دری که تا ابد باز است!


دری که تا ابد باز است!دری که تا ابد باز هست!

دفاع مقدس
چکیده: این نكته‌ها نباید از نظر مخفی بماند؛جنگ به انقلاب ما تحمیل شد و باید تحلیل شود كه چرا جنگ تا سال 67 طول كشید.
این تحلیل‌ها هم به نفع امام(ره) و انقلاب خواهد بود...
بعد علمی و محاسبه‌گرانه جنگ نیز باید عنوان شود، باید فرموده شود در عین حال كه نظامی ها حرفه‌ای نبودند یك جاهایی اشتباه كرده‌اند ولی با این حال برای انجام یك عملیات ماه‌ها محاسبه و كار علمی انجام می‌شد.
.
مروري بر سوانح هوايي در ايران
رحیم پور ازغدی
اولین جلسه آموزشی راویان فتح با رویكرد ضرورت انتقال مفاهیم سوم خرداد به نسل سوم انقلاب در مشهد مقدس انجام شد.
به نقل ایسنا، در این جلسه، حسن رحیم پورازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به" مظلومیت لجستیكی رزمندگان ایرانی، و تحقق وعده های الهی " اشاره و تصریح كرد: این نكته‌ها نباید از نظر مخفی بماند؛جنگ به انقلاب ما تحمیل شد و باید تحلیل شود كه چرا جنگ تا سال 67 طول كشید.
این تحلیل‌ها هم به نفع امام(ره) و انقلاب خواهد بود.
.
مرگ صدها هزار ایرانی
وی تاكید كرد: بعد علمی و محاسبه‌گرانه جنگ نیز باید عنوان شود، باید فرموده شود در عین حال كه نظامی حرفه‌ای نبودند یك جاهایی اشتباه كرده‌اند ولی با این حال برای انجام یك عملیات ماه‌ها محاسبه و كار علمی انجام می‌شد.
.
متولد سال 59
رحیم پورازغدی ادامه داد: برخی می‌گویند از نسل سوم انقلاب باید ترسید اما به نظر من باید امیدوار باشیم این نسل بسیار خوب و مستعد هست.
اگر با نسل سوم انقلاب رفیق شویم و اونها را درك كنیم به راحتی اونها نیز درك می‌كنند زیرا فطری هستند و درباره كلمه حق هیچ آدم فطری مقاومت نمی‌كند.
.
اولین کابینه در ایران
رحیم پورازغدی كه در فرهنگسرای غدیر مشهد مقدس سخن می‌فرمود، خاطر نشان كرد: حقیقت مانند نور راه خود را در تاریكی و ظلمت باز می‌كند و متوقف نمی شود اگر متوقف شد و در حال گندیدن بود و بوی كهنگی داد معلوم می‌شود كه حقیقت نیست.
.
اولين پادشاه مسلمان
وی فرمود: جنگ یك جسم و یك روح داشت، جسم جنگ مانند هر جسم تاریخی كهنه می‌شود و مشمول دوره وقت می‌شود و دوره اون می‌گذرد و فراموش می‌شود و اگر هم تلاش كنیم که تازه نگه داریم امكان ندارد زیرا خود ما نیز رفتنی هستیم.
تمام اجسام تاریخی رفتنی هستند اما این روح جنگ هست كه باید زنده بماند و زنده هست.
.
تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم...
اگر با نسل سوم انقلاب رفیق شویم و اونها را درك كنیم به راحتی اونها نیز درك می‌كنند زیرا فطری هستند و درباره كلمه حق هیچ آدم فطری مقاومت نمی‌كند.
.
ایران قبل از ورود آریایی ها
رحیم پورازغدی با تاكید بر اینكه " از جهاتی در هر انقلابی باید از نسل سوم اون نگران بود زیرا وقت انتقال مطلب از فرهنگ به یك فرهنگ دیگر هست " خاطر نشان كرد: اگر میان نسل 3، 4 ، 5 و ششم افرادی تربیت شده نبودند امروز خبری از حسین(ع) ، عاشورا و كربلا و پیامبر(ص) نبود.
