تامین انرژی مناطق دورافتاده با لاله خورشیدی غول‌پیکر


تامین انرژی مناطق دورافتاده با لاله خورشیدی غول‌پیکرتامین انرژی مناطق دورافتاده با لاله خورشیدی غول‌پیکر
مناطق روستایی آفریقا اغلب با کمبود دستیابی به انرژی پایدار در بیمارستان‌ها، مدارس و تجارت و تمامی منابع مورد نیاز الکتریکی برای عملکرد این مراکز روبرو هستند و اکنون یک شرکت ارائه‌دهنده انرژی قصد دارد برای اولین بار نیروگاه انرژی خورشیدی هیبریدی لاله خود را در کشور اتیوپی آزمایش کند.
تامین انرژی مناطق دورافتاده با لاله خورشیدی غول‌پیکر
انرژی خورشیدی یک راه‌حل ایده‌آل برای نیازهای انرژی کشورهای در حال توسعه است اما مشکل عدم کاربری آن در زمان غروب خورشید، باعث محدود ماندن این انرژی پاک شده است.
اکنون دولت اتیوپی اعلام کرده است تمام این مشکلات را با برنامه سیستم خورشیدی هیبریدی AORA برطرف خواهد کرد. این سیستم هیبریدی از نور خورشید بطور کامل استفاده کرده و در کنار آن از یک سیستم پشتیبان بهره می‌برد که جریان نیرو را در زمان عدم حضور خورشید در آسمان با هزینه‌های بسیار اندک و منابع کم باقی نگه می‌دارد.
این سیستم ابتکاری است و آب مصرفی آن برخلاف سایر سیستم‌ها بسیار کم است. از دیگر خصوصیات متمایز این سیستم شکل ظاهری آن است که شبیه لاله غول پیکری است که سر به آسمان افراشته است.
طراحی منحصر به فرد AORA فضای زیادی را اشغال نکرده و حدود 100kWh انرژی خورشیدی و 170kWh انرژی گرمایی را فقط با مصرف هشت درصد آب مورد نیاز پروژه‌های CSP تولید می‌کند.
طراحی این سیستم نه تنها جذاب است بلکه شکل ظاهری اجازه می‌دهد خورشید درون آن گرم شده و انرژی الکتریکی ایجاد شود.
AORA بخشی از هدف این کشور برای کسب درآمد و اقتصاد سبز ملی در سال 2025 خواهد بود. این لاله بزرگ بدون وقفه 24.7 انرژی تولید می‌کند و بخش مهمی در رشد این کشور محسوب می‌شود.
تامین انرژی مناطق دورافتاده با لاله خورشیدی غول‌پیکر
تامین انرژی مناطق دورافتاده با لاله خورشیدی غول‌پیکر94 out of 100 based on 44 user ratings 1294 reviews