احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.


احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.
رو نوشتی از نوشتاری از محمد جوادی در وبلاگ تبیین را عینا تقدیم شما می کنم:

اولین و تنها رئیس جمهوری بود که قبل از مرحله اول انتخابات، از سوی هیچ‌یک از احزاب و گروه‌ها حمایت نشد.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که بیش از 23 میلیون رای در انتخابات کسب کرد.
اولین و تنها رئیس جمهوری که در رقابت با رقبای قدر، مثل هاشمی رفسنجانی و مهدی کروبی در دوره اول و میرحسین موسوی و مهدی کروبی در دوره دوم رئیس جمهور ایران شد. یعنی در هر دوره رقبایش رئیس جمهور سابق و رئیس مجلس سابق یا نخست وزیر سابق و رئیس مجلس سابق بودند و بهمین دلیل می‌توان گفت مردمی‌ترین رئیس جمهور ایران است.
اولین رئیس‌جمهوری که پیش از ریاست جمهوری‌اش در آزاد‌ترین انتخابات تاریخ ایران شهردار تهران شد. انتخاباتی که سیستم رد صلاحیت در آن وجود نداشت و همه از جمله نهضت آزادی، طرفداران کرباسجی و ... لیست داده بودند و دولت اصلاحات مجری آن بود و نظارت شورای نگهبان هم در کار نبود ولی تنها رئیس جمهوری که در هر دو دوره انتخابات ریاست جمهوری‌اش، از سوی رقبای اصلاح‌طلب، بجای تبریک پیروزی با ادعای تقلب در انتخابات مواجه شد.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که همراه هیأت دولتش چهار دوره در تمامی استانها و شهرهای کشور مجموعا در بیش از یکصد سفر استانی حضور یافت و به بررسی مشکلات استانها از نزدیک پرداخت و هیأت دولت را در این زمینه بسیج کرد.
اولین رئیس جمهوری که گفت ایران می‌تواند فضایی شود و ایران را فضایی کرد.
اولین رئیس جمهوری که هدفمندسازی یارانه‌ها را اجرایی کرد و پول نفت را مستقیما به مردم داد. سایرین فقط از لزوم هدفمندسازی گفتند و وعده پرداخت پول نفت را می‌دادند.
اولین رئیس جمهوری که سهمیه‌بندی بنزین را اجرایی کرد.
اولین رئیس جمهوری که مسکن مهر را برای اقشار کم درآمد اجرایی کرد و بیش از شش میلیون خانواده را صاحب خانه کرد.
اولین رئیس‌جمهوری که در تمام سخنرانی‌ها، چه داخلی و چه بین‌المللی سخنانش را با یاد امام زمان آغاز می‌کرد و به همین دلیل ابتدا دشمنان و سپس دوستان او را متهم به حجتیه بودن کردند و تنها دلیل تهمتشان یاد کردن او از امام غایب غریب بود.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که به ارتباط با رمال‌ها و اجنه متهم شد و این ادعای مضحک ابتدا توسط مخالفان و سپس توسط دوستان در خصوص او مطرح شد و یکبار از خود نپرسیدند که کسی که با اجنه و رمال‌ها در ارتباط است چه نیازی به این همه دوندگی و سفر برای حل مشکلات دارد.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش همه رسانه‌ها او را نه تنها نقد، بلکه مدعیان فرهیختگی او را تخریب کردند و حتی به بدگویی و توهین نیز روی آوردند در حالیکه اگر نقدی به عملکردش بود نیازی به توهین نبود.
اولین و تنها رئیس جمهوری که بصورت سالیانه در اجلاس سران سازمان ملل حضور یافت و از حقوق ملت دفاع و صحنه‌سازی استکبار را بر ملا می‌کرد ولی بخاطر تعداد همراهانش در این سفر از سوی نمایندگان مجلس تذکر دریافت کرد و متهم به حیف و میل کردن بیت‌المال به خاطر همراهی همراهانش شد.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که وقتی اورانیوم 20 برای استفاده صلح‌آمیز در مصارف انسان‌دوستانه را به ما ندادند، دستور تولید آن را داد ولی مخالفین مدعی صداقت، این ادعای تولید اورانیوم با غنای20 درصد را ادعای واهی خواندند و این کار را برای مهندسین ما محال دانستند و رئیس دولت را دروغگو خواندند درحالیکه خود امروز به توافق در خصوص توقف تولید آن افتخار می‌کنند و تعهد داده‌اند چیزی که توان تولیدش را نداشتیم منهدم کنند و مشخص نیست در آینده رادیو دارو جهت درمان بیماران سرطانی را از کجا خواهند آورد.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش ایران به رتبه 16 علمی جهان دست یافت ولی متهم به عقب‌ماندگی کشور شد.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که ورزشکاران در دوره او در المپیک، بهترین نتیجه تاریخ المپیک ایران را کسب کردند، تیم ملی فوتبال برای اولین بار به عنوان تیم اول گروه خود به جام جهانی راه یافت، والیبال ایران در دوره او درخشید ولی مدعیان فریختگی، موفقیت‌های دوره او را ندیدند و مدام از کس دیگری تشکر کردند. در دوره او در بیشتر شهرستانها و روستاها امکانات ورزشی جهت بهره‌گیری از همه استعدادهای این مرز بوم ساخته شد و طوری برنامه‌ریزی شد که استعدادهای قهرمانی از همه مردم ایران در شهرها و روستاها فرصت حضور داشته باشند ولی متهم به امنیتی کردن ورزش شد، در حالیکه همان متهم‌کنندگان وزرای ورزشی با سابقه امنتیی به مجلس پیشنهاد کردند.
اولین رئیس جمهوری که محافظینش اجازه می‌دادند مردم عادی با او دست بدهند و او را در آغوش بکشند و در دوره او نزدیک شدن به رئیس جمهور برای مردم جرم محسوب نمی‌شد از مردم نامه می‌گرفت و نامه‌های آنها را رسیدگی می‌کرد و دستور رسیدگی می‌داد و خیلی از خواسته‌های مردم از طریق همین نامه‌ها عملی شد.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که بیشترین تعداد استیضاح و عدم رای اعتماد به وزرا، در زمان ریاست جمهوری وی صورت گرفت. بیشترین تعداد سوال از وزیران در دوره او اتفاق افتاد، در عین حالی که موظف به کوچک‌کردن دولت و کم کردن تعداد وزارتخانه‌ها بود، موظف به تشکیل وزارتخانه جدید و معرفی وزیر ورزش شد. در عین حالی که باید با مصوبه مجلس به همه مردم یارانه می‌داد ولی بودجه مربوط به آن را کم می‌کردند و حق نداشت از محل دیگر نیز برای دادن یارانه هزینه کند که اگر می‌کرد متهم به بی‌قانونی و دزدی از بیت المال می‌شد. در عین حالی که طبق قانون اساسی موظف به پاسداری از این میراث گرانقدر جمهوری اسلامی بود حق دفاع از قانون اساسی را نداشت و شورای نگهبان این حق قانونی را از او سلب کرد. در عین حالیکه طبق قانون اساسی به قرآن کریم در مجلس قسم یاد کرده بودتا از حق مردم دفاع کند، به خاطر عمل به قسم خود مورد توبیخ صریح برنامه گرفت. در عین حالیکه حق نداشت در خصوص مناظره یا مذاکره با آمریکا سخنی به زبان بیاورد در عین حال باید تحریمها را بی‌اثر می‌کرد. در عین حالی که بودجه‌اش با بیشترین تغییرات از سوی مجلس روبرو می‌شد باید همه مشکلات اقتصادی را با بودجه تغییر یافته حل می‌کرد.
اولین رئیس جمهوری که همیشه برای مردم لبخند می‌زد و با آنها مهربان بود و درمقابل برای مدیرانش سخت‌گیر بود و با کم کاری عذر آنها را میخواست. برخلاف سایرین که به مردم سخت می‌گرفتند و با مدیران مهربان بودند و ثبات مدیریتی برایشان قائل شدند او طرح استخدام مهرآفرین برای همه مردم در نظر گرفت که خلاف قانون اعلام شد. در آلودگی هوا ادارات را تعطیل می‌کرد تا سلامتی مردم به خطر نیافتد ولی مدیرانش سر کار حاضر بودند. بین‌التعطیلین را به خاطر سفر و افزایش زمان تفریح مردم تعطیل می‌کرد، ساعات کاری را کاهش داد، مرخصی زایمان را افزایش داد و به مردم راحت می‌گرفت. برای سفر به مردم سهمیه اضافه بنزین می‌داد و می‌خواست مبلغ یارانه‌ها را افزایش دهد نه آنکه آن را قطع و یا به یارانه غیر نقدی تبدیل کند و کسری بودجه هم نمی‌آورد. حقوق بازنشستگان و کارمندان را افزایش می‌داد. سهام عدالت داد و سالها در مدارس شیر توزیع کرد ولی این را بعنوان تنها افتخار عملکرد سه ماهه‌اش اعلام نکرد.
اولین و تنها رئیس جمهوری که پس از دو دوره، کاندیدایش در انتخابات رد صلاحیت شد و کاندیدایی در دوره بعد نداشت در حالیکه تقریبا دو سال همه رسانه‌ها می‌گفتند او میخواهد رئیس جمهور مادام العمر باشد و مدل پوتین مدودف را در سر می‌پروراند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که دادگاهی شد. اولین و تنها رئیس‌جمهوری که پس از دوره ریاست جمهوری ادعای تقلب نکرد، صحبت از براندازی نکرد، نامه بدون سلام و السلام به رهبری ننوشت، از براندازان حمایت نکرد، ولی به دادگاه فراخوانده شد و محاکمه خواهد شد، نه با شکایت مردم، بلکه با شکایت مسئولین و ملزم به حضور در دادگاه شده است.
اولین رئیس جمهوری که متهم شد اگر کاندیدایش در انتخابات رد صلاحیت شود مملکت را به آشوب خواهد کشید ولی فقط سکوت کرد و تهمت‌زنندگان حاضر به عذرخواهی از او نشدند بلکه او را به دادگاه فراخواندند و دیگرانی که در این مملکت آشوب به پا کرده بودند و فرزندانشان را در آشوبها دستگیر کرده‌ بودند در انتخابات دو کاندیدای تایید صلاحیت شده داشتند و تاختند و پیروز شدند و اصولگرایان شکست خوردند و احمدی‌نژاد را دلیل شکست خود اعلام کردند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که از محله نارمک تهران به ریاست جمهوری آمد و پس از مسئولیتش به محله خود در نارمک بازگشت.
اولین و تنها رئیس جمهوری که سخنان مهمش را نمی‌شنیدند و شوخی‌ها و طنزهای صحبتهایش را تیتر یک رسانه‌ها می‌کردند و از این طریق به تخریب او می‌پرداختند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که به نزدیک‌ترین یارانش تهمت اختلاس و دزدی زدند و عدم رسیدگی به آن را خط قرمز رئیس جمهور خواندند و حتی پس از دوران ریاست جمهوری‌اش نیز دادگاهی برای این اتهام برگزار نکردند.
اولین رئیس‌جمهوری که در دوره ریاست‌جمهوری‌اش دیگران رفتند و مذاکرات هسته‌ای را انجام دادند و فروش نفت ایران و بانک مرکزی تحریم شد ولی مخالفان، مدیریت او را علت مشکلات کشور دانستند و تحریمها را بی‌اثر! سرپرست تیم مذاکره کننده تایید صلاحیت شد ولی نامزد او را رد صلاحیت کردند تا کشور به آرامش برسد.
اولین و تنها رئیس جمهوری که معاون اولش را به میل خود انتخاب نکرد، به دستور رهبری برای حفظ دوستی دوستان، تمکین کرد ولی مدعیان، او را به انحراف متهم کردند و عقد دوستی با او شکستند و به روی خود هم نیاوردند.
اولین رئیس‌جمهوری که بزرگترین اختلاس در زمان او به وسیله خودش علنی شد ولی این اختلاس به اطرافیان او نسبت داده شد اما در نهایت در دادگاه اثری از این ارتباط مشخص نشد و عذرخواهی هم صورت نگرفت.
اولین رئیس جمهوری که بعد ریاست جمهوری‌اش حق هیچ‌کاری حتی تأسیس دانشگاه ندارد و این کار او غیر قانونی اعلام شد. بودجه‌ی دانشگاهش عودت داده شد و مخالفان همچنان بودجه مصوب قانونی عودت داده شده را جزء تخلافاتش محسوب می‌کنند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که قانون را تغییر دادند که مجری انتخابات نباشد و در عین حال بخاطر همراهی با یکی از کاندیداها به او خورده گرفتند در حالی که خود با اینکه جایگاه حقوقی و سابقه ریاست جمهوری داشتند صریحا و علنا از یک کاندیدا حمایت کردند و کسی به آنها انتقادی وارد ندانست.
تنها رئیس‌جمهوری که توسط رهبری بازگرداننده ریل انقلاب به خط اصلی نامیده شد ولی دیگران او را بزرگترین خطر از صدر اسلام تا کنون نامیدند، مداح مدعی در مجلس امام حسین زشت‌ترین تعابیر را در خصوص او و رئیس‌دفترش بکار برد، یک روحانی فهم او را از گاو کمتر دانست و مدعی‌العموم ادعایی بر علیه آنها نکرد در حالیکه او مردمی ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایران بود.
اولین و تنها ریس جمهوری بود که وزیر اطلاعاتش بر علیه او مصاحبه می‌کرد.
اولین و تنها رئیس جمهوری بود که پس از رفتنش، مسئولین به یهودیان اطمینان خاطر دادند که آن مرد دیگر رفته است ولی او بود که متهم به انحراف بود نه دیگران.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که .... و یکشنبه جنجالی مجلس را رقم زد.
اولین رئیس جمهوری که در مجلس شورای اسلامی اطرافیانش را به ارتباط با منافقین متهم کردند ولی اجازه دفاع از تریبون مجلس را به او ندادند و او را به بیرون از مجلس هدایت کردند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که گفت اسرائیل باید از بین برود و در مرز لبنان و رژیم صهیونیستی حضور یافت و شجاعانه بر علیه صهیونیستها و به نفع ملتها سخنرانی کرد و در عین حال نزدیک‌ترین فرد به او را حامی رژیم صهیونیستی نامیدند و پس از مدتی او و رئیس‌دفترش را بهایی و منحرف نامیدند.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش مجلس از او سوال کرد و در مجلس جهت پاسخ به سوالات نمایندگان حضور یافت.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که همین الان اگر جرأت کنند و از مردم نظرسنجی کنند محبوب‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایران است و محبوبیتش آنقدر زیاد است که رییس جمهور بعد از او در گزارش صد روزه فقط به تخریب او می‌پردازد تا شاید از محبوبیت او بکاهد.
اولین و تنها رئیس جمهوری که نخست وزیر اسرائیل درباره او گفت که احمدی‌نژاد باید از صحنه سیاست حذف شود و ... حذف شد!
احمدی‌نژاد مرد اولین‌ها بود و خیلی از اولین‌ها در دوره او اتفاق افتاد.
سایر اولین‌های رئیس جمهور قلبها را شما ارسال کنید
دولت بهار - محمد جوادی/

منبع:
http://tabeen.blog.ir/1392/09/14/%D8...8%A7%D8%B2-%D8 %A7%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%B3-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D9%82%D9%84%D8%A8%D9%87%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%85-%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D9%88-%D9%85%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%88%D8%AFمصباح یزدی؛ از «واجب الاطاعه بودن محمود احمدی نژاد» تا «نشناختن دین حسن روحانی»!

1:

شیمون پرز، در فرمودگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، نیویورک، مورخ 2 مهر 1389 می گوید:
«ما باید وضعیتی به وجود بیاوریم که در اون، بودن با احمدی نژاد به یک ننگ تبدیل شود. او یک دیکتاتور هست.


خبر فوری:صادق زيبا کلام به يکسال و نيم حبس محکوم شد
او یک قاتل هست.


وزارت ورزش به مردم دروغ گفت؟
او یک تروریست هست… او تقریبا به عنوان یک قهرمان فرهنگی پذیرفته شده هست.


**محاکمه سران فتنه مجازاتی شدیدتر از حصر در کنج عافیت خانه‌هایشان در پی دارد‌
چنین وضعیتی مایه شرمساری هست.


خط و نشان بسیج برای سفارت انگليس
ما باید ارزشهایمان را تقویت کنیم.


هیلاری کیلنتون: متکی جواب سلام مرا نداد!
باید اهمیت شرمسار بودن را برگردانیم.»


به نظر شما ، شیمون پرز در رسیدن به این هدفش موفق شده یا نه؟!


آیت‌الله سیستانی خواستار تشکیل بلافاصله دولت جدید عراق شد.

2:

اولین سردمدار تاریخ ایران بود که ایران را به ورطه افلاس و مصیبت ها در همه زمنیه ها انداخت


سردار نقدي: اگر بازيكنان فوتبال نماز شب بخوانند، برزيل را هم شكست مي‌دهيم

3:

قصه ی چاله و چاه بود، قصه ی ظهورِ محمود...

4:


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.مارک هنری، تحلیل گر فرانسوی در روزنامۀ فیگارو دربارۀ سفر نتانیاهو و دغدغه های نخست وزیر اسراییل می نویسد: اسراییل قطعاً اینگونه وانمود نمی کند که می خواهد به اوباما دربارۀ بهبود روابط با ایران درس‌هایی بدهد؛ مانور پیچیده‌ای از سوی اسراییل که ناشی از نگرانی نسبت به تغییرات به وجود آمده در ایران هست.اسراییل از رفتن احمدی نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران لوازم مهم فشارش را از دست داده هست؛ رئیس جمهوری که با سخنرانی های جنجالی اش دربارۀ هولوکاست و محو اسراییل، موقعيت هایی را برای اسراییل ایجاد کرده بود.مارک هنری در ادامۀ این تحلیل می افزاید: امروز نتانیاهو به رغم همۀ تغییرات و از بیم تنها ماندن بر موضع سرسختانۀ خود پافشاری می کند.

او سخنان حسن روحانی را ریاکارانه می خواند و بیش از همه نگران بهبود روابط شهرستان تهران - واشنگتن و حصول توافقات بر سر پرونده هسته ای ایران هست.با این حال نتانیاهو به وزرای کابینه هایش دستور داده که در مقابل فضای مثبت به وجود آمده در روابط ایران و آمریکا و کاهش انتقادات نسبت به موضع خصمانۀ این رژیم، از اظهارنظر دربارۀ مکالمۀ تلفنی روحانی-اوباما سکوت نمايند.

اما به فرمودۀ رادیو اسراییل، بر کسی پوشیده نیست که بنیامین نتانیاهو بارها از موضع غرب در مقابل ایران با تلخی ابراز تأسف کرده هست و اونها را متهم کرده که فریب سخنان زیبای روحانی را خورده اند.منبع: خبراونلاین

5:

یک راهکار پايه ی که مخالفین احمدی نژاد باید
به دنبالش باشند یافتن ساعت برنارد هست تا وقت
را متوقف نمايند، گرچه با توقف وقت باز هم گرد و غبار ها
خواهند نشست!

6:

پرونده رانت 650 میلیون یورویی در دولت راستگویان هم اکنون در دیوان عالی محاسبات اداری در جریان هست...

ببینم آخر پرونده به کجا می رسد!

7:

خورشید جان ساعت برنارد فرمودی یاد ساعت بازیهای وقت احمدی نژاد افتادم

تغییر ساعت فصلی
تغییر ساعت موسسه مالي از 7 به 9.30
عجب افتضاحی بود

8:

شکایت از وزیر نفت دولت احمدی‌نژاد به دلیل دستور تولید و توزیع بنزین‌های آلوده

پیمان حاج محمود عطار در فرمود‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به شکایت خود از مسعود میرکاظمی وزیر اسبق نفت فرمود: این پرونده به شعبه 15 بازپرسی کارکنان دولت ارجاع شد.

وی اضافه کرد: موضوع شکایت ما در خصوص دستور تولید و توزیع بنزین‌های آلوده هست که هستانداردهای قانونی و لازم را نداشته و باعث ضرر و زیان بسیاری به کشور شده هست.

این وکیل قوه قضاییه یادآور شد: در این پرونده دقیقی و مصطفی ترک همدانی نیز من را همراهی می‌نمايند.

وی خاطرنشان کرد: در مورد این پرونده گله ما از دولت یازدهم این هست که چرا دولت روحانی که قانون‌مدار هست و در راس اون فردی حقوقدان برنامه دارد و شعارش تصویب منشور حقوق شهروندی هست، تاکنون از این افراد شکایت نکرده‌اند.

عطار اضافه کرد: مهم‌ترین حق هر شهروند داشتن محیط‌زیست پاک هست اما سوال این هست که چرا علی‌رغم اینکه ابتکار به کرّات از آلوده بودن بنزین‌ها صحبت کرده دولت تاکنون علیه مسئولان دولت قبل اقدامی نکرده هست.

این وکیل قوه قضاییه در مورد پرونده شکایت از مرتضوی نیز فرمود: این پرونده هم در شعبه 5 هست.

اما هنوز نتیجه‌ای از اون حاصل نشده هست.

وی ادامه داد: دادستان شهرستان تهران معتقد هست که بازپرسی باید تا اتمام كارشناسی پرونده تامین اجتماعی منتظر بماند.

عطار با بیان اینکه البته عرف بر این هست که اتهامات متعدد افراد در یک جا بررسی شود، فرمود: اما اگر برخی اتهامات پرونده آماده تصمیم‌گیری بود، قاضی می‌تواند اونها را تفکیک کند.

اختلاف‌نظر من با دادستان هم همین هست که وی معتقد هست باید یک جا به پرونده رسیدگی شود.


9:

ما طرفدار انها نیستیم که ببینیم کار انها به کجا میرسد! به هر کجا برسد.

اونها هم مثل احمدی نژاد.

این اولا
در ثانی!!!1 وعدئه ی سر خرمن میدهید؟ هنوز از دادگاه بیرون نیامده شما که حکم را صادر کرده اید!
ثالثا در هر صورت این ربطی به موضوع ماشین های زیر پای یاران احمدی نژادِ (...) ندارد!

رو نوشتی از نوشتاری از محمد جوادی در وبلاگ تبیین را با تغییراتی که از دل برامده هست تقدیم شما می کنم:

اولین و تنها رئیس جمهوری بود که برای جلب حمایت امت دست به فریبکاری علنی زد و در حرکتی ریاکارانه کفش هایش را به یک پیرمرد داد.

اولین و تنها رئیس جمهوری که برای رسیدن به قدرت به صورت علنی تهمت و افترایی زد که در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده بود.
اولین رئیس‌جمهوری که پیش از ریاست جمهوری‌اش در شهرداری شهرستان تهران میلیارها توان دزدید و پرونده اش اجازه ی مطرح شدن در قوه ی قضائیه را نیافت.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که همراه هیأت دولتش چهار دوره در تمامی هستانها و شهرهای کشور به عوامفریبی و خرید رای در مقابل وام و سیب زمینی پرداخت.
اولین و تنها رئیس جمهوری که فرهنگ را زیر پا گذاشت و جملاتی فرمود که هیچ فرهنگی ان را برنمیتابد(اب رو بریزید اونجایی که سوخته! ممه رو لولو برد و...)
اولین رئیس جمهوری که در هدفمندی یارانه ها به جای صرف انها به طور غیر مستقیم (امور بیمه ی رایگان و بیمارستان رایگان و ...) فقط برای اینکه وجهه ی عینی داشته باشد و خود را محبوب کند پول را امت داد.

تجربه ای که در تمام کشورهایی که اینکار را تجربه کردند منجر به شکست شده بود.

اولین رئیس جمهوری که برای مسکن مهر وزارت راه سازی را با شهرسازی یکی کرد و برای پیشبرد مسکن ها، بودجه ی جاده ها را گرفت و به دستور وی لکه گیری جاده ها را با سیمان انجام دادند!!!!
اولین رئیس‌جمهوری که در تمام سخنرانی‌ها، چه داخلی و چه بین‌المللی سخنانش را با یاد امام وقت آغاز می‌کرد و به همین دلیل ابتدا دشمنان و سپس دوستان او را متهم به حجتیه بودن کردند و تنها دلیل تهمتشان این بود که وی در وقت انقلاب به جای فعالیت انقلابی علیه امام خمینی سخن میفرمود و با انقلاب مخالف بود.و در سخنرانی هایش با تاختن بدون منطق (...) موقعيت مطلوم نمایی برای اسرائیل ایجاد کرد.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که به ارتباط با رمال‌ها و اجنه متهم شد و این ادعای مضحک ابتدا توسط مخالفان و سپس توسط دوستان در خصوص او مطرح شد و یکبار از خود نپرسیدند که کسی که با اجنه و رمال‌ها در ارتباط هست چه نیازی به این همه دوندگی و سفر برای حل مشکلات دارد.

و از خود پرسیدند که کسی که این همه دوندگی دارد چرا دست به دامان مرتاضان و رمالان هندی شده هست!!!! (و مدارکش هم در وزارت خارجه موجود هست)
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که به نظر خودش با امام وقت غدا میخورد .!!!!
اولین و تنها رئیس جمهوری که بصورت سالیانه در اجلاس سران ساوقت ملل حضور یافت و هنگام سخنرانی خود را در هاله ای از نور میدید!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که وقتی اورانیوم 20 برای هستفاده صلح‌آمیز در مصارف انسان‌دوستانه را به ما ندادند، دستور تولید اون را داد ولی با خود نفرمود که این به قیمت اجر شدن نان سفره ی امت تمام میشود.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش ایران به رتبه 16 علمی جهان دست یافت ولی متهم به عقب‌ماندگی کشور شد.چون نمیفهمید که دستور دادن برای مقاله نویسی به جای ترجمه فاجعه ی دزدی مقاله از متون لاتین را فراهم میاورد و زیاد شدن مقاله که بیشتر هم سرقت علمی هست باعث پیشرفته شدن یک جامعه نمیشود.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که ورزشکاران در دوره او در المپیک، بهترین نتیجه تاریخ المپیک ایران را کسب کردند، تیم ملی فوتبال برای اولین بار به عنوان تیم اول گروه خود به جام جهانی راه یافت، والیبال ایران در دوره او درخشید ولی مدعیان فریختگی، موفقیت‌های دوره او را ندیدند و مدام از کس دیگری تشکر کردند.

در دوره او در بیشتر شهرستانها و روستاها امکانات ورزشی جهت بهره‌گیری از همه هستعدادهای این مرز بوم ساخته شد و طوری برنامه‌ریزی شد که هستعدادهای قهرمانی از همه امت ایران در شهرها و روستاها موقعيت حضور داشته باشند ولی متهم به امنیتی کردن ورزش شد، در حالیکه همان متهم‌نمايندگان وزرای ورزشی با سابقه امنتیی به مجلس پیشنهاد کردند.
و این همه به این جهت بود که میخواستند ناکامی ها و ناکارامدی دولت را زیر خوشحالی و موفیت های پوشالی پنهان نمايند.

علاوه بر این ضعیف ترین نتیجه ی المپیک در دوران همین دولت اتفاق افتاد.

اولین رئیس جمهوری که محافظینش اجازه می‌دادند امت عادی با او دست بدهند و او را در آغوش بکشند و در دوره او نزدیک شدن به رئیس جمهور برای امت جرم محسوب نمی‌شد از امت نامه می‌گرفت و نامه‌های اونها را رسیدگی می‌کرد و دستور رسیدگی می‌داد و خیلی از خواسته‌های امت از طریق همین نامه‌ها عملی شد.

و هم هی اطرافیان او کسی جز سرسپردگان نبودند .

چرا که امت عادی نمیتوانستند از میان انها بگذرزند!!!!

اولین و تنها رئیس‌جمهوری که بیشترین تعداد هستیضاح و عدم رای اعتماد به وزرا، در وقت ریاست جمهوری وی صورت گرفت.

بیشترین تعداد سوال از وزیران در دوره او اتفاق افتاد،زیرا کابینه اش را افرادی چون کردان تشکیل میدادند که سواد نداشتند و یا کسانی چون دانش جعفری که سخنان احمدی نژاد را قبول نداشتند. در عین حالیکه طبق قانون پايه ی به قراون کریم در مجلس قسم یاد کرده بودتا از حریم امت ایران دفاع کند خود در مناظرات حرمت امتی را که برای پاسداشت انها قسم یاد کرده بود برای رسیدن دوباره به قدرت پامال کرد و قسم خود را زیر پا نهاد و بهتان هایی زد که...

اولین رئیس جمهوری که هر وزیری با وی مخالفت میکرد یا باید هستعفا میداد و یا در حالی که در سفر بود خبر عزلش را از طرف مقابل میشنید (متکی) در آلودگی هوا ادارات را تعطیل می‌کرد تا سلامتی امت به خطر نیافتد ولی مدیرانش سر کار حاضر بودند.

بین‌التعطیلین را به خاطر سفر و افزایش وقت تفریح امت تعطیل می‌کرد، ساعات کاری را کاهش داد، مرخصی زایمان را افزایش داد و به امت راحت می‌گرفت.

برای سفر به امت سهمیه اضافه بنزین می‌داد و می‌خواست مبلغ یارانه‌ها را افزایش دهد نه اونکه اون را قطع و یا به یارانه غیر نقدی تبدیل کند و کسری بودجه هم نمی‌آورد.

حقوق بازنشستگان و کارمندان را افزایش می‌داد.

سهام عدالت داد و سالها در مدارس شیر توزیع کرد ولی این را بعنوان تنها افتخار عملکرد سه ماهه‌اش فراخوان نکرد.

برای این که خودشیرینی کند و در ایام تعطیلی بهترین موقعيت ها را برای دزدی یارانش فراهم کند.


اولین و تنها رئیس جمهوری که پس از دو دوره، کاندیدایش در انتخابات رد صلاحیت شد و کاندیدایی در دوره بعد نداشت در حالیکه تقریبا دو سال همه رسانه‌ها می‌فرمودند او میخواهد رئیس جمهور مادام العمر باشد و مدل پوتین مدودف را در سر می‌پروراند.

و البته این ظاهر قضیه بود.

چون در باطن طرفدار شدید جلیلی بود.

اولین و تنها رئیس جمهوری که دادگاهی شد. (او اولین نفر نیبود.

این دروغ هست)

اولین و تنها رئیس‌جمهوری که پس از دوره ریاست جمهوری ادعای تقلب نکرد، صحبت از براندازی نکرد، نامه بدون سلام و السلام به رهبری ننوشت، از براندازان حمایت نکرد، ولی به دادگاه فراخوانده شد و محاکمه خواهد شد، نه با شکایت امت، بلکه با شکایت مسئولین و ملزم به حضور در دادگاه شده هست.
از بس که دزدی کرده هست!البته دزدیهایش را نمیخواهند بررسی نمايند.

بلکه توهین و اهانتهایش را بررسی مینمايند.

اولین رئیس جمهوری که متهم شد اگر کاندیدایش در انتخابات رد صلاحیت شود مملکت را به آشوب خواهد کشید ولی وقتی دید اقبال امتی به کاندیدای رقیب وی هست(هاشمی) سکوت را ترجیح داد.


اولین و تنها رئیس جمهوری که از محله نارمک شهرستان تهران به ریاست جمهوری آمد و پس از مسئولیتش به محله خود در نارمک بازگشت.

و البته دانشگاهی برای خود دست و پا کرده بود و 20 هزار میلیاد از بیت المال را به حساب دانشگاه خودش ریخته بود.
اولین و تنها رئیس جمهوری که سخنان مهمش را نمی‌شنیدند و شوخی‌ها و طنزهای صحبتهایش را تیتر یک رسانه‌ها می‌کردند و از این طریق به تخریب او می‌پرداختند.

چرا که او طنز نمیفرمود بلکه هجو میکزرد و جک میفرمود! طنز هنر مردان بزرگی هست که امثال احمدئی نژاد از انجام ان عاجزند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که به نزدیک‌ترین یارانش تهمت اختلاس و دزدی زدند و عدم رسیدگی به اون را خط قرمز رئیس جمهور خواندند و حتی پس از دوران ریاست جمهوری‌اش نیز دادگاهی برای این اتهام انجام نکردند.

چرا که هنوز هم اجازه صادر نشده هست!!! واقعا چرا؟؟؟؟؟
اولین رئیس‌جمهوری که در دوره ریاست‌جمهوری‌اش دیگران رفتند و مذاکرات هسته‌ای را انجام دادند و فروش نفت ایران و موسسه مالي مرکزی تحریم شد ولی مخالفان، مدیریت او را علت مشکلات کشور دانستند و تحریمها را بی‌اثر! سرپرست تیم مذاکره نماينده تایید صلاحیت شد ولی نامزد او را رد صلاحیت کردند تا کشور به آرامش برسد.( و این احمدی نژاد نبود که تحریم ها را کاغذ پاره خواند و یبا موضع گیریهای احمقانه اش باعث قطع و تیرگی روابط ایران با جهان شد روابطی که خاتی مدتها تلاش کرد تا ان را به سامان کند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که معاون اولش را به میل خود انتخاب نکرد، به دستور رهبری برای حفظ دوستی دوستان، تمکین کرد اما مدعیان، او را به انحراف متهم کردند و عقد دوستی با او شکستند و به روی خود هم نیاوردند.

و برای همین معاون اول از سخنان رهبری روی برتافت و تا وقتی نامه ی رهبری علنی نشد ، به سخن ایشان وقعی ننهاد!!!!!همان معاون اولی که برای اولین بار در نظام جمهوری اسلامی برای اسرائیل ملتی مستقل قائل شد!و ادعای دوستی با ملت اسرائیل را کرد!!!!!
اولین رئیس‌جمهوری که بزرگترین اختلاس در وقت او به وسیله خودش علنی شد ولی این اختلاس به اطرافیان او نسبت داده شد اما در نهایت در دادگاه اثری از این ارتباط مشخص نشد و عذرخواهی هم صورت نگرفت.و خود او هم از تهمت هایی که در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده از امت و از انها عذرخواهی نکرد.
اولین رئیس جمهوری که بعد ریاست جمهوری‌اش حق هیچ‌کاری حتی تأسیس دانشگاه ندارد و این کار او غیر قانونی فراخوان شد.

بودجه‌ی دانشگاهش عودت داده شد و مخالفان همچنان بودجه مصوب قانونی عودت داده شده را جزء تخلافاتش محسوب می‌نمايند.

و با چه پر رویی ان را حق خود و قانونی میداند!!!!!!
اولین و تنها رئیس جمهوری که قانون را تغییر دادند که مجری انتخابات نباشد و در عین حال بخاطر همراهی با یکی از کاندیداها به او خورده گرفتند در حالی که خود با اینکه جایگاه حقوقی و سابقه ریاست جمهوری داشتند صریحا و علنا از یک کاندیدا حمایت کردند و کسی به اونها انتقادی وارد ندانست.

( چرا که شاهکارش را در انتخابات قبلی و انتخابات مجلس به یاد داشته اند!!!!)
تنها رئیس‌جمهوری که توسط رهبری بازگرداننده ریل انقلاب به خط اصلی نامیده شد ولی دیگران او را بزرگترین خطر از صدر اسلام تا کنون نامیدند، مداح مدعی در مجلس امام حسین زشت‌ترین تعابیر را در خصوص او و رئیس‌دفترش بکار برد، یک روحانی فهم او را از گاو کمتر دانست و مدعی‌العموم ادعایی بر علیه اونها نکرد در حالیکه او امتی ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایران بود.همان که رهبری که به خاطر مخالفت با وی 10 روز خانه نشینی کرد!
اولین و تنها ریس جمهوری بود که وزیر اطلاعاتش بر علیه او مصاحبه می‌کرد.(ببین چی بوده!!!!)
اولین و تنها رئیس جمهوری بود که پس از رفتنش، یهودیان اسرائیل ناراحت شدند که دیگر نمیتوانند با موضع گیریهای تند وی مظلوم نمایی نمايند.!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که ....

و یکشنبه جنجالی مجلس را رقم زد.

(و باز هم مچ گیری و باز هم بی اخلاقی!!!)
اولین رئیس جمهوری که در مجلس شورای اسلامی اطرافیانش را به ارتباط با منافقین متهم کردند ولی اجازه دفاع از تریبون مجلس را به او ندادند و او را به بیرون از مجلس هدایت کردند.

همان کاری که وی با دیگران در مناظرات کرد و به دیگران وقت صحبت ندادند!!!! دار مکافات همین دنیاست!!!!
اولین و تنها رئیس جمهوری که فرمود اسرائیل باید از بین برود و در مرز لبنان و رژیم صهیونیستی حضور یافت و شجاعانه بر علیه صهیونیستها و به نفع ملتها سخنرانی کرد و در عین حال نزدیک‌ترین فرد به او را حامی رژیم صهیونیستی نامیدند و پس از مدتی او و رئیس‌دفترش را بهایی و منحرف نامیدند.و کسی که (...) زمین بازی را در ذاختیار اسرائیل برنامه داد تا هرگونه میخواهد بهره برداری کند.!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش مجلس از او سوال کرد و در مجلس جهت جواب به سوالات نمایندگان حضور یافت.و همه را به سخره گرفت!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که همین الان اگر جرأت نمايند و از امت نظرسنجی نمايند محبوب‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایران هست و محبوبیتش اونقدر زیاد هست که رییس جمهور سپس او در نقل صد روزه فقط به تخریب او می‌پردازد تا شاید از محبوبیت او بکاهد.!!! اوه بله! البته! اسین را که واقعا راست میگویی!!! همین الان حاضر هستیم بین او و خاتمی رفراندوم بگذاریم تا سیه روی شود هر که درو غش باشد.
اولین و تنها رئیس جمهوری که نخست وزیر اسرائیل درباره او فرمود که احمدی‌نژاد باید از صحنه سیاست حذف شود و ...

حذف شد!
حذف که نه باید کنار میرفت قانونا و رفت و با این کار خوشبختانه موقعيت از دست اسرائیلی ها گرفته شد.
احمدی‌نژاد مرد اولین‌ها بود و خیلی از اولین‌ها در دوره او اتفاق افتاد.


سایر اولین‌های رئیس جمهور قلبها را شما ارسال کنید
اما بقیه اش را من میگویم:
اولین رییس جمهوری که بعد پیروزی مشکوک که چه عرض کنم، بعد کودتا دست به تحقیر رقبا زد و شال سبز را به گردن اویخت تا دل میلیونها نفر را زخمی کند!
اولین رییس جمهوری که وقتی مجری از او سوال کرد که جریان خانه ی 200 میلیادی چیست/ جواب داد که به شما مربوط نیست و هنگامی همین جواب وی از تلوزیون پخش شد وی را به لیبی تبعید کردند
اولین رییس جمهوری که یک زن را بوسید اما کسی به او اعتراض نکرد.
اولین رییس جمهوری که ادعای ارتباط با امام وقت را کرد و چاوز را از یاران امام وقت و از رجعت نمايندگان نامید.
دذولین رییس جمهوری که فکر میکرد به امت پول بدهیم تا خرج نمايند((...) باعث تورمی میشود که عملا قدرت خرید امت را کمتر میکند)
اولین رییس جمهوری که بگم بگم را راه انداخت!
اولین رییس جمهوری که علنا فرمود که مشکل ما موی بیرون امده ی یک دختر نیست و در دوران وی بدترین رفتارها با دختران و پسران شد
اولین رییس جمهوری که رشد اقتصادی در وقت وی زیر صفر شد علیرغم درامد کهکشانی که داشت
اولین رییس جمهوری که ...
دوستان بگویید...
اولین ها را از زبان دل خونین شما میشنویم...

10:

همیشه اینجور وقتها یاد سه فقره محمود در طول تاریخ ایران می افتم
همه شون هم تاریخ ساز شدند:))

11:

آی گل فرمودی
همین بنزین برای سرطانی کردن هفتاد نسل سپس ما کافیه!
دلیل اصلیش هم فقط خودخواهی محمود بود و قیافه گرفتنش برای خودکفایی در بنزین

12:

آفرین برکسی که این مطالب اولین ها را نوشته وبرکسی که این مطالب را اینجا ذکر کرده هست.
اگر کلید تشکر بیش از یکی بود چندبار کلید تشکر را می زدیم.
یاعلی

13:

از جدال غیر احسن می گذرم و فقط عرض می کنم که
ما هم حکمی صادر نکردیم و فرمودیم منتظریم که ببینیم
آخر پرونده به کجا می رسد؟
مثل بعضی ها نیستیم که!

14:


انها دوست داشت یکی مثل احمدی نژاد دوباره ریسجمهور نظام میشد
ک باعث میشد وضعیت ایران را در ساوقت ملل تضعیف شود .
بمانند تصویب قعطنامه شورای امنیت علیه ایران به جهت دیپلماسی سیاست
خارجی خیلی ضعیف ایران در ان وقتم داشت.
که برای توجیح ان قعطنامه ساوقت ملل را یک مشت کاغذ پاره فرض کرده بود
که الان مجبوریم بخاطر مشکلات تحریم ها پای مذاکره بریم و امتیاز بدیم و
دوستان دلواپس بشوند.


اظهارنظر رئیس یهودیان آمریکا درمورد روحانی و ظریف
آقای مالکوم هونلین (رئیس اکثریت یهودیان امریکا) درمصاحبه اش درباره مقامات ایران و ایرانیان صحبت کرد.
احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.

به نقل گروه وبگردی ممتازنیوز،مالکولم هونلین (رئیس ساوقت اکثریت یهودیان آمریکا) در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی هاآرتص(HAARETZ) فرمود: وزیر امور خارجه ایران آقای ظریف و رئیس جمهور ایران آقای روحانی هر دو افرادی باهوش و زیرک هستند.
وی در ادامه فرمود: اما ما فراموش کردیم که این افراد ۲۰۰۰ سال هست که اهل بازار و بازاری هستند و ما نسبت به اونها تازه کار هستیم.

اونها باهوش تر و سریع تر از ما هستند.

اونها خوب می دانند که چگونه مذاکره نمايند و هر موقعیتی را به نفع خودشان تغییر دهند.
در پایان نقل این روزنامه آمده هست: آقای مالکوم هونلین یکی از افرادی هست که از لایحه تحریم ایران حمایت می کرد.

احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.
باشگاه خبرنگاران

15:

مرتضوی: به احمدی نژاد فرمودم این کارها خلاف اخلاق اسلامی هست مرتضوی: به احمدی نژاد فرمودم این کارها خلاف اخلاق اسلامی هست اما او اصرار بر انجام اون داشت

سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:
رئیس سابق ساوقت تأمین اجتماعی فراخوان نمود از طرف احمدی نژاد برای توطئه‌‌چینی علیه فاضل لاریجانی تحت فشار بوده هست.

به نقل صلح نیوز، سعید مرتضوی اخیراً در جلسه‌ای با برخی از مدیران سابق تأمین اجتماعی که در دفتر وی در خیابان شهید بهشتی انجام شده، با صراحت فراخوان داشته هست: از روزی که فشارها برای برکناری من از رأس ساوقت تأمین اجتماعی افزایش پیدا کرد، احمدی نژاد سناریوی فاضل لاریجانی را برای من ترسیم و طراحی کرد.
مرتضوی فرمود: در دوهله اول با این اقدام مخالفت کردم و برای آقای احمدی نژاد برهان و منطق خود را بازگو کردم که این کار خلاف اخلاق اسلامی و مصلحت نظام هست اما ایشان برای خودشان منطق خاصی داشتند.
وی تاکید کرد: اصرارهای من مؤثر واقع نشد و در نهایت بافشارهای احمدی نژاد مجبور شدم طراحی اون موضوع را با کمک برخی از دوستان در تأمین اجتماعی دنبال کنم.

مرتضوی فرمود: روز هستیضاح وزیر کار نیز باز با پخش فیلم مذکور از سوی احمدی نژاد در صحن علنی مجلس مخالف بودم و مخالفت خود را به آقای مشایی فراخوان نموده بودم اما احمدی نژاد در این رابطه حرف هیچ کسی را گوش نکرد و تنها به دنبال زدن ضربه زدن به رئیس مجلس بود.
مرتضوی در پایان اظهار کرد: وارد مهلکه‌ای شده‌ام که از اول با اون مخالف بودم، حالا به جای پاسخگویی احمدی نژاد من باید پاسخگو باشم!"
مرتضوی: به احمدی نژاد فرمودم این کارها خلاف اخلاق اسلامی هست اما او اصرار بر انجام اون داشت

16:مشاور وزير راه و شهرسازي از افزايش 60 برابري قيمت زمين و 50 برابري اجاره مسكن در يك مدت 20 ساله اظهار داشته‌اند.

سوالي كه پيش مي‌آيد اين هست كه اين افزايش قيمت‌ها چرا همراستا با شاخص‌هاي كلان ديگر نبوده هست.

همه مي‌دانند در اين سال‌ها تورم افزايش يافته اما همه هم اين را مي‌دانند كه اين افزايش به اين ميزان نبوده هست.

قيمت يك متر ملك 200 هزار توماني در 20سال قبل، حالا به 15 تا 20 ميليون تومان رسيده هست.

ريشه اين نبود تعادل، در افزايش قيمت مسكن را بايد در افزايش يكباره جمعيت در دهه 60 جست‌وجو كرد.

ما با يك انفجار جمعيتي روبه‌رو بوديم اما به اندازه اون، مسكن ساخته نشد.

در نتيجه تعادل عرضه و تقاضا در بازار مسكن به هم خورد.

اين نبود تعادل به حدي بود كه حالا كه به عقب بر مي‌گرديم و اين آمارها را مي‌بينيم وحشت زده مي‌شايشانم.

البته در كنار افزايش جمعيت، فرسوده بودن بخشي از مسكن‌هاي موجود و نداشتن برنامه براي بازسازي اونها و چندين عامل مهم ديگر هم دخيل بوده هست.

به‌طور كلي ما بايد به فكر تامين نياز بازار قبل از رسيدن به مرحله‌اي كه قابل كنترل نباشد مي‌بوديم كه بنا به دلايلي اين اتفاق رخ نداد و در حال حاضر با اين آمارها مواجه هستيم.اين روند رشد قيمت‌ها اون هم چند برابر شاخص‌هاي كلان و قيمت كالاهاي ديگر باعث شده با پديده سرمايه‌اي شدن مسكن روبه‌رو باشيم.

يعني نسل‌هاي مختلف به چشم ديده‌اند كه قيمت املاك مدام افزايش پيدا مي‌كند و از كاهش قيمت هم خبري نيست.

بنابراين سرمايه‌گذاري رايشان اون توجيه‌پذير بوده چون سرمايه‌گذار از حفظ ارزش دارايي و كسب سود مطمئن هست.

در اين سال‌ها در برهه‌هايي با ركود‌هاي چند ماهه مواجه شده‌ايم و گاهي قيمت‌ها هم تا حدي كاهش يافته هست اما دوباره سير صعودي خود را ادامه داده و حالا ما با اين آمار مواجه شده‌ايم.

تنها راه‌حل گذر از اين مشكل توليد مسكن هست.

دولت‌ها نبايد به ركودهاي مقطعي شبيه اونچه در حال حاضر با اون مواجه هستيم دل خوش كنند.

چون مشكل اصلي كه همان كمبود مسكن و برابر نبودن عرضه با نياز و تقاضاي بازار هست سرجايش هست.

برون رفت از اين مشكل و جلوگيري از اين سير صعودي قيمت‌ها راهكار ضرب الاجلي و كوتاه مدت ندارد.

بايد به فكر تامين نياز بازار بود.

منابع اين كار بايد هر طور شده تامين شود و با برنامه‌هاي حساب شده به جنگ كمبود مسكن رفت تا به مدار افزايش قيمت منطقي و همصدا با ساير شاخص‌ها بر گردد.

برخي‌ها افزايش وام مسكن و برخي دلايل ديگر را خيلي برجسته مي‌كنند اما اين‌ها علت‌هاي ثانايشانه هست.

علت اصلي همان كمبود مسكن و تبديل شدن املاك به كالاي سرمايه‌اي بدون ريسك هست.

بايد براي رفع اين كمبود چاره‌اي انديشيد
تاوان اشتباهات در بخش مسكن - سایت خبری تحلیلی تابناك

17:

احمدی نژاد جنایات زیادی مرتکب شد!!!
و دولت آقای روحانی هم یک موقعيت طلایی
برای رو کردن این جنایات و به زباله دان تاریخ
سپردن احمدی نژاد را از دست داد و اون هم
پیشنهاد مناظره از طرف احمدی نژاد سپس
نقل صد روزه دکتر روحانی بود!
اما نمی دانم آقای روحانی چرا از این مناظره طفره رفت!!!! نه واقعا چرا طفره رفت؟!!!

18:

میلیون کارت هدیه مرتضوی به این چهار نفر+ اسناد
اسناد تحقیق و تفحص تامین اجتماعی (2)
در 6 ماهه اول سال 92 در قالب 899 ردیف هزینه مجموعاً 27.6 میلیارد ریال پرداخت شده که حدود 10.5 میلیارد ریال از طریق بسیاری از مدیران و اعضای هیات مدیره ساوقت عمدتاً به پرسنل تحت عناوین مختلف و مقدار بسیار اندکی به درمان بیمه شدگان اختصاص پیدا کرده و هزینه شده هست.

درخصوص مابقی پرداخت های سال 91 و نیمه اول 92 مبالغی به شرح ذیل اعطا شده هست.
به نقل بولتن نیوز به نقل از تابناک، ضعف نظارت عامل رانت‌خواری در ایرانپس از قرائت نقل جنجالی تحقیق و تفحص از ساوقت تأمین اجتماعی، یکی از بند‌هایی دیگری که توجه بسیاری را به خود جلب کرد دریافت کارتهای هدیه به افراد خواص بود.
یکی از اتفاقات جالب در ساوقت تامین اجتماعی، نوع بذل و بخشش‌های صورت پذیرفته به مقامات ارشد دولت هست که ظاهراً رابطه حسنه‌ای با رئیس وقت این ساوقت داشته اند.

سوای رقم های کوچک چند میلیونی که میان اشخاص مختلف تحت عناوین مختلف توزیع شده و در مجموع عدد مشخصی را شامل می‌شود، هبه های ویژه ای در سال 91 و نیمه اول 92 مبالغی به شرح ذیل اعطا شده که «تابناک» بدون قضاوت درباره این هدیه های جالب تنها به انتشار اسناد پرداخت های مهم می پردازد.

از این مبالغ پانصد میلیون ریال کارت هدیه اختصاصی به آقای رحیمی معاون اول وقت رئیس جمهوری
یک میلیارد ریال به آقای عباسی سرپرست وقت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
یک میلیارد ریال به آقای شیخ الاسلامی معاون وقت اجتماعی رئیس جمهور
پانصد میلیون ریال کارت هدیه به آقای عباسی سرپرست وقت وزارتخانه پرداخت شده هست.
تنها مجموع این چهار پرداخت عدد 300 میلیون تومان می‌شود که در نوع خود هدیه چشمگیری هست.
هم‌‌اکنون «تابناک» اسنادی را که مربوط به تحویل کارت هدیه به این افراد هست‌، منتشر می‌کند
19:

پراخت‌های میلیونی تامین اجتماعی به بعضی از اعضای کابینه دولت احمدی‌نژاد پراخت‌های میلیونی تامین اجتماعی به بعضی از اعضای کابینه دولت احمدی‌نژاد
احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.
ایران > قانونگذاری- ممتازنیوز:
خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: بعضی از نزدیکان دولت دهم از دریافت‌نمايندگان اصلی پول های سرگردان در ساوقت تامین اجتماعی به مدیریت سعید مرتضوی بوده‌اند که در نقل تحقیق و تفحص از ساوقت تامین اجتماعی نام اونها به همراه اسناد مربوطه ذکر شده هست.
نقل تحقیق و تفحص از ساوقت تامین اجتماعی درحالی در مجلس قرائت شد که حرف و حدیث‌های بسیاری در پی داشت.
به دنبال ارایه بخشی از این نقل از تریبون مجلس به رسانه‌ها، سعید مرتضوی مدیرعامل وقت ساوقت تامین اجتماعی، بعضی از مفاد این نقل را غیر واقعی خواند و نمایندگان را متهم به دریافت کارت هدیه کرد تا تمرکز افکار عمومی را از مشکلات عدیده پیش آمده در ساوقت به سمت این موضوع هدایت کند.
در حالی که مرتضوی در تکذیبیه خود فراخوان نموده بود بسیاری از پرداخت‌ها از محل منابع غیر شمول ساوقت مذکور بنا به تصویب هیات امنای این نهاد صورت گرفته و محل ایراد نیست، هیات تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی بسیاری از این پرداخت‌ها را شبه‌ناک و سبب تعجب می‌دانست که نمونه اون پرداخت ۵۰ میلیون تومانی به رحیمی معاون نخست رئیس جمهور دولت دهم بود که در ادامه، سند این پرداخت ارایه می‌شود:
علاوه بر پرداخت مبلغ ۵۰ میلیون تومان از سوی ساوقت تامین اجتماعی به رحیمی معاون نخست رئیس جمهور دولت دهم ، مبالغ دیگری نیز در سطح همین پرداخت‌ها از سوی سعید مرتضوی صورت گرفت که نمونه بارز اون، مبلغ یک میلیارد ریال معادل ۱۰۰ میلیون تومان به شیخ‌الاسلامی وزیر قبلی وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی بود که در سند ارایه مبلغ فوق، سمت وی به عنوان معاون اجتماعی رئیس جمهور مطرح شده هست.
به دنبال همین بذل و بخشش‌ها و به دستور شخص سعید مرتضوی طی دو دستور مبلغ ۵۰ میلیون تومان و ۱۰۰ میلیون تومان در قالب کارت هدیه به عباسی سرپرست وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی تحویل داده شد.
فرمودنی هست؛ توافقات هیات امنا برای پرداخت مبالغ مذکور سندیت خاصی نداشته و دلایل این پرداخت‌ها برای اعضای هیات تحقیق و تفحص مجلس و جامعه هدف مشخص نیست حال اینکه تمام این اسناد در قالب نقل تحقیق و تفحص از ساوقت تامین اجتماعی به مراجع قضایی تحویل داده شد تا مورد بررسی بیشتر برنامه گیرد.
لازم به ذکر هست خبرگزاری خانه ملت که اسناد پرداختهای مذکور را منتشر کرده در روزهای آینده نیز بعضی دیگر از اسناد نقل تحقیق و تفحص از ساوقت تامین اجتماعی را منتشر خواهد کرد.

احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.
RSS
منبع:همشهری

20:

و بخاطر اینکه احمدی نژاد دوباره رییس جمهور شود خواستند که بودن با او ننگ باشد؟!