این نكته را باید به نسل سوم گوشزد كرد كه قبل از این كه جسم و فیزیك جنگ به عنوان اتفاقات خارجی و نظامی مطرح شود باید از متافیزیك جنگ، روح جنگ، جهاد و اخلاص صحبت كنیم زیرا هیچ وقت كهنه نمی شود.
.
تپه سیلک کاشان 
دفاع مقدس
وی با اشاره به اینكه"با نگاهی به سیره رسول‌الله (ص) متوجه می‌شویم كه تحت تاثیر تاریخ صدر اسلام، به جبهه رفته‌ایم" فرمود: وقت جنگ و غزوه‌ها وقتی می‌خواستند به زخمیان آب دهند می‌فرمود آب را به نفر بعدی بدهید، این کار تا وقتی اتفاق می‌افتاد که همه شهید شدند این واقعیت را می‌توان در سطح دیگر در جبهه‌های ایران مشاهده كرد.
. او یادآور شد: راویان كربلا فرموده‌اند مادری فرزندش را به میدان فرستاده هست وقتی كه سر فرزندش را به سمت وی پرتاب كرده‌اند دوباره همان سر را به سمت دشمن فرستاده هست كه ما چیزی را كه در راه خدا بدهیم پس نمی‌گیریم همین صحنه‌ها را در وقت جنگ می‌توان دید كه هستخوان‌های پسری را برای مادرش آوردند و او فرمود چرا آوردید چیزی را که در راه خدا دادم پس نمی‌گیرم.
. وی فرمود: بین ما هم هستند کسانی که به جبهه رفتند.
چه كسی هست كه بگوید یك دفعه رفتن به جبهه بس هست.
با اینكه خسته می‌شدند ولی دوباره به جبهه‌ها باز می‌گشتند و در این بین چقدر شناسنامه دستكاری شد.
. رحیم پور ازغدی تصریح كرد: باید به نسل سوم فرمود صحبت از تاریخ خود و گذشته نیست بلكه صحبت از آینده هست، در ظاهر ممكن هست كه از گذشته صحبت شود ولی در واقع درباره آینده بحث می‌شود.
.
ما شعارهای مرگ بر شوروی، صدام، اسراییل و آمریكا سر دادیم و اینک این شعارها محقق شده هست، شوروی كه كل جهان در دستش بود از هم متلاشی شد، صدام باخفت از پا درآمد، و ابهت اسراییل در جنگ 33 روزه شكسته شد
وی با اشاره به اینكه " جنگ از نظر تاریخی دری را باز كرد كه تا ابد باز هست " فرمود: اگر این اتفاق نمی‌افتاد شهادت و مفهوم اون به دست فراموشی سپرده می‌شد، انقلاب و جنگ در ایران این مفهوم را غبارروبی كرد.
. ازغدی اضافه کرد: اگر دشمن به ایران نگاه چپ نمی‌كند به خاطر ارتش رسمی و حكومت نیست بلكه از امت می‌ترسد، همین آدم های ساده و آرام در زمین كشاورزی، بقالی، دانشگاه، سبزی فروشی، بمب هایی هستند كه برای اشغالگران و دشمن خطرناك‌اند.
. وی كه در جمع راویان فتح مشهد مقدس سخن می‌فرمود،با اشاره به این كه،" کل امت در دفاع مقدس مطرح نیست؛ بلكه یك بخشی از امت بودند كه در كل ایران شامل چند صد هزار خانواده بودند همین چند صد هزار خانواده 4 تا 5 فرزند به جبهه‌ها می فرستادند و یا در بیمارستان یا سردخانه بودند" تصریح كرد: همسایه‌هایی هم که به جبهه نرفته بودند می‌فرمودند كه آقازاده هنوز بازنگشته؟ انشاء‌الله به سلامتی بر می گردد و اگر شهید می‌شدند می‌فرمودند مگر ما نفرمودیم نروید و بقیه نیز متلك می‌فرمودند.
