپ باشه یادت باشه که وقتی روشنه جاش رو تغییر ندی چون دیگه ....

(**** Up!)

راستی چه بازیهایی می کنی و دوستات (دخترهارو میگم ها!!) چه بازیهایی می نمايند؟

245:لطفا این مطالب را بخوانید و اگر باز هم سوالی داشتید بفرمایید
راستی به زودی معرفی این کنسول را کامل کامل کامل همراه با عکس خواهم گذاشت رو فروم تا حالش رو ببرید و آموزش همه چی و نکات ایمنی رو همه و همه و همه رو خواهم گذاشت


ما هم دوباره رفتیم یه X360 خریدیم چون یه مدت بود که قبلی رو فروخته بودم
بازهم برگشتیم
موفق باشید

246:

ببخشيد كجا 430 تومن ميدهند.

لطفا آدرسشو برام خصوصي بفرستيد.

در ضمن همونجا فن چنده؟ خيلي ممنون ميشم اگه بگيد.

247:

اولین بازی که کردم prey بود ولی ازش خوشم نیومد از lost planet و gears of war خیلی خوشم اومد باحال بودن ولی از بازی ها دخترونه هم ویوا پینیاتا جالب بود فعلا بازی های زیادی کردم ولی از اون دو تا خیلی خوشم اومد (لاست و گیر )
دوستام هیچ کدوم ایکس باکس 360 ندارن یکی شون وی و دی اس داره یکی هم پلی هستیشن و یکی هم پی اس پی .

والا اینا هیچکدوم بازی های خشن مثل من نمی کنن من یه دلیلم اینه که یه برادر بزرگ دارم سپس اون تاثیر می گیرم !

248:

X360 Pre Samsung 2006 = 465 $
X360 Pre Hitachi 2007 435 $


249:

از دوستانی که xbox 360 دارن و تلویزیونشون همHDTV هست 1 درخواست داشتم.

1 بازی رو یکبار رو حالت TV و یکبار روی HDTV بازی نمايند و بگن تفاوتش چه قدره

مرسی

250:

دو نوع فن برای XBOX 360 وجود داره کدومشو منظورتونه؟

251:

در کل بستگی داره بازی با چه رزلوشن اجرا شه
اما تفاوت زمين تا اسمون هست ، فکر مقايسه هم نکن


252:

الان قیمت بازی های این کنسول چقدره ؟

253:

ببخشید سه سوال فوری داشتم : آیا برای هستفاده از xbox 360 تلوزیون مخصوصی نیاز هست ؟ یا روی هر تلوزیون
رنگی که ورودی صوت و تصویر داشته باشه قابل هستفاده هست
آیا بدون داشتن کارت tv میشه یا با داشتن اون میشه این دستگاه رو به کامپیوتر وصل کرد و با کیفیت خوب از طریق مانیتور نگاه کرد ؟ (آخه وقتی ماهواره رو به کارت tv وصل میکنی کیفیت چندان خوبی نداره)
به نظر شما قیمت این کنسول در سال آینده به 400 تومن یا کمتر میرسه (بهترین مدل و بدون عیب)
وتا اون موقع هنوز میتونه ابر قدرت و سلطان همه کنسول ها باشه ؟

254:

توی شهرستان دیروز : 540
قیمت ها داره میره بالا !

255:

قیمت بازیاش نه قیمت خودش

256:

6000 toman

257:

ميتونی از هر تلايشانزيونی هستفاده کنی
ولی hd باشه کيفيت بهتری بهت ميده

نه عزيزم کارت tv چه ربطی داره ؟ بايد کابل vga داشته باشی که مخصوص اين کار هست

خير به زير 400 تومان مدل pre نميرسه


258:

ممنون
با کارت tv نمیشه ؟؟؟؟؟ آخه کارت tv ورودی تصویر داره نمیشه به جا این که خروجی تصویر دستگاه
رو به تلوزیون وصل کنیم به کارت tv وصل کنیم ؟
حالا کابل vga چقدر قیمت داره ؟

259:

دوستان از کجا میشه فهمید داریو کنسول سامسونگ هست یا ال جی.


260:

از روی شکل Tray درایو کنسول

261:

Vga Cable Real = 25


262:

1 سوال از واردها؟

چگونه آهنگ توی 360 بریزیم؟

آیا از روی هارد کامپیوتر و mp3 player هم این کار امکان پذیره؟

263:

با سلام

دوستان بهترین مدل Lcd واسه xbox360 چیه؟ در صورت امکان قیمت هم بدین.

با تشکر

264:

سلام دوستان من چند سوال دیگه داشتم (ببخشید دارم وقت ارزشمند دوستان رو میگیرم)
1-آیا این کنسول فایل های تصویری رو هم نشون میده ؟
2-آیا واقعا قیمتا کشیده بالا ؟ الان core چقدر قیمت داره ؟
3-چگونه از محیط xbox live هستفاده کنیم ؟ (آیا نیاز به lan هست ؟)
4-الان NTSC-J (کره و ژاپن ) بهترین ریجن هست ؟
5- قیمت ریجنا با هم متفاوتن ؟
6-اگه باد کولر مستقیم به این دستگاه باشه باز نمیشه بدون این که فشار بیاد 3 ساعت متداول بازی کرد ؟ اگه
بخای فن بذاری چی ؟ خیلی تاثیر داره ؟ چقدر خرج داره ؟
7-(احتمالا بازیاش dvd هستن ) نمیشه بازیاش رو با کامپیوتر روی dvd خام معمولی رایت کرد ؟

لطفا به 7 تا سوال جواب بدید

265:

سلام
1- من خودم این رو هنوز تست نکردم ولی نشون میده 100%
2- قیمت کمی رفته بالا - قیمت رو نمیدونم
3- باید مادربوردت حتما Lan رو ساپورت کنه که توی خود جعبه کنسول سیمش هست که وصل میکنید به مادربورد و یک سر هم به کنسول و باید Ip وارد کنید و این ها که کمی دردسر داره ولی می ارزه
4- j به نظر من بهتره چون خودم j دارم.

عالیه
5- فرقی نداره زیاد
6- من بدون کولر روزی 10 ساعت رو دارم بازی میکنم دستگاهم اخ نفرموده هنوز
اینجا یکم شانس باید همراهت باشه که دستگاهی که میگیری ردیف هست یا نه
اگر بعد چند ساعت دچار فریز بشی توی بازی باید بری اینترکولر بگیری فکر میکنم 30 تومان باشه
باد کولر هم بوخوره بهش فکر میکنم تاثیر خوبی داشته باشه
7-میتونی از اینترنت دنلود میکنی و به وسیله دوتا نرم افزار روی DVD5 یا dvd9 رایت میکنی

ولی به دردسرش نمی ارزه .

تو شهرستان تهران با کاور میدن 5000 تومان یا 6000 تومان


266:

1 فرمت DVD رو نشون می ده ولی VCD رو نه.
2- قیمت ندارم
3- بهترین راه وصل کردن مودم ADSL به پورت شبکه کنسول هست.

ولی توصیه نمی شه چون احتمال بن شدن هست.
4- بهترین ورژن نیست بلکه فراوان ترین ورژن تو ایران هست.
5- بله
6- شما باید داخل کنسول رو خنک کنی نه روی کنسول رو.

باید حتما براش فن بگیری چون تو هستفاده دراز مدت کنسولت آسیب می بینه.

حدود 40 تومان قیمت فن Nyko هست.
7- بازی ها رو DVD DL هست و می تونی روی کامپیوتر رایت کنی (البته قلق داره)

267:

خیلی خیلی ممنون
فقط یه چیز رو درست نفهمیدم آخر باید اینترنت وصل باشی یا نه ؟ (برا xbox live )

268:

از شما هم خیلی خیلی ممنون

269:

سلام.دوستان لطفا درمورد انواع xbox ها یه توضیح مختصر بدین و اینکه بازیهای جدید برای کدومش میاد و کدوم برای هستفاده توی کلوب مناسب تره.ممنون

270:

کسی تو ایران تاحالا رفته تو x Live؟

271:

2 ta soal dashtam

1- chegoone mishe to hardrive x360 music rikht

2- assontarin rah baraye copy khor kardan chi hast chon nimoonam bedam kasi bayad khodam in karo konam

age mishe assontarin rah ro ke goftin bad rahnamash ham bedin

az koja mishe fahmid xbox360 man copy khor hast ya na saritarin rah

272:

دوستان الان قیمت Xbox چنده؟

273:

XBOX 360 Premium NTSC/J Asia Samsung Drive 2006
قيمت : 465000 تومان
XBOX 360 Premium NTSC/J Asia Hitachi Drive 2007
قيمت : 440000 تومان
XBOX 360 Core NTSC/J Asia Samsung Drive 2006
قيمت : 330000 تومان
XBOX 360 Core NTSC/J Asia Hitachi Drive 2006
قيمت : 320000 تومان
1- chegoone mishe to hardrive x360 music rikht
باید وصل کنی به کامپیوتر و بعد بریزی یا میتونی به Xbox Live وصل بشی و موسیقی دانولد کنی

2- assontarin rah baraye copy khor kardan chi hast chon nimoonam bedam kasi bayad khodam in karo konam
اکثر کنسولهای تو ایران کپی خور هست و نیاز به هیچ کاری نیست
برای امتحان هم همون جا یه بازی کپی بخر و امتحان کن
اگه هم می خوای بخری فقط NextGen .ir (Remove Space


سوالی بود در خدمتم ولی اگر میخواهید سریع تر جواب بدم pm بدید چون این روزها سرم شلوغه

274:

من و خیلی از افراد دیگر رفتند
هم با دایل آپ و هم با ADSL


سلام.دوستان لطفا درمورد انواع xbox ها یه توضیح مختصر بدین و اینکه بازیهای جدید برای کدومش میاد و کدوم برای هستفاده توی کلوب مناسب تره.ممنون
اول از همه به صفحه اول همین تاپیک مراجعه کن


X360 سه مدل هست core premium elite

بازی در کل برای کنسول X360 میاد و هیچ ربطی به مدل نداره!
برای کلوب هم مدل core مناسبه چون کسی نمی خواد که بازی رو تا ته بره و سیو کنه به همین دلیل مدل core هارد دیسک نداره و نمیشه سیو کرد و از همه مهمتر ارزان تر هست و دستش هم سیمی هست کسی نمی تونه بلند کنه از مغازه!


