رهبر:امام حسین با عمرسعد مذاکره نکرد./ مذاکره با آمریکا ممنوع است


رهبر:امام حسین با عمرسعد مذاکره نکرد./ مذاکره با آمریکا ممنوع استرهبر:امام حسین با عمرسعد مذاکره نکرد./ مذاکره با آمریکا ممنوع است
رهبر:امام حسین با عمرسعد مذاکره نکرد./ مذاکره با آمریکا ممنوع است


رهبرانقلاب در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی دریایی سپاه:

رهبر:امام حسین با عمرسعد مذاکره نکرد./ مذاکره با آمریکا ممنوع است امام حسین با عمرسعد مذاکره نکرد. آیا تاریخ را اینگونه تحلیل می‌کنید؟/ مذاکره با آمریکا ممنوع است/ دشمن توانست از طریق مذاکرات نفوذ کند

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به مذاکرات اخیر هسته ای گفتند: در این مذاکرات، طرف مقابل، تلاش داشت، از هر فرصتی برای نفوذ استفاده کند و حرکتی بر خلاف منافع ملی کشور انجام دهد، البته مذاکره کنندگان ایرانی، حواسشان جمع بود، اما بالاخره آمریکاییها در جاهایی فرصت پیدا کردند.


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده های آنان و همچنین خانواده های شهدای این نیرو، با اشاره به نقش جوانان انقلابی نیروی دریایی سپاه و جوانان شجاع جنوب در تأمین امنیت دریا و ایجاد رعب در دشمن، تاکید کردند: دشمنان به دنبال تغییر محاسبات مسئولان و تغییر افکار مردم بویژه جوانان هستند و همه باید هوشیار و بیدار باشند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با اشاره به اهمیت موضوع امنیت دریا گفتند: آمادگی ها باید همواره بگونه ای باشد که براساس دستور قرآنی، در دشمن ایجاد رعب کند و جرأت تجاوز را از او بگیرد زیرا اگر خاکریزها قابل نفوذ باشند، دشمن نفوذ خواهد کرد.

ایشان خاطر نشان کردند: اکنون به برکت تشکیل جبهه انقلابی در جنوب کشور که متشکل از نیروی دریایی سپاه و جوانان شجاع جنوب است، دستور قرآنی ایجاد رعب در دشمن، محقق شده است.

فرمانده کل قوا با تأکید بر اینکه ما هیچگاه شروع کننده جنگ نخواهیم بود، افزودند: اما طبیعت دشمن همواره خوی تجاوز و نفوذ است، بنابراین باید توانایی های علمی و تجهیزاتی در قالب نوآوریها، روز به روز افزایش یابند.

رهبر انقلاب اسلامی، هم افزایی نیروی دریایی سپاه و نیروی دریایی ارتش را بسیار ضروری خواندند و با تأکید بر لزوم زنده نگه داشتن یاد و خاطره جوانان با ایمان و انقلابی همچون شهید نادر مهدوی و همراهان وی که شجاعانه در مقابل ناو امریکایی ها ایستادند و به آنها درس فراموش نشدنی دادند، گفتند: با این رشادتها و ایستادگی ها، دشمنان نظام اسلامی متوجه شدند که جمهوری اسلامی ایران، نظامی نیست که هرگونه بخواهند بتوانند با او رفتار کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین از همراهی خانواده ها و بویژه همسران فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی برای حضور در مناطق جنوبی کشور قدردانی کردند.

ایشان در ادامه به برنامه های خطرناک قدرتهای استکباری برای منطقه اشاره کردند و با تأکید بر اینکه این قدرتها هیچ ابایی در استفاده از تجهیزات بسیار خطرناک و روش های غیر انسانی برای کشتار انسان های بیگناه ندارند، افزودند: ادعای آنها مبنی بر حمایت از حقوق بشر و حقوق شهروندی، خلاف واقع و کاملاً پوچ و بیهوده است.

رهبر انقلاب اسلامی حمله به بیمارستان در افغانستان و کشتار مردم در سوریه، عراق، یمن، فلسطین و بحرین را نمونه هایی از فجایع قدرتهای استکباری و بی رحمی و سنگ دلی آنها دانستند و خاطرنشان کردند: امروز بزرگترین خطر برای دنیا، نفاق و ریا و دروغگویی مدعیان حقوق بشر است.

حضرت آیت الله خامنه ای به نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی منطقه اشاره کردند و گفتند: در چنین شرایطی جمهوری اسلامی، به توفیق الهی علاوه بر جلوگیری از نفوذ دشمن در داخل، در بسیاری از موارد مانع از عملی شدن نقشه ها و برنامه های دشمن در منطقه شده است.

ایشان با تأکید بر اینکه ناکامی های دشمن در داخل و در منطقه، به برکت هوشیاری و آمادگی و عزم جوانان انقلابی و اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه بوده است، خاطرنشان کردند: بر همین اساس بیشترین تلاش و برنامه ریزی قدرتهای استکباری، برای دشمنی با نظام اسلامی ایران است و ادعای آمریکا برای مذاکره با ایران نیز در همین چارچوب و برای نفوذ، است.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از عده ای سهل انگار و سهل اندیش در داخل که متوجه ابعاد و عمق این موضوع نیستند، افزودند: در کنار این افراد سهل اندیش، بی خیالان جامعه و افرادی هم هستند که به مصالح و منافع ملی کشور هیچ اهمیت و توجهی ندارند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به طرح برخی مسائل از جانب افراد سهل اندیش و سهل انگار درخصوص مذاکره با آمریکا، گفتند: این افراد می گویند چگونه است که حضرت علی علیه السلام و حضرت امام حسین علیه السلام با دشمنان خود مذاکره کردند اما اکنون با مذاکره با آمریکا مخالفت می شود؟

ایشان در پاسخ به این شبهه افزودند: چنین تحلیلی درخصوص مسائل تاریخ اسلام و مسائل کشور، نهایت ساده اندیشی است زیرا حضرت علی علیه السلام با زبیر و حضرت امام حسین علیه السلام با عمر بن سعد، مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردند بلکه هر دوی این بزرگواران به طرف مقابل خود نهیب زدند و آنها را نصیحت به خداترسی کردند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: متأسفانه عده ای برای توجیه مذاکره جمهوری اسلامی ایران با شیطان بزرگ، با نگاهی عوامانه، اینگونه مسائل را در روزنامه ها، سخنرانی ها و فضای مجازی مطرح می کنند، که کاملاً اشتباه است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه ایران هیچ مخالفتی با اصل مذاکره با کشورها، اعم از اروپایی و غیراروپایی ندارد، خاطرنشان کردند: اما در مورد آمریکا موضوع متفاوت است زیرا آنها تعریفی که از مذاکره با جمهوری اسلامی ایران کرده اند، به معنای نفوذ و باز کردن راه برای تحمیل است.

ایشان با اشاره به همراهی و همکاری آمریکا و جریان صهیونیستیِ ضد بشریت، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا به معنای باز کردن مسیر برای نفوذ در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مذاکرات اخیر هسته ای گفتند: در این مذاکرات، طرف مقابل، تلاش داشت، از هر فرصتی برای نفوذ استفاده کند و حرکتی بر خلاف منافع ملی کشور انجام دهد، البته مذاکره کنندگان ایرانی، حواسشان جمع بود، اما بالاخره آمریکاییها در جاهایی فرصت پیدا کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: مذاکره با آمریکا ممنوع است زیرا این مذاکره نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضررهای بیشماری نیز دارد.

رهبر انقلاب گفتند: شرایط کنونی از لحاظ فعالیت ها و تلاشهای دشمنان جمهوری اسلامی که ما بر آنها احاطه اطلاعاتی نیز داریم، مقطع مهمی است زیرا آنها به دنبال تغییر محاسبات مسئولان و تغییر افکار مردم درخصوص مسائل انقلابی، دینی و مصالح ملی کشور هستند.

ایشان با تأکید بر اینکه در موضوع تغییر افکار مردم، هدف اصلی جوانها هستند، جوانان را به هوشیاری بیش از پیش فراخواندند و افزودند: البته به لطف خداوند جوانان ما در دانشگاهها و همچنین در نیروهای مسلح بیدار و پای کار هستند و من از این جهت هیچ نگرانی ندارم.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سالروز مباهله و ایستادگی پیامبر اسلام (ص) و خاندان مطهر ایشان در مقابل جریان کفر، خطاب به جوانان انقلابی کشور، تأکید کردند: همانگونه که در قضیه مباهله در صدر اسلام، همه ایمان در مقابل کفر برنامه گرفته بود، امروز نیز در جمهوری اسلامی ایران، همه ایمان در مقابل کفر برنامه گرفته است و همانگونه که در آن زمان صفای معنوی پیامبر(ص) و خاندان ایشان توانست دشمن را از میدان خارج کند، امروز هم ملت ایران با اقتدار معنوی خود، دشمن را از میدان خارج خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود خاطرنشان کردند: اگر برای یاری دین خدا آماده و پا به رکاب باشیم، قطعاً وعده الهی مبنی بر نصرت یاری کنندگان دین خدا، محقق خواهد شد و بدخواهان نظام اسلامی در طرح ها و برنامه های امنیتی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی شکست خواهند خورد.

پیش از بیانات رهبر معظم انقلاب، دریادار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی با اشاره به رشادت‌های سپاه در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: سربازان شما منتظر فرمان هستند تا درس عبرتی تاریخی به شیطان بزرگ و ایادی موذی، میهمان‌کش و کودک‌کش آنها در منطقه بدهند.

سردار فدوی با تأکید بر اینکه در آماده‌ترین شرایط ممکن برنامه داریم، گفت: نشان دادن بخشی از توان رزمی و آمادگی‌های نیروی دریایی سپاه موجب شد تا دشمنان از لزوم تغییر استراتژی دریایی خود سخن بگویند در حالی که آنچه آنها از ما می‌دانند نسبت به آنچه نمی‌دانند قابل قیاس نیست.کنایه شهردار مشهد به سفر روحانی

1:

رئیس‌جمهور:«یک درس کربلا هم درس تعامل سازنده و مذاکره در چارچوب منطق و موازین می‌باشد.»