21:


مشاور عالی رئیس جمهور دربارهٔ دعوت محمود احمدی‌نژاد از حسن روحانی برای برگزاری یک مناظره دو نفره، فرمود: از مناظره هستقبال می‌کنیم اما شرط مناظره اون هست که رئیس دولت دهم شرط راستگویی را رعایت کند.
اکبر ترکان در فرمودگو با مهر با بیان اینکه اطلاعی از ارسال نامه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق به حسن روحانی رئیس جمهور برای برگزاری مناظره ندارم، فرمود: به هر حال دولت یازدهم از مناظره و پاسخگویی محمود احمدی نژاد نسبت به عملکرد خود هستقبال می کند اما شرط این مناظره اون هست که رئیس دولت دهم راستگو باشد.
براستی نرخ تورم 23 در صد محمود احمدی نژاد درست هست

به فاصله چند روز به اتمام دولت دهم و ابتدای شروع دولت یازدهم

یا 43 در صد اقای روحانی ...؟


22:

این صفات پیامبری جدید هست یا رئیس جمهور؟!! رئیس جمهور کدوم کشور بوده ؟!
خوش به حالشون لابد اون کشور الان در صدر اقتصاد دنیا برنامه داره؟ امتش لابد نمیدونن با پول نفت چیکار نمايند؟ خدا شانس بده..لابد همه امتش شاد و مرفه و در ناز و نعمت زندگی مینمايند!؟
کاش یکی از این رئیس جمهور ها هم ما داشتیم الان این همه فقر و بیکاری بیداد نمیکرد...


**************
اقای محمد جوادی:

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :
عنه صلى الله عليه و آله : حُبُّ الإطراءِ والثّناءِ يُعمي ايشانُصِمُ عَنِ الدِّينِ ، ايشانَدَعُ الدِّيارَ بَلاقِعَ
دوست داشتن مدح و ثناى مبالغه آميز [ممدوح را] از دين كور و كر مى سازد وخانه ها را [از اهلش ]خالى مى كند.بدون شک صفات خوبی داشتند اقای احمدی نژاد ولی ..

باقی رو هم ذکر کنید :

اولین رئیس جمهوری بودند که در اقدامی بی‎سابقه در اعتراض به حکم حکومتی مقام معظم رهبری برای ابقای وزیر اطلاعات به منزل رفت و پس از یازده روز خانه‎نشيني (قهر )به محل کار خود بازگشت.

23:


خیلی طبیعی بود.

من و شما هم بودیم نمی پذیرفتیم.

چون دوباره شاید برنامه بود با مشتی نمودار و نقاشی جعلی و داغ شدن بازار بگم بگم، نیمی از بزرگان نظام به دزدی و فساد و...

متهم بشوند!!!!!!!

که البته اشتباه بودن اون نمودارهای ارزانی و خوشی امت دیگر برای نن جون کروبی هم مشخص شده بود!!!!!!! و احتمالا پیشنهاد مطرح شده هم خرید گوجه فرنگی از محل زندگی ایشان بود!
که جای تعجبی ندارد کسی مثل روحانی که ذاتا آدمی هست که دنبال شر نمی گردد و علاقمند به دوستی با همه طرف هاست قبول نخواهد کرد.


24:

جواب دندان شکنی داده اند ایشان!
ولی نمی دانم چرا دولت راستگویان توان اثبات راست گویی اش را در خود ندیده هست!!!

25:

بله بله! درست می فرمایید!
البته یک وقت تصور نشود که احمدی نژاد زبان تند و تیزی داشته هست!
بلکه دولت راستگویان هیچ دسترسی به آمار و ارقام برای اثبات ادعایش را نداشته و دستانش در تهیه آمار و نمودار صحیح بسته بوده هست! کاش کسی کمی آمار در اختیار دولت راستگویان برنامه دهد!
آقای روحانی هم مسلما دنبال شر برای خودش نخواهد گشت!!!

26:

شما فکر کن ایشان اسطوره بود
وضعیت اقتصادی و سیاسی و اجتماعی دولت ایشان از نظر شما عالی بوده
هرچی هم ما بگیم .....
بیخیال ولی یکچیز خیلی برام سخت امد که چطور حاظر شد ارزش پول ملی یک کشور
را به یکباره به سه برابر کاهش بده فقط بخاطر دادن یارانه

یک اقتصاد دان امریکایی به ساسیت مداران امریکایی پیشنهاد داده بود که بجای
حمله نظامی به کشورها ارزش پول ان کشورها را پایین بیارند کافی هست که ان
کشور فلج شود
حال ما خود مان را اینکار را کردیم

خورشید جان شما ارادت شدید دارید
میتونی خودتون برای جشن تولد خیابانی محمود اماده کنید
همایش خیابانی هوداران رئیس جمهور سابق

27:

خبر فوري ----------------------خبر مهم
محمود احمدي نژاد رئيس جمهور سابق
طي پيامي مسئوليت ، فرود اضطرای هواپیماي
مسافر بري در زاهدان و سقوط ترن هوایی در
شهر بازی را به گردن گرفت و از دولت مردان
خواست تا ديگه به اين بحث هاي حاشيه اي
نپردازند و به فكر امت باشند .خخخخخخخخخخخخخ

28:

کاش کسی کمی آمار در اختیار دولت راستگویان برنامه دهد!
زدید به قول معروف چه می گویند> خال هدف

اتفاقا مشکل احمدی نژاد این نبود که ایران دوست نبود یا پیشرفت مملکت را از جان ودل نمی خواست که حتی کمترین هستراحت را داشت و شب و روز در حال دوندگی برای سر وسامان دادن به امور بود اما>>>>>>>>>

این اما مهمه !!!

مشکل اطرافیان او بودند که آمار های تخیلی و نمودارهای قلابی دستش می دادند.

29:

ایشان اون فسادهای عظیم مالی را گردن بگیرند!!!!!! فرود اضطراری پیشکش!!!!

30:

کاش کسی کمی آمار در اختیار دولت راستگویان برنامه دهد!
زدید به قول معروف چه می گویند> خال هدف

اتفاقا مشکل احمدی نژاد این نبود که ایران دوست نبود یا پیشرفت مملکت را از جان ودل نمی خواست که حتی کمترین هستراحت را داشت و شب و روز در حال دوندگی برای سر وسامان دادن به امور بود اما>>>>>>>>>

این اما مهمه !!!

مشکل اطرافیان او بودند که آمار های تخیلی و نمودارهای قلابی دستش می دادند.

31:

خورشید جان اصلا بخیال به ما چه کی راست میگه

نطر خودت را میشه بگی کدوم گزینه درسته؟


براستی نرخ تورم 23 در صد محمود احمدی نژاد درست هست


یا 43 در صد اقای روحانی ...؟

32:

وقتی دیگر نن جون کروبی هم میفهمد که گوشت و مرغ و ماست چند برابر شده!!! حالا شما هی بیا نمودار و نقاشی جعلی نشان بده!!!!! سودش چیست؟

33:

اعتراف احمدی‌نژاد که راز نوسانات قبل دلار و ارز را روشن کرد اعتراف احمدی‌نژاد که راز نوسانات قبل دلار و ارز را روشن کرد
سرانجام محمود احمدی‌نژاد، سه ماه پس از اتمام دوران ریاست‌جمهوری‌اش، به روش خود در تأمین منابع مالی یارانه‌ها اعتراف کرد؛ روشی که در وقت ریاست‌جمهوری‌اش، به شدت اون را انکار می‌کرد، “رئیس‌جمهور سابق” در سخنانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در جواب به انتقادهایی که از روش جاری پرداخت یارانه‌ها می‌شود، فرموده هست: “با ما به‌التفاوت ارز آزاد و دولتی ۴۰۰ هزار بشکه نفت که سالانه حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌شود، می‌توان تمامی مبلغ یارانه‌ها را تأمین و مازاد اون را در بخش‌های تولیدی مصرف کرد.”‌
به نقل عصر ایران، پیش از این و در هنگام تنش‌های ارزی در کشور ـ به ویژه در سال‌های پایانی دولت احمدی‌نژاد ـ که بالا رفتن قیمت دلار در بازار آزاد را در پی داشت و نیز در مقاطعی که قیمت سکه، بی‌هیچ سببی بالا می‌رفت و سپس پرداخت یارانه‌ها پایین می‌آمد، بسیاری از امت و تحلیلگران بر اون بودند که ایجاد فاصله کاذب بین قیمت دولتی و قیمت آزاد ارز و نیز جهش بی‌حساب و کتاب قیمت سکه – حتی در وقت‌هایی که بهای جهانی طلا کاهش می‌یافت- کار خود دولت هست تا بتواند با ایجاد هیجان کاذب برای خرید در جامعه، نقدینگی را جمع و سپس در قالب یارانه بین امت تقسیم کند.
با این حال، دولت زیر بار این ادعا نمی‌رفت و مدعی بود که بالا و پایین بردن قیمت‌ها در بازار ارز و سکه، کار چند پیامک خبری هست و دولت در این باره، نمی‌تواند کاری بکند.

البته در اون وقت هم هیچ‌کس باور نکرد که چند پیامک خبری از کل سیستم دولتی که همه اقتصاد را در دست دارد، مؤثرتر هست ولی به هر حال، دولت و رئیس‌اش در این ادعا، بسیار مصرّ بودند!
سخن احمدی‌نژاد بدان معناست که هر چه فاصله قیمتی بین ارز دولتی و آزاد بسیارتر باشد، دست دولت در کسب در آمد بازتر هست.

از منظر عدد و رقمی نیز نسخه احمدی‌نژاد همانند بسیاری از عددسازی‌هایش در ۸ سال قبل، نادرست هست زیرا اگر ۴۰۰ هزار بشکه نفت مورد ادعای احمدی‌نژاد را در تعداد ایام سال ضرب کنیم و سپس در عدد ۱۱۰ دلار (حداکثر قیمت نفت در حال حاضر)، ضرب نماییم عدد ۱۶ میلیارد دلار در می‌آید.

با توجه به مابه‌التفاوت حدوداً ۵۰۰ تومانی ارزهای دولتی و آزاد، عدد به دست آمده، ۸ هزار میلیارد تومان می‌شود نه ۱۶۰ هزار میلیارد تومان.
می گویند کسی بر نوازنده‌ای خرده گرفت، نوازنده که می‌دانست او فقط غُر می‌زند و کاری بلد نیست، فرمود: “گر تو بهتر می‌زنی بستان بزن”
در مورد احمدی‌نژاد، حتی این جمله را نیز نمی‌توان فرمود چرا که او ۸ سال تمام سازش را زده هست و همه شنیده‌اند که چگونه می‌زده و چه آثار سوئی بر جای گذاشته هست بنابر این نباید انتظار داشته باشد به او بگویند برگرد و بستان و بزن!
اعتراف احمدی‌نژاد که راز نوسانات دلار و ارز را روشن کرد/ تلاش برای مبارزه با قانون ممنوعیت شلوار پوشیدن زنان/ کشورهایی که بیشترین میزان س�

34:

خواهش میکنم این مطلب از بهترین وزیر دولت قبلی را بخوانید ببینید امت را چطوری گرفتار مینمايند:
دفاع وزیر کار از افزایش قیمت دلار

اقتصاد > بازارکار - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرمود: برپايه فرضیه‌های اقتصادی افزایش قیمت ارز به معنی گرانتر شدن قیمت کالاهای خارجی هست که این خود باعث کاهش میل به واردات و سودآوری بیشتر کالاهای صادراتی ایران می‌شود.
احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.

ˈعبدالرضا شیخ الاسلامیˈ، اضافه کرد: همچنین می‌بایست سهم کالاهای وارداتی به لحاظ مصرفی، واسطه‌ای و اولیه را بررسی کرد در صورتی که حجم بیشتر واردات شامل کالاهای مصرفی باشد این موضوع به نفع ما هست زیرا کالاهای ایرانی (تولید داخل) به دلیل ارزانی جایگزین کالاهای وارداتی خواهد شد و در نتیجه باعث افزایش تولید داخل و به ‌تبع اون افزایش اشتغال می‌شود.

وی با اشاره به مفید بودن یکسان‌سازی نرخ ارز،تصریح کرد که در مجموع باید اختلاف قیمت داخل و خارج کشور که ناشی از غیر واقعی بودن نرخ ارز هست رفع شود و به‌عبارتی قیمت واقعی ارز در بازار تعیین شود.

شیخ الاسلامی در ادامه بیان داشت: شاید این موضوع در کوتاه‌مدت مشکلاتی به‌همراه داشته ‌باشد اما در بلند‌مدت به طور یقین یکسان‌سازی نرخ ارز به نفع تولید داخل خواهد بود.

وی اضافه کرد: وجود تحریم‌های اقتصادی و شدت یافتن اون در طول وقت مبادلات و مراودات بنگاه‌های اقتصادی با خارج از کشور را دشوار و پرهزینه می‌‌کند.

مشکلات تامین مواد اولیه و واسطه در برخی از فعالیت‌های اقتصادی و عدم کفایت منابع مالی داخلی جهت راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و زیربنایی به ویژه در صنایع نفت و گاز و سایر صنایع سنگین کشور نیز به طور قطعی سرعت رشد و توسعه اقتصادی در کشور را تحت تأثیر برنامه خواهد داد.

شیخ الاسلامی معتقد هست: شرایط یاد شده در کنار رکود اقتصادهای جهانی تولید را تحت تاثیر برنامه داده و به تبع اون نیروی انسانی را در کسب موقعيت‌های شغلی دچار مشکل خواهد کرد.

بنابراین از این منظر تحریم‌های شدید اقتصادی دارای آثار منفی بر تحولات بازار کار کشور هست اما اقدامات و تدابیر لازم برای کاهش اثرات نامطلوب تحریم‌ها بموقع اتخاذ شده و تداوم خواهد یافت.

وی فراخوان نمود: بدیهی هست روی دیگر سکه تحریم‌ها اتکا به قابلیت‌های نیروی داخل و جایگزینی تولیدات خارجی با محصولات تولید ملی هست.

واقعی شدن نرخ ارز به محدودیت واردات ارزان کالای خارجی خواهد انجامید و محصولات داخلی موقعيت عرض‌اندام در بازار محصولات را خواهند یافت.بنابراین رونق تولیدات داخلی افزایش سطح اشتغال را به‌دنبال خواهد داشت.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پایان تاکید کرد: در این مورد سعی شده منابع موسسه ماليی کشور برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال به‌منظور رشد اقتصادی و افزایش رفاه، بسیج شود.

در این راستا با مدیریت شورای عالی اشتغال، تسهیلات قابل توجهی توسط سیستم موسسه ماليی تجهیز شده ‌است.
دفاع وزیر کار از افزایش قیمت دلار

35:

آمار وزیر اقتصاد از نقدینگی واقعی و مطالبات معوق


وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به رسیدن رقم مطالبات معوق موسسه ماليی به 75 هزار میلیارد تومان، فرمود: اصلاحات در نظام موسسه ماليی باید با اولویت کاهش مطالبات معوق موسسه ماليی اجرا شود.

وی تصریح کرد: در شرایط سخت و خطیری برنامه گرفتیم که با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست در حالیکه برنامه بود رشد اقتصادی 8 % باشد اما در سال گذشته این متغیر به منفی 5.6 دهم % رسید و از طرف دیگر با حجم عظیمی از جوانان جویای کار مواجه هستیم.

*باید در چند سال آینده برای 8.5 میلیون نفر شغل ایجاد کنیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: هم‌اکنون 3.5میلیون بیکار و 5 میلیون دانشجو داریم که در سال‌های آینده فارغ‌التحصیل خواهند شد بنابراین باید منتظر ورود اونها به بازار کار باشیم؛ برای سال‌های آینده باید 8.5میلیون شغل ایجاد شود تا بتوانیم پاسخگوی تقاضا باشیم.

وی با اشاره به کاهش 200هزار نفری تعداد شاغلان در سال 90 بر پايه آمارهای مرکز آمار ایران فرمود: متأسفانه نرخ بیکاری جوانان و فارغ‌التحصیلان حدود 45 % هست و این مسئله شرایط را حساس‌تر می‌کند و از طرف دیگر اقتصاد با رکود و تورم مواجه هست به طوریکه در 12ماه منتهی به شهریور نرخ تورم به عدد بی‌سابقه 40 % رسیده هست.

طیب‌نیا ادامه داد: درست هست که نرخ تورم در سال 74، 49.5 % شد اما در اون دوره تورم همراه با رشد اقتصادی بود اما وضعیت کنونی تورم همراه با رکود هست که این مسئله شرایط را سخت و غیرقابل تحمل می‌کند.

وی تصریح کرد: دولت به دنبال حفظ ارزش پول ملی با کنترل تورم هست زیرا هر اقدامی بدون توجه به تورم و کنترل اون جواب مثبت نمی‌دهد و در واقع رشد اقتصادی با اعمال سیاست‌های انبساطی ایجاد نخواهد شد.

وزیر اقتصادی با اشاره به عملکرد اقتصادی 8 سال گذشته فرمود: در دوره قبل سعی می‌شد با اعمال سیاست‌های انبساطی پولی و مالی رشد اقتصادی افزایش یابد اما نتیجه این سیاست‌ها جز تورم نبود.

وی ادامه داد: مصادیق این سیاست‌ها مسکن مهر بود که البته هدف مقدسی بود اما توسط منابع موسسه مالي مرکزی موجب بروز تورم سنگین در کشور شد؛ هستقراض از منابع موسسه مالي مرکزی برای پرداخت پول نقد به خانوارها، اجرای طرح بنگاه‌های زودبازده و سیاست‌هایی از این دست در راستای این اهداف بود که نتیجه نشان داد با اعمال اینگونه اقدامات رشد اقتصادی افزایش نمی‌یابد.

*رقم واقعی نقدینگی بیش از 600 هزار میلیارد تومان هست

طیب نیا با بیان اینکه هم‌اکنون اقتصاد ایران علاوه بر رکود با حجم بالای نقدینگی مواجه هست، فراخوان نمود:‌ نقدینگی 500 هزار میلیارد تومانی فراخوان شده تنها نقدینگی قابل شناسایی توسط موسسه مالي مرکزی بوده و در صورت اضافه کردن سهم 30 %ی مؤسسات غیرمتشکل پولی حجم نقدینگی هم‌اکنون بیش از 600 هزار میلیارد تومان هست.

به فرموده وی نتیجه اقدامات اقتصادی در سال‌های گذشته جز توسعه فقر، رکود و تورم چیز دیگری نبوده هست.

آمار وزیر اقتصاد از نقدینگی واقعی و مطالبات معوق - Tabnak.IR | تابناك

36:

ایشان دو مشکل داشت>>

1) اطرافیانی مثل مشایی

2) انکار حقایق: ایشان صاف در دوربین تلویزیونی نگاه می کرد و می فرمود من از هاله نور چیزی نفرمودم! درحالی که بقال سر کوچه ما هم فیلم هاله نور را دیده بود!!!!

37:

وی اضافه کرد: اگر کسی خسارتی به انقلاب وارد کرد، اگر این خسارتش ندانم­ کاری بوده، بخشش در فرهنگ اسلامی وجود دارد و می­توان او را بخشید اما کسی که آگاهانه به انقلاب خیانت کند انقلاب و امت و نظام نمی ­توانند از او بگذرند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : شهردار شهرستان تهران در برنامه «دیروز، امروز، فردا» فرمود: امروز مشکل اصلی ما مشکل اقتصادی هست که ریشه در مدیریت غلط و اشتباه دارد.

به نقل انتخاب به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف شهردار شهرستان تهران که شب گذشته به مناسبت هفته دفاع مقدس مهمان برنامه «دیروز، امروز، فردا» بود، درخصوص دفاع هشت ساله رزمندگان از کشور و انقلاب، شرایط پس از جتگ، مشکلات اقتصادی امروز و فضای مدیریتی حاکم بر جامعه سخنانی مطرح کرد.

شهردار شهرستان تهران با شرح مشکلات امروز جامعه در حوزه اقتصاد تاکید کرد: ما به چه می­گوییم دزدی؟ یک نوع دزدی، دزدی 3 هزار میلیارد تومانی هست که واقعا جای تاسف دارد و توقع امت برخورد در این زمینه هست.

ولی به نظرم دزدی دیگری هم وجود دارد که بدتر از نوع اول هست.

وی در توضیح این نوع از دزدی فرمود: دزدی دوم این هست که بنده که بیت ­المال را در دست دارم شخصی برای اون تصمیم بگیرم.

نه اینکه برای خودم خرج کنم، نه، بلکه شخصا و برخلاف ضوابط برایش تصمیم بگیرم و اون را خرج کنم.ما نباید بر خرد جمعی، قانون و حرمت انسان­ها پا بگذاریم و از اونها بگذریم.

قانون ولو غلط را همه باید اجرا نمايند.

اما متاسفانه امروز ما در این زمینه دچار مشکل هستیم.
قالیباف: ظاهر امروز امت باطن مسوولان هست

38:

سلام دختر! خوشحال میبینمت اینجا!
دلم برای دوستان قدیمی 0هر چند مخالف9 تنگ شده!!!!!

39:

يکي از پرسش هايي که کمتر به اون پرداخته مي شود، اين هست که آيا دولت در هشت سال فعاليت خايشانش مي توانست عملکرد بهتري را داشته باشد، از اونچه اکنون به دست آورده هست؟
"گروه اقتصادی صراط" - ميراث اقتصادي هشت سال رياست جمهوري محمود احمدي نژاد براي دولت آينده چه خواهد بود؟ گرچه مرد اول دولت تاکيد دارد که تا روز آخر عمر دولت دهم همانند روز نخست دولت نهم به کار خود ادامه خواهد داد، اما اونچه در بهار 1392 دغدغه همگان هست، يافتن پاسخي هست به اينکه فرجام گام هاي ناتمامي که دولت فعلي در اقتصاد ايران برداشته، چه خواهد بود و در سالي که نظام سياسي کشور، انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري را در پيش دارد و دولتي خواهد رفت و دولتي ديگر خواهد آمد، چشم انداز اقتصادي ايران را چگونه بايد ديد؟

يکي از پرسش هايي که کمتر به اون پرداخته مي شود، اين هست که آيا دولت در هشت سال فعاليت خايشانش مي توانست عملکرد بهتري را داشته باشد، از اونچه اکنون به دست آورده هست؟

به راستي اگر به فرموده احمدی نژاد ما در کشور هیچ مشکل اقتصادی نداریم و واقعيات اقتصادي کشور بسيار خوب هست، پس سبب اين نابساماني ها چيست؟

در نبود امکان دسترسي به اطلاعات و آمارهاي دقيق و به روز اقتصادي اين سال ها باید به اين پرسش کليدي جواب داده شود که تا چه ميزان ناگواري ها و نابساماني هاي آشکار شده در اقتصاد ايران به ايشانژه در سال 1391 و چشم انداز اون در سال 1392 ناشي از خطاهاي دولت نهم و دهم هست و تا اندازه اي خارج از اراده دولتمردان؟ نقل ذیل به طور اجمال به بررسی برخی از شاخص های اقتصادی دولت نهم و دهم می پردازد:

نفتی ترین دولت تاریخ و آمار اشتغال

ترديدي وجود ندارد که دولت همچنان بر رونق توليد و رشد اقتصادي و کاهش نرخ بيکاري و محقق شدن ديگر شاخص‌هاي اقتصادي تاکيد کند اما تامل در برخي آمارهاي نيمه انتشار يافته نشان از ناکامي ها دارد تا اونجا که مي توان به صراحت فرمود شاخص اشتغال در هفت سال و نيم اخير منفي شده هست به اين بيان که ميزان اشتغال از دست رفته فراتر از اشتغال هاي جديد هست و نفتي ترين دولت تاريخ ايران با نزديک به 600 ميليارد دلار هرگز نتوانست به هر دليلي رشد 8 %ي در اقتصاد را محقق سازد

نتیجه انتقادات موسسه ماليی چه شد؟

محمود احمدي نژاد را بدون ترديد بايد منتقد جدي نظام موسسه ماليي ايران در طول تاريخ دانست که از ابتدا سر ناسازگاري داشت تا اونجا که به سالي عمده مديران شبکه موسسه ماليي به فرمان او تغيير داده شدند، در دوران رياست جمهوري اش موسسه مالي مرکزي چهار رئيس کل را به خود ديد و هستقلال نيم بند عالي ترين نهاد پولي و ارزي کشور را ناديده گرفت تا اونجا که هستقلال موسسه مالي مرکزي را برخاسته از اقتصاد سرمايه داري خواند و نظام موسسه ماليي ايران را امتي و دخالت دولت را حق امت دانست، از سايشان ديگر بديهيات علم اقتصاد در دولت نهم از جمله رابطه نقدينگي و تورم و ...

ناديده گرفته شد و نرخ سود موسسه ماليي هم پايين آورده شد و اين ماجرا با تشکيل دوکارگروه براي آسيب شناسي و اصلاح ساختاري نظام موسسه ماليي هم ادامه يافت اما اکنون بايد پرسيد نتيجه چه شد؟

خوب های اقتصادي دولت

اقتصاد ايران در دولت نهم و دهم شاهد سه تحول بنيادين بود؛ نخست سهميه بندي بنزين، دوم اجراي طرح مسکن مهر و سوم و مهم‌ترين تحول در تاريخ اقتصادي ايران اجراي فاز نخست هدفمندي يارانه ها.

هر سه اين موارد با در نظرگرفتن برخي کاستي ها و مشکلات ناشي از اون نشان از جسارت و جرات محمود احمدي نژاد و دورانديشي او دارد که در صورت کوتاهي، مصلحت سنجي يا کم توجهي دولتمردان اقتصاد ايران با يکي از جدي ترين چالش هاي اقتصادي داخلي و خارجي مواجه مي شد.


اشتباهات هستراتژیک اقتصادي احمدی نژاد

بي انضباطي بودجه اي، تزريق بي محاباي نقدينگي و کم اثر ديدن پس لرزه هاي اقتصادي ناشي از تحريم ها عليه جمهوري اسلامي ايران به ايشانژه دستکم گرفتن تنگناهاي تشديد نماينده التهابات ارزي که منجر به از دست رفتن کم سابقه ارزش پول ملي شد، را مي توان سه خطاي بزرگ اقتصادي دولت دانست.

چه اينکه دست و دل بازي هاي بودجه اي دولت و هزينه کرد درآمدهاي نفتي و تبديل اون به ريال اثرات اقتصاد بیماری هلندي را در اقتصاد ايران نمايان ساخت و بخش زيادي از دلارهاي ناشي از فروش نفت خام صرف واردات فاقد ضرورت و اضافه بر نياز واقعي کشور شد و بسياري از واحدهاي توليدي در اثر همين واردات، توان رقابتي خود را از دست دادند.

اما اين تنها اشتباه دولت نبود چه اينکه رشد حدود 700 %ي حجم نقدينگي در حالي که رشد اقتصادي ايران در هفت سال نخست حيات دولت نهم و دهم در خوشبينانه ترين وضعيت 30 % هم نبوده، باعث شد تا موجي از رشد عمومي قيمت ها در جامعه نمايان شود.

برآوردهاي رسمي نشان مي دهد که حجم نقدينگي از حدود 65 هزار ميليارد تومان در سال 1384 به رقم خيره نماينده 438 هزار ميليارد تومان رسيده که اين نتيجه بي انضباطي هاي بودجه اي و انبساط در سياست‌هاي پولي و ناديده گرفتن رابطه بين نقدينگي و تورم هست.

التهاب ارزي، فشارهاي داخلي و خارجي

پاشنه آشيل سياست ها و برنامه هاي اقتصادي دولت نهم و دهم را مي توان در تنظيم سياست هاي درست ارزي قلمداد کرد چه اينکه اکنون همه شاهد از دست رفتن يکي از مهمترين دستاوردهاي اقتصادي دولت اصلاحات براي تک نرخي کردن ارز و از ميان برداشتن رانت هاي ارزي هستند.

خطاي جدي دولت نخست اين بود که حکم برنامه هاي چهارم و پنجم توسعه براي اصلاح نرخ ارز برمبناي ميانگين نرخ تورم داخلي و خارجي را ناديده گرفت و سرمست از درآمدهاي سرشار نفتي هرگز به اجراي حکم قانوني براي واقعي کردن نرخ ارز تن نداد.

خطاي جدي تر دولت اين بود که وقتي فشارها و تنگناهاي ناشي از تحريم ها به طور مستقيم درآمدهاي نفتي و نقل و انتقالات ارزي را هدف برنامه داد، در يک مقطع اين تهديد را جدي نگرفت و در حالي که نرخ ارز مدام در نوسانات شديد سير مي کرد، به جاي واقع بيني وعده ارزان سازي ارز داده شد تا اونجا که اعتماد افکار عمومي به وعده ها و فرموده هاي ارزي دولتمردان و مسئولان به تدريج کم شد و در مقطع وقتي ديگر که ديگر تک نرخي کردن ارز به يک رايشاناي از دست رفته تبديل شده بود، بازهم تلاش نکردند تا مديريت بازار ارز را جدي تر بگيرند و به جاي سوق دادن به موقع بخشي از تقاضاهاي ارزي غيرضرور به سمت بازار آزاد تنها تلاش ها معطوف به دستکاري در مقررات ارزي و صدور بخشنامه هاي متعدد شد که نه تنها بر التهاب ها اضافه کرد و آرام آرام فضاي کسب و کار هم تحت تاثير اين نوسان در تصميم گيري ها گرفتار آزمون و خطا در تصميم گيري ها شد.

البته نبايد از دايره انصاف خارج شد که تحريم ها هم مدام تشديد شد و در اين جنگ ارزي نابرابر تولد مرکز مبادلات ارزي تدبيري بود ديرهنگام و البته با کارآيي نسبتا قابل تامل.

با اقتصاد 92 چکار کنیم

به نظر مي رسد اقتصاد ايران دست‌کم در سال 92 به توجه بيشتري نياز دارد چرا که به واسطه تغيير دولت ممکن هست فعاليت هاي اقتصادي دچار نوسان و رکود شود، کمبود نقدينگي و رکود توام با تورم اين رکود را تشديد کند، نوسانات ارزي و دشواري هاي تجاري فضاي کسب و کار را بازهم ملتهب تر سازد و فشار هاي خارجي بازهم تشديد شود به ايشانژه اينکه در بودجه سال آينده دولت ديگر خبري از ولخرجي در هزينه کرد پول نفت نيست.

یک کلام :اقتصاد ايران در سال آينده تنها به يک مهم نياز دارد؛" اعتماد و حمایت از تولید ملی "
احمدی نژاد با اقتصاد ایران چه کرد ؟

40:من رییس جمهور قلبهایی که در برابر فرمان رهبرم سرپیچی کند و به مشایی ها بچسبد نمی خواهم

41:

اعتراض شدید حجت‌الاسلام قرائتی به پیام رئیس جمهور برای چاوز

فرهنگ > دین و اندیشه - یک روز سپس صدور پیام رئیس جمهوری در باره مرگ هوگو چاوز حجت الاسلام قرائتی در اظهاراتی که از تلویزیون پخش شد عبارات بکار رفته در این پیام را به شدت مورد اعتراض برنامه داد.
احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در بیستمین سالروز تأسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد قم که در مدرسه امام خمینی(ره) انجام شد، به پیام رییس جمهور درباره درگذشت چاوز واکنش نشان داد و فرمود: کسی در گوشه ای از دنیا می میرد و کسی هم از گوشه دیگر دنیا تسلیت می گوید و می‌نویسد«که من اطمینان دارم که او از عباد صالح هست و او به همراه مسیح و مهدی موعود خواهد آمد» شما چکاره هستید که این حرفها را بر زبان می آورید، کسی که دستش را از دست مراجع خارج کند دچار این غفلت ها خواهد شد.

رییس ستاد اقامه‌ نماز ادامه داد: بر این پايه ، امام وقت که برای ظهور 313 یار می خواهد ، به فرموده این آقا یکی از اون 313 نفر مشخص شده که کیست، این نشان می دهد وقتی انسان از ریل کتاب الله و عترت خارج شود به کجا خواهد رفت.

وی خاطر نشان کرد: دین حساب و کتاب دارد، کسی حق ندارد از این صحبت ها کند و به طور مثال بگوید ظهور نزدیک هست و یا مراد از یمانی مقام معظم رهبری و یا مراد از دجال فلانی هست، این اشتباه هست رسیدن به این مطالب نیاز به یقین دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی یادآور شد: وقتی شما چیزی را می پسندید و از روی سلیقه شخصی حرفی را می زنید، نباید به صورت عمومی ابراز کنید، ما باید دین را از کتاب الله و عترت بگیریم.

وی ادامه داد: این پیام که از تلویزیون پخش شد، من به عنوان یک معلم قراون باید بگویم که اینها منکر هست و هر کس از این حرفها بزند دستش را از دست مراجع برداشته هست، آدم برای یک لقمه نان نباید ساکت باشد و چشمش را از روی خیلی چیز ها بردارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی تأکید کرد: خداوند حتی به حیوانات کوچک هم روزی می رساند و دلیل نمی شود چون ما از دولت بودجه دریافت می کنیم، بگوییم هر چه که دولت می گوید درست هست.
اعتراض شدید حجت‌الاسلام قرائتی به پیام رئیس جمهور برای چاوز

42:

الهام در همایش خادم مظلوم:
احمدی‌نژاد در رجعتی دیگر همراه با امام عصر حکومت مطلوب را پیگیری خواهد کرد
سخنگوی دولت فرمود: انشاءالله احمدی‌نژاد در رجعتی دیگر همراه با امام عصر(عج) حکومت مطلوب را پیگیری خواهد کرد.

احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.
نقل تصايشانري مرتبط

-------------------------------به نقل خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، غلامحسین الهام سخنگوی دولت و معاون منابع انسانی رئیس‌جمهور در گردهمایی حامیان فرمودمان سوم تیر که عصر امروز در سالن سیدالشهدا شهرستان تهران انجام شد، با اشاره به اینکه حکومت مهدوی در جامعه‌ای رشد یافته و کمال‌پذیر تحقق خواهد یافت، فرمود: حرکت امام و اسلام ناب محمدی همگی از جلوه‌های علم و خرد هستند.

راه حرکت امام از مسیر معرفت و کمال می‌گذرد.
وی اضافه کرد: توحید ناب محمدی در وجود امام متجلی هست و بدون امام نه عقل وجود دارد و نه توحید ناب.

از این رو تنها در سایه ظهور حضرت ولی عصر(عج) هست که رسیدن به سرچشمه زلال و پاک معرفت وجود دارد.
سخنگوی دولت با اشاره به اینکه امروز سوم تیرماه هست و ما شاهد تقارن میمون این روز با ولادت حضرت امام عصر(عج) هستیم‌، فرمود: ‌در سوم تیرماه حادثه‌ای روی داد و دولت احمدی‌نژاد سر کار آمد و امید را به همه دلها نشاند.
وی با اشاره به اینکه احمدی‌نژاد توانست در جامعه جهانی مهدویت را معرفی کند، فراخوان نمود: متاسفانه برخی‌ها توجه به دولت امام وقت(عج) را خرافه تعبیر کردند و تمام تلاش احمدی‌نژاد در مسیر هستبرنامه حکومت علوی را تنها به یک بشقاب خالی محدود کردند.
الهام ادامه داد: متاسفانه در چنین دیدگاهی ساده‌زیستی تبدیل به نگاهی عوامانه شد و دولت به جهل متهم شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت احمدی‌نژاد تمام تلاش خود را در جهت گسترش فرهنگ مهدویت به‌کار برده هست، فرمود: در آینده‌ای نزدیک احمدی‌نژاد که در تبعیت از نیابت امام عصر(عج) سنگ وفاداری را به تمامه گذاشت و وفادارترین و هوشمندترین پیرو امام وقت بود و نیابت او را تبعیت می‌کرد، انشاءالله در رجعتی دیگر همراه با امام عصر (عج) حکومت مطلوب را پیگیری خواهد کرد.
سخنگوی دولت در پایان با ذکر سخنانی ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد حضور و ظهور حضرت امام وقت(عج) برای اجرای عدالت در دنیا خواهیم بود.
الهام در همایش خادم مظلوم: احمدی‌نژاد در رجعتی دیگر همراه با امام عصر حکومت مطلوب را پیگیری خواهد کرد

43:

رو نوشتی از نوشتاری از محمد جوادی در وبلاگ تبیین را با تغییراتی که از دل برامده هست تقدیم شما می کنم:

اولین و تنها رئیس جمهوری بود که برای جلب حمایت امت دست به فریبکاری علنی زد و در حرکتی ریاکارانه کفش هایش را به یک پیرمرد داد.

اولین و تنها رئیس جمهوری که برای رسیدن به قدرت به صورت علنی تهمت و افترایی زد که در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده بود.
اولین رئیس‌جمهوری که پیش از ریاست جمهوری‌اش در شهرداری شهرستان تهران میلیارها توان دزدید و پرونده اش اجازه ی مطرح شدن در قوه ی قضائیه را نیافت.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که همراه هیأت دولتش چهار دوره در تمامی هستانها و شهرهای کشور به عوامفریبی و خرید رای در مقابل وام و سیب زمینی پرداخت.
اولین و تنها رئیس جمهوری که فرهنگ را زیر پا گذاشت و جملاتی فرمود که هیچ فرهنگی ان را برنمیتابد(اب رو بریزید اونجایی که سوخته! ممه رو لولو برد و...)
اولین رئیس جمهوری که در هدفمندی یارانه ها به جای صرف انها به طور غیر مستقیم (امور بیمه ی رایگان و بیمارستان رایگان و ...) فقط برای اینکه وجهه ی عینی داشته باشد و خود را محبوب کند پول را امت داد.

تجربه ای که در تمام کشورهایی که اینکار را تجربه کردند منجر به شکست شده بود.

اولین رئیس جمهوری که برای مسکن مهر وزارت راه سازی را با شهرسازی یکی کرد و برای پیشبرد مسکن ها، بودجه ی جاده ها را گرفت و به دستور وی لکه گیری جاده ها را با سیمان انجام دادند!!!!
اولین رئیس‌جمهوری که در تمام سخنرانی‌ها، چه داخلی و چه بین‌المللی سخنانش را با یاد امام وقت آغاز می‌کرد و به همین دلیل ابتدا دشمنان و سپس دوستان او را متهم به حجتیه بودن کردند و تنها دلیل تهمتشان این بود که وی در وقت انقلاب به جای فعالیت انقلابی علیه امام خمینی سخن میفرمود و با انقلاب مخالف بود.و در سخنرانی هایش با تاختن بدون منطق (...) موقعيت مطلوم نمایی برای اسرائیل ایجاد کرد.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که به ارتباط با رمال‌ها و اجنه متهم شد و این ادعای مضحک ابتدا توسط مخالفان و سپس توسط دوستان در خصوص او مطرح شد و یکبار از خود نپرسیدند که کسی که با اجنه و رمال‌ها در ارتباط هست چه نیازی به این همه دوندگی و سفر برای حل مشکلات دارد.

و از خود پرسیدند که کسی که این همه دوندگی دارد چرا دست به دامان مرتاضان و رمالان هندی شده هست!!!! (و مدارکش هم در وزارت خارجه موجود هست)
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که به نظر خودش با امام وقت غدا میخورد .!!!!
اولین و تنها رئیس جمهوری که بصورت سالیانه در اجلاس سران ساوقت ملل حضور یافت و هنگام سخنرانی خود را در هاله ای از نور میدید!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که وقتی اورانیوم 20 برای هستفاده صلح‌آمیز در مصارف انسان‌دوستانه را به ما ندادند، دستور تولید اون را داد ولی با خود نفرمود که این به قیمت اجر شدن نان سفره ی امت تمام میشود.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش ایران به رتبه 16 علمی جهان دست یافت ولی متهم به عقب‌ماندگی کشور شد.

چون نمیفهمید که دستور دادن برای مقاله نویسی به جای ترجمه فاجعه ی دزدی مقاله از متون لاتین را فراهم میاورد و زیاد شدن مقاله که بیشتر هم سرقت علمی هست باعث پیشرفته شدن یک جامعه نمیشود.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که ورزشکاران در دوره او در المپیک، بهترین نتیجه تاریخ المپیک ایران را کسب کردند، تیم ملی فوتبال برای اولین بار به عنوان تیم اول گروه خود به جام جهانی راه یافت، والیبال ایران در دوره او درخشید ولی مدعیان فریختگی، موفقیت‌های دوره او را ندیدند و مدام از کس دیگری تشکر کردند.

در دوره او در بیشتر شهرستانها و روستاها امکانات ورزشی جهت بهره‌گیری از همه هستعدادهای این مرز بوم ساخته شد و طوری برنامه‌ریزی شد که هستعدادهای قهرمانی از همه امت ایران در شهرها و روستاها موقعيت حضور داشته باشند ولی متهم به امنیتی کردن ورزش شد، در حالیکه همان متهم‌نمايندگان وزرای ورزشی با سابقه امنتیی به مجلس پیشنهاد کردند.

و این همه به این جهت بود که میخواستند ناکامی ها و ناکارامدی دولت را زیر خوشحالی و موفیت های پوشالی پنهان نمايند.

علاوه بر این ضعیف ترین نتیجه ی المپیک در دوران همین دولت اتفاق افتاد.
اولین رئیس جمهوری که محافظینش اجازه می‌دادند امت عادی با او دست بدهند و او را در آغوش بکشند و در دوره او نزدیک شدن به رئیس جمهور برای امت جرم محسوب نمی‌شد از امت نامه می‌گرفت و نامه‌های اونها را رسیدگی می‌کرد و دستور رسیدگی می‌داد و خیلی از خواسته‌های امت از طریق همین نامه‌ها عملی شد.

و هم هی اطرافیان او کسی جز سرسپردگان نبودند .

چرا که امت عادی نمیتوانستند از میان انها بگذرزند!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که بیشترین تعداد هستیضاح و عدم رای اعتماد به وزرا، در وقت ریاست جمهوری وی صورت گرفت.

بیشترین تعداد سوال از وزیران در دوره او اتفاق افتاد،زیرا کابینه اش را افرادی چون کردان تشکیل میدادند که سواد نداشتند و یا کسانی چون دانش جعفری که سخنان احمدی نژاد را قبول نداشتند.

در عین حالیکه طبق قانون پايه ی به قراون کریم در مجلس قسم یاد کرده بودتا از حریم ردم ایران دفاع کند خود در مناظرات حرمت امتی را که برای پاسداشت انها قسم یاد کرده بود برای رسیدن دوباره به قدرت پامال کرد و قسم خود را زیر پا نهاد و بهتان هایی زد که...

اولین رئیس جمهوری که هر وزیری با وی مخالفت میکرد یا باید هستعفا میداد و یا در حالی که در سفر بود خبر عزلش را از طرف مقابل میشنید (متکی) در آلودگی هوا ادارات را تعطیل می‌کرد تا سلامتی امت به خطر نیافتد ولی مدیرانش سر کار حاضر بودند.

بین‌التعطیلین را به خاطر سفر و افزایش وقت تفریح امت تعطیل می‌کرد، ساعات کاری را کاهش داد، مرخصی زایمان را افزایش داد و به امت راحت می‌گرفت.

برای سفر به امت سهمیه اضافه بنزین می‌داد و می‌خواست مبلغ یارانه‌ها را افزایش دهد نه اونکه اون را قطع و یا به یارانه غیر نقدی تبدیل کند و کسری بودجه هم نمی‌آورد.

حقوق بازنشستگان و کارمندان را افزایش می‌داد.

سهام عدالت داد و سالها در مدارس شیر توزیع کرد ولی این را بعنوان تنها افتخار عملکرد سه ماهه‌اش فراخوان نکرد.

برای این که خودشیرینی کند و در ایام تعطیلی بهترین موقعيت ها را برای دزدی یارانش فراهم کند.


اولین و تنها رئیس جمهوری که پس از دو دوره، کاندیدایش در انتخابات رد صلاحیت شد و کاندیدایی در دوره بعد نداشت در حالیکه تقریبا دو سال همه رسانه‌ها می‌فرمودند او میخواهد رئیس جمهور مادام العمر باشد و مدل پوتین مدودف را در سر می‌پروراند.

و البته این ظاهر قضیه بود.

چون در باطن طرفدار شدید جلیلی بود.
اولین و تنها رئیس جمهوری که دادگاهی شد.

(او اولین نفر نیبود.

این دروغ هست)
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که پس از دوره ریاست جمهوری ادعای تقلب نکرد، صحبت از براندازی نکرد، نامه بدون سلام و السلام به رهبری ننوشت، از براندازان حمایت نکرد، ولی به دادگاه فراخوانده شد و محاکمه خواهد شد، نه با شکایت امت، بلکه با شکایت مسئولین و ملزم به حضور در دادگاه شده هست.

از بس که دزدی کرده هست!البته دزدیهایش را نمیخواهند بررسی نمايند.

بلکه توهین و اهانتهایش را بررسی مینمايند.
اولین رئیس جمهوری که متهم شد اگر کاندیدایش در انتخابات رد صلاحیت شود مملکت را به آشوب خواهد کشید ولی وقتی دید اقبال امتی به کاندیدای رقیب وی هست(هاشمی) سکوت را ترجیح داد.


اولین و تنها رئیس جمهوری که از محله نارمک شهرستان تهران به ریاست جمهوری آمد و پس از مسئولیتش به محله خود در نارمک بازگشت.

و البته جزیره ای در ونزوئلا به نام خود دارد.

و دانشگاهی برای خود دست و پا کرده بود و 20 هزار میلیاد از بیت المال را به حساب دانشگاه خودش ریخته بود.
اولین و تنها رئیس جمهوری که سخنان مهمش را نمی‌شنیدند و شوخی‌ها و طنزهای صحبتهایش را تیتر یک رسانه‌ها می‌کردند و از این طریق به تخریب او می‌پرداختند.

چرا که او طنز نمیفرمود بلکه هجو میکزرد و جک میفرمود! طنز هنر مردان بزرگی هست که امثال احمدئی نژاد از انجام ان عاجزند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که به نزدیک‌ترین یارانش تهمت اختلاس و دزدی زدند و عدم رسیدگی به اون را خط قرمز رئیس جمهور خواندند و حتی پس از دوران ریاست جمهوری‌اش نیز دادگاهی برای این اتهام انجام نکردند.

چرا که هنوز هم اجازه صادر نشده هست!!! واقعا چرا؟؟؟؟؟
اولین رئیس‌جمهوری که در دوره ریاست‌جمهوری‌اش دیگران رفتند و مذاکرات هسته‌ای را انجام دادند و فروش نفت ایران و موسسه مالي مرکزی تحریم شد ولی مخالفان، مدیریت او را علت مشکلات کشور دانستند و تحریمها را بی‌اثر! سرپرست تیم مذاکره نماينده تایید صلاحیت شد ولی نامزد او را رد صلاحیت کردند تا کشور به آرامش برسد.

( و این احمدی نژاد نبود که تحریم ها را کاغذ پاره خواند و یبا موضع گیریهای احمقانه اش باعث قطع و تیرگی روابط ایران با جهان شد روابطی که خاتی مدتها تلاش کرد تا ان را به سامان کند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که معاون اولش را به میل خود انتخاب نکرد، به دستور رهبری برای حفظ دوستی دوستان، تمکین کرد اما مدعیان، او را به انحراف متهم کردند و عقد دوستی با او شکستند و به روی خود هم نیاوردند.

و برای همین معاون اول از سخنان رهبری روی برتافت و تا وقتی نامه ی رهبری علنی نشد ، به سخن ایشان وقعی ننهاد!!!!!همان معاون اولی که برای اولین بار در نظام جمهوری اسلامی برای اسرائیل ملتی مستقل قائل شد!و ادعای دوستسی یا ملت اسرائیل را کرد!!!!!
اولین رئیس‌جمهوری که بزرگترین اختلاس در وقت او به وسیله خودش علنی شد ولی این اختلاس به اطرافیان او نسبت داده شد اما در نهایت در دادگاه اثری از این ارتباط مشخص نشد و عذرخواهی هم صورت نگرفت.

و خود او هم از تهمت هایی که در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده از امت و از انها عذرخواهی نکرد.
اولین رئیس جمهوری که بعد ریاست جمهوری‌اش حق هیچ‌کاری حتی تأسیس دانشگاه ندارد و این کار او غیر قانونی فراخوان شد.

بودجه‌ی دانشگاهش عودت داده شد و مخالفان همچنان بودجه مصوب قانونی عودت داده شده را جزء تخلافاتش محسوب می‌نمايند.

و با چه پر رویی ان را حق خود و قانونی میداند!!!!!!
اولین و تنها رئیس جمهوری که قانون را تغییر دادند که مجری انتخابات نباشد و در عین حال بخاطر همراهی با یکی از کاندیداها به او خورده گرفتند در حالی که خود با اینکه جایگاه حقوقی و سابقه ریاست جمهوری داشتند صریحا و علنا از یک کاندیدا حمایت کردند و کسی به اونها انتقادی وارد ندانست.

( چرا که شاهکارش را در انتخابات قبلی و انتخابات مجلس به یاد داشتاند!!!!)
تنها رئیس‌جمهوری که توسط رهبری بازگرداننده ریل انقلاب به خط اصلی نامیده شد ولی دیگران او را بزرگترین خطر از صدر اسلام تا کنون نامیدند، مداح مدعی در مجلس امام حسین زشت‌ترین تعابیر را در خصوص او و رئیس‌دفترش بکار برد، یک روحانی فهم او را از گاو کمتر دانست و مدعی‌العموم ادعایی بر علیه اونها نکرد در حالیکه او امتی ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایران بود.

همان که رهبری که به خاطر مخالفت با وی 10 روز خانه نشینی کرد!
اولین و تنها ریس جمهوری بود که وزیر اطلاعاتش بر علیه او مصاحبه می‌کرد.

(ببین چی بوده!!!!)
اولین و تنها رئیس جمهوری بود که پس از رفتنش، یهودیان اسرائیل ناراحت شدند که دیگر نمیتوانند با موضع گیریهای تند وی مظلوم نمایی نمايند.!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که ....

و یکشنبه جنجالی مجلس را رقم زد.

(و باز هم مچ گیری و باز هم بی اخلاقی!!!)
اولین رئیس جمهوری که در مجلس شورای اسلامی اطرافیانش را به ارتباط با منافقین متهم کردند ولی اجازه دفاع از تریبون مجلس را به او ندادند و او را به بیرون از مجلس هدایت کردند.

همان کاری که وی با دیگران در مناظرات کرد و به دیگران وقت صحبت ندادند!!!! دار مکافات همین دنیاست!!!!
اولین و تنها رئیس جمهوری که فرمود اسرائیل باید از بین برود و در مرز لبنان و رژیم صهیونیستی حضور یافت و شجاعانه بر علیه صهیونیستها و به نفع ملتها سخنرانی کرد و در عین حال نزدیک‌ترین فرد به او را حامی رژیم صهیونیستی نامیدند و پس از مدتی او و رئیس‌دفترش را بهایی و منحرف نامیدند.

و کسی که (...) زمین بازی را در ذاختیار اسرائیل برنامه داد تا هرگونه میخواهد بهره برداری کند.!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش مجلس از او سوال کرد و در مجلس جهت جواب به سوالات نمایندگان حضور یافت.

و همه را به سخره گرفت!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که همین الان اگر جرأت نمايند و از امت نظرسنجی نمايند محبوب‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایران هست و محبوبیتش اونقدر زیاد هست که رییس جمهور سپس او در نقل صد روزه فقط به تخریب او می‌پردازد تا شاید از محبوبیت او بکاهد.

!!! اوه بله! البته! اسین را که واقعا راست میگویی!!! همین الان حاضر هستیم بین او و خاتمی رفراندوم بگذاریم تا سیه روی شود هر که درو غش باشد.
اولین و تنها رئیس جمهوری که نخست وزیر اسرائیل درباره او فرمود که احمدی‌نژاد باید از صحنه سیاست حذف شود و ...

حذف شد!
حذف که نه باید کنار میرفت قانونا و رفت و با این کار خوشبختانه موقعيت از دست اسرائیلی ها گرفته شد.
احمدی‌نژاد مرد اولین‌ها بود و خیلی از اولین‌ها در دوره او اتفاق افتاد.


سایر اولین‌های رئیس جمهور قلبها را شما ارسال کنید
اما بقیه اش را من میگویم:
اولین رییس جمهوری که بعد پیروزی مشکوک که چه عرض کنم، بعد کودتا دست به تحقیر رقبا زد و شال سبز را به گردن اویخت تا دل میلیونها نفر را زخمی کند!
اولین رییس جمهوری که وقتی مجری از او سوال کرد که جریان خانه ی 200 میلیادی چیست/ جواب داد که به شما مربوط نیست و هنگامی همین جواب وی از تلوزیون پخش شد وی را به لیبی تبعید کردند
اولین رییس جمهوری که یک زن را بوسید اما کسی به او اعتراض نکرد.
اولین رییس جمهوری که ادعای ارتباط با امام وقت را کرد و چاوز را از یاران امام وقت و از رجعت نمايندگان نامید.
دذولین رییس جمهوری که فکر میکرد به امت پول بدهیم تا خرج نمايند((...) باعث تورمی میشود که عملا قدرت خرید امت را کمتر میکند)
اولین رییس جمهوری که بگم بگم را راه انداخت!
اولین رییس جمهوری که علنا فرمود که مشکل ما موی بیرون امده ی یک دختر نیست و در دوران وی بدترین رفتارها با دختران و پسران شد
اولین رییس جمهوری که رشد اقتصادی در وقت وی زیر صفر شد علیرغم درامد کهکشانی که داشت
اولین رییس جمهوری که ...
دوستان بگویید...
اولین ها را از زبان دل خونین شما میشنویم...

44:

این دیگر چه همراه امام عصری هست که به نائب امام عصر دهن کجی و نافرمانی می کند؟؟ و برای مشایی ها همه چیز را نابود می کند؟45:

کاش کسی کمی آمار در اختیار دولت راستگویان برنامه دهد!
زدید به قول معروف چه می گویند> خال هدف

اتفاقا مشکل احمدی نژاد این نبود که ایران دوست نبود یا پیشرفت مملکت را از جان ودل نمی خواست که حتی کمترین هستراحت را داشت و شب و روز در حال دوندگی برای سر وسامان دادن به امور بود اما>>>>>>>>>

این اما مهمه !!!

مشکل اطرافیان او بودند که آمار های تخیلی و نمودارهای قلابی دستش می دادند.