راستی حتما صفحه اول را بخوانید و بعد اگر چیزی متوجه نشدید سوال کنید

275:

آخه یه مدت میفرمودن غیر مجازا رو میگیرن بن میکنن و این حرفا.اون قضیه ش چی بود؟

276:

الان هم احتمال بن شدن کنسول کسانی که فیرمورشان دستکاری شده و به Live وصل می شوند هست , مگر اینکه درایو کنسولت سامسونگ باشه و از فیرمور 1.2 هستفاده کنی که البته هیچ تضمینی برای هستفاده از این فیرمور جهت جلوگیری از بن نشدن نیست.


277:

دوستان XBOX 360 Premium NTSC/J Asia Samsung Drive 2006

XBOX 360 Premium NTSC/J Asia Hitachi Drive 2007

چه فرقی با هم دارند؟لطفا جواب بدید

با تشکر

278:

همان طور که خودت فرمودی درایور این سامسونگ هست و بهتره اما سامسونگ دیگه تو سال 2007 تولید نمی کنه
درایور سامسونگ از هیتاچی بهتره اما خوب این 2006 هست و قدیمی هست و ممکنه دچار مشکلاتی بشه

XBOX 360 Premium NTSC/J Asia Hitachi Drive 2007
درایور این هم هیتاچی هست اما مال سال 2007 که دیگه تضمین شده هست و اگر نکات ایمنی رو رعایت کنی کنسولت براش هیچ مشکلی پیش نمیاد

اگر نمی خوای بازی های Xbox رو انجام بدی صد % برو طرف هیتاچی اما اگر می خوای انجام بدی باید سامسونگ بگیری
البته از همه تضمین تر شده مدل ایلایت هست که اصلا هیچ مشکلی براش پیش نمیاد و مایکروسافت تو آمریکا برای این کنسول 360 روز گارانتی گذاشته (بیچاره ما ایرانی ها) (برای همه مدل ها 360 روز گارانتی)

کمک بیشتر خواستی در خدمتم

279:

ضدبن هم اومده و دیگه میشه راحت توی XL بدون ترس چرخید

برای اطلاعات بیشتر از این ضدبن به بازی سنتر مراجعه کنید چون من اطلاعات زیادی در مورد این ضدبن ندارم

280:

به سایت NextGen.ir مراجعه کن
آدرس و شماره و...

همه چی توش هست

همه هم از اینجا میخرن چون واقعا جوانان دلسوزی در اینجا به نامهای طاهر و وحید و...

کار می نمايند و کنسولهایشان حرف نداردموفق باشید

281:

سلام به بروبچز خوره ی بازی...اقا من یه سوال دارم فقط قاطی نکنین و طرفداری و حس ناسیونالیسمی و.....

ایا با این سیستم میشه کیفیت بازی های 360 رو داشت؟؟؟مثل بازی DiRT


xfx 8600gt ddr3......2gb ram 800 .....am2 64bit x2 4200


منتظرم و پیشاپیش TaNx

282:

ببین تو صد در صد می تونی با این سیستم کیفیتی مثل 360 و یا حتی بالا تر از اون داشته باشی ولی هیچ وقت امکانات .

گیم پلی و عشق و حالی که تو کنسول 360 هست رو نمی تونی تو pc ببینی و pc هر چقدر هم که از نظر سخت افزاری بالا بره بازم اون حال بازی کردنو نمی ده.
در ضمن اگه یه نگاهی به پلتفرم بازی هایی که در آینده ریلیز می شن بندازی می بینی که pc خیلی کم رنگ شده و فقط یه سری بازی های هستراتژیک یا اول شخص کشکی واسه pc ریلیز می شه

283:سلام...مرسی از نظرتون..100% قبول دارم........ولی زیادم کشکی نیستن!!!!!!!!

284:

بستگی به بازیش داره...


مثلا Carbon را با بهترین سیستم دنیا هم اجرا کنی به نسخه 360 نمیرسه
ولی یه بازی مثل R6 Vegas را با یه سیستم سه میلیونی اجرا کنی 360 رو تو جیبش می کنه
اما معمولا بهترین گرافیک برای 360 هست

اما چرا آدم میلیونی پول بده وقتی 360 قیمتش 400 تومان هست؟

285:

اخه من الان 11 ساله pc بازی میکنم و از کنسول خوشم نمیاد....نمیگم بده من کوییک 4 ! رو تو 360 بازی کردم و خیلی حال کردم اما خب عادته دیگه....مخصوصا برا من که هستراتِّژی بازی میکنم......بگذریم...من این سیستمو برا داداشم میخواستم بگیرم یعنی اپگرید کنم که بچه های سخت افزار کمکم کردم و راهنماییم کردن...اما خودشم نظرش رو 360 و کامپیوتر 50-50 .........ببینیم کودومو انتخاب میکنه!!!!!!راستی سپهر(داداشم) میفرمود بهش mouse keyboard وصل میشه و همچنین به دستش هدفن و خودشم با dsl میشه انلاین بازی کرد....میشه یه کوچولو توضیح بدین؟؟؟؟؟
پیشاپیش بوس!!!!!!!!!!


90%تایید!

286:

یه دستگاه جدیدی به نام XFPS 360 اومده که اونو به کنسول وصل می کنی و بعدش هم میتونی کیبورد و موس و دسته کامپیوتر رو به XFPS 360 وصل کنی و ازش هستفاده کنی
قیمتش هم فکر کنم حدود 40 هزارتومان (قیمت یه دسته سیمی) باشه

بازم اطلاعات بیشتر می خوای؟
راستی چرا 10 % رو رد کردی؟

287:

من نمی توانم با منوی اکس باکس کار کنم لطفلا میشه راهنمایم کنیم.
من نمیتونم موزیک داخل میمورییم بریزم اگر میشه بهم یاد بدید یا برام بنویسید.

288:

[QUOTE=solo_88;1266757]اخه من الان 11 ساله pc بازی میکنم و از کنسول خوشم نمیاد....نمیگم بده من کوییک 4 ! رو تو 360 بازی کردم و خیلی حال کردم اما خب عادته دیگه....مخصوصا برا من که هستراتِّژی بازی میکنم......بگذریم...من این سیستمو برا داداشم میخواستم بگیرم یعنی اپگرید کنم که بچه های سخت افزار کمکم کردم و راهنماییم کردن...اما خودشم نظرش رو 360 و کامپیوتر 50-50 .........ببینیم کودومو انتخاب میکنه!!!!!!راستی سپهر(داداشم) میفرمود بهش mouse keyboard وصل میشه و همچنین به دستش هدفن و خودشم با dsl میشه انلاین بازی کرد....میشه یه کوچولو توضیح بدین؟؟؟؟؟
پیشاپیش بوس!!!!!!!!!!
من هم مثل شما فکر میکردم تا 2 هفته پیش میخواستم یه pc برا برادرم بگیرم که باهاش بازی کنه ولی فرمود یه 360 میخوام الان بعضی وقتا که بازی میکنم اونطور که با pc حال میکردم 360 همچین حالی بهم نداد البته نمیگم بده چون من با دسته یکم سخت بود بازی کردن برای من چون من هم خیلی وقته که با کیبورد و ماوس بازی میکردم

289:

پس چی شد کس نیست جواب من رو بده

290:

من یه جا خوندم که اگه با 360 اونلاین بازی کنی می تونی از طریق دوربینش چهره ی همدیگرو تو بازی ببینین.
حالا این دوربینش چه جوریه؟
قیمتش چنده؟

291:

یه 360 (core) با هارد 20 گیگ چنده؟(هارده جدا)
مموریاش چندن؟

292:

خوش به حالتون ،من که بابام نمی ذاره بخرم

بچه ها جایی آشنا ندارید که بتونم قــــــــــــسطی بخرم

293:

x360 core : 330 T
Hard Disk 20G : 96 T

من یه جا خوندم که اگه با 360 اونلاین بازی کنی می تونی از طریق دوربینش چهره ی همدیگرو تو بازی ببینین.
حالا این دوربینش چه جوریه؟
قیمتش چنده؟
باید با این دوربین از خودت عکس بگیری و جای چهره شخصیت بازی بزاری
برای هر بازی هم نمیتونی مثلا برای بازی Rainbow Six : Vegas میتونی

قیمتش هم فکر کنم حدود 30 تومان باشه

نوشته شده توسط mohsen-zero
من نمی توانم با منوی اکس باکس کار کنم لطفلا میشه راهنمایم کنیم.
من نمیتونم موزیک داخل میمورییم بریزم اگر میشه بهم یاد بدید یا برام بنویسید
اگه موزیک های خود هارد را میخوای بریزی به دلیل کپی رایت نمیشه
درست متوجه منظورت نشدم
یکم واضح تر سوالت را بیان کن


موفق باشید

294:

سختی یا آسونی بازی کردن با دسته بستگی به خود گیمر داره که حرفه ای باشد یا مبتدی
اما pcبازها هم میتونند با خرید یه لوازم جانبی به نام XFPS 360 با موس و کیبورد بازی کننند و دیگر هیچ مشکلی نداشته باشند


مموری هم 64 مگابایتش 37 تومان هست
که به توصیه من اگر هارد دیسک 20 گیگابایت با قیمت 95 بخرید خیلی خیلی بهترهموفق باشید

295:

اگر میشه لطفلا بهم بگین که چطوری میشه با اکس باکس 360 رفت اینتر نت و چطوری میشه صوتی یا شعر داخل میموری ریخت

296:

چه قیمته این موس و کیبورد؟

297:

با موس وكيبورد كامپيوتر خودتون.

298:

امکانش هست؟

299:

با سلام به دوستان,
میخواستم بدونم با توجه به اینکه من hd tv 1080p با پورت hdmi دارم و میخوام بهترین تصویر رو از 360 داشته باشم باید elite رو بگیرم؟ با درایور samsung هست؟ کپی خور میشه؟ به نظرتون تا کی افت قیمتیشو میکنه؟ استقامت کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

300:

mamooli bekhar alit faghat rangesh siahe

va 120 gb hard dare

mamooli 20 vali age hard mohem barat nist mamooli bekhar ke copy khore

shayad to elit biyan dastkari konan copy khor nashe

301:

فرمودم که باید XFPS 360 بگیرید و موس و کیبورد رو به XFPS 360 وصل کنید و حالشو ببرید


با سلام به دوستان,
میخواستم بدونم با توجه به اینکه من hd tv 1080p با پورت hdmi دارم و میخوام بهترین تصویر رو از 360 داشته باشم باید elite رو بگیرم؟ با درایور samsung هست؟ کپی خور میشه؟ به نظرتون تا کی افت قیمتیشو میکنه؟ استقامت کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین
کیفیت بازیها به مدل کنسول نیست و کیفیت همه مدلها یکی هست و به تلوزیون شما بستگی دارد که HD-TV باشد یا SD-TV یا شما میتوانید برای خرج کمتر یه مانیتور LCD بگیرید
Elite هم زیاد به صرفه نیست اما خیالتو راحت می کنه که منفجر نشه!
اون هم فکر کنم با دو درایو عرضه بشه (فکر کنم ، اطلاعات زیادی در مورد این مدل ندارم)
این مدل ایلایت هم کپی خور شده
افت قیمت اصلا معلوم نیست کی میشه اما حداقل یک ماه دیگر شاید این اتفاق رخ بدهد چرا که Wii ارزان هست سونی هم تصمیم گرفته ps3 رو ارزون تر کنه اون وقت باید مایکروسافت هم وارد عمل بشه

استقامت کنی بهتره چون الان بازیه جدیدی هم نیومده و اگر ارزان بشه و تو قبلش خریده باشی خیلی افسوس می خوری


موفق باشی

302:

elite بر رايشان دو درايور هيتاچي و بنكيو عرضه شده هست.