تحریف قیام عاشورا صدای انتقاد وعاظ برجسته را هم در آورد

2:

رهبر:امام حسین با عمرسعد مذاکره نکرد./ مذاکره با آمریکا ممنوع هست


ترور کاندیدای سلفی انتخابات مصر+تصویر

3:

تسلیت به امیدواران به آینده لیبرال برای ایران !


دستکاری صداوسیما در عکس نمازجمعه رهبری (+عکس)

4:

بنا بر سخنان رهبر ما در موضوعاتی خاص مانند هسته ای مذاکره کردیم

این سخنان رهبر جوابی به سخنان اخیر برخی مسئولان از جمله رییس جمهور می باشد

از جمله سخنانی که در مورد سوریه و مذاکره در مورد اون میزدند

+
مگر حضرت علی (ع) را مجبور نکردند؟
مگر امام از حضرت علی بالاتر بود؟

مگر به امام علی (ع) تحمیل نکردند؟


قول پوتین به بشار اسد: تا انتخابات در قدرت باقی خواهی ماند

5:

ما بلاخره متوجه نشدیم !!!!!

نرمش قهرمانانه را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را

یــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــا

دومب خروس رو ببینیم و عدم مذاکره با آمریکا را

شاید توی آیینه برامون گوشهای درازی تصور نمايند اما جلوی این آیینه همه گوش درازندامارات: ایران کمپینی دیوانه وار علیه عربستان راه انداخته

6:

خیلی ساده ست
اما...
+بصیرت


صدا و سیما همچنان به بایکوت مراسم های حرم امام ادامه می دهد

7:

ضمنا امام حسین (ع) با یزید و عمرسعد و حربن یزید ریاحی مزاکره کرد .....


سيد حسن خميني رييس مجلس ميشود
اما نتیجه مزاکره به رویارویی تبدیل شد

جدای از این تناسب بد قواره ای بین این دو موضوع هست که مسئله مزاکره امام حسین و عمر سعد را با ........

آمریکا بخواهیم تعمیم دهیم

به این کار میگویند سوءاستفاده از باورها و تعصبات یا عوام فریبی که در دوران صفویه جنایت کار به اوج خود رسید


8:

اگر بصیرت داشته باشیم ! کاملا به تفسیر جمله امام (ره) که فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند» میرسیم
بعبارت تفسیر بصیری همه کارهای آمریکا درست هست و غلطی از جانب آمریکا رخ نمیدهد


9:

این غلط با اون غلط فرق میکنه مفسر عزیز!

10:

بسیاربسیارزیبا
این دقت نظرشما در همه جا هست.

پ.ن:درحقیقت امت یک وسیله ای، برای پیشبرد به اهداف برای یک عده ای، بیش نیستند.
هرروز منتظر تغییرناگهانی یا خبر(خبری که امت رو....فرض مینمايند)دل بخواه هرکسی بایدباشیم.


11:

عمق فاجعه در املای زبان فارسی در تمام پست ها دیده میشه!!!
اول از خود شروع کنید تا به دیگران خرده بگیرید!

12:

آیا هر فرمودگو و نامه نگاری را میتوان مذاکره(به معنی ادبیات سیاست)نامید؟

13:

امروز میبینیم ایران در جهت منافع خود حتی با روسیه جنایتکار هم برای سرکار نگه داشتن دیکتاتورهای خونخوار منطقه همکاری میکند.
آمریکا که دیگر جای خود.
امام حسین با عمر سعد مذاکره نکرد؟ بسیار خوب اما
روحانی و ظریف با کری و اوباما مذاکره کرده اند و مینمايند و خواهند کرد.


14:

گرامی هرنقدی هر بیانه ای هرحکمی راجع به این مذاکرات داده بشه قابل قبول نیست،چرا که مهمترین اصلی رو که بنیان گذارنظام فرمود رعایت نشد.(نه!هیچکس حق ندارد با آمریکا مذاکره کند)
+
امام علی با مدیریت صحیح اموراتشون رو میگذروندن وحرفی که میزدند اندیشه میکردند.
+
الگوبرداری از ائمه با مقایسه ی نادرست خیلی زیادمتفاوت هست.


15:

در فرموده گوی سیاسی دو نوع مصاحبه داریم

1- چانه زنی
که مبادله درخواستها بر سر یک موضوع و بر مبنای گرفتن امتیاز بیشتر در باره همان موضوع هست
مثلا دو طرف برای توافق تقسیم یک عدد سیب با هم چانه زنی مینمايند و هیچ فاکتور دیگری در این توافق نمیتواند دخیل باشد
2-مذاکره
که مبادله درخواستهای طرفین با اینکه بر سر یک موضوع هست اما فاکتورهای خارج از موضوع و حتی بی ربط به موضوع هم دخالت داده میشود مثلا ممکن هست برای گرفتن سهم بیشتری از سیب از گذینه هایی چون پول ، انار، موز، تهدید!، اسلحه ، آزادی گروگان یا .....پیشنهاد تبادل شود

اگر (اگر) دقت کرده باشید در وقت احمدی نژاد(خا) هیچگاه در رسانه ها سخنی از مذاکره نبود و جمله چانه زنی را بکار میبردند و..........

پس موضوع مکاتبه یا مصاحبه نیست(که البته اونوقت هم نبود)بلکه شرایط چانه زنی و مذاکره مد نظر هست


16:

همین امروز اسراییل را به رسمیت بشناسیم و روابطمان را عادی کنیم و سفارت اسراییل در شهرستان تهران ایجاد شود
تمام مشکلات امریکا با ما حل خواهد شد
چون امریکا سگ و نوکر حلقه به گوش صهیونیسم هست

17:

خب اگه مذاکره بشه دیگه جایگاهی واسه خوردن وبردن وجمع کردن وجودنداره منم باشم همچین دستوری میدم!

18:

امام حسین تا لحظه اخر سعی در جلوگیری از جنگ وخونریزی داشت

19:

درود
دقیقا همین طور هست , صهیونیست ها از اول پیدایش تاکنون مشکلات بسیار زیان باری را برای جهان به بار آورده اند.

و با لابی نفوذی که در سیاست مداران امریکا دارند غیر ممکن هست که مشکل امریکا با ما حل شود.

با رفتارهایی که از اسرائیل دیدم به نظرم مشتاق دوستی با ایران هستند ولی نباید به این نظر به هیچ عنوان دل خوش کرد , چون صهیونیست ها بسیار قدرتمند هستند و نمیشود به اون ها اطمینان کرد , به دلیل تاریخ کثیفی که داشته اند و خواهند داشت.


+

روابط وجود دارد و امتان ساده و بی اطلاع!

20:

کاملا با شما موافقم بشرطی که این تناسب را بین جمهوری اسلامی و دنیای کمونیست را تکذیب نکنید

21:

واقعا شما صفویه را جنایت کار میدانید؟!!!!!!!!!!!

نظر شما غیر واقعی و یک تهمت هست!

روی چه حسابی ؟

شما از چه کسی حمایت میکنید؟ چه گروهی هستید ؟ چه حزبی ؟

این نظر شما یعنی اینکه شما یک ضد ایرانی هستید و هم سو با عثمانی های داعشی رفتار میکنید.اگر صفویه این طور هست پس قاجار و پهلوی چیست؟!

واقعا متاسفم.


22:

[=alivw71;5578842]
دقیقا.....صفویه و افکار صفوی جنایت کارانه هست
نظر شما غیر واقعی و یک تهمت هست!
شمایی که با حقایق سرو کاردارید چه نیازی به واقعیات دارید ؟
روی چه حسابی ؟
به حساب تاریخ منطقی نه تعصب ناسیونالیستی

شما از چه کسی حمایت میکنید؟ چه گروهی هستید ؟ چه حزبی ؟

این مورد به عالی مربوط نمیشه!

این نظر شما یعنی اینکه شما یک ضد ایرانی هستید و هم سو با عثمانی های داعشی رفتار میکنید.

شما عادت کردید که فرمودار دیگران را معنی کنید و انگ بزنید؟ .....

پس منهم به خودم(طبق روال احترام متقابل)اجازه میدهم شمارا یک فاشیست معرفی کنم


اگر صفویه این طور هست پس قاجار و پهلوی چیست؟!
سگ برادر شغاله....

اما صفویه و....از کفتار هم پست ترند به همان دلیلی که دین را وسیله عوام فریبی برنامه میدهند

واقعا متاسفم.

از هستثمار فکری و شستشوهای مغزی متاسف باش

23:

اگر شما به هیچ کدام از حکام گذشته تا کنون علاقه ندارید پس چرا در مورد سیاست به این صورت تعصبانه رفتار میکنید و به هیچ یک از واقعیات توجهی ندارید.
از هستثمار فکری و شستشوهای مغزی متاسف باش
بله نظر شما در مورد بنده محترم هست ...
ولی با این تفاوت که بنده از کشورم حمایت میکنم ولی شما از دشمن!!

24:

متاسفانه یکی از ارکان بزرگ پس رفت کشور همین بیانات گهربار رهبری هستش
البته رهبری که چه عرض کنم امپراتوری بزرگ !

مطمعنا پیشرفت در کشور و البته دیپلماتیک یکی از عواملی هست که باعث بیداری امت میشه
بادرک این موضوع مخالفت نظام با رد رفراندوم جهت تایید برجام توسط ملت ایران مشخص هست
و سلسه سخن رانی هایی که در مواقع حساس جهت جریحه دار کردن احساسات عوام مقابل مقامات
دولتی انجام میشه که امت رو مقابل دولت برنامه دهند که حسابی دست و پا بسته مجبور به پذیرش باشند.

کاری که در اکثر دولتهای قبلی دیده شده اتفاق افتاده اکثربرنامه ریزی های دولتی رو بهم زده ...