46:

خورشید جان اصلا بخیال به ما چه کی راست میگه

نطر خودت را میشه بگی کدوم گزینه درسته؟


براستی نرخ تورم 23 در صد محمود احمدی نژاد درست هست


یا 43 در صد اقای روحانی ...؟

47:

وقتی دیگر نن جون کروبی هم میفهمد که گوشت و مرغ و ماست چند برابر شده!!! حالا شما هی بیا نمودار و نقاشی جعلی نشان بده!!!!! سودش چیست؟

48:

اعتراف احمدی‌نژاد که راز نوسانات قبل دلار و ارز را روشن کرد اعتراف احمدی‌نژاد که راز نوسانات قبل دلار و ارز را روشن کرد
سرانجام محمود احمدی‌نژاد، سه ماه پس از اتمام دوران ریاست‌جمهوری‌اش، به روش خود در تأمین منابع مالی یارانه‌ها اعتراف کرد؛ روشی که در وقت ریاست‌جمهوری‌اش، به شدت اون را انکار می‌کرد، “رئیس‌جمهور سابق” در سخنانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در جواب به انتقادهایی که از روش جاری پرداخت یارانه‌ها می‌شود، فرموده هست: “با ما به‌التفاوت ارز آزاد و دولتی ۴۰۰ هزار بشکه نفت که سالانه حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان می‌شود، می‌توان تمامی مبلغ یارانه‌ها را تأمین و مازاد اون را در بخش‌های تولیدی مصرف کرد.”‌
به نقل عصر ایران، پیش از این و در هنگام تنش‌های ارزی در کشور ـ به ویژه در سال‌های پایانی دولت احمدی‌نژاد ـ که بالا رفتن قیمت دلار در بازار آزاد را در پی داشت و نیز در مقاطعی که قیمت سکه، بی‌هیچ سببی بالا می‌رفت و سپس پرداخت یارانه‌ها پایین می‌آمد، بسیاری از امت و تحلیلگران بر اون بودند که ایجاد فاصله کاذب بین قیمت دولتی و قیمت آزاد ارز و نیز جهش بی‌حساب و کتاب قیمت سکه – حتی در وقت‌هایی که بهای جهانی طلا کاهش می‌یافت- کار خود دولت هست تا بتواند با ایجاد هیجان کاذب برای خرید در جامعه، نقدینگی را جمع و سپس در قالب یارانه بین امت تقسیم کند.
با این حال، دولت زیر بار این ادعا نمی‌رفت و مدعی بود که بالا و پایین بردن قیمت‌ها در بازار ارز و سکه، کار چند پیامک خبری هست و دولت در این باره، نمی‌تواند کاری بکند.

البته در اون وقت هم هیچ‌کس باور نکرد که چند پیامک خبری از کل سیستم دولتی که همه اقتصاد را در دست دارد، مؤثرتر هست ولی به هر حال، دولت و رئیس‌اش در این ادعا، بسیار مصرّ بودند!
سخن احمدی‌نژاد بدان معناست که هر چه فاصله قیمتی بین ارز دولتی و آزاد بسیارتر باشد، دست دولت در کسب در آمد بازتر هست.

از منظر عدد و رقمی نیز نسخه احمدی‌نژاد همانند بسیاری از عددسازی‌هایش در ۸ سال قبل، نادرست هست زیرا اگر ۴۰۰ هزار بشکه نفت مورد ادعای احمدی‌نژاد را در تعداد ایام سال ضرب کنیم و سپس در عدد ۱۱۰ دلار (حداکثر قیمت نفت در حال حاضر)، ضرب نماییم عدد ۱۶ میلیارد دلار در می‌آید.

با توجه به مابه‌التفاوت حدوداً ۵۰۰ تومانی ارزهای دولتی و آزاد، عدد به دست آمده، ۸ هزار میلیارد تومان می‌شود نه ۱۶۰ هزار میلیارد تومان.
می گویند کسی بر نوازنده‌ای خرده گرفت، نوازنده که می‌دانست او فقط غُر می‌زند و کاری بلد نیست، فرمود: “گر تو بهتر می‌زنی بستان بزن”
در مورد احمدی‌نژاد، حتی این جمله را نیز نمی‌توان فرمود چرا که او ۸ سال تمام سازش را زده هست و همه شنیده‌اند که چگونه می‌زده و چه آثار سوئی بر جای گذاشته هست بنابر این نباید انتظار داشته باشد به او بگویند برگرد و بستان و بزن!
اعتراف احمدی‌نژاد که راز نوسانات دلار و ارز را روشن کرد/ تلاش برای مبارزه با قانون ممنوعیت شلوار پوشیدن زنان/ کشورهایی که بیشترین میزان س�

49:

خواهش میکنم این مطلب از بهترین وزیر دولت قبلی را بخوانید ببینید امت را چطوری گرفتار مینمايند:
دفاع وزیر کار از افزایش قیمت دلار

اقتصاد > بازارکار - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرمود: برپايه فرضیه‌های اقتصادی افزایش قیمت ارز به معنی گرانتر شدن قیمت کالاهای خارجی هست که این خود باعث کاهش میل به واردات و سودآوری بیشتر کالاهای صادراتی ایران می‌شود.
احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.

ˈعبدالرضا شیخ الاسلامیˈ، اضافه کرد: همچنین می‌بایست سهم کالاهای وارداتی به لحاظ مصرفی، واسطه‌ای و اولیه را بررسی کرد در صورتی که حجم بیشتر واردات شامل کالاهای مصرفی باشد این موضوع به نفع ما هست زیرا کالاهای ایرانی (تولید داخل) به دلیل ارزانی جایگزین کالاهای وارداتی خواهد شد و در نتیجه باعث افزایش تولید داخل و به ‌تبع اون افزایش اشتغال می‌شود.

وی با اشاره به مفید بودن یکسان‌سازی نرخ ارز،تصریح کرد که در مجموع باید اختلاف قیمت داخل و خارج کشور که ناشی از غیر واقعی بودن نرخ ارز هست رفع شود و به‌عبارتی قیمت واقعی ارز در بازار تعیین شود.

شیخ الاسلامی در ادامه بیان داشت: شاید این موضوع در کوتاه‌مدت مشکلاتی به‌همراه داشته ‌باشد اما در بلند‌مدت به طور یقین یکسان‌سازی نرخ ارز به نفع تولید داخل خواهد بود.

وی اضافه کرد: وجود تحریم‌های اقتصادی و شدت یافتن اون در طول وقت مبادلات و مراودات بنگاه‌های اقتصادی با خارج از کشور را دشوار و پرهزینه می‌‌کند.

مشکلات تامین مواد اولیه و واسطه در برخی از فعالیت‌های اقتصادی و عدم کفایت منابع مالی داخلی جهت راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و زیربنایی به ویژه در صنایع نفت و گاز و سایر صنایع سنگین کشور نیز به طور قطعی سرعت رشد و توسعه اقتصادی در کشور را تحت تأثیر برنامه خواهد داد.

شیخ الاسلامی معتقد هست: شرایط یاد شده در کنار رکود اقتصادهای جهانی تولید را تحت تاثیر برنامه داده و به تبع اون نیروی انسانی را در کسب موقعيت‌های شغلی دچار مشکل خواهد کرد.

بنابراین از این منظر تحریم‌های شدید اقتصادی دارای آثار منفی بر تحولات بازار کار کشور هست اما اقدامات و تدابیر لازم برای کاهش اثرات نامطلوب تحریم‌ها بموقع اتخاذ شده و تداوم خواهد یافت.

وی فراخوان نمود: بدیهی هست روی دیگر سکه تحریم‌ها اتکا به قابلیت‌های نیروی داخل و جایگزینی تولیدات خارجی با محصولات تولید ملی هست.

واقعی شدن نرخ ارز به محدودیت واردات ارزان کالای خارجی خواهد انجامید و محصولات داخلی موقعيت عرض‌اندام در بازار محصولات را خواهند یافت.بنابراین رونق تولیدات داخلی افزایش سطح اشتغال را به‌دنبال خواهد داشت.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پایان تاکید کرد: در این مورد سعی شده منابع موسسه ماليی کشور برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال به‌منظور رشد اقتصادی و افزایش رفاه، بسیج شود.

در این راستا با مدیریت شورای عالی اشتغال، تسهیلات قابل توجهی توسط سیستم موسسه ماليی تجهیز شده ‌است.
دفاع وزیر کار از افزایش قیمت دلار

50:

آمار وزیر اقتصاد از نقدینگی واقعی و مطالبات معوق


وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به رسیدن رقم مطالبات معوق موسسه ماليی به 75 هزار میلیارد تومان، فرمود: اصلاحات در نظام موسسه ماليی باید با اولویت کاهش مطالبات معوق موسسه ماليی اجرا شود.

وی تصریح کرد: در شرایط سخت و خطیری برنامه گرفتیم که با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست در حالیکه برنامه بود رشد اقتصادی 8 % باشد اما در سال گذشته این متغیر به منفی 5.6 دهم % رسید و از طرف دیگر با حجم عظیمی از جوانان جویای کار مواجه هستیم.

*باید در چند سال آینده برای 8.5 میلیون نفر شغل ایجاد کنیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: هم‌اکنون 3.5میلیون بیکار و 5 میلیون دانشجو داریم که در سال‌های آینده فارغ‌التحصیل خواهند شد بنابراین باید منتظر ورود اونها به بازار کار باشیم؛ برای سال‌های آینده باید 8.5میلیون شغل ایجاد شود تا بتوانیم پاسخگوی تقاضا باشیم.

وی با اشاره به کاهش 200هزار نفری تعداد شاغلان در سال 90 بر پايه آمارهای مرکز آمار ایران فرمود: متأسفانه نرخ بیکاری جوانان و فارغ‌التحصیلان حدود 45 % هست و این مسئله شرایط را حساس‌تر می‌کند و از طرف دیگر اقتصاد با رکود و تورم مواجه هست به طوریکه در 12ماه منتهی به شهریور نرخ تورم به عدد بی‌سابقه 40 % رسیده هست.

طیب‌نیا ادامه داد: درست هست که نرخ تورم در سال 74، 49.5 % شد اما در اون دوره تورم همراه با رشد اقتصادی بود اما وضعیت کنونی تورم همراه با رکود هست که این مسئله شرایط را سخت و غیرقابل تحمل می‌کند.

وی تصریح کرد: دولت به دنبال حفظ ارزش پول ملی با کنترل تورم هست زیرا هر اقدامی بدون توجه به تورم و کنترل اون جواب مثبت نمی‌دهد و در واقع رشد اقتصادی با اعمال سیاست‌های انبساطی ایجاد نخواهد شد.

وزیر اقتصادی با اشاره به عملکرد اقتصادی 8 سال گذشته فرمود: در دوره قبل سعی می‌شد با اعمال سیاست‌های انبساطی پولی و مالی رشد اقتصادی افزایش یابد اما نتیجه این سیاست‌ها جز تورم نبود.

وی ادامه داد: مصادیق این سیاست‌ها مسکن مهر بود که البته هدف مقدسی بود اما توسط منابع موسسه مالي مرکزی موجب بروز تورم سنگین در کشور شد؛ هستقراض از منابع موسسه مالي مرکزی برای پرداخت پول نقد به خانوارها، اجرای طرح بنگاه‌های زودبازده و سیاست‌هایی از این دست در راستای این اهداف بود که نتیجه نشان داد با اعمال اینگونه اقدامات رشد اقتصادی افزایش نمی‌یابد.

*رقم واقعی نقدینگی بیش از 600 هزار میلیارد تومان هست

طیب نیا با بیان اینکه هم‌اکنون اقتصاد ایران علاوه بر رکود با حجم بالای نقدینگی مواجه هست، فراخوان نمود:‌ نقدینگی 500 هزار میلیارد تومانی فراخوان شده تنها نقدینگی قابل شناسایی توسط موسسه مالي مرکزی بوده و در صورت اضافه کردن سهم 30 %ی مؤسسات غیرمتشکل پولی حجم نقدینگی هم‌اکنون بیش از 600 هزار میلیارد تومان هست.

به فرموده وی نتیجه اقدامات اقتصادی در سال‌های گذشته جز توسعه فقر، رکود و تورم چیز دیگری نبوده هست.

آمار وزیر اقتصاد از نقدینگی واقعی و مطالبات معوق - Tabnak.IR | تابناك

51:

ایشان دو مشکل داشت>>

1) اطرافیانی مثل مشایی

2) انکار حقایق: ایشان صاف در دوربین تلویزیونی نگاه می کرد و می فرمود من از هاله نور چیزی نفرمودم! درحالی که بقال سر کوچه ما هم فیلم هاله نور را دیده بود!!!!

52:

وی اضافه کرد: اگر کسی خسارتی به انقلاب وارد کرد، اگر این خسارتش ندانم­ کاری بوده، بخشش در فرهنگ اسلامی وجود دارد و می­توان او را بخشید اما کسی که آگاهانه به انقلاب خیانت کند انقلاب و امت و نظام نمی ­توانند از او بگذرند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : شهردار شهرستان تهران در برنامه «دیروز، امروز، فردا» فرمود: امروز مشکل اصلی ما مشکل اقتصادی هست که ریشه در مدیریت غلط و اشتباه دارد.

به نقل انتخاب به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف شهردار شهرستان تهران که شب گذشته به مناسبت هفته دفاع مقدس مهمان برنامه «دیروز، امروز، فردا» بود، درخصوص دفاع هشت ساله رزمندگان از کشور و انقلاب، شرایط پس از جتگ، مشکلات اقتصادی امروز و فضای مدیریتی حاکم بر جامعه سخنانی مطرح کرد.

شهردار شهرستان تهران با شرح مشکلات امروز جامعه در حوزه اقتصاد تاکید کرد: ما به چه می­گوییم دزدی؟ یک نوع دزدی، دزدی 3 هزار میلیارد تومانی هست که واقعا جای تاسف دارد و توقع امت برخورد در این زمینه هست.

ولی به نظرم دزدی دیگری هم وجود دارد که بدتر از نوع اول هست.

وی در توضیح این نوع از دزدی فرمود: دزدی دوم این هست که بنده که بیت ­المال را در دست دارم شخصی برای اون تصمیم بگیرم.

نه اینکه برای خودم خرج کنم، نه، بلکه شخصا و برخلاف ضوابط برایش تصمیم بگیرم و اون را خرج کنم.ما نباید بر خرد جمعی، قانون و حرمت انسان­ها پا بگذاریم و از اونها بگذریم.

قانون ولو غلط را همه باید اجرا نمايند.

اما متاسفانه امروز ما در این زمینه دچار مشکل هستیم.
قالیباف: ظاهر امروز امت باطن مسوولان هست

53:

سلام دختر! خوشحال میبینمت اینجا!
دلم برای دوستان قدیمی 0هر چند مخالف9 تنگ شده!!!!!

54:

يکي از پرسش هايي که کمتر به اون پرداخته مي شود، اين هست که آيا دولت در هشت سال فعاليت خايشانش مي توانست عملکرد بهتري را داشته باشد، از اونچه اکنون به دست آورده هست؟
"گروه اقتصادی صراط" - ميراث اقتصادي هشت سال رياست جمهوري محمود احمدي نژاد براي دولت آينده چه خواهد بود؟ گرچه مرد اول دولت تاکيد دارد که تا روز آخر عمر دولت دهم همانند روز نخست دولت نهم به کار خود ادامه خواهد داد، اما اونچه در بهار 1392 دغدغه همگان هست، يافتن پاسخي هست به اينکه فرجام گام هاي ناتمامي که دولت فعلي در اقتصاد ايران برداشته، چه خواهد بود و در سالي که نظام سياسي کشور، انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري را در پيش دارد و دولتي خواهد رفت و دولتي ديگر خواهد آمد، چشم انداز اقتصادي ايران را چگونه بايد ديد؟

يکي از پرسش هايي که کمتر به اون پرداخته مي شود، اين هست که آيا دولت در هشت سال فعاليت خايشانش مي توانست عملکرد بهتري را داشته باشد، از اونچه اکنون به دست آورده هست؟

به راستي اگر به فرموده احمدی نژاد ما در کشور هیچ مشکل اقتصادی نداریم و واقعيات اقتصادي کشور بسيار خوب هست، پس سبب اين نابساماني ها چيست؟

در نبود امکان دسترسي به اطلاعات و آمارهاي دقيق و به روز اقتصادي اين سال ها باید به اين پرسش کليدي جواب داده شود که تا چه ميزان ناگواري ها و نابساماني هاي آشکار شده در اقتصاد ايران به ايشانژه در سال 1391 و چشم انداز اون در سال 1392 ناشي از خطاهاي دولت نهم و دهم هست و تا اندازه اي خارج از اراده دولتمردان؟ نقل ذیل به طور اجمال به بررسی برخی از شاخص های اقتصادی دولت نهم و دهم می پردازد:

نفتی ترین دولت تاریخ و آمار اشتغال

ترديدي وجود ندارد که دولت همچنان بر رونق توليد و رشد اقتصادي و کاهش نرخ بيکاري و محقق شدن ديگر شاخص‌هاي اقتصادي تاکيد کند اما تامل در برخي آمارهاي نيمه انتشار يافته نشان از ناکامي ها دارد تا اونجا که مي توان به صراحت فرمود شاخص اشتغال در هفت سال و نيم اخير منفي شده هست به اين بيان که ميزان اشتغال از دست رفته فراتر از اشتغال هاي جديد هست و نفتي ترين دولت تاريخ ايران با نزديک به 600 ميليارد دلار هرگز نتوانست به هر دليلي رشد 8 %ي در اقتصاد را محقق سازد

نتیجه انتقادات موسسه ماليی چه شد؟

محمود احمدي نژاد را بدون ترديد بايد منتقد جدي نظام موسسه ماليي ايران در طول تاريخ دانست که از ابتدا سر ناسازگاري داشت تا اونجا که به سالي عمده مديران شبکه موسسه ماليي به فرمان او تغيير داده شدند، در دوران رياست جمهوري اش موسسه مالي مرکزي چهار رئيس کل را به خود ديد و هستقلال نيم بند عالي ترين نهاد پولي و ارزي کشور را ناديده گرفت تا اونجا که هستقلال موسسه مالي مرکزي را برخاسته از اقتصاد سرمايه داري خواند و نظام موسسه ماليي ايران را امتي و دخالت دولت را حق امت دانست، از سايشان ديگر بديهيات علم اقتصاد در دولت نهم از جمله رابطه نقدينگي و تورم و ...

ناديده گرفته شد و نرخ سود موسسه ماليي هم پايين آورده شد و اين ماجرا با تشکيل دوکارگروه براي آسيب شناسي و اصلاح ساختاري نظام موسسه ماليي هم ادامه يافت اما اکنون بايد پرسيد نتيجه چه شد؟

خوب های اقتصادي دولت

اقتصاد ايران در دولت نهم و دهم شاهد سه تحول بنيادين بود؛ نخست سهميه بندي بنزين، دوم اجراي طرح مسکن مهر و سوم و مهم‌ترين تحول در تاريخ اقتصادي ايران اجراي فاز نخست هدفمندي يارانه ها.

هر سه اين موارد با در نظرگرفتن برخي کاستي ها و مشکلات ناشي از اون نشان از جسارت و جرات محمود احمدي نژاد و دورانديشي او دارد که در صورت کوتاهي، مصلحت سنجي يا کم توجهي دولتمردان اقتصاد ايران با يکي از جدي ترين چالش هاي اقتصادي داخلي و خارجي مواجه مي شد.


اشتباهات هستراتژیک اقتصادي احمدی نژاد

بي انضباطي بودجه اي، تزريق بي محاباي نقدينگي و کم اثر ديدن پس لرزه هاي اقتصادي ناشي از تحريم ها عليه جمهوري اسلامي ايران به ايشانژه دستکم گرفتن تنگناهاي تشديد نماينده التهابات ارزي که منجر به از دست رفتن کم سابقه ارزش پول ملي شد، را مي توان سه خطاي بزرگ اقتصادي دولت دانست.

چه اينکه دست و دل بازي هاي بودجه اي دولت و هزينه کرد درآمدهاي نفتي و تبديل اون به ريال اثرات اقتصاد بیماری هلندي را در اقتصاد ايران نمايان ساخت و بخش زيادي از دلارهاي ناشي از فروش نفت خام صرف واردات فاقد ضرورت و اضافه بر نياز واقعي کشور شد و بسياري از واحدهاي توليدي در اثر همين واردات، توان رقابتي خود را از دست دادند.

اما اين تنها اشتباه دولت نبود چه اينکه رشد حدود 700 %ي حجم نقدينگي در حالي که رشد اقتصادي ايران در هفت سال نخست حيات دولت نهم و دهم در خوشبينانه ترين وضعيت 30 % هم نبوده، باعث شد تا موجي از رشد عمومي قيمت ها در جامعه نمايان شود.

برآوردهاي رسمي نشان مي دهد که حجم نقدينگي از حدود 65 هزار ميليارد تومان در سال 1384 به رقم خيره نماينده 438 هزار ميليارد تومان رسيده که اين نتيجه بي انضباطي هاي بودجه اي و انبساط در سياست‌هاي پولي و ناديده گرفتن رابطه بين نقدينگي و تورم هست.

التهاب ارزي، فشارهاي داخلي و خارجي

پاشنه آشيل سياست ها و برنامه هاي اقتصادي دولت نهم و دهم را مي توان در تنظيم سياست هاي درست ارزي قلمداد کرد چه اينکه اکنون همه شاهد از دست رفتن يکي از مهمترين دستاوردهاي اقتصادي دولت اصلاحات براي تک نرخي کردن ارز و از ميان برداشتن رانت هاي ارزي هستند.

خطاي جدي دولت نخست اين بود که حکم برنامه هاي چهارم و پنجم توسعه براي اصلاح نرخ ارز برمبناي ميانگين نرخ تورم داخلي و خارجي را ناديده گرفت و سرمست از درآمدهاي سرشار نفتي هرگز به اجراي حکم قانوني براي واقعي کردن نرخ ارز تن نداد.

خطاي جدي تر دولت اين بود که وقتي فشارها و تنگناهاي ناشي از تحريم ها به طور مستقيم درآمدهاي نفتي و نقل و انتقالات ارزي را هدف برنامه داد، در يک مقطع اين تهديد را جدي نگرفت و در حالي که نرخ ارز مدام در نوسانات شديد سير مي کرد، به جاي واقع بيني وعده ارزان سازي ارز داده شد تا اونجا که اعتماد افکار عمومي به وعده ها و فرموده هاي ارزي دولتمردان و مسئولان به تدريج کم شد و در مقطع وقتي ديگر که ديگر تک نرخي کردن ارز به يک رايشاناي از دست رفته تبديل شده بود، بازهم تلاش نکردند تا مديريت بازار ارز را جدي تر بگيرند و به جاي سوق دادن به موقع بخشي از تقاضاهاي ارزي غيرضرور به سمت بازار آزاد تنها تلاش ها معطوف به دستکاري در مقررات ارزي و صدور بخشنامه هاي متعدد شد که نه تنها بر التهاب ها اضافه کرد و آرام آرام فضاي کسب و کار هم تحت تاثير اين نوسان در تصميم گيري ها گرفتار آزمون و خطا در تصميم گيري ها شد.

البته نبايد از دايره انصاف خارج شد که تحريم ها هم مدام تشديد شد و در اين جنگ ارزي نابرابر تولد مرکز مبادلات ارزي تدبيري بود ديرهنگام و البته با کارآيي نسبتا قابل تامل.

با اقتصاد 92 چکار کنیم

به نظر مي رسد اقتصاد ايران دست‌کم در سال 92 به توجه بيشتري نياز دارد چرا که به واسطه تغيير دولت ممکن هست فعاليت هاي اقتصادي دچار نوسان و رکود شود، کمبود نقدينگي و رکود توام با تورم اين رکود را تشديد کند، نوسانات ارزي و دشواري هاي تجاري فضاي کسب و کار را بازهم ملتهب تر سازد و فشار هاي خارجي بازهم تشديد شود به ايشانژه اينکه در بودجه سال آينده دولت ديگر خبري از ولخرجي در هزينه کرد پول نفت نيست.

یک کلام :اقتصاد ايران در سال آينده تنها به يک مهم نياز دارد؛" اعتماد و حمایت از تولید ملی "
احمدی نژاد با اقتصاد ایران چه کرد ؟

55:من رییس جمهور قلبهایی که در برابر فرمان رهبرم سرپیچی کند و به مشایی ها بچسبد نمی خواهم

56:

اعتراض شدید حجت‌الاسلام قرائتی به پیام رئیس جمهور برای چاوز

فرهنگ > دین و اندیشه - یک روز سپس صدور پیام رئیس جمهوری در باره مرگ هوگو چاوز حجت الاسلام قرائتی در اظهاراتی که از تلویزیون پخش شد عبارات بکار رفته در این پیام را به شدت مورد اعتراض برنامه داد.
احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در بیستمین سالروز تأسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد قم که در مدرسه امام خمینی(ره) انجام شد، به پیام رییس جمهور درباره درگذشت چاوز واکنش نشان داد و فرمود: کسی در گوشه ای از دنیا می میرد و کسی هم از گوشه دیگر دنیا تسلیت می گوید و می‌نویسد«که من اطمینان دارم که او از عباد صالح هست و او به همراه مسیح و مهدی موعود خواهد آمد» شما چکاره هستید که این حرفها را بر زبان می آورید، کسی که دستش را از دست مراجع خارج کند دچار این غفلت ها خواهد شد.

رییس ستاد اقامه‌ نماز ادامه داد: بر این پايه ، امام وقت که برای ظهور 313 یار می خواهد ، به فرموده این آقا یکی از اون 313 نفر مشخص شده که کیست، این نشان می دهد وقتی انسان از ریل کتاب الله و عترت خارج شود به کجا خواهد رفت.

وی خاطر نشان کرد: دین حساب و کتاب دارد، کسی حق ندارد از این صحبت ها کند و به طور مثال بگوید ظهور نزدیک هست و یا مراد از یمانی مقام معظم رهبری و یا مراد از دجال فلانی هست، این اشتباه هست رسیدن به این مطالب نیاز به یقین دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی یادآور شد: وقتی شما چیزی را می پسندید و از روی سلیقه شخصی حرفی را می زنید، نباید به صورت عمومی ابراز کنید، ما باید دین را از کتاب الله و عترت بگیریم.

وی ادامه داد: این پیام که از تلویزیون پخش شد، من به عنوان یک معلم قراون باید بگویم که اینها منکر هست و هر کس از این حرفها بزند دستش را از دست مراجع برداشته هست، آدم برای یک لقمه نان نباید ساکت باشد و چشمش را از روی خیلی چیز ها بردارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی تأکید کرد: خداوند حتی به حیوانات کوچک هم روزی می رساند و دلیل نمی شود چون ما از دولت بودجه دریافت می کنیم، بگوییم هر چه که دولت می گوید درست هست.
اعتراض شدید حجت‌الاسلام قرائتی به پیام رئیس جمهور برای چاوز

57:

الهام در همایش خادم مظلوم:
احمدی‌نژاد در رجعتی دیگر همراه با امام عصر حکومت مطلوب را پیگیری خواهد کرد
سخنگوی دولت فرمود: انشاءالله احمدی‌نژاد در رجعتی دیگر همراه با امام عصر(عج) حکومت مطلوب را پیگیری خواهد کرد.

احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.
نقل تصايشانري مرتبط

-------------------------------به نقل خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، غلامحسین الهام سخنگوی دولت و معاون منابع انسانی رئیس‌جمهور در گردهمایی حامیان فرمودمان سوم تیر که عصر امروز در سالن سیدالشهدا شهرستان تهران انجام شد، با اشاره به اینکه حکومت مهدوی در جامعه‌ای رشد یافته و کمال‌پذیر تحقق خواهد یافت، فرمود: حرکت امام و اسلام ناب محمدی همگی از جلوه‌های علم و خرد هستند.

راه حرکت امام از مسیر معرفت و کمال می‌گذرد.
وی اضافه کرد: توحید ناب محمدی در وجود امام متجلی هست و بدون امام نه عقل وجود دارد و نه توحید ناب.

از این رو تنها در سایه ظهور حضرت ولی عصر(عج) هست که رسیدن به سرچشمه زلال و پاک معرفت وجود دارد.
سخنگوی دولت با اشاره به اینکه امروز سوم تیرماه هست و ما شاهد تقارن میمون این روز با ولادت حضرت امام عصر(عج) هستیم‌، فرمود: ‌در سوم تیرماه حادثه‌ای روی داد و دولت احمدی‌نژاد سر کار آمد و امید را به همه دلها نشاند.
وی با اشاره به اینکه احمدی‌نژاد توانست در جامعه جهانی مهدویت را معرفی کند، فراخوان نمود: متاسفانه برخی‌ها توجه به دولت امام وقت(عج) را خرافه تعبیر کردند و تمام تلاش احمدی‌نژاد در مسیر هستبرنامه حکومت علوی را تنها به یک بشقاب خالی محدود کردند.
الهام ادامه داد: متاسفانه در چنین دیدگاهی ساده‌زیستی تبدیل به نگاهی عوامانه شد و دولت به جهل متهم شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دولت احمدی‌نژاد تمام تلاش خود را در جهت گسترش فرهنگ مهدویت به‌کار برده هست، فرمود: در آینده‌ای نزدیک احمدی‌نژاد که در تبعیت از نیابت امام عصر(عج) سنگ وفاداری را به تمامه گذاشت و وفادارترین و هوشمندترین پیرو امام وقت بود و نیابت او را تبعیت می‌کرد، انشاءالله در رجعتی دیگر همراه با امام عصر (عج) حکومت مطلوب را پیگیری خواهد کرد.
سخنگوی دولت در پایان با ذکر سخنانی ابراز امیدواری کرد که به زودی شاهد حضور و ظهور حضرت امام وقت(عج) برای اجرای عدالت در دنیا خواهیم بود.
الهام در همایش خادم مظلوم: احمدی‌نژاد در رجعتی دیگر همراه با امام عصر حکومت مطلوب را پیگیری خواهد کرد

58:

رو نوشتی از نوشتاری از محمد جوادی در وبلاگ تبیین را با تغییراتی که از دل برامده هست تقدیم شما می کنم:

اولین و تنها رئیس جمهوری بود که برای جلب حمایت امت دست به فریبکاری علنی زد و در حرکتی ریاکارانه کفش هایش را به یک پیرمرد داد.

اولین و تنها رئیس جمهوری که برای رسیدن به قدرت به صورت علنی تهمت و افترایی زد که در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده بود.
اولین رئیس‌جمهوری که پیش از ریاست جمهوری‌اش در شهرداری شهرستان تهران میلیارها توان دزدید و پرونده اش اجازه ی مطرح شدن در قوه ی قضائیه را نیافت.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که همراه هیأت دولتش چهار دوره در تمامی هستانها و شهرهای کشور به عوامفریبی و خرید رای در مقابل وام و سیب زمینی پرداخت.
اولین و تنها رئیس جمهوری که فرهنگ را زیر پا گذاشت و جملاتی فرمود که هیچ فرهنگی ان را برنمیتابد(اب رو بریزید اونجایی که سوخته! ممه رو لولو برد و...)
اولین رئیس جمهوری که در هدفمندی یارانه ها به جای صرف انها به طور غیر مستقیم (امور بیمه ی رایگان و بیمارستان رایگان و ...) فقط برای اینکه وجهه ی عینی داشته باشد و خود را محبوب کند پول را امت داد.

تجربه ای که در تمام کشورهایی که اینکار را تجربه کردند منجر به شکست شده بود.

اولین رئیس جمهوری که برای مسکن مهر وزارت راه سازی را با شهرسازی یکی کرد و برای پیشبرد مسکن ها، بودجه ی جاده ها را گرفت و به دستور وی لکه گیری جاده ها را با سیمان انجام دادند!!!!
اولین رئیس‌جمهوری که در تمام سخنرانی‌ها، چه داخلی و چه بین‌المللی سخنانش را با یاد امام وقت آغاز می‌کرد و به همین دلیل ابتدا دشمنان و سپس دوستان او را متهم به حجتیه بودن کردند و تنها دلیل تهمتشان این بود که وی در وقت انقلاب به جای فعالیت انقلابی علیه امام خمینی سخن میفرمود و با انقلاب مخالف بود.و در سخنرانی هایش با تاختن بدون منطق (...) موقعيت مطلوم نمایی برای اسرائیل ایجاد کرد.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که به ارتباط با رمال‌ها و اجنه متهم شد و این ادعای مضحک ابتدا توسط مخالفان و سپس توسط دوستان در خصوص او مطرح شد و یکبار از خود نپرسیدند که کسی که با اجنه و رمال‌ها در ارتباط هست چه نیازی به این همه دوندگی و سفر برای حل مشکلات دارد.

و از خود پرسیدند که کسی که این همه دوندگی دارد چرا دست به دامان مرتاضان و رمالان هندی شده هست!!!! (و مدارکش هم در وزارت خارجه موجود هست)
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که به نظر خودش با امام وقت غدا میخورد .!!!!
اولین و تنها رئیس جمهوری که بصورت سالیانه در اجلاس سران ساوقت ملل حضور یافت و هنگام سخنرانی خود را در هاله ای از نور میدید!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که وقتی اورانیوم 20 برای هستفاده صلح‌آمیز در مصارف انسان‌دوستانه را به ما ندادند، دستور تولید اون را داد ولی با خود نفرمود که این به قیمت اجر شدن نان سفره ی امت تمام میشود.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش ایران به رتبه 16 علمی جهان دست یافت ولی متهم به عقب‌ماندگی کشور شد.

چون نمیفهمید که دستور دادن برای مقاله نویسی به جای ترجمه فاجعه ی دزدی مقاله از متون لاتین را فراهم میاورد و زیاد شدن مقاله که بیشتر هم سرقت علمی هست باعث پیشرفته شدن یک جامعه نمیشود.
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که ورزشکاران در دوره او در المپیک، بهترین نتیجه تاریخ المپیک ایران را کسب کردند، تیم ملی فوتبال برای اولین بار به عنوان تیم اول گروه خود به جام جهانی راه یافت، والیبال ایران در دوره او درخشید ولی مدعیان فریختگی، موفقیت‌های دوره او را ندیدند و مدام از کس دیگری تشکر کردند.

در دوره او در بیشتر شهرستانها و روستاها امکانات ورزشی جهت بهره‌گیری از همه هستعدادهای این مرز بوم ساخته شد و طوری برنامه‌ریزی شد که هستعدادهای قهرمانی از همه امت ایران در شهرها و روستاها موقعيت حضور داشته باشند ولی متهم به امنیتی کردن ورزش شد، در حالیکه همان متهم‌نمايندگان وزرای ورزشی با سابقه امنتیی به مجلس پیشنهاد کردند.

و این همه به این جهت بود که میخواستند ناکامی ها و ناکارامدی دولت را زیر خوشحالی و موفیت های پوشالی پنهان نمايند.

علاوه بر این ضعیف ترین نتیجه ی المپیک در دوران همین دولت اتفاق افتاد.
اولین رئیس جمهوری که محافظینش اجازه می‌دادند امت عادی با او دست بدهند و او را در آغوش بکشند و در دوره او نزدیک شدن به رئیس جمهور برای امت جرم محسوب نمی‌شد از امت نامه می‌گرفت و نامه‌های اونها را رسیدگی می‌کرد و دستور رسیدگی می‌داد و خیلی از خواسته‌های امت از طریق همین نامه‌ها عملی شد.

و هم هی اطرافیان او کسی جز سرسپردگان نبودند .

چرا که امت عادی نمیتوانستند از میان انها بگذرزند!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که بیشترین تعداد هستیضاح و عدم رای اعتماد به وزرا، در وقت ریاست جمهوری وی صورت گرفت.

بیشترین تعداد سوال از وزیران در دوره او اتفاق افتاد،زیرا کابینه اش را افرادی چون کردان تشکیل میدادند که سواد نداشتند و یا کسانی چون دانش جعفری که سخنان احمدی نژاد را قبول نداشتند.

در عین حالیکه طبق قانون پايه ی به قراون کریم در مجلس قسم یاد کرده بودتا از حریم ردم ایران دفاع کند خود در مناظرات حرمت امتی را که برای پاسداشت انها قسم یاد کرده بود برای رسیدن دوباره به قدرت پامال کرد و قسم خود را زیر پا نهاد و بهتان هایی زد که...

اولین رئیس جمهوری که هر وزیری با وی مخالفت میکرد یا باید هستعفا میداد و یا در حالی که در سفر بود خبر عزلش را از طرف مقابل میشنید (متکی) در آلودگی هوا ادارات را تعطیل می‌کرد تا سلامتی امت به خطر نیافتد ولی مدیرانش سر کار حاضر بودند.

بین‌التعطیلین را به خاطر سفر و افزایش وقت تفریح امت تعطیل می‌کرد، ساعات کاری را کاهش داد، مرخصی زایمان را افزایش داد و به امت راحت می‌گرفت.

برای سفر به امت سهمیه اضافه بنزین می‌داد و می‌خواست مبلغ یارانه‌ها را افزایش دهد نه اونکه اون را قطع و یا به یارانه غیر نقدی تبدیل کند و کسری بودجه هم نمی‌آورد.

حقوق بازنشستگان و کارمندان را افزایش می‌داد.

سهام عدالت داد و سالها در مدارس شیر توزیع کرد ولی این را بعنوان تنها افتخار عملکرد سه ماهه‌اش فراخوان نکرد.

برای این که خودشیرینی کند و در ایام تعطیلی بهترین موقعيت ها را برای دزدی یارانش فراهم کند.


اولین و تنها رئیس جمهوری که پس از دو دوره، کاندیدایش در انتخابات رد صلاحیت شد و کاندیدایی در دوره بعد نداشت در حالیکه تقریبا دو سال همه رسانه‌ها می‌فرمودند او میخواهد رئیس جمهور مادام العمر باشد و مدل پوتین مدودف را در سر می‌پروراند.

و البته این ظاهر قضیه بود.

چون در باطن طرفدار شدید جلیلی بود.
اولین و تنها رئیس جمهوری که دادگاهی شد.

(او اولین نفر نیبود.

این دروغ هست)
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که پس از دوره ریاست جمهوری ادعای تقلب نکرد، صحبت از براندازی نکرد، نامه بدون سلام و السلام به رهبری ننوشت، از براندازان حمایت نکرد، ولی به دادگاه فراخوانده شد و محاکمه خواهد شد، نه با شکایت امت، بلکه با شکایت مسئولین و ملزم به حضور در دادگاه شده هست.

از بس که دزدی کرده هست!البته دزدیهایش را نمیخواهند بررسی نمايند.

بلکه توهین و اهانتهایش را بررسی مینمايند.
اولین رئیس جمهوری که متهم شد اگر کاندیدایش در انتخابات رد صلاحیت شود مملکت را به آشوب خواهد کشید ولی وقتی دید اقبال امتی به کاندیدای رقیب وی هست(هاشمی) سکوت را ترجیح داد.


اولین و تنها رئیس جمهوری که از محله نارمک شهرستان تهران به ریاست جمهوری آمد و پس از مسئولیتش به محله خود در نارمک بازگشت.

و البته جزیره ای در ونزوئلا به نام خود دارد.

و دانشگاهی برای خود دست و پا کرده بود و 20 هزار میلیاد از بیت المال را به حساب دانشگاه خودش ریخته بود.
اولین و تنها رئیس جمهوری که سخنان مهمش را نمی‌شنیدند و شوخی‌ها و طنزهای صحبتهایش را تیتر یک رسانه‌ها می‌کردند و از این طریق به تخریب او می‌پرداختند.

چرا که او طنز نمیفرمود بلکه هجو میکزرد و جک میفرمود! طنز هنر مردان بزرگی هست که امثال احمدئی نژاد از انجام ان عاجزند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که به نزدیک‌ترین یارانش تهمت اختلاس و دزدی زدند و عدم رسیدگی به اون را خط قرمز رئیس جمهور خواندند و حتی پس از دوران ریاست جمهوری‌اش نیز دادگاهی برای این اتهام انجام نکردند.

چرا که هنوز هم اجازه صادر نشده هست!!! واقعا چرا؟؟؟؟؟
اولین رئیس‌جمهوری که در دوره ریاست‌جمهوری‌اش دیگران رفتند و مذاکرات هسته‌ای را انجام دادند و فروش نفت ایران و موسسه مالي مرکزی تحریم شد ولی مخالفان، مدیریت او را علت مشکلات کشور دانستند و تحریمها را بی‌اثر! سرپرست تیم مذاکره نماينده تایید صلاحیت شد ولی نامزد او را رد صلاحیت کردند تا کشور به آرامش برسد.

( و این احمدی نژاد نبود که تحریم ها را کاغذ پاره خواند و یبا موضع گیریهای احمقانه اش باعث قطع و تیرگی روابط ایران با جهان شد روابطی که خاتی مدتها تلاش کرد تا ان را به سامان کند.
اولین و تنها رئیس جمهوری که معاون اولش را به میل خود انتخاب نکرد، به دستور رهبری برای حفظ دوستی دوستان، تمکین کرد اما مدعیان، او را به انحراف متهم کردند و عقد دوستی با او شکستند و به روی خود هم نیاوردند.

و برای همین معاون اول از سخنان رهبری روی برتافت و تا وقتی نامه ی رهبری علنی نشد ، به سخن ایشان وقعی ننهاد!!!!!همان معاون اولی که برای اولین بار در نظام جمهوری اسلامی برای اسرائیل ملتی مستقل قائل شد!و ادعای دوستسی یا ملت اسرائیل را کرد!!!!!
اولین رئیس‌جمهوری که بزرگترین اختلاس در وقت او به وسیله خودش علنی شد ولی این اختلاس به اطرافیان او نسبت داده شد اما در نهایت در دادگاه اثری از این ارتباط مشخص نشد و عذرخواهی هم صورت نگرفت.

و خود او هم از تهمت هایی که در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده از امت و از انها عذرخواهی نکرد.
اولین رئیس جمهوری که بعد ریاست جمهوری‌اش حق هیچ‌کاری حتی تأسیس دانشگاه ندارد و این کار او غیر قانونی فراخوان شد.

بودجه‌ی دانشگاهش عودت داده شد و مخالفان همچنان بودجه مصوب قانونی عودت داده شده را جزء تخلافاتش محسوب می‌نمايند.

و با چه پر رویی ان را حق خود و قانونی میداند!!!!!!
اولین و تنها رئیس جمهوری که قانون را تغییر دادند که مجری انتخابات نباشد و در عین حال بخاطر همراهی با یکی از کاندیداها به او خورده گرفتند در حالی که خود با اینکه جایگاه حقوقی و سابقه ریاست جمهوری داشتند صریحا و علنا از یک کاندیدا حمایت کردند و کسی به اونها انتقادی وارد ندانست.

( چرا که شاهکارش را در انتخابات قبلی و انتخابات مجلس به یاد داشتاند!!!!)
تنها رئیس‌جمهوری که توسط رهبری بازگرداننده ریل انقلاب به خط اصلی نامیده شد ولی دیگران او را بزرگترین خطر از صدر اسلام تا کنون نامیدند، مداح مدعی در مجلس امام حسین زشت‌ترین تعابیر را در خصوص او و رئیس‌دفترش بکار برد، یک روحانی فهم او را از گاو کمتر دانست و مدعی‌العموم ادعایی بر علیه اونها نکرد در حالیکه او امتی ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایران بود.

همان که رهبری که به خاطر مخالفت با وی 10 روز خانه نشینی کرد!
اولین و تنها ریس جمهوری بود که وزیر اطلاعاتش بر علیه او مصاحبه می‌کرد.

(ببین چی بوده!!!!)
اولین و تنها رئیس جمهوری بود که پس از رفتنش، یهودیان اسرائیل ناراحت شدند که دیگر نمیتوانند با موضع گیریهای تند وی مظلوم نمایی نمايند.!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که ....

و یکشنبه جنجالی مجلس را رقم زد.

(و باز هم مچ گیری و باز هم بی اخلاقی!!!)
اولین رئیس جمهوری که در مجلس شورای اسلامی اطرافیانش را به ارتباط با منافقین متهم کردند ولی اجازه دفاع از تریبون مجلس را به او ندادند و او را به بیرون از مجلس هدایت کردند.

همان کاری که وی با دیگران در مناظرات کرد و به دیگران وقت صحبت ندادند!!!! دار مکافات همین دنیاست!!!!
اولین و تنها رئیس جمهوری که فرمود اسرائیل باید از بین برود و در مرز لبنان و رژیم صهیونیستی حضور یافت و شجاعانه بر علیه صهیونیستها و به نفع ملتها سخنرانی کرد و در عین حال نزدیک‌ترین فرد به او را حامی رژیم صهیونیستی نامیدند و پس از مدتی او و رئیس‌دفترش را بهایی و منحرف نامیدند.

و کسی که (...) زمین بازی را در ذاختیار اسرائیل برنامه داد تا هرگونه میخواهد بهره برداری کند.!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش مجلس از او سوال کرد و در مجلس جهت جواب به سوالات نمایندگان حضور یافت.

و همه را به سخره گرفت!!!!
اولین و تنها رئیس‌جمهوری که همین الان اگر جرأت نمايند و از امت نظرسنجی نمايند محبوب‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ ایران هست و محبوبیتش اونقدر زیاد هست که رییس جمهور سپس او در نقل صد روزه فقط به تخریب او می‌پردازد تا شاید از محبوبیت او بکاهد.

!!! اوه بله! البته! اسین را که واقعا راست میگویی!!! همین الان حاضر هستیم بین او و خاتمی رفراندوم بگذاریم تا سیه روی شود هر که درو غش باشد.
اولین و تنها رئیس جمهوری که نخست وزیر اسرائیل درباره او فرمود که احمدی‌نژاد باید از صحنه سیاست حذف شود و ...

حذف شد!
حذف که نه باید کنار میرفت قانونا و رفت و با این کار خوشبختانه موقعيت از دست اسرائیلی ها گرفته شد.
احمدی‌نژاد مرد اولین‌ها بود و خیلی از اولین‌ها در دوره او اتفاق افتاد.


سایر اولین‌های رئیس جمهور قلبها را شما ارسال کنید
اما بقیه اش را من میگویم:
اولین رییس جمهوری که بعد پیروزی مشکوک که چه عرض کنم، بعد کودتا دست به تحقیر رقبا زد و شال سبز را به گردن اویخت تا دل میلیونها نفر را زخمی کند!
اولین رییس جمهوری که وقتی مجری از او سوال کرد که جریان خانه ی 200 میلیادی چیست/ جواب داد که به شما مربوط نیست و هنگامی همین جواب وی از تلوزیون پخش شد وی را به لیبی تبعید کردند
اولین رییس جمهوری که یک زن را بوسید اما کسی به او اعتراض نکرد.
اولین رییس جمهوری که ادعای ارتباط با امام وقت را کرد و چاوز را از یاران امام وقت و از رجعت نمايندگان نامید.
دذولین رییس جمهوری که فکر میکرد به امت پول بدهیم تا خرج نمايند((...) باعث تورمی میشود که عملا قدرت خرید امت را کمتر میکند)
اولین رییس جمهوری که بگم بگم را راه انداخت!
اولین رییس جمهوری که علنا فرمود که مشکل ما موی بیرون امده ی یک دختر نیست و در دوران وی بدترین رفتارها با دختران و پسران شد
اولین رییس جمهوری که رشد اقتصادی در وقت وی زیر صفر شد علیرغم درامد کهکشانی که داشت
اولین رییس جمهوری که ...
دوستان بگویید...
اولین ها را از زبان دل خونین شما میشنویم...

59:

این دیگر چه همراه امام عصری هست که به نائب امام عصر دهن کجی و نافرمانی می کند؟؟ و برای مشایی ها همه چیز را نابود می کند؟60:

حالا که اعتراضات بالا گرفت!! و حالا که بعضی میگویند آقای ظریف چرا انگلیسی بلد هست!!!!! من هم بگویم این چه سایت هم میهنی هست که server location اون united states هست!!!!!!!!!61:


اقای محترم چرا فکر میکنید هرچی دولت قبلی فرموده درسته
از خواب خرگوشی بیاد بیرون
کافی برید داخل امت و از اوضاع بازرار و رزق امت خبردار بشید
دولت قبلی اقتصاد مملکت را ویران کرد تولید را به خاک سیاه نشاند
دلار برای دادن یارانه ها 3400تومان کردن
ساوقت برنامه ریزی را حذف کرد
شما ها روی سنگ پای قزوین را هم کم کردید.
گروه انحرافی خیلی به مملکت اسیب زد
اگر حرفهای شما درست بود چرا رحیم مشایی رد صلاحیت شد

شما هم تو تخیلات خود بت ساختید نمیتوانید بت شکنی کنید.
دولت بهار به اخر خط رسیده مطمن باشید نظام از عملکرد
دولت قبلی احساس خطر کرده
و هرگز به هیچ عضوی از انها اجازه بدست گرفتن قدرت را در هیچ بخشی نمیده.

نمونه بارزش رحیم مشایی
مگر احمدی نژاد نفرمود رحیم از من خیلی بهتره پس چرا شماها نمیفهمید


خاطرات جدید رفیق دوست؛

احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.

به نقل جام نیوز :

محسن رفیقدوست در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با انتقاد شدید از 8 سال ریاست جمهوری آقای دکتر احمدی نژاد به چند نکته اشاره کرد:

وی در مورد آمار تورم در طول 8 سال گذشته نیز فرمود: تورم در این مدت به قدری زیاد بود که تورم زندگی فقرا هزار % یعنی 10 برابر افزایش پیدا کرد به طور مثال یک بسته آذوقه در سال 83 که با مبلغ 10 هزار و 900 تومان تهیه کرده بودیم سپس 8 سال نزدیک 10 برابر افزایش پیدا کرد.

رفیقدوست فرمود: البته باید یارانه ها برداشته شود اما نه اینکه یارانه ها برداشته شود و فقط در شهرستان تهران 18 واحد تولیدی تعطیل شود لذا دقت کنید جور دیگر سرمان کلاه نگذارند.

من دولت یازدهم و رئیس جمهورش را خوب می شناسم و با او رفیقم و فکر می کنم اعتدال واقعا جایش در کشور ما خالی هست.


رفیقدوست فرمود: در مورد دستور رئیس جمهور به جهانگیری معاون اول درباره برخورد با ویژه خواری تصریح کرد: من همان موقع مصاحبه کردم و فرمودم فرمایش ایشان برخورد با معلول هست با علت نیست.

تا وقتی اقتصاد دولتی باشد پیدا شدن یکی مثل بابک زنجانی ها طبیعی هست لذا در سال حماسه اقتصادی مجلس، دولت و جامعه اسلامی فشار بیاوریم تا اقتصاد را از دولت بگیریم و بدست امت بدهیم زیرا اقتصاد تا وقتی دست دولت هست گرانی و رانت خواری و دزدی هست.


رفیقدوست با اشاره به برخی از فعالیت های خود در دوره جنگ 8 سال گذشته فرمود: همان موقع به دنبال پیگیری روش دستیابی به سلاح هسته ای رفتیم پیش امام فرمودم نظر شما چیست ایشان فرمودند دنبال اتم نروید و همان موقع جمع کردیم و آقا هم فرمودند حرام هست واقعا نیازی هم نداریم شاید ما در خیلی چیزها خودکفا نیستیم و کمک دولت می کنیم تا آذوقه امت تهیه شود اما در مورد دفاع به خودکفایی رسیدیم در پهپادها نمونه هایی را امتحان کردیم که آمریکایی ها ندارند مثلا پهپادی که در 30 ساعت پرواز 700 کیلومتر مسافت را با قابلیت حمل بمب را دارد.به نقل خبرگزاری مهر، در بین سخنان رفیقدوست فردی از جمع حاضر بلند شد و فرمود مقام معظم رهبری از هیچ دولتی به اندازه دولت آقای احمدی نژاد حمایت نکرده شما این مسئله را چگونه تفسیر می کنید که رفیقدوست در جواب فرمود: من در طول 8 سال گذشته بیش از 50 یا 60 مصاحبه دادم و به دولت نهم و دهم حمله کردم برای آقا نامه نوشتم و مضرات هدفمندی، سفر هستانی و مسکن مهر را با دلیل برای آقا توضیح دادم آقا در سخنرانی شان فرمودند آمار دولت را زیر سئوال نبرید به آقا فرمودم آیا منظورتان من هستم فرمودم نه خیر تو کار خودت را بکن.

وی در ادامه در مورد وزیر مسکن دولت نهم نیز فرمود: مهندس سعیدی کیا در دولت نهم وزیر مسکن و عضو هیات امنای بنیاد بود ابتدای سال چهارم به من فرمود من می گویم زیر آسمان کبود ضد ولایت فقیه تر از این آقا (احمدی نژاد) نداریم او به من فرمود من سال سوم رفتم پیش آقا فرمودم می خواهم هستعفا بدهم زیر این دولت، دولت ضد ولایت فقیه هست آقا فرمودند بمان تا دوره‌ات تمام شود.

رفیقدوست اضافه کرد: به سعیدی کیا فرمودم آیا دلیلی هم داری فرمود او مدام بحث می کرد و مدام می فرمود آقا آقا! من به او فرمودم بگو منظورت از آقا همان مقام معظم رهبری هست که ایشان یک بار هم زیر بار نرفت.

وی در ادامه به خاطره ای از آقای فروزنده اشاره کرد و فراخوان نمود: آقای فروزنده فرمود آخر سال سوم رفتم پیش احمدی نژاد فرمودم چرا با روحانیت و مراجع بد هستی فرمود اونها به چه دردی می خورند اونها وضعشان روبه راه هست و شکمشان سیر.

من در دور دوم کارد را می گذارم کمر کیک.


در این هنگام فردی از حضار بلند شد و فرمود: پس شما دست بوسیدن احمدی نژاد را چطور تفسیر و تحلیل می کنید که رفیقدوست در جواب فرمود من هر کس خواست مدارک می دهم.


این فعال سیاسی در ادامه در مورد مذاکرات ژنو نیز فرمود: با آمدن دولت یازدهم ناامیدی در امت به امید تبدیل شد، اگر انشاءالله درها باز شود مملکت رونق می گیرد من باعدم مذاکره با هر کسی مخالفم، آدم با دنیا قهر نمی کند من وقت امام چند تا مطلب را فرمودم یکی اینکه ما با آمریکا دعوا داریم ولی بالاخره باید بنشینیم و با هم حرف بزنیم لذا با عدم مذاکره مخالف بودم .


وی سپس به خاطره ای از دوران وزارت خود در دوران جنگ اشاره کرد و ادامه داد: وقتی وزیر دفاع شدم رفتم خدمت امام وزارتخانه نداشتیم لانه جاسوسی هم دست سپاه بود به احمد آقا فرمودم اجازه دهند وزارت دفاع را در لانه جاسوسی تشکیل دهیم ولی ایشان فرمودند برو به امام بگو، وقتی به امام فرمودم امام فرمود: چرا اونجا، اونجا مال آمریکا هست، مگر برنامه هست هزار سال با آمریکا رابطه نداشته باشیم.

رفیقدوست در پایان ادامه داد: نتیجه این مذاکره هر چیزی باشد به نفع ایران هست حتی اگر تحریم ها کم نشود اون چیزی که ما واقعا دادیم را نمی خواستیم. امام فرمود بمب اتم نمی خواهیم آقا فرمود حرام هست در وقت جنگ عراق شیمیایی کرد امام حتی به ما اجازه نداد سلاح شیمیایی درست کنیم رفتیم درست کردیم جلویش را گرفتند لذا هر چه پیش برویم این مذاکرات به نفع ماست.