303:

ممنون حدس میزدم

حالا کدوم بهتر هست چون من اصلا طرفش نرفتم؟

راستی سامسونگ از 2007 به بعد دیگه هارد نساخته به همین دلیل هیتاچی 2007 بگیرید بهتره اما فقط نمیشه بازیهای کنسول Xbox1 رو کرد

304:

ممنون دوست عزیز
نمیدونید چه قیمته؟

305:

سلام کسی این کنسول های 2007 با درایو hitachi خرید میگن داغ نمیکنه و مشکل خوندن dvd رو حل کرده
و در کل کیفیتش عالی شده

306:

الان هم با سامسونگ نمیشه بازی xbox1 رو کرد چون این firmware که اومده فکر کنم ixtream1.2 این خصوصیت رو نداره

307:

30-35 هزار تومان ميشه

308:

بههه آقا امید ، چطوری؟
نبودی؟


شنیده بودم کنسولت سه چراغ داد و بعدش......

(بومممم!)


خوب یه فیرمور دیگه نصب می کنه که باهاش بازیهای Xbox هم انجام بده

XFPS360 هم حدود 40 تومان هست که من شخصا امتحان نکردم اما هر چی هست این ps3 رو خوابونده زمین (فقط خوابونده کاری روش انجام نمیده!)موفق باشید

309:

اقا این xfps 360 که میگین هیچ کارایی نداره و بیخوده تازه اگر فکر کردین این رو بگیرین میتونین با موس مثل
کامپیوتر بازی کنین کامل در اشتباهین چون بازی ها این دستگاه رو ساپورت نمیکنن و قیمتش بیشتر از این حرفاست....خود کنسول کیبورد رو ساپورت میکنه و USB داره پس اگه میشد بازی هارو با کیبورد بازی کرد دیگه نیاز به این XFPS360 نیست.....
کیبورد و موس فقط برای داشبورد یا تایپ کار برد داره نه چیزه دیگه..
بازی های 360 با این گیم پلی و کنترل عالی نیازی به موس و...شما LOST PLANET کامپیوتر بگیرید میفهمید بازی بنا موس بهتره یا دسته
یک وقت به کسی برنخوره اگر ناراحت شدید ببخشید

جواب پست قبلی رو ندادید کنسول من مال اخر 2006 با درایو سامسونگه اذیت میکنه تو اجرا بازی میخوام بدونم
این 2007 تا که ارزون تر هم هست درایوش هم HITACHI هست دیگه همه بازی های کپی رو اجرا میکنه و کیفیت خوبی داره میخوام دستگام رو تعویض کنم البته الان به علت کمیاب بودن پریمیوم تا 2 ما دیگه استقامت میکنم

310:

چاکر علی اقا هم هستیم
ما بخاطر مشکلات شغلی پدر نقل مکان کردیم به شهر ابا و اجدادیمون دامغان(صددروازه)
قبلش هم امتحانو....دیگه نمیتونستم سر بزنم تازه ADSL هنوز جور نشده بود خوب بگذریم حالا در خدمت تمام 360 بازهام
نه بابا چرا عیب تراشی میکنی کنسولم مثل هلو کار میکنه (پشتش NYKO +بغلش 3تا فن PC+و زیرش هم از زمین فاصله داره و یک پنکه هم از زیر خنکش میکنه میخواستی بازم داغ کنه)فکر نکنید مبالغه میکنم ..واقعا
2 تا از بازی هام اجرا نمیشد که از DVD بود حل شد
اونکه میبینی 360 میگیره سونی رو میخوابونه و کاری نمیکنه چون پلی هستیشن قابل....نیست
(به FAN BOY های PS3 برنخوره جای پرانتز بذارید کنسول)

311:

اقا من گیج شدم, من تازه قصد خرید 360 دارم به خاطر اینکه lcd tv با پورت hdmi دارم بهتره elite بگیرم , حالا میخوام بدونم با چه هاردی Samsung/Toshiba یا LG/Hitachi یا Benq ؟ 2006 یا 2007؟ کدوم بهتره؟ حالا میشه بدون هاردشو گرفت چون 360 live کار نمیکنم ؟ هارد رو میشه مصتقیم به pc وصل کرد و فایل های صوتی تصویری ریخت؟ ممنون میشم کمکم کنین

312:

توشیبا و سامسونگ و....

مارک هارد دیسک نیستند بلکه مارک DVD درایو های کنسول هستند.

همه کنسول ها از یک نوع هارد هستفاده می نمايند به غیر از سری های Elite که از هارد با ظرفیت بالاتری هستفاده می نمايند.
من فکر می کنم که به شما اشتباه توضیح دادند چون هارد دیسک ربطی به بازی کردن Live نداره و این درایو کنسول هست که مقداری در بازی کردن در Live نقش داره.
هارد کنسول رو نمی توانی مستقیم به PC وصل کنی و باید به وسیله یک آداپتور به Pc وصل کنی.


313:

آخه بدون هارد که نمیتونی بازیها رو سیو کنی اونوقت یعنی هیچ و هیچ و هیچ!
اگر هم می خوای بخری فقط به Premium و Elite فکر کن
ریجنش هم J باشه بهتره ، زیاد فرقی نداره

314:

منم چاکرتم

میبینم که حسابی داری با X360 حال می کنی ناقلا!
الان چه بازیی می کنی؟ من که الان درگیر Forza 2 و The DarkNess هستم
موفق باشی

315:

البته میتونه یه مموری بگیره که البته به صرفه نیست!
ضمنآ دوست عزیز من بهت پیشنهاد میکنم فعلآ الایت نخری چون هم قیمتش بالاست و هم هنوز کپی خورش نکردن.
ضمنآ کنسول هر چه قدر تاریخ تولیدش به روزتر باشه بهتره.
درایو هم اوایل میفرمودن سامسونگ چون میشه بازیهای Xbox 1 رو راحت باهاش اجرا کرد و کمتر صدا میده و این حرفها ولی جدیدآ میگن هیتاچی چون مال 2007ها اکثرآ هیتاچی هست و کنسول احتمال خراب شدنش کمتره.


316:

اقا هر کس میخواد کنسول بخره
1)از جای مطمئن بخره که پیشنهاد من pixel385.com و nextgen.ir که از هر جهت قابل اطمینان هستند بخره
2)عزیزان شهرستانی به هیچ وجه از فروشگاهای متفرقه شهرشون خرید نکنن و بیان پایتخت بخرن ارزشش رو داره
3)اگه در مورد درایو کنسول هم شک دارید من توصیه میکنم toshiba بخرید چون 30تومن ارزون تر و هیچ تفاوتی ندارن(دوستم داره خیلی عالی کار میکنه)
4)جایی که ارزون میده نرید سریع بخرید چون صد % تعمیری هست کنسولش
5)گول بعضی هارو نخورید که هی میگن داغ میکنه و دایم این کنسول خرابه(ماکروسافت خط تولید رو عوض کرده و گارانتی رو 3 سال کرده)این سری جدید خیلی خوبه و مشکل نداره
6)حتما nyko بگیرید یا فن درست کنید(راهنمایی خواستین بگین تا منبع بزارم)
7)از دیسک های مالزی هستفاده نکنید اگرچه در ظاهر به دستگاه فشار نمیاد ولی...داغون میکنه
8)رو رجین هم حساسیت بخرج ندید فقط uc & j asia
9)هر چه زود تر بخرید
موفق و پیروز باشید

317:

اخه لاکردار تا بخوای اینجا یک بازی تهیه کنی پیر میشی من دارم GEARS رو دوباره میرم زنگ زدم next gen چند تا بازی سفارش دادم امروز فردا میرسه از جمله darkness و saint row
این بازی(دارک)چطوری خیلی تعریفشو شنیدم
وقتی gow رو بازی میکنم سپس دو سه ساعت کنسول مثل یخچال سرد
اقا اگه این تولیدات 2007 خوبه بگید میخوام عوض کنم

318:

از جای خوبی سفارش میگیری نوع دیسک هایی که سفارش میدی چیه؟ من که HB میخرم 5 تومن و فعلا اصلا مشکل نداشتم

GEARS OF War هم منم همین دیروز برای سومین بار روی درجه insane تموم کردم
بازی Saints Row هم تموم کردم می خوای یه بار دیگه تموم کنم شاید تا اون موقع GTA 4 بیاد
بازی The Darkness هم حرف نداره و الان تو کفشم
قبل از اومدنش وقتی دموش رو دیدم اصلا باور نمیکردم اینجوری بشه


بازی GOW هم هر جا مشکلی داشتی در خدمتم

319:

اینم بازیهایی که میتوانید از Nextgen سفارش بدهید:

Gears Of War
Free
Action

0002
Call Of Duty 3
Free
FPS

0003
Rainbow Six : Vegas
Free
Tactical Shooter

0004
WWE Smack Down VS.

Raw 2007
Free
Sport

0005
FEAR
Free
FPS

0006
FIFA 07
NTSC/U - NTSC/J - PAL
Sport/Soccer

0007
Fight Night Round 3
NTSC/U - NTSC/J
Sport

0008
Just Cause
Free
Action/Adventure

0009
Splinter Cell : Double Agent
Free
Action/Adventure

0010
Need For Speed: Carbon
NTSC/U - NTSC/J - PAL
Racing

0011
Ghost Recon: Advanced War Fighter
Free
Tactical Shooter

0012
Call Of Duty 2
Free
FPS

0013
Madden NFL 07
NTSC/U
Sport

0014
Battlefield 2: Modern Combat
NTSC/U - NTSC/J
FPS

0015
Need For Speed: Most Wanted
NTSC/U - NTSC/J
Racing

0016
The Elder Scrolls IV : Oblivion
NTSC/U - NTSC/J - PAL
Action/RPG

0017
Perfect Dark Zero
NTSC/U - NTSC/J
FPS

0018
Prey
Free
FPS

0019
Project Gotham Racing 3
NTSC/U - NTSC/J
Racing

0020
Peter Jackson's King Kong
NTSC/U & PAL - NTSC/J
Action/Adventure

0021
Saints Row
Free
Action/Adventure

0022
Far Cry : Instincts Predator
Free
FPS

0023
MotoGP 2006
Free
Racing

0024
Condemned : Criminal Origins
Free
Horror/Action

0025
Test Drive : Unlimited
NTSC/J
Racing

0026
Samurai Warriors 2
NTSC/U & PAL
Action

0027
Dead Or Alive 4
NTSC/U & PAL - NTSC/J
Fighting

0028
Dead Rising
NTSC/U & NTSC/J - PAL
Horror/Action

0029
Enchanted Arms
NTSC/U & PAL - NTSC/J
RPG

0030
Full Auto
Free
Racing/Action

0031
Ridge Racer 6
NTSC/U & PAL - NTSC/J
Racing

0032
Top Spin 2
NTSC/U - NTSC/J
Sport

0033
Tony Hawk's Project 8
Free
Sport

0034
Marvel Ultimate Alliance
Free
Action/RPG

0035
The Godfather
NTSC/U - NTSC/J
Action/Adventure

0036
Viva Pi?ata
NTSC/U & PAL - NTSC/J
Virtual Life

0037
Tomb Raider Legend
Free
Action/Adventure

0038
The Lord Of The Rings : BFME2
NTSC/U
Strategic

0039
Sonic The Hedgehog
NTSC/U & PAL
3D Platformer

0040
Dance Dance Revolution
NTSC/U
Musical

0041
Amped 3
NTSC/U & PAL
Sport/Snowboard

0042
NBA Live 07
NTSC/U - NTSC/J
Sport/Basketball

0043
NBA 2K7
NTSC/U - NTSC/J
Sport/Basketball

0044
Rockstar Table Tennis
Free
Sport

0045
Import Tuner Challenge
NTSC/U & PAL
Racing

0046
Cars
NTSC/U & NTSC/J
Racing

0047
XBOX Live Arcade Unplugged V.1
Free
Arcade

0048
Open Season
Free
3D Platformer

0049
Chrome Hounds
Free
Action

0050
Pro Evolution Soccer 6
PAL
Sport/Soccer

0051
Tiger Woods PGA Tour 07
NTSC/U
Sport

0052
Lost Planet Extreme Condition
Free
Action

0053
Burnout Revenge
NTSC/U - NTSC/J
Battle Racing

0054
Kameo Elements Of Power
NTSC/U - NTSC/J
Action/Adventure

0055
BattleStations Midway
Free
Action

0056
Eragon
NTSC/U
Action/Adventure

0057
Superman Returns
NTSC/U
Action

0058
Crackdown
Free
Action

0059
Winning Eleven Pro Evolution Soccer 2007
NTSC/U
Sport/Soccer

0060
Winning Eleven X
NTSC/J
Sport/Soccer

0061
NBA Street Homecourt
NTSC/U - NTSC/J
Sport/Basketball

0062
Blue Dragon ( 3 Disc )
NTSC/J
RPG

0063 Bullet Witch
NTSC/U & NTSC/J
Action

0064 Ghost Recon: Advanced Warfighter 2
Free
Tactical Shooter

0065 DefJam : ICON
NTSC/U - NTSC/J
Wrestling

0066 Armored Core 4
NTSC/U - NTSC/J
Action

0067 Rayman Raving Rabbids
Free
3D Platformer

0068 Guitar Hero 2
Free
Ryhtm/Music

0069 Virtua Tennis 3
Free
Sport/Tennis

0070 Uefa Champions League 2006-2007
NTSC/U - NTSC/J
Sport/Soccer

0071 TMNT (Teenage Mutant Ninja Turtles)
Free
Action

0072 Ninety-Nine Nights (N3)
Free
Action

0073 Spider Man 3
Free
Action

0074 Vampire Rain
NTSC/J
Action

0075 Over G Fighters
Free
Warplane

0076 Pirates Of The Caribbean At World's End
Free
Action/Adventure

0077 Command & Conquer 3 Tiberium Wars
NTSC/J - NTSC/U - PAL
Strategic

0078 Forza Motorsport 2
NTSC/J - NTSC/U - PAL
Racing

0079 Call Of Juarez
Free
Action

0080 Tenchu Z
Free
Action

0081 �Colin McRae DiRT
Free
Racing/Rally

0082 Fantastic Four Rise Of The Silver Surfer
NTSC/U
Action

0083 Monster Madness Battle For Suburbia
NTSC/U & PAL
Action

0084 The Darkness
Free
Action
فعلا من که 23 تاش رو دارم

320:

من date right میگیرم هم کیفیت مناسب و هم قیمت مناسبتر
اره دمو هاش خیلی بی گرافیک و اشغال بود خود بازی رو ندیدم

321:

با تشکر از همتون, پس هارد فرقی نداره و این drive که فرق میکنه, benq 2007 چطوره؟ در مورد انواع dvd های بازیها توضیح میدین و اینکه کدوم بهتره؟

322:

benq هك نشده.

ما چهار نوع dvd داريم :hp-data right-fuji film-verbatim كه Verbatim-Fuji Film دونه اي 7000 تومن خودم hp مصرف ميكنم خيلي هم خوبي دونه 5000

323:

اقاما خواستيم 360 بگيريم كه شما با اين حرفاتون مارومنصرف كردين.من فكر ميكردم هيچ دنگ و فنگي نداره ولي ديدممشكل فن و ...

هم داره.راستي اين فن رو خود صاحب مغازه برات وصل ميكنه يا بايد خودت وصلش كني.يه سوال ديگه اين اكس باكس 2007كه ميگن نياز به فن نداره.لطفا جواب بديد خيلي ضروريه

324:

نه عزیز من اینا همش چرت و پرته , هیچ مشکلی واست پیش نمیاد مگه همش در روز چقدر می خوای بازی کنی که فنت خراب شه (هر چقر هم بازی کنی خراب نمیشه)
برو بخر و حال کن.اینا هم یه سری اسکین های فوق العاده زیبا برای Xbox360کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید


کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

325:

پرمیوم 2007 با درایو hitachi رجین j خوبه یا 2006 sumsung پرمیوم؟ لطفا راهنمایی کنید میخوام بخرم

326:

این که سئوال نداره عزیز تازه اگر الایت 2007 بگیری کپی خور نیست و بدرد نمیخوره
پیشنهاد من
کنسول اخر 2006 یا 2007 بخر
رو درایو حساس نباش
الایت گرونه 120 گیگ هارد هم احتیاج نداری
پریمیوم هم اگه 2007 توشیبا پیدا کردی بخر درایو توشیبا از سامسونگ بهتر نباشه بدتر نیست بلکه 20000
تومن ارزونتره فقط به خاطر اینکه سامسونگ رو بورسه

327:

من خودم کنسولم مال 2006 j asia و سامسونگه خیلی هم راضی هستم این 2007 ها هم همش توشیباست و مطمئن باش که خیلی هم خوب کار کنه و شاید هم از مال ما که 2006 داریم بهتر باشه
تو تا وسط های تابستون استقامت کن قراره تا 15 ژولای کنسول های جدید وارد بازار بشن که شاید کیفیت خوب تری داشته باشن اما پیشنهاد من 2007 با توشیباست چون تو ایران این ناکسا تا یه جنس اسم در میکنه قیمت 2 برابر میکنه
تو همون 2007 رو بخر 20000 کمتر میدی کنسول خوب هم میخری

328:

پست بالا تایید میشه , اگه درایو سامسومگ بگیری بهتره.


329:

من خودم Xbox 360 با ریجن J و تاریخ 2006 سامسونگ دارم و اصلا یه ذره مشکل هم باهاش نداشتم
اما به نظر من 2007 با ریجن J بخر که درایورش هم هیتاچی باشه ، خیالت هم راحت راحت باشه
بازی هم FORZA MotorSport 2 و Gears of War , Rainbow Six Vegas رو بخر که اینها در ابتدا خیلی حال میدن


اقاما خواستيم 360 بگيريم كه شما با اين حرفاتون مارومنصرف كردين.من فكر ميكردم هيچ دنگ و فنگي نداره ولي ديدممشكل فن و ...

هم داره.راستي اين فن رو خود صاحب مغازه برات وصل ميكنه يا بايد خودت وصلش كني.يه سوال ديگه اين اكس باكس 2007كه ميگن نياز به فن نداره.لطفا جواب بديد خيلي ضروريه
دنگ و فنگ چیه؟
با الاغ هم زیاد راه بری پاهاش داغ می کنه و اگه کولر رو الاغت نصب کنی بیشتر راه میره!
X360 هم همینطوری هست و اگر بیشتر از سه ساعت بازی می کنی باید فن بخری (برای احتیاط)
وگرنه برو مغازه پول بده بگو X360 می خوام ، این دنگ و فنگ داره؟
فن هم به یارو بگو نصب کنه هر چند به هیچ وجه کاری نداره

X360 تاریخ 2007 یا 2006 نداره همان طور که فرمودم برای احتیاط هست ، اگر زیاد بازی می کنی باید بخری وگرنه نه
مایکروسافت هم فرموده 2007 هیها مشکل سخت افزاری نداره و برای نشان دادن این حقیقت گارانتی این کنسول را از 90 روز به 360 روز افزایش داد
ما که با 2006 اش مشکل نداشتیم دیگه چه برسه به 2007برو بخر و صفا کن و حتما یادت باشه شیرینیشو به ما بدی

330:

سلام دوستان به نظر شما قیمت xbox 360 core تا حدودای 9 مرداد چقدر میشه ( هم 2007 و هم 2006 ) ؟
الان چی ؟

331:

الان که هیتاچی Core قیمتش 330 و Core سامسونگ قیمتش 340 هست
مدل پرمیوم هم که به هیچ وجه پیدا نمیشه!!!!!

اما فکر کنم تا اون موقع خیلی افت کنه 10 یا 20 تومن کم بشه
اما به نظر من حتی گرون هم خواهد شد! (البته تو ایران)


به هر حال باید منتظر بود و ببینیم چی میشه
من که جای شماها بودم میرفتم میخریدم چون الان قیمتش مناسبه نه زیاد گرون و نه زیاد ارزون
پرمیوم پیدا نمیشه به همین دلیل یه Core بخرید و پرمیومش کنید

332:

خیلی خیلی ممنون

فقط یه سوال از اهوازی ها دارم :
تو اهواز کجا xbox 360 میفروشن ؟ بازیاش رو چطور ؟

333:

خیابان کاوه - پاساژ نخل
معدن XboX360 - Ps3 و ..


