خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه


خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریهخسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه
به نوشته روزنامه گاردین، گزارش خیریه بین‌المللی کودکان موسوم به «ورلد ویژن» و شرکت مشاوره «فرانتیر اکونومیکس» برآورد می‌کند جنگ سوریه که در روزهای آتی وارد ششمین سال خود می‌شود، ماهیانه سه میلیارد و 200 میلیون پوند هزینه برای سوریه دارد. گزارش ورلد ویژن تاکید دارد، استراتژی بازسازی پس از خاتمه جنگ در سوریه الزامی است تا از ناکامی‌هایی شبیه عراق و افغانستان پیشگیری شود. در فقدان رشد اقتصادی تا سال 2020 جنگ در سوریه حدود یک تریلیون پوند(1/7 تریلیون دلار) هزینه برجای می‌گذارد.
به نوشته روزنامه گاردین، گزارش خیریه بین‌المللی کودکان موسوم به «ورلد ویژن» و شرکت مشاوره «فرانتیر اکونومیکس» برآورد می‌کند جنگ سوریه که در روزهای آتی وارد ششمین سال خود می‌شود، ماهیانه سه میلیارد و 200 میلیون پوند هزینه برای سوریه دارد.
در این گزارش تاکید شده که دولت انگلیس باید از وجود یک طرح بین‌المللی برای بازسازی این کشور تکه‌تکه در پایان جنگ اطمینان حاصل کند. گزارش این نهاد همچنین تاکید دارد که حتی اگر جنگ امسال تمام شود، خسارت اقتصادی به 485 میلیارد پوند می‌رسد و اگر جنگ برای یک دوره پنج ساله دیگر ادامه یابد، این رقم به 915 میلیارد پوند افزایش می‌یابد.
در گزارش مذکور هشدار داده شده، اگر یک استراتژی بین‌المللی مورد توافق برای دوران پس از خاتمه جنگ در سوریه آماده نشود، خطر با تهدید تکرار ناکامی‌هایی که در عراق و افغانستان رخ داد، مواجه می‌شود.
ورلد ویژن می‌گوید، گرچه بحران سوریه جان بیش از 250 هزار تن را گرفته و بر زندگی بیش از هشت میلیون کودک سوری اثر گذاشته اما تبعات اقتصادی آن در معرض خطر چشم‌پوشی برنامه دارد.
این گزارش، چگونگی تخریب ظرفیت تولید، سرمایه‌گذاری و هدایت هزینه‌های دولتی به سمت بودجه‌های نظامی و امنیتی را بررسی می‌کند. براساس بررسی‌ها، امید به زندگی از زمان آغاز درگیری‌ها 15 سال کاهش یافته، حملات به بیمارستان‌ها موجب شده تا تنها 43 درصد از آنها کارایی داشته باشند و نیمی از پزشکان سوری هم از کشور گریخته‌اند.
تیم پیلکینگتون، مدیر اجرایی نهاد ورلد ویژن انگلیس گفت: از میان رفتن توان مالی برابر با تراژدی انسانی است؛ نابودی آموزش، بهداشت، شغل و از بین رفتن فرصت‌ها. هزینه‌های این درگیری متزلزل است. اگر ما اکنون اقدام نکنیم، این جنگ نه تنها بر یک نسل از کودکان سوری بلکه بر نسل کودکان کودکان ما تاثیر می‌گذارد. جهان نباید منتظر پایان جنگ بماند تا آن زمان طرحی برای آینده را آغاز کند.
وی افزود: ما باید اکنون زمینه را برای صلح فراهم کنیم. هر چه بازسازی سوریه بیشتر طول بکشد، هزینه‌ها و چالش‌ها افزایش می‌یابد. جهان نباید همان شکست‌هایی که پس از جنگ‌های اخیر مرتکب شد، دوباره تکرار کند.
این گزارش همچنین بر تبعات منطقه‌ای بحران مذکور اشاره و تاکید می‌کند که این جنگ "شوک اقتصادی بزرگتری" برای همسایگان سوریه دارد. لبنان بین سال‌های 2012 تا 2014 حدود 700 میلیون پوند برای آوارگان سوری هزینه کرده است. این کشور اکنون میزبان بیش از یک میلیون آواره سوری است و باید هزینه‌های بیشتری را برای سیستم آموزشی، آب و زیر ساخت‌های بهداشتی اختصاص دهد.
اردن که اکنون بیش از 600 هزار آواره سوری را در خود جای داده است، با کاهش 12 درصدی سطح استانداردهای زندگی شهروندان خودش مواجه شده و طبق آمار بانک جهانی، سرانه هزینه‌های بهداشتی در دو سال نخست آغاز درگیری‌ها 20 درصد کاهش نشان می‌دهد.
در همین حال ترکیه سه میلیارد و 200 میلیون پوند برای میزبانی از آوارگان سوری در سال 2014 هزینه کرده است. ترکیه تا پایان همان سال، از پاکستان به عنوان بزرگترین کشور میزبان مهاجران در جهان پیشی گرفت. ترکیه اکنون میزبان یک میلیون و 900 هزار آواره است که در این میان یک میلیون و 700 هزار تن از آنان سوری هستند.رهبر آینده ایران و جهان تشیع، کیست؟ اهمیت مجلس خبرگان و انتخاب رهبر سوم؟

1:

از خسارتهای مادی، وحشتناکتر، خسارتهای روحی و جسمی به امت این کشور هست که سالها باقی خواهد ماند و قابل محاسبه نیست......


امریکا و اروپا عهد شکنی نکردند.ایران تحریم نشد/دلواپسان رسوا شدند


ظریف در استرالیا گل کاشت + عکس

2:

دقیقا متاسفانه جنگ داخلی سوریه رو نابود کرد و این کشور تا چندین سال نمیتونه قد علم کنه و از خسارات ناشی از جنگ راحت شه کودکان این کشور در وحست بزرگ شدن و متاسفانه از لحاظ روحی بشدت اسیب دیدن


علت دستور غافلگیر کننده پوتین در مورد سوریه چیست؟

3:

ما این خسارت ها رو جبران میکنیم .