62:

با درود

من واقعا ديگه موندم بعضي ها با چه رايشاني از كسي تعريف و تمجيد ميكنند كه رهبر انقلاب كه اونا براش بر سر و سينه ميزدند از دستش كلافه شده بود و يك سال آخر رياست جمهوري ايشان فقط كار رهبري اين بود به بقيه بگايشاند كه آرام باشيد بذاريد اين يك سالش هم تموم بشه و بره

اولينهاي محمود احمدي نژاد:

اولبين نفري كه مقابل مقام رهبري ايستاد در طول تاريخ رياست جمهوري ايران در سپس انقلاب ايشان بود و با مخالفت با وزير انتصابي رهبر انقلاب حتي چندين بار در كابينه دولت حاضر نشد و مستقيما مقام مقام ولايت ايستادند و حرف ايشان رو به نوعي زير پا انداخت
اين شايد زرينترين برگ اولينهاي ايشان باشد


اولين رئيس جمهوري كه سپس دوران رياست جمهوري خودش خزانه دولت رو جارو كشيده و كاملا خالي به نفر بعدي سپرد

اولين رئيس جمهوري بودند كه بالاترين رقم درآمد هاي ارزي و بالاترين منابع مالي را در طي اين سالهاي سپس انقلاب داشتند كه نتيجه كار چنان مفتضحانه بود كه حرفي در موردش فرموده نشه براي آبرايشان كشور بهتر هست

اولين رياست جمهوري بود كه دشمنان كشور بي نهايت از اعمال و كردار ايشان راضي و خشنود بودند طوري كه اسرائيل بارهاي بار فراخوان كرد دكتر محمد احمدي نژاد براي اسرائيل يك گنجينه فوق العاده پر ارزش و بي حساب هست
سخنان تند ايشان در رابطه با حذف اسرائيل از نقشه جغرافيايي مستقيما بهترين دليل و بهانه رو دست اسرائيل داد تا خودش را به بهترين تسليحات غير متعارف مجهز كند و با بزرگ نمودن خطر امنيتي ايران بهانه انجام هر كاري را بدست آورد و بدون شك حمله به غزه و فجايع اون مستقيما متوجه شخص احمدي نژاد و تاثير سخنان ايشان بود

از اين اولينها ميتوان بي نهايت براي ايشان نوشت
فقط يك چيز ميخواد حوصله و استقامت تا قيامت كه بتوان اونها رو ليست كرد و نوشت

63:


دوست گرامي يعني واقعا شما هنوز چراي اين ماجرا رو نفهميديد
خيلي ساده و روشن هست دوست عزيز
كساني هستند كه حيات اونا در زير سايه چنين دولتهايي فقط ميسر و ممكن هست
كساني كه كه به خرجهاي بي حساب و كتاب و جواب ندادن به كسي بخاطر اونها عادت دارند كه دليلش خيلي روشنتر از اينه كه بخواي توضيحش بدي براي خوردن و حيف و ميل كردن
كسي رو كه از بزرگ تا كوچيك طرفداران و حاميانش امروز دشمنان خوني و منتقدان اصلي او هستند ديگه چه جاي دفاع و توجيهي باقي ميگذارد
(...)

64:

با درود
اين حرف دوستمون semsar را آايشانزه گوشتون كنيد
ديگه خواب و خيال و رايشاناي دوباره به قدرت رسيدن رو در سر نپرورانيد كه چيزي محال ممكن هست
از شخص اول مملكت گرفته كه كوچكترين اين ملت هيچگاه اجازه نميدهند دوباره اين تجربه خيلي تلخ تكرار شوددولت بهار به اخر خط رسیده مطمن باشید نظام از عملکرد
دولت قبلی احساس خطر کرده
و هرگز به هیچ عضوی از انها اجازه بدست گرفتن قدرت را در هیچ بخشی نمیده.

65:

دوست گرامی داشتن انصاف یکی از خصوصیات اخلاق اسلامی هست که متاسفانه در 8سال
گذشته در خیلی جهات از اخلاق اسلامی فاصله گرفتیم که نتیجه ان پدید امدن گروه انحرافی در بدنه دولت قبلی بود و هم اکنون هم دوستان طرفدار با دلیل و بی دلیل قصد دارند یا چهره دولت
جدید را تخریب نمايند یا اقدامات انرا به چالش بکشند و یا اینکه براشتباهات فجیح گذشته سرپوش
گذاشته و اقدامات دردسر ساز گذشته را خوب جلوه دهند و بمانند عمروعاص قران سرنیزه نمايند
و یا پیراهن عثمان علم نمايند.
شکی نیست در هر دولت احتمال اشتباه و قصور هست اما دولت گذشته غیر قابل تحمل بود و شاهد ماجر ا فاصله گرفتن شدید جریان اصولگرا از احمدی نژآد هست حال اگر شما ان بینش سیاسی و اقتصادی را نداری و مشکلات بوجود امده از گذشته جهت کشور و امت را درک نمیکنی
و حتی فراتر از اینها جلوتر از کسی که اعتقاد به ولایتش را دارید گام برمیدارید و سعی دارید گل بخودی بزنید را میتوان از اثار تنش و اختلاف شدیدی که در ان دوره بین طیفهای مختلف ایجاد شد
جستجو کنید که خود را برحق و عمل خودرا درست و دیگران خز خاشاک فرض میکردند بنابراین
طبیعی هست که به هیچ صدای منطقی و درستی گوش ندهید بهرحال بهتر هست بخاطر منافع
ملت و نظام هم شده دست از این جنگولک بازیها برداشته و راه وحدت و سربلندی کشور را در
پیش بگیریم که اینطور مباحث باعث دلسردی امت از مسئولان کشوری خواهد بود


http://www.asriran.com/fa/mobile/338640
دعوا بر سرلحاف 650 میلیون یورویی هست
عصر خبر - شهریور سال 91 بود که محمود احمدی نژاد در یک برنامه تلویزیونی از فشارهای زیادی که راجع به ممانعت از ورود خوراک دام به دولت وقتش وارد شده بود سخن فرمود و حتی اشاره کرد که بعضی واردنمايندگان اصلی به خاطر فشارهایی که به اون‌ها وارد شده بود از ادامه کار منصرف شدند.دراون سالها احضاریه‌هایی صادر ‌و فشارهای زیادی به دولت وارد شد که باعث شد تا چهارنفری که سابقه چند دهه آشنایی با این کار را در واردات خوراک دام داشتند وقتی مورد هجوم برنامه گرفتند، افراد جدیدی سراغ این کار رفتند که به جزئیات کار آشنا نبودند.

دی ماه سال گذشته نیز احمد توکلی در دولت یازدهم مجددا این پرونده را مفتوح کرد و از رانت 650 میلیون یورویی به فردی که 60 % بازار خوراک دام و طیور وارداتی کشور را در دست دارد، سخن به میان آورد.

این افشاگری وی مقدمه ای شد تا همه نگاه ها متوجه صاحب این اثر شود! که چه فردی هست که در دولت کنونی اونقدر صاحب ارتباطات قدرتمندی بوده که توانسته از چنین رانتی برخوردار باشد.

اعتراض های توکلی طی نزدیک به 5 ماه اونچنان اوج گرفت که کاسه استقامت نعمت زاده، وزیر صنعت و معدن را لبریز کرد و وی با اشاره تلویحی اینکه پايه ا این موضوع امنیتی هست معتقد بود نباید بحث رانت 650 ميليون يورايشاني به کوچه و بازار کشیده می شد.به اعتقاد وی این موضوع از پايه بي پایه هست، زیرا روابط عمومی این وزارتخانه به ادعای توکلی درباره رانت 650میلیون یورویی جواب کافی داده هست وتوضیح بیشتر دراین باره لازم نیست.

برپايه توضیح روابط عمومی وزارت صنعت ،معدن و تجارت ، اینکه بگوییم مجوز صادرات نهاده های دامی از طریق رانت یا انحصار به این فرد اعطاء شده حرف گزافی هست زیرا تصمیم صدور مجوز به تائید معاون اول رئیس جمهور رسیده هست و این بدان معناست که دولت از این موضوع مطلع بوده و در مقطعی به علت تامین کالای پايه ی و افزایش هزینه دیرکرد عودت کانتنیرهای حامل این کالاها ، این اجازه به اون فرد داده شده تا وی با هزینه خود واردات این کالاهای دامی را اجرا کند و سپس مدتی ارز مورد نیازش را از موسسه مالي مرکزی تامین کند.از سویی رئیس کل موسسه مالي مرکزی نیز در جواب به نگرانی توکلی معتقد هست موسسه مالي مرکزی هیچ گونه رانت یا موقعيتی را دراختیار کسی برنامه نداده هست واین کار در راستای انجام نیازهای کشور به کالاهای پايه ی و مطابق فراخوان وزارت صنعت، معدن و تجارت و کارگروه تنظیم بازار و شرایط نامناسب ذخایر کالاهای پايه ی انجام شده و ذهنیت ایجاد موقعيت یا رانت را ناشی از تفکری می داند که برخی دوست دارند به ‌جای رفع مشکلات ، سنگ اندازی در کار دولت نمايند.

اما توضیحات دولت و موسسه مالي مرکزی راجع به واردات کالاهای دامی نه توکلی را قانع کرده هست و نه مجلس را، به طوری که بررسی این پرونده به دیوان محاسبات و حتی به حوزه سیاست کشیده شد و طیف های سیاسی مخالف دولت اعم از اتحادیه انجمن‌های دانشجویی مستقل درنامه ای به دادستان کل کشور درباره رانت 650 میلیون یورویی‎ فراخوان نمودند پیش از اونکه جریان دانشجویی مستقیما به مسئله ورود کند؛ خود جواب این پرسش‌های مبهم را بدهید.

و اما حقیقت ماجرای رانت 650 میلیون یورویی
اما حقیقت ماجرای رانت 650 میلیون یورویی چیست که باعث شده حتی پای گروههای سیاسی به میدان باز شود؟
در ایران همواره دو طیف وجود داشته و دارند که یا خود را منسوب به حاکمیت می دانند و از اون هزینه می نمايند و یا سرمایه دارانی هستند که سالها از گرده امت کره گرفته اند.

اینها مانند دو خط موازی اند که هیچ گاه یکدیگر را قطع نمی نمايند مگر در مواقعی که داشته هایشان توسط طرف مقابلش به خطر بیفتد!
با این توضیح توکلی در نشست خبری‌اش از تبعیضی سخن فرمود که با دادن این رانت به یک نفر باعث به وجود آمدن شرایط انحصاری دربازار می شود و اون فرد می تواند قیمت‌ها را در بازار بالا و پایین کند.

توضیح و تاکیدهای توکلی تا جایی پیش می رود که وی کاهش مشروعیت نظام، اعتماد امت به صداقت و توانایی حکومت و پایمال شدن خون شهیدان را از آثار اجتماعی و سیاسی این تبعیض و انحصار می داند.

از این رو این نکته مطرح می شود که علت این همه دغدغه احمد توکلی چیست؟
سایت الف منسوب به توکلی در حالی هر روز مطلبی راجع به این رانت می نویسد که وی در جواب به پرسش خبرنگاری راجع به علت سفرش به ...

و ارتباطش با " ن-الف" طفره می رود و اون را یک سفر معمولی می داند.
اما " ن-الف" کیست؟ به فرموده برخی منابع آگاه وی یکی از همکاران سابق سایت الف هست که توانسته با هستفاده از موقعيت های که برای وی پدید آمده اقدام به واردات کالاهای دامی کند و دومین واردنماينده کالاهای دامی در کشور(بدون احتساب دولت) شود.

به نظر می رسد رابطه عمیق دوستی احمد توکلی و " ن-الف" تا جایی پیش رفته هست که وی حاضر هست به خاطر اینکه دولت رانت واردات این کالاهای دامی را تنها به یک بازرگان داده هست ریسک کند و برای اینکه رانت واردات نهادهای دامی را از واردنماينده کنونی "م-م" بگیرد ، سعی در افشاگری وحتی زیرسوال بردن دولت دارد، زیرا خوب می داند اگر این رانت از "م.م" گرفته شود، نفر بعدی که تنها قادر هست اقدام به واردات این نهاده های دامی کند، دوست قدیمی وی" ن-الف" هست که می تواند جای "م-م" را بگیرد.

تائیدیه ای که تکذیب شد!
برای درک بهتر و روشنتر این موضوع بهتر هست به فرموده های خود توکلی در نامه ای که به رئیس مجلس شورای اسلامی می نویسد اشاره کنیم:
توکلی در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید می کند "بحث ما بر سر پرداخت یا نپرداختن ارز نبود؛ بلکه اعتراض به امضای تفاهم‌نامه ویژه با تاجر خاص و تقویت قدرت انحصاری وی در بازار کالاهای مربوط به قوت امت بوده هست.

البته اینکه تاجر خاص ارز موجود را نپذیرفته و خواهان یورو شده، نباید تعجب کرد زیرا وقتی این تاجر به فرموده دادستان کل محترم 1000 میلیارد تومان بدهی موسسه ماليی دارد و در همان حال مورد عنایت واقع می‌شود، باید هم پرتوقع شود!"

وی در جای دیگری از نامه به لاریجانی با پیشنهاد به رئیس جمهور می گوید: " آقای رئیس جمهور! مصرانه از شما می‌خواهم که ارز تخصیصی به آقای ...

را سریعاً مشابه دیگران سازید، یا اگر می‌توانید همان تسهیلات ارزی...

را برای دیگران فراهم بفرمایید تا رانتی در کار نباشد.

این حکم قانون سیاست‌های کلی اصل ۴۴ و منطق دین، انقلاب و علم هست ."

هرچند پیشنهاد توکلی راجع به اینکه فضای رقابتی برای اختصاص ارز وتسهیلات ارزی برای همه موضوع قابل توجهی هست که باید دولت به اون اعتناء کند اما با وجود اونکه طی سالهای گذشته واردات این نهادهای دامی تنها در دست افراد انگشت شماری هست که در هر دولتی تنها شخص مورد نظر عوض می شود و نه رانت اعطایی به وی! فرمودن از فضای رقابتی و حذف رانت بی معنی هست.

توکلی موضوع را اونقدر جدی وملی می گیرد که متوجه نیست ارز تخصیصی که خود پیشنهاد می دهد از شخص موردنظر گرفته شده و اگر به فرد دیگری واگذار شود ، همان رانت خواري ارزي هست که مدام تقبیحش می کند.

وی در جایی می گوید: همواره رسیدگی به این پرونده سخت هست و این ماجرا حاکی از اون هست که در جمهوری اسلامی مبارزه سیاستمداران حتی اگر مبارزه گروهی هم باشد به نتیجه می‌رسد که رسیدگی بنده به این پرونده در این موضوع نشان‌دهنده این موضوع هست که این نعمت جای شکرگذاری هست.

موضوع بعدی که نشان می دهد همه اعتراض های توکلی می تواند ناشی از دلسوزی شخصی قلمداد شود تاکید وی بر تاییدیه دیوان محاسبات، راجع به رانت ۶۵۰ میلیون یورویی وزارت صنعت به یک شرکت خاص هست و این در حالی هست که دادستان دیوان محاسبات دیروز از اینکه رانت 650 میلیون یورویی به تایید دیوان محاسبات نرسیده ، سخن فرمود.

فیاض شجاعی درباره وضعيت پرونده رانت خواري ارزي در ديوان محاسبات فرموده هست : «صرفا نقل حسابرسي در زمينه رانت 650 ميليون يورايشاني به ديوان محاسبات ارائه شده و نبايد نقل حسابرسان را به منزله تائيد قطعي جرم از سايشان اين ديوان دانست.
ايشان فرمود: در حال حاضر شخصا موضوع رانت خواري ارزي را پيگيري مي‌کنم و جلساتي در اين زمينه با اشخاصي که با اين موضوع مرتبط هستند در حال برگزاري هست.»

با این حال باید پرسید چرا این همه شکاف وتفاوت بین نظر مجلس شورای اسلامی و دولت در بررسی این پرونده وجود دارد.؟ مجلسی که با جمع آوری امضای 150 نفر از نمایندگان تاکید می کندکه باید با فرد هستفاده نماينده از این رانت برخورد جدی شود و دولتی که معتقد هست اصولا رانتی درکار نبوده هست و باید از واردنماينده اون تقدیر کرد که در وقتی که انبارهایمان خالی بوده و پول نداشتیم، کالاهای موردنیاز را وارد کشور کرده هست؟...


66:

مزید اطلاع مطالعهمطلب زیر را خدمتتان پیشنهاد می کنم .
به دلیل زیاد بود متن لینک اون را میگذارم تا خودتان متن کامل را ملاحظه فرمائید .

فقط بخشی از اون را اینجا می آورم .تابناک :

یک منبع آگاه: نمي‌خواهيم بحث رانت سه هزار میلیاردی را عمومي كنيم
روزنامه اعتماد با حمایت از وزیر صنعت، این نظر دادستان دیوان محاسبات را که هنوز برای قضاوت درباره پرونده رانت احتمالی به یک ابربدهکار موسسه ماليی زود هست، مترادف با این دانسته که «دیوان محاسبات رانت ۶۵۰ میلیون یورویی را تأیید نکرد» و نوشته: جنجال خبری رانت ۶۵۰ میلیون یورویی واردات کالاهای پايه ی که در ماه‌های آخر سال ۹۲ توسط احمد توکلی ایجاد شده بود، با تأیید نشدن این نقل توسط دیوان محاسبات، وارد فاز جدیدی شد و این سؤال را پیش آورد که هدف از رانت مطالعهاین واردات چه بود؟!
.........
.......................
وی با طرح این پرسش که اصلا چگونه می‌شود ‌یک شرکتی ۶۵۰ میلیون یورو کالا وارد کشور کند و کالا نیز تحویل شبکه بازرگانی و فروش برود و ارزی نیز نگرفته باشد، فعالیت اون را رانتی محسوب کرد، تصریح کرد: از سوی دیگر، معنا و مفهوم فرمایش آقای احمد توکلی این هست که یک فردی رفته ۶۵۰ میلیون یورو از موسسه مالي مرکزی گرفته، بدون اینکه ریالی بدهد و کالا وارد کند.این منبع مطلع با انتقاد شدید نسبت به طرح مسائلی که احمد توکلی در رسانه‌ها مطرح می‌کند، متذکر شد: وقتی که ایشان این بساط را به راه می‌اندازد، چه چیزی برای اقتصاد کشور می‌ماند؟!

و ..............................

یک منبع آگاه: نمی‌خواهيم بحث رانت سه هزار میلیاردی را عمومی كنيم - سایت خبری تحلیلی تابناك

67:

گاهی ، لازم هست سر از برف بیرون بیاوریم .


کدام محبوبیت ؟ برای تمام اولین هایی که ذکر کردید دانه به دانه جواب مستند وجود دارد .


باز هم برای نمونه مطلبی را برایتان میگذارم بخوانید .البته گوینده مطلب شاید مورد تائید عالی نباشد .

اما بد نیست گاهی فقط گاهی به فرموده های مخالفان هم بیاندیشیم.

چه بسا حقایقی در اون نهفته باشد که ما را از ظلمت به در آرد.


تابناک :
حسن بهرامی ارض‌اقدس در دولت سیدمحمد خاتمی مشاور وزیر نفت و معاون وزیر بازرگانی بوده و هموقت با روی‌کارآمدن دولت محمود احمدی‌نژاد از کار برکنار شده و حالا مشاور معاون اجرایی رییس‌جمهوری هست.به نقل شرق، ظهور و بروز نیروهای دلواپس، برررسی وضعیت اقتصادی کشور و ماجرای فساد دنباله‌دار در دولت محمود احمدی‌نژاد، از جمله محورهای فرمود‌وگو با بهرامی هست.

تحلیلش از ظهور یکباره نیروهای دلواپس در کشور، این هست:

«دلواپس‌ها پشتوانه مالی خوبی دارند و به‌دلیل سال‌ها حضور در قدرت و منابع مالی که در اختیارشان برنامه گرفته؛ حالا نگران عدم بازگشت به قدرت هستند و ناتوانی از بازیابی سیاسی.»او همچنین دولت احمدی‌نژاد را خاستگاه رویش یک مافیای اقتصادی می‌داند: «احمدی‌نژاد ابتدا به‌دنبال کشف یک مافیای اقتصادی در ایران بود اما در پایان دولت‌اش یک مافیای اقتصادی بسیار عجیب‌وغریب از خود بجا گذاشت...»

از جمله نکات مهمی که او در این فرمود‌وگو به اون اشاره دارد، اینکه فساد تنها محدود به حوزه‌های تجاری نبوده و حتی در میراث فرهنگی نیز با آفت خروج اشیای تاریخی از کشور مواجه بودیم.

بهرامی همچنین تاکید دارد که دولت در شرایطی به یک‌سالگی‌اش نزدیک می‌شود که تیر و ترکش‌های فراوان به‌جای‌مانده از دوران احمدی‌نژاد بر گوشه‌وکنار سیاست و اقتصاد قابل مشاهده هست و درمان اون هم به این سادگی‌ها امکان‌پذیر نیست.

رشد منفی 8/5 %ی در سال 90 و چندبرابرشدن حجم نقدینگی از 63هزارمیلیارد به 500هزارمیلیاردتومان در دولت‌های نهم و دهم از جمله نکاتی هست که به فرموده بهرامی، انحراف جدی از مسیر تمام برنامه‌های اقتصادی و به‌ویژه سند چشم‌انداز ملی کشور را نشان می‌دهد.

چرا در دولت پیشین با وجود وعده‌های داده‌شده؛ دانه‌درشتی به مراجع قضایی معرفی نشد؟

آقای احمدی‌نژاد، دولت خود را «پاک‌ترین دولت سپس انقلاب» معرفی می‌کرد و با شعار مبارزه با فساد و حمله به آقای هاشمی برنامه‌های سیاسی‌اش را آغاز کرد.

اما با شخم‌زدن پرونده معاونان، مدیران کل و وزرای دولت‌های گذشته در نتوانست در هیچ برگه‌ای از پرونده مدیران سابق ردپایی از تخلف مالی پیدا کند و شاید به همین دلیل بود که سراغ کرسنت و هستات‌اویل رفت.

جست‌وجوهای او راه به جایی نبرد و فقط تهدید به بگم بگم کرد.

او نخست بحث مبارزه با مافیای نفتی را مطرح و به خاندان هاشمی حمله کرد و از پرونده «استات اویل» فرمود از سوی دیگر ماجرای قرارداد کرسنت مطرح شد که اون هم یکی از نقاط تاریک رسیدگی‌های دولت آقای احمدی‌نژاد در حوزه‌های نفتی بود؛ چراکه این قرارداد در تقویت روابط هستراتژیک ما با کشورهای جنوب خلیج فارس تاثیرگذار بوده اما مخالفت صورت‌گرفته با «کرسنت» موجب شد تا منابع گازی مورد نظر برای فروش در این قرارداد در تمام سال‌های گذشته بسوزد و جز آلودگی هوا سود دیگری برای کشور به‌دنبال نداشته باشد.فکر می‌کنید دولت یازدهم اونطور که انتظار می‌رفت در معرفی اسامی مفسدان اقتصادی درست عمل کرده، آیا واقعا ماجرای فساد به همین آقای زنجانی و معدودی دیگر ختم می‌شود؟

بابک زنجانی نمونه خروارها فساد مالی رخ‌داده در دولت گذشته بود و «بابک‌ زنجانی»های دیگری هم در دولت گذشته شکل گرفته‌اند که بنا به مصالح عمومی کشور، هنوز نامی از اونها برده نشده هست.

آدم‌های بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور هنوز ناشناخته‌اند و از امکان‌های بی‌بدیل 84 تا 92 به خوبی هستفاده کرده‌اند ولی متاسفانه معدود افرادی شناسانده شده‌اند و به نظرم افرادی چون «رضا ضراب» و «جمشید بسم‌الله» و «زنجانی» اصل ماجرا نیستند و مافیای اصلی پشت اینهاست.

طنز تلخ ماجرا اینکه احمدی‌نژاد اگرچه از همان ابتدا به‌دنبال یک مافیای اقتصادی در ایران بود اما در پایان دولت‌اش یک مافیای اقتصادی بسیار عجیب‌و‌غریب از خود به ارث گذاشت.

این مافیا هنوز در بخش‌هایی از بازار تولید، صنعت، معدن، کشاورزی و همه‌چیز حضور دارد.


راهبرد سیاست خارجی دولت گذشته چه تاثیری بر تولید و صنعت کشور داشت؟

کاغذپاره‌مطالعه و تحریک نهادهای بین‌المللی به فعال‌شدن ماشین‌های صدور تحریم علیه ایران منجر شد و متاسفانه آسیب زیادی به بدنه اقتصادی و سیاسی کشور زد.

می‌شد اصلا این‌همه قطعنامه علیه ایران صادر نشود.

چنان که در دولت آقای روحانی جلو صدور قطعنامه‌های بیشتر علیه ایران گرفته شده و رایزنی برای ازبین‌رفتن دیگر قطعنامه‌های صادرشده در دستور کار برنامه گرفته هست.

بسیاری معتقدند تا پیش از اونکه تحریم‌ها شدت بگیرد نیز جهت‌گیری اقتصادی کشور سمت‌وسوی درستی نداشت...

همانطور که می‌دانید رقم درآمد نفتی ما در هشت‌سال گذشته رقمی در حدود 800میلیارددلار ارزیابی شده که در نوع خود، درآمد بی‌سابقه نفتی را شامل می‌شود.

رقمی که می‌توان اون را با همه درآمدهای نفتی ایران از وقت کشف نفت تا پایان دولت آقای خاتمی مقایسه کرد.

به روایت دیگر ما در تمام سال‌های پس از پیروزی انقلاب تا پایان دولت سیدمحمد خاتمی تنها با 720میلیارددلار کشور را اداره کردیم، یعنی در حدفاصل 57 تا 84.

با همین سرمایه هم ما کشور را در دوران جنگ اداره کردیم، هم سازندگی را پیش بردیم و هم در دورانی به فکر اصلاح امور افتادیم.

دولت نهم و دهم به‌جز 800میلیارددلار درآمد نفتی، صدهامیلیارددلار درآمدهای حاصل از صادرات غیرنفتی و ارقام نجومی دیگر ناشی از واگذاری بنگاه‌های دولتی در قالب اصل 44 به بخش خصوصی به جیب زده هست.

فروش اوراق مشارکت برای آینده و بدهکارکردن کشور و ایجاد هرچه‌بیشتر پول و افزایش نقدینگی از 70هزارمیلیارد تومان به 560هزارمیلیاردتومان از دیگر درآمدهای دولت محمود احمدی‌نژاد به شمار می‌آید.

دولت گذشته به‌خاطر جلوگیری از سیاست‌های تورمی تلاش داشت تا با دلاردرمانی دولت را سرپا نگه دارد.

چنانچه میزان 25 میلیارد دلار واردات رسمی ایران در پایان دوره آقای خاتمی در دولت گذشته به رقم به 65 میلیارد دلار واردات غیررسمی افزایش یافت.

ما در دوره خاتمی «جشن خودکفایی گندم» گرفتیم و حالا برای تولید گندم مورد نیاز با مشکل مواجه هستیم.


موانع پیش‌روی دولت در مبارزه با فساد را چه می‌دانید؟

دلواپس‌ها اتفاقا پشتوانه مالی خوبی دارند.

اونها به‌دلیل سال‌ها حضور در دولت و منابع مالی که در اختیارشان برنامه گرفته حالا نگران عدم بازگشت به قدرت هستند و ناتوانی از بازیابی سیاسی.

روشدن پروژه‌های متعدد فساد در دولت آقای احمدی‌نژاد حالا موجب شده تا گروه‌های سیاسی منتسب به ایشان و طیف‌های نزدیک به دولت پیش، احساس خطر نمايند.

حالا امت نام برخی جریان‌های تندرو را با برخی فسادهای مالی از جمله مسایل آقای مرتضوی در تامین‌اجتماعی و فساد سه‌هزار‌میلیاردتومانی و بابک زنجانی می‌شناسند و تکرار همین کدها خطر بزرگی برای یک طیف سیاسی هست که امیدوار هست با ناکام ساختن دولت به قدرت بازگردد.

یعنی این سروصداها به‌خاطر قطع امید اینها برای بازگشت دوباره به قدرت هست؟

بله ببینید در کنار انواع فسادهای مالی رخ‌داده در دولت آقای احمدی‌نژاد، انواع فسادهای مالی دیگری هم نقل شده که دولت برای جلوگیری از تشویش افکار عمومی نمی‌خواهد از اونها نامی ببرد.

خب طبیعی هست عده‌ای که با برخی پول‌های بادآورده به برخی امکان‌ها رسیده‌اند حالا باید به همان منابع تزریق‌نماينده این پول، سرویس بدهند چراکه عاملان و پشتیبانان اصلی مخالفان ژنو درواقع همان‌هایی هستند که از پیشرفت مذاکرات خوشحال نخواهند شد و در سال‌های گذشته از همین چرخ تحریم‌ها جیب خودشان و اطرافیانشان را پر از پول و رانت کرده‌اند.

حالا طبیعی هست که اینها با دولتی که بخواهد دست این قبیل آدم‌ها را قطع کند مقابله نمايند و نسبت به نقد و جرح اون پرشتاب ظاهر شوند.

فکر می‌کنید امت در این بخش تا کجا همراه دولت خواهند بود و نسبت به سیاست‌های اقتصادی و سیاسی و دیپلماتیک کشور امیدوار‌ند؟

رای امت، کشور را از یک خطر پايه ی نجات داده، اگر امت ما با هوشیاری با این جریان‌ها مقابله ننمايند این اقلیت پرهیاهو به پشتوانه منابع مالی و جاپاهایی که دارند، حتما می‌تواند سنگ بزرگی پیش‌روی تحقق برنامه‌های دولت بگذارد.

متاسفانه این افراد به روش‌های غیراخلاقی روی آورده‌اند و از حاشیه پردازی برای رییس‌جمهوری کوتاه نمی‏آیند از بزرگ‌نمایی برگزاری یک جشن معماما گرفته تا ساخت فیلم «من روحانی هستم» و مسایل دیگر.

اما اگر دولت همانطور که در عرصه سیاست خارجی گام برداشته، در عرصه داخلی هم بتواند توفیق‌ها را عملیاتی کند، بدون شک افراد نزدیک به این طیف سیاسی باید برای همیشه شکست را بپذیرند و اون جریان باید از صحنه سیاست ایران خارج شود.

به نظر من این طیف سیاسی کم‌تعداد و پرصدا الان در یک شرایط تنازع بقا به دنبال این هستند که تمام ابزارشان را برای بقا در سیاست خرج نمايند و حذف نشوند.

شاید به همین خاطر هست که به هر اهرمی دست می‌زنند و رویای روزهای شیرین گذشته را در سر می‌پرورانند.

متاسفانه این دوستان، روش‌های ماکیاولیستی را برای رسیدن به هدف دنبال می‌نمايند و از تمام ابزارها برای رسیدن به هدف بهره می‌جویند؛ از دروغ و تهمت گرفته تا مستندسازی‌های غلط.

یکی از نقدهایی که درباره دولت مطرح می‌شود این هست که صریح و شفاف امت را در جریان امور برنامه نمی‌دهد.

فکر نمی‌کنید دولت باید خیلی شفاف‌تر مسایل را با افکار عمومی در میان بگذارد؟

بالاخره دولت «حسن روحانی»خودش را جانشین دولت سابق می‌داند اگرچه با اهداف و سیاست‌ها و روش متفاوتی عمل می‌کند اما این دولت خودش را به‌عنوان بخشی از حاکمیت می‌بیند و تلاش دارد تا آرامش جامعه حفظ شده و دولت به تشویش اذهان عمومی دامن نزند.

اما متاسفانه دیدیم که در سال‌های گذشته دولتی با ادعای مبارزه با فساد روی کار آمد و در عین حال بزرگ‌ترین مفسده‌ها در همین دولت محقق شد.

از فساد سه‌هزارمیلیاردی گرفته تا پرونده تخلف مالی امیرمنصور آریا و رییس موسسه مالي ملی و بابک زنجانی و سر آخر هم آقای مرتضوی.

اگر این دولت بیاید و مانند همان روش اطلاع‌رسانی کند - نه حتی غلو و بزرگ‌نمایی- اما قبول کنید که آثار منفی دارد.

دولت احمدی‌نژاد همه دولت‌های پیش از خود را زیر سوال برد و اگر ما هم بخواهیم بر همان مسیر برویم، این نشان می‌دهد که اونچه در جمهوری اسلامی تا به حال اتفاق افتاده ایراد داشته هست.

ما نمی‌خواهیم به این فرآیند دامن بزنیم اما رسانه‌ها باید به وظیفه خود برای آگاهی‌بخشی به افکار عمومی عمل نمايند.

خب بالاخره باید رسانه از یک منبع خبری، مطلع شود یا نه؟ واقعیت این هست که دولت از لوازم رسانه‌ای هم به‌خوبی هستفاده نمی‌کند.

حتی برای همین ماجرای افشای فسادهای مالی...

بله اما بالاخره منظورم همان حداقل‌هاست.

اگر شما بخواهید که آمار منتشر شود باید بدانید که در یک مقطعی تولید و تدوین آمار رسمی کشور متوقف شده بود.

که اگر متوقف نبود حالا بیش از هر وقت دیگری مشخص می‌شد اونهایی که از تولید سالانه دومیلیون‌و500هزار موقعيت شغلی اظهار داشته بودند، بر پايه آمار در طول هشت‌سال گذشته در خوش‌بینانه‌ترین حالت توانستند 150هزار موقعيت شغلی ایجاد نمايند.

البته تازه ترازشان یربه‌یر شده بوده، منظورم ایجاد شغل و آمار بیکاری و ازدست‌رفتن مشاغل پیشین هست.

به‌هرحال اگر آمار و اعداد دستکاری نمی‌شد و درست به اطلاع امت می‌رسید، اون وقت الان به خوبی ریشه خیلی از مطالب مشخص می‌شد.

در همین ماجرای افشای نام دانه‌درشت‌ها دلیل اینکه دولت این همه در معرفی اونها تعلل دارد، چیست.

آیا دولت بنا دارد شبکه مافیایی پشت دانه‌درشت‌ها را شناسایی و معرفی کند؟

بدون شک این دولت در مبارزه با فساد صادق هست.

دولت در معرفی برخی موقعیت‌ها چقدر با امت صادق هست؟

اینکه چقدر بتواند یا چقدر مصلحت بداند که امت را در جریان امور برنامه دهد، نمی‌دانم.

باید از مسوولان دولتی در این زمینه سوال شود اما فکر می‌کنم که معاون اول رییس‌جمهوری و وزرا به‌دلیل تعهدی که با امت بسته‌اند در حد مصالح عمومی اطلاع‌رسانی کرده و شفاف‌سازی نمايند تا جایی که ارکان نظام با آسیب جدی مواجه نشود.

دامن‌زدن به این شرایط و افشای این آمار بسیار نگران‌نماينده هست.

فضای کسب و کار ما بسیار وخیم هست و در دوره احمدی‌نژاد به‌شدت تنزل یافته و ما باید رتبه کسب و کار را در دنیا به سطح هستاندارد برسانیم چراکه تورم و بیکاری و رشد ناخالص داخلی را نمی‌توانیم تنها با منابع داخلی متعادل کنیم و به‌دست‌آوردن دوباره بازارهای خارجی و امکان بهره‏مندی از توان و پتانسیل روابط بین‌الملل در امور اقتصادی می‌تواند برخی خلاهای ما را پر کرده و مسیر توسعه را هموارتر کند.
اگر بتوانیم در این دولت، عسلویه دیگری بسازیم و میادین مشترک نفتی را به خوبی هستخراج کنیم و منابع مالی حاصل از افزایش درآمد صادرات نفت را صرف توسعه میادین نفتی کنیم هیچ کدام از این اهداف بدون توسعه روابط با کشورهای جهان امکان‌پذیر نخواهد بود.

ما نیاز داریم ضمن شفاف‌سازی، فضای کسب و کار را بهبود بخشیم و در اون امنیت لازم را برای جذب سرمایه‌گذاری به وجود آوریم.

یکی از مسایلی که شاید بیش از دیگر موارد بخش تولید و صنعت و تجارت ما را ناامید کرده، انبوه پروژه‌های به یادگارمانده از دولت گذشته هست که اتفاقا نیمه‌کاره رها شده و اغلب به جایی نرسیده.

فکر می‌کنید دولت یازدهم بتواند برای این پروژه‌های -اغلب عمرانی- راه چاره‌ای بیندیشد؟

اجازه بدهید خیلی دقیق به شما بگویم که همین حالا چیزی حدود 75هزار پروژه نیمه‌تمام روی دست دولت یازدهم مانده؛ پروژه‌هایی که سیاستمداران دولت گذشته زخمی کردند و نیمه‌کاره به دولت جدید تحویل دادند در حالی که اونها به‌راحتی و تنها با اتکا به مدیریت مناسب می‌توانستند با هستفاده از منابع سرشار در اختیار دولت نهم و دهم این پروژه‌ها را نهایی نمايند که این اتفاق نیفتاد و حالا به قول شما یکی از اسباب ناامیدی هست.

باور کنید نهایی‌کردن این تعداد پروژه ناتمام به اندازه 30سال آینده بودجه عمرانی کشور نیاز به وقت و اعتبار دارد.

علاوه بر پرونده‌های فساد لورفته، می‌شود بفرمایید در دولت گذشته در چه بخش‌هایی تخلف آشکار صورت گرفته؟

هر جایی که امتیازی واگذار شده و بوی رانتی بود، برخی تخلف‌های آشکار صورت گرفته هست.

چنانچه منابع دولت‌های گذشته در طول سال‌های پس از انقلاب در قالب شرکت‌های بزرگ ساخته و پرداخت شده بود و دولت گذشته به بهانه اجرای اصل 44 قانون پايه ی نسبت به واگذاری این شرکت‌های بزرگ اقدام کرد اما پشت ماجرای واگذاری‌ها رگه‌هایی از سوءاستفاده و «خصولی»‌سازی بود.

اوج این مساله در واردات کالاهای لوکس از جمله خودرو اتفاق افتاد که البته ابعاد مختلف اون و ماجرای پورشه‌های وارداتی رسانه‌ای شد.

یعنی همه مسایل فساد در بخش اقتصادی رخ داده؟

خیر، چنانچه حتی برخی خبر از فروش «میراث فرهنگی» می‌دهند.

در یک مقطعی معلم خصوصی یکی از مسوولان عالیرتبه رییس موزه ملی ایران‌باستان می‌شود.

شما تصورش را بکنید فردی را مدرک لیسانس میکروبیولوژی در راس «موزه ملی ایران» برنامه گیرد و مدارج ترقی را یک‌شبه طی کند.«دلواپسان» نگران رانت و قدرتشان هستند - سایت خبری تحلیلی تابناك

68:


دوستم بهتر نیست شما کمی هم در زمینه مسائل سیاسی و اقتصادی و اجتماعی مطالعه
داشته باشید تا بتوانید بعضی از مسائلی را بهتر درک کنید.
عزیزم من دولت بهار دیگه عمرش سرامده
هرچیز ی که به انحراف بکشه از چشم امت می افته
خداکنه جیره خوار نباشی وگرنه هرچقدر هم ما بخواهیم شما را اگاه کنیم فایده ای نداره
انشالله خداوند تبارک تعالی وسعت بینش شما را افزایش بده تا جا در پای گمراهان نگذارید
توصیه میکنم تاریخ صدر اسلام را مطالعه کنید
امام علی ع بیشترین وقتش را در راه مبارزه با گروههای انحرافی گذاشت
لطفا به وحدت جامعه فکر کنید و اب در اسیاب دشمن نریزید
به اندازه کافی در 8سال گذشته اختلاف و تنش داشتیم
که منشا این اختلافها بین مسئولان نظام و امت دولت بهار بوده
لطفا خودتان گرفتار به عقوبت های الهی نکنید

69:

کمتر تاپیکی تا حالا دیدم که به اندازه پست اول این تاپیک نپسندیدم پاش خورده باشه .

خب دیگه اکثریت کاربران این فاروم از شرایط هستکبار جهانی هستند دیگه !

دوستان گرامی یک نکته رو از قلم انداختند و اونم اینه که احمدی نژاد اولین رئیس جمهور ایرانه که ادعا کرد هاله ای از نور دور کله شه !

و یک نکته مهم دیگه که باید قید میشد اینست که کشاورزی ایران بدست احمدی نژاد و دار و دسته ش نابود شد و ایرانی که در اوایل دهه 80 به رشد خوبی در اقلام مهم کشاورزی رسیده بود حالا از نظر اکثریت مواد اصلی غذایی بشدت وابسته به خارج شده و هر سال میلیونها تن گندم و برنج و جو و ذرت و شکر خام و روغن خام از خارج وارد میشه و احمدی نژاد کاری کرد که امروزه ایران جزو ده کشور اول جهان از نظر واردات مواد غذایی هستش و این فاجعه ایست که هنوز عمق اون بر خیلی هموطنان مون مشخص نشده .

در حقیقت ایران امروز رو اصلا نمیشه یک کشور مستقل دونست چون حتی برای اصلی ترین اقلام مواد غذائیش وابستگی زیاد به خارج داره .

اونهم ایرانی که اینهمه تنوع اب و هوایی و و امکانات مناسب کشاورزی داشت .

اون ثروت عظیم نفتی که در دوران احمدی نژاد به کشور سرازیر شده بود به جای اینکه صرف بهبود نهادهای کشاورزی و بهبود روشهای ابیاری و نظایر اون بشه بتوسط دار و دسته احمدی نژاد به تاراج رفت و از جیب از ما بهتران ها سر دراورد .

بزرگترین اختلاس های تاریخ معاصر ایران در وقت احمدی نژاد به وقوع پیوست که نه در قبل از انقلاب و نه در سپس انقلاب سابقه نداشت .احمدی نژاد برای این مملکت چیزی در ردیف چنگیزخان و تیمور هستش و بلاهایی که سر این مملکت اورد تا مدت طولانی گریبانگیر این ملت بینوا خواهد بود .


70:

نه مرد بارانی یکی بوده
یکی بود ولی الان یکی نبوده
اسمش رهگذر بود اتفاقأ همین طیف نظرات رو هم داشت محرم از فعالیت شد
یادش بخیر
ولی راجب موضوع بحث
رئیس جمهور حاشیه بود
رئیس جمهور بود که یه سری مفاهیم جدیدی رو وارد دایرةالمعارف سیاسی ایران کرد
مثلأ
آب روبریز اونجا که میسوزه
یا
ممه رو لولو برد
هستغفرا...........

71:

عجب تاپیک پر حاشیه ایه

نپسندیدماشم که .........

72:

من توی زندگیم یک بار رای دادم اونهم به آقای احمدی نژاد بود.

و همیشه هم به انتخاب خودم بالیدم و هنوز هم اعتقاد دارم او بهترین بود و هست.


73:

آقا یه فری یه دوره ای یه پستی داشته با خوبی ها وبدی هاش تموم شده رفته ....الان وقت اتحاد نه دامن زدن به اختلافات........ضمنا تو بعضی جاها گفیتین تو دوره ی ایشون این کارا اتفاق افتاده درست ولی باید ایو بدونیم این کار جوانان وطن بوده که سال ها رو این قضایا تلاش و تحقیق کردن......ضمنا المپیک و ورزش به سیاست ربطی نداره .......

بحثای ورزشی رو وارد بحثای سیاسی نکنین........


74:

ببخشید بنده هیچ خبری از سرطان ندارم .

شما سرطان گرفتید یا اقوامتون ؟ یا شایدم تمام طایفتون که اینطور حرف میزنید .


75:

تعجب میکنم چرا چنین حرفی میزنید ؟
روحانی در نقل صد روزه به جای حرف از اقدامات خود به شدت و البته به دروغ از دولت قبل انتقاد و توهین کرد و از مذاکره هم فرار ؛ اونوقت ایشون ذاتا دنبال دوستی هستند

76:

خیلی طبیعی بود.

من و شما هم بودیم نمی پذیرفتیم.

چون دوباره شاید برنامه بود با مشتی نمودار و نقاشی جعلی و داغ شدن بازار بگم بگم، نیمی از بزرگان نظام به دزدی و فساد و...

متهم بشوند!!!!!!!

که البته اشتباه بودن اون نمودارهای ارزانی و خوشی امت دیگر برای نن جون کروبی هم مشخص شده بود!!!!!!! و احتمالا پیشنهاد مطرح شده هم خرید گوجه فرنگی از محل زندگی ایشان بود!


اصلا روحانی بدترین آدم دنیا و باید در 100 روز معجزه می کرد!! که البته نیازی هم به معجزه نبود چون رییس جمهور عزیز شما فرموده بودند در ایران هیچ کس شب گرسنه به رختخواب نمی رود!!!

پس در این 100 روز ایشان باید جوابگوی چه چیزی می شدند؟؟ همه سیر بودند و همه خوشحال!!
دیگر اقدامی باقی نمانده که در 100 روز اول ریاست جمهوری نیاز به انجامش باشد

در ضمن این را هم بگویم که از همین نظرات دوستان در همین تاپیک مشخص هست که مطابق با تیتر شروع نماينده ی تاپیک! ایشان قلب همه را تسخیر کرده اند!! و دیگر قلبی نمانده که به اسارت ایشان در نیامده باشد!!!!!!!!

مخصوصا وقتی با رهبری مخالف کرد و به مشایی و انحرافی ها چسبید و دست مشایی را هم بالا میبردند و ما را یاد جانشینی حضرت امیر المومنین و یا طرح پوتین-مدودوف می انداختند

ولی در نهایت دیدیم که از طرح پوتین -مدودوف ایشان چیزی جز امتی گرسنه که در صف مرغ یخ زده با هم در حال دعوا هستند باقی نماند!!!!!!!! اون هم در حالی که بابک زنجانی ها مشغول برج سازی در تاجیکستان و شنگولستان و منگولستان بودند.

همان بهتر که ایشان با مشایی جون خود قلب شما ها را تسخیر نمايند!!!
در این میان تنها امت هستند که باید فدای عقده های درونی شکست خوردگان انتخابات و دلالان تحریم باشند.


77:

وزیر صنعت : 18 هزار میلیارد ضرر در قرداد کرسنت!
اما همه میدون ضرر واقعی 35 هزار میلیارد هستش!

78:

گمان کنم حرفهاتون رو از جایی کپی میکنید و در اینجا برنامه میدهید .

چون دقیقا عین همین نوشته رو در جایی دیگر زدید


نوشته اصلي بوسيله tina_piran نمايش نوشته ها
اصلا روحانی بدترین آدم دنیا و باید در 100 روز معجزه می کرد!! که البته نیازی هم به معجزه نبود چون رییس جمهور عزیز شما فرموده بودند در ایران هیچ کس شب گرسنه به رختخواب نمی رود!!!
چه زیبا هم حرف ها رو تغییر میدید .

بفرمایید چرا روحانی طبق وعده ای که دادند عمل نکردند ؟
نوشته اصلي بوسيله tina_piran نمايش نوشته ها
پس در این 100 روز ایشان باید جوابگوی چه چیزی می شدند؟؟ همه سیر بودند و همه خوشحال!!
دیگر اقدامی باقی نمانده که در 100 روز اول ریاست جمهوری نیاز به انجامش باش
جالب شد جوابی برایتون نمانده و به در و دیوار چنگ میزنید.

سوالی که برای من به باقی میماند اینکه چرا حقیقت رو قبول نمیکنید ؟


نوشته اصلي بوسيله tina_piran نمايش نوشته ها
در ضمن این را هم بگویم که از همین نظرات دوستان در همین تاپیک مشخص هست که مطابق با تیتر شروع نماينده ی تاپیک! ایشان قلب همه را تسخیر کرده اند!! و دیگر قلبی نمانده که به اسارت ایشان در نیامده باشد!!!!!!!!
خب شما ثابت کنید حرف های دوستمون اشتباه بوده


نوشته اصلي بوسيله tina_piran نمايش نوشته ها
مخصوصا وقتی با رهبری مخالف کرد و به مشایی و انحرافی ها چسبید و دست مشایی را هم بالا میبردند و ما را یاد جانشینی حضرت امیر المومنین و یا طرح پوتین-مدودوف می انداختند

ولی در نهایت دیدیم که از طرح پوتین -مدودوف ایشان چیزی جز امتی گرسنه که در صف مرغ یخ زده با هم در حال دعوا هستند باقی نماند!!!!!!!! اون هم در حالی که بابک زنجانی ها مشغول برج سازی در تاجیکستان و شنگولستان و منگولستان بودند.

همان بهتر که ایشان با مشایی جون خود قلب شما ها را تسخیر نمايند!!!
در این میان تنها امت هستند که باید فدای عقده های درونی شکست خوردگان انتخابات و دلالان تحریم باشند.

شما در مورد مشایی چی میدونید ؟ چرا امام با ایشون مخالفت کرد ؟ احمدی نژاد در جواب امام چی فرمود ؟ چرا احمدی نژاد طرف مشایی بود ؟ لطفا منطقی جواب بدید نه با کنابه

79:


خخخخخخخخخخه مبارک باشه خوب بهتون ساخته اگه تونستید بازهم رای بدین
یا اگرهم رد صلاحیت شدن مثل رحیم مشایی استقامت کنید ایشون برنامه به فرموده الهام
و گروه انحرافی رجعت نمايند

80:

گمان کنم حرفهاتون رو از جایی کپی میکنید
شما نابغه ای چیزی تشریف ندارید؟!!!
بله از جایی کپی کردم!!! از چند صفحه قبل و از نوشته های خودم!!!

خب بنده ی خدا وقتی جواب رو یکبار به این کاملی و قشنگی دادم و کسی مثل شما دوباره میاد هم وقت خودش رو میگیره هم من رو!!! دیوانه نیستم که برم دوباره همون حرفهای خودم رو تایپ کنم که!!! میرم یک بار کپی و یکبار پیست میکنم!!

خیلی فهمیدن این مسئله سخت هست؟؟

81:

مشروح فرمود‌و‌گوی تلویزیونی
احمدی‌نژاد: تنها کشور در کره زمین هستیم که هیچ خانواده‌ای در اون گرسنه نیست


آفتاب: احمدی‌نژاد دستاوردهای حاصل از اجرای قانون هدفمندکردن را یارانه‌ها، افتخارآمیز دانست.محمود احمدی‌نژاد که از بخش خبری فرمود‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما به صورت مستقیم از نهاد ریاست‌جمهوری با امت سخن می‌فرمود، در جواب به پرسشی در ارتباط با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و ارزیابی از اجرای این طرح فرمود: اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها طرح بزرگ اقتصادی هست و ارزیابی من از اجرای این طرح مثبت هست.وی با بیان این‌که ملت ایران در این زمینه کار بسیار بزرگی را در منظر تمام جهانیان انجام داد، فرمود: این در حالی هست که پیش‌بینی‌ها قبل از اجرای این طرح در داخل و خارج منفی بود و با توجه به تجربه گذشته در سایر کشورها، چشم‌انداز این موضوع منفی جلوه می‌کرد و حتی خوش‌بین‌ترین اقتصاددانان نیز صحبت از نتايج سنگین و بحران از اجرای این موضوع می‌کردند ولی ما معتقدیم که با توجه به ویژگی‌های جمهوری اسلامی ایران و امت ایران می‌توان این کار بزرگ را انجام داد و حتی کارهای بزرگ‌تری نیز انجام داد.وی با بیان این‌که دستاوردهایی که در پی اجرای این قانون حاصل شده، افتخارآمیز هست، ادامه داد: یکی از اهداف این طرح، کنترل مصرف بود.وی به بحث ضایعات نان و اتلاف گندم قبل از اجرای این طرح اشاره کرد و فرمود: ما در این زمینه یارانه‌های سنگینی می‌دادیم و شاید بخشی کمی از اون به امت می‌رسید و ما پس از اجرای این طرح شاهد این بودیم که حدود 30 % مصرف ما کاهش پیدا کرد و من معتقدم که اگر این موضوع مدیریت شود کمتر نیز می‌شود و ما جزء صادرنمايندگان گندم برنامه گرفته‌ایم و این اتفاق بزرگی هست.احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به بهبود کیفیت نان فرمود: البته نمی‌گویم اکنون کیفیت نان در همه جای ایران به بهترین سطح رسیده، ولی این اتفاق می‌افتد و هنوز اون رقابت شکل نگرفته و اگر رقابت لازم شکل بگیرد این اتفاق خواهد افتاد و کیفیت بهتر می‌شود.احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که در این زمینه صنف مربوطه نیز نظارت می‌کند و دولت نیز نظارت دارد، فرمود: در اوج پیک مصرف 10 % مصرف گاز خانگی و تجاری کاهش پیدا کرده در حالی که مصرف انرژی در صنایع افزایش پیدا کرده و ما %د بودیم که انرژی کشور در راستای تولید و سرمایه‌گذاری برنامه بگیرد و این اتفاق افتاد.وی همچنین با اشاره به کاهش مصرف بنزین در کشور و با ارائه آماری در ارتباط با میزان مصرف بنزین در سال 84 و 85 در کشور فرمود: اکنون مصرف بنزین روزانه 54 میلیون لیتر شده و همچنان سیر نزولی دارد و در طول این سه چهار ماه این مصرف پایین آمده، این در حالی هست که تعداد خودروها افزایش پیدا کرده هست.احمدی‌نژاد با بیان این‌که در فروردین ماه به طور معمول در مصرف برق ما شاهد رشد هشت %ی هستیم، ادامه داد: امسال نه تنها این هشت % اتفاق نیفتاد، بلکه چهار % نیز مصرف برق کاهش پیدا کرد.احمدی‌نژاد با بیان این‌که این کار بسیار بزرگی هست، به توجه امت به مقوله مصرف اشاره کرد و فرمود: اکنون امت در هنگام خرید وسایل خانگی در کنار این‌که به میزان کارکرد اون وسیله توجه می‌نمايند، به میزان مصرف انرژی اون نیز توجه می‌نمايند.وی با بیان این‌که یکی از اهداف اجرای این طرح این بود که عدالت اجرا شود و همچنین مصرف کاهش پیدا کند، فرمود: در پی اجرای این قانون، دهک‌های پایین درآمدی زنده شده و با افتخار فراخوان می‌کنیم شاید ما تنها کشوری در کره زمین باشیم که هیچ خانواده‌ای گرسنه نیست و برای پوشاک و غذای خود پول دارد و اگر این روند ادامه پیدا کند فاصله طبقاتی کمتر می‌شود.احمدی‌نژاد همچنین به افزایش بهره‌وری در کشور اشاره کرد و فرمود: ما شاهد تحرک در تولید و صنعت‌مان هستیم.احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به تمجید موسسه مالي جهانی از اجرای این قانون در کشور فرمود: اونها فرموده‌اند که این کار بی‌نظیری هست که در ایران انجام شده و از مسوولان اقتصادی ما خواسته‌اند که در سه کنفرانس بین‌المللی تجربه‌های خود را از اجرای این طرح در میان بگذارند و اون را تشریح نمايند.وی با تشکر از همت و همکاری امت در اجرای این قانون فرمود: البته ممکن هست نواقصی نیز وجود داشته باشد و نمی‌گوییم هیچ اشکالی نیست.احمدی‌نژاد با اشاره به تلاش دولت در راستای کنترل تورم فرمود: قسمتی از تورم، تورم طبیعی هست که ما داشته‌ایم و قسمتی از اون نیز تحت تاثیر شرایط گوناگون و از جمله تورم جهانی هست.وی در ادامه از رانندگان تشکر کرد و فرمود: در خط مقدم اجرای این قانون، رانندگان بودند چرا که اولین قشری که با تغییر قیمت انرژی مواجه می‌شود رانندگان بودند و اونها نیز همکاری خیلی خوبی داشتند.