25:

آخه نمیشه شرایط الان رو با 1400 سال پیش مقایسه کرد که !
چــــــــــــــــون اونموقع امام حسین با عمر سعد مذاکره نکرد،پس الان ما هم نباید با آمریکا مذاکره کنیم !!!!!
و این بود تفکر ایرانی........


26:

مثل همیشه عالی
خیلی واضح و مستدل به برداشت انحرافی عده ای از تاریخ اسلام جواب دادند.

اینکه مطرح می کردند که امام علی علیه السلام با زبیر مذاکره کردند یا امام حسین علیه السلام با عمر سعد مذاکره کردند در صورتی که این ادعا فقط نشان دهنده بی سوادی گوینده هست چون مذاکره به معنای بده بستان هست اما آیا ائمه بده بستان میکردند؟ ائمه در حقیقت به اون ها هشدار میدادند و اونها رو نصیحت می کردند.

در مورد زبیر هم این نصیحت اثر کرد و از جنگ با امام کنار کشید.

طبق معمول یه عده فقط تیتر رو میخونند بعد نظر میدند بدون اینکه قادر باشند به هستدلال مطرح شده جواب بدند.

27:

همین تدبیر رهبری بوده که در حالیکه بسیاری از کشورهای همسایه و منطقه در جنگ و ناامنی زندگی مینمايند ما امنیت داریم و کسی جرات حمله و نزدیک شدن به مرزهای کشور رو نداره.

اگر مملکت دست افراد لیبرال و روشنفکر نما بود که الان برای ساختن پیچ و مهره تفنگ بادی هم باید از امریکا اجازه می گرفتیم!

یه عده خیلی دلشون میخواد به دوران قبل انقلاب که حرمت سگ آمریکایی بیشتر از یک آدم ایرانی بود برگردند اما اون دوران گذشته و قطعا ما چنین روزی رو نخواهیم دید.


28:

[=hejran;5578949]
یکی از دلایل تشدید نا امنیهای منطقه همین امنیت جمهوری اسلامیه!

اگر مملکت دست افراد لیبرال و روشنفکر نما بود که الان برای ساختن پیچ و مهره تفنگ بادی هم باید از امریکا اجازه می گرفتیم!
نه اینکه الان متکدی روس و چین نیستیم ؟ اونم از نوع بنجولش؟!
یه عده خیلی دلشون میخواد به دوران قبل انقلاب که حرمت سگ آمریکایی بیشتر از یک آدم ایرانی بود برگردند اما اون دوران گذشته و قطعا ما چنین روزی رو نخواهیم دید.

فرض محال تایید فرمایشات شما ......

الان که دنیا ایرانی را محل سگ هم نمیگذارد
توی مهاجرینی که به اروپا میروند فقط سوریها و افغانها و ترکها و .....پذیرفته میشوند

پاسپورت ایرانی وقتی vipبود....

الان توی عمارت داخل روده های ایرانی ها را تا بازرسی نکنن اجازه ورود به ولایتشونو نمیدن ، توی حجاز چقدر تحویلتون گرفتن! حتی برادر بشارهم .....

چه اعتماد به نفس الکی خوشی

29:

فكر ميكنم نفوذ و محبوبيت امريكا بين امت راه دزدي برخي را سد ميكند و بهتر بود رهبر ايران براي مقابله با اين دزدي ها دستور مذاكره با امريكا رو ميداد

30:

در فرموده گوی سیاسی دو نوع مصاحبه داریم

1- چانه زنی
که مبادله درخواستها بر سر یک موضوع و بر مبنای گرفتن امتیاز بیشتر در باره همان موضوع هست
مثلا دو طرف برای توافق تقسیم یک عدد سیب با هم چانه زنی مینمايند و هیچ فاکتور دیگری در این توافق نمیتواند دخیل باشد
2-مذاکره
که مبادله درخواستهای طرفین با اینکه بر سر یک موضوع هست اما فاکتورهای خارج از موضوع و حتی بی ربط به موضوع هم دخالت داده میشود مثلا ممکن هست برای گرفتن سهم بیشتری از سیب از گذینه هایی چون پول ، انار، موز، تهدید!، اسلحه ، آزادی گروگان یا .....پیشنهاد تبادل شود

اگر (اگر) دقت کرده باشید در وقت احمدی نژاد(خا) هیچگاه در رسانه ها سخنی از مذاکره نبود و جمله چانه زنی را بکار میبردند و..........

پس موضوع مکاتبه یا مصاحبه نیست(که البته اونوقت هم نبود)بلکه شرایط چانه زنی و مذاکره مد نظر هست


31:

همین امروز اسراییل را به رسمیت بشناسیم و روابطمان را عادی کنیم و سفارت اسراییل در شهرستان تهران ایجاد شود
تمام مشکلات امریکا با ما حل خواهد شد
چون امریکا سگ و نوکر حلقه به گوش صهیونیسم هست

32:

خب اگه مذاکره بشه دیگه جایگاهی واسه خوردن وبردن وجمع کردن وجودنداره منم باشم همچین دستوری میدم!

33:

امام حسین تا لحظه اخر سعی در جلوگیری از جنگ وخونریزی داشت

34:

درود
دقیقا همین طور هست , صهیونیست ها از اول پیدایش تاکنون مشکلات بسیار زیان باری را برای جهان به بار آورده اند.

و با لابی نفوذی که در سیاست مداران امریکا دارند غیر ممکن هست که مشکل امریکا با ما حل شود.

با رفتارهایی که از اسرائیل دیدم به نظرم مشتاق دوستی با ایران هستند ولی نباید به این نظر به هیچ عنوان دل خوش کرد , چون صهیونیست ها بسیار قدرتمند هستند و نمیشود به اون ها اطمینان کرد , به دلیل تاریخ کثیفی که داشته اند و خواهند داشت.


+

روابط وجود دارد و امتان ساده و بی اطلاع!

35:

کاملا با شما موافقم بشرطی که این تناسب را بین جمهوری اسلامی و دنیای کمونیست را تکذیب نکنید

36:

واقعا شما صفویه را جنایت کار میدانید؟!!!!!!!!!!!

نظر شما غیر واقعی و یک تهمت هست!

روی چه حسابی ؟

شما از چه کسی حمایت میکنید؟ چه گروهی هستید ؟ چه حزبی ؟

این نظر شما یعنی اینکه شما یک ضد ایرانی هستید و هم سو با عثمانی های داعشی رفتار میکنید.اگر صفویه این طور هست پس قاجار و پهلوی چیست؟!

واقعا متاسفم.


37:

[=alivw71;5578842]
دقیقا.....صفویه و افکار صفوی جنایت کارانه هست
نظر شما غیر واقعی و یک تهمت هست!
شمایی که با حقایق سرو کاردارید چه نیازی به واقعیات دارید ؟
روی چه حسابی ؟
به حساب تاریخ منطقی نه تعصب ناسیونالیستی

شما از چه کسی حمایت میکنید؟ چه گروهی هستید ؟ چه حزبی ؟

این مورد به عالی مربوط نمیشه!

این نظر شما یعنی اینکه شما یک ضد ایرانی هستید و هم سو با عثمانی های داعشی رفتار میکنید.

شما عادت کردید که فرمودار دیگران را معنی کنید و انگ بزنید؟ .....

پس منهم به خودم(طبق روال احترام متقابل)اجازه میدهم شمارا یک فاشیست معرفی کنم


اگر صفویه این طور هست پس قاجار و پهلوی چیست؟!
سگ برادر شغاله....

اما صفویه و....از کفتار هم پست ترند به همان دلیلی که دین را وسیله عوام فریبی برنامه میدهند

واقعا متاسفم.

از هستثمار فکری و شستشوهای مغزی متاسف باش

38:

اگر شما به هیچ کدام از حکام گذشته تا کنون علاقه ندارید پس چرا در مورد سیاست به این صورت تعصبانه رفتار میکنید و به هیچ یک از واقعیات توجهی ندارید.
از هستثمار فکری و شستشوهای مغزی متاسف باش
بله نظر شما در مورد بنده محترم هست ...
ولی با این تفاوت که بنده از کشورم حمایت میکنم ولی شما از دشمن!!

39:

متاسفانه یکی از ارکان بزرگ پس رفت کشور همین بیانات گهربار رهبری هستش
البته رهبری که چه عرض کنم امپراتوری بزرگ !

مطمعنا پیشرفت در کشور و البته دیپلماتیک یکی از عواملی هست که باعث بیداری امت میشه
بادرک این موضوع مخالفت نظام با رد رفراندوم جهت تایید برجام توسط ملت ایران مشخص هست
و سلسه سخن رانی هایی که در مواقع حساس جهت جریحه دار کردن احساسات عوام مقابل مقامات
دولتی انجام میشه که امت رو مقابل دولت برنامه دهند که حسابی دست و پا بسته مجبور به پذیرش باشند.

کاری که در اکثر دولتهای قبلی دیده شده اتفاق افتاده اکثربرنامه ریزی های دولتی رو بهم زده ...


40:

آخه نمیشه شرایط الان رو با 1400 سال پیش مقایسه کرد که !
چــــــــــــــــون اونموقع امام حسین با عمر سعد مذاکره نکرد،پس الان ما هم نباید با آمریکا مذاکره کنیم !!!!!
و این بود تفکر ایرانی........


41:

مثل همیشه عالی
خیلی واضح و مستدل به برداشت انحرافی عده ای از تاریخ اسلام جواب دادند.

اینکه مطرح می کردند که امام علی علیه السلام با زبیر مذاکره کردند یا امام حسین علیه السلام با عمر سعد مذاکره کردند در صورتی که این ادعا فقط نشان دهنده بی سوادی گوینده هست چون مذاکره به معنای بده بستان هست اما آیا ائمه بده بستان میکردند؟ ائمه در حقیقت به اون ها هشدار میدادند و اونها رو نصیحت می کردند.

در مورد زبیر هم این نصیحت اثر کرد و از جنگ با امام کنار کشید.

طبق معمول یه عده فقط تیتر رو میخونند بعد نظر میدند بدون اینکه قادر باشند به هستدلال مطرح شده جواب بدند.