فاطمیه ی 94 در بیت رهبری "به آقا بگین حرف از رفتن نزنه "

ناسلامتی ما حامی مستضعفین و مظلومین هستیم


اعلام حکومت نظامی در دیاربکر ترکیه

4:

چشم ها به خزانه جمهوری اسلامی دوخته شده هست !!!!! :-))


خالد مشعل: ایران دیگر حامی اصلی حماس نیست

5:

مشکل اینجاست که به نام کمک به فلسطین و عراق و افغانستان و سوریه، پولها را از خزانه.ما خارج مینمايند اما به دست اینها نمی رسانند و در میانه راه، هاپولی هاپو!!!!! :-)


هاشمی اشتباه است مردم کوفه را بد بدانیم/عفت:مهدی فائزه بی گناه به زندان رفتن!

6:

البته گاهی هم میرسد ولی دوستان اختلاس گرِ سوری و عراقی و فلسطینی ، هاپولی هاپو

7:

دقیقا
ملت ثروتمند ایران که همیشه در یاری رساندن ب بیگانگان اولن سوریه رو درست میکنن با کمک های امتی و نفتی والا
ما امت سیری داریم وظیفه ماست

8:

1/7 تریلیون دلار حسارت ما حدود 70% این خسارات رو میدیدم.
ولی بازم سوریه سوریه نمیشه
امتش حالشون حال نمیشه
سوریه مثل یه مریض لاعلاج شده

9:

در این که شکی نیست سوریه حالا حالا ها از جنگ داخلی خلاص نمیشه چند سال دیگه هم پیدا میکنه و میشه یه افغانستان جدید که همش تو درگیری و جنگ و خنریزی هستن

10:

اگه سیستم فدرالیسم کردها رو بپذیرن دیگه درگیری پیش نمیاد اگه نه بازم درگیری پیش میاد.


11:

سوریه تا وقتی که اسد در قدرت بمونه همینی که میبینیم هست و تغییری نمیکنه حتی اگر کل ارتش روسیه در اونجا باشه تا الان چیزی از شهرهای سوریه باقی نمونده و سپس این هم بدتر میشه و این وسط فقط امت بیگناه قربانی جنگ قدرت میشن

12:

اسد جنایتکاره
قدرت رو واگذار نمی کنه
ولی سوریه به ناچار دچار تغییرات پايه ی میشه، در این تردیدی نیست

13:

دقیقا درسته به خصوص اینکه نیروهاس حزب الله و سپاه قدس ایران و نیروهای روسیه در حال نبرد هستن و عملا جای ارتش بدون نیروی سوریه رو گرفتن
در نهایت این اسد همانند قذافی در کشته میشه و سوریه هم چند تیکه خواهد شد

14:

نخواهیم گذاشت سوریه تجزیه شود!!
سقوط بشار اسد برابر هست با اولین مرحله از طرح خاورمیانه بزرگ و تجزیه ایران!!!!
با کوچک شدن کشورهای خاورمیانه و ضعیف شدن ان ها باعث افزایش و تضمین امنیت اسرائیل خواهد شد.
الان کشور کردستان عراق در حال شکل گیریست و حمایت مستقیم امریکا از طرح هستقال کردستان و کشوری به نام کردستان بزرگ.

این یعنی تجزیه کردستان ایران و ترکیه در اینده!!

با هر تفکری که هستید باشید ولی واقع بین باشید و از توطئه دشمن اگاه باشید.


15:

یک مقام سابق وزارت خارجه آمریکا در یادداشتی که در خبرگزاری رویترز منتشر شده، بار دیگر طرح تجزیه کشورهای خاورمیانه بر پايه قومیت و مذهب را مطرح کرده هست.
باید دنبال سایکس پیکو جدید در خاورمیانه بود/ شیعیان، سنی‌ها و کردها باید از هم جدا شوند/ می‌توان با داعش مذاکره کرد | پایگاه اطلاع رسانی ر

16:

میشه بفرمایید اگه اسد از قدرت کناره گیری کنه کی قدرت رو در دست میگیره؟!
نوشته اصلي بوسيله kalpachino نمايش نوشته ها
اسد جنایتکاره
قدرت رو واگذار نمی کنه
ولی سوریه به ناچار دچار تغییرات پايه ی میشه، در این تردیدی نیست
میشه بفرمایید بشار اسد باید قدرت رو به کی واگذار کنه؟!


ایهاالناس!
آمریکا مخالف کاندیداتوری بشار اسد در انتخابات آینده سوریه هست ؛
سوال اینه که اگر امت سوریه بشار اسد رو نمی خوان، آمریکا از چی می ترسه که با کاندیداتوری بشار اسد مخالفه؟!

هنری کسینجر(وزیر امور خارجه اسبق آمریکا) 1390/11/25:
اکثر امت سوریه اسد را دوست دارند و در کنار او ایستاده‌اند ؛ باید سوریه را از داخل به آتش کشید.
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/9...B1%D9%86%D8%AF

17:

اسد باید از قدرت کناره گیری کند و اعدام هم بشه !!!!
بسپارند دست اپوزوسیون تا وقتی که اسد دزر حکومت باشه پول بیت المال ایرانی ها در اون کشور هزینه میشه و نیروهای ایرانی در اونجا کشته میشن در ثانی امت اسد رو نمیخوان
خخخخخ حرف خنده داری زدی !! تو کشور جنگ زده سوریه به نظر خودت اگر انتخابات برگذار شه و اسد هم رای نیاره اسد میگه خداحافظ!!! نه خیر دوست گرامی اسد 0 % رای هم بیاره میگه من 90 % رای اوردم مثل کشور خودمونه انتخاباتش

18:

شما بهتره اول فکری برای لیبی بدون قذافی کنید.

هر وقت اون جا تونستید امنیت بربرنامه کنید معلوم میشه که توی سوریه هم میتونید.

بشاراسد صرف نظر از سوریه 10 سال پیش در نظرسنجی غربی ها محبوب ترین شخصیت جهان عرب هم بوده.
افغانستان رو همین جوری بیچاره کردن.

برای کنار زدن دولت قانونی احمدشاه مسعود که متمایل به ایران بود هی به طالبان و القاعده کمک کردن هی اسلحه ریختن توش و آخرش هم وضعیت این جوری شد که میبینید.
ایران هیچ پولی به سوریه و یمن نمیده.