از صنعتگران نیز تشکر می‌کنم، اونها نیز تلاش بسیار زیادی کردند و در واقع از ملت ایران به خاطر همکاری که داشتند تشکر و قدردانی می‌کنم.در هدفمندی یارانه‌ها بحرانی نداشته‌ایم
مصمم به ارائه بسته‌های حمایتی تولیدنمايندگان هستیم

احمدی‌نژاد در جواب به این سوال که آیا در حامل‌های انرژی شاهد افزایش قیمت خواهیم بود، فرمود: ما نظرات امت را می‌گیریم و وضعیت را ارزیابی می‌کنیم.

در هدفمندی یارانه‌ها اگر شرایط آماده بود، گام بعدی را برمی‌داریم و الا یک تنفس می‌دهیم و گام بعدی را در سال بعد اجرا می‌کنیم.

ما در کنار امت هستیم و ستاد هدفمندی یارانه‌ها فعال هست و هر کجا مشکلی باشد، تلاش می‌کند که اون را برطرف کند.احمدی‌نژاد در ادامه فرمود‌وگوی زنده تلویزیونی خود با امت در جواب به سوالی مبنی بر این‌که برخی بسته‌های حمایتی از تولید هنوز ارائه نشده هست، تصریح کرد: این حرف درست هست اما باید دانست که تحولاتی که در عرصه تولید با هدفمندی یارانه‌ها اتفاق می‌افتد، روندی وقتبر هست و ممکن هست چند سال طول بکشد و این متفاوت با تغییر قیمت انرژی در مصرف خانه هست.

بسته‌های حمایتی نیز با توجه به وضعیت تولیدنمايندگان در طول وقت ارائه می‌شود.

ممکن هست برخی بسته‌های حمایتی چند ماه یا چند سال بعد ارائه شود.

از سوی دیگر ساختارهای ما نیز محدودیت‌هایی دارند و نمی‌توانند به سرعت همه بخش‌ها خود را تنظیم نمايند.وی ادامه داد: ما بحرانی نداشتیم؛ البته نه اینکه فشار نیامده باشد.

با وجود همه این‌ها تولید افزایش یافته و شفاف‌سازی صورت گرفته و سرمایه‌گذاری رو به افزایش هست و خلاقیت‌ها زیاد شده هست.

به عنوان مثال یک مرغداری با مصرف دانه کمتر به ازای هر کیلو به تولید رسیده هست و این خیلی مهم هست و باعث کاهش قیمت مرغ خواهد شد.

البته ما انتظار نداریم که قیمت مرغ از همین امروز پایین بیاید اما این روند به پیش خواهد رفت.وی اضافه کرد: برخی می‌گویند که مانند قدیم یارانه بدهیم.

اگر بدون هدف یارانه بدهیم که باز هم به شرایط قدیم باز خواهیم گشت.

ما مصمم هستیم که بسته‌های حمایتی تولیدنمايندگان را ارائه دهیم.احمدی‌نژاد درباره نگرانی‌ها از قیمت قبوض برق و آب با توجه به افزایش قبوض گاز نیز فرمود: قیمت گاز در بالاترین سطح مصرف که در دی و بهمن بود به اندازه‌ای بود که 78 % امت در مصرف خانگی رقم قبوض گازشان زیر 40 هزار تومان بوده هست.

این در حالی هست که قبل از هدفمندی این رقم 16 هزار تومان بوده هست.

اون افرادی که بیش از 20 % جامعه را تشکیل می‌دهند و قیمت قبوض گازشان بالاتر از این رقم بوده هست باید مابه‌التفاوت را خودشان پرداخت نمايند.

بالاخره سهم هر کسی از یارانه ارائه شده هست که 45 هزار و 500 تومان در ماه هست.

اگر کسی بیشتر مصرف کرد، باید پول خود را بیشتر بدهد و اونکه کمتر مصرف کرد، پول یارانه‌اش در جیبش می‌ماند.احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: ما قیمت گاز و برق و آب خانگی را به صورت پلکانی تعریف کرده‌ایم؛ به این صورت که اگر کسی 20 % مصرف را کاهش داد، هزینه‌اش 40 % کاهش می‌یابد و هم‌اکنون نیز تقریبا همه امت ثبت‌نام کرده‌اند و یارانه را به صورت مساوی می‌گیرند.طرح دولت برای تحول در شهرسازی بزودی فراخوان می‌شود

احمدی‌نژاد در ادامه صحبت‌های خود در فرمود‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما در جواب به پرسشی درباره بحث بودجه سال ‌90 و لزوم در نظر گرفتن پیش‌بینی‌های لازم برای پرداخت یارانه‌های نقدی فرمود: مصوبه مجلس، مصوبه بسیار خوبی هست و ما مشکلی از این جهت نخواهیم داشت.وی اظهار کرد: تاکنون ‌73 میلیون و ‌600 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که ما پیش‌بینی می‌کنیم به ‌75 میلیون برسد.

یارانه نقدی برای هر نفر در حال حاضر ‌45 هزار و ‌500 تومان هست که به تناوب یارانه‌های هر بخش را که آزاد کنیم سهم همان بخش به یارانه‌های نقدی اضافه خواهد شد.وی تاکید کرد: پیش‌بینی ما در بودجه همان رقم ‌75 میلیون نفر هست و برای پرداخت یارانه‌ها کسری نداریم و حتی برای گام بعدی نیز پیش‌بینی کرده‌ایم و واقعا در این قسمت مشکلی وجود ندارد.احمدی‌نژاد با بیان این‌که در این رابطه بحث بسیار گسترده‌ای در دولت و بعد هم بین دولت و مجلس انجام شده هست، تاکید کرد: این طرحی نیست که بخواهیم در اون نوسانی عمل کنیم.

این طرح، ثابت و درازمدت هست و هیچ مشکلی نیست.وی در جواب به پرسش دیگری درباره افزایش قیمت برخی اقلام مصرفی و برنامه‌های دولت برای کنترل بازار اظهار کرد: بیش از سه چهارم کنترل در دست خود اتحادیه‌های صنفی هست و این اتحادیه‌ها انصافا خوب عمل کرده‌اند و همراه ملت هستند.احمدی‌نژاد ادامه داد: تغییرات دو بخش هست؛ یک بخش تغییراتی هست که باید انجام شود و به افزایش قیمت جهانی مواد اولیه، تغییر فصل‌ها و نظیر این‌ها مربوط می‌شود و طبیعی هست ولی تغییرات قیمت غیرطبیعی حتما کنترل می‌شود.

این تغییرات توسط ساوقت بازرسی و اصناف کنترل خواهد شد.وی اضافه کرد: من در بحث اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها از همه ملت ایران تشکر می‌کنم و البته نمایندگان مجلس نیز با این‌که نظرات مخالفی هم داشته‌اند ولی در بودجه امسال خوب عمل کرده‌اند.احمدی‌نژاد در ادامه درباره برنامه‌های دیگر دولت در راستای طرح تحول اقتصادی خاطرنشان کرد: دولت چند برنامه بزرگ اقتصادی دارد که برای اجرای اون‌ها همراهی همه دستگاه‌ها و امت لازم هست.

بخش اول مربوط به یارانه‌هاست که آغاز شده هست و ادامه پیدا می‌کند.

برنامه دوم مربوط به تولید هست.

تولید ایرانی نه تنها در ایران بلکه باید در همه دنیا بازار پیدا کند.وی با بیان این‌که در حال حاضر در صنایع پایه، سرعت رشد و تولید ما بسیار بالا هست، تصریح کرد: ظرفیت تولید فولاد ما در سال ‌84 حدود ‌10 و سه دهم میلیون تن بود که در حال حاضر از ‌15 میلیون تن هم عبور کرده هست.

ظرفیت تولید سیمان ‌33 میلیون تن بود که در حال حاضر از ‌72 میلیون تن هم عبور کرده هست و می‌توان فرمود که یک انقلاب صنعتی در حال اتفاق ‌افتادن هست.احمدی‌نژاد با اشاره به بخش کشاورزی تاکید کرد: در بخش کشاورزی امسال رکورد شکسته خواهد شد و پیش‌بینی سالی ‌17 میلیون تن در بخش کشاورزی را داریم و این یعنی شاهد یک رشد بیش از ‌10 تا ‌12 % در بخش کشاورزی خواهیم بود.

در این رابطه سرمایه‌گذاری کرده و یارانه‌های لازم را پیش‌بینی کرده‌ایم.

خوشبختانه صندوق توسعه ملی هم تصویب شد و کارهای اون در حال انجام هست و به زودی وارد بازار سرمایه‌گذاری می‌شود که یک پشتوانه بسیار قوی در بخش تولید خواهد بود و در حال حاضر هم بیش از ‌16 یا ‌17 میلیارد دلار پول در این صندوق وجود دارد و پیش‌بینی می‌شود که امسال به ‌30 میلیارد دلار برسد.وی با اشاره به بحث اشتغال به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های دولت، اظهار کرد: نمی‌شود جوان‌های کشور بیکار باشند و افراد نتوانند شغلی پیدا نمايند، هم شخصیت اون‌ها حفظ شود و هم به اون شغل علاقمند باشند.

سال گذشته رکورد شکسته شد و یک میلیون و ‌700 هزار شغل ایجاد کردیم و پیش‌بینی ما برای امسال ایجاد ‌5/ 2 میلیون شغل هست که اگر همین روند را دو سال اجرا کنیم بساط بیکاری از کشور جمع می‌شود.احمدی‌نژاد با اشاره به بخش مسکن نیز فرمود: مطابق برنامه‌هایی که داریم در پایان سال ‌92 ان‌شاءالله مسکن نباید دیگر یک دغدغه باشد.

در حال حاضر طرح مسکن مهر و بهبود بافت‌های فرسوده را در دست اجرا داریم که این کارها ادامه پیدا خواهد کرد.وی از برنامه دولت برای تحول در شهرسازی اظهار داشت و اضافه کرد: ما یک طرح عظیم تحول شهرسازی داریم که به زودی فراخوان خواهیم کرد که این طرح برای همیشه تاریخ قیمت مسکن را پایین نگه می‌دارد.احمدی‌نژاد در ادامه اظهار کرد: طرح دیگر ما، آتیه مهر هست.

هر کس در ایران به دنیا می‌آید باید آینده روشنی داشته باشد.

ما این طرح را امسال به طور کامل اجرا می‌کنیم.

در حال حاضر وقتی دو جوان می‌خواهند ازدواج نمايند باید ‌20 یا ‌30 میلیون تومان در حساب اون‌ها پول باشد.

پدر و مادرها نباید در این رابطه دغدغه‌ای داشته باشند بلکه باید بتوانند به زندگی خود نیز برسند، نه اینکه مدام غصه بخورند.احمدی‌نژاد فرمود: طرح دیگر ما، ایجاد کارت اعتباری برای همه ایرانیان هست.

هر ایرانی باید یک کارت اعتباری در جیبش باشد تا هیچ جا سر خم نکند و شخصیت او شکسته شود.

فعلا به هر سرپرست خانواده ‌5/ 1 میلیون تومان اختصاص داده می‌شود که هر موقع اون را خرج کند به وام قرض‌الحسنه تبدیل می‌شود.

هیچ ایرانی نباید روی زمین بماند و باید اعتباری داشته باشد.

البته ما طرح‌های دیگری در بخش موسسه ماليی، مالیاتی، گمرک و بیمه هم داریم که در آینده جزئیات بیشتری را فراخوان خواهیم کرد.تا پایان امسال دغدغه مسکن از لیست دغدغه‌های امت خارج می‌شود

وی در ادامه فرمود‌وگوی زنده خود با امت در جواب به سوالی در ارتباط با بحث مسکن و این‌که آیا برنامه هست نوساناتی در بازار مسکن ایجاد شود، چراکه برخی از دلالان در این زمینه سعی کرده‌اند هیاهو ایجاد نمايند و برخی از اون‌ها در پی افزایش اجاره‌بها بوده‌اند؟، فرمود: هیچ اتفاقی نمی‌افتد.وی با اشاره به اقدام دولت در راستای طرح مسکن مهر، فرمود: طرح مسکن مهر در خدمت امت برنامه گرفته و این موضوع با عزم دولت پیگیری می‌شود و وقتی که ما تولید مسکن را سامان بدهیم در اجاره‌بها نیز اثر می‌گذارد.

ما اکنون قانونی برای کنترل اجاره‌بها نداریم، ولی وقتی تقاضای اجاره‌ها در حد معقول باشد بحث اجاره‌بها را نیز می‌توانیم کنترل کنیم.احمدی‌نژاد با اشاره به برخی از مشکلاتی که در سیستم شهرسازی داریم، فرمود: امسال حدود ‌1/ 5 میلیون طرح مسکن مهر در اختیار خانواده‌ها برنامه می‌گیرد و با توجه به این موضوع ‌1/ 5 میلیون خانه خالی می‌شود و وقتی تولید مسکن سامان پیدا کند این بحث در اجاره‌ها نیز اثر می‌گذارد و ما تلاش می‌کنیم تا پایان سال ‌90 دغدغه مسکن را از لیست دغدغه‌های امت خارج کنیم.وی با بیان این‌که دولت تلاش کرد بحث خودرو، سکه، موبایل و مسکن را از سفته‌بازی خارج کند، فرمود: ما سعی کردیم سرمایه‌ها را به سمت سرمایه‌گذاری و کار مولد سوق بدهیم و این موضوع البته با آرامش و اطمینان هدایت می‌شود.

ممکن هست در این وسط نیز یک اتفاق کوچک بیفتد ولی مقطعی هست و همانطور که فرمودم تلاش دولت در راستای سوق سرمایه‌ها به سمت سرمایه‌گذاری و کار مولد هست.احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به فعال شدن بورس در کشور و رشد شاخص بورس به برخی دیگر از برنامه‌های دولت که امسال برنامه هست اجرا شود، اشاره کرد و فرمود: به برنامه‌های دولت دو، سه برنامه دیگر اضافه می‌شود که از جمله اون پزشک خانواده شهری هست.

موضوع پزشک خانواده روستایی رخ داد و این موضوع در حال مکمل شدن هست و امسال نیز پزشک خانواده شهری اجرا خواهد شد.وی با اشاره به این‌که این موضوع در سر و سامان گرفتن نظام سلامت کشورمان بسیار تاثیرگذار هست، به بحث بیمه همگانی و عزم دولت در این راستا اشاره کرد و فرمود: ان‌شاءالله به جایی برسیم که تمام ایرانی‌ها با کرامت زندگی نمايند و کسی برای درمان دچار سختی نشود.احمدی‌نژاد در ادامه در جواب به سوالی در ارتباط با نرخ ارز و تلاش دولت جهت کنترل نوسانات اون، فرمود: ما خوشبختانه ذخایر ارزی بسیار بالایی داریم.

درآمد ارزی بالاست، البته مصرف ارز نیز بالاست ولی رشد درآمدی ما بیش از رشد مصرف در بازار ارز هست.احمدی‌نژاد با اشاره به دیدگاه برخی مبنی بر این‌که متناسب با افزایش تورم، نرخ ارز را در کشور افزایش دهیم و مابه‌التفاوت تورمی که ایجاد می‌شود نرخ ارز نیز افزایش پیدا کند، فرمود: این امر ممکن هست اثرات مثبتی داشته باشد ولی نتايج منفی اون نیز زیاد هست.وی با بیان این‌که پول ما باید قدرتمند باشد، فرمود: دولت تمام تلاشش را می‌کند که امت رفاه داشته باشند و به رفاه امت آسیبی وارد نشود.

موسسه مالي ملی نیز در زمینه ارز کنترل‌های لازم را انجام می‌دهد و بحث نوسانات اون و کنترل اون مورد توجه موسسه مالي ملی هست.هیچ‌کدام از وزارتخانه‌ها مشکل ندارند
تغییرات در مدیریت‌ها باید امری عادی شود
مجلس و دولت نظر می‌دهند و تفاهم می‌نمايند

احمدی‌نژاد کشورمان با اشاره به بحث ادغام وزارتخانه‌ها فرمود: ادغام وزارتخانه‌ها بر پايه دو ضرورت بود؛ یک ضرورت، تکلیف قانون هست که باید تا پایان سال دوم برنامه پنجم توسعه تعداد وزارتخانه‌ها به 17 برسد، ضرورت دوم نیز ضرورت ساختاری ماست.محمد احمدی‌نژاد در ادامه فرمود‌وگوی زنده تلویزیونی خود با امت ضمن بیان این مطلب، اضافه کرد: از 25 سال قبل، کوچک شدن دولت جزو آرزوهای ما بوده هست.

در برنامه‌های قبل نیز بر اون تاکید شده بود ولی کسی نمی‌توانست اون را اجرا کند چرا که ساز و کاری برای اون پیش‌بینی نشده بود اما در برنامه پنجم سازوکار اون پیش‌بینی شد و تکلیف اون به عهده دولت گذاشته شد.وی فرمود: دولت عجله‌ای ندارد.

اینکه می‌گویند نباید عجله کرد، باید پرسید مگر وزارتخانه‌ای داریم که بدون وزیر مانده باشد؟ این اقدام به سرعت اما با دلیل علمی و اجرایی انجام خواهد شد.احمدی‌نژاد اظهار کرد: اگر فرض می‌کردیم شرح وظایف برای این ادغام‌ها اول در دولت تصویب شود و بعد به مجلس برای تصویب برود، کارهای اداری فشل می‌شد و مشکل ایجاد می‌کرد.

ممکن بود وقت زیادی ببرد و روند یک ساله داشته باشد.

ما تصمیم گرفتیم این روند را در دولت زودتر آغاز کنیم و وزارتخانه‌ها را ادغام کنیم؛ البته به لحاظ عاطفی دوست داشتم که ما 30 وزارتخانه داشته باشیم چرا که همه این افراد از دوستان من هستند اما مصلحت کشور و علم مدیریت ایجاب می‌کند که ما تلاش کنیم دولت را کوچک کنیم و مجموعه مسئولیت‌ها را کاهش دهیم.احمدی‌نژاد در ادامه با تاکید بر اینکه هیچ‌کدام از وزارتخانه‌ها هم‌اکنون مشکل ندارند، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال هم‌اکنون در وزارت راه هیچ مشکلی ایجاد نشده هست و در سایر وزارتخانه‌ها نیز همین‌طور هست.

در نوشتن شرح وظایف نیز دو روش وجود دارد؛ اول اینکه شروع کنیم و شرح وظایف را بنویسیم که همانطور که من فرمودم طول می‌کشد اما راه دیگری هم هست و اون اینکه وظایف هر دو وزارتخانه را در یک وزارتخانه تجمیع کنیم.

به عنوان مثال هر چه وظایف وزارت راه هست اون را در وزارت مسکن تجمیع کنیم و تکلیف وزیر را روشن کنیم تا بتواند کارهایش را اجرا کند.

دولت برای این کار باید لایحه بدهد که لایحه تجمیع وظایف هست.

در این صورت وزیر به کار خود ادامه می‌دهد و به مرور مشکلات برطرف می‌شود.وی درباره بحث‌های بین مجلس و دولت نیز تصریح کرد: این بگو و مگوها طبیعی و شیرین هست.

اگر کسی اختلاف ایجاد کند و کینه‌ورزی درست کند، درست نیست.

بالاخره مجلس و دولت نظر می‌دهند و تفاهم می‌نمايند.

اگر تفاهمی هم ایجاد نشد، با اشاره رهبری مشکل حل می‌شود.

در جمهوری اسلامی مشکلی در روند اداره کشور وجود ندارد.

این بحث‌ها نباید دست‌مایه ایجاد مشکل شوند چرا که همه بحث‌ها در جهت حل مشکل هست و من نگرانی از این بابت ندارم.احمدی‌نژاد در مورد سرپرست فعلی وزارت نفت فرمود: هم‌اکنون خود من سرپرست وزارت نفت هستم و نفت و نیرو با هم ادغام شده‌اند.

وزارت نفت و وزارت نیرو با هم ارتباطات زیادی دارند.

یک‌چهارم انرژی کشور تبدیل به برق می‌شود و این یعنی اینکه وزارت نیرو مشتری ثابت وزارت نفت هست.

با ادغام این دو وزارتخانه‌، ساختمان‌ها و مسئولیت‌ها کم می‌شود.

به عنوان مثال ما دیدیم که ساوقت میراث فرهنگی توانست ساختمان‌های خود را کاهش دهد، جهاد کشاورزی هم در حال خالی کردن برخی ساختمان‌های خود هست و حتی آموزش و پرورش هم 70 الی 80 ساختمان خود را خالی خواهد کرد.

ادغام وزارتخانه‌ها امر مثبتی هست.

حتی می‌توان سه وزارتخانه را در یکی ادغام کرد.احمدی‌نژاد در جواب به این سوالی مبنی بر اینکه برخی می‌گویند برکناری وزیر نفت با توجه به اینکه ما سپس ده‌ها سال توانسته‌ایم رییس اوپک شویم مشکل ایجاد خواهد کرد، یادآور شد: این بحث‌ها حاشیه‌ای هست؛ چرا که این سمت ربطی به اشخاص ندارد.

عزیزانی که از کابینه رفته‌اند افراد مفیدی بودند و برای ما عزیز بودند اما بالاخره باید تصمیم گرفت و این سخت هست.

رابطه ما با این دوستان صمیمی هست.

حتی من در انجام این تصمیم با اونها مشورت کردم.

ما باید منافع کشور و ملت را در نظر بگیریم و همه ما هم خود را فدای کشور، ملت و آرمانمان کنیم.

تغییرات در مدیریت‌ها باید به امری عادی تبدیل شود.بن‌لادن را برای خرج تبلیغات اوباما کشتند
برای اجرای قانون باید نقشه کامل و روشن در اختیار داشت

احمدی‌نژاد در ادامه فرمود‌وگوی زنده خود با امت در جواب به پرسشی درباره تشکیل وزارت ورزش و جوانان، فرمود: تشکیل وزارت ورزش و جوانان در مسیر هست ولی قانونی که ابلاغ کرده‌اند ابهامات زیادی داشت که دولت را با مشکل مواجه می‌کرد.وی در ادامه اظهار کرد: کسی که می‌خواهد قانون را اجرا کند باید نقشه روشن و کاملی در اختیار داشته باشد زیرا نقشه ناقص و مبهم مجری را دچار مشکل می‌کند، بعد اختلاف بین مجری و دستگاه نظارتی ایجاد می‌شود و کار به مشکل می‌خورد.

اخیرا برنامه شده هست کمیته مشترکی بین دولت و مجلس تشکیل شود تا اصلاحات مختصری انجام شود و ابهامات را برطرف نمايند تا وزارت ورزش و جوانان تشکیل شود.احمدی‌نژاد همچنین در جواب به این پرسش که آیا شما معتقدید اسامه بن لادن مدت‌ها قبل کشته شده هست، فرمود: خیر؛ مدت‌ها قبل نیست.

اطلاعات دقیق دارم که بن‌لادن از مدت‌ها قبل در اختیار نیروهای نظامی آمریکا بود و حتی او را مریض کردند و روزی که او را کشتند، مریض بود یعنی ابتدا او را مریض کردند و در حالی که مریض و در اختیار خودشان بود او را کشتند.احمدی‌نژاد اضافه کرد: کاری که رییس‌جمهور آمریکا کرد بیشتر برای بهره‌برداری سیاسی در داخل آمریکا بود.

یعنی او را برای خرج تبلیغات اوباما کشتند و الان هم دنبال جایگزینی برای او هستند تا بالاخره اون مجموعه کار خود را ادامه دهد.

بنابراین آمریکایی‌ها دارند این مسأله را دنبال می‌نمايند تا جانشین او هر چه سریع‌تر انتخاب شود.پیچیدگی تحولات منطقه رو به باز شدن هست

احمدی‌نژاد در ادامه درباره ارزیابی خود از تحولات منطقه، اظهار کرد: تحولات منطقه بسیار پیچیده هست و می‌توان فرمود که از تحولات اوایل قرن بیستم پیچیده‌تر هست.

هر کشوری شاخص‌ها و مناسبات خاص خود را دارد.

در حال حاضر ملت‌های منطقه بدنبال خواسته‌های بحق خود نظیر آزادی و کرامت هستند و از تحقیرها به ستوه آمده‌اند و می‌خواهند شرایط خود را عوض نمايند ولی مدل مدیریت این تحولات در کشورهای مختلف، متفاوت هست.وی اضافه کرد: در برخی کشورها دشمنان ملت‌ها نیز دخالت دارند و به عنوان مثال می‌بینیم که در شمال آفریقا رسما نیروی نظامی می‌فرستند و این کار را پیچیده‌تر می‌کند.

وقتی ناتو وارد می‌شود اصل قضیه گم می‌شود و معلوم نمی‌شود که خواسته‌ها چیست، ولی در برخی جاهای دیگر کار به صورت دیپلماتیک پیگیری می‌شود.احمدی‌نژاد تصریح کرد: ماموریت ما همان ماموریت 32 ساله انقلاب اسلامی هست.

ماموریت ما حمایت از آرمان‌های الهی، ملت‌ها و مطالبات حقیقی اون‌ها، آزادی، عدالت و کرامت هست و ما همین را در دنیا دنبال می‌کنیم.

ماموریت ما مقابله با سیاست‌های هستکباری در منطقه، وجود رژیم صهیونیستی و سیطره آمریکا بر منطقه هست و این یک ماموریت تاریخی هست ولی باید پذیرفت که در هر کشوری ملاحظات خاصی وجود دارد.وی با بیان این‌که در حال حاضر پیچیدگی این تحولات رو به باز شدن هست، تصریح کرد: هر چه جلوتر می‌رویم می‌توانیم اقدامات بیشتری اجرا کنیم و بالاخره ملت‌ها و عدالت حاکم می‌شود.

در حال حاضر دولت آمریکا و متحدانش از برخی دولت‌ها علیه برخی ملت‌ها هستفاده می‌نمايند و خبر قطعی داریم که این، هستفاده ابزاری هست و به محض این‌که این مشکل برای آمریکا حل شد خود اون کشورها نیز دچار همین مشکل‌ها می‌شوند.احمدی‌نژاد اضافه کرد: دنیا عوض شده هست و نظام موجود عالم جواب نمی‌دهد و ظرفیت اون پر شده هست.

در حال حاضر برخی سیستم‌های موجود در دنیا جواب نمی‌دهد؛ حتی اگر خیلی هم ظالم و غیرامتی نباشند.

امت خود را بالا کشیده‌اند و رشد کرده‌اند و نمی‌توانند به این شکل مدیریت شوند.

حتی اگر برخی نخواهند، تحولات اتفاق خواهد افتاد.احمدی‌نژاد با بیان این‌که هنر ما این هست که اجازه ندهیم خیزش‌های امتی منطقه تحت مدیریت دیگران برنامه گیرد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی همراهی خود با امت را به خوبی انجام می‌دهد و وظایف در قبال ملت‌ها را آگاهانه انجام خواهد داد.در آمریکا کجا آزادی هست؟
از جواب خانم اشتون تعجب کردم
دامنه نوسانات در مواجهه‌ با ‌1+5 کم خواهد شد

احمدی‌نژاد در جواب به سوالی در ارتباط با نامه‌نگاری‌های جدید ایران با گروه 1+5 و جواب 1+5 و اینکه چرا واکنش‌ها در مورد این نامه‌نگاری‌ها و جواب‌های مرتبط با اون از سوی اعضای این گروه بعضا متفاوت بوده هست، فرمود: ما همیشه فرموده‌ایم که اهل فرمود‌وگو در شرایط عادلانه و احترام هستیم و میل به همکاری داریم.محمود احمدی‌نژاد در ادامه فرمود‌وگوی زنده تلویزیونی خود با امت ادامه داد: در گروه 1+5 گرایشات متفاوت هست و در مواجهه با اونها ما نوساناتی داشتیم و این نوسانات گاه اوج می‌گیرد، گاه افت می‌کند ولی دامنه نوسانات کم خواهد شد.وی با بیان اینکه «من از صحبت‌های خانم اشتون و جواب ایشان تعجب کردم»، اضافه کرد: ما فرموده‌ایم که آماده همکاری در چارچوب قانون هستیم.

آماده همکاری در جنبه‌های مختلف هستیم و من از مطلبی که خانم اشتون فرمودند تعجب می‌کنم.


احمدی‌نژاد با اشاره به ضرورت فرمود‌وگو و با بیان اینکه «باید فرمود‌وگو کنیم و حرف بزنیم تا به تفاهم برسیم»، اظهار کرد: امیدواریم در نشست‌های آتی به نتایج ملموس‌تری برای همکاری برسیم.احمدی‌نژاد در جواب به سوال دیگری در ارتباط با برگزاری اجلاس جهانی مبارزه با تروریسم در تیرماه در شهرستان تهران و دیدار امروزش با تعدادی از شرکت نمايندگان در اجلاس مبارزه با تروریسم فرمود: اینکه تروریسم یک خطر هست، حرف درستی هست و متعلق به امروز نیست.وی با اشاره به حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی فرمود: آمریکا و متحدانش از گروه‌های تروریستی حمایت می‌نمايند و سپس اون ادعای مبارزه با تروریسم را مطرح می‌نمايند.

اونها می‌آیند اعمال زشتی را انجام می‌دهند ولی بعد می‌آیند پرچم مبارزه با اون را در دست می‌گیرند.

اونها سران برده‌برداری و هستعمار بوده‌اند.


احمدی‌نژاد با بیان اینکه «هر جا جنایت، کودتا و دیکتاتوری هست، اونها حضور دارند و سپس اون شعار مبارزه با تروریسم و دفاع از دموکراسی را مطرح می‌نمايند»، خاطرنشان کرد: آقای بوش در منطقه ما یک میلیون نفر را کشت و سپس اون شعار دفاع از حقوق بشر را می‌دهد.احمدی‌نژاد در ادامه با طرح این پرسش که «در آمریکا کجا آزادی هست؟»، اضافه کرد: ان‌شاءالله امسال که به ساوقت ملل رفتم، توضیح بیشتری در این ارتباط خواهم داد.وی همچنین به عدم آزادی در اروپا اشاره کرد و فرمود: در اروپا نیز همین‌طور هست.

می‌بینید اگر کسی در مورد هولوکاست مطلبی بنویسد زندانی می‌شود.


احمدی‌نژاد ادامه داد: ما معتقدیم که یک جریان سالم واقعی و عالمانه باید برای مبارزه با تروریسم شکل بگیرد و ما در این ارتباط تلاش می‌کنیم و معتقدیم که باید در این زمینه تعریف واحدی ایجاد شود و همه مشارکت داشته باشند و به میدان بیایند تا ریشه‌کن شود.احمدی‌نژاد با اشاره به حوادث تروریستی نظیر بمب‌گذاری در افغانستان، پاکستان و عراق، فرمود: ما فکر می‌کنیم که باید این موضوع را عالمانه مدیریت و ریشه‌کن کرد و جمهوری اسلامی ایران در این زمینه پیش‌قدم شده هست.


احدی از دولت حق دخالت در انتخابات را ندارد

نظام ولایت فقیه در ایران وجه تمایز ما با دیگر کشورهاست

رییس شورای عالی امنیت ملی کشورمان در ادامه فرمود‌وگوی زنده خود با امت با تاکید بر این‌که رژیم صهیونیستی سمبل هستعمار هست و به عنوان یک غده چرکین در منطقه حضور یافته و باعث ایجاد مشکل شده هست، خاطرنشان کرد: در سالگرد تاسیس این رژیم امت در بسیاری از نقاط تظاهرات کردند اما چندین نفر کشته و شهید شدند.

این رژیم بار دیگر ماهیت خود را نشان داد.وی با تاکید بر این‌که اتحاد بین گروه‌های فلسطینی باید منجر به ریشه‌کنی رژیم صهیونیستی شود، خاطرنشان کرد: اگر این رژیم به هر عنوان در منطقه حضور پیدا کند منطقه را آلوده می‌کند همانند یک سلول سرطانی که در بدن رشد می‌نماید، لذا این سلول باید از بدن بیرون رود.احمدی‌نژاد همچنین برخی از سردمداران دول و کشورهای منطقه را ماموران آمریکا و برخی کشورهای هستعمارگر اروپایی عنوان کرد و در باب ماموریت اون‌ها، فرمود: ماموریت اونها اخلال در روند حرکت ملت‌های منطقه هست اما دیدیم که چیزی عایدشان نشد.وی با یادآوری اثبات حقانیت موضع ملت ایران در مورد تحولات منطقه نسبت به طراحی دشمن برای بیرون کشیدن رژیم صهیونیستی از تحولات منطقه و دور کردن اون از برخی مسائل و نیز دادن خاک برخی کشورها نظیر اردن به این رژیم، هشدار داد.احمدی‌نژاد اضافه کرد: باید برای حل موضوع فلسطین آوارگان به جاهایی که به اونجا تعلق داشتند بازگردند و حق حاکمیت ملی که از اون اونهاست به اونها اعطا شود.

ملت فلسطین زیر بار هیچ ستمی نمی‌رود ولی در مجموع بعضی‌ها دست و پا می‌زنند.احمدی‌نژاد در مورد حاشیه‌سازی‌ها علیه دولت نیز با یادآوری این نکته که دولت خادم ملت هست و باید از دوره مسوولیت خود برای کار و ساختن کشور بهره گیرد، خاطرنشان کرد: اونچه که باقی می‌ماند ملت ایران، کشور، انقلاب و آرمان‌های ملت ایران هست و باید این الگو به جهان معرفی شود.

ما حرف‌های جدیدی برای امت دنیا داریم و معتقدیم که بهترین سیستم اداره کشور را ارایه کرده‌ایم.وی در همین زمینه بر توسعه علمی و اقتصادی و سرآمدن بودن در تمام عرصه‌ها، تاکید کرد و فرمود: باید کشور را بسازیم و به جلو برویم.

امروز کشور با نشاط هست و همه مقدمات آماده یک جهش بزرگ هست.

باید همه دست به دست هم دهیم و کشور را بسازیم و این توصیه امام و مقام معظم رهبری هست.


احمدی‌نژاد همچنین همه را دعوت به کار و تلاش کرد و عدم وجود مشکل در مبانی را مورد تاکید برنامه داد.احمدی‌نژاد همچنین در مورد برخی مباحث مبنی بر اینکه دولت قصد تاثیرگذاری در روند انتخابات را دارد، فرمود: وزارت کشور مجری انتخابات هست و احدی از دولت حق دخالت در اون را ندارد و پايه ا چنین بحث‌هایی جای طرح ندارد.وی در ادامه در مورد مباحث مربوط به نظام جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که برخی اوقات دل انسان برای نظام و ولایت فقیه می‌سوزد، فرمود: سیستم ما ولایت فقیه هست و این سیستم امر نویی هست.

البته خود بحث ولایت فقیه ریشه در آموخته‌ها و دین ما دارد.احمدی‌نژاد اضافه کرد: هر ملتی آرزو دارد بهترین و پاک‌ترین افراد بر اون‌ها حاکمیت داشته باشد و ما امروز نظام ولایت فقیه را به عنوان مترقی‌ترین و امتی‌ترین نظام در کشور داریم.احمدی‌نژاد در همین زمینه دو پایه اصلی نظام ولایت فقیه یعنی امام و ولی را مورد اشاره برنامه داد و با بیان این‌که ولی بی‌ملت دست بسته هست و ملت بی‌ولی سرگشته و متفرق، تصریح کرد: رابطه بین این دو عشق و محبت هست.

همانطور که خداوند جهان را بر پايه محبت آفرید.

ولایت فقیه نیز عاشق امت هست و ما به همین دلیل موفقیم.وی اضافه کرد: هر چه این رابطه قوی‌تر باشد پیشرفت و تعالی و کمال نیز بیشتر هست.

ماموریت هر ملتی نیز اجرای عدالت هست که ما عادل‌ترین رهبر را در جمهوری اسلامی داریم.احمدی‌نژاد با یادآوری این نکته که ما نمی‌گوییم که عدالت مطلق هستیم، فرمود: ماموریت ما برپایی عدالت هست و ولی در این زمینه راه را باز می‌کند.

ما نظام الگویی در ایران داریم و در واقع نظام ولایت فقیه در ایران وجه تمایز ما با دیگر کشورهاست.

باید این مسئله را قدر بدانیم که ریشه در آرمان‌های ما دارد.


مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد

وظیفه خود می‌دانیم از رهبری و اصل مترقی ولایت دفاع کنیم

احمدی‌نژاد در ادامه با اشاره به جلسات مسئولان با رهبری فرمود: گاهی روی یک موضوع بحث می‌کنیم و افراد گوناگون نظر می‌دهند تا موضوع پخته شود.

ولایت رحیم‌ترین و عاشق‌ترین به امت هست، امت دوست دارند که حاکم‌شان فردی عالم، شجاع و عادل باشد که ایشان یک فقیه‌ای با همین مشخصات هستند و این نعمتی هست که حضرت امام(ره) برای ما پایه‌گذاری کرد.احمدی‌نژاد فرمود: همانطور که در ابتدای سخنان خود فرمودم مشکل لاینحلی در کشور وجود ندارد، چراکه سیستم طوری هست که هر مشکلی ایجاد شود حل می‌شود به همین دلیل هست که در جمهوری اسلامی نشاط وجود دارد و همه مسوولان 24 ساعته در حال تلاش هستند چرا که می‌دانند کارشان هدر نمی‌رود.احمدی‌نژاد در ادامه اضافه کرد: ما بر خود وظیفه می‌دانیم که از رهبری عزیز و اصل مترقی ولایت دفاع کنیم.

رابطه ما با رهبری رابطه‌ شخصی و اعتقادی هست و ما به هم علاقه شخصی داریم، ولی مثل پدر در جامعه هست، دلسوزتر از ولی چه کسی می‌تواند برای جامعه باشد، 75 میلیون نفر زیر این چتر هستیم.

نظام ولایت فقیه نظامی موفق بوده هست و می‌بینیم که پیشرفت‌هایی در کشور اتفاق افتاده که مانند معجزه هست.احمدی‌نژاد فرمود: صندوق بین‌المللی پول در سال گذشته تلاش داشت به بهانه پولشویی که آمریکایی‌ها مطرح کرده بودند ایران را تحریم نمايند، اما امسال مجبور شد که از ما تعریف کند و برخی گره‌ها را باز کند.

این سیستم تجربه خوبی در جهان بوده و راهی هست که امیدها را در دنیا زنده کرده هست و دولت هم در همین مسیر تلاش می‌کند.

همه باید با تقوا و تلاش گسترده ولی فقیه را یاری نمايند.احمدی‌نژاد در پایان فرمود: ما تلاش‌مان این هست که در کشور نقص و فقر نباشد و این شدنی هست و باید تلاش کنیم و با دلسوزی کار کنیم.


82:

اتفاقا مشکل احمدی نژاد این نبود که ایران دوست نبود یا پیشرفت مملکت را از جان ودل نمی خواست که حتی کمترین هستراحت را داشت و شب و روز در حال دوندگی برای سر وسامان دادن به امور بود اما>>>>>>>>>

این اما مهمه !!!

مشکل اطرافیان او بودند که آمار های تخیلی و نمودارهای قلابی دستش می دادند.

83:

درود آزاد عزيز
خوشحال شدم از ديدارتون
از وقتي كه داريد با از ما بهترون مي گزيد ديگه سايه تون حسابي
سنگين شده ما موافق يا مخالف همه رو دوست داريم انشالله كه سايه تون
هميشه بر فراز هم ميهن مستدام باشه

+
داشتم مطالبتون رو مي خوندم رسيدم به اونجايي كه جملات قصار
ايشون رو نوشته بوديد جاتون خالي ياد وزراي سابق و هلو افتادم :))

84:

اون کس که بداند و بداند که بداند اسب شرف از گنبد گردون بجهاند
اون کس که بداند و نداند که بداند بیدار کنیدش که بسی خفته نماند
اون کس که نداند و بداند که نداند لنگان خرک خویش به منزل برساند
اون کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند
تشکر از جوابیه بی جواب شما , لطفا کمی در مورد عقایدتون فکر کنید ؛ شاید حق رو در چیز دیگری ببینید موفق باشید خدانگهدار

85:

به نظر من دردهای زیادی در این سرزمین وابسته به تصمیمات اشتباه این دو نفر بوده هست>>> هاشمی رفسنجانی+ احمدی نژاد

نتیجه تصمیمات این دو نفر اینهاست که می بینید>>
ایران؛ رتبه اول مصرف تریاک در دنیا

سند:
ایران؛ رتبه اول مصرف تریاک در دنیا - سایت خبری تحلیلی تابناك

سن شروع مصرف سیگار در کشور به 13 سال رسید


ایسنا - سن شروع مصرف سیگار در کشور به 13 سال رسید

86:

لطفا به جای شعر و شاعری کمی هم به فکر سرزمینتان باشید>>

به نظر من دردهای زیادی در این سرزمین وابسته به تصمیمات اشتباه این دو نفر بوده هست>>> هاشمی رفسنجانی+ احمدی نژاد

نتیجه تصمیمات این دو نفر اینهاست که می بینید>>
ایران؛ رتبه اول مصرف تریاک در دنیا

سند:
ایران؛ رتبه اول مصرف تریاک در دنیا - سایت خبری تحلیلی تابناك

سن شروع مصرف سیگار در کشور به 13 سال رسید


سند:
ایسنا - سن شروع مصرف سیگار در کشور به 13 سال رسید

87:

اگر رهبری بزرگوار این سرزمین نبود شما با این احمدی نژاد جون و رفسنجانی جون و....

این سرزمین را نابود کرده بودید.


پس بیایید به جای این همه جنگ سیاسی و این آقا قلب ما را تسخیر کرده و اون یکی سلطان قلب هاست!!!
کمی به فکر آبادانی سرزمینتان باشید.

من هیچ ترسی از انتقاد از آقای روحانی ندارم>>>

طرح سبد کالای ایشان بدترین تصمیم ممکن بود که می توانست وجود داشته باشد(البته با اون شکلی که اجرا شد)
ایشان نباید مخالفان تلاش های سیاسی اش را بی سواد مینامید همانطور که آقای احمدی نژاد نباید مخالفانش را خس و خاشاک مینامید.

اما به خواست رهبرم و بزرگان مملکتم مثل سرلشگر فیروز آبادی- ریاست محترم مجلس و دیگران...

با تمام وجود از دولت منتخب 80 میلیون ایرانی دفاع خواهم کرد.

88:

به نظرم این مطلب رو قسمت طنز 2014 بذارید خواننده بیشتر داره..............


89:

درود
جهت اطلاع نسخه جديد و به روز اين شعر را چنين خوانده ايم:

اونكس كه بداند و بداند كه بداند
بايد برود غاز به كنجي بچراند

اونكس كه بداند و نداند كه بداند
بهتر برود خايشانش به گوري بتپاند

اونكس كه نداند و بداند كه نداند
با پارتي و پولي خرك خايشانش براند

اونكس كه نداند و نداند كه نداند
بر پست رياست ابدالدهر بماند

90:

شعر شما هم جدید نبود گویند ک پس از سرودن شعر زیبای "اون کس که بداند..."از ابن یمین،گروهی از بیکاران و بقول عموم "علاف" جهت همطرازی و رقابت با شعر مذکور،در عهد خویش،شعر ذکرشده شما را سرودند .


91:

احمدی نژاد اولین بود و هیچ شکی هم در اول بودنش نیست

کسیکه این متن رو نوشته اشتباهات فاحشی کرده و در واقع ب اصلاح طلبان اعتبار بخشیده

باید حقیقت رو مینوشت فقط

92:

توی قلب ملت !

به شخصه درد یک کارگر و کشاورزی که به خاطر حقوق کم و تبعیض های طبقاتی در تهیه اینده فرزندان و همسر اش گیر کرده ولی یک لحظه هم این احساس رو بروز نمی دهد رو می بینم

قلب بزرگی که اشک هاش رو از خانواده اش مخفی می کند و با لبخند به چشمان کودکانش نگاه میکند .

دردی که امروز برای خرید اولین نیاز های زندگی جیب او را خالی می کند .


گرد خستگی و تلاش بر چهره ستون های این کشور (کارگران ) نمایان هست
چرا انان را شکسته تر می کنیم ؟


دردهای جامعه ما مخصوصا طبقات ضعیف زیاد هست و نوشتن انان صدها جلد کتاب را تشکیل می دهد


همین و بس که طبقات ضعیف را ضعیف تر کردند

93:


خوب اين يك موضوع شخصي هست و به خودتون مربوطه
ولي اينكه هنوز سپس اينكه كل امت يك كشور بجز تعداد خيلي معدودي از هوادارانشون از ايشون انتقاد و كارهاش رو همه اشتباه ميدونند از بالاترين افراد گرفته تا پايين شما هنوز از ايشون طرفداري ميكنيد خيلي جاي تاسف داره
بدتون نياد اين فقط نشان دهنده لجبازي و يكدندگي شما هست تا يك حرف منطقي و اصولي
از اين تعصب خشك و غير منطقي بيرون بيايد و حقيقت ماجرا را كه مثل خورشيد عيان و آشكار هست رو بپذيريد و قبول كنيد ايشون هيچ جايي براي دفاع از خودش باقي نذاشته
شما هم با دوستان بريد اين دو موضوع رو راجع به احمدي نژاد رو بخونيد تازه هستند بخصوص اولي رو كه در مورد همسر دكتر الهام سخنگايشان دولت ايشون خانم فاطمه رجبي از روزنامه نگارهاي خيلي تندرو هست رو بخونيد كه اول مدافع سرسخت و خيلي متعصب او بود امروز اونم به صف منتقدان ايشون پيوسته اين بهترين نمونه براي اين گونه حرفها هستاز همه دوستان تقاضا ميكنم برن اين دو تاپيك رو درباره احمدي نژاد بخونند


چرا فاطمه رجبی از احمدی نژاد انتقاد می‌کند؟


انتقاد یک منتقد شناسنامه دار دولت از بورسیه‌های فله‌ای دولت احمدی نژاد

94:

بسم الله الرحمن الرحیم


محمود احمدی نژاد یکی از مقامات مجمع تشخیص مصلحت هستند.

بنابراین بعضی از کاربران اینطور تصور ننمايند که چون ایشان رئیس جمهور نیست می توانند هر توهینی نثار ایشان نمايند.


مسلما توهین به مقامات با دقت بیشتری پیگیری می شود :

1. اهانت و هجو نسبت به مقامات ، نهادها و ساوقت هاي حکومتی و عمومي.

( بند 8 ماده 6 قانون مطبوعات و مواد 609 و 700 قانون مجازات اسلامی )


چند پست حذف شدند.
95:

بزرگوار

نوبخت در مقام سخنگو فرمود باید قوه ی قضاییه نظر برده که اژه ای هم تایید کرد.

اما جواب دیوان محاسبات مخالفتی با حرف توکلی نداره!
چون توکلی افشاگری کرد اینها پا پس کشیدند وگرنه بنای همین رو داشتند!

نوشته اصلي بوسيله marde_barani نمايش نوشته ها
کمتر تاپیکی تا حالا دیدم که به اندازه پست اول این تاپیک نپسندیدم پاش خورده باشه .

خب دیگه اکثریت کاربران این فاروم از شرایط هستکبار جهانی هستند دیگه !
بهخ قول روشن فکران اونها که انکار می نمايند خشونت طلبند!(پس صهیونیست نیستند!)
ضمنا رییس جمهوری که "لازم می بیند رسا صحبت کند" و اون شیخی که "جشن پیروزی انتخاباتی ایشان لازم هست" مخالفانش را بی سواد و صهیونیست معرفی می کند نه دیگران!

96:

semsar نماینده ملت هستند ؟

97:

اقای
احمدی نزاد دوست داریم


98:

اون هم یک بازیگر بود وخوب امت رو بازی داد.باید بهش اسکار داد

99:

همین که تو تنها می فهمی، برای ما بس...

100:

منظورت اینه که بقیه هم ...؟؟

101:

از همه ی دوستان مخالف احمدی نژاد خواهش میکنم.
خواهش میکنم بحث رو شخصی نکنید!
این کار از مخالفان احمدی نژاد بعیده!
به جای اون بیاین از خود احمدی نژاد و نقد کاراش بگید و به هیچ عنوان به بدگویی ها و فحاشی هایی که به شما میشه جواب ندید! چون فحاشی اونها دیده نمیشه اما جواب شما دیده میشه!! من اخراجیشو کشیدم میدونم چه خبره!!! پس فقط از نقد احمدی نژاد بگووید و نسبت به اینها بی تفاوت باشید.


102:

من هم از کلیت سیاست خارجی دولت نهم و دهم حمایت میکنم .

با تضعیف سیاست هستکبارستیزی ، نظام سلطه و غرب را این توهم برداشته بود که نظام اسلامی توان رویارویی و مقابله با غرب را ندارد، اما سیاست خارجی دولت نهم و دهم نشان داد نظام اسلامی می تواند با همه غرب و متحدانش مقابله کند و در این رویارویی نیز اراده خود را تحمیل و غلبه کند.

زیر سوال بردن فلسفه تشکیل رژیم جعلی صهیونیستی در مجامع بین المللی یکی دیگر از ابتکارات خوب سیاست خارجی دولت نهم و دهم بود.

کاربری درباره تورم و تحریم ها مطالبی نوشته .
من عامل جرئت یافتن غرب در تشدید بروز خباثت ذاتی خود و دشمنی با ملت ایران را کسانی می دانم که انتخابات با شکوه ملت ایران در سال 88 را تباه کردند و برای کشور مشکل ایجاد کردند.

اگر در سال 88 اون قضایا را پیش نمی آوردند غرب هیچگاه جرئت بروز دشمنی در چنین سطحی را به خود نمی داد.

یکی دیگر از اقدامات خوب سیاست خارجی دولت نهم و دهم تقویت محور مقاومت در منطقه بود.


103:

جدید بودن یا نبودن شعر که دلیل نمی شود
اون چه که مهم هست مصداق های زنده اون
هست که خوشبختانه مصداق های زنده ما به
شکل فاحشی توی چشم می زنند
ملالی نیست امروز هر سازی که بلد باشیم
( به قول بعضی ها شماها و ما ها ) به شکل توامان
خواهیم نواخت . مثل ناصرالدین شاه ها و فتحعلی شاه ها و ....
انشاالله تاریخ در موردمان قضاوت خواهد کرد
+
خوشبختانه توی اجتماع ما هم آمار هنرمندان و ایضا تحصیلکرده ها
(به قول شما بیکاران ) توی هر کوی و برزنی سر به عرش گذاشته هست
و شاغلین و اساتید هم در حال یادگیری mpt و nptو غیره و ذالک هستند:))

بازهم تاریخ در مورد علاف ها و بیکاران قضاوت خواهد کرد :دی

104:

بله ببینیم چرا!!!!

با تضعیف سیاست هستکبارستیزی ، نظام سلطه و غرب را این توهم برداشته بود که نظام اسلامی توان رویارویی و مقابله با غرب را ندارد، اما سیاست خارجی دولت نهم و دهم نشان داد نظام اسلامی می تواند با همه غرب و متحدانش مقابله کند و در این رویارویی نیز اراده خود را تحمیل و غلبه کند.

رویارویی و بحث و مجادله و گرفتن حق خود یک حرف هست، قهر کردن و خود زنی کردن و برای پژ هستکبار ستیزی امت را له کردن یه حرف دیگه هست!

زیر سوال بردن فلسفه تشکیل رژیم جعلی صهیونیستی در مجامع بین المللی یکی دیگر از ابتکارات خوب سیاست خارجی دولت نهم و دهم بود.

تنها کسانی واقعا خبری از دنیا مناسبات سیاسی ان ندارند به این حرف معتقدند! حال چرا؟
چون احمدی نژاد با این موضع سخت ایران را به عنوان یک کشور خشونت طلب و تروریست مطرح کرد! یعنی زمینه اش را به اسرائیل داد تا چنین جا بیندازند.

در حالی که به خاطر فاجعه ی غزه دنیا در حال محکوم کردن اسرائیل بود، احمدی نژاد با مواضع تند خود باعث شد که اسرائیل حداکثر هستفاده را بکند و با مظلوم نمایی ایران به وسط معرکه ی بدبینی بیندازد.و این یعنی فاجعه! وقتی ایرزان به عنوان کشور خشونت طلب معرفی شود، طبعا فعالیت هسته ای وی هم زیر سوال میرود به هر کس بگویند که کشور خشونت طلب ایران در حال فعالیت هسته ای هست، خودبه خود این به ذهن متبادر میود که پس ایران به فکر بمب اتم هست! لذا قطع نامه ها به راحتی تصویب میشوند! هم در ساوقت ملل و هم امریکا!!!!


کاربری درباره تورم و تحریم ها مطالبی نوشته .
من عامل جرئت یافتن غرب در تشدید بروز خباثت ذاتی خود و دشمنی با ملت ایران را کسانی می دانم که انتخابات با شکوه ملت ایران در سال 88 را تباه کردند و برای کشور مشکل ایجاد کردند.

اگر در سال 88 اون قضایا را پیش نمی آوردند غرب هیچگاه جرئت بروز دشمنی در چنین سطحی را به خود نمی داد.

در بالا تشریح کردم که چگونه احمدی نژاد با اتخاذ مواضع تند باعث اتحاد غرب علیه ایران شد.


در حالی که نیازی به ان مواضع تند نبود و چنان که موضع خاتمی مورد چذیرش رهبری هم برنامه گرفت این بود که در فلستین و توسط امت خود فلستطین انتخابات ازاد انجام شود!!! و این خو به خود یعنی اسرتائیل نابود شود! واقعا چه لزومی داشت این موضع منطقی و در عین حال حق به جانب ایران و فلسطین کنار گذاشته شود و موضع تند اتخاذ شود که هم به ضرر فلسطین.
ضمن این که اگر کمی فکر کنین متوجه میشوید که احمدی نژاد کسی بود که تحریم ها را ورق پاره خواند!! چه شده که اکنون یاران وی به دنبال انداختن تقصیر به گردن دیگری هستند؟ ضمن این که قطع نامه ها وتحریم ساوقت ملل در دوره ی اول ریاست جمهوری ایشان تصویب شد! و ربطی به انتخابات نداشت.

و ادامه ی رویه ی پیشین بود!


یکی دیگر از اقدامات خوب سیاست خارجی دولت نهم و دهم تقویت محور مقاومت در منطقه بود.

این ربطی به دولت نداشت! این امور زیر نظر شخص رهبری و هدایت سپاه پیش میرود!!!!!

105:

انکار حقایق: ایشان صاف در دوربین تلویزیونی نگاه می کرد و می فرمود من از هاله نور چیزی نفرمودم! درحالی که بقال سر کوچه ما هم فیلم هاله نور را دیده بود!!!!

106:

میفرمود: من کسی را میشناسم که 40 سالی هست که میوه نخورده!!!!