42:

همین تدبیر رهبری بوده که در حالیکه بسیاری از کشورهای همسایه و منطقه در جنگ و ناامنی زندگی مینمايند ما امنیت داریم و کسی جرات حمله و نزدیک شدن به مرزهای کشور رو نداره.

اگر مملکت دست افراد لیبرال و روشنفکر نما بود که الان برای ساختن پیچ و مهره تفنگ بادی هم باید از امریکا اجازه می گرفتیم!

یه عده خیلی دلشون میخواد به دوران قبل انقلاب که حرمت سگ آمریکایی بیشتر از یک آدم ایرانی بود برگردند اما اون دوران گذشته و قطعا ما چنین روزی رو نخواهیم دید.


43:

[=hejran;5578949]
یکی از دلایل تشدید نا امنیهای منطقه همین امنیت جمهوری اسلامیه!

اگر مملکت دست افراد لیبرال و روشنفکر نما بود که الان برای ساختن پیچ و مهره تفنگ بادی هم باید از امریکا اجازه می گرفتیم!
نه اینکه الان متکدی روس و چین نیستیم ؟ اونم از نوع بنجولش؟!
یه عده خیلی دلشون میخواد به دوران قبل انقلاب که حرمت سگ آمریکایی بیشتر از یک آدم ایرانی بود برگردند اما اون دوران گذشته و قطعا ما چنین روزی رو نخواهیم دید.

فرض محال تایید فرمایشات شما ......

الان که دنیا ایرانی را محل سگ هم نمیگذارد
توی مهاجرینی که به اروپا میروند فقط سوریها و افغانها و ترکها و .....پذیرفته میشوند

پاسپورت ایرانی وقتی vipبود....

الان توی عمارت داخل روده های ایرانی ها را تا بازرسی نکنن اجازه ورود به ولایتشونو نمیدن ، توی حجاز چقدر تحویلتون گرفتن! حتی برادر بشارهم .....

چه اعتماد به نفس الکی خوشی

44:

فكر ميكنم نفوذ و محبوبيت امريكا بين امت راه دزدي برخي را سد ميكند و بهتر بود رهبر ايران براي مقابله با اين دزدي ها دستور مذاكره با امريكا رو ميداد

45:

رهبري ==> تشايشانق مسءولان كشور به دور زدن تحريم ها.

رهبر كشور ايران حضرت امام خامنه مسءولان ايران را به دور زدن تحريم ها تشايشانق ميكنند
منبع
نباید روش های دور زدن تحریم را افشا کرد

اينم بسيجي تحريم ها و دور زدن تحريم ها

بابك زنجاني
ایسنا - قوه قضاییه در پرونده موسوم به «متهم نفتی» بی‌طرف عمل خواهد کرد

البته بابك زنجاني يه مهره سوخته هست كه الان بايد بره كنار.

دم كلفتا موندن


[B]اينو ميكن بصيرت[/b]

46:

مشكل اين هست كه برخي نمي فهمند ، نمي خواهند بفهمند و نخواهند فهميد !

47:

مگر در مسئله هسته‌ای!!!!!!!! :-)
همین حرفها را زدید که اخوان‌المسلمین ( که اونهمه برایشان سینه زدید!) برایتان شاخ شده‌اند.......

دوستی و دشمنی در سیاست معنا ندارد......

اگر با هرکشوری ( چه شرقی و چه غربی) عاقلانه و هوشیارانه تعامل داشته باشیم، چه از لحاظِ اقتصادی و چه سیاسی و چه امنیتی، با مشکل روبرو نخواهیم شد......


48:

مشكل اين هست كه بعضي ها فكر مي كنند براي نجات از مشكلات بايد دست به دامن مفلوج ديگري شد !

49:

کسانی که تاریخ بلدند یک سوال دارم

آیا در طول تاریخ هیچ گاه پیش امده که سرنوشت ملت و کشوری را یک خاطره رقم بزند؟

50:

امام حسین علیه سلام تا لحظه ی آخر سعی در هدایت داشت
وگرنه امام تمام خانواده ی خود را آورده بود تا فدا کند

51:

رهبری خورده و برده و جمع کرده؟
سندی هم واسه این ادعا داری؟
اگر نداری!
مجبور نیستی چیزی که تو رسانه هایی مثل بی بی سی دیکته کردن رو اینجا هم بگی

52:

پس از نرمش قهرمانانه
یک خواب زمستانه میچسبه

53:

دقیقا به همین دلیل به برخی نظرها اصلا نباید توجه کرد

اون هم نظر کسانی که در جستار هایی دیگر از گروه هایی مانند ypg , pkk حمایت مینمايند

54:


نوشته اصلي بوسيله turode نمايش نوشته ها
ضمنا امام حسین (ع) با یزید و عمرسعد و حربن یزید ریاحی مزاکره کرد .....

اما نتیجه مزاکره به رویارویی تبدیل شد

جدای از این تناسب بد قواره ای بین این دو موضوع هست که مسئله مزاکره امام حسین و عمر سعد را با ........

آمریکا بخواهیم تعمیم دهیم

به این کار میگویند سوءاستفاده از باورها و تعصبات یا عوام فریبی که در دوران صفویه جنایت کار به اوج خود رسید

نوشته اصلي بوسيله turode نمايش نوشته ها
در فرموده گوی سیاسی دو نوع مصاحبه داریم

1- چانه زنی
که مبادله درخواستها بر سر یک موضوع و بر مبنای گرفتن امتیاز بیشتر در باره همان موضوع هست
مثلا دو طرف برای توافق تقسیم یک عدد سیب با هم چانه زنی مینمايند و هیچ فاکتور دیگری در این توافق نمیتواند دخیل باشد
2-مذاکره
که مبادله درخواستهای طرفین با اینکه بر سر یک موضوع هست اما فاکتورهای خارج از موضوع و حتی بی ربط به موضوع هم دخالت داده میشود مثلا ممکن هست برای گرفتن سهم بیشتری از سیب از گذینه هایی چون پول ، انار، موز، تهدید!، اسلحه ، آزادی گروگان یا .....پیشنهاد تبادل شود

اگر (اگر) دقت کرده باشید در وقت احمدی نژاد(خا) هیچگاه در رسانه ها سخنی از مذاکره نبود و جمله چانه زنی را بکار میبردند و..........

پس موضوع مکاتبه یا مصاحبه نیست(که البته اونوقت هم نبود)بلکه شرایط چانه زنی و مذاکره مد نظر هستمشخصه که دوستان اصلا سخنرانی که برنامه داده شد رو مطالعه نکردن و درموردش نظر میدن!!!!!!!این هم در مورد امام حسین و حضرت علی علیه سلام
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به طرح برخی مسائل از جانب افراد سهل اندیش و سهل انگار درخصوص مذاکره با آمریکا، فرمودند: این افراد می گویند چگونه هست که حضرت علی علیه السلام و حضرت امام حسین علیه السلام با دشمنان خود مذاکره کردند اما اکنون با مذاکره با آمریکا مخالفت می شود؟

ایشان در جواب به این شبهه اضافه کردند: چنین تحلیلی درخصوص مسائل تاریخ اسلام و مسائل کشور، نهایت ساده اندیشی هست زیرا حضرت علی علیه السلام با زبیر و حضرت امام حسین علیه السلام با عمر بن سعد، مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردند بلکه هر دوی این بزرگواران به طرف مقابل خود نهیب زدند و اونها را نصیحت به خداترسی کردند.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: متأسفانه عده ای برای توجیه مذاکره جمهوری اسلامی ایران با شیطان بزرگ، با نگاهی عوامانه، اینگونه مسائل را در روزنامه ها، سخنرانی ها و فضای مجازی مطرح می نمايند، که کاملاً اشتباه هست.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه ایران هیچ مخالفتی با اصل مذاکره با کشورها، اعم از اروپایی و غیراروپایی ندارد، خاطرنشان کردند: اما در مورد آمریکا موضوع متفاوت هست زیرا اونها تعریفی که از مذاکره با جمهوری اسلامی ایران کرده اند، به معنای نفوذ و باز کردن راه برای تحمیل هست.

ایشان با اشاره به همراهی و همکاری آمریکا و جریان صهیونیستیِ ضد بشریت، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا به معنای باز کردن مسیر برای نفوذ در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور هست.

55:

سلام؛()
وقتي نهايت آمال و آرزوها زندگي مرفه در آمريكا باشد ديگر گوش چگونه مي تواند بشنود و عقل چطور مي تواند حرف حق را بپذيرد ؟!

كسي كه دو كلام سياست و دين بخواند مي تواند بگايشاند دشمني بي معناست ؟! آيا اين به معناي طرد و نادرست دانستن همه ي اعمال پيامبر اكرم (صلوات الله عليه و آله) و ائمه ي اطهار (صلوات الله عليهم) نيست ؟! بعد بياييم خود را مسلمان معرفي كنيم و عقايدمان يك سانت هم مطابق دين نباشد !()

حمايت از گروه هاي تروريستي كمترين اقدامشان هست ، در تاپيك هاي ديگر هم هستند (سند دارم) كه طرف رسماً آمده علم منطق را زير سؤال مي برد و اون را اعتباري و تعريف شده مي داند ، بعد يك عده هم مي آيند سخنان گوهربارش را مي پسندند و نمي فهمند چه چيز را پسنديدند ! ، از اين ها انتظار داريد كه درست فكر كنند و حق پذير باشند ؟! خير ، تنها ملاكشان ، نفع و ميل شخصي شان هست !()

56:

ساده و بی شبه
دسته ای معلوم الحال حرفشان این هست:
مذاکره کردم که بمانیم و میدانیم پیامدهای بلند مدت ادامه مذاکرات جدید سبب از میان رفتن ما و وابستگان خارجیمان میشود

57:

با سلام
امت بايد افتخار نمايند به وجود هستراتژيست هاي هوشمند در کشور.

با توجه به فراخوان ممنوعيت مذاکره با آمريکا، مي توان فرمود برنده واقعي مذاکرات هسته اي، ايران شد.