هیچ سربازی نمیده.

اون ها از ترس جون خودشون دارن برای کشورشون تلاش میکنن.

این شما غربی ها و عرب و ترکیه هستید که تاکنون ملیاردها دلار از سرمایه ی جهانی رو به زنگی های مست دادید و از چند قاره براشون سرباز تهیه کردید.
اپوزسیون میانه رویی هم در کار نیست.

وقتی که نه داعش وجود داشت نه النصره همین ارتش آزاد بودن که حتی بچه 3 ماهه رو هم دار میزدن.

فرمانده ارتش آزاد در یک کلیپ قلب یک سرباز سوری رو خورد و بی بی سی با نهایت وقاحت ازش برای یک برنامه ی تلویزیونی دعوت کرد و حتی توی برنامه هم از کارش دفاع کرد.

شما به کلی عقلتون رو از دست دادید.

حتی اسرائیل، غربی ها و حتی کشورهای حاشیه ی خلیج هم دارن کم کم از عواقب کارهاشون میترسن و دست از سیاست های جنون آمیز سابقشون برداشتن.

19:

این که این قدر جهان متوجه اوضاع انسانی سوریه شده مهاجرت اون ها به اروپا هست که با پیشرفت های جدید و ارتباطات راحت تر و بیشتر شده.
وگرنه اگه امت سوریه به اروپا مهاجرت نمی کردن.

این غربی ها سال ها این جنگ رو برای نابودی یک کشور مستقل از غرب و برای فروش اسلحه هاشون و تعمیق روابط با کشورهای نفت خیز جنوب خلیج فارس و اسرائیل کش می دادن دقیقاً مثل جنگ افغانستان و ایران و عراق و سایر کشورها.


20:

خخخخخخخخ
دمت گرم ترکیدم از خنده ایران نه پول داده نه سلاح نه نیرو هیچی نداده فقط نمیده این همه شهید مدافع حرم میارن تو کدوم عملیات دفاع مقدس شهید شدن!!! وقتی که اسد امت خودشو میکشت باید فکر اینجاها رو میکرد امتش اصلاحات خواستند اون هم با موشک و توپ و تانک جوابشو داد سرانجامش هم شد جنگ داخلی مثل لیبی

21:

درود .

شما نخواهید گذاشت سوریه تجزیه شود ولی وقتی پوتین هم به فدرال شدن کشور سوریه
تاکید میکند چه کار می توانید بکنید ؟!

ایا توانایی مقابله هم وقت با دو جبهه ، روسیه و ایالات متحده ، را دارید ؟!


ابرقدرت ها تصمیم میگیرند و چون ما ناچارا باید در کنار مسکو بمانید پس باید به سخنان
و طرح های کرملین احترام بگذاریم هر چند که مورد پسند ما نباشد !

22:

پارک ها و ساختمان سازی رایگان در لبنان

خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه خسارت 1/7 تریلیون دلاری جنگ در سوریه

23:

هزینه این مبلع برای جمهوری اسلامی به دلیل حفظ نظام و صدور انقلاب و حمایت از مستصعفین که اوجب واجبات هست که چیزی نیست!

24:

اگر کمی اقای اسد خودخواهی کمتری داشت اینطور نمیشد!!!من ماندم اینگونه موجودات اصلا وجدان دارند؟!!شبها خوابشان می برد؟!

25:

عه! خدا کنه یادم بمونه دیگه هیچ وقت از شما نقل قول نگیرم که وقتم هدر میره! ؛ چرا هدر نره وقتی که انتخابات تحت نظارت ساوقت ملل باشه و شما خودتون رو می زنید به اون راه! وقتی که خود کسینجر میگه امت به اسد وفا دارن(و البته شواهد هم همین رو نشون میده؛ حلب رو ببین! یک و نیم میلیون نفر در قسمت تحت تسلط ارتش زندگی می نمايند و 200 هزار نفر در قسمت تحت تسلط تروریست ها) نکنه فکر کردی با رفتن اسد ارتش به اپوزیسیون مسخره سوریه وفادار می مونه؟! نه خیر ؛ بلکه ارتش از هم می پاشه و کشور تحت تسلط کامل تروریست ها در میاد و خلاص! سربازهای این ارتش دارن پشت هر پیروزی شعار میدن خون و روحمون فدای سوریه و بشار ؛ مگه لیبی جلوی چشمت نیست؟! اصلا شما کی هستید که برای امت سوریه تصمیم می گیرید که اسد چه بشود؟! کاسه داغ تر از آشید؟! بیکارم که به شما بحث می کنم! خدا نگهدار!


+
کی بود که تروریست ها رو مسلح کرد و براشون آدم از اینور و اونور دنیا جمع کرد و آموزششون داد؟! احیانا اونا مقصر نیستند؟! احیانا اونا دنبال سیاست های کثیفشون نبودند؟! احیانا اونا چشمشون رو روی وضعیت اسف بار امت بحرین نبستن؟! آخه یه کم چشمتون رو باز کنید و حقایق رو ببینید!

26:

مطمئنا دیگه خودتون میدونید اکثز کسایی که طرح تجزیه سوریه رو
در فضای مجازی تبلیغ میکنن از اعضای پانکرد تروریست پژاک هستند.

مطمئنا وقتی بود در همین هم میهن برخی اعضای گروهک ها با
نهایت دریده رویی تجزیه عراق و سوریه رو به نفع پانکردیسم در
جهت ایران دوستی اکراد تبلیغ میکردن و میفرمودند برنامه هست که
کردستان ها به ایران بپیوندد!!!!

یعنی واقعا چنین آدم هایی ما در ایران داریم که دیگران رو ...

فرض
کردن!


به نظر حمایت روسیه از فدرالیسم در حالی قبلا از خطر تجزیه سوریه
سخن فرموده بود کمی غیر واقع باشه چون به طور مشخصی در همین
ایران بالاترین تعداد گروهک تروریستی متعلق به پانکرد هاست و مطمئنا
معلوم نیست ....


گرچه الان حضور اکثریت سربرهای پژاک و ...در غالب ypg سوریه و حتی
در ترکیه در غالب pkk مورد خوب و راضی نماينده ای هست و ای کاش
همین روند فرسایشی موجب نابودی پانکردها و داعش شود.