. این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاكید بر این كه" باید تاریخ عملیات‌ها فرموده شود، در عین حال فرمود: ولی ذكر تاریخ عملیات بدون ذكر روح جاری در اون ارزشی ندارد.
.
دفاع مقدس
وی با اشاره به این که جنگ ایران با عراق جنگ جهانی سوم بود، فرمود: در این جنگ شیخ‌نشین‌های منطقه میلیاردها دلار پول به عراق می فرستادند و آمریكا مستشار و آخرین اطلاعات ماهواره‌ای را در اختیار عراق برنامه می‌داد.
. پورازغدی به" عملیات كربلای 4" اشاره كرد و فرمود: در این عملیات افراد زیادی شهید شدند بعدها معلوم شد كه اطلاعات محل تجمع نیروی های ایرانی توسط ماهواره‌های آمریكایی در اختیار عراق برنامه گرفته هست ولی با این حال خود عراقی‌ها اذعان می كنند كه با وجود اینكه می‌دانسته‌اند ایرانی‌ها در حال حمله هستند ولی نمی‌توانستند جلوی اونها را بگیرند.
. وی با یادآوری اینكه " دنیا به ما سیم خاردار نمی‌فروخت ولی انواع اسلحه ها را به عراق می داد" در خصوص نحوه انتقال مفاهیم دفاع مقدس فرمود: این صحنه‌ها امانت الهی هستند كه در دست شما هست راویان نباید تنها سخنرانی كنند.
. رحیم پورازغدی" با ارایه فرمولی " در این باره خطاب به راویان فتح یادآور شد: باید خود را جای مخاطب برنامه دهید او نیز به تبع خود را جای شما برنامه می‌دهد خالی‌بندی نباید كرد.
. وی اضافه کرد:خیلی‌ها بودند كه در جبهه به علت آستانه تحمل پایین وقتی زخمی می‌شدند ناراحت می‌شدند ولی عده‌ای نیز بودند در حالی كه چشمشان از حدقه درآمده بود، امحا و احشا اونها بیرون ریخته بود، زانوهایشان بر خلاف جهت شكسته بود ولی ناله نمی‌كردند تنها زیر لب ذكر یا الله می‌فرمودند تا شهید می‌شدند.
. . رحیم پورازغدی با اشاره به این كه " این صحنه ها را خود شاهد بوده هست " تصریح كرد: ما شعارهای مرگ بر شوروی، صدام، اسراییل و آمریكا سر دادیم و اینک این شعارها محقق شده هست، شوروی كه كل جهان در دستش بود از هم متلاشی شد، صدام باخفت از پا درآمد، و ابهت اسراییل در جنگ 33 روزه شكسته شد، اتفاقاتی كه در لبنان و فلسطین رخ می‌دهد به نام انقلاب ایران ثبت می‌شود و شیعه عزت یافته هست.
.
دفاع مقدس
رحیم پورازغدی با تاكید بر اینكه " در كشورهای غربی برای كهنه سربازان خود احترام فوق العاده‌ای قائل هستند و هنوز نیز برای اونها روی بنای سرباز گمنام گل می نهند "فرمود: اونها از هیچ، موزه جنگ ساخته‌اند از میخی كه معلوم نیست كجا در پوتین سربازشان فرو رفته هست ولی ما با این گستره مفاهیم و فعالیت ها چه كرده‌ایم؟.
. وی تصریح كرد:باید بر انتقال مفاهیم جنگ در ابعاد حماسه و شجاعت ،غلبه بر ترس و مرگ، خاطرات عرفانی و روحانی و وصیت نامه های شهدا، تكیه شود.در عین حال نیز باید عنوان شود كه رزمندگان اسلام لطیف‌ترین احساسات را داشتند و خشونت‌طلب نبودند، به طوری كه حاضر نبودند لانه مورچه‌ها را برای ایجاد سنگر خراب كنند.
كجا این رزمندگان ما مانند كماندوهای آمریكایی كه خون می آشامند و آموزش می‌بینند كه سر امت را گوش تا گوش ببرند، قابل مقایسه هستند..  . .

نظرات کاربران

70 out of 100 based on 60 user ratings 310 reviews