107:

بسیاری از مطالب این متن این وبلاگ سراسر از دروغ برای مثال:
طرح هدفمندی یارانه ها از سوی خاتمی مطرح شد ولی در وقت خودش با مخالفت هایی روبرو شد
و تا اینکه بالاخره نمایندگان راضی شدن و رهبری جزو برنامه های اصلی برنامه دادن و قوانینش به تصویب نهایی
رسید در دوره احمدی به اجرا رسید که از بسیاری قوانین تصویب شده نمایندگان ملت رو نپذیرفت و طبق رفتار
خود محور قوانین رو اجرا کرد با مخالفات و تذکرات مداوم نمایندگان روبرو شد و رشد بی رویه تورم و کنار
گذاشتن بخش صنعت و تولید همراه شد که از اهداف اصلی این طرح بود و یک مبلغ ناچیز سرماه بین ملت پخش کردن
با توجه به بیکاری شدید و رانت خواری های فراوانی که در دولت احمدی اتفاق افتاد مثل وزیر کشوری که مدرکش
قلابی از آب در اومد ..

و فسادهای بین موسسه ماليی سراسری هزار میلیاردی که عاملان اصلی اون دست نشادگان ایشان
بودن از جمله رئیس کل موسسه مالي ملی که فراری داده شد با صدها میلیون دلار سرمایه های کشور


اولین و تنها رئیس جمهوری که از محله نارمک شهرستان تهران به ریاست جمهوری آمد و پس از مسئولیتش به محله خود در نارمک بازگشت.

طبق اخبار حداقل مبلغ 600 میلیارد تومان دارایی های مملکت در حساب ایشان ثبت و ضبط شده و پرونده
دادگاهش فکر کنم هنوز در جریان

اولین و تنها رئیس جمهوری بود که پس از رفتنش، مسئولین به یهودیان اطمینان خاطر دادند که اون مرد دیگر رفته هست ولی او بود که متهم به انحراف بود نه دیگران.

احمدی رئیس جمهوری بود که سران اسرائیل از نحوه عملکرد سیاسی اش در عرصه بین الملل بسیار راضی
بودند و چند بار این موضوع رو در سخنانشون فرمودن که احمدی بهترین رئیس جمهور ایران و صحبتهایش
حامی منافع اسرائیل و باعث پاک نشان دادن چهره صهیونیست ها بود.بگذریم از این حرف مشائی که
فرموده بود ما با اسرائیل مشکلی نداریم.

و ایشون چه رابطه نزدیکی با احمدی دارند کهاین حرفا با واکنش رهبری
و بسیاری از علما روبرو شد.

اولین و تنها رئیس جمهوری که بصورت سالیانه در اجلاس سران ساوقت ملل حضور یافت و از حقوق ملت دفاع و صحنه‌سازی هستکبار را بر ملا می‌کرد ولی بخاطر تعداد همراهانش در این سفر از سوی نمایندگان مجلس تذکر دریافت کرد و متهم به حیف و میل کردن بیت‌المال به خاطر همراهی همراهانش شد.

بله البته هربار همراه با 150 نفر ایل و تبارشون رو هم یک سفر به آمریکا می بردند
و هنوز فیلمهاش موجود که در سخنرانی هاش که همراه با فحاشی همراه بود بیشتر
نمایندگان کشورها به نشانه اعتراض اجلاس رو ترک می کردند بجز عده ی اندکی


اولین رئیس‌جمهوری که بزرگترین اختلاس در وقت او به وسیله خودش علنی شد ولی این اختلاس به اطرافیان او نسبت داده شد اما در نهایت در دادگاه اثری از این ارتباط مشخص نشد و عذرخواهی هم صورت نگرفت.

اختلاس توسط دست نشاندگان مستقیم ایشان تایید و و همکاری و هدایت شد و توسط موسسه مالي مرکزی برملاشد یعنی باید به ایشون مدال داد؟

اولین و تنها رئیس جمهوری که معاون اولش را به میل خود انتخاب نکرد، به دستور رهبری برای حفظ دوستی دوستان، تمکین کرد ولی مدعیان، او را به انحراف متهم کردند و عقد دوستی با او شکستند و به روی خود هم نیاوردند.

رهبری مستقیما حکم عزل مشائی رو صادر کردن و نشان از عدم صلاحیت این فرد معلوم الحال
داشت که احمدی برای بی حرمتی به رهبری این آقا رو کرد رئیس دفتر و یار و رفیق همیشگیش
و برای بعضی دیدار با سران کشورها به جای وزیر وزارت خارجه این اقا رو میفرستاد .


اولین و تنها رئیس‌جمهوری که در دوران ریاست جمهوری‌اش مجلس از او سوال کرد و در مجلس جهت جواب به سوالات نمایندگان حضور یافت.

این اقا بیشترین بی اعتنایی و درگیری لفظی با نمایندگان مجلس سپس انقلاب رو داره

حتی تا جایی که چندین سخنرانی رهبری اعتراض کردند و برای صلاح نظام با ایشون

مدارا کردن- برادران حامی احمدی آیا یادتون رفته سخنرانی معروف رهبری رو در ماههای

پایانی ریاست جمهوری و اوج درگیری ایشان با رئیس مجلس فرمودند:" من فعلا فقط نصحیت میکنم"


احمدی‌نژاد مرد اولین‌ها بود و خیلی از اولین‌ها در دوره او اتفاق افتاد.

و در آخر ریاست جمهوری در چند برنامه تلویزیونی وضعیت کشور رو گل و بلبل توصیف کردن
و اینکه همه سر کارند و بیکاری وجود نداره و دولت هیچ بدهی به کسی نداره .....و گرانی وجود نداره
(یک جمله نقل قول از ایشان : من خودم رفته بودم بازار خرید دیدم چقدرهمه قیمت ها کاهش داشته !)
و بسیاری از مطالب غیر واقعی که در طول ریاست جمهوری بیان کردند که حتی توهم برگزیده بودن
از جانب خدا میشه مثال زد و مثلا:بعداز مرگ چاوز بی دین او را یار حضرت ولیعصر (عج) درهنگام ظهور نامیدن
حالا بگذریم از قضیه در آغوش گیری مادرشان بعد در کشور دو روز عزای عمومی فراخوان نمودن و مانند مراجع
تقلید در بسیاری از موارد مذهبی که اطلاع نداشتن فتوا صادر میکردن که بارها با واکنش مراجع تقلید و
روحانیون روبرو شد و البته در پایان صحبتام بگم نویسنده وبلاگ یادش رفته آمار بیشترین وزیر تغییر یافته
در تاریخ ایران هم اضافه کنه که جزو افتخاراتش راجع به بقیه موارد هم ارزش نداره بحث کنم همین قدر وقت گذاشتم
برای این مطلب هم به نظرم زیاد و صدها نمونه دیگر رو میشه از عملکرد ضعیف آقای احمدی نژاد مثال زد

108:

با ادعای کذب بودن چیزی اثبات نمی شه،وبلاگه هم می تونه بگه شما دروغ می گید!
حقیقت اینه که دولت های دیگر جرات کارهای بزرگی نظیر هدفمندی یارانه ها و سهمیه بندی بنزین رو نکردند!

در مورد این که احمدی نژاد کارهایی رو فراخوان نکرد،بله احمدی نزاد از میانه ی دوره ی دوم دولتش خشت کجی رو بنا گذاشت و کار خیلی زشتی هم کرد!
اما باز مجددا این ننگ برای دوس
تان دیگر بدتر هست چون از اول دولتشان بنای ناسازگاری گذاشتند و فرمودند از کارت زرد های مجلس نمی ترسند و حتی با دیکتاتوری انحلال پارلمان رو خواستار شدند!
بماند که اگر احمدی نژاد حرف مجلس رو قبول نکرد،این دوس
تان علاوه بر بی محلی به مجلس وعده های دروغین انتخاباتی شان را هم کنار گذاشتند!

و مجددا سخنان غیر علمی سیاست زده و عوامانه ی شما با سخنان نمایندگان امت و کارشناسان یکسان نبود،مثلا قوامی می فرمودند قانون هدفمندی رو غیر قابل اجرا نگارش کرده بودیم...!(که طبیعی هم ممکنه باشه حدودا!چون کار رو برای اولین بار انجام می دادن و موانع غیر قابل پیش بینی ممکنه پیش بیاد)

اختلاس توسط دست نشاندگان مستقیم ایشان تایید و و همکاری و هدایت شد و توسط موسسه مالي مرکزی برملاشد یعنی باید به ایشون مدال داد؟

و فسادهای بین موسسه ماليی سراسری هزار میلیاردی که عاملان اصلی اون دست نشادگان ایشان
بودن از جمله رئیس کل موسسه مالي ملی که فراری داده شد با صدها میلیون دلار سرمایه های کشورطبق اخبار حداقل مبلغ 600 میلیارد تومان دارایی های مملکت در حساب ایشان ثبت و ضبط شده و پرونده
دادگاهش فکر کنم هنوز در جریان

حتما مزاح می فرمایید
شکی نیست کسانی که این دزد(خاوری) را بر سر کار آوردند آدم های درستی نبودن!
اما این که احمدی نزاد ایشون رو سر کار آورده باشه محل تردیده مثلا عکس زیر آقای خاوری رو نشون می ده با یک شیخی که شما خوب می شناسیدش!
الته بر خلاف مشی حضرتعالی و دوستانتون بنده تهمت نمی زنم که این کار،کار آقای خاتمی بوده و مجددا بر خلاف دوستان شما دنبال حرکات نمایشی نیستم بلکه دلیل دارم این افراد رو روسای جمهور و حتی وزیرانشان هم سر کار برنامه نمی دهند!
منتهری عرضم این هست که با سخنان سودارانه و سیاست زده ی شماها این ننگ دامن دوستان دیگری را خواهد گرفت و نه احمدی نژاد!احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.
عکس/ خاوری و خاتمی در همایش موسسه ماليداری - مشرق نیوز | mashreghnews.ir

رهبری مستقیما حکم عزل مشائی رو صادر کردن و نشان از عدم صلاحیت این فرد معلوم الحال
داشت که احمدی برای بی حرمتی به رهبری این آقا رو کرد رئیس دفتر و یار و رفیق همیشگیش
و برای بعضی دیدار با سران کشورها به جای وزیر وزارت خارجه این اقا رو میفرستاد .
لطفا رهبری رو برای مواضع سیاسی جناحی خرج نکنید!
رهبری فرمودن مناسب جایگاه معاون اولی نبود!
لطفا به این امر هم نگاه کنید که رهبری کلمه ها رو دوراندیشانه گزینش می کنن!مثلا نمی گن ایول کار خوبی کردید!می فرمایند"اونچه مرقوم فرمودید"!

اون موازی کاری ها هم گرچه از حق رییس جمهور بود ولی خوب نبود!بماند که امروز برخی روسای جمهوری (که فقط با 0.7 % رییس جمهور شدن!) در کار ساوقت های دیگر هم پا درازی می نمايند!
این اقا بیشترین بی اعتنایی و درگیری لفظی با نمایندگان مجلس سپس انقلاب رو داره
حتی تا جایی که چندین سخنرانی رهبری اعتراض کردند و برای صلاح نظام با ایشون
مدارا کردن- برادران حامی احمدی آیا یادتون رفته سخنرانی معروف رهبری رو در ماههای پایانی ریاست جمهوری و اوج درگیری ایشان با رئیس مجلس فرمودند:" من فعلا فقط نصحیت میکنم"
خیر!
ولی برادران دولتی یادشون نره که سوگیری نکنن(این یک) و دو این که نهایتا مجلس بازداری شد.و این رو در کنار این ببینند که در مجلس یک "پفیوز" حضور داشت که "خفه نمی شد" و "نمی تمرگید سر جاش" و با اون کاراش دارایی ها رو مشخص کرد و اوباما از تعطیلات برگشت و تحریم های موسوم به "فلج نماينده" رو امضا کرد و به ادامه ی تعطیلات رفت!بماند که در اون وقت به سفارتخانه های غربی در شهرستان تهران دستور داده شده بود که تا می تونن به اختلافات بین مجلس و دولت دامن بزنند!

پس لطفا تفسیر به رای نکنید!

و در آخر ریاست جمهوری در چند برنامه تلویزیونی وضعیت کشور رو گل و بلبل توصیف کردن و اینکه همه سر کارند و بیکاری وجود نداره و دولت هیچ بدهی به کسی نداره .....و گرانی وجود نداره
(یک جمله نقل قول از ایشان : من خودم رفته بودم بازار خرید دیدم چقدرهمه قیمت ها کاهش داشته !)
و بسیاری از مطالب غیر واقعی که در طول ریاست جمهوری بیان کردند که حتی توهم برگزیده بودن
از جانب خدا میشه مثال زد و مثلا:بعداز مرگ چاوز بی دین او را یار حضرت ولیعصر (عج) درهنگام ظهور نامیدن
گویا انصاف هم کم یاب شده!
احمدی نژاد در مصاحبه هاش بارها فراخوان نمود که ما نمی گیم همه چی خوبه و مشکلی نیس،اگر مشکلی وجود نداره من و هم کارام چرا شب و روز داریم کار می کنیم؟این یعنی که مشکلایی وجود داره...!

برگزیده بودن از طرف خدا هم تهمت خاندانی هست که در بلوا و به خاک و خون کشیدن کشور تلاش فراوانی کردند!
فایزه که هی ساندویج می خرید و عفت هم ...


به قول سریاله:..عفت خیلی سختی کشید....!

دست از تنگ نظری و کوته فکری دینی بر داریم!
دین امت به ما چه ربطی داره آخه؟همه باید مسلمون باشن از نظر شما؟(جالبه که با یهودیا عیاق ترید!!)
جهت اطلاع اون هایی که کاسه داغ تر از آش می شن عرض کنم که امام به فیدل کاسترو نامه نوشت که شما درد ما را می دانید و ما با هم همدردیم و ...!

و ضمنا به قول شیخ حسن :"امت و به زور نمی شه برد بهشت"!

امیدوارم روزی برسه که کاتولیک تر از پاپ روی زمین نباشه!

حالا بگذریم از قضیه در آغوش گیری مادرشان بعد در کشور دو روز عزای عمومی فراخوان نمودن و مانند مراجع
تقلید در بسیاری از موارد مذهبی که اطلاع نداشتن فتوا صادر میکردن که بارها با واکنش مراجع تقلید و
روحانیون روبرو شد و البته در پایان صحبتام بگم نویسنده وبلاگ یادش رفته آمار بیشترین وزیر تغییر یافته
در تاریخ ایران هم اضافه کنه که جزو افتخاراتش راجع به بقیه موارد هم ارزش نداره بحث کنم همین قدر وقت گذاشتم
برای این مطلب هم به نظرم زیاد و صدها نمونه دیگر رو میشه از عملکرد ضعیف آقای احمدی نژاد مثال زد
در مورد مادربزرگه هم بگم که خود چپی ها می گن اگر عقب نشینی می کرد کارش غیر انسانی بود اما چه بد و چه خوب قطع مسلم از نشستن کنار یک خبرنگار زن با شلوارک و لباسای اونچنانی و دست دادن با دخترای ایتالیایی و ...

بدتر نیست!

به قول حاجاقا خاطره:"این طور نباشه که نذاریم مناطز ریبا عیان نشه"!

در مورد مراجع و ...

هم که نفرمایید!شما فعلا بروید یک نظر به فردوسی زوری و حسن روحانی و مراجع بندازین که بعد ببینیم چی به چیه!!!

والا خوبه که همین قدر وقت دادین،به نظر من بیش از این سرمایه گذاری نکنید!

109:

به نقل صراط:

سال گذشته سندی از حمایت مسئولان رده بالای دولت دهم از یکی از بدهکاران دانه درشت موسسه ماليی منتشر شد که پاراف رئیس دفتر وقت رئیس جمهور در کنار نامه او دیده می شد.

دفتر احمدی نژاد، اون سند را جعلی فراخوان نمود اما هنوز قوه قضائیه فراخوان نکرده هست آیا واقعا اون سند، جعلی بود؟

با گذشت بیش از یک سال از انتشار سندی که در اون احمدی‌نژاد و مشایی به حمایت از یکی از بزرگترین مفسدان اقتصادی و ابربدهکاران موسسه ماليی متهم شده بودند و جواب دفتر رئیس‌جمهور سابق مبنی بر جعلی بودن این سند، هنوز مشخص نشده که آیا واقعا اون سند جعلی بوده هست یا خیر؟

سند حمایت احمدی از یکی از این مفسدان دانه‌درشت که چند هزار میلیارد تومان به موسسه مالي‌های کشور بدهکار هست

اردیبهشت‌ماه سال 1392، سایت‌های خبری سندی را منتشر کردند که نشان می‌داد احمدی‌نژاد و مشایی با دستور به موسسه مالي‌ها مانع بازپس‌گیری وام‌های دریافتی کلان یک ابربدهکار موسسه ماليی شده‌اند.

این سند کاملا در تضاد با ادعاهای همیشگی محمود احمدی‌نژاد مبنی بر سنگ‌اندازی عده‌ای نامعلوم و مجهول‌الهویه بر سر راه تلاش دولت وی برای بازگرداندن معوقات چند هزار میلیارد تومانی از دست بدهکاران دانه‌درشت موسسه ماليی بود.

در خبر مذکور آمده بود: «یکی از این مفسدان دانه‌درشت که چند هزار میلیارد تومان به موسسه مالي‌های کشور بدهکار هست و تخلفات گسترده دیگری نیز دارد، حمید باقری درمنی هست که چند سالی هست ستاد مبارزه با قاچاق و قوه قضائیه به دنبال پیگیری پرونده‌های مفاسد اقتصادی او هستند.

در حالی که تا پیش از این، افکار عمومی علت کُندی رسیدگی به مفاسد درمنی را ناشی از اهمال قوه قضائیه می‌دانستند، اما اسناد موجود نشان می‌دهد ریشه عدم برخورد با این مفسد بزرگ، حمایت‌های خاص مقامات ارشد دولت (دهم) از او هست که هرگاه دستگاه قضایی برای رسیدگی به جرائم او خیز برداشته، دولت با فشار به موسسه مالي‌ها بر سر راه برخورد قضایی با این مفسد مشهور، سنگ‌اندازی کرده هست.»

سند منتشره در اردیبهشت‌ماه سال 1392 نشان می‌داد «حمید باقری درمنی که بابت بدهی معوق چند هزار میلیاردی و تخلفات گسترده تحت تعقیب بود، در آذرماه سال ۱۳۸۸ در نامه‌ای به رئیس‌جمهور وقت احمدی‌نژاد خواستار مساعدت وی در تقسیط ۵ساله بدهی‌های وی به دو موسسه مالي ملی و سپه شود.

این در حالی هست که این بدهی‌ها در وقت نگارش نامه، چند سال بود که معوق شده بودند و همانطور که در اطلاعیه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ذکر شده بود، درمنی از وام‌های دریافتی برای اقدامات غیرقانونی و تحصیل مال نامشروع همچون قاچاق بهره برده بود.

در اون شرایط، وی از احمدی نژاد خواسته بود که بدهی‌اش به موسسه مالي‌ها را تقسیط ۵ ساله نمايند.احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.

در جواب به نامه درمنی، احمدی‌نژاد بدون توجه به موارد اتهامی متعددی که متوجه درمنی هست و همچنین بدهی معوق چند هزار میلیاردی وی و نقل ستاد مبارزه با قاچاق درباره تخلفات گسترده او، به موسسه مالي‌های ملی و سپه دستور داده بود مشکل درمنی را حل نمايند! متعاقبا مشایی نیز در نامه‌ای که یک هفته پس از دریافت نامه درمنی تهیه شده، به خاوری مدیرعامل وقت موسسه مالي ملی و قنبری مدیرعامل وقت موسسه مالي سپه، دستور رئیس‌جمهور به این دو موسسه مالي درباره تقسیط بدهی معوق ۵ ساله حمید باقری درمنی را ارسال کرده بود.

این در حالی هست که بخشی از مفاسد درمنی طبق حکم دادگاه به اثبات رسیده هست.

بر پايه رای یکی از دادگاه های رسیدگی نماينده به تخلفات درمنی، شماری از موارد تخلف این ابربدهکار که به اثبات رسیده عبارتند از:

- تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ صدها میلیاردی (که بخش اعظم اون در حق دو موسسه مالي ملی و سپه بوده هست!)
- اخذ تسهیلات و گشایش اعتبارات اسنادی از موسسه مالي‌ها از طریق تشکیل شرکت‌های متعدد
- عدم وجود سابقه و مراودات مالی با موسسه مالي‌های تسهیلات‌دهنده
- عدم انطباق کالاهای وارداتی با موضوع شرکت‌ها
- عدم تودیع وثایق کافی
- ارائه پیش‌فاکتورهای صوری
- عدم ورود کالا به کشور
- مصرف تسهیلات ماخوذه در غیرماوضع
- ارائه اطلاعات خلاف واقع در مورد وضعیت و گردش مالی شرکت‌ها
- عدم ارائه مفاصاحساب مالیاتی
- عدم انطباق کالاهای موجود در گمرک با کالاهای موضوع اعتبارات اسنادی
وجود تعهدات معوق
- عدم رعایت سقف تخصیص تسهیلات به شرکت‌های ذینفع واحد با توجه به سرمایه شرکت‌ها
- هستفاده از ضامنان زنجیره‌ای
عدم انقضاء فواصل وقتی بین تاریخ افتتاح حساب جاری و تاریخ بهره‌مندی از تسهیلات موسسه ماليی
- عدم اقامت در محدود فعالیت شعب موسسه مالي‌های تسهیلات‌دهنده
- عدم ارائه آخرین تراز آزمایشی و نقل حسابرسی با همدستی برخی کارکنان موسسه مالي‌ها
- علم به نامشروع بودن تحصیل وجوه در قالب تسهیلات و گشایش اعتبارات اسنادی به رغم عدم حائز شرایط قانونی و ضوابط موسسه ماليی
- تحصیل مال نامشروع
علاوه بر این، موسسه مالي سپه نیز در دادخواستی، درمنی را به اخلال در نظام اقتصادی کشور، خروج غیرقانونی ارز از کشور و جعل و هستفاده از اسناد مجعول متهم کرده بود.


این یک نمونه از دست داشتن احمدی نژاد در اختلاس های چند هزار میلیاردی

که در قوه قضائیه در حال پیگیریه

110:

دولت های دیگه محاسبه کردند و دیدند که خیلی فشار بالای ملت میاد و این کار رو نکردند!!!!!چون زمینه هاش اماده نبود1!!!! احمدی نژاد اما بدون در نظر گرفتن زمینه ها دست به کار شد و این شد که میبینید که تورم چقدر شد و رشد اقتصادی منفی و قیمت دلار و بیکاری روز افزون و ....


111:

جالبه!
ایت الله بهجت سپس جریان هاله ی نور به مسئولش فرموده بود که احمدی نژاد رو به حضور نمیپذیره.....
و جالبه بدونید که خاتمی بسیار با ایشان نشست داشتند و در یکی از همین نشست ها بود که ایت الله بهجت جریان 3 دهه فاطمیه را مطرح مینمايند و خاتمی قول میدهند که فاطمیه را در سالنامه هر 3 ایام را مشخص نمايند!!!!!!!!!!

112:

طنز/ لیست اساتید و رشته‌های آموزشی دانشگاه احمدی نژاد

تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۵:۴۲
محسن حدادی نوشت: محمود احمدی‌نژاد در آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، برای خود مجوز تاسیس دانشگاهی به نام «دانشگاه ایرانیان» در شهرستان تهران اخذ کرد.


نام هستاد
شغل یا رشته تدریسی در دانشگاه
محمود احمدی نژاد
روش​های مدیریت جهان/ آموزش گام به گام دوربرگردان/ حرف درمانی
محمدرضا رحیمی
مهندسی هوا فضا- مبانی اقتصاد نوین/ بیمه‌داری پیشرفته
اسفندیار رحیم مشایی
فلسفه کذایی و عرفان دبه
محسن رضایی
کلاس​های تقویت اعتماد به نفس
محمد غرضی
تاریخ صدساله ایران
شمقدری
لابی​گری خلاق / مبانی «سینما»ی «خانه»گی
محمدباقر قالیباف
لوازم شناسی(چکش، بوم​رنگ، گاز انبر و...)
سعید جلیلی
ظرفیت​شناسی پیشرفته 2 /ناظم دانشگاه
حسینی(وزیر ارشاد)
کتاب گذاری مقدماتی/ فوق برنامه:چگونه شعر بگوییم؟
نیکزاد(وزیر مسکن)
بساز بنداز مقدماتی
غلامحسین الهام
مبانی رجعت/ الهیات با گرایش «ان قلت، مغلطه، قیف و قپی»
فاطمه رجبی
معجزه شناسی 1 و 2 و 3 و 4
پروین احمدی نژاد
تربیت بدنی خواهران
بهمنی(رییس موسسه مالي مرکزی)
مهندسی مواد/ حسابداری
سعید مرتضوی
کهریزک شناسی/ پیش​نیاز: حقوق قضا گرایش قانون برداری
خسرو معتضد
تاریخ توهم(از کارشناسی تا فوق تخصص)
محمد علی آبادی
مترجمی زبان انگلیسی/ مدیر لابراتوار زبان دانشگاه
کامران دانشجو
مهندسی
حسین شریعتمداری
دشمن شناسی و تفکیک شناسی
ضرغامی
زمین شناسی/ هنرهای تجسمی
حاجی بابایی
تنظیم خانواده و نظریه​های خودبنیان محور
سعیدلو
مددکاری اجتماعی
شمس الدین حسینی
بادی بیلدینگ
منوچهر متکی
سنگال؛ دیروز، امروز، فردا
مهدی کلهر
مبانی ورزش بانوان
مسعود فراستی
روش​های مخالفت دائمی 1 و 2
صادق محصولی
موسسه مالي داری اسلامی/ مدیر امور رفاهی و تعاونی مسکن
غضنفری(وزیر صنعت)
آمار و روش تحقیق/ مدیر واحد حذف و اضافه
رستمی(وزیر نفت)
امور مالی و اداری دانشجویان و اساتید
محرابیان(وزیر سابق صنایع)
مدیر امور سرویس دانشگاه
عبدالرضا شیخ‌الاسلامی
رییس کانون کارآفرینی گرایش خوداشتغالی زودبازده
عباسی(وزیر ورزش)
مدیر حراست
شایان ذکر هست زمین این دانشگاه در اراضی اهداشده نمایشگاه بین‌المللی به صداوسیما برنامه دارد.

همچنین شنیده شده هست باغبانی دانشگاه به صورت کنترات به شهرداری شهرستان تهران پیشنهاد شده هست.

همچنین طبق بخشنامه‌ای مخبر دزفولی(دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی) به عنوان عضو هیئت علمی این دانشگاه به صورت مادام العمر معاون دانشگاه و رییس شعبه نیویورک خواهد بود.

این شعبه به صورت ویدئو کنفرانس تاسیس و اداره می‌شود.


محسن حدادی
طنز/ لیست اساتید و رشته های آموزشی دانشگاه احمدی نژاد / الف

113:

این 3دهه رو که اکثریت مراجع کلهم رد کردن !

114:

بله دقیقا اصلا سیاست همینه.همه چیز پشت پرده هست
سال 64 در بحبوحه جنگ وقتی که به قول خودشون شعار مرگ بر امریگا شعار وحدت امت شده بود ایران داشت با امریکا و اسراییل بده بستون اسلحه میکرد.
همه داشتند در جلوی پرده نقش خودشون رو به نحو احسن انجام میدادند که یک نفر...
الان هم همینطور هست.

نه در ایران بلکه در همه ی دنیا سیاست مدارها دارند برای امت نقش بازی مینمايند.


115:

احمدی نزاد در اون مورد دروغ گویی نکرده کس دیگری این خطا را انجام داده بنا بر خبر وی کی پدیا کس دیگری سخن از هاله ی نور کرده بود:
فیلمی را که ایشان برای مرجع تقلید در حال توصیف هاله نور هست و میگوید من خودم هم حس کردم.

همان بقال سر کوچه دارد!!! + تکذیبیه اش را
پس هر وقت رفتید فیلمی را که یک ملت دیده اند دیدید بعد نظر بدهید.
در تکذیب هم ایشان نفرمودند دیگری فرمود و من نقل کردم!!! بلکه کلا منکر داستان شدند.


116:

این هم ویگی پدیا که به مطالبش علاقه دارید>>

و دفتر رییس جمهور اون را تکذیب کرد و غلامحسین الهام، رییس دفتر وی که خود نیز در جلسه حضور داشت، فراخوان نمود که چنین چیزی نشنیده و هاله نور و مسائلی شبیه به این ساختگی و تروکاژ سینمایی هست.[۴]

به دنبال انکار این موضوع توسط محمود احمدی‌نژاد در مناظره با مهدی کروبی،[۵] دفتر آیت‌الله جوادی آملی، سخنان کروبی در مناظره با احمدی نژاد در خصوص ادعای احمدی‌نژاد مبنی بر هالهٔ نور را تایید کرد.[۶] همچنین حجت الاسلام محمد تقی سبحانی، نیز که از حاضران جلسه بود، این ماجرا را تایید نمود.[۷]

117:

اعتمادبه نفستون تو حلقم

118:

حالا دوستان از انصاف نگذریم
ازمن بپرسید فعالیت مفید احمدی نژاد چی بود ؟میگم سفرش به سه جزیره و اون طرح سفر همه ایرانی ها وعکس یادگاری گرفتن تو جزایر
ای این عربهای حاشیه خلیج همیشه فارس سوختن حال کردم
نمیدونم ولی من یادم نمیاد رئیس جمهوری رسمی سفر کرده باشه به سه جزیره ایرانی

119:

اولین رئیس جمهور جو گیر
اولین رئیس جمهوری باج دهنده به گینه بیسائو و چچن :ی
اولین رئیس جمهوری که اقتصاد رو به لجن کشید
اولین رئیس جمهوری که وزارت خانه کرد
اولین رئیس جمهوری که نافرموده های زیادی رو میدونه ولی ترسش مانع بیان کردنشون میشه
اولین رئیس جمهوری که لاری رو تهدید کرد
اولین رئیس جمهوری که خیلیا ازش میترسن
اولین رئیس جمهوری که قوه قضاییه جرات نمی کنه بهش بگن بالا چشت ابروه
اولین رئیس جمهوری که قانون گذاری می کرد بدون توجه به مجلس
اولین.....


120:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام...
ببخشید شما به چه علت تاپیکی باز کردید که مداحی شخصی را می کند که ولایت مدار نیست؟!
شما که ولایت مدار هستید!
خواستید برایتان اثبات می کنم.121:

سخنرانی احمدی‌نژاد در سالگرد مناظره با میرحسین موسوی
کد خبر: ۱۹۲۷۳۹
۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۰


احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.فرارو- بازی جدید یاران و هواداران احمدی نژاد کلید خورده هست.

بازی با هدف هموار کردن راه ورود احمدی نژاد به انتخابات.

بازی جدید با جداسازی یک روح از دو بدن آغاز شده هست؛ مشایی از احمدی نژاد.به نقل فرارو، چند روزی هست که اخبار پیرامون محمود احمدی نژاد حول یک محور می گردد؛ جدایی احمدی نژاد از مشایی.

اولین بار هم این موضوع توسط داوود احمدی نژاد، برادر محمود احمدی نژاد مطرح شد.

داوود احمدی نژاد تقریبا از اواخر دوره نخست ریاست جمهوری با برادرش بر سر موضوعاتی از جمله ارتباط با مشایی و طیفی که بعدها به انحرافی معروف شد به اختلاف رسیده بود.

شکاف میان دو برادر اونقدر عمیق شده بود که سبب شد برادر بزرگتر بارها علیه برادر کوچکتر و رییس جمهوری وقت به موضع گیری علنی بپردازد.

با پایان دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد از موضع گیری های داوود علیه محمود دیگر خبری نبود.

اما تغییری چندانی هم در رابطه شان ایجاد نشد: «روابطم با برادرم مثل سابق هست، البته تیره نیست ولی ارتباط نداریم.»

کاهش اختلاف داوود احمدی نژاد با برادرش ناشی از کاهش ارتباط با حلقه یاران احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری بود؛همان هایی که به لیدر جریان انحرافی معروف شدند: «به برادرم فرمودم تا مشایی و اطرافیانش را دور نریزی، ما نیستیم.

البته همین دیروز شنیدم که اینها را ریخته دور و مشایی و بقایی را دک کرده هست.»

داود احمدی نژاد پس از اون فراخوان نمود که «احتمال کاندیداتوری برادرم در انتخابات ریاست جمهوری آینده، خیلی زیاد هست.»

«احمد خورشیدی» پدر داماد احمدی‌نژاد نیز درباره رابطه مشایی و احمدی نژاد فرمود: «به نظر می‌رسد آقای احمدی‌نژاد اخیرا کمتر اسم آقای بقایی و مشایی را به زبان می‌آورد و خبرهایی مبنی بر اینکه دفتر آقای مشایی جدا شده و به دانشگاه ایرانیان رفته هست، وجود دارد.»

خورشیدی درباره احتمال نامزدی احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 نیز فرمود: «من هم فکر می‌کنم با توجه به اخباری که سپس عید از گوشه و کنار به گوش می‌رسد این احتمال وجود دارد که ایشان به عنوان کاندیدا در دوره آینده ریاست جمهوری مطرح شود.»

بر همین پايه نیز به نظر می رسد که احمدی نژاد و اطرافیانش بازی جدید را آغاز کرده اند تا راه بازگشت را هموار نمايند.

اونها به خوبی بر این موضوع واقفند که به دلیل وجود حساسیت ها نسبت به اسفندیار رحیم مشایی، و همچنین ارتباط این دو، احتمال بازگشت به قدرت و عرصه سیاست این بار دوشادوش هم ممکن نیست.

بر این پايه طرح جداسازی مشایی از احمدی نژاد کلید زده شد.

هر چند علی اکبر جوانفکر،مشاور محمود احمدی نژاد به کل این جدایی را تکذیب می کند و می گوید:« روابط برادرانه و دوستانه میان آقای احمدی نژاد و آقای مشایی بسیار مستحکم هست.»

با این حال اونچه که جوانفکر در ادامه سخنانش مطرح می کند تاییدی بر وجود پروژه جداسازی مشایی از احمدی نژاد هست.

«فکر می کنم آقای مشایی برای همیشه از سیاست کنار کشیده باشد و بعید می دانم که بار دیگر در این عرصه حضور پیدا کند.»

بر این پايه احمدی نژاد و یارانش با شناخت نقاط ضعف خود قصد اون دارند با برطرف کردن اونها جدی تر از قبل قدم به عرصه سیاست بگذارد و حتی در انتخابات ریاست جمهوری آینده به عنوان رقیب رو در روی حسن روحانی برنامه گیرد.

هستارت این حضور را هم احمدی نژاد امشب با سخنرانی در مشهد مقدس می زند.

احمدی نژاد آغاز فعالیت هایش را عموما از شهر مشهد مقدس آغاز کرده هست.

او پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری به مشهد مقدس و زیارت بارگاه امام رضا رفت.

آغاز سفرهای هستانی دولت احمدی نژاد در هر دو دولت هم از شهر مشهد مقدس آغاز شد.امشب احمدی نژاد در مسجد حجت ابن الحسن (عج) مشهد مقدس نخستین سخنرانی رسمی خود سپس پایان دوران ریاست جمهوری خود را انجام می دهد.

اون هم در سالگرد مناظره جنجالی اش با میرحسین موسوی در سیزدهم خردادماه 1388.

ناظران سیاسی بر این باورند که این شروع می تواند محکی هم برای احمدی نژاد باشد و هم برای اطرافیانش.

اونها هنوز فکر می نمايند که احمدی نژاد از محبوبیت قابل توجه ای برخوردار هست و ابراز احساسات در جمع های محدود و منحصر به طیف خاص را نیز میزان الحراره این محبوبیت می دانند.

با هستناد به همین محبوبیت خود ساخته برای احمدی نژاد هم باب معامله و چانه زنی با اصولگریان برنامه هست باز شود.

اینکه هنوز می توان در میدان رقابت با اصلاح طلبان روی احمدی نژاد شرط بست.

اما هیچ بعید نیست بازی با کارت محمود احمدی‌نژاد بردی در پی نداشته باشد و اونان که به دنبال بازگشت او به عرصه سیاست و رفع موانع حضورش در انتخابات از جمله اسفندیار رحیم مشایی هستند، قدم به میدانی بگذارند که از هم اکنون نتیجه اش مشخص هست.

شنیدن "نه" ای بلند از امتی که از سیاست های غلط و ناشیانه و سومدیریت در همه عرصه های اجرایی 8 سال گذشته به ستوه آمده اند و انتخابات را عرصه ای برای انتقام می بینند!

122:


توی این مملکت هرکس که کار بکنه و نکنه وقتی بره همش ازش انتقاد میشه و میگن دزدی کرده و برده و خورده و ...
ندیدین؟
برای هاشمی و بچه هاش همین نبود.

سردار سازندگی بود و ...

ولی بعدش چی شد؟
برای خاتمی همین نبود!
برای موسوی و کروبی همین نبود؟
حتی برای فرزندان و نوه امام خمینی همین نبود؟ کجا هستن؟ همین نوه امام چندی پیش توی بروجرد چه اتفاقی برای مجلسی که ازش دعوت شده بود پیش آمد؟
احمدی نژاد هم یکی از همون آدمهاست فرقی نداره.

خیلی کارها هم کرد و توی چشم امت قدر نشناس ما نیامد و نمی آید هم چون امت ما سابقه تاریخی شون هم در مورد آدمهایی که توانایی داشتن و کارهای مهمی هم کردن خوب نیست.
رضا شاه هم کم کار نکرد.

امیرکبیر هم کم کار نکرد.


اما امت وقتشان برایشان چکار کردن؟
احمدی نژاد از نظر من آدم خوبیه و حتی آدم بزرگیه.

امروز چه روزیه دارم بهتون میگم تاریخ از احمدی نژاد به نیکی یاد خواهد کرد و از امت بی وفای وقته اش به بدی یاد خواهد کرد.
این بد نامی ها در آینده گریبان آقای روحانی را هم خواهد گرفت.

چرا که ما آدم های ناسپاسی هستیم.


123:

ترسناکترین انسانها، دقیقن همانهایی هستند که از ابتدا سعی دارند فرشته بودنشان را اثبات نمايند!

کاری که دلمشغولی همیشگی احمدینژاد بود، ریا.

اگر کسی کسی امروز فکر میکنه احمدینژاد به ایران و ایرانی سود رسونده، نباید در شعورش شک کرد بلکه
فقط باید ازش بخوایم اول "خوب" و "بد" رو تعریف کنه ببینیم از نظرش چی خوبه و چی بد و چی سودمنده و چی زیان آور.

سپس دونستن این میرسیم به تعریف اون شخص از "دست چپ" و "دست راست"...


:|

124:

نزدیک به 73 % از مخاطبان پست اول رو نپسندیده اند!
مشت نشانه ی خروار هست!

125:

میشه بگین خاتمی رو کدوم مرجع رد کرد؟

126:

بره و برنرگده
همون تو قلب بمونه بهتره تا جلوی چشم باشه

127:

هان!!!؟
منظورم ایام فاطمیه هست

128:

[q46]
سلام...
کاربران این سایت نماینده ی امت ایران نیستند ....44 نفر نپسندیدم زده اند ...و این هیچ دلیلی مبنی بر اینکه رای خواسته ی امت ...رای خواسته ی اینهاست نمیشه ....
اکثریت قاطع امت ایران عضو هم میهن نیستند ....


129:

میدونید
جالبش اینجاست که یه ادعای خیلی بزرگی که افرادی مثل شما دارند اینه که توی دنیای واقعی افراد همفکر شما بیشتر از نت هستند و توی نت ما بیشتر هستیم.
با این وجود نظر سنجی هایی رو میکنید که مخ ادم هپکه میزنه به قول ما سبزواری ها مثل همون نظرسنجذی ای که چند مدت پیش تاپیکشو اینجا زده بودند.
چطور میشه که این جور جاها که کسی به دنبال رای نیست و فوکوس نکرده و بنابراین تعداد ارای منفی و مثبت به واقعیت نزدیکتر هست را نمیتوان ملاک برنامه داد، اما یک نظرسنجی جنجالی رو با اون همه تفاوت امتیازی که با همین سخن ی که از شما نقل کردم هم سازگاری ندارد، میتوان ملاک برنامه داد؟
یک بام و دو هوا؟
اتفاقا اونی که میتونه ملاک باشه یه همچین جاهاییه! چون فوکوس روی تایید یا رد مطلب نیست!
اون جاهایی که امار روش فوکوس هست مثل نظرسنجی کذایی، چون با جهاد اکبر دوستان همراه هست، نمیتوان بهش خوش بین بود!

130:

ولی کاربر گرامی ما تو ایران یه ضرب المثلی داریم که میگه:
مشت نشونه خلواره


131:

سلام کاربر گرامی
بله تو ایران ضرب المثل های زیبایی هست یکیش هم همینی که شما فرودید ...مشت نمونه خلوار هست ...امیدوارم که حرف امت رو بنویسید و
خوب نظر سنجی یک سایت یا در کل اینترنت کجا ...و انتخابات کجا ...
کمی استقامت کنید و کنیم و اگر اجازه بدند تو انتخابات هه چیز مشخص میشه
و یا برگزاری مناظره ...امت هم از از دروغ گویی احتمالی دروغ گویان شاید اگاه تر بشند
بسیاری از جمعیت روستایی و شهری فعال فضای مجازی مثل شما و دوستانتون نیستند و یا شهر های دیگه ...

البته امیدوارم سیاست دولت بر این باشه که هستفاده از ایترنت و غیره ...برای اونایی که نمی فهمند کامپوتر و اینترنت چی هست رو هم فراهم بکنه ...و بعدشم فیلترینگ ...
امیدوارم روزی به سطح بالایی برسیم ...


132:

اولین کسی بود که با پول امت برای خودش دانشگاه ساخت..
اولین کسی بود که گند زد به اقتصاد...

راست میگه این محمود اولین کسی هست که انقد گند بالا آوورده

133:

علیک سلام
متاسفانه در همین ابتدا راجب بنده اشتباه قضاوت کردید ...
شما رفتار یک عده به بنده نسبت دادید ...در حالی که نمی دونم اطلاعاتی در مورد بنده ندارید ..یا
در مورد اون نظر سنجی تعداد افراد خیلی بودند ...و از جریان های مخالف احمدی نژاد بود ..
والا حرفی برای من و امثال بنده نبود ک بزنیم ...بنده خودم اون نظر سنجی رو انجام نکرده بودم مثل شما موضوع رو دیدم ...همین...
و این نکتهای بود با توجه این این روزها حمله به احمدی نژاد مد شده و نشانه بزرگی..نتیجه اون جالب بود در اون سایت
بنده یاد ندارم در اون مبحث اشاره ای کرده باشم مبنی بر اینکه اون تعدادی که به در نظر سنجی به احمدینژاد رای دادند نماینده ملت ایران هستند واگر کردم شما بفرمایید بنده حذف می کنم ...
در همین مبحث مگر چند % کل امت در ان جاامده اند نپسندیدم زدند ...مطمئنا اندک هستند ...ایا نظر قشری خاص فقط مد نظر هست یا نه کل امت ...
و نکته اخری که این جواب ها رو نه بعنوان کسی که حامی احمدی نزاد هست بلکه از طرف فردی که بی طرف هست نوشتم ...بنده هیچ وقت هیچ جا ادعا یی نکردم که حامی فلان یا بهمان جریان هستم....
ولی این دایره المعارف درست کردن هم هچ کمک به حل کردن مشکلات و ونه باری رو از دوش این ملت بر میداره ...
پیروز سر بلند باشید
در پناه حق.
از خداوند میخواهم قدرتی به ما عطا کند که جز برای حق و دراه حق قدمی بر نداریم .


134:

ناراحت نشین این مطلب طنز بود دور هم بخندیم

135:

مهم این نیست که بخود شما انجام کرده باشسید یا نه! مهم تفاوت محرزیه که بین نتیجه ی نظر سنجی با امتیازات مثبت و منفی حتی در سایت های منسوب به احمدی نژاد هست میباشد!
و یه بام و دو هوایی که دم خروس هوایداست!!!
یه حرفی میزنید که میتونه ثبت گینس یشه!
اونچه الان مد شده دلواپسی دلواپسان برای روحانی هست! نه انتقاد از احمدی نژاد.

انتقاد از احمدی نژاد تا اونجایی که من یادم میاد از وقت منحل کردن اون دوتا ساوقت کذایی و خصوصا برنامه و بودجه آغاز شد! دوستان اگه اشتباه میکنم قبلترشو هم بگن! این اقا اونقده گند زده که که همون موقع هم که بود ازش انتقاد میشد.

الانم که انتقادی میشه نه به خاطر کارهایی هست که قبلا معلوم بوده! بلکه به خاطر گندکاری هایی که هست که الان داره رو میشه!!! مد شده؟ واقعا که...

خواب تشیریف دارین شما حدود 8 سال

بنده یاد ندارم در اون مبحث اشاره ای کرده باشم مبنی بر اینکه اون تعدادی که به در نظر سنجی به احمدینژاد رای دادند نماینده ملت ایران هستند واگر کردم شما بفرمایید بنده حذف می کنم ...
در همین مبحث مگر چند % کل امت در ان جاامده اند نپسندیدم زدند ...مطمئنا اندک هستند ...ایا نظر قشری خاص فقط مد نظر هست یا نه کل امت ...

درسته اندکند! ما هم نفرمودیم که همه ی امتند! ما هم فرمودیم مشتی! خلاصه این سایت توسط افرادی که طرفدار احمدی نژاد هستند گرداندنه میشود و فضا برای انها یبازتر هست! اما در همین سایت شما امار رو میبینید در پست اول!

و نکته اخری که این جواب ها رو نه بعنوان کسی که حامی احمدی نزاد هست بلکه از طرف فردی که بی طرف هست نوشتم ...بنده هیچ وقت هیچ جا ادعا یی نکردم که حامی فلان یا بهمان جریان هستم....
ولی این دایره المعارف درست کردن هم هچ کمک به حل کردن مشکلات و ونه باری رو از دوش این ملت بر میداره ...
پیروز سر بلند باشید
در پناه حق.
از خداوند میخواهم قدرتی به ما عطا کند که جز برای حق و دراه حق قدمی بر نداریم .

امیدوارم که اینگونه باشه! ما هم طرفدار هیچسی نیستیم و خوشبختانه توی این مدت عمرمون توی هیچ حزب و دسته و گروهس نبودیم و نخواهیم بود.

ما یکی از امت هستیم.

اما حمایت از کسی که اینقدر خیانت کرده به امت فقط به خاطر اینکه مد شده که بهش انتقاد بشه!!!!!!!! درست نیست! شما زیر پست اول مهر تایید زده اید! این درسته؟ لابد به خاطر همون مدی که 8 ساله!!!! باید دید انتقاد وارده یا نه!

136:

بنده اطلاعی ندارم ایا واقعا این سایت توسط طرفداران ایشان گردانده میشه یا هر کسی ولی در کل از زحماتشوت قدردانی می کنم ...نه بخاطر احمدی یا غیر احمدی ..بخاطر ایرانی و بومی بودن ...و فراهم کردن بستر
شما موضوع رو به جاهایی کشوندید و همینطوری پیچ دادید ...
بنده خیلی ساده فرمودم ....
اینکه 44 نفر زیر پست اول نپسندیدم زدند هیچی رو ثابت نمی کنه ....

در سنجش انتخابات بهتر نتایج مشخص میشه تا اینکه زیر پست 1 مطلبی نپسندیدم بزنند ...از اون طرف همه ی امت در هم میهن نیستند و همشون از این پست بازدید نکردند ...
این احمدی نژاد
عده ای خاصی هستند ...که ماشالله همیشه در نت حضور دارند ...و هر وقت پای اینطور بحث ها باشه در حال کیبورد فرسایی هستند ...
فاصله ی زیادی هست از توهین ، تحقیر تا انتقاد و زیر سوال بردن شخصی ...
امیدوارم شما هم در خواب نباشی ...


137:

حوصله ی توضیح دادن ندارم.

مطالبی که فرمودم روشن هست! اگر به نظر شما پیچ دارد توی تغذیه ی روزانه تان مقداری کندور هم برنامه دهید.

برای هوش و حافظه خوب هست!
نگران خواب بودن دیگران نباشید.

نگران خواب بودن خودتان باشید

138:


احمدی نژاد کریه منظرترین رئيس دولت و مرد سیاسی تراز اول تاریخ ایران بود .

او به غایت زشت بود ، نه از منظر دید و قالب و چیدمان صورت که پلیدی او از گونه انتخاب زبان سیاسی و زاویه مواجه با امت برمیخاست .

به حسابی باید فرمود زشتی او پیروزی راستهای افراطی بود که خود را از ملات امت خواندند و به تاراج اموال و دریدن سوراخ جیب امت مشغول شدند .

اتفاق تاریخی پوپولیسم و نولیبرالیسم .

این معجون ترکیبی از قهوه قجری برای تمامی امت تعارف زدند و میهمانی به وحشت آلودند .
کوتاه قدی با سایه بزرگ ، که باید روزی از چراغ تنگ و تاریک اقتصاد دولتی بیرون می جهید و جرات پیشینیان را به سخره می گرفت و فیگور نامتجانس خود را به هر سنگ و فلزی محک می زد که اینک زیبا منم و نوبت با من هست .

ترس را بگذارید کنار و هر چه بازار و دولت هست درنوردید که فوبیای زور امت با من ، خطوط اونها را کج می کنم و به سفره شان بازمی گردانم ، این فلش من و این صفحه آمار و تلگراف تشکر از ریاست موسسه مالي جهانی به خاطر طرح های موافق با بازار بین المللی .
اگر می رفت جذابیت های لیبرالیسم با ...شکلاتی و ریشهای کتان و دیالوگ های تزئينى هوش از سرها برباید و صحنه فرمودمان سیاسی را بخود مشغول دارد ، نولیبرالیسم پنهان و ناشکیبا به جستی ناهنگام دکوراسیون مقید و مسئول را با دستی پشمالو و پوزه ای بی قلاده در هم شکست و روی میز و میکروفون پرید و حضار با رقصی ناآشنا و خون آشامها و ارواح با جامهای شربت و خون پرت ترین شهرها و روستاها را برای خوشامد کاروان پرزیدنت فراخواندند .

نعره های حق مسلم و پاکت تقاضاها با آدرسی در ناکجابادها به حال خود رها شد .
هشت سال تاخت او هشتاد سال قیود سرمایه داری وطنی را آزاد کرد و به بحرانهای جهانی سرمایه پیوند زد .

خداحافظی او سلامی بود به بهاری که نوید عصری می داد باز و نامحدود بی هیچ افقی و حصاری تن نمی دهد و هیچ کلیدی به هیچ سمتی نخواهد چرخید ، چون نه دری مانده نه دروازه ای که میراث او تنها خرابه ای ست .

139:

بنده احتیاجی به مصرف این زهرمار ندارم ...
جدیدا دستگاه مخلوط کن حق و باطل به بازار عرضه شده ...شاید مناسب تان باشد
نوشته اصلي بوسيله Azad نمايش نوشته ها
نگران خواب بودن دیگران نباشید.

نگران خواب بودن خودتان باشید
بنده نگران نیستم شما نگران بودید که فرمودیم که نگرانی شما برطر ف بشود
و در آخرهم تشکر بخاطر توضیحاتتون ...
پیروز سر بلند باشید
در پناه حق.


140:

همین دیگه از این دستگاه های بیخود هستفاده میکنید که همچین نظریاتی را به خود امت تحویل میدهید!
ما همون روش قدیمی رو ترجیح میدیم.

همون روشی که امامامون فرمودن! از عقلمون هستفاده میکنیم که خدا خودش داده الحمدلله.

دست ساز بشر هم نیست.

شما هم به همون فطرت خدایی تون برگردد که از این ماشینا خیری نمیبینید.
اخه دیدم فکر خواب منو میکنی! فرمودم جوش نزن! تو خودت خوابی!
یاعلی

141:

بنده با یک سوال ساده امدم فرمودم این که 44 نفر نپسندیدم زدند دلیلی بر اینکه نظر امت هم این هست نمیشه ...دلیل هم این بود همه ی امت در همیمهن نیستند ...آزمونی مثل انتخابات نتایج رو روشن تر از این بیان می کنه ...و نه از کار های خاص یا غیره او هم نه دفاع و نه حمله ...کردم
ولی شما بحث رو به جایی کشونید ...که چوب کار های دلواپسان رو به بنده زدید و همه ی کار هایی به بنده ربط نداشت رو هم نسبت دادید ...
و در اخر فرمودید شما در خواب بودید و هستید ...
یا علی

142:

شما توقع دارید پای پست بالا را امضا بزنید و شما را از یاران احمدی مژاد محسوب نکنیم؟ انتظار دارید سخنان یاران احمدی نژاد و خود احمدی نژاد را بیلان کنید و ما شما را در صف احمدی نژادیها نگذاریم؟ این که نمیشود برادر! شما یا قبولش داری یا نه! اونم با پست متعصبانه ای که هستاتر زده! شتر سواری دولا دولا اخه؟؟؟؟
از هر کسی که دوست داری سوال کن بگو کسی که معتقده که انتقاد از احمدی نژاد این روزها مد شده خوابه یا بیدار ببین چی میگه؟ نمیگه که بابا 8 ساله دارن از لاحمدی نژاد انتقاد میکنن و شما خوابی!
اما شما که بنده را خواب خواندید، دلیلتان چیست؟
بنده فرمودم فقط کسی که 8 سال خواب باشه میتونه بگه که انتقاد از احمدی نژاد این روزها مد شده!!!! دلیلش هم همه ی انتقادی هست که در دوره ی احمدی نژاد بوده و شده!!!
دلیل شما چیست بر خواب بودن بنده؟ فقط محض خالی نبودن عریضه و جدل کردن

143:

انتقاد یا توهین ...

یا تحقیر ...
ز شما بعید بود اینجور دلایل (نوشتار قرمز رنگ) ...اینکه ما بیاییم بریم از دیگران بپرسیم و همینطوری بدون فکر نظر انها ملاک باشد کار جالبی نیست ...بسیاری از حمله ها نه انتقادها بوی درگیری جریان ها میده ...امیدوارم شما از این دایره خارج باشین ...
صرفا برای یک تایید زدن نمیشه فرمود که بنده با کل مطالب موافقم ...الان شما هم و بنده هم متقابلا به مطالب یکدیگر سپاسگزاری رو میزنیم...ولی شاید کل یا بخشی از مطالب هم رو قبول نداشته باشیم ...
بنده سوالاتی که برای خودم پیش میاد رو مطرح می کنم ...حالا شاید روزی هم جهت با یک نفری باشه شایدم نه ...
در مورد خواب هم دلایل شما برای خواب بودن بنده رو قبول ندارم ...و توضیحات اضافی نمی نویسم ...نفرمودم هستید ..فرمودم امیدوارم نباشید ...
من با یک سوال ساده امدم ...همین
یا حسن مجتبی

144:

شما با سوال نیامدید و با انتقاد امدید! مظلوم نمایی هم از همان وقت احمدی نژاد مد شده و هنوز هم ادامه داره!
در ثانی من اگر زیر پست شما تشکر میزنم در متن دارم انتقاد میکنم و خواننده میفهمد که بنده با شما دشمنی ندارم! اما شما که پای ان پست را تایید کرده اید، چرا ننوشته اید که کجاهاشو قبول ندارید؟
شما یک متن رو بدن بگن امضا کن میخوایم ببریم پیش فلانی! اگه فقط با یه بندش موافق نباشید امضا میکنید؟
شما و همه ی کسانی که پست بالا رو تایید کردند بابت تمامش مسئول هستند! چرا یک کای را انجام میدهید و از نتايج ان فرار میکنید.