البته با توجه به هستراتژي که براي عامه امت و حتي بسياري از خودي ها، امروز مشخص شد.

مهمترين چيزي که ما مي خواستيم، رفع تحريم هاي ساوقت ملل بود که بدست آورديم.

ما به رابطه با آمريکا نيازي نداريم.

مگر در 30 سالي که با اونها رابطه نداشتيم، چه اتفاقي رخ داد؟ ما حتي به رفع تحريم هاي يکجانبه آمريکا هم نيازي نداريم، نه تنها نيازي نداريم، بلکه بهتر هست که از طرف اونها تحريم يکجانبه باشيم (چون جلايشان نفوذ اونها گرفته مي شود).

اما به رفع تحريم هاي ساوقت ملل نياز بود.

چون دست ساير کشورها، از جمله اروپايي ها را براي رابطه با ما بسته بود، نظام موسسه ماليي ما قفل شده بود و فروش نفت را با مشکل جدي روبرو کرده بود.

اما براي رسيدن به اين خواسته، ابتدا وانمود کرديم که امکان مذاکره در ساير حوزه ها وجود دارد.

ولي حالا آمريکا متوجه شد که يک بار ديگر يک ضربه محکم دريافت کرده هست.

اکنون بايد حال اوباما و کري را پرسيد.

هستراتژي خيلي باحالي بود.

تحريم هاي ساوقت ملل را با کمک اصلي ترين دشمنمان رفع کرديم.

بدون کمک آمريکا، اين تحريم ها، به اين سادگي ها قابل رفع نبود.

اما آمريکا چرا چنين کمکي کرد؟ چون فکر مي کرد راه نفوذ از طريق مذاکره در مورد ساير موضوعات، باز شده هست.

زهي خيال باطل.

ماهيت اهداف و هستراتژي هاي ايران، تفاوت 180 درجه اي با آمريکا دارد.

اکنون نوبت امت هست که با نقش خود در انتخابات بعدي رياست جمهوري، هستراتژي را کامل نمايند.

تيمي را انتخاب نمايند که عملگرا باشند، نه فقط تئوريک.

همينطور، براي تمام ابعاد کشور، بايشانژه براي اقتصاد برنامه واقعي داشته باشند.

تيم فعلي نشان داد که در اين حد نبودند و فقط براي همين انجام مذاکرات خوب بودند.

يا علي
موفق باشيد

58:

رهبر:امام حسین با عمرسعد مذاکره نکرد./ مذاکره با آمریکا ممنوع هست
سبکی که با آمریکا نه حرف بزنیم و نه رابطه داشته باشیم،قابل تداوم نیست.مگر اروپا با آمریکا،چین با آمریکا و روسیه با آمریکا چه تفاوتی از دید ما دارند؟ اگر با اونها مذاکره داریم،چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟

به نظرتون اختلاف نظر در بیانات رهبر انقلاب و صحبتهای ایت الله هاشمی رفسنجانی چیه؟

59:

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سالروز مباهله و ایستادگی پیامبر اسلام (ص) و خاندان مطهر ایشان در مقابل جریان کفر، خطاب به جوانان انقلابی کشور، تأکید کردند: همانگونه که در قضیه مباهله در صدر اسلام، همه ایمان در مقابل کفر برنامه گرفته بود، امروز نیز در جمهوری اسلامی ایران، همه ایمان در مقابل کفر برنامه گرفته هست و همانگونه که در اون وقت صفای معنوی پیامبر(ص) و خاندان ایشان توانست دشمن را از میدان خارج کند، امروز هم ملت ایران با اقتدار معنوی خود، دشمن را از میدان خارج خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود خاطرنشان کردند: اگر برای یاری دین خدا آماده و پا به رکاب باشیم، قطعاً وعده الهی مبنی بر نصرت یاری نمايندگان دین خدا، محقق خواهد شد و بدخواهان نظام اسلامی در طرح ها و برنامه های امنیتی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی شکست خواهند خورد.بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الوقت(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سلام .

متن بالا خیلی جالب بود ...

اراده معنوی ملت ایران میتونه امریکا رو سرنگون کنه و قطعا هم همینه...متاسفانه بعضی ها که هنوز دهه هفتاد چشم باز کردند اصلا رنگ و بوی اون دوران رو ندیدن الان شدن مدعی العموم و مخالف این انقلاب که فلانه و بهمانه ....

یکی نیست به بعضی ها بگه : اخه مگه با شیطان میشه مذاکره کرد ؟ مگه خیر صلاح رو از شر میشه گرفت ؟ چقدر آخه .....

؟

خب مگه از اول با مذاکرات مخالفت نکرد این اقا ؟ باز میگن حرف امام زمین خورد ؟

به قول شاعر : انکس که نداند که نداند که نداند ....

تا ابد الدهر در جهل مرکب بماند

ممنون بابت پست

60:

رهبري ==> تشايشانق مسءولان كشور به دور زدن تحريم ها.

رهبر كشور ايران حضرت امام خامنه مسءولان ايران را به دور زدن تحريم ها تشايشانق ميكنند
منبع
نباید روش های دور زدن تحریم را افشا کرد

اينم بسيجي تحريم ها و دور زدن تحريم ها

بابك زنجاني
ایسنا - قوه قضاییه در پرونده موسوم به «متهم نفتی» بی‌طرف عمل خواهد کرد

البته بابك زنجاني يه مهره سوخته هست كه الان بايد بره كنار.

دم كلفتا موندن


[B]اينو ميكن بصيرت[/b]

61:

مشكل اين هست كه برخي نمي فهمند ، نمي خواهند بفهمند و نخواهند فهميد !

62:

مگر در مسئله هسته‌ای!!!!!!!! :-)
همین حرفها را زدید که اخوان‌المسلمین ( که اونهمه برایشان سینه زدید!) برایتان شاخ شده‌اند.......

دوستی و دشمنی در سیاست معنا ندارد......

اگر با هرکشوری ( چه شرقی و چه غربی) عاقلانه و هوشیارانه تعامل داشته باشیم، چه از لحاظِ اقتصادی و چه سیاسی و چه امنیتی، با مشکل روبرو نخواهیم شد......


63:

مشكل اين هست كه بعضي ها فكر مي كنند براي نجات از مشكلات بايد دست به دامن مفلوج ديگري شد !

64:

کسانی که تاریخ بلدند یک سوال دارم

آیا در طول تاریخ هیچ گاه پیش امده که سرنوشت ملت و کشوری را یک خاطره رقم بزند؟

65:

امام حسین علیه سلام تا لحظه ی آخر سعی در هدایت داشت
وگرنه امام تمام خانواده ی خود را آورده بود تا فدا کند

66:

رهبری خورده و برده و جمع کرده؟
سندی هم واسه این ادعا داری؟
اگر نداری!
مجبور نیستی چیزی که تو رسانه هایی مثل بی بی سی دیکته کردن رو اینجا هم بگی

67:

پس از نرمش قهرمانانه
یک خواب زمستانه میچسبه

68:

دقیقا به همین دلیل به برخی نظرها اصلا نباید توجه کرد

اون هم نظر کسانی که در جستار هایی دیگر از گروه هایی مانند ypg , pkk حمایت مینمايند

69:


نوشته اصلي بوسيله turode نمايش نوشته ها
ضمنا امام حسین (ع) با یزید و عمرسعد و حربن یزید ریاحی مزاکره کرد .....

اما نتیجه مزاکره به رویارویی تبدیل شد

جدای از این تناسب بد قواره ای بین این دو موضوع هست که مسئله مزاکره امام حسین و عمر سعد را با ........

آمریکا بخواهیم تعمیم دهیم

به این کار میگویند سوءاستفاده از باورها و تعصبات یا عوام فریبی که در دوران صفویه جنایت کار به اوج خود رسید

نوشته اصلي بوسيله turode نمايش نوشته ها
در فرموده گوی سیاسی دو نوع مصاحبه داریم

1- چانه زنی
که مبادله درخواستها بر سر یک موضوع و بر مبنای گرفتن امتیاز بیشتر در باره همان موضوع هست
مثلا دو طرف برای توافق تقسیم یک عدد سیب با هم چانه زنی مینمايند و هیچ فاکتور دیگری در این توافق نمیتواند دخیل باشد
2-مذاکره
که مبادله درخواستهای طرفین با اینکه بر سر یک موضوع هست اما فاکتورهای خارج از موضوع و حتی بی ربط به موضوع هم دخالت داده میشود مثلا ممکن هست برای گرفتن سهم بیشتری از سیب از گذینه هایی چون پول ، انار، موز، تهدید!، اسلحه ، آزادی گروگان یا .....پیشنهاد تبادل شود

اگر (اگر) دقت کرده باشید در وقت احمدی نژاد(خا) هیچگاه در رسانه ها سخنی از مذاکره نبود و جمله چانه زنی را بکار میبردند و..........

پس موضوع مکاتبه یا مصاحبه نیست(که البته اونوقت هم نبود)بلکه شرایط چانه زنی و مذاکره مد نظر هستمشخصه که دوستان اصلا سخنرانی که برنامه داده شد رو مطالعه نکردن و درموردش نظر میدن!!!!!!!این هم در مورد امام حسین و حضرت علی علیه سلام
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به طرح برخی مسائل از جانب افراد سهل اندیش و سهل انگار درخصوص مذاکره با آمریکا، فرمودند: این افراد می گویند چگونه هست که حضرت علی علیه السلام و حضرت امام حسین علیه السلام با دشمنان خود مذاکره کردند اما اکنون با مذاکره با آمریکا مخالفت می شود؟

ایشان در جواب به این شبهه اضافه کردند: چنین تحلیلی درخصوص مسائل تاریخ اسلام و مسائل کشور، نهایت ساده اندیشی هست زیرا حضرت علی علیه السلام با زبیر و حضرت امام حسین علیه السلام با عمر بن سعد، مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردند بلکه هر دوی این بزرگواران به طرف مقابل خود نهیب زدند و اونها را نصیحت به خداترسی کردند.

رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: متأسفانه عده ای برای توجیه مذاکره جمهوری اسلامی ایران با شیطان بزرگ، با نگاهی عوامانه، اینگونه مسائل را در روزنامه ها، سخنرانی ها و فضای مجازی مطرح می نمايند، که کاملاً اشتباه هست.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه ایران هیچ مخالفتی با اصل مذاکره با کشورها، اعم از اروپایی و غیراروپایی ندارد، خاطرنشان کردند: اما در مورد آمریکا موضوع متفاوت هست زیرا اونها تعریفی که از مذاکره با جمهوری اسلامی ایران کرده اند، به معنای نفوذ و باز کردن راه برای تحمیل هست.

ایشان با اشاره به همراهی و همکاری آمریکا و جریان صهیونیستیِ ضد بشریت، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا به معنای باز کردن مسیر برای نفوذ در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور هست.

70:

سلام؛()
وقتي نهايت آمال و آرزوها زندگي مرفه در آمريكا باشد ديگر گوش چگونه مي تواند بشنود و عقل چطور مي تواند حرف حق را بپذيرد ؟!

كسي كه دو كلام سياست و دين بخواند مي تواند بگايشاند دشمني بي معناست ؟! آيا اين به معناي طرد و نادرست دانستن همه ي اعمال پيامبر اكرم (صلوات الله عليه و آله) و ائمه ي اطهار (صلوات الله عليهم) نيست ؟! بعد بياييم خود را مسلمان معرفي كنيم و عقايدمان يك سانت هم مطابق دين نباشد !()

حمايت از گروه هاي تروريستي كمترين اقدامشان هست ، در تاپيك هاي ديگر هم هستند (سند دارم) كه طرف رسماً آمده علم منطق را زير سؤال مي برد و اون را اعتباري و تعريف شده مي داند ، بعد يك عده هم مي آيند سخنان گوهربارش را مي پسندند و نمي فهمند چه چيز را پسنديدند ! ، از اين ها انتظار داريد كه درست فكر كنند و حق پذير باشند ؟! خير ، تنها ملاكشان ، نفع و ميل شخصي شان هست !()

71:

ساده و بی شبه
دسته ای معلوم الحال حرفشان این هست:
مذاکره کردم که بمانیم و میدانیم پیامدهای بلند مدت ادامه مذاکرات جدید سبب از میان رفتن ما و وابستگان خارجیمان میشود

72:

با سلام
امت بايد افتخار نمايند به وجود هستراتژيست هاي هوشمند در کشور.

با توجه به فراخوان ممنوعيت مذاکره با آمريکا، مي توان فرمود برنده واقعي مذاکرات هسته اي، ايران شد.

البته با توجه به هستراتژي که براي عامه امت و حتي بسياري از خودي ها، امروز مشخص شد.

مهمترين چيزي که ما مي خواستيم، رفع تحريم هاي ساوقت ملل بود که بدست آورديم.

ما به رابطه با آمريکا نيازي نداريم.

مگر در 30 سالي که با اونها رابطه نداشتيم، چه اتفاقي رخ داد؟ ما حتي به رفع تحريم هاي يکجانبه آمريکا هم نيازي نداريم، نه تنها نيازي نداريم، بلکه بهتر هست که از طرف اونها تحريم يکجانبه باشيم (چون جلايشان نفوذ اونها گرفته مي شود).

اما به رفع تحريم هاي ساوقت ملل نياز بود.

چون دست ساير کشورها، از جمله اروپايي ها را براي رابطه با ما بسته بود، نظام موسسه ماليي ما قفل شده بود و فروش نفت را با مشکل جدي روبرو کرده بود.

اما براي رسيدن به اين خواسته، ابتدا وانمود کرديم که امکان مذاکره در ساير حوزه ها وجود دارد.

ولي حالا آمريکا متوجه شد که يک بار ديگر يک ضربه محکم دريافت کرده هست.

اکنون بايد حال اوباما و کري را پرسيد.

هستراتژي خيلي باحالي بود.

تحريم هاي ساوقت ملل را با کمک اصلي ترين دشمنمان رفع کرديم.

بدون کمک آمريکا، اين تحريم ها، به اين سادگي ها قابل رفع نبود.

اما آمريکا چرا چنين کمکي کرد؟ چون فکر مي کرد راه نفوذ از طريق مذاکره در مورد ساير موضوعات، باز شده هست.

زهي خيال باطل.

ماهيت اهداف و هستراتژي هاي ايران، تفاوت 180 درجه اي با آمريکا دارد.

اکنون نوبت امت هست که با نقش خود در انتخابات بعدي رياست جمهوري، هستراتژي را کامل نمايند.

تيمي را انتخاب نمايند که عملگرا باشند، نه فقط تئوريک.

همينطور، براي تمام ابعاد کشور، بايشانژه براي اقتصاد برنامه واقعي داشته باشند.

تيم فعلي نشان داد که در اين حد نبودند و فقط براي همين انجام مذاکرات خوب بودند.

يا علي
موفق باشيد

73:

رهبر:امام حسین با عمرسعد مذاکره نکرد./ مذاکره با آمریکا ممنوع هست
سبکی که با آمریکا نه حرف بزنیم و نه رابطه داشته باشیم،قابل تداوم نیست.مگر اروپا با آمریکا،چین با آمریکا و روسیه با آمریکا چه تفاوتی از دید ما دارند؟ اگر با اونها مذاکره داریم،چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟

به نظرتون اختلاف نظر در بیانات رهبر انقلاب و صحبتهای ایت الله هاشمی رفسنجانی چیه؟

74:

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سالروز مباهله و ایستادگی پیامبر اسلام (ص) و خاندان مطهر ایشان در مقابل جریان کفر، خطاب به جوانان انقلابی کشور، تأکید کردند: همانگونه که در قضیه مباهله در صدر اسلام، همه ایمان در مقابل کفر برنامه گرفته بود، امروز نیز در جمهوری اسلامی ایران، همه ایمان در مقابل کفر برنامه گرفته هست و همانگونه که در اون وقت صفای معنوی پیامبر(ص) و خاندان ایشان توانست دشمن را از میدان خارج کند، امروز هم ملت ایران با اقتدار معنوی خود، دشمن را از میدان خارج خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود خاطرنشان کردند: اگر برای یاری دین خدا آماده و پا به رکاب باشیم، قطعاً وعده الهی مبنی بر نصرت یاری نمايندگان دین خدا، محقق خواهد شد و بدخواهان نظام اسلامی در طرح ها و برنامه های امنیتی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی شکست خواهند خورد.بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الوقت(ع)
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سلام .

متن بالا خیلی جالب بود ...

اراده معنوی ملت ایران میتونه امریکا رو سرنگون کنه و قطعا هم همینه...متاسفانه بعضی ها که هنوز دهه هفتاد چشم باز کردند اصلا رنگ و بوی اون دوران رو ندیدن الان شدن مدعی العموم و مخالف این انقلاب که فلانه و بهمانه ....

یکی نیست به بعضی ها بگه : اخه مگه با شیطان میشه مذاکره کرد ؟ مگه خیر صلاح رو از شر میشه گرفت ؟ چقدر آخه .....

؟

خب مگه از اول با مذاکرات مخالفت نکرد این اقا ؟ باز میگن حرف امام زمین خورد ؟

به قول شاعر : انکس که نداند که نداند که نداند ....

تا ابد الدهر در جهل مرکب بماند

ممنون بابت پست

75:

این همون قانون بقایی هست که امروزه به شدت در جامعه ما نمود داره .
این ارامشی هم که فرمودید نه برای ایران و امت بلکه برای کسانی هست که
منفعت و قدرت امروزی خودشون رو با کوچکترین ارتباط با دنیای خارج ، در خطر میبینن
که البته بهای تمام این ارامش رو خوده امت ایران با میپردازند و به اسم تدبیر رهبری
خودشو نشون میده .

به اسم ما و به کام دیگران ...


76:


صحبت هایی که درین باره میشنویم باتوجه به شرایط حاضر و جوی که در کشور حاکمه تغییر پیدا میکنه .

ینی اگر مخالفتی که این روزها در بخشهای دولتی و البته سپاه میبینیم برعکس بود و این ارگانها و وابستگانشون (!) راضی بودند الان شاهد صحبت های دیگه ای بودیم .
همین طور که میبینید صحبت ها در ابتدا و انتهای مزاکره در قالب نرمش قهرمانانه و ...

شاهد بودیم.

اما رفسنجانی هرچقدر که سیاس باشه موضع مشخصی در نظام داره حتی اگر ببینه به ضررش هست.و به همین خاطر هم هست که انقدر دشمن داره .
ولی خوشبختانه سپس سال 88 که حتی تا مرز فتنه گر هم شناخته شد به جایی رسید که
امت التماس میکردند که رفسنجانی بیاد و کاندیدا بشه برای ریاست جمهوری !

این خودش نشون دهنده خیلی موارد در حکومت و حکومتیا هستش .


77:

قطعا برای کسانی که دورترین سفرهاشون قم یا جمکرانه این موضوع فرقی نداره
یا اگرم داشته باشه اینکه در فرودگاه چه بلایی سرشون بیاد اهمییت نداره .


این موارد از واقعیت هایی هست که حتی در رسانه هم بهش پرداخته شده و
به راحتی فراموش شده
فراموش شده ها کم نیست ، از عذب و بزرگی و قدرت گرفته تا چیزهای دیگه .


78:

واضح و بی پرده حرف بزنید(به قول خودتان دوره ی دبیرستانتان تمام شده:|)
چه کسی حرف امام را نقض کرد؟
چه کسی اندیشه نکرده سخن فرمود؟

79:

به این میگن با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن.


80:

امپراتورمون.

راست میگه.

نهیب ها و نصیحت های امام حسن را فراموش نکردیم.

ایشان اصلا اهلِ معامله نبود.

81:

من هنوز نفهمیدم منظور رهبری از مذاکره نکردن با آمریکا دقیقا در مورد چه چیزی هست؟
اگر در مورد برجام هست که بسیار جای تعجب هست برای بنده.