27:

امریکا دلسوز امت سوریه نیست.
امریکا به فکر منافع خودشه

از امریکا بگذریم سوریه ارث بابای اسد نیست.

سوریه متعلق به کردها و اشوری ها و سریانی ها و اعرابه
سوریه وقتی سوریه میشه که حق تمامی این ملت ها رعایت بشه
اسد باید قدرت رو به امت واگذار کنه

28:

غربی ها به فکر منافعشون هستن.

از نظر دولت های غربی سوریه کیلو چند؟

باور کنید اگه کشور کثیفی مثل ترکیه نبود امت سوریه اینقدر مشکل نداشتن.

مشکل داشتن ولی نه در این حد

29:


مشتی

اولا
لیبل زدن که شغل شریف پان ترکها و تجزیه طلب هایی مثل تو هستش که عکس رهبر رو هم گذاشتی! کار خیلی زشت و سیاست سرکوب توسط دیکتاتورهایی مثل اردوغانه
حداقل شهامت داشته باش و مرد باش.

مثل یک مرد افکار پان خردوغانیسم و پان ترکیسم و انزجار و تنفرت رو از ایرانی ها بیان کن.


مرد باش
نقاب به چهره نزن


دوما
نظرت در مورد برخی گروهک ها کاملا درسته، اینو خوب اومدی


سوما
فدرالیسم که سردار کبیر بختیاری، سردار اسد بزرگ بر اون تاکید داشت به معنای تجزیه طلبی نیست.

هر کی هم فرموده فدرالیسم یعنی تجزیه طلبی شکر خورده
ستارخان و باقر خان هم به فدرالیسم تاکید داشتن.
مشروطه خواهان همه شون فدرالیسم می خواستن
ایران باید و الزاما فدرال بشه

چهارما
درسته که نقد صحیحی از گروهک ها کردی ولی این گروهک ها در رزل بودن و جنایت هرگز و هرگز به پای پان خردوغانیسم و پان ترکیسم نمی رسن که حضرت عالی ازشون طرفداری می کنی.

پنجما
هیچی نگی سنگین تری

30:

نوشته اصلي بوسيله alivw71 نمايش نوشته ها
نخواهیم گذاشت سوریه تجزیه شود!!
سقوط بشار اسد برابر هست با اولین مرحله از طرح خاورمیانه بزرگ و تجزیه ایران!!!!
با کوچک شدن کشورهای خاورمیانه و ضعیف شدن ان ها باعث افزایش و تضمین امنیت اسرائیل خواهد شد.
الان کشور کردستان عراق در حال شکل گیریست و حمایت مستقیم امریکا از طرح هستقال کردستان و کشوری به نام کردستان بزرگ.

این یعنی تجزیه کردستان ایران و ترکیه در اینده!!

با هر تفکری که هستید باشید ولی واقع بین باشید و از توطئه دشمن اگاه باشید.
به نظر من داشتن بمب اتم و بمب هیدروژنی و امثال اون ها برای سوار کردن روی موشک بالستیک و کوباندن بر سر اسرائیل و آمریکا لازم هست زیرا اینها بیش از اندازه پا از گلیمشان دراز کرده اند

31:

اگر هیتلر به بمب اتم دست می یافت نسل یهود و امریکایی را از زمین پاک میکرد درود بر روح بزرگ هیتلر کبیر ما ماموریت هیتلر را به سرانجام خواهیم رساند حضرت علی فرمودند دولت یهود و یهودیان در خاورمیانه توسط مسلمین سلاخی خواهند شد به گونه ای که یک نفر یهودی هم در منطقه اعراب باقی نمی ماند(توسط پرچم های زرد رنگ)

32:

درود
حتما باید یک سلاح بازدارنده داشته باشیم ، حالا چون هسته ای محدود شده باید روی شیمیایی یا بیولوژیکی حداقل کار شود.

خوشه ای که روی کلاهک بعضی از موشک ها سوار شده.
درکل فرایند ساخت و بازدارندگی یک سلاح بیولوژیک خیلی بهتر از یک سلاح اتمی هست.
فقط یک ازمایشگاه کوچک لازم هست تا چند ویروس و باکتری خطرناک را پرورش داد.

بدون این که کسی خبردار شود حتی کدخدا.


33:

افرین احتمال زیاد اکنون هم این موارد توسط سپاه و ارتش در حال سرمایه گذاری هست

34:

المان به سلاح اتمب دست یافته بود ولی هیتلر اجازه هستفاده ان را هیچ وقت نداد ، چون میدانست بیگناهان زیادی کشته خواهند شد!!
اگر خیانت انیشتن نبود امریکا هیچ وقت نمی توانست به سلاح اتمی دست پیدا کند و ژاپن را شکست دهد.


35:

باید به ژاپن میداد تا هستفاده کند وقتی امریکا زد باید تهاجم متقابل می شد

36:

هر کشوری که دچار جنگ داخلی بشه تا مدتها در جنگ باقی خواهد ماند لیبی و سوریه هم از این قاعده مستثنا نیستن
دوم
اسد باید بره در این شکی نیست من کسی نیستم که یگم چیکار کنن خواسته ای که امتش داره اگر امت این خواسته رو نداشتن 6 سال نمیجنگیدن
دوم
تروریست ها داعش هستن و برخی از اعضای جبه النصره چرا شما همه رو تروریست میبینین؟این همه شبه نظامی در سوریه در حال نبردن تروریست هستن؟ خود اسد قبول کرده بیش از 100 گروه شبه نظامی مخالف میانه رو هست که باهاشون اتش بس فراخوان نمود شما حالا کی هستین که اونها رو تروریست معرفی میکنی؟شما ولیعهد سوریه هستی مگه که به این ادمها میگی تروریست ؟به ارتش ازاد که همه نظامیانی هستن که از ارتش جدا شدن
در ثانی ارتش سوریه متشکل شده از نیروهای حرب الله نیروهای سپاه علویان سوریه که در صورتی که داعش دستشون بهشون برسه همه رو میکشه و نیروهای روسیه خب معلومه وقتی دارن براش میجنگن بایدم شعار بنویسن براش کسی نفرمود اسد هوادار نداره تو سوریه ولی باید اکثریت رو ببینی چه نظری دارن کردها که خواستار حکومت مستقل هستن و به این هم میرسن بخش قابل توجه ای از سوریه دست کردهاست اسد سوریه دیگه جیزی نداره که اسد میخواد بهش حکومت کنه وقتی میگم اسد باید بره به خاطر اینه که جنگ زودتر به اتمام برسه اسد بره خیلی از گروها میانه رو متحد میشن بر علیه داعش و جبه النصره