بلکه اتفاقا اگر یک بند ان را قبول نداشته باشید نباید ان را امضا کنید.
تازه اصل مطلب بالا چیه؟ این که احمدی نژاد را رییسس جمهور قلب ها میداند.

وشما با امضا کردن زیر اون قبول کرده اید که احمدی نژاد رییس قلبت شده! میشه ادم زیر یک نوشته که توش نوشته ما سرباز امام هستیم رو امضا کنه و بعد بگه نیستیم؟ این که میشه همون کاری که کوفیان با امام حسین کردند! یا مسئولیت کاری رو که کردی به عهده بگیر یا امضاتو از زیرش بردار!
نکته ی دیگر اینکه ما که کلیتشو رد کردیم میتونیم بگیم خب بعضی بندهاش درسته ولی این به معنای این نیست که محبوب قلب ها باشد! اما کسی که تایید کرد دیگه چی میخواد بگه؟
بعد هم! این که کسی رو بگیم تو خوابی! توهین نیست! مخصوصا که دلیل هم داشته باشی.

منظور از خواب بودن یعنی غافل بودن! دارم میگم تو غافلی و بی خبری از انتقاد هایی که 8 ساله از احمدی نژاد که میگی تازه مد شده! این کجاش توهینه؟
خدا خیرت بده.

انصاف هم خوب چیزیه!

145:

[quote=azad;4673329
![/quote]


سلام
دلیلی بر توضیحات دیگه نمی بینم .


146:

واقعا که لیاقت این عنوان رو داره ...مرد اولین ها ...147:

ادمی که حرفی برای فرمودن نداشته باشه اینجوری میگه دیگه!
بهش میگن فرار رو به جلو
وگرنه از احمدی نژاد و یارانش بعیده حرفی برای فرمودن داشته باشن و بتونن خودشونو کنترل کنن! اونم جایی که پای بحث در میون باشه
وگرنه اون نقل قولتون که چیزی نداشت! همش ادعاست!
رفتارتونم احمدی نژادیه

148:


پیش از این هم در این موضوع صحبت شده بود ...

نمی دونم چرا هر وقت صحبتی می شه برخی دوست دارند به گذشته برگردند و خودشون رو گرفتار نمايند !


بخشی از توضیحات :

۱- بر پايه تقاضای آقای ترابی مسئول دفتر حوزه معاونت اول جهت مساعدت به خانواده‌های نیازمند، ایتام و هزینه درمان مراجعین در سفرهای هستانی با اولویت بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی مبلغ ۵۰ میلیون تومان کارت هدیه در اختیار ایشان برنامه گرفته و پس از هزینه‌کرد در موضوع یاد شده صورت و نقل اون ارائه گردیده هست.

متأسفانه در این نقل به‌منظور ابهام‌آفرینی قید شده که این مبلغ کارت هدیه، اختصاصی به آقای رحیمی معاون اول وقت رئیس‌جمهوری بوده هست.

در صورتی که نه تقاضایی از طرف شخص آقای رحیمی ارائه شده و نه رسیدی از سوی ایشان بوده هست لذا ارتباط دادن این امر به نام اختصاصی ایشان کاملاً هدفمند و با انگیزه سیاسی صورت گرفته هست.

و با اسناد ارائه شده و موجود از جمله تقاضای آقای ترابی و صورتحساب هزینه‌کرد ایشان که مربوط به نیازمندان و خانواده‌های مشمول مساعدت و کمک هزینه درمان با اولویت بیمه‌شدگان ساوقت تأمین اجتماعی هست کاملاً مغایرت دارد.
(مستندات، پیوست شماره ۴)

۲- پرداخت کارت هدیه به وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیز ریاست هیأت امنای ساوقت تأمین اجتماعی که معاونت اجتماعی رئیس جمهور را عهده‌دار بوده‌اند جهت پرداخت کمک هزینه درمان و مساعدت به بیمه‌شدگان ساوقت تأمین اجتماعی که در ملاقاتهای امتی و سفرهای هستانی و مراجعات به عمل آمده می‌بایست به اون‌ها کمک شود و مطابق قانون و رویه سابق ساوقت تأمین اجتماعی نیز کمک به این افراد در سفرهای هستانی و ملاقاتهای امتی معمول بوده صورت گرفته و بر پايه مقررات مربوط به اعتبارات غیرشمول هیچگونه اشکال و ایراد قانونی بر این امر موجود نیست زیرا وزیر محترم و ریاست محترم هیأت امنای ساوقت بر مقررات و موازین مصرف اعتبارات غیرشمول وقوف کامل و اشراف لازم داشته و سلسله مراتب مافوق ساوقت تأمین اجتماعی محسوب می‌شوند.

مضافاً اینکه هیچ یک از موارد مربوط به بن و کارت‌هدیه که به نام آقای رحیمی و آقای شیخ الاسلامی و آقای عباسی درج و تبلیغ شده مربوط به شخص حقیقی اونان نبوده و این افراد هیچ برداشت شخصی نداشته و در راستای اهداف ساوقتی و مواردی که برای بودجه غیرشمول منظور شده صورت گرفته هست.

و هیچ یک از این پرداخت‌ها بصورت محرمانه یا شخصی نبوده بلکه با صورتجلسه اداری و رسید کتبی رئیس یا مدیرکل حوزه مربوطه صورت گرفته و اقدامات به عمل آمده شفاف و کتبی هست.

(مستندات، پیوست شماره ۵)

۳- با توجه به اینکه پرداخت مبلغ ۵ میلیون تومان کارت هدیه به جنات آقای صدوقی بر پايه مستندات موجود بابت انجام کار پژوهشی و تحقیقاتی و ارائه پیشنهادات اصلاحی در خصوص پیش‌نویس لایحه قانون جامع تأمین اجتماعی بوده هست و اسناد اون نیز در اختیار هیأت برنامه گرفته، بدون ذکر علت پرداخت، این نقل بگونه‌ای تنظیم گردیده که موجب ایجاد علامت سوال و ابهام می‌شود.

در صورتی که این مبلغ در مقابل اقدام علمی و پژوهشی مشارالیه ابهام و ایرادی نداشته هست.

(مستندات، پیوست شماره ۶)

۴- از آقای پاریاب مشاور امور سرمایه‌گذاری و اقتصاد ساوقت تأمین اجتماعی در این نقل نام برده شده و بدون اینکه از سمت ایشان در ساوقت تأمین اجتماعی و خدمات مشارالیه ذکری به میان آید.

ایشان را بعنوان فردی که در لیست دریافت‌نمايندگان سکه هست (چهار عدد) نام برده و اون را فراخوان عمومی نموده‌اند در حالی که این برادر بزرگوار با دارا بودن تجارب موفق در امور تجارت بین‌المللی، همکاری مؤثری در ارائه نظرات مشورتی به ساوقت داشته و در طول همکاری در سامان دهی امور رفاهی و بعنوان مشاور سرمایه‌گذاری و اقتصادی ساوقت با داشتن ابلاغ رسمی هیچگونه دستمزدی دریافت نکرده آیا سزاوار هست که نام این برادر متخصص که با ساوقت تأمین اجتماعی همکاری مؤثری در پرداخت بدهی ۳۵ هزار میلیارد تومانی دولت به ساوقت داشته و با نیت کمک به ارتقاء ساوقت همکاری نموده را بدون درج سمت و ذکر داشتن ابلاغ رسمی و تلاش‌ها و گزارشاتی که ارائه نموده و وقتی که برای ساوقت صرف کرده هست بگونه‌ای فراخوان عمومی شود که انگار تحصیل مال خلاف قانون نموده هست و آبرو و حیثیت وی من غیر حق و یا با اغراض سیاسی در افکار عمومی مخدوش گردد.


149:

این خبر هم که همون قبلیه ! انگار که خود شما هم متنشون رو نخوندید ! جوابش هم که بالا تمام و کمال داده شد ...

این هم متن کامل توضیحات :
الف - جوابیه مرتضوی به تحقیق و تفحص: شمار نمایندگان، ۱۵۰ تن بود

150:


151:

می شه منبع این حرفتون رو برای ما هم برنامه بدید که ببینیم ؟ کجا و کی رهبری به بقیه فرمودند که آرام باشید بذارید این یک سالش تموم بشه و بره ؟ به شدت منتظر منبع اعلامی شما هستم...


اولينهاي محمود احمدي نژاد:

اولبين نفري كه مقابل مقام رهبري ايستاد در طول تاريخ رياست جمهوري ايران در سپس انقلاب ايشان بود و با مخالفت با وزير انتصابي رهبر انقلاب حتي چندين بار در كابينه دولت حاضر نشد و مستقيما مقام مقام ولايت ايستادند و حرف ايشان رو به نوعي زير پا انداخت
اين شايد زرينترين برگ اولينهاي ايشان باشد
جلوی مقام رهبری ایستاد ؟؟ برمی گردیم و با هم صحبت های رهبری رو در همون وقت مرور می کنیم :


شما ببینید در همین پنج شش روز گذشته سر یک قضیه‌اى که اون‌چنان هم از اهمیت بالائى برخوردار نبود – سر مسئله‌ى اطلاعات و امثال این‌ها – چه جنجالى در دنیا راه انداختند.

تحلیل‌ها را بردند به این سمت که بله، در داخل نظام جمهورى اسلامى شکاف ایجاد شده هست، حاکمیت دوگانه شده هست، رئیس جمهور حرف رهبرى را گوش نکرده هست! دستگاه‌هاى تبلیغاتىِ خودشان را از این حرفهاى سست و بى‌پایه پر کردند.

ببینید چطور منتظر بهانه‌اند.

ببینید چطور مثل گرگ در کمین نشسته‌اند که یک بهانه‌اى پیدا نمايند، هر جور می‌توانند، حمله نمايند.

می‌دانند که دولت مشغول تلاش و فعالیت و خدمت هست.

خب، واقعاً در کشور دارد خدمت انجام می‌گیرد.

هر جا خدمت باشد، هم امت طرفدار هستند، هم رهبرى طرفدار هست.

ما که راجع به شخص قضاوت نمی‌کنیم؛ ما کار را، خط را، جهت‌گیرى را ملاک و معیار برنامه می‌دهیم.

اونجائى که کار و خدمت و تلاش هست، حمایت ما هست، حمایت امت هست.

و بحمداللَّه امروز کار دارد انجام می‌گیرد.

مسئولین دولتى هم حقاً و انصافاً دارند تلاش می‌نمايند؛ هم اعضاى دولت، هم بخصوص خود رئیس جمهور.

اینها شب و روز ندارند؛ من مى‌بینم، من از نزدیک شاهدم.

اینها دائم مشغول کارند، مشغول خدمت و تلاشند.

خب، اینها براى کشور خیلى باارزش هست.

بنده‌ى حقیر هم طبق اصول بنا ندارم در کارها و تصمیم‌هاى دولت وارد شوم.

خب، مسئولیت‌ها در قانون پايه ى مشخص هست؛ هر کس مسئولیتى دارد؛ مگر اون‌جائى که احساس کنم یک مصلحتى دارد تفویت می‌شود؛ مثل اینکه در همین قضیه‌ى اخیر این‌جورى بود؛ انسان احساس می‌کند یک مصلحت بزرگى دارد مورد غفلت برنامه می‌گیرد، تفویت می‌شود؛ خب، انسان وارد می‌شود که جلوى این تفویت مصلحت را بگیرد.

این، مسئله‌ى مهمى نیست، نظائرش هم اتفاق مى‌افتد؛ اما مخالفین، دشمنان بیرونى، تریبون‌دارهاى بین‌المللى، بوق‌هاى تبلیغاتى، از همین مسئله هستفاده می‌نمايند براى اینکه فضاى تبلیغاتى را شلوغ نمايند.
-----------------------


منتظر جواب شما هستم !اولين رئيس جمهوري كه سپس دوران رياست جمهوري خودش خزانه دولت رو جارو كشيده و كاملا خالي به نفر بعدي سپرد

هر چند نیازی به توضیح نداشت.

چون همون وقت همه چیز مشخص شد ولی باز برای کسانی که احیانا اطلاعی ندارند :


وزیر اقتصاد فرمود خزانه موسسه مالي مرکزی ۱۰۰ میلیارد دلار موجودی دارد

خزانه خالی یعنی چه +سند

آیا خزانه کشور خالی هست؟

-----------------

منتظر جواب شما هستم !


اولين رئيس جمهوري بودند كه بالاترين رقم درآمد هاي ارزي و بالاترين منابع مالي را در طي اين سالهاي سپس انقلاب داشتند كه نتيجه كار چنان مفتضحانه بود كه حرفي در موردش فرموده نشه براي آبرايشان كشور بهتر هست
صحبت های رییس جمهور سابق (دکتر احمدی نژاد) رو دقیق بخونید :


«در جلسه سران اوپک در ۵ سال پیش قیمت نفت ۸۰ دلار بود که پادشاه حجاز سخنرانی کرد و فرمود این قیمت معادل قیمت نفت در سال ۱۳۶۰ هجری شمسی هست و درست هم می‌فرمود.

ارزش دلار طی این سال‌ها در جهان سیر نزولی داشته و قدرت خرید سابق خود را ندارد.

لذا این‌ها تحلیل‌های ساده انگارانه از اقتصاد هست و باید درآمدهای نفتی با ارقام واقعی مقایسه شود.»


اگر متوجه نشدید این عکس رو ببینید :

احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.

درآمد مشابه دولت خاتمی و احمدی‏نژاد از فروش نفت/ تفاوت غیرقابل قیاس فعالیت‌های اجرایی و سازندگی دو دوره با وجود درآمد مشابه


منتظر جواب شما هستم !اولين رياست جمهوري بود كه دشمنان كشور بي نهايت از اعمال و كردار ايشان راضي و خشنود بودند طوري كه اسرائيل بارهاي بار فراخوان كرد دكتر محمد احمدي نژاد براي اسرائيل يك گنجينه فوق العاده پر ارزش و بي حساب هست
جواب دادن به این بخش هم خیلی آسان هست.

متن سخنان این گرگ صفتان موجود هست (فیلمش رو هم دارم خواستید بگید بزارم !) :


رئیس رژیم صهیونیستی در تاریخ 2 مهر 1389 در فرمود و گو با شبکه فاکس نیوز آمریکا درباره محمود احمدی نژاد اظهار کرد: «ما باید وضعیتی به وجود بیاوریم که در اون، بودن با احمدی نژاد به یک ننگ تبدیل شود.

او یک دیکتاتور هست.

او یک قاتل هست.

او یک تروریست هست… او تقریبا به عنوان یک قهرمان فرهنگی پذیرفته شده هست.

چنین وضعیتی مایه شرمساری هست.

ما باید ارزشهایمان را تقویت کنیم.

باید اهمیت شرمسار بودن را برگردانیم.»


محمود احمدی نژاد در آخرین سفر هستانی خود به اصفهان ضمن اشاره به این اظهارات شیمون پرز، فرموده بود: «سال 89 یکماه قبل از سفر به لبنان یکی از سران صهیونیست‌ها در مصاحبه‌ای فراخوان نموده بود که ما کاری خواهیم کرد که احمدی‌نژاد نابود شود و دیگر کسی جرأت نکند اسم احمدی نژاد را بیاورد؛ از سال گذشته قبل از سفر به ساوقت ملل دو مقام بلند پایه آمریکایی با صهیونیست‌ها ملاقات کرده و به اونان می‌گوید ما حریف این دولت نشدیم و احمدی‌نژاد حقانیت ملت خود را در موضوعات مختلف بویژه هسته‌ای اثبات کرده و آمریکا را منزوی کرده، اما شما خیالتان راحت باشد به شما قول می‌دهم که احمدی‌نژاد نابود خواهد شد.

من به کسانی که این ادعاها را مطرح کرده بودند می‌گویم که احمدی‌نژاد قطره‌ای از اقیانوس بی‌کران ملت ایران هست و در درون این ملت میلیون‌ها انسان شجاع، فاضل و انقلابی‌تر از احمدی‌نژاد وجود دارد.»

شیمون پرز همچنین یک روز پس از روشن شدن نتایج انتخابات انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد، فرمود: «نباید گذاشت که محمود احمدی نژاد از مجازات در امان بماند.

او در حالی دوران خود را به پایان برد که مصیبت های زیادی پدید آورد.

تاریخ هرگز احمدی نژاد را نخواهد بخشید.»

این

-----------
منتظر جواب شما هستم !!


از اين اولينها ميتوان بي نهايت براي ايشان نوشت
فقط يك چيز ميخواد حوصله و استقامت تا قيامت كه بتوان اونها رو ليست كرد و نوشت

فعلا جواب همین هایی که لیست کردید رو بدید ...

بی نهایت پیش کش شما ...152:با درود


دوست گرامي
شما كه براي اين حرفهاي من به اين روشني و شفافيت دليل ميخواي ديگه چي ميتونم بهت بگم كه بخواي قانع بشي
احمدي نژاد با كفايت ترين رايشانس جمهور ايران بود
احمدي نژاد بي حاشيه ترين رئيس جمهور ايران بود
احمدي نژاد سياستمدارترين رئيس جمهور ايران بود
احمدي نژاد در دنيا لنگه نداره و نخواهد داشت.

خوبه خوشت اومد
جون خودت برو بي خيال حالت خوبه

ضمنا اينا حرفهاي من نيستن حرفهاي يك ملتند
براي دليل هم فقط براي اينكه نگي الكي حرف زدم....
در مورد رهبري برو سخنان مسئولاني كه با ايشون مرتبط بودند رو در سال پاياني رياست جمهوري احمدي نژاد بخون
برو سخنان مقامات سپاه و ائمه جمعه سراسر كشور رو در اون يك سال آخر بخون
براي اسرائيل ديگه مثل روز روشنه فرمودن دليل فقط باعث خنده ميشه و بس
براي هر كدوم حرفهام برو يقيه يه بچه ابتدايي رو بگير ازش بپرس مطمئنا بهتر از من برات دليل مياره
دلت خوشه ها....

153:

من یک سوال دارم امیدوارم جواب معقول بشنوم

خدا وکیلی وقتی که برای دور دوم کاندید شدن در مناظرات همه دیدید فرمودن افشا مینمايند مفاسد اقتصادی رو و خیلی ها بخاطر این جسارت بهشون رای دادن
اقا کلاه خودتو قاضی کن حتی اسم یک نفر رو عنوان کردند یا اگه چیزی هم داشتند برای باج گیری از افراد مفسد برنامه داده بودند نمونه بارز تو مجلس
سوال من اینه چرا فقط ایشون برای اینکه کار خودشون رو راه بندازند این کارو کردند هدف چی بود 80 % قولهای که ایشون تو همون مناظره اقای موسی انجام دادند عمل نکردند
ایشون دولت پاکی بودن چرا بی سابقه ترین اختلاس ها اونجا پیش اومد
جانب داری الکی نکنین خودتون اگه یکم ریز بین باشین درک میکنین
بیاین و بخاطر غرورتون نگین اشتباه نکردین.

ادم خوبی بود
اگه اینکارو بکنین با وجدانتون چکار میکنین

154:

مطابق انتظار، جواب درخوری نداشتید ...

بهتر نبود به جای این مطالب بی ربط و غیرمستند سکوت اختیار می کردید ؟ نظر خودتون رو به نظر ملت تعمیم ندید لطفا.

بنده هم می تونم این طوری کلی صحبت کنم و زمین و آسمون رو به هم بدوزم ...

با سند صحبت کنید همون طوری که بنده در جواب اولین های ساختگی شما جواب دادم...


155:

من یک سری سوال کردم میشه لطفا جواب اونها رو بدید

follower

156:


باز هم انتشار خبر دروغ !!


اگر بار اول بود که این خبر رو منتشر کرده بودید می فرمودم حتما نمی دونستند ولی قبلا توی این تاپیک هم بهتون تذکر داده بودم :

http://forum.hammihan.com/thread111865.html#post4432216


این بار هم قضاوتی نمی کنم و فقط به ذکر واقعیت ماجرا بسنده می کنم ...

دوستان در مورد شما قضاوت می نمايند ...

البته اگر توضیحی دارید می شنویم .

واقعیت ماجرا را از زبان خود آقای مرتضوی:

سعید مرتضوی خبر برخی سایت ها مبنی بر اینکه اخیرا در جلسه ای با مدیران سابق تامین اجتماعی فراخوان نموده در موضوع فاضل لاریجانی از سوی احمدی نژاد تحت فشار بوده، تکذیب کرد و اون را از اصل و پايه دروغ دانست.

مدیر عامل سابق ساوقت تامین اجتماعی روز دوشنبه در فرمود و گوی اختصاصی با خبرنگار حقوقی و قضایی ایرنا با فراخوان این مطلب اضافه کرد: پايه ا اینجانب در یک ماه گذشته با هیچ خبرنگار و رسانه ای مصاحبه یا فرمود و گو نداشته ام.

وی اضافه کرد: همچنین نه تنها در خیابان شهید بهشتی بلکه در هیچ جای شهرستان تهران دفتری ندارم که مطلب مورد اشاره صحیح باشد و هیچگونه جلسه ای نیز با مدیران سابق ساوقت تامین اجتماعی به نحوی که در اخبار آمده نداشته ام لذا اصل خبر و محل اون و جلسه با مدیران سابق ساوقت تامین اجتماعی ساختگی و دروغ هست.

منبع
==========================

157:

به نظر من فرد دروغ گویی بوداز همون هاله نور بفهمید میخواین صحبتهای خود اقای املی رو که حرفهای احمدی رو به تمسخر گرفته بود بذارم

158:


منتظر جواب سوالهای که کردم هستم

159:

عذر می خوام ...

من متوجه نشدم که روی صحبتتون با بنده هست چون نقلی نگرفته بودید...

بسیار خوب حتما جواب می دم ولی چون عادت دارم یا مطلبی ننویسم یا دقیق و مستند بنویسم پس لطفا استقامت کنید...


160:

ممنونم

161:

با خیر مقدم به فلور
مدتها نبودید مشخص هست که احتمالا در اردو تدارکاتی بودید و با امادگی بیشتر به جهت
مقابله با ما حظور پیدا کردید بهرحال ماهم اماده ایم با شما نوک انگشتانمان را گرم کنیم.

اما در مورد اخباری که از جانب ما درج شده
از پاسخگوی شما سپاسگذارم
بشخصه اخباری که در سایتهای مجاز که در بیشتر سایتها انتشار یافته هست درج میکنم
تا در ان باره به بحث فرمودگو بپردازیم.

.
اگر هم فکر میکنید این اخبار دروغ هست و منابع شما درست هست موندم چرا هنوز
سایتهای منتشر نماينده در این مورد پوزش و اصلاحیه ای درج نکردند !

162:
حال چند سوالی مهمی دارم که باعث شد در چند ساله گذشته نظرم نسبت دولت نهم و دهم منفی شود را برایتان درج میکنم ببینم شما چه پاسخی دارید:

1- به چدلیل دولت گذشته با پایین امدن فاحش ارزش پول مملکت کنار امدن
که باعث شد اختلاف طبقاتی بیشتر نمود پیدا کند
در صورتیکه وظیفه اصلی یک دولت حفظ ارزش پول ملی هست!!!
2-چرا دولت در مورد نقدینگی و رشد سرسام اور ان بی تفاوت بود!
3-چرا پیرامون دولت حواشی زیادی بود
4-چرا بیشترین اختلاسها در وقت دولت قبلی بود
5-برای 11 روز خانه نشینی ریسجمهور چه توضیحی دارید
6-چرا رقم فراخوان تورم در یک هفته توسط 2 ریسجمهور تفاوت 100%ی دارد
حق میدهید به یکنفر بعنوان ....شک کنیم
7-چرا در روابط خارجه ثبات نداشتیم یکروز ریسجمهور میفرمود اسراییل از بین برود
بعدا تغییر موضع دادن و فرمودن منظورم رفراندوم هست

163:احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.

به نقل جام نیوز :

محسن رفیقدوست می گوید من دولت یازدهم و رئیس جمهورش را خوب می شناسم و با او رفیقم و فکر می کنم اعتدال واقعا جایش در کشور ما خالی هست، اعتدال را باید بوجود آورد، معتقد نیستم دولت یازدهم دولت معتدل هست زیرا یواش یواش دارد به سمت چپ می زند امیدوارم این دولت اعتدال را رعایت کند.


محسن رفیقدوست در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با انتقاد شدید از 8 سال ریاست جمهوری آقای دکتر احمدی نژاد به چند نکته اشاره کرد:

وی در مورد آمار تورم در طول 8 سال گذشته نیز فرمود: تورم در این مدت به قدری زیاد بود که تورم زندگی فقرا هزار % یعنی 10 برابر افزایش پیدا کرد به طور مثال یک بسته آذوقه در سال 83 که با مبلغ 10 هزار و 900 تومان تهیه کرده بودیم سپس 8 سال نزدیک 10 برابر افزایش پیدا کرد.

رفیقدوست فرمود: البته باید یارانه ها برداشته شود اما نه اینکه یارانه ها برداشته شود و فقط در شهرستان تهران 18 واحد تولیدی تعطیل شود لذا دقت کنید جور دیگر سرمان کلاه نگذارند.

من دولت یازدهم و رئیس جمهورش را خوب می شناسم و با او رفیقم و فکر می کنم اعتدال واقعا جایش در کشور ما خالی هست.


وی با بیان اینکه از تندروی دو طرف، امام ناراحت بود و آقا نیز ناراحت هست اضافه کرد: اعتدال را باید بوجود آورد، معتقد نیستم دولت یازدهم دولت معتدل هست زیرا یواش یواش دارد به سمت چپ می زند امیدوارم این دولت اعتدال را رعایت کند.


رفیقدوست فرمود: در مورد دستور رئیس جمهور به جهانگیری معاون اول درباره برخورد با ویژه خواری تصریح کرد: من همان موقع مصاحبه کردم و فرمودم فرمایش ایشان برخورد با معلول هست با علت نیست.

تا وقتی اقتصاد دولتی باشد پیدا شدن یکی مثل بابک زنجانی ها طبیعی هست لذا در سال حماسه اقتصادی مجلس، دولت و جامعه اسلامی فشار بیاوریم تا اقتصاد را از دولت بگیریم و بدست امت بدهیم زیرا اقتصاد تا وقتی دست دولت هست گرانی و رانت خواری و دزدی هست.رفیقدوست با اشاره به برخی از فعالیت های خود در دوره جنگ 8 سال گذشته فرمود: همان موقع به دنبال پیگیری روش دستیابی به سلاح هسته ای رفتیم پیش امام فرمودم نظر شما چیست ایشان فرمودند دنبال اتم نروید و همان موقع جمع کردیم و آقا هم فرمودند حرام هست واقعا نیازی هم نداریم شاید ما در خیلی چیزها خودکفا نیستیم و کمک دولت می کنیم تا آذوقه امت تهیه شود اما در مورد دفاع به خودکفایی رسیدیم در پهپادها نمونه هایی را امتحان کردیم که آمریکایی ها ندارند مثلا پهپادی که در 30 ساعت پرواز 700 کیلومتر مسافت را با قابلیت حمل بمب را دارد.


وی با بیان اینکه من از معدود کسانی هستم که آقا را خوب می شناسم با ذکرخاطره ای فرمود: آقا یک سال از من بزرگ هست قبل از انقلاب رفتم مشهد مقدس سراغ آقا را گرفتم پیدایش کردم ولی چون خسته و فراری بودم نون و پنیر و انگوری خوردم خوابیدم ساعت 2.5 بود که آسمان را نگاه کردم آقا نیز بیدار شد یواش یواش پابرهنه به سمت من آمد بغل من نشست و صدایم کرد خودم را زدم به خواب همان موقع اذان فرمودند.

آقا رفت نماز خواند و با ضجه عبادت کردند بعد فرمودند: حاج محسن! که من اون موقع فرمودم بیدار بودم و همه اینها را دیدم پس می گویم سعادت پیروی از ایشان هست خدا توفیق دهد معتقد و عامل به ولایت مطلقه فقیه باشیم.


رفیق دوست در ادامه به نقل خاطره ای از رابطه آقای هاشمی و رهبر انقلاب پرداخت و فرمود: سال 70 حدود 15 نفر بودیم که جلسه ای با احمدآقا داشتیم همانجا خاطره آقای هاشمی را فرمودم ایشان فرمود یکی از دلایلی که امام نسبت به ولایت آقا علاقه نشان داد همان صلابت و هستقلال رای آقا بود.


به نقل خبرگزاری مهر، در بین سخنان رفیقدوست فردی از جمع حاضر بلند شد و فرمود مقام معظم رهبری از هیچ دولتی به اندازه دولت آقای احمدی نژاد حمایت نکرده شما این مسئله را چگونه تفسیر می کنید که رفیقدوست در جواب فرمود: من در طول 8 سال گذشته بیش از 50 یا 60 مصاحبه دادم و به دولت نهم و دهم حمله کردم برای آقا نامه نوشتم و مضرات هدفمندی، سفر هستانی و مسکن مهر را با دلیل برای آقا توضیح دادم آقا در سخنرانی شان فرمودند آمار دولت را زیر سئوال نبرید به آقا فرمودم آیا منظورتان من هستم فرمودم نه خیر تو کار خودت را بکن.

وی در ادامه در مورد وزیر مسکن دولت نهم نیز فرمود: مهندس سعیدی کیا در دولت نهم وزیر مسکن و عضو هیات امنای بنیاد بود ابتدای سال چهارم به من فرمود من می گویم زیر آسمان کبود ضد ولایت فقیه تر از این آقا (احمدی نژاد) نداریم او به من فرمود من سال سوم رفتم پیش آقا فرمودم می خواهم هستعفا بدهم زیر این دولت، دولت ضد ولایت فقیه هست آقا فرمودند بمان تا دوره‌ات تمام شود.

رفیقدوست اضافه کرد: به سعیدی کیا فرمودم آیا دلیلی هم داری فرمود او مدام بحث می کرد و مدام می فرمود آقا آقا! من به او فرمودم بگو منظورت از آقا همان مقام معظم رهبری هست که ایشان یک بار هم زیر بار نرفت.

وی در ادامه به خاطره ای از آقای فروزنده اشاره کرد و فراخوان نمود: آقای فروزنده فرمود آخر سال سوم رفتم پیش احمدی نژاد فرمودم چرا با روحانیت و مراجع بد هستی فرمود اونها به چه دردی می خورند اونها وضعشان روبه راه هست و شکمشان سیر.

من در دور دوم کارد را می گذارم کمر کیک.


در این هنگام فردی از حضار بلند شد و فرمود: پس شما دست بوسیدن احمدی نژاد را چطور تفسیر و تحلیل می کنید که رفیقدوست در جواب فرمود من هر کس خواست مدارک می دهم.


رفیقدوست همچنین به خاطره دیگری از خود و محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین اشاره کرد و فرمود: من، آقای خاتمی و آقای محسنی اژه ای با هم وزیر شدیم روزی که آقای خاتمی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شدند رفتم پیشش و به او فرمودم تو رفتی در تاریخ و حالا که رفتی در تاریخ خوب داخل تاریخ شو خاتمی فرمود چکار کنم که خوب بمانم؟ به او فرمودم برو زیر قبای آقا و بیرون نیا اونجا خط قرمز هست.

وی فرمود: در تحصن مجلس به آقای خاتمی فرمودم خطوطت را از اینها جدا کن اینها براندازند.


این فعال سیاسی در ادامه در مورد مذاکرات ژنو نیز فرمود: با آمدن دولت یازدهم ناامیدی در امت به امید تبدیل شد، اگر انشاءالله درها باز شود مملکت رونق می گیرد من باعدم مذاکره با هر کسی مخالفم، آدم با دنیا قهر نمی کند من وقت امام چند تا مطلب را فرمودم یکی اینکه ما با آمریکا دعوا داریم ولی بالاخره باید بنشینیم و با هم حرف بزنیم لذا با عدم مذاکره مخالف بودم .


وی سپس به خاطره ای از دوران وزارت خود در دوران جنگ اشاره کرد و ادامه داد: وقتی وزیر دفاع شدم رفتم خدمت امام وزارتخانه نداشتیم لانه جاسوسی هم دست سپاه بود به احمد آقا فرمودم اجازه دهند وزارت دفاع را در لانه جاسوسی تشکیل دهیم ولی ایشان فرمودند برو به امام بگو، وقتی به امام فرمودم امام فرمود: چرا اونجا، اونجا مال آمریکا هست، مگر برنامه هست هزار سال با آمریکا رابطه نداشته باشیم.

رفیقدوست در پایان ادامه داد: نتیجه این مذاکره هر چیزی باشد به نفع ایران هست حتی اگر تحریم ها کم نشود اون چیزی که ما واقعا دادیم را نمی خواستیم. امام فرمود بمب اتم نمی خواهیم آقا فرمود حرام هست در وقت جنگ عراق شیمیایی کرد امام حتی به ما اجازه نداد سلاح شیمیایی درست کنیم رفتیم درست کردیم جلویش را گرفتند لذا هر چه پیش برویم این مذاکرات به نفع ماست.

http://jamnews.ir/detail/News/281360

164:

دوست گرامی بنظرت این حاج اقا هم دروغ میگه ؟


انتقاد حجت‌الاسلام قرائتی ازاحمدی‌نژاد
کسی در گوشه‌ای از دنیا می‌میرد و کسی هم از گوشه دیگر دنیا تسلیت می‌گوید و می‌نویسدکه «من اطمینان دارم که او از عباد صالح هست و او به همراه مسیح و مهدی موعود خواهد آمد» شما چه‌کاره هستید که این حرف‌ها را بر زبان می‌آورید، کسی که دستش را از دست مراجع خارج کند دچار این غفلت‌ها خواهد شد

پیام تسلیت رئیس‌جمهور در پی فوت هوگو چاوز واکنش‌های زیادی را به همراه داشته هست.محمود احمدی‌نژاد در بخشی از سخنان خود عنوان کرده هست که چاوز «شهید» راه خدمت به امت ونزوئلاست و تردید ندارم که او بازخواهد گشت و به همراه همه صالحان و حضرت مسیح(ع) و تنها باقیمانده از نسل پاکان، انسان کامل، خواهد آمد و جامعه بشری را در هستبرنامه صلح و عدالت کامل و مهربانی و کمال یاری خواهد کرد.این مسئله مورد انتقاد علما و مراجع تقلید برنامه گرفته هست.علما در این باره عنوان کرده‌اند که درست هست چاوز از نظر احمدی‌نژاد عدالتخواه هست و اینکه در آخرالوقت جریان عدالتخواهی نو و مستقر خواهد شد یک مفهوم معقول در دین هست اما این مسئله به این معنی نیست که چاوز بر می‌گردد.افزایش موج انتقادات اما از سوی دولت بی‌جواب نماند و میرتاج‌الدینی در این باره بیان کرد که شاید در بخشی از این پیام مواردی مطرح شده که مورد قبول بعضی‌ها نباشد و ما نباید مسائل فرعی را بیشتر از مسائل اصلی ترجیح دهیم.ادامه انتقاد‌ها به یک پیام

سفر رئیس‌جمهور به ونزوئلا برای شرکت در مراسم تدفین چاوز هم نتوانست انتقادات به پیام تسلیت را کمرنگ کند.

بیان سخنانی درباره رجعت هوگو چاوز به همراه صالحان که از سوی احمدی‌نژاد در نامه تسلیت وی عنوان شده بود موجب شد تا از همان دقایق اول انتشار مورد اعتراض مراجع و علما برنامه بگیرد.علاوه بر حجت‌الاسلام طباطبایی هستاد اخلاق و برخی از نمایندگان بهارستان که در همان ساعات اول انتشار پیام، انتقاداتی را فراخوان نمودند، روز گذشته محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز به پیام رئیس‌جمهور درباره درگذشت چاوز واکنش نشان داد و فرمود: کسی در گوشه‌ای از دنیا می‌میرد و کسی هم از گوشه دیگر دنیا تسلیت می‌گوید و می‌نویسدکه «من اطمینان دارم که او از عباد صالح هست و او به همراه مسیح و مهدی موعود خواهد آمد.» شما چه‌کاره هستید که این حرف‌ها را بر زبان می‌آورید، کسی که دستش را از دست مراجع خارج کند دچار این غفلت‌ها خواهد شد.

دین حساب و کتاب دارد، کسی حق ندارد از این صحبت‌ها کند و به‌طور مثال بگوید ظهور نزدیک هست یا مراد از یمانی، مقام معظم رهبری یا مراد از دجال، فلانی هست، این اشتباه هست رسیدن به این مطالب نیاز به یقین دارد.

سیدمحمد ثقفی کارشناس مسائل دینی نیز عنوان می‌کند که دلیل ارسال اینگونه پیام‌ها از سوی رئیس‌جمهور به این دلیل هست که رئیس‌جمهور کارشناس دینی نیست و از مبانی دینی خیلی آگاهی و آشنایی ندارد.

به همین جهت ایشان چنین مطالبی را ذکر کرده هست
انتقادات به پیامی که رئیس‌جمهور ارسال کرده بود از سوی دولتمردان بی‌جواب نماند و در همین رابطه حجت‌الاسلام میرتاج‌الدینی معاون قانون پايه ی رئیس‌جمهور در دفاع از پیامی که احمدی‌نژاد ارسال کرده هست عنوان می‌کند: رئیس‌جمهور بیشتر به این موضوع نگاه داشت که از یک شخصیت مبارز و انقلابی در مقابل هستکبار حمایت کند.

وی فرمود: همه ویژگی‌های چاوز مانند عدالت‌خواهی و امتی بودن او ویژگی مطلوب انقلاب هست.

حالا دفاع از چنین فردی با پیام تسلیت حمایتی که بخشی از اون پررنگ ترشده هست چه اشکالی دارد.

شاید در بخشی از این پیام مواردی مطرح شده که مورد قبول بعضی‌ها نباشد و ما نباید مسائل فرعی را بیشتر از مسائل اصلی ترجیح دهیم.

ما نباید یک شخصیت انقلابی در آمریکای لاتین را که طرفدار انقلاب بود با مطرح کردن این مسائل حاشیه‌ای تحت‌الشعاع برنامه دهیم.او می‌گوید: اگر فردی حتی رئیس‌جمهور هم نباشد و تنها یک شخصیت سیاسی و فرهنگی باشد که افکار امام و انقلاب را اینگونه مطرح کند ما از وی حمایت می‌کنیم چه برسد به فردی که 16 سال رئیس‌جمهور ونزوئلا باشد.علاوه بر ارسال پیام تسلیت جنجالی، رئیس‌جمهور در اقدامی که شفرمودی بسیاری را به همراه داشت یک روز را عزای عمومی فراخوان نمود این در حالی هست که عزای عمومی را در کشور وقتی فراخوان می‌نمايند که تاثر ملی را در بر داشته باشد و انتظار می‌رفت فراخوان عزای عمومی برای ارتحال عالمان بزرگ صورت بگیرد.علا‌ءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن «سیاسی» دانستن این حرکت احمدی‌نژاد، فراخوان یک روز عزای عمومی برای چاوز را با حرکت‌های عقیدتی و مبتنی بر ارزش مرتبط ندانست و فراخوان نمود: «نگاه امت و علما به عزای عمومی یک حرکت عقیدتی و ارزشی و برای احترام به شخصیت‌ها‌ست و برای مواردی مطرح می‌شود که در کشور تأثر ملی ایجاد می‌کند.» اما دولت‌مردان درجواب به اینکه چرا در وقت ارتحال علمای بزرگ ایران دولت چنین اقدامی را انجام نداده هست نیز پاسخی داشته و میر‌تاج الدینی در این باره عنوان کرده هست درباره شخصیتهای علمی و علما و بزرگان اینگونه اقدامات از طرف دولت نبوده و از سوی رهبر معظم انقلاب انجام می‌شود.

انتقاد حجت الاسلام قرائتی ازاحمدی نژاد

165:


تورم 23% اقای احمدی نژاد در اتمام کار فراخوان شد در برنامه زنده
تلویزیونی و یک هفته بعد که با روی کار امدن دولت جدید اقای روحانی تورم را 43 % فراخوان نمود
هرچند کارشناسان رقم واقعی را بالاتر هم فراخوان میکند
خوب بنظر شما کی درست میگه؟
ایا 23 % با قیمتهای موجود بازار سنخیت داره یا 43 % یا هیچکدام؟
نقدینگی 500000میلیاردتومان د ر 8سال به 800000هزار میلیارد تومان تبدیل شد !!!

دوست عریز برای اینکه اقتصاد از این تورم نجات پیدا کند و نقدینگی در راه درست برنامه بگیرد یعنی کارهای تولیدی نه دلالی که وضعیت درامد ها با رشد ارزش پولی ارتقا پیدا کند با ارزش شدن پول قدرت خرید بیشتری پیدا کنیم
ایا ارزشش را داشت بخاطر کسری بودجه دلار را از 1100 به 3500 تغییر دهیم که درامد امت به ریال شود و هزینه و مخارج به دلار!!!
بخاطر 45000تومان نفری 500000هزارتومان یا بیشتر هزینه سربار زندگی امت اضافه شود
یک اقتصاد دان امریکایی
به سیاستمداران امریکا توصیه کرده بود بجای گزینه جنگ انها میتوانند براحتی با اعمال سیاستهای موذیانه به کمک منابع داخلی کشورهای مخالف ارزش رایج ان کشورها را پایین اورده و ان کشور گرفتار مشکلات شدید اقتصادی نمايند و باعث تغییر و فشار شوند.

166:

این سند را قبول دارید ؟

اینطوریه امت را به زیر خط فقر میکشند

نظرت درباره بهترین وزیر احمدی چیه

دفاع وزیر کار از افزایش قیمت دلار

اقتصاد > بازارکار - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی فرمود: برپايه فرضیه‌های اقتصادی افزایش قیمت ارز به معنی گرانتر شدن قیمت کالاهای خارجی هست که این خود باعث کاهش میل به واردات و سودآوری بیشتر کالاهای صادراتی ایران می‌شود.
احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.

ˈعبدالرضا شیخ الاسلامیˈ، اضافه کرد: همچنین می‌بایست سهم کالاهای وارداتی به لحاظ مصرفی، واسطه‌ای و اولیه را بررسی کرد در صورتی که حجم بیشتر واردات شامل کالاهای مصرفی باشد این موضوع به نفع ما هست زیرا کالاهای ایرانی (تولید داخل) به دلیل ارزانی جایگزین کالاهای وارداتی خواهد شد و در نتیجه باعث افزایش تولید داخل و به ‌تبع اون افزایش اشتغال می‌شود.

وی با اشاره به مفید بودن یکسان‌سازی نرخ ارز،تصریح کرد که در مجموع باید اختلاف قیمت داخل و خارج کشور که ناشی از غیر واقعی بودن نرخ ارز هست رفع شود و به‌عبارتی قیمت واقعی ارز در بازار تعیین شود.

شیخ الاسلامی در ادامه بیان داشت: شاید این موضوع در کوتاه‌مدت مشکلاتی به‌همراه داشته ‌باشد اما در بلند‌مدت به طور یقین یکسان‌سازی نرخ ارز به نفع تولید داخل خواهد بود.

وی اضافه کرد: وجود تحریم‌های اقتصادی و شدت یافتن اون در طول وقت مبادلات و مراودات بنگاه‌های اقتصادی با خارج از کشور را دشوار و پرهزینه می‌‌کند.

مشکلات تامین مواد اولیه و واسطه در برخی از فعالیت‌های اقتصادی و عدم کفایت منابع مالی داخلی جهت راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و زیربنایی به ویژه در صنایع نفت و گاز و سایر صنایع سنگین کشور نیز به طور قطعی سرعت رشد و توسعه اقتصادی در کشور را تحت تأثیر برنامه خواهد داد.

شیخ الاسلامی معتقد هست: شرایط یاد شده در کنار رکود اقتصادهای جهانی تولید را تحت تاثیر برنامه داده و به تبع اون نیروی انسانی را در کسب موقعيت‌های شغلی دچار مشکل خواهد کرد.

بنابراین از این منظر تحریم‌های شدید اقتصادی دارای آثار منفی بر تحولات بازار کار کشور هست اما اقدامات و تدابیر لازم برای کاهش اثرات نامطلوب تحریم‌ها بموقع اتخاذ شده و تداوم خواهد یافت.

وی فراخوان نمود: بدیهی هست روی دیگر سکه تحریم‌ها اتکا به قابلیت‌های نیروی داخل و جایگزینی تولیدات خارجی با محصولات تولید ملی هست.

واقعی شدن نرخ ارز به محدودیت واردات ارزان کالای خارجی خواهد انجامید و محصولات داخلی موقعيت عرض‌اندام در بازار محصولات را خواهند یافت.بنابراین رونق تولیدات داخلی افزایش سطح اشتغال را به‌دنبال خواهد داشت.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پایان تاکید کرد: در این مورد سعی شده منابع موسسه ماليی کشور برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال به‌منظور رشد اقتصادی و افزایش رفاه، بسیج شود.

در این راستا با مدیریت شورای عالی اشتغال، تسهیلات قابل توجهی توسط سیستم موسسه ماليی تجهیز شده ‌است.
دفاع وزیر کار از افزایش قیمت دلار

167:

آقا این شوخی نیست یه
سوال کاملأ جدی دارم از طرفدارای 6آتیشه دکتر احمدی نژآد
آقا این غرامتی که میخواستن بگیرن بابت جنگ جهانی اول دوم چی شد داستانش خبری دارین
این رو هم بزارید جزء افتخارات دکتر که
اولین رئیس جمهوری که فرمود میخوام غرامت بگیرم
اینم منبع
احمدی‌نژاد: غرامت جنگ جهانی اول را می‌گیریم

مشایی به دنبال دریافت غرامت جنگ جهانی دوم

168:

اما جواب شما :

رییس جمهور در 17 خرداد 90 : اسم و موضوع تخلف 312 نفر را به قوه قضاییه ارایه کردیم و تأیید اینکه این افراد تخلف کرده‌اند یا نه بر عهده قاضی هست.
رییس جمهور در همان ایام فرموده بود در فهرست متهمان به فساد اقتصادی که وی به قوه قضائیه ارسال کرده، افرادی در حوزه های مختلف از جمله زمین خواری و ...

وجود دارند.
غلامحسین محسنی اژه ای هم در آغازین روزهای سال 90 دریافت این لیست را تائید کرده و فرموده بود: " ما مصمم هستیم در دستگاه قضایی با این افراد برخورد کنیم".
در ادامه بخشی از سخنان رییس جمهور و نیز دادستان کل کشور را که هر دو در روزهای نخست سال 90 ایراد شده و مربوط به فراخوان ارائه و تائید دریافت فهرست متهمان به فساد هست را مرور می کنیم.

مصاحبه مطبوعاتی با رسانه‌های داخلی و خارجی / دوشنبه 15 فروردین 1390

گزارشگر خبرگزاری اونا: آقای دکتر احمدی نژاد در سال 1390 مکرر وعده فرمودید که لیست مفسدین اقتصادی دانه درشت را معرفی خواهید فرمود.

هنوز این لیست از جیب عالی در نیامده هست و معرفی نشده هست.

بنده خواستم سؤال کنم: آیا واقعاً در این سال حضرتعالی به این کار مبادرت می‌ورزید و مفسدین اقتصادی دانه درشت را به قانون و عدالت می‌سپارید، یا نه؟
رئیس جمهور: خیلی متشکرم که شما بارها و بارها از همین تریبون از جانب من قول دادید که لیست را منتشر می‌کنم.

پسر کوچک من وقتی خیلی کوچولو بود، ما شب وقتی خانه می‌آمدیم، می‌فرمود بابا مگر من به تو قول ندادم که تو من را بیرون ببری؟ اما برای اطلاع حضرتعالی، من اواخر سال گذشته نامه‌ای به رئیس محترم قوة قضائیه نوشتم، حدود 250 نفر را که در بخشهای مختلف (در زمین و جاهای دیگر) به نظر ما می‌آمد که کاری کرده‌اند که خارج از قوانین هست، معرفی کردیم و درخواست نمودیم که رسیدگی قضایی بشود.

البته بسیاری از اونها یا بعضی از اونها دارای پرونده‌هایی بودند که دولت قبلاً شکایت کرده بود.

منتهی دورة رسیدگی خیلی طولانی شده بود.

ما خواستیم که تسریع بنمايند و اونجایی که حقوق بیت المال تضییع شده، به بیت المال برگردانند و منتظر هستیم که رئیس محترم قوة قضائیه اینها را رسیدگی بنمايند....

----------

سخنگوی قوه قضاییه فرمود: لیست 250 نفری متهمان به مفاسد اقتصادی که از سوی رئیس جمهوری به قوه قضاییه ارسال شد برای بررسی و اقدامات قانونی به دادگستری ارجاع شد / 22 فروردین 1390
به نقل خبرنگار قضایی فارس غلامحسین محسنی اژه‌ای عصر امروز در اولین نشست خبری خود در سال جدید با نمایندگان رسانه‌های کشور با فراخوان این مطلب اضافه کرد: ملت ما انتظار دارند کسانی که مخل نظام اقتصادی کشور هستند و به بیت‌المال دست درازی می‌نمايند و بیش از اونکه حقشان هست منافعی را با زد و بند در اختیار خودشان می‌نمايند، برخورد شود.

وی ادامه داد: ما مصمم هستیم در دستگاه قضایی با این افراد برخورد کنیم و از دولت هم هستقبال می‌کنیم که بتواند اطلاعاتی به ما در این زمینه بدهد و این درحالی هست که اگر شهروندان نیز در این باره اطلاعات موثقی داشته باشند می‌توانند این اطلاعات را به ما ارجاع دهند.

دادستان کل کشور با اشاره به لیست 250 نفری که رئیس جمهور به دستگاه قضایی داده و در اون اسامی مفسدین اقتصادی را مطرح کرده، فرمود: این لیست را به صورت اجمالی مورد بررسی برنامه دادیم و پس از اون به دادگستری ارجاع داده شد تا اقدامات لازم درباره اون انجام شود.

وی با اشاره به این مطلب که افرادی که نامشان در این لیست عنوان شده بود غالباً جزو 4 گروه هستند فرمود: گروه اول افرادی هستند که پرونده اونها از ماه‌ها و سال‌ها قبل در دست بررسی بوده هست.

گروه دوم کسانی هستند که قبلاً به پرونده اونها رسیدگی شده و برای اونها حکم صادر شده هست اما گروه سوم و چهارمی هم وجود دارند که گروه سوم معوقات موسسه ماليی دارند و گروه چهارم کسانی هستند که به واسطه پست و مقام و رابطه با برخی افراد موفق شدند در دوره‌های قبل به برخی اموال دسترسی پیدا نمايند که در این دوره این دسترسی مغایر قانون شناخته شده هست.

محسنی اژه‌ای فرمود: بارها درباره گروه سوم فرموده‌ایم که در برخورد با این گروه افراد اولین قدم را باید خود موسسه مالي‌ها باید بردارند و در قدم دوم دستگاه قضایی باید به عدم پرداخت معوقات اونها رسیدگی کند.

درحالی که درباره گروه چهارم باید بررسی کرد و دید که آیا دسترسی این گروه به برخی از اموال در دوره‌های قبل خلاف قوانین و مقررات بوده یا خیر تا پس از اون به سرنوشت این گروه رسیدگی کرد...


این هم تصویر نامه ها :احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.


احمدی‌نژاد را از این پس رئیس‌جمهور قلبها می‌نامیم زیرا او مرد اولین‌ها بود.


فکر می کنم با وظایف قوه ی قضاییه و قوه ی مجریه آشنا باشید و نیاز به توضیح بیشتر نباشه...اما در مورد سوال دوم در مورد اختلاس ها :

شما یک سند برای بنده بیارید که نشون می ده یکی از اعضای هیات دولت توی این اختلاس ها دست داشتند ...


169:

خیلی عذر می خوام ولی بنده موقعيت جواب گویی کامل به این سوالات رو ندارم.

اون مورد رو هم کامل و دقیق جواب دادم چون قول جواب کامل داده بودم .

اما به طور خلاصه :

1) اختلاف طبقاتی در دولت دکتر احمدی نژاد کاهش یافت نه افزایش.

سندش را می توانید در آمار منتشره از سوی موسسه مالي مرکزی در مورد ضریب جینی ببینید.

2) دولت دائم در حال کار بود ولی خوب تحریم های ناعادلانه و دلالی دلالان کم تاثیرگذار نبودند.
3) چون دشمنان زیادی داشت و از هر حرکتی حاشیه ای درست می کردند.


4) پاسخش رو دادم.
5) جزوه ی احمدی نژاد بدون روتوش رو مطالعه کنید.

لینک به بخش مورد نظر .

البته بخشی از صحبت های آقاتهرانی در مورد رییس جمهور تکذیب شده و بنده به نویسندگان این جزوه تذکر دادم شاید توی نسخه های بعدی اعمال بشه.


6) سند بدید شامل صحبت های دو رییس جمهور و تفاوت 100 %ی تا اگه لازم شد بنده توضیح بدم.
7) رییس جمهور تا آخرین لحظه اسراییل رو به رسمیت نمی شناخت + سند

------------------------
شما باید خودتون به حقیقت برسید.

بنده اینجا هر چی صحبت کنم چون شما پیش زمینه فکری تون منفی هستش تاثیری نخواهد داشت.

خودتون وقت بذارید و تحقیق کنید و به جواب سوالاتتون برسید.

جزوات احمدی نژاد بدون روتوش، ولایت مداری همیشه خوب نیست و کتاب مهرگان شما رو کمک خواهند کرد اگر واقعا دنبال حقیقت هستید.


170:

شخصا آقای قرائتی رو بسیار دوست دارم و براشون احترام ویژه ای قائلم ...

بنده توی این زمینه قبلا تحلیلی رو خوندم که همون رو اینجا هم می ذارم ...

خیلی جامع و کامل توضیح داده :

اول اينكه دكتر احمدی‌نژاد چاوز را شهيد راه خدمت به ملت ونزوئلا و پاسداري از ارزش‌های انساني و انقلابي دانسته هست.

یقیناً اگر فكر كنيم كه خدا ارزش‌های انساني و انقلابي را در انحصار عده‌ای خاص آفريده، راه به خطا پیموده‌ایم.