چرا که در این دو سال پس چکار داشتیم میکردیم؟
اگر در مورد مسائل امنیت داخلی و نظامی و منطقه ای هست که بنظر بنده کاملا به جا و به حق هست.
اگر در مورد مسائل حقوق بشر و مذهب و آزادی در داخل کشور هست که با 70 % اعتراض و ایراد وارده از سوی امت به برخی از این امور واقف و موافقم و همه میدانیم که چه خبر هست.

منتهی این مسائل به آمریکا هیچ ارتباطی ندارد.

اینها مسائل داخلی کشور هست و به هیچ کشوری مربوط نیست.

به مشکلات و معضلات داخلی خود بپردازند خیلی بهتر هست.
اگر هم دارای مصرف داخلی و برای ساکت کردن برخی گروه های تندرو و انحصار طلب بکار رفته باشد که رویکرد عاقلانه ای بوده.

فلذا دیگر شاهد تحصن و کولی بازی برخی گروه ها نخواهیم بود.
اگر هم این مقال در ذهن متخلخل و متوهم بنده نمیگنجد، بگذار نگنجد.لاکن سکوت اختیار میکنیم .هر چه میخواهد بشود زودتر بشود.

82:

هه از نظر شما هدایت یعنی جنگ جنگ جنگ ودر اخرم جنگ

83:

بکشید ما را بریزید خون ها را ملت ما بیدارتر میشود

84:

بله خسته نباشید واقعا تا 1000سال دیگه هم گیر خونریزی باشید
کانادا دنبال اینه که توی دریاچه سدها تبخیر رو به حداقل برسونه
اونوقت ما دنبال شعار دادن و....هستیم

85:

همه درد ها که برروی دوش امت بدبخت هست رهبر گرامی والامرتبه که کوچکترین فشاری بررویشان نیس

86:

نوشته اصلي بوسيله asdfsdfagadfgdf نمايش نوشته ها
بکشید ما را بریزید خون ها را ملت ما بیدارتر میشود
نوشته اصلي بوسيله lord2013 نمايش نوشته ها
بله خسته نباشید واقعا تا 1000سال دیگه هم گیر خونریزی باشید
کانادا دنبال اینه که توی دریاچه سدها تبخیر رو به حداقل برسونه
اونوقت ما دنبال شعار دادن و....هستیم
تاریخ نشان میداد ما تا به حال به هیچ کشوری تجاوز نکرده ایم
و شروع نماينده ی هیچ جنگی نبوده ایم

اما کسانی که شما حرف های دیکته شده ی اونان را می زنید همیشه تا خرخره در خون امت غرق بوده اند.

ما در صورت لزوم فقط ار خود و حقوق خود دفاع کرده ایم
شما می ترسید و توان دفاع از مال و جان و ناموس خود را ندارید
لازم نیست که حرف بزنید


متاسفانه حرف های شما هیچ سندیت و اعتباری ندارد.
موفق باشید:go l:

87:

ایران اصلا شروع نماينده جنگ در منطقه نیست ها
فقط سلاح میفرسته این ور اونور
کشتی های ماهیگیریش که پر از موشکه رو میگیرن
حماس و حوثی و بحرین
همین بحرین سفیر ایران رو اخراج کرد چون ظاهرا اونجا رو هم ایران داشت نا امن میکرد

88:

[=alivw71;5578886]
دشمنان خرافات و تقدسات و تعصبات و دروغ و ریا و رشوه و جنایت و هستبداد و هستثمار و دیکتاتوری و عوام فریبی و کوچه علی چپ و زدن به صحرای کربلا برای چپاول امت ;

دوستان من هستند


89:

خسته نباشی فکر نمیکنی این شلوغی های منطقه زیر سر ایران؟؟

90:

این همون قانون بقایی هست که امروزه به شدت در جامعه ما نمود داره .
این ارامشی هم که فرمودید نه برای ایران و امت بلکه برای کسانی هست که
منفعت و قدرت امروزی خودشون رو با کوچکترین ارتباط با دنیای خارج ، در خطر میبینن
که البته بهای تمام این ارامش رو خوده امت ایران با میپردازند و به اسم تدبیر رهبری
خودشو نشون میده .

به اسم ما و به کام دیگران ...


91:


صحبت هایی که درین باره میشنویم باتوجه به شرایط حاضر و جوی که در کشور حاکمه تغییر پیدا میکنه .

ینی اگر مخالفتی که این روزها در بخشهای دولتی و البته سپاه میبینیم برعکس بود و این ارگانها و وابستگانشون (!) راضی بودند الان شاهد صحبت های دیگه ای بودیم .
همین طور که میبینید صحبت ها در ابتدا و انتهای مزاکره در قالب نرمش قهرمانانه و ...

شاهد بودیم.

اما رفسنجانی هرچقدر که سیاس باشه موضع مشخصی در نظام داره حتی اگر ببینه به ضررش هست.و به همین خاطر هم هست که انقدر دشمن داره .
ولی خوشبختانه سپس سال 88 که حتی تا مرز فتنه گر هم شناخته شد به جایی رسید که
امت التماس میکردند که رفسنجانی بیاد و کاندیدا بشه برای ریاست جمهوری !

این خودش نشون دهنده خیلی موارد در حکومت و حکومتیا هستش .


92:

قطعا برای کسانی که دورترین سفرهاشون قم یا جمکرانه این موضوع فرقی نداره
یا اگرم داشته باشه اینکه در فرودگاه چه بلایی سرشون بیاد اهمییت نداره .


این موارد از واقعیت هایی هست که حتی در رسانه هم بهش پرداخته شده و
به راحتی فراموش شده
فراموش شده ها کم نیست ، از عذب و بزرگی و قدرت گرفته تا چیزهای دیگه .


93:

واضح و بی پرده حرف بزنید(به قول خودتان دوره ی دبیرستانتان تمام شده:|)
چه کسی حرف امام را نقض کرد؟
چه کسی اندیشه نکرده سخن فرمود؟

94:

به این میگن با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن.


95:

امپراتورمون.

راست میگه.

نهیب ها و نصیحت های امام حسن را فراموش نکردیم.

ایشان اصلا اهلِ معامله نبود.

96:

من هنوز نفهمیدم منظور رهبری از مذاکره نکردن با آمریکا دقیقا در مورد چه چیزی هست؟
اگر در مورد برجام هست که بسیار جای تعجب هست برای بنده.

چرا که در این دو سال پس چکار داشتیم میکردیم؟
اگر در مورد مسائل امنیت داخلی و نظامی و منطقه ای هست که بنظر بنده کاملا به جا و به حق هست.
اگر در مورد مسائل حقوق بشر و مذهب و آزادی در داخل کشور هست که با 70 % اعتراض و ایراد وارده از سوی امت به برخی از این امور واقف و موافقم و همه میدانیم که چه خبر هست.

منتهی این مسائل به آمریکا هیچ ارتباطی ندارد.

اینها مسائل داخلی کشور هست و به هیچ کشوری مربوط نیست.

به مشکلات و معضلات داخلی خود بپردازند خیلی بهتر هست.
اگر هم دارای مصرف داخلی و برای ساکت کردن برخی گروه های تندرو و انحصار طلب بکار رفته باشد که رویکرد عاقلانه ای بوده.

فلذا دیگر شاهد تحصن و کولی بازی برخی گروه ها نخواهیم بود.
اگر هم این مقال در ذهن متخلخل و متوهم بنده نمیگنجد، بگذار نگنجد.لاکن سکوت اختیار میکنیم .هر چه میخواهد بشود زودتر بشود.

97:

هه از نظر شما هدایت یعنی جنگ جنگ جنگ ودر اخرم جنگ

98:

بکشید ما را بریزید خون ها را ملت ما بیدارتر میشود

99:

بله خسته نباشید واقعا تا 1000سال دیگه هم گیر خونریزی باشید
کانادا دنبال اینه که توی دریاچه سدها تبخیر رو به حداقل برسونه
اونوقت ما دنبال شعار دادن و....هستیم

100:

همه درد ها که برروی دوش امت بدبخت هست رهبر گرامی والامرتبه که کوچکترین فشاری بررویشان نیس

101:

نوشته اصلي بوسيله asdfsdfagadfgdf نمايش نوشته ها
بکشید ما را بریزید خون ها را ملت ما بیدارتر میشود
نوشته اصلي بوسيله lord2013 نمايش نوشته ها
بله خسته نباشید واقعا تا 1000سال دیگه هم گیر خونریزی باشید
کانادا دنبال اینه که توی دریاچه سدها تبخیر رو به حداقل برسونه
اونوقت ما دنبال شعار دادن و....هستیم
تاریخ نشان میداد ما تا به حال به هیچ کشوری تجاوز نکرده ایم
و شروع نماينده ی هیچ جنگی نبوده ایم

اما کسانی که شما حرف های دیکته شده ی اونان را می زنید همیشه تا خرخره در خون امت غرق بوده اند.

ما در صورت لزوم فقط ار خود و حقوق خود دفاع کرده ایم
شما می ترسید و توان دفاع از مال و جان و ناموس خود را ندارید
لازم نیست که حرف بزنید


متاسفانه حرف های شما هیچ سندیت و اعتباری ندارد.
موفق باشید:go l:

102:

ایران اصلا شروع نماينده جنگ در منطقه نیست ها
فقط سلاح میفرسته این ور اونور
کشتی های ماهیگیریش که پر از موشکه رو میگیرن
حماس و حوثی و بحرین
همین بحرین سفیر ایران رو اخراج کرد چون ظاهرا اونجا رو هم ایران داشت نا امن میکرد

103:

[=alivw71;5578886]
دشمنان خرافات و تقدسات و تعصبات و دروغ و ریا و رشوه و جنایت و هستبداد و هستثمار و دیکتاتوری و عوام فریبی و کوچه علی چپ و زدن به صحرای کربلا برای چپاول امت ;

دوستان من هستند


104:

خسته نباشی فکر نمیکنی این شلوغی های منطقه زیر سر ایران؟؟

105:

سوالا خیلی جالبه!
نکنه میخوای بگی ما داعش رو انداختیم به جون امت عراق و سوریه
یا اینکه ما به یمن حمله کردیم و مدارس و بازار و مساجد و کلی غیرنظامی رو کشتیم و ماه حرام و غیر حرام هم حالیمون نمیشه؟
یا میخوای بگی ما در غزه کودک کشی کردیم؟

106:

همه ی این ها دفاعه
دفاع که همیشه نباید داخل مرزهای خودمون باشه
خیلی وقت ها باید دشمن رو در کیلومتر ها دورتر از مرزها زمین گیر کرد تا فکر حمله به مرزهای ما هم به سرش نزنه
متاسفانه عده ای خودشون رو زدن بهه خواب و این واقعیات ساده رو نمیخوان قبول نمايند

اون بحرین هم غلط اضافی کرد
بدون هیچ مدرکی!
فعلا که رژیم اونجا داره امت خودش رو سرکوب میکنه...