37:


شما با تمام قوا تلاشت رو بکن با بهانه ترکیه و اردوغان و داعش ترک های ایران
رو تخریب کنی گرچه از اون روزی که رسوا شدید دیگه زیاد داخل آدم حسابتون
نمیکنم(رک و پوست کنده)

الا با این اکانت که چند ماه آفلاین بوده و جاش اکانت kardu در مقطعی فعال بود
و الان چند مدتیه خاموشه تو فعال باش با abaku


همین که بالاترین گروهک تروریستی و بالاترین ضریب خیانت و و حشیگری به
شما پانکرد ها چسبیده کافیه

خودت هم میدونی کاری که نباید میشد شد و الان سربری و خیانت و وحشیگری
به شما چسبیده بد جورشما هی بگو ترکیه داعش و اردوغان من


میگم چرا پس بیشترین گروهک تروریستی متعلق به پانکرد هاست در ایران؟


جز خودت و چند تا از دوستان پژاکی شما کسی برات به به چه چه نمیکنه
مثل قبلنا


تازه به وقتش...


38:

چون این جاشهای پژاکی در کل فضای وب دارن روی طرح ایجاد تفرقه بین ایرانیها
کار میکنن و خصوصا روی بین ترک و فارس ایران مقاله جدید لینک میکنم البته تو
فروم هم منتشر میکنیم تا اشتراک بشه همه جا:

مسلم: پ‌ک‌ک و پ‌ی‌د یکی هستند.

| ::: پایگاه خبری، تحلیلی کوردی ::: کورد پاریز ::: KURDPAREZ ::: KURDISH NEWS AGANCY

39:

اگر ژاپن با بمب اتم مورد حمله برنامه نمیگرفت جنگ جهانی ادامه پیدا میکرد و ژاپن تسلیم نمیشد فراموش نکنید علت اصلی حضور امریکا در جنگ جهانی دوم ژاپن بود که در روز شکر گذاری به بندر پرل هارپر حمله کرد و هزاران ناوی امریکایی رو کشت و امریکا رو به جنگ دعوت کرد

40:

دری وری میگی چرا؟!!
...


وجود امثال تو بزرگترین ضربه به ترکها هستش.داعش پرستایی مثل تو آبرو واسه زنجان نذاشتن.

تعطیلات! زیاد به مخت فشار نیار جوجه داعشی.

نمردی از این همه ایران و ایرانی ستیزی؟!!


برو پی کارت و گرنهاینم من سیلا دات

41:تو اگر جرات داشتی با اکانت kardu , abaku , ...,...,...که با هر کدوم
ند ماه اونلاین میشید و چند ماه آفلاین و ...(حتما میدونی چرا)

با اکانت اصلی خودت بیا با اکانت اصلی تا بعد بفهمی چه خبره...


به اندازه کافی جواب امثال تو رو تو هم میهن دادیم و خواهیم داد.


انشار خبر گروهک های سربر به اندازه کافی داغ گذاشته تو دل شما
منتظر خبرگذاری های جدید باشید

جاش پژاکی

42:

خیالتون راحت باشه..

هر ایرانی موظف هست با چنگ و مشت و دندان و با تمتم وجودش از خاکش و ناموسش دفاع کنه...
و این رو بارها در دل تاریخ به خوبی ثابت کردن..
هر متجاوزگری که پایش به این سرزمین باز شود بی درنگ روانه قبرستان خواهد شد..
در اون وقت همه قومیت ها با هم متحد میشن و در قالب ایران می جنگن..


43:ایگوم یو نونه م چه ایگوم.

یو ترکه! بختیاریل
م اینم من کند داش.

لایکم کنین


هر کجا یه بختیاری دیدی جمله ی بالا رو بده برات ترجمه کنه.
شفای عاجل ترک بدبخت

44:


بختیاری!!!

تو چه جور بختیاری هستی که از تجزیه طلبها تو سوریه و عراق
حمایت میکنی از پ ک ک و پژاک حمایت میکنی؟؟

تو چه جور بختیاری هستی که با توهین به ترک های ایران قصد
ایجاد تفرقه داری؟؟؟


امثال تو رو جاش پژاکی اسم گذاشت خیلی وقته.


من نباید جواب تو رو بدم بلکه بختیاری های فروم که داری از
اسمشون سواستفاده میکنی باید جواب بدن بهت


اینقدر هم این پانکرد ها در ایران بی آبرو هستند که دیگه زیاد
زحمت کل کل صرف نکنیم

سربری و خیانت و وحشیگری که نقدا به پانکردها چسبیده

45:

ببین آمریکا که هیچی
اندازه آمریکا نیستی
اسرائیل رو هم همینطور .


اندازه اسرائیل نیستی از این کارا بکنی
38 ساله دیری این جمله رو میگی ولی دریغ از یک حمله به اسرائیل

46:

شاید اگه این حرف ها رو برای یک آدم بی اطلاع از اوضاع سوریه بزنید خامتون بشه ؛ اما کسی که ریز تحولات سوریه رو دائما دنبال می کنه از این حرف ها خنده اش می گیره! من کلی متبسم شدم از خوندن حرفهاتون ؛ خلاصه عرض می کنم:
1.هر کشوری دچار جنگ داخلی بشه؟!! سوریه دچار جنگ داخلی نشد! بلکه به فاصله چهار ماه از شورع بحران جنگ رسما مسلحانه شد ؛ گرچه قبل از اون هم بمب گذاری ها و حمله های پراکنده مسلحانه به نیروهای امنیتی وجود داشت.