اسلام دين كامل براي انسان هست و صرفاً اختصاص به مسلمانان ندارد، چه بسا اينكه نگاه انحصاري و محدود كردن دايره اطلاق پيام اسلام به امثال ما كه از اسلام عموماً داعيه اون را داريم، ناقض جهان‌شمولی اسلام هست.
پس بر پايه اين نگاه اطلاق عنوان شهيد به كسي كه با تلاش‌هایش، نه تنها ملت خود، بلكه ملت‌های منطقه خود را از منجلاب فقر مالي، هايشانتي و فرهنگي رهانيده يا مسير رهيدن را به اونان نمايانده هست و سينه به سينه سردمداران هستكبار ايستاده هرگز زیاده‌روی نيست.
نكته دوم بخشي از سخنراني شهيد مطهري درباره اهميت كمك به فلسطين هست كه حدود 60 سال قبل ایرادشده.

در بخشي از اين سخنراني كه در زير آمده هست، شهيد مطهري این‌گونه عنوان می‌کند كه «...

مراجع تقليد بزرگي مثل آیت‌الله حکيم و ديگران رسماً فتوا داده‏اند که کسي که در اونجا کشته مي‏شود، اگر نماز هم نخواند شهيد در راه خداست.»
خوب هست بزرگواراني كه به دكتر احمدی‌نژاد خرده گرفته‌اند كه چرا چاوز را شهيد راه خدمت به ملت خود و پاسداري از ارزش‌های انساني و انقلابي توصيف كرده و درگذشت او را ضایعه‌ای سنگين خوانده، بخش‌هایی از سخنراني شهيد مطهري را كه در زير آمده هست، مرور كنند و غافل از اين نباشند كه ايستادگي در برابر ظلم نيز محدود و منحصر در حمايت از فلسطين نيست.

چه اینکه اخیراً سخنانی از چاوز در دیدار وی با محمود عباس منتشر شده هست که صراحتاً به دفاع از آرمان فلسطین پرداخته و ظهور هرچه زودتر امام وقت (عج) را از خداوند متعال مطالبه می کند.

چاوز در دیدار محمود عباس رهبر تشکیلات خودگردان فلسطین می گوید: مطابق سخن قراون این‌ها برخواهند گشت.

یک روز در حالی که عیسی دست امام دوازدهم، مهدی را گرفته هست می آید و در اون روز صلح همه جهان را فرا خواهد.

به مهدی و عیسی می گوییم زود بیایید...

زود بیایید.

در این بخش از سخنان چاوز با بغض می گوید: بیایند کاش زودتر و سریعتر بیایند.

به راستی چه خطرات بزرگی این دنیا را فرا گرفته هست.وی در ادامه می گوید ان‌شاء الله دنیای جدید متولد می شود.

امروز تمام دشمنان همه وقت‌ها و همه مکان‌ها در نوار غزه جمع شده‌اند و معتقدند که ختم تمام جنگ‌های تاریخ در همین غزه هست.

چاوز در پایان سخنان خود اظهار می دارد: ما برای صلح در فلسطین می‌جنگیم و این به نفع ما و نفع همه امت آمریکای لاتین هست.سخنان هستاد شهید مطهری:
و الله و بالله ما در برابر اين قضيه‏ مسئوليم، به خدا قسم مسئوليت داريم، به خدا قسم ما غافل هستيم.
و الله قضيه‏اي که دل پيغمبر اکرم (ص) را امروز خون کرده هست، اين قضيه هست، داستاني که دل حسين بن علي را خون کرده، اين قضيه هست.

...

اگر مي‏خواهيم به عزاداري حسين بن علي (ع) ارزش‏ بدهيم، بايد فکر کنيم که اگر حسين بن علي (ع) امروز بود و خودش مي‏فرمود براي‏ من عزاداري کنيد، مي‏فرمود چه شعاري بدهيد؟ آيا مي‏فرمود بخوانيد «نوجوان اکبر من» يا مي‏فرمود بگايشانيد «زينب مضطرم الوداع، الوداع؟!»
اگر حسين بن‏ علي (ع) بود مي‏فرمود اگر مي‏خواهي براي من عزاداري کني، براي من سينه و زنجير بزني، شعار امروز تو بايد فلسطين باشد؛ شمر امروز موشه دايان هست، شمر هزار و سيصد سال پيش مُرد، شمر امروز را بشناس.

امروز بايد در و ديوار اين شهر با شعار فلسطين تکان بخورد.

...

به خدا خجالت دارد ما خودمان را مسلمان بدانيم، خودمان را شيعه علي بن ابی‌طالب بخوانيم.
آيا ما وظيفه نداريم که کمک مالي به اون‌ها بکنيم؟ آيا این‌ها مسلمان‏ نيستند، ...

«فضل‌الله المجاهدين باموالهم و انفسهم»، ...

و الله اين انفاق واجب هست، مثل نمازمطالعهو روزه گرفتن واجب هست.
پيغمبر (ص) فرمود «هر کس بشنود صداي مسلماني را که فرياد مي‏کند ياللمسلمين مسلمانان به‏ فرياد من برسيد و او را کمک نکند، ديگر مسلمان نيست، من او را مسلمان نمي‏دانم.»
امت بيدار اون امتي هستند که موقعيت شناس باشند، درد شناس باشند، حقايق شناس باشند.
مراجع تقليد بزرگي مثل آیت‌الله حکيم و ديگران رسماً فتوا داده‏اند که کسي که در اونجا کشته مي‏شود، اگر نماز هم نخواند شهيد در راه خداست.

پس بياييم به خودمان ارزش بدهيم، به کار و فکر خودمان ارزش بدهيم، به کتاب‌های خودمان ارزش بدهيم، به پول‌های خودمان ارزش‏ بدهيم، خودمان را در ميان ملل دنيا آبرومند بکنيم.

علت اينکه دولت‌های‏ بزرگ جهان چندان درباره سرنوشت ما نمي‏انديشند، اين هست که معتقدند مسلمان غيرت ندارد.

آمريکا را فقط همين يکي جري کرده هست.

مي‏گايشاند مسلمان جماعت غيرت ندارد، همبستگي و همدردي ندارد.
---------------------
منبع
---------------------

اما شاید بد نباشه صحبت های هوگو چاوز رو در حرم امام رضا علیه السلام هم ببینید :

احساسات قلبي خود را نثار امام رضا (ع) مي نمايم مي دانم که احساس مسيح هم احساسات بسيار مثبتي در راستاي احساس امام رضا هست.
رئيس جمهور ونزوئلا با تاکيد بر اينکه مسيح دوباره زنده خواهد شد و به همراه مهدي قدرت را به دست خواهند گرفت فرمود: مسيح و مهدي نمرده اند، زنده اند و روزي باز خواهند گشت و دنيا را پر از عدالت خواهند کرد.
ايشان اضافه کرد: ديروز عصر، امام خامنه اي به ما فرمود تا وقتي که ما دو رئيس جمهور با هم متحد باشيم و از اعماق دل و روح با هم باشيم در کارکرد و تلاشها وهمه اقدامات انساني که انجام خواهيم داد با هم باشيم و تا وقتي که اقدامات عدالت طلبانه را پيگيري کنيم خيلي زود حضرت مهدي و مسيح ظهور خواهند کرد. بايد در اين راستا تلاش کنيم هر چه زودتر حضرت مهدي و مسيح ظهور نمايند تا دنياي پر از عدالت را به وجود آورند که اميدواريم هر چه زودتر محقق شود.


چقدر شبیه اعتقادات ما شیعیان هست ...

نه ؟

171:

نمونه
اقای خاوری الان در کانادا تشریف دارند
اقای مرتضوی فعلا کسی نمیدونه کجاست
بردن 100 نفر از اعضای نزدیک به نیویورک
پرونده 300 میلیاردی شهرداری شهرستان تهران
این پرونده نیز نظیر موضوع اردبیل طی چهار سال گذشته بارها به رسانه‌ها کشیده شده و در مقاطعی حتی به شدت جنجال برانگیز بوده هست.


این پرونده سه سال قبل با اظهارات چمران رئیس شورای شهر شهرستان تهران درباره وجود 300 میلیارد تومان هزینه فاقد سند در دوران شهرداری محمود احمدی‌نژاد وارد فاز تازه‌ای شد

صادق محصولی سردار میلیاردی دولت نهم که به تایید خودش ثروت بسیاری دارد از سال 1384 و به مجرد معرفی به عنوان وزیر نفت همواره در مرکز توجه منتقدان دولت برنامه داشته هست.

طی ماه‌های اخیر و با حضور محصولی در راس وزارت کشور، شبهات و اعترضات منتقدان درباره او شدت گرفته هست.

در روزهای اخیر که محمود احمدی‌نژاد برای تحریک جامعه و هستفاده از موج شایعاتی که به طور سنتی وجود دارد خواستار فراخوان دارایی‌های تمام نامزدها و مسئولان دولت‌های قبلی شده و کوشیده هست از خود تصویر یک قهرمان مبارزه با فساد را بسازد، منتقدان دولت نیز خواستار اون شده‌اند که محصولی بگوید این ثروت عظیم را از کجا آورده هست.172:

خوب در مورد قضیه ی مفاسد اقتصادی که دکتر احمدی نژاد در مورد اون ها صحبت می کرد صحبتی نداشتید.

منتظر جواب شما بودم ...

اما در مورد دوم انگار درست متوجه عرض بنده نشدید.

برای همین تکرار می کنم :

شما یک سند برای بنده بیارید که نشون می ده یکی از اعضای هیات دولت توی این اختلاس ها دست داشتند ...این که فلانی کجاست و فلانی ثروت دارد بی سند و بی اعتبار هست.

دقیق و مستند صحبت کنید...


173:
این دونرخ را در برنامه زنده تلویزیونی منهم دیدم
یک هفته قبل در اخر دوران دولت قبلی

احمدی نژاد 23% و تقریبا یک هفته بعد با دستیابی اقای روحانی به منابع واقعی اماری نرخ تورم را۴۳% فراخوان نمودن

بنظر بزرگترین اشتباه قرن ر ا احمدی نژاد با پایین اوردن ارزش پول ملی کرد و دلار ر
ا ۳ برابر افزایش داد و باعث شد اقتصاد خانوارها به زیر خط فقر بروند
برای دادن یارانه اینکار وحشتناک را کرد
درامد دولت دلار بود و درامد امت ریال
در اقع با این کار ارزش یارانه امت ر از ۴۵۰۰۰ تومان ب ۱۵۰۰۰ تومان رساند تا راحت انرا پرداخت کند
امپریالیسم سالها دنبال این موقعيت بود که با پایین اوردن ارزش پول مملکت به اقتصاد ایران بزند ضربه مهلک احمدی خیال انها را اسوده کرد و امت را به فلاکت و بدبختی انداخت
شما که نفست ازجای گرم بلند میشه
ولی ماها بخاطر همین بی ارزش شدن ریال
باید همه چیز را سه برابر بالاتر بخریم
خدا بان
ی و مسببین این کار را در اتش جهنم بسوزانه که باعث فقر بیشترمردم شدن

174:

با سلام و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما...1) بد نیست لینک اون صحبت ها رو هم اینجا برنامه می دادید ...2) یک تورم نقطه به نقطه داریم و یک تورم متوسط و یکی ماهیانه و با توجه به مقایسه ی اون با وقت مشابه سال قبل و یکی سالانه محاسبه می شه...

مطابق نقل آقای احمدی نژاد تورم متوسط رو 30.5 % فراخوان نمودند که کاملا مطابق با واقعیت و آمارهای موسسه مالي مرکزی هستش...

لازم بود آمار موسسه مالي مرکزی رو هم اینجا برنامه بدم؟ شاید دارید این دو تا رو با هم مقایسه و قاطی می کنید ؟!

3) اگر دلار باید پایین می آمد چرا دولت فعلی اون را پایین نیاورد ؟ قیمت دلار به کف قیمت خود رسیده هست ! این جمله براتون آشنا هست ؟

4) نفس بنده از جای گرم بلند نمی شه.


175:

چه جملات قشنگ وزیبا و پر امیدی!!!
کاش ریاست جمهوری به 2دوره 4 ساله ختم نمیشد!!!
کاش سال 92 هیچ موقع شروع نمیشد تا ....!!!
کاش دوباره شکوه و عظمت ایرانی ها اعیان شود!!!
کاش میشد دوباره به عقب برگردیم و طعم زندگی های پر از شادی را حس کنیم!!!
و در اخر کاش" محمودی" وجود نداشت تا به او عادت نکنیم...
محمود حتما تو در یاد ما خواهی بود هم تو و هم یارانت!!!!

176:

بنظرم 23 % یا 32 % و یا 43%که بلافاصله بعداز دولت قبلی فراخوان شد
نشان از بی درایتی در کنترل نقدینگی در کشور داشت


انتقاد مقامات ارشد دولتی از آمار های احمدی نژاد در روزهای پایانی


به نقل ایران-ایران به نقل از نامه، کمتر از ده روز به پایان دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد باقی هست و رئیس دولت دهم در آخرین سخنرانی‌ها و برنامه‌های خود به ارائه آمار از عملکرد خود می‌پردازد و فراخوان می‌کند که دولت او موفق ترین دولت تاریخ هست.
آمارهای ارائه شده از سوی رئیس جمهور که آخرین مورد اون در دیدار کار گزاران نظام با رهبرمعظم انقلاب ارائه شد و احمدی نژاد در سخنان خود با مطرح کردن بیست سوال به ارائه آمارهای خود و تمجید از عملکرد دولت خود پرداخت، با انتقاد کارشناسان، نمایندگان مجلس و برخی مسئولان رسمی جمهوری اسلامی روبرو شد و این افراد فراخوان نمودند که آمار ارائه شده از سوی رئیس جمهور با واقعیت فاصله زیادی دارد و حتی رئیس جمهور منتخب هم بارها در سخنان خود فراخوان نمود که بررسی تیم همراه وی با گزارش‌های دولت در عملکرد هشت ساله خود از زمین تا آسمان هست.
در حالی که دولت از ایجاد هفت میلیون شغل در هشت سال سخن می گوید رئیس جمهور منتخب آمار اشتغال را سالانه تنها ۱۴ هزار نفر فراخوان نموده هست.

همچنین روحانی پیش از این در حالی که مرکز آمار نرخ تورم را ۳۲.۶ % فراخوان نموده بود رقم واقعی اون را ۴۲ % دانسته بود.
ارائه این آمارها باعث شد که دیگر نهادها به سخنان رئیس جمهور واکنش نشان دهند.

مصطفی پورمحمدی رئیس ساوقت بازرسی کل کشور نیز که با توجه به مسئولیت نظارتی خود احاطه کامل به عملکرد اقتصادی دولت دارد در سخنانی با انتقاد از نقل رئیس جمهور فرمود: متأسفانه در آخرین فرمودگو و نقل که رئیس دستگاه اجرایی نزد رهبری ارائه داد مشکلات کشور را ناشی از افول اقتصادی جهان، تحریم‌ها و برخورد دستگاه‌های نظارتی عنوان کرد و اینها را منشأ ایجاد مشکل دانست.

اینکه مشکلات کشور را طی گزارشی ناشی از برخورد دستگاه‌های نظارتی عنوان نمايند حتماً این گزارش، نقل ناروا، غلط و خارج از انصاف هست و باید تأسف خورد که در این عرصه با چنین برخوردهای نامناسبی مواجه‌ایم.
وی ادامه داد: دولت محترم خیلی زحمت کشید اما این نوع برخورد و قضاوت به تعبیر قراون باعث حبط اعمال می‌شود.
پورمحمدی با بیان اینکه برنامه نیست در پایان این دوره به نقد بپردازیم، فرمود: اگر بنا به نقد باشد ما نیز نقل مفصلی از کاستی‌ها همراه با آمار ارائه می‌دهیم تا مقداری از واقعیت‌ها بیشتر دیده شود اما فکر می‌کنم از اونجا که فضای معتدلی در کشور حاکم شده هست بهتر هست با گذشت و تفاهم جامعه را به سمت امید و اعتماد هدایت کنیم.
سخنان مصطفی پورمحمدی نشان می‌دهد که آمارهای احمدی نژاد چندان با واقعیت همخوانی ندارد.

تاکید رئیس ساوقت بازرسی کل کشور در داشتن آمارهایی از عملکرد دولت نشان می‌دهد که دیگر دستگاه نیز آماده نقل در مورد عملکرد رئیس جمهور هستند که تنها حفظ وحدت ارائه این آمارها به تاخیر انداخته هست.
هم‌وقت با مخالفت‌هایی که با طرح دولت احمدی‌نژاد شده٬ آمارهای ارائه شده از سوی وی نیز مورد بحث برنامه گرفته هست.

علاوه بر محمدرضا باهنر، نایب رییس مجلس٬ که از کمیسیون‌های تخصصی مجلس خواسته که این آمار را بررسی کرده و درباره اون‌ها نقل دهند٬ .عباس رجایی، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس٬ هم در این زمینه فرموده هست: “یک مرجع خارج از دولت باید این آمار را تایید کند و برای همیشه این بحث در جامعه بسته شود که آیا این آمار درست هست یا نه”.
در همین رابطه احمد توکلی با بیان این که دولت به طرز تعجب برانگیزی از توزیع اطلاعات به موقع و دقیق جلوگیری می‌کند فرمود: امت بدانند که کتمان اطلاعات به تصمیمات نادرست منتهی می‌شود و فشار را بر قدرت خرید خانوارها و تداوم بیکاری بیشتر می‌کند و رانت‌خواری‌های وحشتناک این سال‌ها را دامن می‌زند.
جهانگیر زاده قائم مقام مرکز پژوهش‌های مجلس نیز با بیان اینکه میزان تورم اون چیزی نیست که از سوی رئیس جمهور مطرح شد، فرمود: بر پايه آمار رسمی، آمار ارائه شده دقیق نیست، هستنباط ما این هست که آمار در حوزه های مختلف دقیق بیان نمی شود.

در جایی فرموده می شود تولید فولاد در وقتی ۹ میلیون تن بوده و امروز ظرفیت اون افزایش یافته هست، بله، ظرفیت اسمی افزایش یافته، اما آیا تولید هم افزایش یافته هست؟
تمام این انتقادات از سوی کسانی مطرح می‌شود که در نهادهای نظارتی و قانون گذاری فعالیت می‌نمايند و اطلاعات دقیقی از عملکرد هشت ساله دولت دارند.
در جدول زیر اهم انتقادات مطرح شده از آمارهای احمدی نژاد را مشاهده کنید:
نام
مسئولیت
انتقاد
مصطفی پورمحمدی رئیس ساوقت بازرسی :

اینکه مشکلات کشور را طی گزارشی ناشی از برخورد دستگاه‌های نظارتی عنوان نمايند حتماً این گزارش، نقل ناروا، غلط و خارج از انصاف هست و باید تأسف خورد که در این عرصه با چنین برخوردهای نامناسبی مواجه‌ایم


محمدرضا باهنرنایب رئیس مجلس شورای اسلامی :

خواهش ما این هست که آمار ارائه شده، مستند و جامع باشد، زیرا فردی می تواند بخشی از آمار را بگوید و بخشی را نگوید، اما اونچه به مخاطب القاء می شود، باید به واقعیت نزدیک باشد.

احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی :
امت بدانند که کتمان اطلاعات به تصمیمات نادرست منتهی می‌شود و فشار را بر قدرت خرید خانوارها و تداوم بیکاری بیشتر می‌کند و رانت‌خواری‌های وحشتناک این سال‌ها را دامن می‌زند

کاظم جلالی
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی :

این روزها ما شاهد اطلاعات آمار مختلفی هستیم و تناقضات زیادی در اطلاعات و آمار وجود دارد، متاسفانه در برخی جاها نیز نهادهای متاما آماردهنده کار خودشان را به خوبی انجام نداده اند که به نظر می رسد باید در این خصوص یک تجدیدنظر جدی انجام بگیرد.
برپايه آمار رسمی نرخ تورم نقطه به نقطه خرداد ۹۱ با خرداد ۹۲، ۶۱ % هست و این رقم بسیار بالایی هست و شاخص کل نیز ۴۱.۲ % را نیز نشان می دهد و به نظر می رسد باید در این خصوص چاره‌اندیشی جدی کرد.

جواد جهانگیز زاده
نماینده مجلس شورای اسلامی :

به نظر با آمار خیلی بازی می شود در حالیکه باید جمع بندی از شرایط عمومی کشور را منتشر کنیم تا بشود تصویر واقعی از شرایط کشور ارائه داد.

باید مراقب بود، اگر آمار واقعی باشد به نفع کشور هست.
عباس رجایی
نماینده مجلس شورای اسلامی :

قیمت گوشت ۵۴ %، برنج ۶۴ %، تخم مرغ ۴۹ %، حبوبات ۱۰۸ % و روغن ۵۸ % افزایش یافته هست، طبیعتا این آمار و ارقام با شاخص های رفاه و سایر بحث هایی که رئیس جمهور مطرح کرد، مغایرت دارد.

موسی سوری
مدیر سابق شرکت نفت و گاز پارس :

“افتتاح نمایشی و تبلیغاتی فازهای پارس جنوبی” هشدار دادیم و چنین اقدامی را دارای پیامدها و خسارت‌های انسانی و مالی هست.

سردار شریف
مدیرکل روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران :

در حوزه سازندگی سپاه، در دوره آقای هاشمی و به‌ویژه در دوره آقای خاتمی از منظر کاری موانعش کمتر بود، گرفتن کار در دولت‌های نهم و دهم سخت‌تر بود.

این نظر من هم نیست، بلکه بیان صریح فرمانده سابق قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا هست


http://www.iran-iran.ir/235086/%D8%A...%A7%D8%AD.html

177:

با سلام ...اگر از بنده نقل گرفتید که گرفتید پس لطفا جواب موارد مطرح شده رو بدید نه این که یک سری کلیات رو اینجا ردیف کنید.

باید دقیق و مستند صحبت کرد.

بنده هم می تونم در طول همین یک سال گذشته لیستی بلند بالا از انتقادات نمایندگان و مسئولین رو در مورد عملکرد دکتر روحانی اینجا برنامه بدم.مثلا یکیشون فرموده : حبوبات فلان % و گوشت بمان % رشد کردند ...

خوب مگر احمدی نژاد فرمود رشد نکردند؟ از وقتی که آقای روحانی هم سر کار اومدند قیمت ها رشد کردند.

لازم بود سند برنامه بدم؟ احمدی نژاد تورم رو مطابق آمار موسسه مالي مرکزی فراخوان نمود.

تورم هم از روی مجموع یک سری کالا اندازه گیری می شه که همه ی این هایی که ذکر کرده هم جزء اون ها هست.

نکنه این بزرگواران می خواستند تعریف تورم رو تغییر بدند؟

178:


بازهم شما زدی به فرعی

صحبت نرخ تورم بود

179:

اتفاقا صحبت های بنده هم در همین باره بود و به فرق بین تورم نقطه به نقطه و تورم متوسط و شیوه ی محاسبه ی متفاوت این دو برای اون دوستمون اشاره کردم که شما وارد بحث شدید و صحبت های سخنگوی سپاه پاسداران در مورد سخت تر بودن گرفتن کار در وقت آقای احمدی نژاد در مقایسه با دو دولت قبل رو برای ما گذاشتید و یک سری کلیات دیگه ...ما زدیم به فرعی یا ...

؟ بماند ...


180:

دوست گرامي اشاره من هم همين نقطه به نقطه بود منتهابا دو ديدگاه متفاوت

يكي بقول شما 30 % و ديگري 43 % و ديگران 60 % ..من شونده چه كنم !
حالا گيريم 30 % ! واقعا خيلي بده ...

خوب چيزي كه عملا به چشم ميخورد وضعيت اسفناك گراني ها بود
يعني وقتي وارد بازار خريد كالا ميشدي با افزايش چندبرابري قيمتها مواجه ميشديد
وفتي به منابع اماري و صحبتهاي دوستان نگاه ميكردي همه چي عالي بود !!!
قبول كنيد يراي مصرف كننده سخت ميشه امارهاي دولت قبلي را باور كند...
حال چه از منظر بيكاري و توليد و ..........

در برنامه اي كه از شبكه 6 سيما پخش ميشد كه اقتصاد دانان امريكايي براي مقابله با
دشمنان ...توصيه ميكردند كه بجاي گزينه جنگ اقتصاد ان كشورها را با پايين اوردن ارزش
پول كشورشان دچار بحران كنند و ان كشور خودبخود مجبور به سازش ميشود
بعد انوقت ما اينكار را خودمان در عرض چند ماه انجام ميدهيم بخاطر پرداخت يارانه و از ان تعريف و تمجيد ميكرديم ايا اين گل به خودي نيست!!!
ايكاش تمام مطالبي كه شما ارايه ميكرديد با واقعيت هاي كه در زندگي روزمره مواجه هستيم جور در ميامد و اين مباحث بي سرانجام هم پيش نمي امد ...
باور كنيد روند نقدينگي در كشور خيلي بالاست و در دولت قبلي سرسام اوربود
باوركنيد تورم حتي 30 % خيلي بالاست و در دولت قبلي كنترل نشد

بشخصه دوست دارم به اين نتيجه برسم كه اشتباه ميكنم و شما درست تعريف ميكنيد
اما اين تئوريها در واقعيات عملي زندگي باهم اختلاف دارند.و چيز ديگه اي را نشان ميدهند.
بشخصه دوست دارم يكنفر بمانند شهيد رجايي و بهشتي در مسند كار برنامه بگيرند و به كشور
خدمت كنند هرچند جا دارد از اقاي روحاني بخاطر كنترل تقريبي تورم و گراني هاي سرسام اور
تشكرد كرد.


181:

بله گرونی رو داشتیم و کسی منکر این نیست.

اگر مصاحبه های تلویزیونی آقای احمدی نژاد رو هم می دیدید بارها اشاره کردند که قبول دارند که مشکلاتی هست و این طور نبوده که بخوان بگن وضعیت گل و بلبل بوده ...

در مورد آمار و این ها هم یک چیزی رو که دوست داشتم متوجه بشم این بود که چرا درخواست مناظره ی وزیر اقتصاد دولت قبل رو رد کردند ؟ دیگه وزیر اقتصاد که بحث سیاسی نمی کنه.

می اومدند در مورد آمار صحبت می کردند برای امت هم روشن می شد.

موضوع تورم یک بیماری مزمن اقتصاد کشور ماست + این که تنها عامل رشد تورم، نقدینگی نیست و همیشه این طور نیست که رشد نقدینگی بد باشه.

هدفمندی یارانه ها از چه سالی شروع شد؟ اون موقع هم یارانه ها پرداخت می شد.

نقدینگی باید متناسب با نرخ رشد تولید باشه.

رشد نقدینگی به نظر کارشناسان اقتصادی نه تنها بد نیست بلکه مفید هم هست ولی وقتی این نقدینگی توی موارد مخرب مثل بازار ارز (با کمک التهاب آفرینی و ایجاد اغتشاش در بازار توسط عده ای) وارد بشه موجب ایجاد تورم کاذب می شه.اما در مورد قیمت دلار هم سوالی که دارم اینه که مگر نباید قیمت دلار پایین بیاد ؟ پس چرا این دولت این کار رو نکرد ؟ حتما مسائلی هست که در هر دولت مشترک بوده که باعث شده نرخ دلار این باشه و بمونه.

نمی دونم و کاری هم ندارم که این موارد مشترک چی بوده ...

ولی به نظر شما غیر از اینه ؟ در ثانی وضعیت عرضه و تقاضا رو هم در نظر بگیرید ...

اون وقت به قول فعالان بازار خانم های خانه دار هم می اومدند دلار می خریدند.

خوب این تاثیر می ذاره و موارد دیگه ...


182:


چگونه انتضار داريد اين اخبار را باور كنيم كه اكثر كارشناسان مخالفند
و با واقعيات زندكي روزمره تناقض شديدي دارند.


183:


این نشد جواب ...

حرفی دارید مستند و دقیق با سند و مدرک بزنید ...


184:

یکی از برجسته ترین کارشناسان اقتصادی دنیا که جایزه نوبل هم گرفت میگه :

پیشرفت اقتصادی با امار و ارقام محاسبه نمی شود اگر می خواهید ببینید که پیشرفت اقتصادی حاصل شده هست به زندگی و جامعه امت نگاه کنید !

این اقتصاد دان بزرگ برای مثال می گوید : برزیل کشوری هست که اقتصاد ان قدرتمند تر و ثروتمند تر شده هست ولی هیچ تاثیری بر جامعه نداشته هست و برعکس اختلاف طبقاتی و فقر نیز گسترش یافته هست .پس تورم کم شده یا زیاد کاری به امار نداشته باشیم زندگی امت را نگاه کنیم ببینیم چه اتفاقای رخ داده هست :

افزایش بیکاری
افزایش تورم
کاهش قدرت خرید امت
افزایش فقر
افزایش فاصله طبقاتی و تبعیض طبقاتی (خوردن حق رعیت به نفع اشراف )
و ...


اگر به من بگویند ایران اولین اقتصاد جهان هست من می گویم دروغ هست چون جامعه و وضع زندگی امت چیز دیگری می گوید .


185:

بیاید به زندگی امت نگاه کنیم، اما از کجا بفهمیم که

بیکاری کم شده یا زیاد؟
تورم کم شده یا زیاد؟
قدرت خرید امت کم شده یا زیاد؟
فقر کم شده یا زیاد؟
فاصله طبقاتی کم شده یا زیاد؟
و ...

اگر برنامه بود همین طور بدون تحقیق و بررسی و آمارگیری به زندگی امت نگاه کنیم و نتیجه گیری کنیم پس علم آمار برای چه به وجود آمد ؟ در ثانی مگر امار از کجا تهیه می شود؟ از فضا که آمار نمی گیرند !!

علم آمار همین چیزها را بررسی می کند منتها به صورت دقیق و علمی.

مثلا در شهر ما بیکاری کم شده و در شهر شما زیاد ...

نتیجه چه باید باشد؟ بالاخره بیکاری کم شده یا زیاد؟ از دید بنده کم شده و از دید شما زیاد ! چه کنیم ؟ تورم و قدرت خرید و غیره و ذلک هم همین طور.اسم این اقتصاد دان رو هم برای ما بفرمایید بد نیست تا حتما تحقیقی روی دیدگاه های ایشون داشته باشیم !

186:

خیلی ساده هست !
فارغ التحصیل دانشگاهی ما با مدرک لیسانس و فوق لیسانس بیکار هست
دانش اموزان در تکاپو هستند تا در کنکور در دانشگاه خوبی قبول شوند شاید به انان کار دهند
پارتی بازی و رانت خواری و دزدی و فساد که هیچ !

اگر به محله فقیر نشین شهر خود نرفته اید حتما این کار را بکنید شما حتما در جامعه عبور و مرور می کنید دفعه بعد در راه و روش امت در مناطق فقیر شهر بیشتر تامل کنید

الان ایا زندگی یک کارگر با دستمزدی 500 تا 600 هزار تومانی می تواند زندگی او را سامان دهد ؟
حتا تورمی 20% ایا خوب هست ؟


ما نمی توانیم خود را به ارقام دلخوش کنیم و با بازی با ارقام بگوییم زندگی امت عالی هست !


کاهش قدرت خرید امت : یک پنیر 1000 تومانی امروزه 6000 تومان به فروش می رسد این نشانه توسعه نیست

رکود اقتصادی در جامعه حاکم هست اگر این نبود چرا رهبری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را برگزیدند ؟
چرا امثال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیده شده هست ؟برای اشنایی با این اقتصاد دان بزرگ کتاب توسعه اقتصادی ایشان را مطالعه کنید (کتابی که در مقطع فوق لیسانس در کالج های اروپایی و امریکایی تدریس می شود )

187:

فرض کنید در سال 84 یک میلیون شغل ایجاد شده و دو میلیون فارغ التحصیل داشته ایم.

در سال 92 سه میلیون شغل ایجاد شده و 6 میلیون فارغ التحصیل داشته ایم...

خوب بیکاری کم شده یا زیاد ؟ سه برابر شغل ایجاد شده و فارغ التحصیلان هم سه برابر شدند ...

چه کنیم؟ بیکاری کم شده یا زیاد ؟ آمار اینجا به کمک می آید !! در مورد دانش آموزان این نظر شماست.

بنده خودم که برای کار دنبال تحصیل علم نبودم ...

پارتی بازی و رانت خواری و دزدی و فساد که هیچ !
کلی صحبت نکنید چون دقیق نیست.

بنده نمی گم این چیزها نیست، هست ولی این کار شما سیاه نمایی هست.

اگر به محله فقیر نشین شهر خود نرفته اید حتما این کار را بکنید شما حتما در جامعه عبور و مرور می کنید دفعه بعد در راه و روش امت در مناطق فقیر شهر بیشتر تامل کنید
خوب ؟ منظور ؟ یعنی شما انتظار دارید نباید فقیر داشته باشیم ؟ خیلی آرمانی فکر می کنید.

کدوم کشور الان فقیر ندارد؟

الان ایا زندگی یک کارگر با دستمزدی 500 تا 600 هزار تومانی می تواند زندگی او را سامان دهد
خیر.

حتا تورمی 20% ایا خوب هست ؟
خیر.

ما نمی توانیم خود را به ارقام دلخوش کنیم و با بازی با ارقام بگوییم زندگی امت عالی هست !
کی فرمود عالی هست؟

رکود اقتصادی در جامعه حاکم هست اگر این نبود چرا رهبری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را برگزیدند ؟
چرا امثال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیده شده هست ؟
چون اقتصاد ما مشکل داره.

بنده هم هیچ وقت نه در این تاپیک نفرمودم که وضعیت ما گل و بلبل هستش...برای اشنایی با این اقتصاد دان بزرگ کتاب توسعه اقتصادی ایشان را مطالعه کنید (کتابی که در مقطع فوق لیسانس در کالج های اروپایی و امریکایی تدریس می شود )
اسمش رو خواستم ...

اسم این بزرگوار رو برای ما بفرمایید.


188:

فرض کنید در سال 84 یک میلیون شغل ایجاد شده و دو میلیون فارغ التحصیل داشته ایم.

در سال 92 سه میلیون شغل ایجاد شده و 6 میلیون فارغ التحصیل داشته ایم...

خوب بیکاری کم شده یا زیاد ؟ سه برابر شغل ایجاد شده و فارغ التحصیلان هم سه برابر شدند ...

چه کنیم؟ بیکاری کم شده یا زیاد ؟ آمار اینجا به کمک می آید !! در مورد دانش آموزان این نظر شماست.

بنده خودم که برای کار دنبال تحصیل علم نبودم ...

پارتی بازی و رانت خواری و دزدی و فساد که هیچ !
کلی صحبت نکنید چون دقیق نیست.

بنده نمی گم این چیزها نیست، هست ولی این کار شما سیاه نمایی هست.

اگر به محله فقیر نشین شهر خود نرفته اید حتما این کار را بکنید شما حتما در جامعه عبور و مرور می کنید دفعه بعد در راه و روش امت در مناطق فقیر شهر بیشتر تامل کنید
خوب ؟ منظور ؟ یعنی شما انتظار دارید نباید فقیر داشته باشیم ؟ خیلی آرمانی فکر می کنید.

کدوم کشور الان فقیر ندارد؟

الان ایا زندگی یک کارگر با دستمزدی 500 تا 600 هزار تومانی می تواند زندگی او را سامان دهد
خیر.

حتا تورمی 20% ایا خوب هست ؟
خیر.

ما نمی توانیم خود را به ارقام دلخوش کنیم و با بازی با ارقام بگوییم زندگی امت عالی هست !
کی فرمود عالی هست؟ شما بحثی رو مظرح کردید که آمار رو باید کنار بذاریم بنده عرض کردم چنین چیزی غلط هست که اگر صحیح بود حتما تا الان در جایی هستفاده می شد...

این که به وضع امت نگاه کنیم نگاه دقیقی نیست.

دلایلش هم عرض شد.

رکود اقتصادی در جامعه حاکم هست اگر این نبود چرا رهبری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را برگزیدند ؟
چرا امثال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیده شده هست ؟
چون اقتصاد ما مشکل داره.

بنده هم هیچ وقت نه در این تاپیک نفرمودم که وضعیت ما گل و بلبل هستش...برای اشنایی با این اقتصاد دان بزرگ کتاب توسعه اقتصادی ایشان را مطالعه کنید (کتابی که در مقطع فوق لیسانس در کالج های اروپایی و امریکایی تدریس می شود )
اسمش رو خواستم ...

اسم این بزرگوار رو برای ما بفرمایید.


189:

خب بیاییم و ببینیم در جریان بیکاری چه اتفاقی افتاده هست! محض نمونه!!!!
وقتی کسی با تغییر تعریف شاغل، امار شاغلین رو میبره بالا ، این یعنی امارساختن! یعنی دستکاری تو امار!!! به جای کار کردن...


این حرفا دیگه قدیمی شده...

یه تاریخ مصرفی داشت اونم برای انتخابات بود که اخرش هم اونجور شد...

وگرنه خود احمدی نژاد هم میدونه چه خبره! رشد منفی اقتصاد خودش خبر میده از همه چی!!!!

190:

بحث در مورد لزوم یا عدم لزوم هستفاده از آمار بود نه رشد منفی اقتصادی.

رشد منفی اقتصادی هم دلایلی داشت که بحث ما این نیست.


191:

بله! شما متوجه نشدین که رشد منفی اقتثصادی هم یک امار هست! ضمن این که جهت لزوم و یا عدم لزوم امار ابتدا باید درباره ی صحت امار بحث بشه! مگه فقط تو ایران ما امار چیز مزخرفی باشه!!!!! وگرنه همه ی امت دنیا که با امار پیش میرن دارن پیشرفت مینمايند، ما که به جای به دست اوردن امار ، امار میسازیم هستیم که عقب میریم!

192:

نظر شما هم محترم ...

کی فرمود رشد اقتصادی هم آمار هست یا نیست؟ این هم از نتايج وارد شدن به بحث از میانه ی اونه ! فکر می کنم اول باید ببینیم آمار لازمه یا نه بعد در مورد صحتش صحبت کنیم چون تا وقتی چیزی وجود نداشته باشه صحبت در مورد صحت اون بی معنیه !

193:

یه سری به خانه ی امار ایران بزنید!
البته به لطف دوست ریس جمهور اسبق شما حسابی سرش گل کاشتند...
خوبه ادم رو حرف خودش وایسه

194:

هر جا بنده حرفی از خودم رو نقض کردم یا زیر پا گذاشتم نقل بگیرید و نشون بدید...

موفق باشید.


195:

چجوری که در کشور مانند چین با اون جمعیت و دانش اموخته بیکاری زیر 5% هست
چرا کشوری مانند کره که بیش از 90% باسواد دارد بیکاری زیر 6% هست ؟

یعنی شما میگی ما نباید برای جمیعت برنامه داشته باشیم نه ؟
این طوری دولت یعنی چی ؟

دولت یعنی پول جمع کردن برای فامیل و امثال مشایی ؟

نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
کلی صحبت نکنید چون دقیق نیست.

بنده نمی گم این چیزها نیست، هست ولی این کار شما سیاه نمایی هست.
بیان حقیقت سیاه نمایی نیست بلکه بعضی ها می خواهند کلا صورت مسئله رو پاک نمايند
اگر مرد خدمت اند مسئله را حل می کردند

نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
خوب ؟ منظور ؟ یعنی شما انتظار دارید نباید فقیر داشته باشیم ؟ خیلی آرمانی فکر می کنید.

کدوم کشور الان فقیر ندارد؟.
من نمیگم فقر نداشته باشیم ولی زیاد هم نداشته باشیم

بی توجهی به فقرا به نام اینکه نمی شود فقر را 100% مطلق ریشه کن کرد پاک کردن صورت مسئله هست

پس چرا در چین که در 1970 حدودا 50% فقیر داشت الان تنها 6% % فقیر در این کشور اند ؟

نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها

چون اقتصاد ما مشکل داره.

بنده هم هیچ وقت نه در این تاپیک نفرمودم که وضعیت ما گل و بلبل هستش...

اسمش رو خواستم ...

اسم این بزرگوار رو برای ما بفرمایید.
اسم طرف : هستیفن اسمیت (جدش هم اقتصاد دان بوده ادام اسمیت )

196:


چه ربطی داشت ؟ یه مثال زدم که شما برام توضیح بدید بیکاری کم شده یا زیاد ! هنوزم منتظرم ...

شما می فرمایید آمار نباید باشه ...

باید به زندگی امت نگاه کنیم.

خوب توضیح بدید چطوری با نگاه به زندگی امت می خواید به نتیجه برسید.

اون فقط یه مثال ساده بود و دو نمره داشت ...

حل کردید سوال بعدی رو می دم خدمتتون ! جواب تهمت هایی که زدید هم خودتون قطعا اون دنیا خواهید داد...بیان حقیقت سیاه نمایی نیست بلکه بعضی ها می خواهند کلا صورت مسئله رو پاک نمايند
اگر مرد خدمت اند مسئله را حل می کردند
یک سری کلیات کوچه بازاری حقیقت نیست ...

مرد خدمت بودند و نشان دادند...

چشم بینا می خواد و دلی به دور از حقد و کینه ...


من نمیگم فقر نداشته باشیم ولی زیاد هم نداشته باشیم

بی توجهی به فقرا به نام اینکه نمی شود فقر را 100% مطلق ریشه کن کرد پاک کردن صورت مسئله هست
شما یه گشتی توی سطح کشور بزن و از همین فقرا اسم احمدی نژاد رو بپرس ...

ببین چی بهت می گن ...

بیشترین توجه در دولت نهم و دهم به فقرا شد.

شما اسمش رو بذار کم توجهی ...


اسم طرف : هستیفن اسمیت (جدش هم اقتصاد دان بوده ادام اسمیت )
بله کتابش هم پیدا کردم ولی نمی دونم چرا هر حرفی خواسته بزنه همش با آمار فرموده.

مثلا همین بخشی که در مورد توسعه ی برزیل توضیح داده ...

لازم شد متنش رو برنامه بدم؟
نفهمیدیم این آقا به آمار معتقد هست یا نیست.

بدون شک هست ...


197:

بیکاری زیاده شده هست به حدی که مدرک فوق لیسانس هم برای ادمی کار فراهم نمی کند
این چیزی هست که می بینیم کسانی که منتظر یک کار ساده اند حتی نگهبانی یک شرکت

نیازی به امار هم نیست
اینکه فقرا فقیر تر شده اند مشخص هست چون قدرت خرید انان کاهش یافته ان هم به شدت
اینکه ثروتمندان ثروتمند تر شده اند مشخص هست بالای شهر با پایین شهر دو دنیای متفاوت اند
اینکه به امت ظلم شده هست مشخص هست

حاکم اسلامی در قیامت در مقابل امت و خداوند باید پاسخگوی اعمال خود باشد و امیدوارم بعضی ها دلایلی قانع نمايند در مقابل خداوند برای بی عدالتی در حق فقرا داشته باشد

به شخصه هم به عنوان یک فرد از جامعه اسلامی در قیامت منتظر جواب های انان هستم

نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
یک سری کلیات کوچه بازاری حقیقت نیست ...

مرد خدمت بودند و نشان دادند...

چشم بینا می خواد و دلی به دور از حقد و کینه ...
خدمت !

حال می فهمم چرا امام علی (ع) اینقدر در مورد این مطلب به مالک اشتر تاکید داشتند که حال فقرا را دریاب و چون انان به عدالت بیشتر نیازمند اند

ای کاش در حکومت اسلامی ما مطالعهنامه امام علی (ع) به مالک اشتر برای رئیس جمهور یک حکم واجب قانونی می شد تا شاید کوردلی انان رفع شود

کسانی که می گویند ما در دنیا چیزی جز خدمت انجام نداده ایم در حالی که همه کار های انان در دنیا و اخرت تباه شده هست .

وقتی شخصی را در دولت رابط خود و امام وقتی می داند ! (بر خلاف همه سخنان اهل بیت در مورد غیبت کبری )

می گوید احمدی نژاد مشایی هست و مشایی احمدی نژاد ! حال مشایی کیست بماند که حرف برای فرمودم زیاد هست

همین که احمدی نژاد یعنی مشایی کافی هست سخنی که به شخصه اعتراف هم کردند .
نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
شما یه گشتی توی سطح کشور بزن و از همین فقرا اسم احمدی نژاد رو بپرس ...

ببین چی بهت می گن ...

بیشترین توجه در دولت نهم و دهم به فقرا شد.

شما اسمش رو بذار کم توجهی ...


بله کتابش هم پیدا کردم ولی نمی دونم چرا هر حرفی خواسته بزنه همش با آمار فرموده.

مثلا همین بخشی که در مورد توسعه ی برزیل توضیح داده ...

لازم شد متنش رو برنامه بدم؟
نفهمیدیم این آقا به آمار معتقد هست یا نیست.

بدون شک هست ...
من فرمودم امار مبنای کاملی نیست .

بلکه امار می گویند قیمت ها در کشور ما در حال کاهش هست !!!! (شما این امار را قبول دارید ؟)

برزیل مصداق همین امار هست

امار ها نشان می دهند برزیل جز 20 کشور قدرتمند اقتصادی دنیاست
درامد بودجه ای این کشور در حال افزایش هست
ولی زندگی امت برزیل تغییر کرده ؟

امار ها صراحتا بیان می نمايند برزیل یک قدرت اقتصادی قوی هست ولی امت ان به خاطر هزینه های جام جهانی تظاهرات می نمايند

حال امت مهم تر هستند یا امار ها ؟

پیشرفت اماری مهم تر هست یا سطح زندگی امت ؟

پیشرفت اقتصادی که وضعیت امت را تغییر ندهد پیشرفت نیست (این مطلب هم در کتاب بیان شده هست )

به امید روزی که رئیس جمهوری نیم نگاهی هم به وضعیت امت داشته باشد ...


198:

باز برگشتید به حرف های عوامانه ! برنامه شد راجع به اون مثالی که بنده زدم توضیح بدید...

شما که نمی تونید راجع به یک مساله ی ساده نظر بدید چطور می خواید در مورد یک کشوری به این بزرگی و با این جمعیت و با این تغییرات با این حرف های عوامانه نظر بدید؟ این ها حرف های کوچه بازاری هست.این چیزی هست که می بینیم کسانی که منتظر یک کار ساده اند حتی نگهبانی یک شرکت
این چیزی هست که شما می بینید.نیازی به امار هم نیست
این حرفتون رو داشته باشید پایین بهش می رسم.

اینکه فقرا فقیر تر شده اند مشخص هست چون قدرت خرید انان کاهش یافته ان هم به شدت
اینکه ثروتمندان ثروتمند تر شده اند مشخص هست بالای شهر با پایین شهر دو دنیای متفاوت اند
اینکه به امت ظلم شده هست مشخص هست
این اختلاف قبلا بوده یا خیر؟ اگر بوده که بوده پس در این دولت و اون دولت به وجود نیامده.

بلکه شدت و ضعفش کم و زیاد شده.

این را چه چیزی مشخص می کند ؟ آمار .


حاکم اسلامی در قیامت در مقابل امت و خداوند باید پاسخگوی اعمال خود باشد و امیدوارم بعضی ها دلایلی قانع نمايند در مقابل خداوند برای بی عدالتی در حق فقرا داشته باشد

به شخصه هم به عنوان یک فرد از جامعه اسلامی در قیامت منتظر جواب های انان هستم
ما هم منتظریم ! و این فقط شامل حاکم اسلامی نمی شود .

هر فردی باید جواب گو باشد.


وقتی شخصی را در دولت رابط خود و امام وقتی می داند ! (بر خلاف همه سخنان اهل بیت در مورد غیبت کبری )
باز هم حرف بی سند و مدرک ...

بارها چنین حرف هایی رد شده ولی باز زده می شه.

این نشونه ی خوبی می تونه باشه برای پی بردن به حقیقت !

می گوید احمدی نژاد مشایی هست و مشایی احمدی نژاد ! حال مشایی کیست بماند که حرف برای فرمودم زیاد هست
اگر لازم شد بحث می کنیم که مشایی کیست ...

بنده شما رو در مورد مواضع و سخنان آقای مشایی به مناظره در یک تاپیک جداگانه دعوت می کنم ...

بحث می کنیم با سند و مدرک تا ببینیم مشایی اونی بود که رسانه ها از او ساختند ؟

همین که احمدی نژاد یعنی مشایی کافی هست سخنی که به شخصه اعتراف هم کردند .

برای شما و کسانی که غرق در فضای مسموم رسانه ای هستند بله.

من فرمودم امار مبنای کاملی نیست .

اینجا جایی بود که بالا فرمودم به خاطر داشته باشید.

بالاخره امار چیست ؟ نیاز هست یا نیست؟ مبنای کامل هست یا نیست ؟ باید به زندگی امت نگاه کرد یا آمار ؟؟؟ به نظرم حرفی زدید که در اون گیر کردید و مدام اون را تغییر می دهید !

بلکه امار می گویند قیمت ها در کشور ما در حال کاهش هست !!!! (شما این امار را قبول دارید ؟)

برزیل مصداق همین امار هست

امار ها نشان می دهند برزیل جز 20 کشور قدرتمند اقتصادی دنیاست
درامد بودجه ای این کشور در حال افزایش هست
ولی زندگی امت برزیل تغییر کرده ؟

امار ها صراحتا بیان می نمايند برزیل یک قدرت اقتصادی قوی هست ولی امت ان به خاطر هزینه های جام جهانی تظاهرات می نمايند

حال امت مهم تر هستند یا امار ها ؟

پیشرفت اماری مهم تر هست یا سطح زندگی امت ؟
بنده سوالی مطرح کردم که بی جواب موند : مگر آمار از کجا به دست می آید؟ از همین زندگی امت ولی به جای نتایج عوامانه از اون نتایج دقیق هستنتاج می شود.

قطعا پیشرفت آماری یعنی همان پیشرفت سطح زندگی امت.

آمار هم مولفه های مختلفی دارد.

بنده از وضعیت دقیق امت برزیل بی اطلاعم پس اظهار نظر دقیق هم نمی تونم بکنم.


199:

به یقین رسیدم که در کشور جهان سومی زندگی می کنم
نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
این چیزی هست که شما می بینید.

.
می توان دید خیلی هم سخت نیستنوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
این اختلاف قبلا بوده یا خیر؟ اگر بوده که بوده پس در این دولت و اون دولت به وجود نیامده.

بلکه شدت و ضعفش کم و زیاد شده.

این را چه چیزی مشخص می کند ؟ آمار .
بله از قبل بوده ولی در سه چهار سال اخیر تشدید شده
ممکنه اشراف نبینند که چه می گذرد ولی رعیت ها که می بینند

همین امار هم بیان می کنم که این مسائل تشدید شده هم بین المللی ان (مثل موسسه مالي جهانی ) هم داخلی ان مثل موسسه مالي مرکزی (با اینکه زیاد به ان نمی پردازند چون بی لیاقتی انان ثابت خواهد شد و فکر نکنم انان بخواهند بی لیاقتی خود را نشان دهند )
نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
ما هم منتظریم ! و این فقط شامل حاکم اسلامی نمی شود .

هر فردی باید جواب گو باشد.
هر فرد که پاسخگو هست ولی در کنار ان حاکم اسلام باید علاوه بر مسائل شخصی خودش به دلیل حکومت بر امت مسلمان همه کار های خود را توضیح و با دلیل بیان کند .

امام علی (ع) می فرمایند : حاکم اسلامی در قبال همه کار هایش باید در مقابل خداوند و امت پاسخگو باشد

نمی گذاشتند و تحریم ها نگذاشت و ...

همش بهانه هست و خداوند بهانه نمی پذیرند .نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
باز هم حرف بی سند و مدرک ...

بارها چنین حرف هایی رد شده ولی باز زده می شه.

این نشونه ی خوبی می تونه باشه برای پی بردن به حقیقت !
بنده این حرف را از عده از روحانیون حوزه علمیه شنیده ام نمی دانم روحانیون دروغ می گویند
یا
مشایی راست می گوید !!

نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
اگر لازم شد بحث می کنیم که مشایی کیست ...

بنده شما رو در مورد مواضع و سخنان آقای مشایی به مناظره در یک تاپیک جداگانه دعوت می کنم ...

بحث می کنیم با سند و مدرک تا ببینیم مشایی اونی بود که رسانه ها از او ساختند ؟
بوده دیگه ! نه
به هر حال خیلی از سخنان نقل قول خود اقای مشایی بود

شاید در ان وقتی که اقای مشایی سخنرانی می کردند ایشان را جادو کرده بودند !

همین که در ایشان صلاحیت معاون اولی نمی بینند برای بنده کافی هست .

نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
برای شما و کسانی که غرق در فضای مسموم رسانه ای هستند بله.
بنده خودم را غرق در حقیقت می بینم سخنان اقای احمدی نژاد را هم چندین بار مشاهده کردم تا گویا فتوشاپ نباشد .

شما از رسانه ها فاصله بگیرد و به جامعه نزدیک تر شوید

نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
اینجا جایی بود که بالا فرمودم به خاطر داشته باشید.

بالاخره امار چیست ؟ نیاز هست یا نیست؟ مبنای کامل هست یا نیست ؟ باید به زندگی امت نگاه کرد یا آمار ؟؟؟ به نظرم حرفی زدید که در اون گیر کردید و مدام اون را تغییر می دهید !.
بنده در قبل اشاره کردم امار لازم هست ولی کافی نیست

اماری که می گوید قیمت ها در حال کاهش هستند درست تر هست یا مشاهده بازار که قیمت ها در حال افزایش ؟

امار بر مبنای یک جامعه اماری هست که به عنوان نماینده یک کمیت کلی بیان می شوند پس زیاد قابل اعتماد نیست مگر اینکه با مکمل های خود کامل شود

مثال راهم قبلا فرمودم کشور برزیل که امار یک مطلب را نشان می دهند وضعیت معیشتی امت یک مطلبی دیگر


نوشته اصلي بوسيله follower نمايش نوشته ها
بنده سوالی مطرح کردم که بی جواب موند : مگر آمار از کجا به دست می آید؟ از همین زندگی امت ولی به جای نتایج عوامانه از اون نتایج دقیق هستنتاج می شود.

قطعا پیشرفت آماری یعنی همان پیشرفت سطح زندگی امت.

آمار هم مولفه های مختلفی دارد.

بنده از وضعیت دقیق امت برزیل بی اطلاعم پس اظهار نظر دقیق هم نمی تونم بکنم.
بنده در بالا عرض کردم امار از یک جامعه اماری کوچک نسبت به جامعه اماری کل به دست می اید .محققین یک جامعه اماری که به جامعه اماری کل جامعه نزدیک تر باشد را انتخاب می نمايند و روی انان تحقیق می نمايند

در مورد بیکاری مثلا از 10 میلیون شاغل تنها از 1 یا 2 میلیون تحقیق می شود به همین دلیل کامل و قابل اعتماد نیستند

200:

بحث تکراری شده ...

تمام حرف ها جواب داده شده.

درخواست مناظره هم که رد شد.

موفق باشید.


201:میترسم تو قلبم جاش بدم


هوس اختلاس کنم

:|

(شوخــــی)76 out of 100 based on 66 user ratings 1366 reviews