107:

داداش در باره این هستراتژی جنگی برام توضیح میدی ؟ میخوام مشکلم با این موضوع برای همیشه حل بشه .

کمکم کن .

بهم بگو این هستراتژی نظامی چه طوری هست .


ممنون میشم

108:

منظورت کدوم هستراتژیه؟
اینکه دورتر از مرزهامون دشمن رو گرفتار کنیم؟

109:

کلا همین هستراتژی دفاعی دیگه .

اینکه سلاح بدیم دست امت معترض کشور های دیگه

110:

احسنت نظر من وسوال قبلی من پیرامون همین موضوع بود
اینکه هر امتی شروع به شورش کنن توی منطقه ایران میگه اینها حق طلب هستن وکمکشون میکنیم وحمایت تام
اینطوری خودمون رو با تمام کشورها دشمن کردیم
یمن لیبی بحرین سعودی سوریه امت فلسطین و.........


111:

بعضیا به اسم رهبری ایشون رو غلط تفسیرمیکنن.خوبه زنده ست..خمینی هم تحریف میکنن برای منافعشون
اصلاحات دو شعبه ست بعضیاش واقعا با نظام هستند بعضیاش علیه نظام
امریکا دشمن ماست.

112:

امت معترض؟!!!

ما به امت بحرین سلاح ندادیم

اگه منظورت جای دیگه ایه واضح بگو

113:

ما تنها از ایران دفاع نمی کنیم و به مرزهای فرضی جغرافیایی کاری نداریم.

بلکه ما از اسلام و تشیع دفاع می کنیم که مرزهاش فراتر از اونیه که عده ای تصور می کنن
هر چند این فرموده ها بدجور در برخی آتش به پا می کنه و می خوان منفجر بشن.

ولی همینه

114:

بحرین رو تو خبر گذاری های خارجی دیدم .

نمیدونم چه قدر صحت داره تو سایت بی بی سی دیدم

شما در باره اون هستراتژِی برام توضیح میدی ؟

115:

یغنی به مخرز های کشور ها کاری ندارید ؟ میشع در باره این هستراتژی توضیح بدی؟

116:

یک حرف درست هم که روحانی زد رهبر رد کرد
واقعا روحانی تاریخ را خوانده هست ولی رهبر گویا خیر
امام حسین با عمر سعد مذاکره کرد و سه راهکار را پیشنهاد کرد
1-بازگشتن به مدینه
2-رفتن به تبعید بسوی مرزها(و البته میتوان اینگونه هستدلال کرد که رفتن با سپاه برای حمله به ایران)
3-بیعت با یزید

ولی عمر سعد وقتی پیک فرستاد جانب عبید الله ابن زیاد وی فرمود باید حسین تسلیم دست بسته خود من شود نه خلیفه

و حسین این را نپذیرفت و جنگ کرد
این قضیه در 6 تاریخ دسته اول اسلام دقیقا از قول راویانی گوناگون امده

حال رهبر میگوید امام حسین نصیحت کرد مذاکره نکرد ایا جملات بالا مذاکره هست یا نصیحت که امام حسین فرموده؟

117:

با امریکا که مذاکره کردند تازه یک قرارداد هم امضا کردند !!!
خب الان ما نفهمیدیم مذاکره با امریکا بشود یا نشود ؟ این برجام چیست که ننگ مذاکره و سازش با امریکا
را حمل میکند ؟ که مجلس و ان شورای نگهبان و شورای عالی امنیت ملی هم ان را تایید کردند هرچند که
مشروط باشد ولی باز سازش و فرمودگو با امریکاست !!!


خلاصه باید راه یکی باشد .

یا بکشیم و کشته شویم یا مذاکره و فرمودگو را بر سلاح و جنگ ارجح بدانیم .
البته این تصمیم ما نیست بلکه اون ور اقیانوسی ها هم باید این تصمیم را بگیرند که بکشیم یا فرمودگو
کنیم .خدا اخر عاقبت همه ما را به خیر کند و سایه جنگ و کشتار و خون ریزی را از سر ملت های جهان
بردارد ...


118:

سوالا خیلی جالبه!
نکنه میخوای بگی ما داعش رو انداختیم به جون امت عراق و سوریه
یا اینکه ما به یمن حمله کردیم و مدارس و بازار و مساجد و کلی غیرنظامی رو کشتیم و ماه حرام و غیر حرام هم حالیمون نمیشه؟
یا میخوای بگی ما در غزه کودک کشی کردیم؟

119:

همه ی این ها دفاعه
دفاع که همیشه نباید داخل مرزهای خودمون باشه
خیلی وقت ها باید دشمن رو در کیلومتر ها دورتر از مرزها زمین گیر کرد تا فکر حمله به مرزهای ما هم به سرش نزنه
متاسفانه عده ای خودشون رو زدن بهه خواب و این واقعیات ساده رو نمیخوان قبول نمايند

اون بحرین هم غلط اضافی کرد
بدون هیچ مدرکی!
فعلا که رژیم اونجا داره امت خودش رو سرکوب میکنه...


120:

داداش در باره این هستراتژی جنگی برام توضیح میدی ؟ میخوام مشکلم با این موضوع برای همیشه حل بشه .

کمکم کن .

بهم بگو این هستراتژی نظامی چه طوری هست .


ممنون میشم

121:

منظورت کدوم هستراتژیه؟
اینکه دورتر از مرزهامون دشمن رو گرفتار کنیم؟

122:

کلا همین هستراتژی دفاعی دیگه .

اینکه سلاح بدیم دست امت معترض کشور های دیگه

123:

احسنت نظر من وسوال قبلی من پیرامون همین موضوع بود
اینکه هر امتی شروع به شورش کنن توی منطقه ایران میگه اینها حق طلب هستن وکمکشون میکنیم وحمایت تام
اینطوری خودمون رو با تمام کشورها دشمن کردیم
یمن لیبی بحرین سعودی سوریه امت فلسطین و.........


124:

بعضیا به اسم رهبری ایشون رو غلط تفسیرمیکنن.خوبه زنده ست..خمینی هم تحریف میکنن برای منافعشون
اصلاحات دو شعبه ست بعضیاش واقعا با نظام هستند بعضیاش علیه نظام
امریکا دشمن ماست.

125:

امت معترض؟!!!

ما به امت بحرین سلاح ندادیم

اگه منظورت جای دیگه ایه واضح بگو

126:

ما تنها از ایران دفاع نمی کنیم و به مرزهای فرضی جغرافیایی کاری نداریم.

بلکه ما از اسلام و تشیع دفاع می کنیم که مرزهاش فراتر از اونیه که عده ای تصور می کنن
هر چند این فرموده ها بدجور در برخی آتش به پا می کنه و می خوان منفجر بشن.

ولی همینه

127:

بحرین رو تو خبر گذاری های خارجی دیدم .

نمیدونم چه قدر صحت داره تو سایت بی بی سی دیدم

شما در باره اون هستراتژِی برام توضیح میدی ؟

128:

یغنی به مخرز های کشور ها کاری ندارید ؟ میشع در باره این هستراتژی توضیح بدی؟

129:

یک حرف درست هم که روحانی زد رهبر رد کرد
واقعا روحانی تاریخ را خوانده هست ولی رهبر گویا خیر
امام حسین با عمر سعد مذاکره کرد و سه راهکار را پیشنهاد کرد
1-بازگشتن به مدینه
2-رفتن به تبعید بسوی مرزها(و البته میتوان اینگونه هستدلال کرد که رفتن با سپاه برای حمله به ایران)
3-بیعت با یزید

ولی عمر سعد وقتی پیک فرستاد جانب عبید الله ابن زیاد وی فرمود باید حسین تسلیم دست بسته خود من شود نه خلیفه

و حسین این را نپذیرفت و جنگ کرد
این قضیه در 6 تاریخ دسته اول اسلام دقیقا از قول راویانی گوناگون امده

حال رهبر میگوید امام حسین نصیحت کرد مذاکره نکرد ایا جملات بالا مذاکره هست یا نصیحت که امام حسین فرموده؟

130:

با امریکا که مذاکره کردند تازه یک قرارداد هم امضا کردند !!!
خب الان ما نفهمیدیم مذاکره با امریکا بشود یا نشود ؟ این برجام چیست که ننگ مذاکره و سازش با امریکا
را حمل میکند ؟ که مجلس و ان شورای نگهبان و شورای عالی امنیت ملی هم ان را تایید کردند هرچند که
مشروط باشد ولی باز سازش و فرمودگو با امریکاست !!!


خلاصه باید راه یکی باشد .

یا بکشیم و کشته شویم یا مذاکره و فرمودگو را بر سلاح و جنگ ارجح بدانیم .
البته این تصمیم ما نیست بلکه اون ور اقیانوسی ها هم باید این تصمیم را بگیرند که بکشیم یا فرمودگو
کنیم .خدا اخر عاقبت همه ما را به خیر کند و سایه جنگ و کشتار و خون ریزی را از سر ملت های جهان
بردارد ...82 out of 100 based on 72 user ratings 1222 reviews