سوریه توسط کشورهای خارجی منطقه ای و فرامنطقه ای دچار جنگ داخلی شد.
2.رفتن یا نرفتن اسد رو امت سوریه تعیین می نمايند ؛ اون هم بوسیله صندوق های رای تحت نظارت ساوقت ملل ؛ نه بوسیله تروریست ها و زور و اسلحه که به هیچ وجه امکان پذیر نیست! چی شده؟! اینجا که رسید دیگه دموکراسی رو قبول ندارید؟!
3.ارتش آزادی در سوریه وجود موثر نداره ؛ داعش رو هم که بذاریم کنار اگه جبهه النصره(شاخه رسمی القاعده در سوریه) نباشه هیچ کسی جلودار ارتش سوریه نخواهد بود.

میشه تعیین کنید که ارتش آزاد کدوم شهر بزرگ سوریه رو در اختیار داره؟! حتی کدوم شهر کوچیک؟! مخالفین میانه رو به یک شوخی شبیه! صد گروه اکثرا تحت لوای جبهه النصره متحد هستند.اینو بخونید:

«عبدالجبار العقیدی، فرمانده و سخنگوی سابق ارتش آزاد سوریه در حلب، و به قول تلگراف، یکی از دریافت‌نماينده‌های اصلی تسلیحات غربی:
اول) مصاحبه، نوامبر 2013:
- رابطه‌ی شما با دولت اسلامی عراق و شام(داعش) چگونه هست؟
+ خوب.

رابطه‌ی من با برادران داعش خوب هست.
- آیا با اونها ارتباط دارید؟
+ بله.

طبعاً.

من تقریباً هر روز برای حل اختلافات و مسائل با برادران داعش در تماس هستم.

رسانه‌ها مسائل را بزرگ می‌نمايند.

بحث‌های زیادی در مورد داعش مطرح می‌شود که تکفیری هستند یا امثالهم و...
- تکفیری نیستند؟
+ اکثریتشان خیر.

عناصری هستند که ممکن هست ایدئولوژی غلطی داشته باشند، اما وقتی با اونها به فرمودگو می‌نشینیم
- پس موضوع اشتباهات فردی هست؟
+ شاید اشتباهات فردی باشد.

اما وقتی با رهبران اونها به فرمودگو می‌نشینیم، اونها چنین ایدئولوژی‌ای ندارند، و رابطه خوب و حتی برادرانه هست.

اما در بعضی رفتارهایشان در میدان جنگ، اشتباهاتی هست و این عادی هست که داعش اشتباهاتی داشته باشد، درست همان‌طور که ما و گروه‌های دیگر هم اشتباه می‌کنیم.

هر کس کار کند اشتباه هم می‌کند.

شاید افرادی ایدئولوژی غلطی داشته باشند، تکفیری باشند و اون گونه صحبت نمايند...
- اما اونها ساوقت یا رهبرانشان را نمایندگی نمی‌نمايند؟
+ صادقانه بگویم، نمی‌دانم، زیرا من از سینه‌شان بیرون نکشیدم که این ایدئولوژی رهبرانشان هست که به اینها یاد می‌دهد، یا رفتار عده‌ی کم‌شمار هست.»

من فیلم این مصاحبه رو به زبان اصلیش هم دارم ؛ عربی هم تا اونجایی که بفهمم چی میگه بلدم.

اینه واقعیت ارتش آزاد و معارضین میانه رو!!!!!!!!!
این لیک رو بخونید تا اوضاع یه کمی بیاد دستتون: http://newss.blog.ir/post/%D9%85%D8%...B1%DB%8C%D9%87
4.

منصفانه ترین راه حل اینه که مسلحین اسلحه رو زمین بگذارند و روند سیاسی و برگزاری انتخابات با شرکت همه طرف های سوری اعم از بشار اسد اتفاق بیفته ؛ حالا اگه کسی اسلحه رو زمین نگذاره هیچ اسمی جز تروریست نمیشه روش گذاشت ؛ حالا این تروریست ها می خوان از ارتش جدا شده باشند یا از چچن و قفقاز و سعودی آمده باشند.

همین چند هفته پیش اهالی چند شهر در هستان درعا خواستار اخراج تروریست ها و صلح با دولت مرکزی شدند و حتی پرچم رسمی سوریه رو هم روی مراکز دولتی نصب کردند ولی مسلحین مخالفت کردند ؛ این یعنی اینا تروریست هستند و نظر امت سوریه براشون اهمیتی نداره.

دولت اسد همیشه سعی کرده که با عفو عمومی و مصالحه های وطنی و ملی به جنگ پایان بده ؛ و حتی در بخش هایی از سوریه هم این کار با موفقیت انجام شد ، مثل حمص.

اما تروریست ها مانع تراشی می نمايند.


5.اسد در سوریه طرفداران زیادی داره و در صورت برگزاری انتخابات به احتمال قریب به یقین پیروز میشه ؛ و این چیزیه که امریکا و اردوغان و سعودی از اون واهمه دارند ؛ پیروزی اسد در انتخابات یعنی روسیاهی ابدی این دولت ها که 5 سال سوریه رو در جنگ داخلی فرو بردند.

به خاطر همین حاضر نیستند ریسک شرکت اسد در انتخابات را بپذیرند.


47:

حرفای قشنگ می زنی! ولی اگه منظورتون از واگذاری به امت واگذاری به تروریست هاست که این امکان پذیر نیست و اگر منظورتون از واگذاری به امت برگزاری انتخابات با حضور همه طرف های سوری هست خب ما با این راه حل موافقیم و امریکا مخالف!

48:

فعلا امت سوریه پشتش هستند
شما کاری به کار امت جایی نداشته باش
و بذار حقوق بشر رعایت بشه

البته از نظر امثال شما حقوق بشر یعنی حقوق ه که شما باهاش موافق هستید

49:

دیری نپاید به زودی حمله خواهیم کرد....