334:

خیلی خیلی خیلی ممنون چقدر سریع جواب دادید خیلی ممنون که کمک کردید
حالا بازیاش رو هم اونجا میفروشن ؟

335:

گارانتیش رو جدیدآ کرده 3 سال.

بعد به این خاطر نبوده.

به خاطر گزارشات خرابیهای زیاد کنسولهای 360 بوده.

تو اروپا میگن 30 % 360 ها تا کنون مشکل گرمایی داشتن!

336:

بدون فن چقدر میشه با دستگاه بازی کرد ولی هیچ فشاری بهش نیاد ؟ با فن چی ؟
یعنی گرفتن فن ضروریه ؟

337:

اقایون xbox360 تو کل جهان کمیاب شده یا فقط تو ایران
ننکنه داره ماکروسافت xbox رو با خط تولید جدیدی میسازه که کیفیت داره و مشکلاتش بر طرف شده
یا داره 360 های جدید رو با هدسینک جدید میده بیرون

338:

من دیروز کل شهرستان تهران زیرو رو کردم ,پرمیوم 2007 هیتاچی 485 تا 500 هست, چی کار کنم الان بخرم یا کمی استقامت کنم, این elite کی فکر میکنین هک شه؟

339:

والا من تو يه روز 24 ساعته پاشم.با اين بازيهايي كه من ديدم فكر نكنم ازش دست بردارم.من GEAR OF WAR رو كه تو اينترنت ديدم فر خوردم چه برسه بخوام بازي كنم.پس يه مارك فن خوب معرفي كنيد تا برم بخرم.بعد اگه نصبش كردم هر چقدر بخوام ميتونم باهاش بازي كنم؟؟؟من حتما تو اين چند روز ميخرم.چون من خارج از ايرانم واسه همين هيچي درباره نصب و ....

نميدونم.


340:

فن نايکايشان 3 تايي
من خارج از ايرانم واسه همين هيچي درباره نصب و ....

نميدونم.

اونجايي که بايد بهتر بدوني!

341:

من دیروز کل شهرستان تهران زیرو رو کردم ,پرمیوم 2007 هیتاچی 485 تا 500 هست, چی کار کنم الان بخرم یا کمی استقامت کنم, این elite کی فکر میکنین هک شه؟
بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

342:

علی جان الان اگه یه core بخریم باید چقدر خرجش کنیم تا بشه باهاش اونلاین بازی کرد؟

343:

CORE 2007 نیست ؟ اصلا وجود داره ؟
حالا مگه مال اواخر 2006 مشکلی داره ؟ وقتی گرافیک و توان گرافیکیش همونه چه فرقی برات میکنه ؟

344:


345:

این اسکین ها تو ایران هم گیر میاد ؟؟ چه جوری رو دستگاه نصب میشن ؟

346:

کسی قیمت هارد 360 رو داره؟

347:

هست ولی خیلی کمه.
کاری نداره مثل عوض کردن قاب گوشیه.

ولی شما نمی تونی این کارو بکنی همونجا که میخری بهش میدی واست نصب میکنه.

348:

مگه چند نوع فن داريم؟؟؟بعد فرقشون چيه؟؟؟؟
نه عزيز چون اينجا همش اصله و فقط كم ميتوني هك شده گير بياري

349:

اقا این xfps 360 که میگین هیچ کارایی نداره و بیخوده تازه اگر فکر کردین این رو بگیرین میتونین با موس مثل
کامپیوتر بازی کنین کامل در اشتباهین چون بازی ها این دستگاه رو ساپورت نمیکنن و قیمتش بیشتر از این حرفاست....خود کنسول کیبورد رو ساپورت میکنه و USB داره پس اگه میشد بازی هارو با کیبورد بازی کرد دیگه نیاز به این XFPS360 نیست.....
کیبورد و موس فقط برای داشبورد یا تایپ کار برد داره نه چیزه دیگه..
بازی های 360 با این گیم پلی و کنترل عالی نیازی به موس و...شما LOST PLANET کامپیوتر بگیرید میفهمید بازی بنا موس بهتره یا دسته
یک وقت به کسی برنخوره اگر ناراحت شدید ببخشید

جواب پست قبلی رو ندادید کنسول من مال اخر 2006 با درایو سامسونگه اذیت میکنه تو اجرا بازی میخوام بدونم
این 2007 تا که ارزون تر هم هست درایوش هم HITACHI هست دیگه همه بازی های کپی رو اجرا میکنه و کیفیت خوبی داره میخوام دستگام رو تعویض کنم البته الان به علت کمیاب بودن پریمیوم تا 2 ما دیگه استقامت میکنم
با تشکر از شما دوستان عزیز

350:

کسی جواب منو نمی ده؟

351:

صفحات قبلی بود
20 گیگ 96 تومن

352:

جواب ما روهم بديد ديگه. چند نوع فن داريم؟؟؟

353:

سلام من یه سوال دارم(فک کنم بیشتر از یه دونه!!)
من برای اولین بار با یه کنسول رفتم اینترنت و وارد نیستم
وقتی برای اولین بار وصل میشین یه ماه سرویس گلد میده میشه یکی بگه به چه درد می خوره و چه فرقی با سیلور داره هر چی دفترشو خوندم نفهمید!! چه جوری می تونم چند نفری (اونلاین )بازی کنم آخه هر چی می رم تو بازی می زنم اونلاین بازی کن هیچ کسی رو پیدا نمی کنه
جریان این سی دی هه که می گن باید برای دانلود بازی بخریم چیه؟چه جوری تو ایران میکراسافت پوینت بخریم؟
(من وقتی وصب میشم فقط می تونم دانلود کنم نه چت نه بازی!!)
میشه یکی درست جریان این نوع درایو ها رو توضیح بده و اینکه چه جوری میشه فهمید...ایکس باکس های اروپا هم درایو های سامسونگ و هیتاچی داره؟
آیا خریدن و نصب فن اضافی دستگاه رو خراب می کنه!؟؟!!


354:

salam be hame.
man iran nistam nemidoonam che joori farsi benevisam chizi farsiam giram nemiad .
man360 daram harchi roshan mikonam dore dokmeye poweram cheraghe ghermez mizane 1 mahe safam karde ye kar begiin ke savabesh kam tar az karaye diige nist mer C

355:

سيلور نسبت به گلد محدودتره.

مثلآ ميگن بازي اونلاين نميتوني انجام بدي.
جریان این سی دی هه که می گن باید برای دانلود بازی بخریم چیه؟چه جوری تو ایران میکراسافت پوینت بخریم؟
بايد به يکي بگي از اون ور آب برات بياره.


356:

چند تا سوال ضروری :
قیمت مموری کارت هایی که میشه بازیا رو روش سیو کرد چنده 512 یا 64 یا کمتر ؟؟؟

مدل core 2007 گرون تر از 2006 هست ؟؟؟ آیا این مدل هم کپی خور هست ؟؟؟؟

آیا دسته کامپیوتر هم به xbox 360 میخوره ؟؟ دسته xbox 360 به کامپیوتر چی ؟
دسته xbox به xbox 360 میخوره ؟؟ قیمت دسته های با سیم xbox و xbox 360 چنده ؟؟

357:

منم می خوام xbox360 رو دوباره معرفی کنم:
مصاحبه با اسکات هنسن
فراخوان عرضه360 Xbox در دو مدل Core System و Premium Edition بحث های زیادی را بین بازیبازها به راه انداخته هست.

سوالات زیادی در مورد جزییات این دو مدل وجود دارد که دانستن جواب اونها حتی برای کن کوتاراگی (مدیر سونی) هم باید جالب باشد!
برای گرفتن جواب به سوالاتی که شاید برای شما هم مطرح شده باشد با Scott Henson مدیر تیم فناوریهای پیشرفته Xbox مصاحبه اي آماده کردیم:
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]صرف نظر از قیمت, عرضه ایکس باکس 360 در دو مدل با مشخصات متفاوت باعث تعجب ما شد.

به عنوان اولین سوال چرا تصمیم گرفتید که از روز اول مخاطبین ایکس باکس 360 را به دو گروه تقسیم کنید؟ یکی از بزرگترین مزیتهای ایکس باکس عرضه اون در یک مدل مشترک بود برخلاف سونی که شما را مجبور به پرداخت هزینه اضافی برای هارد درایو, آداپتور شبکه و غیره می کرد.اسکات هنسن: خریداران هر دو مدل امکانات مشترکی دریافت می نمايند و هر دو مدل مشخصات یکسانی دارند.

از نظر سخت افزار هر دو مدل مجهز به سه پردازنده موازی هر کدام با فرکانس 3.2 گیگا هرتز, چیپ گرافیک ساخت Ati (که در نسل بعد بی رقیب خواهد بود), 512 مگابایت رم مشترک, دریافت نماينده مادون قرمز داخلی, دی وی دی رام 12x, 3 پورت USB 2.0 برای متصل کردن دسته های بازی و سایر لوازم جانبی, دو ورودی کارت حافظه و یک ورودی برای هارد درایو قابل حمل, پورت اترنت و سیستم بیسیم که تا چهار دسته را پشتیبانی می کند هستند.


از دیدگاه نرم افزار, هر دو مدل کاملا مشابه هستند.

هر دو قابلیت اجرای بازیها برروی تلویزیونهای HD و سیستم اسکن پیشرفته تصویری برای دی وی دی را دارا هستند.

با هر دو مدل می توانید به Xbox Live متصل شده و نام کاربری خود را ایجاد کنید و به صدها مدل دوربین دیجیتال و پخش نماينده موسیقی, ویندوز ایکس پی (برای انتقال عکس و آهنگ) متصل شوید.

به علاوه می توانید وارد Media Center مایکروسافت
شوید و به تماشای فیلم, کلیپ های موسیقی و تلویزیون با کیفیت HD بپردازید.


همچنین هر دومدل دارای دسترسی کلاس Silver به Xbox Live می باشند که شامل امکاناتی مختلفی مثل چت خصوصی در حین انجام بازی, دسترسی به لیست دوستان و لیست بازیکنان در حال بازی, اتصال به فروشگاه مایکروسافت برای دانلود فیلم و دموی بازیها می باشد.

در این سرویس هر بازیبازدر بازیهایی که به صورت مشترک در اینترنت یا در Xbox در حال انجام می باشند دارای نام اختصاصی, شهرت و امتیازات ثبت شده خواهد بود.


