جایزه گلشیری متوقف شد


جایزه گلشیری متوقف شدجایزه گلشیری متوقف شد

جایزه گلشیری متوقف شد
فرهنگ > ادبیات - بنیاد گلشیری بعد از برگزاری سیزده دوره جایزه ادبی گلشیری، در بیانیه‌ای اعلام کرد که از این پس دیگر مراسم اهدای این جایزه را برگزار نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این بنیاد در بیانیه خود آورده است که نیرو و منابع اندک بنیاد گلشیری را وقف بخش‌ دیگری از اهداف این بنیاد از جمله فعال‌تر کردن سایت گلشیری خواهد کرد.
در این بیانیه آمده است:
«دوستان و دوستداران جایزﮤ هوشنگ گلشیری
بیش از چهارده سال از گام اول برای تأسیس و برگزاری جایزﮤ هوشنگ گلشیری می گذرد؛ یعنی از آن هفتمین روز پس از رفتنش که بر سر مزارش عهد کردیم جایزه ای به نامش پایه گذاری و به این ترتیب به یکی از آخرین خواسته های عمر پرثمر و سرشار از ایجاد و تلاش و تکاپویش برای اعتلای ادبیات داستانی ایران عمل کنیم. و توانستیم سیزده دورﮤ جایزه را به سرانجام برسانیم. آزمایش و خطاها و تغییر روش هایمان برای غلبه بر مشکلات را همواره با همگان در میان گذاشتیم، چون هدفمان جز این نبود که جایزه ای باشد سالم و شفاف و چنین نیز بماند و سهمی در شکوفاتر شدن حیات ادبیات داستانی کشورمان برعهده بگیرد.
امروز اما به این نتیجه رسیده ایم که بهتر است در وضع کنونی آن نیرو و منابع اندکی را که برای بنیاد گلشیری باقی مانده وقف بخشی دیگر از هدف های مندرج در اساسنامـﮥ بنیاد کنیم که به دلیل مشغلـﮥ نفسگیر جایزه تا حدی مغفول مانده است.
باید از همـﮥ آنها که بی دریغ و بی چشمداشتی در برگزاری سیزده دوره جایزه ـ که در این ملک و در شرایطی گاه طاقتفرسا تداومی است نظرگیر ـ یاریمان دادند سپاسگزاری کنیم، به ویژه داوران و ارزیابان تمامی دوره­ها، یاورانمان، و ناشران و داستان نویسان که آثارشان را در اختیارمان گذاشتند. باید در برابر اعتماد و حسن نیت مخاطبان این جایزه، و نیز آنها که با ارزیابی و نقد صمیمانه و دلسوزانه شان راهنمایمان بودند، سر تعظیم فرود بیاوریم؛ ارجگذاری همان ها ما را نیرو بخشید که این همه سال به رغم همـﮥ دشواری ها به کار ادامه بدهیم.
اینک اما بر آن شده­ایم تا تلاش هایمان را معطوف به غنی تر کردن وب سایت بنیاد کنیم تا منابع مربوط به هوشنگ گلشیری را هرچه کامل تر در اختیار علاقه مندان این نسل و نسل های آینده برنامه بدهیم. از دسترس پذیرکردن نوشته ها و مصاحبه ها و مقالاتی که در جهان مجازی در دسترس نیستند گرفته تا جمع آوردن و عرضـﮥ تصاویر و فیلم ها و صدای او و نیز آنچه در نقد و بررسی آثارش نوشته اند و خواندنش را مفید می­دانیم. قصد داریم آرشیو مربوط به گلشیری را کامل کنیم و در این راه به یاری همـﮥ آنها که یادگاری از گلشیری در اختیار دارند نیاز خواهیم داشت. پس نیازهایمان را و فراخوانمان را در وب سایت اعلام خواهیم کرد.
قصد داریم بخشی از وب سایت را نیز به نقد و نظر اختصاص دهیم و تلاش خواهیم کرد که این بخش چیزی به فضای مجازی در حوزﮤ داستان نویسی اضافه کند. امیدواریم این بخش به کمک اهل فن آن قدر گسترش و عمق بیابد تا بتوان بر آن نام نشریـﮥ ادبی گذاشت. کم و کیف این صفحات و نحوﮤ کار متعاقبا اعلام خواهد شد.
انتشار تک داستان­های برگزیدﮤ چند دوره در مجموعـﮥ نقش که مدتی به تعویق افتاده بود نیز در دستور کار برنامه خواهد گرفت.
پس این سیزده دورﮤ جایزه را که به همت و تلاش یاوران بنیاد و جایزه، دوستداران ادبیات و بویژه داستان نویسی معاصر ایران برگزار شد چون خاطره­ای در مجموع بسیار خوش در ذهنمان نگاه خواهیم داشت و به امید روزی خواهیم ماند که بتوانیم با جذب منابع و نیروی انسانی لازم به تمامی هدف هایی که خوش بینانه در اساسنامـﮥ بنیاد پیش بینی کرده بودیم جامـﮥ عمل بپوشانیم.»
با احترام به همـﮥ شما
بنیاد فرهنگی- مطالعاتی هوشنگ گلشیری

تیرماه

1393یادی از پاییز در بهار

1:

بیلبو: من تا حالا تو عمرم از شمشیر هستفاده نکردم.
گاندولف: امیدوارم مجبور نشی.


فکاهیات روزانه
ولی اگر شدی بدون شجاعت واقعی اینه که بدونی کی جونی رو نگیری و کی جونی رو نجات بدی....

#هابیت

طراحی فروشگاه اینترنتی


76 out of 100 based on 76 user ratings 1126 reviews