حضرت علی فرمودند تمام یهودی ها در خاورمیانه سلاخی خواهند شد

50:

درود
دوست عزیز شما که ریز بین مسائل سوریه هستین باید بدونین سپس 9 ما از اغاز تضاهرات امتی رسما کشور سوریه درگیر جنگ داخلی خانمان سوز شد متاسفانه
دوم در هر تضاهرات و قیام امتی عده ای سودجو که تروریست و عضو القاعده هستن با بمب گذاری و ترورهایی قصد برهم زدن اوضاع کشور رو دارن و خواسته شون هم چیزی جز جنگ نیست متاسفانه
سوم ارتش سوریه تا قبل از ورود روسیه فقط تو دمشق داشت دفاع نیمرد که پایتخت سقوط نکنه و نیروهای ایرانی و حزب الله هم به شدت تلفات میدادن پس از این سوریه و شخص اسد رسما از پوتین درخواست کمک کرد و با توجه به پشت پرده و چرپ کردن سبیل پوتین توسط ایران روسیه به حمایت از اسد رفت و تونست جلوی پیشروی های داعش رو النصره رو بگیره پس ارتش سوریه همچین قوی هم نیست
چهارم اگر اسد بدونه با جنگ میتونه پیروز بشه هیچ وقت صلح نمیکرد اگر میخواست صلح کنه همون 5 سال پیش صلح میکرد و این همه کشتار به راه نمی افتاد
پنچ میدونین شما چند % از امت سوریه از کشور فرار کردن؟ حداقل بیش از 2.5 میلیونشون در سوریه هستن
صدها هزار کرد در کردستان عراق
هزاران نفر در اردن و کشورهای دیگه عربی
دهها هزار نفر در کشورهای اروپایی
شما از چند % امت صحبت میکنید؟ایا امار رسمی هم در مورد صحبتهاتون دارین که تمام امت به اس رای میدن؟ اگر امت حامی اسد هستن پس کدوم امت 9 ماه تضاهرات کردن ؟صدها هزار نفر به خیابون ها امدن و شعار دادن؟
ایا این سوریه میتونه تهدیدی برای ترکیه و امریکا و اسرائیل ئ حجاز باشه ؟
اگر سوریه تهدید بود که امریکا از طرح ترکیه حمایت میکرد و منطقه پرواز ممنوع رو وضع میکرد برای سوریه چرا نکرد؟از چی سوریه میترسه ؟از روسیه؟هه روسیه که اب میخواد بخوره تو سوریه یه امریکا میکه اقا من میخوام اونجا رو بمباران کنم نباشید یه وقت !! ترکیه بمب افکن روسی رو منهدم کرد روسیه فقط تحریم کرد کار دیگه ای هم نکرد
ما هنوز هم حامی دموکراسی هستیم ولی نمیشه شخصی که بر سر امتش بمب بشکه ای میندازه با جنگنده و موشک امتش رو میکشه دوباره بخواد حکومت کنه

51:

همچین درود بر شما
1.

به فاصله 6 ماه از شروع بحران ، ارتش به اصطلاح آزاد رسما فراخوان موجودیت کرد ؛ چطور میگید 9 ماه؟! گرچه این موضوع در ماهیت ماجرا فرقی چندانی نداره!
2.

مورد دوم رو کاملا درست میگید ؛ ما هم دقیقا حرفمون همینه که از خارج سوریه بر آتش بحران بنزین ریختند و شد اونچه نباید می شد ؛ لذا مقصران واقعی را هم ببینید!
3.ارتش سوریه فقط توی دمشق داشت دفاع می کرد؟! ظاهرا شما حرف چهار سال پیش رو دارید می زنید ؛ وگرنه تا قبل از ورود روسیه تمام شهرهای بزرگ و پرجمعیت سوریه (غیر از رقه و ادلب و تا حدودی حسکه) در اختیار و تسلط ارتش سوریه بود و الانم هستند ؛ عملیات ها همه در حاشیه شهرهای بزرگ مثل حلب و درعا و هستان لاذقیه انجام شد و تروریست ها عقب رونده شدند.

دمشق امن امنه ؛ جز اینکه مخالفین میانه رو! گه گاهی دمشق رو مورد حمله خمپاره ای برنامه می دهند و امت عادی رو به خاک و خون می کشند!
4.روسیه در سوریه منافع زیادی داره ؛ من حضور روسیه را طبق این منافع تحلیل می کنم ؛ حالا اگه شما می خواهید طبق توهمات بی مدرک تحلیل کنید این تحلیل برای خودتان محترم و ارزشمند هست.
5.اسد همون ابتدای بحران هم دست به اصلاحاتی زد حتی در حزب بعث که حتی اسد هم برش تسلط کامل نداره اصلاحاتی انجام شد ؛ ولی اینها کافی نبود زیرا اسرائیل با خود اسد مخالف بود!
6.اصلا فرض محال که طبق نظر شما اکثریت امت سوریه اسد را نمی خواهند(البته این ادعای شما بی دلیل هست و شواهد چیز دیگری را نشان می دهند) ؛ انتخابات تحت نظارت ساوقت ملل انجام می شود و امت به اسد رای نمی دهند و تمام! ؛ از چه می ترسند که حاضر نیستند اسد در انتخابات شرکت کند؟!
7.شما در عمل مخالف دموکراسی هستید ؛ زیرا شما مخالف حکومت بشار اسد هستید حتی در فرضی که اگر در انتخابات معلوم شود که امت سوریه می خواهند اسد بر اونها حکومت کند.

دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس(س) را؟!

52:

میشه بگی تو کدوم حدیث ؟؟؟
چرا از زبان امام علی (ع)این حرفها رو میگین ؟از خدا بترسین

53:

سلام حق نگار

طوری حرف میزنی که انگار اطلاعاتی داری که ماها نداریم(یکیش همین نرسیدن پولها و هاپولی کردن ها)!!!

در ضمن بارها و بارها فرموده شده که کمکهایی که به لبنان و فلسطین یا سوریه و عراق میشه از بودجه ی نظامی انجام میشه که ربطی به بودجه ی اقتصادی مملکت و پول و معیشت من و شما ندارد

54:

درود
خب میشه منافع روسیه رو بگید ؟؟
اسرائیل اتفاقا دلش میخواد سوریه ضعیف باشه اما حاکمش اسد باشه
چرا چون در وقت اسد اسرائیل با سوریه مشکلی نداشت و ترسش هم فقط نزدیکی اسد با یاران بود ولی چون سیاست خارجی اسد صلح با اسرائیل بود اسرائیل از اسد چندان ناراضی نبود هر وقت هم میدید سلاح ایران از سمت سوریه داره میره لبنان میزد اون محموله ها رو اسد هم کاری نمکیرد که بخواد جنگ بشه
ترکیه و حجاز دو مهره کلیدی هستن که سوریه به این وضع افتاد مخصوصا ترکیه که حمایت های سرشاری به گروهای جهادی از جمله داعش و جبه النصره و ..