نقاط مشترک زیادی بین این دو مدل برای سطوح مختلف بازیبازان در نظر گرفته شده هست که از اونها لذت خواهند برد.جواب شما برای کسانی که ترجیح می دهند یک مدل, اون هم با مشخصات مدل ) Premiumسازگاری با بازیهای Xbox, دسته بی سیم, کابل AV که با تلویزیونهای HD سازگار هست و بازیهای قابل دانلود),
داشته باشند چیست؟ که شاید قیمت 399 دلاری اون با عرضه پلی هستیشن 3 به 349 یا حتی 299 دلار کاهش پیدا کند.


یک الگو برای همه مناسب نیست و ما دستگاهی ساخته ایم که به خریداران حق انتخاب می دهد.

همه ترجیح می دهند که حق انتخاب داشته باشند به خصوص وقتی که با خرید هر کدام از این دو مدل یک کنسول پیشرفته خواهند داشت.

آمارهای اولیه از پیش فروش ایکس باکس 360 نشان می دهد که خریداران از عرضه این کنسول در دو مدل هستقبال کرده اند.

شکی نیست که اکثر بازیبازان حرفه ای مدل کامل را با قیمت 399 دلار انتخاب می نمايند.

با این حال تعداد قابل توجهی از خریداران مدل Core را پیش خرید کرده اند.

ما انتظار داریم که این خریداران لوازم جانبی مختلفی را متناسب با نیازها و سبک بازیشان در آینده خریداری نمايند.در زمینه تلویزیونهای HD مدل Core فقط با کابل AV عرضه شده هست.

بهتر نبود که هر دو مدل مجهز به کابل HD-AV به اضافه کابلهای نوری برای صدای هستریو عرضه می شدند؟ و آیا این مساله حرکت به سمت تلویزیونهای کیفت بالا (که بازیهای ایکس باکس 360 برای اونها ساخته می شود) را کند نخواهد کرد؟
ما می خواهیم تجربه بازی با کیفت HD را برای تمام کسانی که خواهان اون هستند فراهم کنیم, مهم نیست که از چه نوع تلویزیونی هستفاده می نمايند, معمولی یا HD.


برای ما تجربه بازی با کیفت بالا فراتر از رزولوشن تصویر و کیفت صدا هست.

ما عقیده داریم که این تجربه برای همه فراهم هست.

کابل AV که با مدل Core عرضه شده هست برای مشتریانی در نظر گرفته شده که تلویزیون HD ندارند.

بازیهای ایکس باکس 360 برای تلویزیونهای HD بهینه شده اند که حتی در تلویزیونهای معمولی هم کیفیت بی نظیری دارند, و شما نیاز به کابل اضافی برای اون نخواهید داشت.

این در نهایت بازمی گردد به دادن حق انتخاب به مشتریهایمان.


[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بحث برانگیز ترین تفاوت این دو مدل نبود هارد درایو در مدل Core هست.

پس تمام تبلیعاتی که مایکروسافت در این چهار بر نقش حیاتی هارد در اجرای بازیهای ایکس باکس کرده هست چه می شود؟
هدف ما در ساخت ایکس باکس 360 این بود که تئوریهای مختلفی را آزمایش کنیم.

مثلا اینکه سیستم فاقد حافظه یا هارد درایو باشد و سعی می کردیم که تمام این موارد برای سازندگان مشکلی ایجاد نکند و اصلا مجبور نباشند در مورد اینکه داده ها در کجا ذخیره می شود فکر نمايند.

این تحقیقات امکان می دهد که در آینده داده ها در جای دیگری مثلا شبکه محلی ذخیره کنیم.


در مورد وقتهای لود بازی که با وجود هارد کاهش می یابند ما یک درایو فوق العاده سریع دی وی دی که بیش از دوبرابر درایو ایکس باکس سرعت دارد (درایو ایکس باکس 5x و درایو ایکس باکس 360, 12x هست) را در اختیار داریم.

بد نیست بدانید که ما همان ابتدا با طراحان و سازندگان بازی مشورت کردیم و به اونها بین هارد درایو و 512 مگابایت رم حق انتخاب دادیم و همه اونها به روشنی عنوان کردند که رم خیلی خیلی مهم تر از هارد هست.

ایجاد تصاویر واقعی تر نیاز به وقتهای دسترسی پایین تر دارد که فقط با داشتن حافظه فراهم می شود.

چیزهای دیگری مثل بزرگی محیطهای بازی, پیچیدگی مدلها, افکتهای صوتی, هوش مصنوعی و از همه مهمتر اطلاعات متحرک سازی هم از حافظه بیشتر سود می برند.البته شما باید به مشتریان خود حق انتخاب بدهید ولی وقتی مدل Premium را با دسته بی سیم عرضه کردید (که مسلما با باتری کار می کند) چرا پک شارژر و باتریهای قابل شارژ ( درمجموع 32 دلار)
را همراه اون عرضه نکردید؟ می توانستید اونها را به جای کنترل از راه دور( به قیمت 30 دلار) با مدل Premium عرضه کنید.

با این کار شما خریداران این مدل را مجبور به پرداخت هزینه اضافی برای لوازم جانبی دسته بی سیم می کنید.


دسته بی سیم با دو باتری AA (معمولی یا قابل شارژ) کار می کند.

پس باتری و شارژر برای کار دسته ها الزامی نیستند و فقط کارایی و مدت هستفاده از اونها را افزایش می دهند.

همانطور که می دانید ایکس باکس 360 در رابطه با آینده بازیها و سرگرمیهای خانگی هست.

کنترل از راه دور ایکس باکس 360 با هدف ایجاد بهترین تجربه از سرگرمیها مثل تماشای دی وی دی یا گوش دادن به موسیقی یا تماشای عکس و غیره طراحی شده هست.

در آخر بد نیست به این نکته توجه کنید که مدل Premium علاوه بر تجهیزات مدل Core دارای یک دسته بی سیم, هارد 20 گیگابایتی قابل حمل, هدست جدید مخصوص Xbox Live, کابل برای تلویزیونهای HD و کنترل از راه دور هست.

اگر بخواهید تمام این لوازم را جدا خریداری کنید قیمت از 399 دلار خیلی بیشتر می شود.پس هارد درایو به چه درد می خورد؟ منظورم این هست که بازیهای ایکس باکس 360 نمی توانند از مزیتهای اون بهره ببرند, دوربینهای دیجیتال و پخش نماينده های موسیقی هم داده ها را مثل بازیها وارد حافظه سیستم می نمايند, و از اونجایی که ایکس باکس 360 جایگزین یک کامپیوتر Media Center نیست پس اصلا نیازی به داشتن هارد ندارد.

حالا سوال اصلی این هست که نقش هارد به جز اجرای بازیهای قدیمی ایکس باکس و ذخیره فایلهای دانلود شده چیست؟
هارد درایو موارد هستفاده زیادی در ایکس باکس 360 دارد مثلا ذخیره مراحل بازی, فایلهای اضافی
(راهنمای مراحل, اسلحه ها, نقشه ها و غیره) و اجرای بازیهای آرکید سرویس Xbox Live .

علاوه بر این ما قابلیتهای دیگری نیز برای هارد درایو در نظر گرفته ایم که شامل دانلود و تماشای فیلم بازیها و ذخیره مشخصات و میزان پیشرفت بازیبازان می شود.

به همه اینها قابل حمل بود هارد را اضافه کنید.

ما فکر می کنیم که در نهایت هارد درایو برای چیزی بیش از ذخیره دادها هستفاده خواهد شد چون ما روی اون حساب می کنیم.

ما به سازندگان بازی اطمینان داده ایم در آینده تعداد هاردهای مخصوص ایکس باکس 360 در فروشگاه ها خیلی بیشتراز میزان فعلی هاردهای مخصوص ایکس باکس خواهد بود, بنابراین اونها می دانند که هستراتژی آتی ما بر پايه هارد درایو هستوار هست.

هدف دیگر ما این هست که هستفاده از هارد را برای سازندگان بازی ساده تر کنیم تا از اون برای اجرای سریع تر داده ها و پایدار کردن gameplay
هستفاده نمايند.

ما اطمینان داریم که بازیبازان یا مدل Premium همراه با هارد را انتخاب می نمايند یا هارد جدا را برای مدل Core خریداری می نمايند چون ظرفیت این هارد برابر با 320 واحد حافظه هست و تنها 2.5 برابر یک واحد حافظه قیمت دارد.

ظرفیت این هارد به شما امکان ذخیره تمام بازیها, بیش از 15.000 آهنگ و صدها فایل دانلود شده از Xbox Live را خواهد داد.

به علاوه می توانید سی دی های موسیقی را در این هارد ذخیره کرده و در حین بازی کردن به موسیقی مورد علاقه تان گوش کنید.

بازیبازانی هم که می خواهند بازیهای ایکس باکس را روی ایکس باکس 360 اجرا نمايند به این هارد نیاز خواهند داشت.سازگاری با گذشته از خصوصیات هستاندارد ایکس باکس 360 نیست( چون متکی به وجود هارد هست), بنابراین شما می دانید که نینتندو و سونی در مورد این قابلیت ایکس باکس 360 چه خواهند فرمود...جواب شما چیست؟
وقتی ما برنامه های خودمان را برای سازگاری با گذشته در نسل بعد فراخوان می کردیم, رقبای ما هنوز با چگونگی پیاده سازی اون درگیر بودند.

صحبت در مورد یک ویژگی یک چیز هست و پیاده سازی اون چیز دیگر.

اجازه بدهید تا در تعطیلات سال بعد با هم فرمودگو کنیم و ببینیم در اون موقع رقبایمان چگونه به قولهایشان عمل کرده اند.(!)
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بیل گیتس در آخرین صحبتهایش فراخوان نموده بود که ایکس باکس 360 سپس عرضه پلی هستیشن 3 به HD DVD مجهز می شود.

اگر این موضوع عملی شود, HD DVD با مدل Premium عرضه می شود یا به عنوان ارتقا برای مدلهای فعلی در نظر گرفته خواهد شد؟ اگر این چنین باشد, خریداری که همین چند ماه پیش 399 دلار پرداخته هست و مجبور به پرداخت هزینه اضافی می شود چه احساسی خواهد داشت!؟
جنگ HD-DVD و Blu-Ray سپس رقابت بین Betamax و VHS بی سابقه بوده هست.

ما نتیجه را می دانیم و با ایکس باکس 360 ما برنده نهایی یعنی دی وی دی را انتخاب کرده ایم.

این یک فرمت هستاندارد هست که نیازهای بازیبازها را برای یک بازی سریع و بی وقفه بهتر برآورده می کند.

آیا HD-DVD به عنوان یک ارتقا برای ایکس باکس 360 در نظر گرفته می شود؟ شاید, اگر تکنولوژی اون کامل شود و تقاضا برای اون وجود داشته باشد این کار را خواهیم کرد.