کردخ چه سلاح چه نیرو و حمایت های دگر
اشتباه میکنی دوست عزیز اگر ارتش این همه منطقه رو تحت کنترل داشت چرا اسد سپس 5 سال از روسیه کمک خواست ؟ دلیلش نمیتونه شکست های پیاپی ارتش سوریه باشه ؟

55:

1.منافع روسیه می تونه جای پا در خاورمیانه و جلوگیری از نفوذ امپریالیسم امریکا در سوریه باشه ؛ همچنین تنها پایگاه های دریایی روسیه در دریای مدیترانه که در خاک سوریه هست(و اتفاقا در منطقه ای سوریه برنامه دارد که امت محلی اون منطقه به شدت حامی بشار اسد هستند)؛ همچنین وجود تروریست های چچنی در سوریه که دشمن دیرینه روسیه هستند.
2.اسد تنها حاکم جهان عرب هست که با اسرائیل دشمن بوده و هست.

در جنگ 33 روزه درب تمام انبارهای مهمات سوریه به روی مجاهدین حزب الله باز بود.

این امر اظهر من الشمس هست.


3.ترکیه و حجاز و قطر و امریکا و انگلیس و فرانسه.

در هرصورت این نیز اعترافی هست بر اینکه بحران سوریه توسط بیگانگان به اینجا کشیده شده هست.
4.این لینک رو ببینید: https://upload.wikimedia.org/wikiped..._civil_war.png
این نقشه مربوط میشه به وضعیت طرفهای درگیر در سوریه در تاریخ 28 سپتامبر 2015 ؛ یعنی دو روز قبل از ورود روسیه به سوریه.

می بینید که تمام شهرهای بزرگ سوریه در تسلط ارتش سوریه هست (غیر از رقه و ادلب و تا حدودی حسکه).


56:

20 lمیلیون نفر تو سوریه همشون تروریستن؟
تعریقت از تروریست چیه اصولا؟

منظور از امت سوریه 20 میلیون نفر سوری هستن.


منظور از واگذاری قدرت این هستش که امت به پای صندوق رای برن و سرنوشتشون رو انتخاب کنن
ولی خونخواری مثل اسد هیچ وقت چنین اجازه ای نمیده.

یا نهایتش یه انتخابات سوری انجام بشه !
امت مجبور شدن از حالت مسالمت بیرون بیان و دست به تنفنگ بشن...
ولی بدبختا نمی دونستن حجاز و ترکیه او ور جبه و ایران سوریه این ور جبه هستن

57:

پیش داوری نکن گلم
حقوق بشر یعنی اینکه تو سوریه همه از حق شهروندی یکسان برخوردار باشن.
ازادی سیاسی، ازادی زبان، ازادی ادیان بربرنامه باشه.

مسلما ازادی ادیان یه چیزیه که به معنای مرگه واسه شماها، البته سوریه تا حد مطلوبی ازادی دین داره

58:

چی می گی؟
امریکا به فکر منافع خودشه
روسیه هم به فکر منافع خودشه
هر دوتاشون زرنگی های خودشونو دارن، رقابت های خودشونو دارن
خیلی وقتا هم پشت پرده با همدیگه تبانی می کنن.

ظاهرا در مورد سوریه ایجوری شده
یه توافقایی کردن و مالیدن در ترکیه

59:

روسیه با توجه به پیشینه ای که داره کاملا مشهوده که حضورش در سوریه فقط دنبال منافع خودش هست و دلش برای اسد و امتش نمیسوزه روسیه باحضور در سوریه هم امتیازاتی از ایران گرفته هم از سوریه و جالب اینجاست روسیه بت رف فدرالی کردن سوریه کاملا موافقه و بر ای رسیدن به این امر با امریکا هم مذاکرات خوبی داشته که این اصلا برای ایران خوشایند نیست امریکا هم همین همه شون دنبال منافع خودشون هستن و برای همین میگم اگر اسد بره امتش و مخالفان میانه رو در برابر داعش می ایستند و با کمک ائنلاف داعش رو از صحنه روزگار محو خواهند کرد

60:

در کشوری که دچار جنگ و خونریزی هست نمیشه انتخابات عادلانه برگذار کرد و تو جنگ داخلی برگزاری انتخابات چیز خنده داری هست دولت نمیتونه بره تو مناطقی که تحت تصور نیروهای مقابل هست صندوق بذاره و این امکان پذیر نیست نمیشه مثلا تو حلب که اسد با بمب های بشکه ای اونجا رو با خاک یکسان کرد توقع داشته باشین که همه به اسد رای میدن مطمئنن اونها خواهان اعدام اسد هستن ولی علویان جونشون رو هم برای اسد میدن

61:

والا رفیق فدرال شدن سوریه نه به باره نه به دار! ولی اسمش بعضیا رو روانی کرده، حال میده این بعضی ها رو دستگاه بگیری
فدرالیسم هم یه نوع سیستم حکومتیه البته باید توافق امت درش باشه

62:

اتفاقا دوست عزیز از همین حرفها باید ترسید چون سیستم فدرالی سیستم مورد حمایت امریکا و روسیه هست با توجه به قدرت نمایی کرد ها در شمال سوریه این امکان که کردهای سوریه هم مثل عراق خودمختار بشن دور از انتظار نیست

63:

تا چند سال پیش که مطلوب امریکا و روسیه نبود.

ولی اصلا بعید نیست نقشه های اینا تغییر کرده باشه
البته فدرال سیستم نادرستی نیست.

اگه امت فرهنگش رو داشته باشن سیستم کار آمدیه
عراق کجاش یه کشور فدراله؟ اسما فدراله ولی رسما یه کشور تجزیه شده هستش.

تو عراق فرهنگ فدرالیسم نیست
ولی جایی مثل آلمان، سویس، امریکا، هندوستان، قسمتایی از چین فدرال هستن.

هیچ مشکلی هم ندارن


76 out of 100 based on 46 user ratings 1246 reviews