تا اون موقع ما با برنده نهایی یعنی دی وی دی هستیم.مسلما خرید مدل Premium همراه با هارد خیلی با صرفه تر از خرید مدل Core به اضافه هارد جدا هست, اما فکر نمی کنید که قیمت 99 دلار برای یک هارد 20 گیگابایتی خیلی زیاد هست؟ با این قیمت شما می توانید یک هارد 80 گیگابایتی external یا حتی یک هارد 200 گیگابایتی internal (که 10 برابر هارد ایکس باکس 360 ظرفیت دارد) بخرید.


به نکته خوبی اشاره کردید ولی شما تمام جوانب را در نظر نگرفته اید.

نمی توان هارد ایکس باکس 360 را مستقیما با هارد مخصوص PC مقایسه کرد.

هارد ایکس باکس 360 کوچکتر هست (از نوع هاردهای 2.5 اینچی که در نوت بوک ها هستفاده می شود).

انتخاب هارد کوچکتر برای حفظ کوچکی و زیبایی ظاهر کنسول ضروری بود.

ساخت این هاردها گرانتر تمام می شود و حتی هاردهای مخصوص نوت بوک ها خیلی گرانتر از هارد های 3.5 اینچی کامپوترها هستند.

هارد 20 گیگابایتی مخصوص نوت بوک در حال حاضر به همان قیمت هارد ایکس باکس 360 به فروش می رسد.


حالا که بحث مقایسه بین کامپیوتر و ایکس باکس 360 را پیش کشیدید بهتر هست فقط به هارد اکتفا نکنیم.


مثلا کارت گرافیک.

جدیدترین محصول Nvidia یعنی Geforce 7800 GTX به قیمت 500 دلار و قویترین کارت ATI یعنی Radeon X850XT به قیمت 400 دلار به فروش می رسند.

راجع به اون فکر کنید: شما با ایکس باکس 360 قدرت خیلی بیشتری نسبت به این کارتها بدست می آورید و با صرف هزینه کمتر یک دستگاه ایکس باکس که قطعات اون کاملا با هم هماهنگ هست خواهید داشت.


حالا در مورد Ipod شرکت اپل صحبت کنیم.

من یک Ipod 20 گیگابایتی دارم که در حال حاضر بدون بازی, قابلیت پخش فیلم, شبکه بی سیم, دسته بازی و کنترل از راه دور به قیمت 299 دلار به فروش می رسد.

با این حال مشتریان این محصول را می خرند در حالی که ایکس باکس 360 تواناییهای خیلی خیلی بیشتری دارد.مدتها قبل از فراخوان شما به عرضه ایکس باکس 360 در دو مدل شایعاتی جریان داشت که از این موضوع خبر می داد و شایعات دیگری هم بدین مضمون که مایکروسافت برنامه هست در آخرین لحظه قیمت ایکس باکس 360 را افزایش دهد در جریان هست( چون کن کوتاراگی هم فراخوان نموده بود که پلی هستیشن 3 قیمت بالایی خواهد داشت و بدون هارد عرضه می شود).

نظر شما در این مورد چیست؟
طرح های ما برای عرضه کنسول با طرح های رقیبانمان متفاوت هست.

قیمت ایکس باکس 360 به درستی در جریان رقابت و خصوصا با توجه به حقوق مشتری تعیین شده هست.

وقتی قیمت خرده فروشی را تعیین می کردیم توجه ما بیشتر به هزینه های تولید و از اون مهمتر به تاثیری که این قیمت بر مشتری خواهد گذاشت معطوف بود.سونی تایید کرده هست که هارد PS3 را به صورت جدا به فروش می رساند.

این هارد قابلیت اجرای Linux و اعمال تغییرات روی کنسول را به مشتری می دهد و کمترین ظرفیت اون 80 گیگابایت خواهد بود.

آیا در وقت عرضه کنسول شرکت سونی شما قیمت هارد ایکس باکس 360 را کاهش خواهید داد؟ یا از تکنولوژیهای جدید برای افزایش ظرفیت اون هستفاده می کنید؟
بازهم فراخوان می کنم که ما تحت تاثیر شایعات برنامه نخواهیم گرفت و اظهارات رقیبانمان را وقتی باور می کنیم که محصولات اونها را در فروشگاه ها ببینیم.

ما طرحی طولانی را با ایکس باکس 360 پیاده کرده ایم که به ما انعطاف پذیری فوق العاده ای در مقابل خواسته های متفاوت مشتریان می دهد.

در حال حاضر ما در حال متحول کردن شیوه های بازی هستیم که بسیار سرگرم نماينده , اعتیاد آور و جالب هستند و اون را در کنار سیستمی برنامه دهید که تجربه تمام سرگرمیهای خانگی را دربر می گیرد.
توسط : f.lampard

358:

جولاي نمايش Xbox 360 در ژاپن
بر طبق آخرين اخبار رسيده تاريخ نمايش Xbox 360 مايكروسافت و بازيهايش در ژاپن ، 25 جولاي مي باشد.

برنامه هست مايكروسافت در اين روز بازيهايي را كه براي Launch كنسول خود در ژاپن در نظر گرفته معرفي كند و تعدادي از اونها را نمايش دهد كه بازيهاي Lost Oddysey , Blue Dragon از ساخته هاي ساكاگوچي در ميان اين بازيها برنامه دارند، بعلاوه احتمالا جزييات بيشتري از عرضه اين كنسول در آسيا (احتمالا وقت عرضه و يا قيمت كنسول در بازارهاي آسيايي) را فراخوان خواهد كرد.

همانطور كه قبلا هم در اخبار خود فراخوان كرديم مايكروسافت وعده سورپريزهاي بزرگي داده بود و اخيرا هم فراخوان كرده كه اين نمايش در حد و اندازه هاي E3 خواهد بود!!

359:

salam be hame.
man iran nistam nemidoonam che joori farsi benevisam chizi farsiam giram nemiad .
man360 daram harchi roshan mikonam dore dokmeye poweram cheraghe ghermez mizane 1 mahe safam karde ye kar begiin ke savabesh kam tar az karaye diige nist mer C

360:

سلام
ما در کل 4 نوع فن داریم
1)فن هستند :این فن زیر کنسول برنامه میگیره در حالت ایستاده هم فقط قابل هستفاده هست
2)فن NYKO یا INTERCOOLER اصلی:این فن پشت کنسول وصل و از پاور 360 تغذیه میکنه که بهترین نوع فن هست
3)فن NYKO یا INTERCOOLER تقلبی:این فن با فن نیکو هیچ تفاوتی نداره از نظر ظاهری
4)فن دست ساز :این فن از فن های کامپیوتر ساخته شده و به پشت و زیر کنسول وصل میشه و از اداپتور یا پاور میتونه تغذیه بشه
توجه:برای تشخیص فن اصل نیکو باید به ظاهر فن توجه کنید 1.در پشت فن اصلی کلید روشن خاموش وجود دارد 2.مارک نیکو در کناره های فن حک شده

361:

مرسي.من يا امروز يا فردا ميرم ميخرم.شيرينيش هم ميدم

362:

جواب این سوالا رو بدید لطفا
پیشاپیش ممنون

363:

فن هستند چقدر قیمت داره ؟ فن نیکو اصل و تقلبی از نظر کارایی با هم تفاوت دارن ؟ هر کدوم چقدر قیمت دارن

364:

58 هزار تومن.
بله گرونتره .

نه نیستش.
جواب هر دو سوالت منفیه.
من امتحان نکردم ولی بعید میدونم که بخوره.


365:

58 هزار تومن !!!!!!! هارد 20 گیگی 96 تومنه بعد مموری 64 یا 512 مگابایتی 58 هزار تومن !!
مموری 64 مگابایتی چند قیمته ؟ کمتر هم هست مثلا 32 یا 16 مگابایتی ؟ مگه هر سیوی چقدر
حجم میگیره ؟
مطمئنی نمیخوره ؟؟؟ خودن امتحان کردی ؟؟ آخه دو تاش usb هست
حالا دسته فابریک چند تومنه ؟ ارزون ترین دسته چی زیر 10 تومن دسته گیر میاد ؟؟
خیلی ممنون که کمک میکنید

366:

اندازه مموری کارت 64 مگابایت هست که قیمتش 40 تومان هست
اندازه هارد هم 20 گیگا هست که البته 8 گیگ توش برای برنامه های خود کنسول هست به همین دلیل 12 گیگ می توانید هستفاده کنید که قیمتش 96 تومان هست
من هارد را پیشنهاد می کنم

مدل core 2007 گرون تر از 2006 هست ؟؟؟ آیا این مدل هم کپی خور هست ؟؟؟؟
XBOX 360 Premium NTSC/J Asia Samsung Drive 2006
قيمت : 465000 تومان
XBOX 360 Premium NTSC/J Asia Hitachi Drive 2007
قيمت : 440000 تومان
XBOX 360 Core NTSC/J Asia Samsung Drive 2006
قيمت : 330000 تومان
XBOX 360 Core NTSC/J Asia Hitachi Drive 2006
قيمت : 320000 تومان
آیا دسته کامپیوتر هم به xbox 360 میخوره ؟؟
نه
مگه دیوونه هستی (ببخشیدا)
دسته X360 خوش دسته ترین دسته هست اونوقت تو می خوای.....دسته xbox 360 به کامپیوتر چی ؟
آره میتونی به PC هم وصل کنی حالشو ببری


دسته xbox به xbox 360 میخوره ؟؟
نه نمی خوره

367:

دسته X360 سیم دار 40 تومان
" " بی سیم 50 تومان


salam be hame.
man iran nistam nemidoonam che joori farsi benevisam chizi farsiam giram nemiad .
man360 daram harchi roshan mikonam dore dokmeye poweram cheraghe ghermez mizane 1 mahe safam karde ye kar begiin ke savabesh kam tar az karaye diige nist mer C
خوب چند تا چراغ قرمز در چه حالاتی روشن می شود؟

اینطور که تو فرمودی فکر کنم چهار تا روشن می شه (خدا کنه درست حدس زده باشم)
در این صورت کابل VGA رو درست نصب نکردی ، پشت کنسولت اون سیمی که اون ورش سه تا فیش هست رو میگم
درست وصل نکردی در این صورت چهار تا چراغ قرمز روشن میشه کابل VGA رو تا ته فشار بده تو

368:

نه من دیوونه نیستم میخاستم از دسته pc به عنوان دسته دوم هستفاده کنم آخه تو خودش یه دسته
بیشتر نداره حالا نمیشه مال pc رو وصل کرد ؟؟؟؟؟ چراااا ؟؟؟؟؟ میخاستم با دوستم 2 نفره gow
بازی کنم پولم ندارم 40 تومن بدم دسته بگیرم نفرمودی دسته ارزون تر گیر نمیاد ؟
یه چیز دیگه رو هم نفرمودی مموری کمتر از 64 نیست ؟؟

369:


370:

این قیمتا مال کی هستن من همین 2 دقیقه پیش به سرزمین رایانه زنگ زدم قیمت بگیرم فرمود مدل
core 380 تومن !!!! دارم نا امید میشم فرمود 350 بوده شده 380 قضیه چیه سرزمین گرون فرموده یا واقعا
همین قیمت شده باور نمیکنید اینم شماره دفتر مرکزی سرزمین رایانه که تو اهوازه :
06112211564
دیگه نپرسیدم مدل 2007 هست یا درایوش سامسونگه یا هیتاچی
اگه زنگ زدید اینارو هم بپرسید لطفا پلیز .....


371:

na 3 tash mizane yani faghat bala samte rast nemizane yani rooberoot ke bashe bala samte rast age mishe ino lotf kon mamnooon

372:

[quote=dark fear;1287355] [/quote
چندتا از بچه ها داشتن و هیچ مشکلی پیش نیومده ولی این اصلاش بهتر رو 360 مچ میشه و قشنگ به دستگاه می چسبه
ولی من یه جا خوندم یادم نیست کجا نوشته بو یه دستگاه بر اثر اتصالی اون فن سوخته بود
تو اصلش رو بخر 10000 تومن بیشتره مطمئنه

373:

تو بهتره تا اخر تابستون استقامت کن
الان دارن کر رو تا 400 تومن هم معامله میکنن 15 جولای قراره 360 وارده بازارشه یعنی تا اوایل مرداد تا بیاد قیمتا ثابت بشه و بحالت اول بگرده میشه اواسط شهریور اون وقت تو میتونی 360 رو با بهترین قیمت بخری
عجله نکن که پشیمون میشی و اینو بدون عجله کاره شیطونه
بهترین قیمت بهترین خرید بهترین خدمات بهترین رفتار با مشتری فقط فقط فقط فقط nextgen.ir
تلفنش و قیمت ها در سایت هست

374:

خیلی خیلی ممنون از همه دوستتان که منو راهنمایی میکنید
این کارت هایی که بازیا رو روش سیو میکنید از اول با دستگاه بهمون نمیدن؟؟ آخه دوستم که xbox
(نه 360) داشت میفرمود توخودش یه 1 گیگ بوده آیا تو 360 مدل core هیچ چیزی برای سیو کردن
نیست ؟؟؟ آیا کارت های xbox به xbox360 میخوره ؟ آیا اسم مدل قبلی xbox 150 ; xbox 360 بوده ؟
آخه دوستم میفرمود من xbox 150 دارم !!!!!!!

375:

یه سوال دیگه این درسته که مایکروسافت فرموده xbox360 رو فقط تا سال 2010 پشتیبانی میکنه ؟؟


یعنی سپس 2010 بازیاش کمیاب میشه ؟؟

376:

فرمودی nextgen خیلی خوبه منم زنگ زدم مغازش فرمود الان فقط یه مدل کر داریم (فقط همین آخریشه)
345 تومن بعد فرمودم اگه منتظر بمونم قیمتا پایین میره اصلا بار بعدی شما کی میرسه ؟
فرمود بار بعدیمون تا اواخر هفته میاد قیمتا هم تا آخر تابستون اگه بالا نره پایین نمیاد

377:

من توهین نکردم ، ناراحت نشی ها

دسته کامپیوتر هم نمیشه وصل کرد چون نمیشه!
دسته ارزون تر هم بخوای باید دسته دوم بخری که من قیمت وسایل دسته دوم رو ندارم

مموری کمتر از 64 هم نیست


درمورد قیمت هم مال NextGen هست که با چونه میتونی ارزون تر هم بخری

378:

نه بابا این چه حرفیه چرا ناراحت بشم
ممنون
این کارت هایی که بازیا رو روش سیو میکنید از اول با دستگاه بهمون نمیدن؟؟ آخه دوستم که xbox
(نه 360) داشت میفرمود توخودش یه 1 گیگ بوده آیا تو 360 مدل core هیچ چیزی برای سیو کردن
نیست ؟؟؟ آیا کارت های xbox به xbox360 میخوره ؟ آیا اسم مدل قبلی xbox 150 ; xbox 360 بوده ؟
آخه دوستم میفرمود من xbox 150 دارم !!!!!!!
دوست من حالا که اومدی سری به تاپیک زدی به این سوال من هم جواب میدادی

379:

salam kasi gheymate ELITE ro dare ?
man mikham bekharam
hich moshkeli nadare ?
montazeram ......

380:

شما اگه کر بگیری نمیتونی بازی سیو کنی یا باید مموری کارت بگیری نزدیکه 50000 تومن
یا باید یک هترد بگیری که خیلی بهتره چون ظرفیتش 20 گیگ و اون اطراف 100000 تومن پیدا میشه

خالی بسته امکان نداره پایین نیاد چون چند وقت بود کمیاب بود شاید اوایل کمی قیمت بالا باشه و نهایت یک ماه این روند ادامه داره بعد خوب میشه من بهت توصیه میکنم تا اوایل شهریور استقامت کن

381:

سلام , آقا چندتا مغازه به من فرمودن این XBOX 360 Premium NTSC/J Asia Hitachi Drive 2007 بعضی دی وی دی ها رو اجرا نمیکنه که این مشکلو سامسونگ نداره, رتست میگن؟ قیمتشم 500 شده! واصه خرید استقامت کنم؟

382:

این درسته که مایکروسافت فرموده xbox360 رو فقط تا سال 2010 پشتیبانی میکنه ؟؟
یعنی سپس 2010 بازیاش کمیاب میشه ؟

با کدوم فن (از فن های چهارگانه ) میشه دو سه ساعت متداول بازی کرد و دوباره هستراحت و دوباره دو سه ساعت

گرافیک بازیای x360 رو تلوزیون معمولی از بازیای pc روی مونیتور بیشتره یا کمتر
گرافیک بازیای x360 روی مونیتور با کابل vga بیشتره یا روی تلوزیون معماما

383:

من خیلی دقیق نمیدونم اگه اشتباه میگم دوستان اصلاح کنن
این 2007 ها فکر نمیکنم هنوز هک شده باشن (مطمئن نیستما ) و دیویدی های رایتی رو نمیخونن
یا به اون دلیل فرمودن یا این که هیتاچی ها DVD 5 (بازی های XBOX 1) رو نمیخونن اما سامسونگ ها میخونن

آره واسه خرید حتما باید استقامت کنی فعلا خیلی گرون شدن ولی ایشالا تا اوایل اردیبهشت ارزون میشن

384:

از مغازه ها خريد نكن با اين حرفشون معلوم شد كلاش هستند تنها مشكل هيتا چي بن شدن تو لايو هست هيتاچي به نظرم بهتره چون هم تو ايران ارزون تره وهم واسه اينك 2007 هست راستي اين مغازه ها كجان الان كه پرميوم نايابه؟

385:

ببخشید اگه میشه یه توضیح در رابطه با وصل شدن Xbox 360 به Pc بدین
ممنون میشم

386:

یعنی سامسونگ با دی وی دی کپی تو لایو بن نمی شه؟

387:

اگر آخرين ورزني كه هكر زدند رو رايشان اكس باكس بريرزي نه!

388:

تا اون جایی که من میدونم توسط یک کابل 25 تومنی به نام کابل vga (که تو مدل پریمیوم هست ولی
تو کر نه )
باید ساده باشه باید یه سرش به دستگاه و یه سرش به مونیتور بخوره

389:

سلام.

1 سوال دارم.

من xbox360رو از کانادا خریدم.

راهی هست کهregion free بشه؟ tnx

390:

این کابل VGA نه تو سری Premium هست و نه تو سری های Core.

باید جدا بخری.


391:

فعلا خیر

392:

ممنون که فرمودید نمیدونستم

393:

خير هر كي بهت فرمود كه من درست ميكنم بدون دروغ ميگه بازيهاي ntsc-uc تو شهرستان تهران زياده مخصوصا تو نكست جن

394:

بابا این سوال آخریای ما رو هم جواب بدید دیگه

395:

error E74 کسی میدونه مربوط به چی میشه؟

396:

کیفیت گرافیک XBOX360 با هستفاده از کابل VGA از تلویزیون هستاندارد بالاتر هست.

چون رزولوشن مانیتور نسبت به تلویزیون معمولی بالاتر هست و فاصله Dot Pitch پیکسل ها در مانیتور کمتر از TV هست.


397:

این Error به احتمال زیاد از کابل AV هست.

کابل AV رو عوض کن اگر مشکلت حل نشد به احتمال 90% ایراد چیپست Scaler هست ( چیپست ANA یا HANA ) که توی کنسول و سر راه کابل AV هست.

این Error به ندرت از GPU دستگاه هم می تواند باشد.


398:

اگه این دو تا سوال رو جواب بدید دیگه رفع زحمت میکنم :
با کدوم فن از فن های چهار گانه میشه 3 .

4 ساعت متوالی بازی کرد دوباره هستراحت و دوباره بازی کرد بدون
این که فشار بیاد
اگه دستگاه رو به مونیتور وصل کنیم دو تا نوار سیاه پایین و بالای تصویره ؟ چطوری باید از بینش برد ؟ (من مونیتور
lcd ال جی دارم نمیتونم تصویر رو از نظر عمودی دراز و کوتاه کنم )

399:

ممنون دوست عزیز
به نظرت در اینده مشکلی ایجاد میکنه؟

400:

اگه از کابل AV باشه و با تعویض کابل مشکلت حل شد که در آینده مشکلی نخواهی داشت.

ولی اگه از چیپست و GPU باشه که باید کنسول رو بفرستی برای تعمیر و درست شدن یا نشدنش رو تعمیرکار باید تشخیص بده.


401:

منظورت از فن چهارگانه چیه؟؟ من با کنسولم با فن ارجینال Nyko تا 8 ساعت هم بازی می کنم.

هنوز هم نه Error داده و نه هنگ داشته .

اگه نمی خواهی زیاد خرج کنی می تونی از 2 تا فن پاور پشت کنسولت (جایی که فن های خود کنسول هست ) برنامه بدی تا به خارج کردن هوای گرم داخل کنسول کمک کنه.

برای منبع تغذیه هم می تونی از پاور هستفاده کنی.

راهش تو CRT ها اینه که بروی به Setting مانیتور و تو قسمت Size صفحه رو از بالا و پایین بکشی تا فضای سیاه از بین یرود.توی LCD ها رو نمی دونم.


68 out of 100 based on 43 user ratings 268 reviews